LONDEN 115.- LONDEN MINITRIPS Een stad die nieuwsgierig maakt Naar Londen met r van Fraassen DISCOUNT TOURS Zelf ontdekken 's Avonds uit Pubs en Restaurants Reeds 3 seizoenen worden deze specials nu georganiseerd. Duizenden Nederlanders hebben deze unieke reismogelijkheid, vaak meer dan eens, benut om de wereldstad Londen beter te leren kennen. In volledige vrijheid, slechts „vastgelegd" door een uitstekende uit- en thuisreis met de inmiddels befaamde „Olau Line" en dat andere rustpunt „The Tower Hotel", bijna een Hollandse oase aan de Theems. Vertrek Programma Londen Olau Line Specials Inbegrepen KEUS UIT DIVERSE MOGELIJKHEDEN: VANAF PER PERSOON EEN VAAR ER EENS UIT TRIP Onze supervoordelige tours gedurende de wintermaanden. Vertrek elke dag t/m 31 maart 1979. Reissom HOTELS Programma Arrangementen per Olau Line het hele jaar door, vertrek 2x per dag, met een grote keus uit diverse hotels. Tours als een kostuum op maat. U kunt immers zelf uw vertrek, verblijfsduur en hotel bepalen. Tot 31 maart 1979 LONDEN „Londen is the place for me", vertelt een bekende song. Jawel, maar zo eenvoudig ligt het met Engelands hoofdstad nu ook weer niet. Natuurlijk is er dat beroemde Piccadilly Circus en het niet minder beroemde Trafalgar Square vlak in de buurt met nog een ommetje naar de Big Ben en Westminster Abbey en wat ons betreft nog even de stap erin langs Birdcage Walk om de aflossing van de wacht bij Buckingham Palace te zien. Maar daar gaat het nu net niet om. Londen is veel meer. Het is... ja, wat is het eigenlijk? Een wirwar van pleinen met hier en daar wat musea? Of het wassenbeeldentheater van Madame Tussaud en het British Museum? Een rit bovenop een rooie dubbeldekker van de London Transport helemaal langs Holborn en de Bank of England naar de Tower? Een pint lager (dat is pils in Engeland) in The Grenadier, de ouderwetse koetsierspub of- maar dat is een eind lopen naar Wapping Wall in het East End - een bloody mary in The Prospect of Whitby, de oudste zeemanspub in het Londense havengebied, waar Charles Dickens een van de stamgasten was? Dat alles hoort bij Londen, net zo goed als de sjieke winkelstraat Regent Street, die de verbinding vormt tussen Piccadilly Circus en Oxford Street. Evengoed als King's Road met zijn hippe boetiekjes of Soho met zijn vele buitenlandse eettentjes en zijn stripteaseciubs. Om nog maar te zwijgen van de beroemde Londense markten als die van Petticoat Lane (Middlesex Street in de buurt van Liverpool Street Station) dagelijks behalve op zaterdag en zondag tot 14 uur; Portobello Road (underground halte Notting Hill Gate) waar op zaterdag veel antiek en veel rommel wordt verhandeld, want dat gaat ook daar hand in hand; Antique Supermarket in Barrett Street-west, halte Bond Street), het grootste centrum voor de antiekhandel in het West End. Er zijn meer. veel meer markten, pubs, winkelhuizen, musea en bezienswaardigheden. En men moet ze zelf ontdekken, want dat is juist de aantrekkingskracht van dit Londen, dat zich al sinds de Romeinse stichters aan de oevers van de Theems ligt uit te breiden en nu een oppervlakte van rond 1850 vierkante kilometer beslaat, groter zelfs dan de gehele provincie Utrecht. U zult die stad nooit helemaal leren kennen. Dat is een onmogelijke opgave, maar deze hooggerezen hap heeft zoveel verrukkelijke krenten, dat u daar ruimschoots genoeg aan heeft. Teveel eigenlijk, want alleen al aan de musea en andere bezienswaardigheden zoudt u een goed deel van uw leven kunnen besteden. In die veelheid van mogelijkheden moet u zelf uw weg zoeken. Dat is waar we op doelden met te zeggen, dat Londen een stad is om te ontdekken, er zelf op uit te trekken en de sfeer van deze Britse metropool op u te laten inwerken. Natuurlijk mag u zich best laten leiden door een van de voortreffelijke folders en gidsen, die de British Tourist Authority uitgeeft, maar maak niet alleen jacht op allerlei bekende toeristische high-lights. Stap ook zomaar eens in de underground en rij naar een of andere stadswijk met zijn lange rijen van gelijkvormige huizen (natuurlijk met een piepklein erkertje ervoor), wandel door het centrum en duik zo'n typische Engelse pub binnen, vergaap u aan de grote warenhuizen als Mark's and Spencer of Selfridges waar letterlijk van alles te koop is, maar sla ook een achterafstraatje in, waar soms zomaar een minuscuul parkje tot een rust uitnodigt. Zo ontdekt u Londen, een stad zonder terrasjes of u zou toevallig op weg naar de St. Paul's kathedraal op Ludgate Hill zo'n plekje moeten vinden, een stad waarin de herinneringen tastbaar zijn, een stad die blijft fascineren. Als het avond wordt gaat de kleurige verlichting aan en de theaters en concertgebouwen komen tot leven - Londen is een totaal andere stad. Met zijn vrolijke' discotheken en nachtclubs blijft de hoofstad zijn sprankelende reputatie behouden. Bekende discotheken zijn b.v. Anthea's in Fourbert's Place, dicht bij de populaire Carnaby Street; Crackers in Wardour Street, W1 en het spelonkachtige Global Village onder de bogen in Villiers Street bij Charing Cross Station. Van de vele nachtclubs moet men van tevoren lid worden, maar een club waar dit niet nodig is, is de War Room in Lansdowne Row bij Berkeley Square, met een decor uit Londens oorlogsjaren. BTA's „London, Your Sight-seeing Guide" zal u goede diensten bewijzen. De Engelse pub is niet meer of minder dan een grote traditie. Waar ook in Londen, of elders in het land, u hoeft niet ver te gaan voor een borreltje en misschien een praatje in de gezellige sfeer die uitsluitend een „public house" kan bieden. Vele Londense pubs verkopen bier gebrouwen en geserveerd op de traditionele wijze en er zijn er heel wat die alleen al een bezoek waard zijn vanwege hun historische achtergrond. Ye Old Cheshire Cheese bijvoorbeeld in Fleet Street, is een originele 17e-eeuwse pub, kort na de Grote Brand van Londen gebouwd. Vele beroemde personen behoorden tot de klanten en men serveert het echte bier uit het noorden van het land. De King's Arms in Poland Street, W1 met een plafond met eiken balken en muren met lambrizering, is ook een van de oudste pubs in London. Hier werd in 1781 de Oude Orde van de Druïden nieuw leven ingeblazen. De Prospect of Whitby in Wapping Wall (dicht bij Wapping ondergrondse) is de oudste herberg aan de rivier in Londen en is gelegen op de oever van de Thames. Tijdens zijn lange geschiedenis werd deze pub bezocht door mensen zoals Charles Dickens en Samuel Pepys, schrijver van het openhartigste document uit de 17e eeuw. Een andere gezellige pub is de City Barge, Strand-on-the-Green, Chiswick waar de achteringang gebruikt moet worden als de vloed hoog is in het voorjaar. Deze pub werd door Koningin Elizabeth I officieel erkend. De meeste pubs serveren snacks of volledige maaltijden, maar Londen heeft natuurlijk ook prima restaurants voor een maaltijd in meer elegante stijl. Voorbeelden van de meest uitgelezen restaurants met een internationale keuken zijn de Dorchester en Grosvenor House in Park Lane, en het Savoy Hotel in de Strand. Traditionele Engelse gerechten kan men vinden in vele plaatsen zoals Simpsons in de Strand dat een Victoriaans decor biedt. De Sir Christopher Wren dicht bij St. Paul's Cathedral in Paternoster Square en ontworpen als een 18e eeuws koffiehuis; en The Old Swan in Battersea Church Road met een restaurant op de eerste verdieping waar men een prachtig uitzicht heeft op de Thames. Er zijn restaurants die zich speciaal toeleggen op de Italiaanse, Franse en Griekse keuken en ook vegetarische restaurants. En als u er uw hart op heeft gezet London van een enorme hoogte te bekijken (meer dan 180 meter) probeer dan het Post Office Tower Restaurant eens. Het hele restaurant draait rond, maar zo langzaam dat het alleen merkbaar is door het uitzicht te bekijken door het dichtstbijzijnde raam en dit na een poosje te vergelijken. Elke dag tot 27 april 1979. Eerste dag 22.30 uur vertrek van Vlissingen naar Sheerness per Olau Finn. Tweede dag 07.00 uur aankomst te Sheerness, ontbijt aan boord in het restaurant, aansluitend vervoer naar het Tower hotel. Twee overnachtingen in het luxueuze Tower hotel in tweepersoonskamers met ontbijt en met bad/radio/kleurentelevisie. Vierde dag Na het ontbijt vervoer naar Sheerness. Vertrek per Olau Finn om 11.00 uur naar Vlissingen. Skandinavisch buffet en thédansant aan boord. Aankomst Vlissingen rond 19.00 uur. De reissom bedraagt vanaf 1 januari tot 27 april 185,- p.p. voor vertrék zaterdag t/m woensdag en 195,- p.p. voor vertrek donderdag en vrijdag. Toeslag voor buitenhut 6,- p.p. en luxehut 12,- p.p. De toeslag voor gebruik van een 1-pers.kamer in het Tower hotel bedraagt 50 - voor het gehele arrangement. overtocht per nachtboot van Vlissingen naar Sheerness. accommodatie aan boord in standaard binnenhutten. ontbijt aan boord. heen- en terugreis per bus Sheerness-Londen. 2 overnachtingen met ontbijt in het Tower hotel. Skandinavisch koud buffet aan boord op terugreis. overtocht per dagboot van Sheerness naar Vlissingen. 1 nacht 2 nachten toeslag 1 psk. LONDON RYAN 135,- 165,- 15,- REGENT PALACE 125,- 155,- 12,50 FREMANTLE 115- 145,- 12,50 vertrek met de dagboot om 11.00 uur vanaf Vlissingen naar Sheerness. De reis naar Vlissingen is op eigen gelegenheid. Vanaf het station N.S. is er een busverbinding met de Olau Line Terminal. aankomst Sheerness 18.00 uur, per bus naar het station en per trein naar Londen. 1 of 2 overnachtingen in het gekozen hotel, inclusief ontbijt. op de dag van vertrek per trein naar Sheerness. (18.00 uur). overtocht van Sheerness naar Vlissingen om 21.30 uur. aankomst Vlissingen de volgende morgen om 07.00 uur. vanaf Vlissingen op eigen gelegenheid naar huis. Toeslagen accommodatie aan boord; 1979 suite (voor 2 personen) 90,- luxehut per bed 32,- standaardhut buiten per bed 26,- standaardhut binnen per bed 20, economy/couchette 10,- Aantal hotelnachten 1 2 3 ver- lenging toeslag 1-pers.kamer per nacht Fremantle O 165- 205- 275,- 35- 15- Great Northern Q. CB 186- 244,- 325- 48- 12,50 Regent Palace U cu Q. 175- 225- 295- 38- 12,50 NAT London 3 CB 165- 201- 261- 32- 12,50 London Ryan CT 01 Q. 172,- 217- 285- 37,50 25- Plaza 180- 230,- 315- 45- 25.- •Great Northern 190- 248- 330,- 47,50 15,- Royal Scot 190- 248,- 330,- 47,50 25- "Great Western Royal 200- 265- 360,- 55,- 25.- Kennedy 200,- 265,- 360,- 55,- 25,- •Charing Cross 200- 265- 360- 55- 20- Tower 200- 265- 360,- 55- 30.- •Engels ontbijt inbegrepen Alle prijzen zijn per persoon. Toeslag 25,- p.p. indien men 2 hotelovernachtingen boekt en heen- en terugreis per nachtboot maakt. Kinderkorting; 0 tot 4 jaar gratis. 4 tot 10 jaar 40,- 10 tot 14 jaar 25,- Accommodatie aan boord: Zie bij toeslagen. Bij de minitrips zijn inbegrepen: Treinkaartjes 2e klas vanaf elk station in Nederland naar Vlissingen en terug. Retour Vlissingen-Sheérness per Olau Line. Treinretour Sheerness-London Victoria station. Het door U gekozen aantal overnachtingen met ontbijt. Een plattegrond van Londen Een London Shopping Guide Alle bedieningsgelden en belastingen. 10

de Faam | 1979 | | pagina 36