Per luxe touringcar naar 12 dagen voor slechts FL. 515.- Vertrek 3 mei 1979 HOL4I i INTERNATIONAL Met de TOR LINE naar HAMBURG en GOTENBURG In samenwerking met Holland International De puntjes op de i Lago Maggiore vertrouwd fantastisch Pallanza Ekskursies Lago Maggiore Hotel Astor J2. - inbegrepen: Volledige verzorging vanaf het diner op de dag van vertrek tot en met het afscheidsdiner op de dag van thuiskomst. Grens: tot 5 jaar verlopen paspoort of geldige toeristenkaart. Geld: Italiaanse Lire (L). 100 L. 0,30. Kleding: Luchtige nazomerkleding met iets warmers voor 's avonds. Wandelschoenen, badschoentjes en een regenjas. Netspanning: overal in Italië 220 volt. Verkeersburo: Nationaal Italiaans Verkeersburo, Stadhouderskade 103, Amsterdam, tel. 020 - 73 32 64. Moeten we het mooiste meer van Italië, het beroemde Lago Maggiore, nog aanprijzen? Een grillig groot azuren meer, omzoomd met bloemenboulevards en dicht begroeide steile heuvels, met beeldschone eilandjes en oude stadjes, met kleurige terrasjes en verrukkelijke eethuisjes, met zon, muziek en veel, veel sfeer. Het Lago Maggiore heeft een heel bijzondere sfeer. Let u maar eens op als u er bent. Dit meer werd aan het eind van de vorige eeuw door de Engelse ontdekt. Pallanza is een enig stadje, gelegen tussen de Monto Rosso (mooi doel voor een wandeling) en de Punta delta Castagnola. De plaats is goed gekozen, want u bent hier vlak bij de beroemde Borromeïsche eilanden, die het Lago Maggiore rijk is. De voornaamste daarvan zijn Isola Bella en Isola dei Pescatori met hun prachtige tuinen. Zeer bekend is de 'Liefdestuin' op het Iscfla Bella, waar ook het Pallazzo Borromeo staat, het voormalige Paleis van de adellijke familie Borromeo, U zult enthousiast zijn over deze paradijsjes die per boot vanuit Pallanza gemakkelijk en geregeld te bereiken zijn. Vergeet dan ook het Isola dei Pescatori niet, want hier wonen ze nog, de echte vissers van het Lago Maggiore in een pittoresk dorpje met een ongeplaveide miniboulevard, waar u in de restaurantjes onder een pergola met winger-ranken kan smullen van gebakken visjes. Waar kunt u niet allemaal naartoe in deze welvoorziene omgeving? Naar de prachtige tuinen van de Villa Taranto naar de kleurige markt op zaterdagmorgen in het nabijgelegen Intra, naar Arona, Stresa, alles per boot bereikbaar. En als u verder wilt boek dan een ekskursie bij uw reisleider in het hotel. Nederlandse reisleiding. Vervoer per luxe touringcar vanaf de diverse opstapplaatsen naar Pallanza v.v., zie reisbeschrijving. n i n dagtocht naar Milaan inkl.lunch L. 1200 1/2 dagtocht Macugnaga L. 5500 boottocht L. 5500 dagtocht 2 meren inkl. lunch L. 12000 1/2 dagtocht Lago d'Orta L. 5500- 1/2 dagtocht Mottarone L. 7000 txtra's De ekskursies die ter plaatse kunnen worden besteld Toeslagen p.p.: 1 psk. 15,- douche 15,- meerzicht 15,- bad of douche, meerzicht 25,- Dag 1. Route: Na het vertrek van de diverse opstapplaatsen reizen we door het zuiden naar de grensovergang bij Heerlen en vervolgens over de autoweg door Westerwald en Taunus naar het overnachtingshotel in de omgeving van Freiburg. Diner, logies, ontbijt. Dag 2. Na het ontbijt vertrek naar Andermatt. Prachtige tocht door de Zwitserse Alpen en langs de Meren. Trekken over de St. Gotthard Pas en bereiken het Lago Maggiore nabij Locarno. Toeren langs de Oever naar Pallanza waar we vóór het diner aankomen. Als u aan alle ekskursies deelneemt kan uw vakantie er als volgt uitzien: Zeker is dat u Milaan gaat bekijken (dagtocht). Daar staat de 108 meter hoge Gotische Dom met zijn 135 marmeren torens en 2245 beelden rondom. Daar hangt in het Dominicaner klooster het meesterwerk van Da Vinei: het laatste Avondmaal. U ziet er de Scala, centrum van het operagebeuren, en de grootste winkelgalerij van Europa. Houdt u van natuurtrips? Ga dan mee naar Macugnaga en u ziet een landschap grootser en ruiger dan de Dolomieten. LI kunt er per gondellift een hoogte van 3000 meter bereiken! Of maakt u een boottocht over het Lago Maggiore naar Laveno, of de twee merentocht (dagtocht) via de Monte Ceneripas naar Lugano en terug via Ponte Tresa naar het Lago Maggiore. Denk eraan dat u in elk geval de middagtocht naar het Lago d'Orta maakt. Voorlaatste dag: Na het ontbijt vertrek uit het hotel naar Andermatt (lunch). Daarna gaan we naar de omgeving van Freiburg voor het diner en overnachting. Laatste dag: We gebruiken de lunch in de omgeving van Keulen Daarna rijden we naar Best waar we tijdens een gezellig diner afscheid van elkaar nemen. Kategorie 2, 30 m. van het meer, 300 m van de dorpskern. Bijna op de zuidpunt van een in het meer uitstekend landtong ligt dit moderne hotel. Vanaf het grote Astoriaterras kijkt u naar het eilandje San Giovanni. Het restaurant heeft een glazen uitbouw in de tuin en binnen hangen fraaie kroonluchters. Verder bezit Astor een huisbar en lees-tv-zaal. Dit gebouw telt drie etages. Uw kamer helder en degelijk gemeubileerd, heeft bad of douche, soms met wc of alleen wastafel. Zie extra's. Adres: Via Vittorio Venete, I - 28044 - Verbania Pallanza, tel. 09 - 39 32 34 21 61. Van Fraassen Tours organiseert in samenwerking met Tor Line een unieke 4-daagse touringcarreis naar Hamburg en Gotenborg. Heen per touringcar via Duitsland en terug met het luxe schip Tor Britannia. Vertrekdatum 10 maart 1979. Prijs v.a. 239,-. Zaterdag, 10 maart. Vertrek vanaf Vlissingen, Middelburg, Goes, Kruiningen, Bergen op Zoom en Roosendaal. Dan op weg richting Duitsland; eerst drinken we 2 x koffie met gebak, want zonder dat kan een Nederlander geen reis beginnen. De grens passeren we bij Denekamp, waar ook gelegenheid wordt gegeven voor lunch. Een mooie rit door Duitsland volgt; we stoppen in Wildeshausen voor een verfrissing, waarna we op 17.00 uur bij ons hotel aankomen. Nadat U gedineerd heeft volgt een rondrit door de stad om U te informeren over het entertainment en nachtleven. In Hamburg is van alles: het Hansatheater met z'n variété, gezellige kleine jazzcafeetjes, het Zillertal, zo'n echt Duits bierhuis met orkest in lederhosen. Cafe Keese met z'n bal paradox, waar de dames de heren ten dans vragen, en natuurlijk „Sankt Pauli" met de „Reeperbahn". Het is teveel om op te noemen en er is voor elk wat wils. Zondag, 11 maart Om 06.00 uur reeds, alleen voor diegenen die fiun bed kunnen uitkomen, naar de „Fischmarkt". Dit „Waterlooplein" van Hamburg is alleen zondag 's morgens en heeft een heel eigen sfeer. Men kan hier van alles kopen van verse vis tot antiek. Hierna retour naar het hotel voor ons ontbijt. Om 10.00 uur starten wij met onze stadstour door Hamburg, inclusief een bezoek aan de televisietoren van 271,50 meter hoog. Na de lunch vertrekken we naar Lübeck. In deze prachtige oude Hanzestad rijden we eerst naar het „Schiffergesellschaft". In dit middeleeuwse restaurant met eiken banken en scheepsmodellen kunt U wat gebruiken. De plaatselijke gids wacht ons op en maakt met ons een wandeling door dit 12e eeuwse stadje. Wij bezoeken het raadhuis en de „Marienkirche". Vervolgens naar Travemünde. Hier schepen we in voor de overtocht naar Göteborg waar we de volgende morgen om 09.00 uur aankomen. Maandag, 12 maart Göteborg, de toegangspoort tot Scandinavië. Deze stad is in het begin van de 17e eeuw, na verwoesting door de Denen, weer herbouwd met behulp van de Hollanders. De oude grachten die het centrum omringen, getuigen hier nog van. Lange tijd werd er zelfs naast Zweeds ook Nederlands gesproken. Het is nu een prachtige stad met wijdse parken en een modern verkeersvrij winkelcentrum. Wij zijn lid van de ANVR Met alle ingebouwde zekerheden voor u Wij maken na aankomst eerst een stadstour die eindigt in het centrum. Hier krijgt U de gelegenheid om te winkelen in het uitgebreide winkelcentrum. Liefst 5000 winkels en warenhuizen bieden U een ongekende keuze. Porcelein, houtsnijwerk, bont, juwelen, glaswerk, mode, te veel om op te noemen en alles is Zweeds 1e klas kwaliteit, 's Middags maken we een imponerende fjordentocht. Schilderachtige vissersdorpjes, grillige fjordenkusten en uitgestrekte bossen wisselen elkaar af. Om 19.00 uur vertrekken we uit Göteborg voor inscheping aan boord van de Tor Britannia. U heeft een gezellige avond voor de boeg: a la carte dineren in het 1e klas restaurant, een cocktail in de gezellige bar, dansen of een gokje wagen in het casino, u zult zich echt niet vervelen. Dinsdag, 13 maart Heerlijk relaxen op zee. Het Zweedse ontbijt is een feest op zich. Knackebröd, diverse broodsoorten, cornflakes, hartig en zoet beleg, een eitje, koffie, thee, melk of jus d'orange, U neemt maar zoveel U wilt. Een zeereis, dat betekent leuke dingen doen, terwijl het reusachtige schip zijn weg gestadig volgt. Alleen met de verkenning van de 8 dekken bent U al een uurtje bezig. Winkelen in de tax-free zelfbedieningswinkel, een bioscoopje pikken, een gokje wagen, ontspannen in de sauna, het is allemaal mogelijk. En wat dacht U van een Zweeds smorgasbord voor lunch? 16 soorten vis, 12 soorten vlees, 8 soorten salades, warme gerechten, fruit en kaas en nog voor geen 20,-. Heeft U niet zoveel trek, dan biedt ook het zelfbedieningsrestaurant genoeg keuze. Wij arriveren om 19.00 uur in Amsterdam, waarna de touringcar U op uw instapplaats afzet. Het einde van een afwisselende reis. Inbegrepen Koffie met gebak bij vertrek, touringcarreis inclusief alle excursies. In Hamburg 2-persoons kamer met bad of douche en toilet inclusief ontbijt. Overtocht Travemünde - Göteborg, accommodatie 2-persoons hut met wastafel. Overtocht Göteborg - Amsterdam per Tor Line, accommodatie in 2-persoons standaard hut. Toeslag voor maaltijden 99,-. Diner in het hotel zaterdagavond. Diner: smorgasbord zondagavond. Ontbijt maandagmorgen. Aan boord van de Tor Line diner maandagavond, ontbijt dinsdagmorgen en lunch: smorgasbord dinsdagmiddag Toeslag voor 2-persoons hut met wastafel en toilet aan boord van de Sessan Line en 2-persoons hut met douche aan boord van de Tor Line 52,50. Toeslag voor 1-persoons kamer met douche en toilet in Hamburg, 1-persoons hut met wastafel en toilet aan boord van de Sessan Line, 1-persoons hut met toilet aan boord van de Tor Line 145 - 3

de Faam | 1979 | | pagina 29