Gemeenteraad besloot tot het instellen van een commissie S Bestuur-Bestuurden Jy£ r f ;t S HOE WERKT "TAFELTJE DEKJE"? Woningbouwvereniging bouwt 18 woningen in de Singelstraat Ik schrik me'n Praat-nota "Laten we wel wezen" is nu bij de gemeente verkrijgbaar OPGEBROKEN - AFGESLOTEN Woensdag 27 december 1978 F In vergadering van maandag 18 december j.l. CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG UW AANDACHT VOOR DE "OPEN TAFEL" GEVONDEN VOORWERPEN WCCS ZACHT Knal alleen op Nieuwjaarsnacht! In de week na Nieuwjaar gewijzigde regeling ophalen huisvuil Voorlichtings materiaal voor en over gehandicapten In januari beginnen inspraak avonden welzijnsplanning MENG "TAFELTJE DEKJE" "Wegwijzer van Middelburg" komt jaarlijks huis-aan-huis Periode 27 december tot en met 3 januari WOU* f* 1 V I De gemeenteraad heeft in de vergadering van maandag 18 december j.l. besloten tot het instellen van een commissie Bestuur-Bestuurden. Deze vaste commissie van advies en bijstand zal, in algemene zin gezegd, het college van burgemeester en wethouders moeten adviseren hoe de burgers meer bij het besturen van de gemeenschap (gemeente) kunnen worden betrokken. Reeds bij de discussie over de "Nota Inspraak" in de vergadering van 23 januari 1978 kwam vanuit de raad duidelijk de wens naar voren te komen tot instelling van een commissie Be stuur-Bestuurden. Naar aanleiding van deze wens werd de commissie Inspraak verzocht burgemeester en wethouders over deze zaak te adviseren. Het lag in de bedoeling van het college nog voor het begin van de nieuwe zittingsperiode van de gemeenteraad met een raadsvoorstel te komen. Onder meer door wisseling van leden van de commissie Inspraak bleek dit geen haalbare kaart. In het ontwerp-raadsvoorstel van b. en w. werd overigens gesproken van een vaste commissie van advies en bijstand voor samenwerking tussen overheid en bevol king. Voor deze naam werd gekozen om verwarring te voorkomen met de al enige tijd functionerende provinciale commissie Bestuur-Bestuurden. De raad kon zich hierin echter niet vinden en de naam van de gemeentelijke commissie werd weer teruggebracht naar Bestuur-Bestuurden. Men is van mening, dat deze naam toch beter de doelstelling van de commissie aangeeft. samenstelling van de commissie Be stuur-Bestuurden. In de praktijk zal moeten blijken of bijstelling noodza kelijk is. We zullen u in ieder geval zoveel mogelijk op de hoogte houden van hetgeen binnen de commissie aan de orde komt. i TAAK COMMISSIE De commissie Bestuur-Bestuurden zal uit eigen beweging of op verzoek het college van burgemeester en wethou ders van advies moeten dienen over de samenwerking tussen de gemeente lijke overheid en de bevolking. Waar nodig zal ook bijstand moeten worden verleend. Een aantal onderdelen, waarmee de commissie zich concreet kan bezighouden is: het nagaan of er belemmeringen zijn. die voorkomen dat de samen werking overheid en bevolking optimaal is. Wanneer blijkt dat deze belemmeringen er zijn zal advies uitgebracht moeten worden op welke wijze deze weggenomen kunnen worden: het adviseren over de inhoud van een inspraakverordening: het adviseren welke onderwer pen/projecten in aanmerking kun nen komen voor inspraak en in welke mate dat dient te gebeuren. Hierbij zal uiteraard de inhoud van de te ontwerpen inspraakverorde ning een grote rol spelen; het nagaan of aan de gem-enteraad in de beleidsvoorbereidende fase voldoende informatie wordt ver strekt. Wanneer dit niet het geval is, zal aangegeven moeten worden hoe daar verandering in gebracht kan worden. het nagaan van het effect van de openbaarheid van de vergaderin gen van de raad. de raadscommis sies en andere openbare commis sies. Verder kunnen voorstellen worden gedaan tot verbetering van de openbaarheid. het adviseren over de taakstelling en het functioneren van het ge meentelijk bureau Voorlichting; het geven van advies over de mo gelijkheden om amtelijke adviezen openbaar te maken. Daarbij zal rekening moeten worden gehou- cdn KUIPERSPOORTTHEA TER vrijdag 29 december, 20.30 uur: "De Bruiloft" een film van Andrzej Wajda. Toegangsprijs: 3.50. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM t/m 4 januari Een tentoonstelling van het werk van Antoine Mes GALERIE "SIX AND SIX" maandag t/m zaterdag van 14.00 - 18.00 uur Doorlopende expositie waar werken te zien zijn van Willem Vader en Gera Dauvillier. De toegang is gratis. ZEEUWS MUSEUM t/m maandag 15 januari: "In dankbare herinnering", een foto expositie van vorstelijke en andere patiënten van dokter J.G. Mezger (1838-1909). Deze tentoonstelling is georganiseerd naar aanleiding van het sluiten van het Badhotel in Domburg. GALERIE T GROENTJE t/m 29 december: Expositie van werken uit de nalaten schap van Kimpc en keramiek van Duncan Wylie. RIJKSARCHIEF maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur - op zater dag van 9.30-12.30 uur. De tentoonstelling "Middelburg, de welgelegen stad". Een expositie, die aan de hand van materiaal uil de his- torisch-topografische atlas "Zeelandia Illustrata" een beeld geeft van het ou: de Middelburg, de buitenplaatsen, die vroeger rond de stad hebben gelegen en St. Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. den met de toekomstige "Wet openbaarheid van Bestuur". Bij de behandeling van het ontwerp- raadsvoorstel heeft de gemeenteraad te kennen gegeven aan het opstellen van een inspraakverordening de hoogste prioriteit te geven. SAMENSTELLING COMMISSIE De commissie zal bestaan uit twaalf leden, t.w.: het lid van het college, dat het contact Bestuur-Bestuurden in zijn portefeuille heeft. Dat is op dit moment wethouder W.P.J. Baars. Hij zal ook het voorzitterschap van de commissie bekleden; twee leden uit de raad, die geen wethouder zijn. Door de raad zijn in de laatste vergadering benoemd de heren D. Boogerd (PvdA) en D.F. Vos (VVD). Plaatsvervan gend lid zijn gworden de heren A.J. Peeck (CDA) en A.H. Kamermans (PPR); de gemeentesecretaris, mr. A. Kerkhove; een medewerker van het bureau Ruimtelijke Ordening van de ge meente, te benoemen door b. en w.; een voorlichtingsambtenaar, te be noemen door b. en w.; vier vertegenwoordigers uit de be volking, van wie twee uit het parti culier initiatief en twee uit het maatschappelijk initiatief (de wijkverenigingen). De Stichting Welzijnsraad Middelburg zal naar verwachting in januari a.s. voor deze leden en hun plaatsvervan gers een aanbeveling doen; een deskundige op het gebied van de voorlichting in het algemeen. Hierbij wordt gedacht aan een vertegenwoordiger namens de Zeeuwse pers. De afdeling Zeelapd van de Vereniging van Journalis ten zal ook begin van het komend jaar met een aanbeveling komen; een opbouwwerker. Ook voor dit lid (en zijn plaatsvervanger) wordt een aanbevling van de Welzijns raad verwacht. Na de diverse aanbevlingen te zien te hebben kan de gemeenteraad de leden in de commissie benoemen. De voor zitter of de commissie kan desgewenst deskundigen uitnodigen deel te ne men aan de in beginsel openbare ver gaderingen van de commissie. Wij hopen u met dit verhaal voldoende te hebben geïnformeerd over de taak en Voor de laatste maal Voor de laatste maal vragen wij uw aandacht voor de "Open Tafel" van de gemeen te, die dinsdag 2 januari 1979 wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis. U bent deze Nieuwjaarsbijeenkomst van har te welkom. De aanvang is 17.30 uur en om 19.30 uur zullen de deuren van het stadhuis zich weer sluiten. Het programma ziet er uit als volgt: - 17.00 uur - deuren stadhuis aan de Markt gaan open. - 17.30 uur - aanvang bijeen komst. Bij binnenkomst wordt een nieuwjaarsdrankje aangebo den. - 18.00 uur - korte toespraak bur gemeester drs. P.A. Wolters. - 18.15 uur - de eigenlijke "Open Tafel". Koffie, soep en broodjes zijn aanwezig. - 19.30 uur - einde nieuwjaars bijeenkomst. Tijdens het geheel zorgt de Mid delburgse musicus Baby den Toonder voor een gezellig mu ziekje. Wanneer u 2 januari onze gast wilt zijn, geeft u zich dan even op bij het bureau Voorlichting in het stadhuis, L. Noordstraal 1. tel. (01180) 26251, toestel 133 of 224. Doe dit s.v.p. voor 28 december a.s., dan kunnen tijdig de nodige voorzieningen worden getroffen. Als bijdrage in de kosten voor de "Open Tafel" wordt een bijdrage van 4,— per persoon gevraagd. Dit bedrag kunt u bij binnen komst in de hal betalen. Bij de gemeentepolitie van Middelburg zijn in het tijdvak van 13 t/m 19 de cember j.l. de volgende gevonden voor werpen aangegeven: rozenkrans, wollen handschoen, zwarte skai damesbeurs met inhoud, dameshorloge, rode plastic portemon nee met inhoud, dameshorloge, ka- belslot, zwarte heren handschoen, passerdoos, herenhorloge, zilveren armband, verzekeringsplaatje, blauwe tas, bruine portemonnee met inhoud en bruine portefeuille met inhoud. Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur verkrij gen bij het politicbureau. Achter de Houttuinen 10. Tel. inlichtingen uit sluitend via nummer (01180) 27251. liLMRutn kunt ik«n k van 18.00 tot 01.30 uur by ili Xnlui iml«r Stk htm»r t .Uiiidliin.lt i.lWttiu-. .«I.IW AJ l»« i Al enige jaren kunt u op deze voorlichtingspagina het menu van 'Tafeltje Dekje" lezen. In deze wekelijkse artikeltjes kunt u ook lezen wanneer en hoe men de maaltijden kan bestellen en dat het een dienstverlening is van de U.V.V. 'Ta feltje Dekje" is bedoeld voor mensen, oud of jong, die door ziekte of andere omstandigheden geen maaltijd voor zichzelf kunnen bereiden. Dat kan bijvoor beeld het geval zijn. als men uit het ziekenhuis komt en herstellende is, of wanneer men als (hoog)bejaarde moeilijk of geen boodschappen kan halen. Ook daar waar de "moeder des huizes" plotseling ziek is geworden kan 'Tafeltje Dekje" een uitkomst bieden. In al deze een vergelijkbare situaties kan een beroep worden gedaan op deze dienstverlening van de U.V.V. HOE GAAT DAT NU ALLEMAAL? Een ieder, die van "Tafeltje Dekje" gebruik wil maken, meldt zich bij één van de leidsters: mevrouw Van der Waals, Park de Griffioen 7, tel. (01180) 29763 of mevrouw Alleijn, Pres. Kennedylaan 7, tel. (01180) 26235. Aanmelding is'öok mogelijk bij het dienstencentrum "Het Schutters hof', Schuttershofstraat la, tel. (01180)27537. Na aanmelding krijgt men bezoek van één van de mede werksters, die desgewenst een bon boekje verkoopt, waarmee de maaltij den betaald kunnen worden. Wanneer nodig kan ook een oventje beschik baar worden gesteld. Het oventje is alleen nodig als men niet in het bezit is van een gas-of elektrische oven. "Ta feltje Dekje' werkt n.l. met diepvries maaltijden. die men zelf moet ver warmen. Dat kan dan gebeuren op een 'zelf te bepalen tijdstip. Omdat de maaltijden diepgevroeren zijn, blijven alle natuurlijke vitaminen behouden. Per maaltijd bedraagt de prijs 4,— en voor een toetje betaalt men 0,40 extra. Voor een eventueel te huren oventje wordt 10.— statiegeld ge vraagd. Het is ook mogelijk maaltij den te verzorgen voor hen die zoqtloos zijn. Op maandag- en donderdagmor gen krijgt men de bestelde maaltijden keurig netjes thuis bezorgd. Bijvoor beeld op maandag drie maaltijden en op donderdag vier maaltijden. Ze kunnen gemakkelijk in de koelkast bewaard worden. BELANGELOOS Deze hele dienstverlening wordt door de medewerksters en medewerkers van de U.V.V. geheel belangeloos verricht. Hierbij wordt dan uitgegaan van de doelstelling: het bevorderen van maatschappelijke hulp door vrij willigers, met menselijk contact en voortzetting van het werk als voor naamste kenmerken. Begin 1975 heeft de gemeente de wo ningbouwvereniging "Middelburg" een terrein aan de Singelstraat-aange boden. dat na sloop van de voormalige technische school was vrijgekomen. Op deze plaats zal de woningbouw vereniging nu 18 woningen laten bou wen. De eerste werkzaamheden heb ben 6 december j.l. een aanvang ge nomen. Het heeft bijna twee jaar ge duurd. voordat de financiële mede werking van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg rond was. Het plan voor de Singelstraat bestaat uit 6 eengezinswoningen en 12 appar tementen voor één en tweepersoons huishoudens. De eengezinswoningen krijgen op de begane grond een woonkamer, annex open-keuken. Op de eerste en tweede verdieping komen in totaal 4 slaapkamers. De apparte menten öebbcn naast een woonkamer met open-keuken maar 1 slaapkamer. Zowel de eengezinswoningen als de appartementen komen achter fraaie "Singelstraaf-gevels. Het zal voor de straal een grote verfraaiing betekenen, wanneer het plan zal zijn gerealiseerd. Naar verwachting zal dat beéin 1980 zijn. De ontsluiting van de achterzijde van de panden zal via de Pijpstraat worden geregeld. Ook een aantal be staande panden aan de Singelstraat zal op deze wijze ontsloten kunnen worden. De vdorlopige huurprijzen voor de eengezinswoningen en appar tementen zullen respectievelijk 500.-- en j" 300.— per maand be dragen. Het bouwplan is gemaakt door het Vlissingse architectenbureau Jobse B.V. en het project wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf "De Delta" B.V. uit Middelburg. Maandag 1 januari 1979 (Nieuw jaarsdag) zal er geen huisvuil worden opgehaald. Er geldt in de week na deze dag dan ook een gewijzigd schema voor het opha len van uw huisvuil. De bewoners van de wijken waar normaal het huisvuil op maandag wordt opgehaald kunnen nu dinsdag 2 januari hun vuilnis aanbieden. Woensdag 3 januari komt de huisvuil-óphaalwagen in de wijken waar normaal dinsdag de zakken e.d. worden opge haald. In'die wijken waar altijd op woensdag het huisvuil buiten gezet kan worden zal dit nu kun nen gebeuren op donderdag 4 ja nuari. Vanaf vrijdag 5 januari wordt weer het gewone route- schema gehanteerd. Voor groepen en verenigingen, die belangstelling hebben voor het vraag stuk van zelfstandig wonen van licha melijk gehandicapten is de film "Wo nen" beschikbaar. Deze film kan tegen een geringe vergoeding worden gehuurd bij: - International Film Service (I.F.S.), Benoordenhoutseweg 230, 2596 BA 's-Gravenhage, tel. 070-24.50.20; - Rijksvoorlichtingsdienst (R.V.D.), Anna Paulownastraat 76. 2518 BJ Den Haag, tel. 070- 61.41.81; - Technisch Film Centrum (T.F.C.), Arnhemsestraatweg 17 6881 NB Velp, tel. 08302-65.41. Bij de Nederlandse Vereniging voor Revalidatie (Oude Gracht 136, 3511 AX Utrecht, tel. 030-33.11.21) kunnen de volgende uitgaven worden besteld door overschrijving van het daarbij vermelde bedrag op girorekening 38.21.00, N.V.R. Utrecht, onder ver melding van de titel: - "Geboden Tóegang". Losbladig handboek met betrekking tot aan passing van gebouwen, woningen en recreatieve voorzieningen. 5e druk. prijs 20,— - Brochure "Wonen", prijs 1.10. Om te komen tot een discussie over de welzijnsvoorzieningen in onze ge meente, hebben burgemeester en wet houders de praat-nota "Laten we wel wezen" uit laten brengen. Deze nota, die gezien kan worden als een eerste stap naar een breed gemeentelijk wel zijnsbeleid, geeft o.m. informatie over het hoe en waarom van de welzijns planning en bevat een inventarisatie van de Middelburgse welzijnsvoorzie ningen. Ook wordt in het stuk een be gin gemaakt met een sociaal-geografi sche schets van de gemeente. De nota is rond de kerstdagen toeqestuurd aan de hij het welzijnsbeleid betrokken in stellingen en de leden en plaatsvervan gende leden van de overleqcommissie. Ook de raadsleden zijn van een exem plaar voorzien. INSPRAAK Het college van b. en w. vindt het van het grootste belang, dat een optimaal overleg plaatsvindt tussen bevolking, particulier initiatief en gemeente. Daarom zal reeds in januari a.s. een begin worden gemaakt met een eerste inspraakronden. Deze eerste maand van het jaar zal overleg gevoerd wor den met de bevolking. Voor de instel lingen van hel particulier initiatief is een aantal data in februari gepland. Hieronder kunt u lezen waar en wan neer precies de inspraakavonden voor de bevolking worden gehouden: 24 januari in het ontmoetingscentrum "Dauwendaele" voor de bewoners van: Magistraatwijk Dauwendaele Nieuw- en Sint Joosland 25 januari in hel gebouw van de Ste delijke Scholengemeenschap voor de bewoners van: Centrum Nieuw-Middelburg Sint Laurens Klarenbeek Griffioen 31 januari in de "Vergulde Baars" voor de bewoneTs van: Stromen wijk Middelburg 't Zand en Zanddorp Breeweg Noteert u het in uw agenda! NOTA BIJ GEMEENTE VER KRIJGBAAR De praat-nota "Laten we wel wezen" is, zolang de voorraad strekt, gratis verkrijgbaar bij de afdeling onderwijs, sectie Welzijnsplanning, van de ge meente, L. Noordstraat 19. U kunt ook bellen. Tel. (01180) 26251,1st. 323. In januari hopen wij in deze gemeen telijke voorlichtingsrubriek nader te rug te komen op het bovenstaande on derwerp. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. Door het bellen van nummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag, tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijd ook bezorgd. Voor de week van 1 t/m 6 januari ziet het menu er zo uit: maandag - kipfilet, doperwten en pu ree; dinsdag - hutspot met klapstuk; woensdag - gehakt, witlof en aardap pelen; donderdag - carbonade, spinazie en aardappelen; vrijdag - hamburger met appeltjes, ro zijnen en poimnes Mignonettes; zaterdag - goulash, doperwten en rijst. Uiigave 1979 in voorbereiding Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten met ingang van het komende jaar de "Wegwijzer van Middelburg" jaarlijks huis-aan-huis te laten verspreiden. Tot nu toe was deze gemeentelijke in formatiegids alleen bestemd voor de nieuwe inwoners van Middelburg. In deze handige gids worden gegevens opgenomen over verenigingen op allerlei gebied, zoals bijvoorbeeld sportverenigingen, culturele vereni gingen, wijkverenigingen en bedrijfs verenigingen. Ook zal het boekje in formatie bevatten over organisaties en instanties op het gebied van maat schappelijk werk, volksgezondheid, jeugdwerk enz. Daarnaast worden kerken, politieke partijen, tandartsen en een volledig overzicht van de ge meentelijke organisatie in de "Wegw ijzer van Middelburg" geplaatst. Het bureau Voorlichting van de gemeente is verantwoordelijk voor de redactio nele inhoud van de informatiegids. De druk en de advertenties worden ver zorgd door Den Boer Middelburg/D rukkers. Inmiddels is een aanvang ge maakt met de voorbereidingen voor de uitgave 1979, die omstreeks maart -zal moeten verschijnen. Verenigingen en instellingen, die al staan vermeld in de gids 1977/1978 zijn (of worden binnenkort) schriftelijk benaderd om de gegevens van de vorige uitgave eventueel aan te passen voor de nieu we uitgave. Wanneer uw (niet com merciële) vereniging of instelling nog niet in het boekwerkje is opgenomen en daar wel prijs op wordt gesteld, dan kunt u voor 10 jan. a.s. contact opne men met het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat- begane grond) U kunt ook bellen. Het telefoonnummer is (01180)26252, tst. 133 of 224. Het opnemen van de re dactionele gegevens gebeurt gratis. De al eerder genoemde drukker zal u graag nader informeren over de tarie ven voor het plaatsen van adverten ties. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nadorstweg/kruispunt Churchillaan Voor hel doorgaand verkeer afgesloten. Omrijden via L. van Nieuwenhovc en G. van der Veenstraat of via Gerbrandylaan. 2. Ventweg Nw. Vlissingsweg, tussen Poelendaeleweg en Piet Heinstraat Afgesloten voor alle verkeer. 3. Simpelhuisstraat Afgesloten voor verkeer. 4. Waldammeweg en Herculesweg (bij spoorweg-overgang) Afgesloten voor doorgaand verkeer. Bedrijven blijven bereikbaar, via Nieuwlandseweg 5. Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noordpoortstraat Voor verkeer afgesloten. 6. Seisstraat Gesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK herstraten vernieuwen kabels en leidingen vernieuwen gasleiding reconstructie herbestrating hefbestrating AANVANGS DATUM 14 dec. in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5