Altenahr, Eifelgebergte, Ahr, Moezel, Rijn Rheinland, Westerwald, Taunus, Boottocht op de Rijn Een goede verzekering maandag juli 2, 9, 16.23.30 395- augustus 6. 13. 20. 27 395 - Oe reissom is met inbegrip I van volledige verzorging van#» I de lunch op de middag van ver- I trok tot en met het diner op de I dag van thu«sKomst. de boot- I tocht en alle uitstapjes per luxe I touringcar exclusie! entrees I Toeslag t-pers kamer j 30.— De talrijke sagen en sprookies die over de Rijn. Moezel en hel Westerwald zijn ontslaan, vin den hun oorsprong rond de vele burchten, gelegen aan de brede, kronkelende rivier de Ri|n en in de daarachter gele gen donkere bossen van het Westerwald Bij uw bezoek Ireft u er evenwel een geheel andere steer, een stemming van opgewektheid en vriende lijkheid. van een land waar het leven goed en vrolijk is Dal zult u ervaren tijdens onze boottocht op de Ri|n en het be zoek aan Rudesheim. Koblenz Andernach en Cochem In de Taunus wordt men met alleen getroffen door de prachtige natuur en de met bossen be dekte bergen, maar zeker ook door de lieflijke ligging van de dorpjes en de oude ommuurde stadjes. Beschut tegen de kou de noordenwind liggen deze plaatsjes tegen de zuidelijke hellingen en boven op de hoogste rots ligt dan als een Irouwe wachter de burchtruine of het mooie slot uitkijkend over de typische straatjes met hun oude. prachtige vakwerk huizen In de Taunus bezoe ken we enige beroemde bad plaatsen Bad Soden. Bad Homburg en de typische stad jes Konigstein en Weilburg. Maandag: Vertrek vanuit Vlissingen. via Breda en Eind hoven naar Heerlen, waar we de lunch gebruiken, 's Mid dags rijden we langs de Rijn en bezoeken het gezellige Ko- nigswinter aan de voet van de Drachenfels Na ons opont houd reizen we via Neuwied door naar het hotel ..Roter Hahn" te Arenberg nabij Ko blenz Dns hotel is een prettig familiebedrijf dat beheerd wordt door Mevr Hoos. Goede maaltijden, prettige bediening. f Reis C 4 dagen vrl|dag juli 13. 27 345.- augustus 10. 24 j 345 - Oe rattsom 13 mal mbagrip van volladigc vorroig ng vanat de kinch op Oe middag van vai ire* lol en mei hel 0me' op de dag van thuiskomst en a>ie uit stapjes per luxe tovnngcar c>- ciusiet entiees ^^oesleg 1 pe*s kamer J 30 Wilt u met ver van huis maar toch veel zien en in een ge moedelijke omgeving verke ren. dan nodigt het Eifelge bergte en het gebied rond de Ahr Rijn en Moezel u uit On ze logeerplaats is het vriende lijke stadje Altenahr gelegen op het mooiste punt van het Ahrdal De Ahr slingert zich in een hoefiizerbocht om hel plaatsje Altenahr wordt veel door toeristen bezocht, zowel in de zomer als in het naiaar tijdens de wijnfeesten Zi|n de rivierdalen en de hellingen aan weerszijden liefli|k om Ie zien het Eilelgebergte is groots en ongenaakbaar Een streek vol stelle en zachtglooiende vul kaankegels doorsneden met loch weer liellijke valleities. be boste dalwanden en wijngaar den Vanuit onze logeerplaats maken we uiteraard diverse tnpies In Altenahr is een sloellieslifl die over de rivier heen naar de top van de Ditsch hardlheuvel (330 m) voert Op vrijdag reizen we vanaf Vlissingen via de gebruikelijke opstapplaatsen naar Heerlen waar we de lunch gebruiken In de middag volgl een prachti ge tocht door de Eifel naar het Eifelmeer Schwammenaul Tegen de avond bereiken we dan ons hotel Ruland in Alten ahr De gastlamille en de me dewerkers zullen ons vorstelijk verzorgen Altenahr is gewoon een plezierig toeristenstadie waar memand zich behoeft Ie vervelen Er zijn leuke restau rants en bars te over Zaterdag: Tocht langs de Moezel en de Rijn Na het ont- bi|t vertrek naar Cochem via Adenau. de mooie wegen van de Nurnburgring. waarb!| o a de Hohen Acht wordt bewon derd We lunchen In Cochem en vertoeven daarna enige ti|d in dit mooie stadje aan de Moezel Boven de plaats pronkt het prachtige kasteel Bekend zijn verder de ..Alt- Inlichtingen uit het Rijnland Het Rijnland is een van de meest afwisselende rivierstreken van Europa. Het biedt met zijn bergen, wouden, meren en stuwen in het Bergische Land, in de Eifel en in het romantische, in sagen bezongen Zevengebergte, maar ook in de wijde riviervlakte van de Neder-Rijn rust, ontspanning en herstel. Sportliefhebbers vinden een overvloed van gelegenheden voor de beoefening van de water- en de vliegsport, paardrijden, boogschieten, wandelen, om maar een paar te noemen. De hobby-vakantieganger kan b.v. in Münstereifel op handweefstoelen leren weven en in Heimbach in de Eifel leren schilderen en de Macramé-knooptechniek leren kennen. Nergens in de wereld liggen ontspanning en kunstbelevenis zo dicht bij elkaar en nergens heeft men een zo veelomvattend cultureel aanbod, zo dicht bijeen en zo gemakkelijk te bereiken als in de stedenstreek van het Rijnland. Kunsttentoonstellingen, musea, schouwburgen, orkesten, koren en concerten, de Bonner Sommer" met straattoneel, folklore- en jazzgroepen in het voetgangersparadijs van het stadscentrum trekken altijd publiek. Een reis naar de tijd van de Romeinen in het nieuwe Romeins-Germaanse museum in Keulen of naar Xanten naar het Romeinse amfitheater of naar de opgravingen in de voormalige keizerstad „Colonis Ulpia Traiana", waarbij iedereen kan toekijken, zijn archeologisch net zo interessant als een bezoek aan het Xantener streekmuseum. Behalve kunst en cultuur bieden de Rijnlandse grote steden ook allerlei bezienswaardigs: b.v. de Keulse Dom, het meest bekende sakrale gebouw van Duitsland, de Wuppertaler zweefbaan, het meest originele openbare verkeersmiddel van deze aarde, en de Düsseldorfer oude binnenstad met de „langste toonbank van de wereld". Die naam is aan de meer dan 200 kroegen, bars en restaurants te danken, die deur aan deur naast elkaar liggen. Altcnahi stadt het wi|ndorp. het sprookjes- en het wildpark In de namiddag reizen we terug via de Maria Laach See. net grootste natuurlijke meer in de Eifel met nabij gelegen het be kende klooster Maria Laach een Benedictijner abdij, ge sticht In 1093 Zondag: Na de middag een rondritje door het Ahrdal tol Remagen aan de Rijn We brengen een bezoek aan een van de grootste wijnkelders van de Mayschosser Winzer- verem Remagen heelt een toe ristisch centrum en een mooie Riinpromenade De terugreis op maandag, voert ons weer door de Eifel We houden een koffiepauze in Blankenheim en lunchen in Gemund Natuurlijk vergelen we niet hel prachtige stadje Monschau te bezoeken Een parel in hel dal van de Ruhr Na hel bezoek rijden we naar Eindhoven of omgeving voor een gezellig afscheidsdi ner Geen twi|fel over hel wei slagen van deze reis De thuis reis gaat via de gebruikelijke plaatsen langs de route Eind hoven-VHssmgcn Het Rijnland biedt zijn bezoekers een breed palet van gezellige eetgelegenheden voor gastronomen aan, van de landelijke herberg (ongeveer 150 daarvan met een eigen zwembad). 299 overdekte en openluchtzwembaden wachten op hun bezoekers. Het „Phantasialand" bij Brühl, Europa's grootste vrijetijds- en avonturenparadijs, de miniatuurstad Minidom in Ratingen bij Düsseldorf, het Safaripark Tüddern in de Nederrijnstreek zijn doelpunten van tochten, die de moeite waard zijn. In trek zijn ook tochten naar de windmolens of de in water liggende burchten en sloten in het gebied van de Nederrijn. Bijzonder bezienswaardig: het Slot Dyck, dichtbij Düsseldorf, met een grote wapenverzameling en het Slot Rheydt. Het Bergische Land ontplooit een bijzondere bekoring met de verstrooid tussen bergen, wouden en meren liggende dorpen en steden, de met leisteen bedekte „Bergische huizen", zijn burchten en sloten, waarvan het slot Burg aan de Wupper met de slotschouwburg, het slot Morsbrich bij Leverkussen met zijn kunsttentoonstellingen en het Slot Homburg in de Oberbergische streek met het cultuur-historische museum, de meest bekende zijn. Maar ook het slot Gimborn en het slot Georgshausen zijn een bezoek waard, niet in de laatste plaats vanwege de goed verzorgde gastronomie van hun restaurants. De Drachenfels, het bekendste excursiedoel in het Zevengebergte, kan men vanuit Königswinter met een tandradbaan of een rit per ezel bereiken. Halverwege ligt de romantische Drachenburg met een We arriveren omstreeks 18 30 uur bij het hotel. Dinsdag: Boottocht op de Rijn. bezoek aan Rudesheim en Bad Ems We vertrekken na het ontbijt met de touringcar naar Sankt Goarhausen. waar we ons na de koffie inschepen op een van de mooie Rijnbo ten Al varende passeren we talrijke burchten, pittoreske stad|es en dorpies als ook de bekende Loreleirots Lunch aan boord In Rudesheim ver laten we de boot en brengen een bezoek aan dit befaamde toeristenstadje In de middag rijden we langs Wiesbaden en Bad Schwalbach naar het be kende kurort Bad Ems in het dal van de Lahn Na een kort verblijf alhier reizen we terug naar ons hotel voor het diner Omstreeks 20 uur vertrekken we naar de stad Koblenz om gezellig de avond door te brengen. Woensdag: Prachtige rond rit door de Taunus Een be zoek aan de badplaatsen Bad Homburg en Bad Soden We rijden de bekende Feldberg op en gebruiken in het fraai op de top gelegen restaurant de lunch In de middag ri|den we door de plaatsjes Usmgen en Weilburg en bezoeken we Lim burg an der Lahn Na het diner bezoeken we het prachtige Eh- renbreitstem Donderdag: In de morgen bezoeken we Montabauer dat nog verkeert in zeventiende eeuwse sfeer Hel is gezellig wandelen en winkelen in' de De levenslustige Rijnlanders, vol humor en geestigheid, moet men bij het vrolijke proeven van wijn in de kleine wijnbouwkamers of op een romantische tocht op de Rijn met de „Witte Vloot" meemaken. 34 plezierboten en 8 kajuitboten hebben hun thuishaven tussen Keulen en Königswinter. Overbruisende vrolijkheid en Vakantiereizen worden steeds vroeger gereserveerd. In de tussenliggende tijd kan er heel wat gebeuren: ziekte van de vakantieganger zelf of medereizenden, ernstige ziekte of sterfgeval in de familie, maar ook j werkloosheid kunnen vakantieplannen lelijk in de war sturen. Een goede annuleringsvezekering kan dan niet de kostbare vakantie redden, maar wel het geld dat daarvoor is uitgegeven. Wanneer op uw vakantiebestemming u iets mocht overkomen, of voortijdige terugtocht naar huis noodzakelijk is, worden ook de verloren gegane vakantiedagen tot een vast bedrag vergoed. Nog belangrijker is de reis- en bagageverzekering. Er kan u tijdens de vakantie iets onaangenaams overkomen. Een verzekeringspolis op zak is dan wel een geruststelling, maar niet méér. Als u bij ons deze verzekering sluit kunt u rekenen op alle mogelijke assistentie. En - en dat gebeurt ook - als één van de thuisgebleven familieleden iets overkomt kan men rekenen op alle hulp voor een snelle terugkomst. kronkelige steegjes Na de lunch in het hotel rijden we langs de Moezel naar Cochem waar het goed toeven is op een van de terrassen langs de Moezelboulevard Boven de stad pronkt het machtige kas teel Bekend zijn hier de Alt- stadt. het wi|ndorp. het sprookiespark en Klottener Wildpark De avondmaalli|d genieten we m Andernach aan de Ri|n Omstreeks 20 30 uur arriveren we weer bij de ..Ro ter Hahn" om nog prettig on der elkaar de avond door te brengen Vrijdag: Terugreis door de Eifel. hel vulkanische berg landschap mei stuwmeren, stuwdammen lieflijke riviertjes en mooie bossen We lunchen in Gemund In de middag rijden we door het dal van de Ruhr en langs het mooie toe ristenstadje Monschau Daar na kort winkelbezoek in Heer len en verder huiswaarts, maar wel na het gemeten van een gezellig afscheidsdiner in de omgeving van Eindhoven ais sluitstuk van deze mooie reis goed gedreven restaurant en een heerlijk uitzicht op het Rijndal. Bergen, wouden en meren in de Eifel, met de middeleeuwse, door muren beschermde stadjes, de kloosters en kapittelkerken nodigen tot ontspannende tochten, vakantie- en kuurverblijf uit. typisch Rijnlandse humor beleeft men op de „drie dolle dagen" van het carnaval. De belangrijkste burchten zijn Düsseldorf, Aken, Keulen en Bonn. Maar ook Mainz in het aangrenzende Rijnland-Palts moet hierbij worden genoemd. 13

de Faam | 1979 | | pagina 39