DE POPULAIRE RAADSAGENDA cdn mmmmm te UITNODIGING VOOR DEELNAME AAN DE "OPEN TAFEL" VOLKSKERSTZANG-AVOND IN BURGERZAAL STADHUIS DIT JAAR GEEN KERSTBOOM VOOR HET STADHUIS OPGEBROKEN - AFGESLOTEN J/v 1/nflDI IPUTMinODIIDDIEIl redactiebupeau voorlichting VUUnLlun llVÜönUunlClx stadhuis-lange noordstraat Foor vergadering maandag 18 december a.s.: 2 itiatief of op verzoek. De samen- J stelling van de nieuwe commissie i wordt als volgt gedacht: de wet- J houder, die het contact bestuur i bestuurden in zijn portefeuille 2 ker. Een volgende keer zullen wij i J wat nader op de taak en samen- Traditionele nieuwjaarsbijeenkomst Gemeentebestuur verzendt met Kerst en Nieuwjaar kinderkaarten en kaarten van Unicef Donderdag 21 december a.s.: I.v.m. de vele vernielingen CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG 27 dec. a.s. geen spreekuur Commissie Huisvesting Periode 13 december - 20 december i 1 Maandag 18 december a.s. is het de laatste maal dit jaar, dat de gemeenteraad bijeenkomt. De raadsleden, die nog maar net de behandeling van de begroting 1979 achter de rug hebben, moeten zich deze vergadering weer buigen over een flink aantal voorstellen. Gewoontegetrouw vermelden we ze hieronder in ver korte en populaire versie. De raadsvergadering, die om 14.00 uur begint, is openbaar en kan dus door iedereen worden bijgewoond. De publieke tribune in de raadszaal is bereikbaar via het deurtje in het stadhuis op de hoek Markt - L. Noordstraat. Een afschrift van deze populaire raadsagenda ligt voor u gereed. We willen u er tot slot nog op wijzen dat het altijd mogelijk is, dat een aanvul lende agenda verschijnt. De definitieve agenda en de ontwerp-raadsvoorstellen kunt u komen inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. aan de Walcherse Bouwunie B.V. te verkopen. 78-477 Vaststelling exploitatie-opzet Langevieleweg e.o. en beschikbaar- AGENDA 1. Vaststellen van de notulen van de vergaderingen van 23 oktober en 20 november 1978 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 78-473 Aangaan gemeenschappelijke regeling brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland Bij het samenstellen van deze agenda was het ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar 78-452 le wijziging "Bouwverordening logiesgebouwen" De gemeenteraad stelde in de verga dering van 23 juni 1975 de "Bouwver ordening logiesgebouwen" vast. Hier in staan voorschriften voor de bouw, inrichting, instandhouding en het ge bruik van logiesgebouwen. Deze ver ordening is van toepassing op logies gebouwen voor tijdelijke huisvesting met gehele of gedeeltelijke verzorging en beperkt zich tot gebouwen met meer dan 3 logieseenheden. Ook ge bouwen, waarvan de gezamenlijke oppervlakte van de logieseenheden 50 m2 of meer bedraagt vallen onder de verordening. De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) heeft voorgesteld de verordening aan te pass Dit voorstel gaat o.m. over de eisen voor de branvrandveiligheid, de ven tilatie en de geluidsisolatie. Het colle ge van b. en w. kan zich met het voor stel van de VNG verenigen en stelt de raad voor de ontwerp-verordening vast te stellen. 78-476 Verdaging beslissing op be roepschrift tegen niet ontvankelijk verklaring aanvraag bouwvergunning De heer mr. M.A. Terwoert in Mid delburg heeft een bouwvergunning aangevraagd voor uitbreiding van zijn kantoorruimte aan het Hofplein 3 en verbouwing van het pand Korte Noordstraat 4. Burgemeester en wet houders hebben 22 augustus j.l. deze aanvraag niet-ontvankelijk verklaard. De heer Terwoert is nu tegen deze be slissing in beroep gegaan bij de raad. Inmiddels heeft hij in de vergadering van 6 november j.l. van de commissie gemeentewerken zijn beroepschrift toegelicht. In verband met de tijdens die vergadering overeengekomen aanvulling van de noodzakelijke stuk ken van de vergunningsaanvraag is het gewenst de belsising op het be roepschrift te verdagen. De raad wordt gevraagd daartoe over te gaan door het vaststellen van een ontwerp-be- sluit. 78-467 Regeling parkeren voor bewo ners en bedrijven in het attractiegebied van de binnenstad. Met de invoering van het betaald par keren in de binnenstad is ook een sys teem van parkeerpassen voor de be woners en bedrijven uit het attractie- gebied van de binnenstad door de raad ingesteld. I.v.m. de schaarste aan parkeerpassen is t.a.v. bedrijven e.d. bepaald, dat maximaal 2 parkeerpas sen kunnen worden verstrekt. In tegenstelling tot de regeling voor de bewoners geldt de parkeerpas voor de bedrijven ook voor de utra-korte par- keermeters (half uur tarief)- Gebleken is echter, dat alle plaatsen bij deze meters bijna steeds permanent zijn bezet door gebruikers van de parkeer- pas-bedrijven. Bezoekers kunnen daarom niet van deze meters gebruik maken. De raad wordt gevraagd er mee in te stemmen, dat maximaal één parkeerpas voor een bedrijf zal gelden voor de parkeermeters met een ultra korte parkeerduur in het attractiege bied van de binnenstad. De door een bedrijf aan te vragen tweede parkeer pas geldt dan voor de overige par keermeters of parkeerautomaten. Het college stelt de raad bovendien voor het tarief voor de parkeerpas voor be drijven voor het mede-gebruik van ultra-korte parkeermeters te brengen op 22.— per maand. 78-460 Verkoop van 2.690 m2 grond aan de Kleverskerkseweg De heer A. Dees heeft een perceel grond van 2.690 m2. dat is gelegen aan de Kleverskerkseweg. te koop ge vraagd. Hij heeft het perceel grond reeds in erfpacht gekregen lot 14 fe bruari 2022. De erfpachtovereen- komst voorziet in verkoop van de grond aan de erfpachter. Ook de ver koopprijs is daarin geregeld. Het col lege van b. en w. stelt de gemeenteraad voor het perceel grond aan de heer Dees te verkopen. 78-465 Verkoop panden Varkensmarkt 1-3 en 5 De Walcherse Bouwunie B.V. heeft het college gevraagd de panden Var kensmarkt 1-3 en 5 te mogen kopen. Het bedrijf wil de panden restaureren overeenkomstig een door de gemeente Middelburg en de Rijksdienst voor Monumentenzorg goedgekeurd plan. De koopster is bereid de door het col lege bepaalde verkoopsprijs te beta len. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor de panden stelling krediet van 501.000,— t.b.v. bouwrijp maken gebied Langeviele- weg-Vlissingsesingel. Bij het samenstellen van deze agenda was het ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar.. -_-_--n i Voorstel tot het instellen van een J j vaste commissie van advies en i i bijstand voor samenwerking tus- sen overheid en bevolking i In de vergadering van 23 januari i j.l. heeft het college vdn b. en w. 11 de gemeenteraad de gelegenheid geboden een standpunt te bepa len over de "Nota Inspraak" Daarbij kwam ook het instellen van een commissie "Bestuur-Be- i stuurden" aan de orde. Burge- J meester en wethouders stellen de J gemeenteraad nu voor een vaste commissie van advies en bijstand voor de samenwerking tussen de gemeentelijke overheid en bevol king in te stellen. De naam van de commissie is gewijzigd om geen verwarring te laten ontstaan met de provinciale commissie "Be- i stuurBestuurden". In algemene J J zin kan worden gesteld, dat de J i commissie het college zal moeten j adviseren over het vraagstuk hoe J de burgers meer bij het besturen i van de gemeente betrokken kun- J J nen worden. Deze adviezen kun- J 1 nen gegeven worden uit eigen in- heeft; twee leden uit de raad, die geen wethouder zijn; de gemeen tesecretaris; een ambtenaar van de gemeentesecretarie, die werk zaamheden verricht op het ge- J bied van de ruimtelijke ordening; een ambtenaar van de gemeente- i secretarie, die werkzaamheden op het gebied van de voorlichting verricht; vier vertegenwoordigers namens de burgers, van wie twee uit het maatschappelijk initiatief i en twee uil het particuliere ini- liatief; een deskundige op het gebied van de voorlichting, i waarbij gedacht wordt aan een j vertegenwoordiger namens de 1 Zeeuwse pers; een opbouwwer- i stelling van de commissie ingaan. 78-412 Vaststelling le wijziging "Rechtspositieregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer" Het college van b. en w. stelt de ge meenteraad voor de le wijziging van de "Rechtspositieregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer" vast te stellen, zoals in het ontwerp staat aangegeven. De wijziging houdt ver band met het verzekeren van eigen auto's van het brandweerpersoneel door de gemeente. 78-284 Vaststelling "Verordening re gelende de vergoedingen aan het per soneel van de vrijwillige brandweer" In de nieuwe ontwerp-verordening, die de rechtspositie regelt van het vrijwillige brandweerpersoneel staat onder meer dat de vergoeding van de vrijwilligers in een afzonderlijke rege ling moet worden opgenomen. Het college stelt de raad voor de "Veror dening vrijwillige brandweer" vast te stellen, zoals in hel ontwerp staat aangegeven. 78-446 Schrijven van een inwoner over het openbaar maken van taxatiebedra gen onroerend-goedbelastingen. Een inwoner van Middelburg heeft om bekendmaking e.q. inzage ge vraagd van taxaties in het kader van de heffing van de onroerend-goedbe lastingen. Het gaal hem om de door de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken in Rotterdam vastgestelde eco nomische waarden van belaslingob- jecten. die niet zijn eigendom zijn en waarvan hij geen gebruiker is. Deze getaxeerde waarden dienen als grondslag van heffing op de onroe rend-goedbelastingen. B. en w. heb ben op grond van artikel 67 van de "Algemene wet inzake rijksbelastin gen" de gevraagde gegevens niet ver strekt. Het college is van mening, dat de betrokkene gebruik kan maken van de gebruikelijke rechtsmiddelen. Tegen de hoogte van de heffings grondslag kan binnen 2 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet bij de gemeente een bezwaarschrift wor den ingediend. Tegen de uitspraak op het bezwaarschrift is het mogelijk in beroep te gaan bij de belastingkamer van het Gerechtshof in Den Haag. De raad wordt voorgesteld de betrokkene van de mogelijkheden op de hoogte te stellen. 78-453 Vaststellen van de nieuwe "Verordening op de heffing van een drank- en horecabelasting in de ge meente Middelburg" Met ingang van 1 januari 1979 verval len bepalingen van gemeentelijke be lastingverordeningen. die niet over eenstemmen met de Wet van 24 de cember 1970, Stb. 608. Met deze wet werd de gemeentewet zodanig her zien, dat op de heffing en invordering van gemeentelijke belastingen de "Algemene wet inzake rijksbelastin gen" en de "Invorderingswet" vap 22 mei 1845 van toepassing werden ver klaard. Op de "Verordening op de heffing van een dranken horecabelas ting in de gemeente Middelburg" na. zijn inmiddels alle gemeentelijke be lastingverordeningen aangepast. Bur gemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor accoord te gaan met de redactionele herziening van de "Verordening op de heffing van een drank- en horecabelasting in de ge meente Middelburg" 78-475 Aanwijzing aanvraag gemeen tegarantie voor de aankoop van een woning Een inwoner van de gemeente heeft een aanvraag ingediend om een ge meentegarantie. Deze is nodig voor het sluiten van een lening t.b.v. de aankoop van een woning. Het bemid delend orgaan Stichting Bevordering Eigen Woningbezit heeft negatief geadviseerd. Het college stelt de raad voor het verzoek om gemeentegaran tie af te wijzen. 78-474 Wijziging "Reglement voor de kredietbank van de gemeente Middel burg" Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het "Reglement voor de kredietbank van de gemeente Mid delburg" te wijzigen zoals in de stuk ken staat aangegeven. 78-472 Voorstel tot afwijzing van enige verzoeken, ingediend door het Neder lands Comité "Redt het ongeboren kind- In de vergadering van 20 november j.l. heeft de gemeenteraad het college ge vraagd een pré-advies uit te brengen over enige verzoeken, van het Neder lands Comité "Redt het ongeboren kind". Deze verzoeken waren door middel van een brief aan de raad kenbaar gemaakt. Het college vraagt de raad de brief voor kennisgeving aan te nemen. 78-444 Vaststelling 144e begrotings wijziging voor het dienstjaar 1976 Het college van burgemeester en wet houders stelt de gemeenteraad voor de 144e begrotingswijziging voor het dienstjaar 1976 vast te stellen, zoals in het ontwerp staat aangegeven. In de 144e begrotingswijziging zijn de voor- en nadelige saldi (en de posten die daarmee verband houden) verwerkt van een aantal takken van dienst en de brandweer. De hiermee verband hou dende stukken zullen door de raad goedgekeurd moeten worden. 78-462 t/m 464 Vaststelling 118e en 119e begrotingswijziging voor het dienstjaar 1978 en 2e begrotingswijzi ging voor het dienstjaar 1979 Het college stelt de gemeenteraad voor de begrotingswijzigingen vast te stellen overeenkomstig de ontwerpen. 78-454 Vaststellen van een nieuwe "Verordening op de heffing van rech ten voor het beklimmen van de Abdij- toren in Middelburg- Om de kostenontwikkeling te kunnen bijhouden vinden burgemeester en wethouders het nodig de tarieven voor het beklimmen van de Abdijtoren ("Lange Jan") voor volwassenen en voor volwassenen in groepsverband met J" 0.05 te verhogen. Afgerond zal het bedrag dan komen op 1,— per persoon. Het college van b. en w. stelt de raad voor de nieuwe "Verordening op de heffing van rechten voor het beklimmen van de Abdijtoren in Middelburg" vast te stellen. In 1978 werd de Abdijtoren door 28.328 men sen beklommen. 78-455 Beschikbaar stellen krediet van 52.000,— voor de aanschaf van een nieuwe offsetmachine Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 52.000,— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een Adast-Ro- mayor. type 313 PNI, offsetmachine t.b.v. de gemeentelijke huisdrukkerij. De offsetpers. die op dit moment in gebruik is verkeert in zo'n slechte staat dat kwaliteits-drukwerk niet meer mogelijk is. De machine is reeds ge heel afgeschreven. In het investe ringsplan 1979-1983 is het benodigde bedrag opgenomen. Wanneer dit jaar reeds besteld wordt zal men niet te maken krijgen met een te verwachten prijsstijging van ca. 6% per I januari a.s. 78-468 Uitbreiding mini-computer Philips 440 In de vergadering van 5 april 1977 verleende de gemeenteraad een kre diet voor de aanschaf van een mini computer Philips 440. Deze computer wordt op dit moment gebruikt door de gemeentelijke sociale dienst en de af deling financiën van de gemeentese cretarie. Het ligt in de bedoeling per 1 januari a.s. de boekhouding van het kantoor van de gemeente-ontvanger eveneens te automatiseren en te ver werken met behulp van de computer. Het college stelt de raad voor een kre diet van 33.000,— te verlenen voor uitbreiding van de computer. 78-469 Aanvullend krediet t.b.v. voor ziening computerkamer Het college van burgemeester en wet houders stelt dc gemeenteraad voor een aanvullend krediet van 7.000,— te verstrekken voor aanpassing van de regelapparatuur in de computerkamer van het stadhuis. 78-456 Vaststellen nieuwe "Verorde ning op de heffing van rechten voor het bezichtigen van het stadhuis in Mid delburg- Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad een nieuwe "Veror dening op dc heffing van rechten voor het bezichtigen van het stadhuis in Middelburg" vast te stellen. In de verordening zijn de tarieven met 0,05 verhoogd. Uit het bij de stuk ken aanwezige kosten/ baten-over zicht blijkt dat de jaren 1977 en 1978 een teruggang in het aantal bezoekers te zien geeft, terwijl juist in deze jaren de toegangsprijs fors werd verhoogd. Om de teruggang in het bezoek tot stilstand te brengen vindt het college het gewenst de tariefsverhoging be perkt te houden. Het volgend jaar kan dan bezien worden of dit een positieve uitwerking op het aantal bezoekers heeft gehad. Volwassenen gaan het komende seizoen nu 1,30 betalen voor een rondleiding. Voor kinderen, houders van een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) of een Pas'65 geldt dan een tarief van 0,80. 78-461 Krediet voor aanschaffing leer lingensets en prikborden t.b.v. de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool De gemeenteraad heeft in de verga dering van 22 mei j.l. besloten het be stuur van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs in Mid delburg medewerking te verlenen voor de aanschaf van leerlingensets en prikborden t.b.v. de "Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool" aan de Zuids ingel 128. Het bestuur heeft nu ge vraagd voor de aanschaf van het ma teriaal een totaal-bcdrag van 23.968,16 beschikbaar te stellen. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 24.000,— te verlenen. 78-470 Krediet voor de bouw en aan vullende inrichting van de scholen voor kleuteronderwijs en gewoon lager on derwijs aan de Willem Arondeusstraat, uitgaande van de Stichting Vrije School Zeeland. In de vergaderingen van 21 april 1975 en 23 juni 1975 heeft de gemeenteraad besloten het bestuur van dc Stichting Vrije School Zeeland medewerking te verlenen tot het stichten van een 2- klassige kleuterschool en een 6- klassige school voor gewoon lager on derwijs in de wijk Klarenbeek. Het bestuur heeft inmiddels om een kre diet verzocht voor de bouw van een gecombineerd schoolgebouw voor kleuteronderwijs (2 klassen) en ge woon lager onderwijs (6 klassen) Het college stelt de raad voor het gevraag de krediet beschikbaar te stellen. 78-457 Beschikbaar stellen krediet voor verandering van de inrichting van hét schoolplein van de "Wegwijzer" in Nieuw- en St. Joosland In de vergadering van 21 augustus j.l. heeft de gemeenteraad besloten de Vereniging voor Christelijk Lager Onderwijs in Nieuw- en St. Joosland medewerking te verlenen voor het veranderen van de inrichting van het speelterrein van de school "De Wegwijzer", Molenweg 25 in Nieuw en St. Joosland. Het gaat hierbij om het aanbrengen van enige beplanting, enkele speeltoestellen en niveauver schillen in het terrein. De totale kosten voor deze voorzieningen zijn geraamd op 5.500,— (afgerond) inclusief b.t.w. Het college stelt de raad voor een krediet van 5.500.- beschik baar te stellen. 78-458 Vaststelling wijziging tarieven elektriciteitstarieven per 1 januari 1979 Het gestegen kostenpeil en het nega tieve resultaat van het elektriciteitsbe drijf maken het noodzakelijk de elek triciteitstarieven met ingang van 1 ja nuari 1979 te verhogen. De vastrecht tarieven, met uitzondering van het extra-vastrecht, worden verhoogd met 3,— per jaar. Verder een verhoging van de kWh-taricven van 0,03 per kWh voor kerken, 0,04 per kWh voor normaal huishoudelijk verbruik en kleine bedrijven en 0,05 per kWh voor overige gebruikers (fabrieken 'e.d.) Ook zal een verhoging van de tarieven voor de meterhuur toegepast worden. Het college van b. en w. stelt de raad voor de "Verordening rege lende het tarief voor de levering van elektriciteit" vast te stellen. 78-459 Vaststelling wijziging van de "Verordening regelende het tarief voor de levering van gas" De Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) heeft kort geleden een advies verstrekt voor de per 1 januari 1979 toe te pas sen kleinverbruikerstarieven voor de levering van gas. Op grond van dit advies stellen burgemeester en wet houders de gemeenteraad voor de "Verordening regelende het tarief voor de levering van gas" met ingang van I januari te wijzigen. Rondvraag Sluiting J bent dinsdag 2januari 1979 weer van harte welkom bij de "Open Tafel", de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Middelburg. Deze re ceptie, die wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis, begint om 17.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Vanaf 17.00 uur staan de deuren van het stadhuis aan de Marktzijde weer voor een ieder open. Er zal weer volop gelegenheid zijn nieuwjaarswensen uit te wisselen met de gemeentebestuurders, verte genwoordigers van rijk, provincie, instellingen, verenigingen, clubs, bedrijven en andere mede-burgers. Om 18.00 uur precies zal de burgemeester, drs. P.A. Wolters, een korte toespraak houden. Tijdens de bijeenkomst zorgt de Mid delburgse musicus voor een gezellig muziekje op de achtergrond. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Zo zullen er soep en broodjes verkrijgbaar zijn. Natuurlijk wordt er ook koffie geschonken. A Is tegemoetkoming in de kosten wordt wel een geringe bijdrage van u gevraagd. Bij binnenkomst in de hal van het stadhuis betaalt u dan een bedrag van f 4,-per persoon. Twee drankjes worden u door het gemeentebestuur aangeboden. Hel is voor de organisatie van het geheel noodzakelijk om te weten hoeveelgasten aanwezig zullen zijn. Wanneer u naar de "Open Tafel" wilt komen, geeft u zich dan vóór 28 december a.s. even op bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Dat kan schriftelijk mondeling of telefonisch. Het telefoonnummer is (01180) 26251, 1st. 133 of 224. Vele vertegenwoordigers van instellingen/verenigingen ont vingen (of ontvangen binnenkort) een uitnodiging met antwoordkaart om zich op te kunnen geven. Het zal u duidelijk zijn, dal niet iedereen op deze wijze benaderd kon worden. Misschien ten overvloede: IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM In de vergadering van 28 novem ber j.l. hebben burgemeester en wethouders besloten dit jaar geen "eigen" Kerst-en nieuwjaars kaarten te laten vervaardigen. Om de gemeentelijke relaties van een kerst-of nieuwjaarsgroet te voorzien zal gebruik gemaakt worden van de kinderkaarten en de wenskaarten van Unicef. Hiermee worden dan twee goede doelen gesteund. Een initiatief, dachten wij zo, dat navolging verdient. Gewoontegetrouw heeft de Kon. Ver. "Uit het Volk - Voor het Volk" ook dit jaar weer een volkskerstzangavond georganiseerd in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze keer vindt dit sfeervolle gebeuren plaats op donder dag 21 december a.s. om 20.00 uur. Aan de volkskerstzang-avond "Komt Allen Tesamen..." wordt medewer king verleend door: - Chr. Brassband "O.N.D.A." Mid delburg o.l.v. de heer C. Ccvaal - Dames zangvereniging "Soli Deo Gloria" o.l.v. de heer M. de Bree - Jongerenkoor Middelburg o.l.v. mevr. A.N. van Leerzem - Jongeren Combo o.l.v. de heer L.R. Simonse Kerstevangelie Het Kerstevangelie zal worden gele zen door mevrouw D. Meulenbelt. kapiteine van het Leger des Hcils. Mej. M. Aarnoudse en Theo Ridder- sma verzorgen.een declamatie. Vanaf 19.45 uur speelt de Brassband kerstmuziek. De toegang tot de volks kerstzangavond is gratis. In de vergadering van 21 november j.l. hebben burgemeester en wethouders besloten dit jaar met de kerstdagen geen kerstboom op het plein voor het stadhuis te plaatsen. Men moest tol deze toch wel trieste beslissing komen, omdat ieder jaar weer vele vernielingen worden gepleegd aan kerstboom en verlichting. Vernielingen, die voor de gemeente en dus voor dc gemeenschap veel kosten met zich meebrengen. Hel plaatsen van een kerstboom acht het college echt niet meer verantwoord. De hierbij afgedrukte foto is enige jaren geleden genomen. Toen stonden nog twee forse kerstbomen'voor het stadhuis. Het vorige jaar werd besloten het stadhuisplein maar van één kerstboom te voorzien. Dit in verband met de schaarste van de bomen. En dit jaar dan géén kerstboom, omdat een waarschijnlijk zeer klein groepje jongelui het niet kan laten vernielingen te plegen. Een uiterst trieste zaak. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 16 december, 20.15 uur: Optreden van het "Dubinski Pianok wartet" Kaarten h 12,50 (voor C.J.P./Pas'65 a 10.- verkrijgbaar bij de Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a, tel. (01180) -25156 en indien nog voorradig aan dc zaal. Het is ook mogelijk voor dit concert een combinatickaart te kopen met het concert dat op 20 februari 1979 wordt gegeven voor het "Paga- nini Ensemble". Voor beide concerten samen kost een kaart 20.- (voor C.J.P./Pas'65 15,-). KUIPERSPOORTTHEATER vrijdag 15 december, 20.30 uur: "Filmhuis" van Jeugd en Muziek. Vertoond wordt de film "Célinc et Julie vont en bateau" van Jacques Ri- vette. Kaarten h 3,50 zijn verkrijg baar aan de zaal. JONGERENCENTRUM 'MID- GARD" zaterdag 16 december, 21.00 uur: Een optreden van de gitarist Harry Sacksioni. De toegangsprijs bedraagt 4, Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop en aan de zaal. CITY THEATER woensdag 13 december, 20.00 uur: "Le juge Fayard. dit le sheriff', een filmvoorstelling georganiseerd door de Z.V.U. Middelburg. Kaarten zijn die avond tegen de normale toegang sprijs aan de kassa van De City ver krijgbaar. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM t/m donderdag 14 december: "Stenen Sculpturen", een expositie van Harri van de Vliet. ZEEUWS MUSEUM t/m maandag 15 januari: "In dankbare herinnering", een fo- locxposilie van vorstelijke en andere patiënten van dokter J.G. Mezger (1838 - 1909).Deze tentoonstelling is georganiseerd naar aanleiding van hel sluiten van het Badhotel in Domburg. DE HARLEKIJN" woensdag 13 december, 20.00 uur: Introductie-avond "Scaldis Swing So ciety": lezing met muziek over de di verse oude jazz-stijlen. Toegang gratis. GALERIE "SIX AND SIX" ma. t/m za. van 13.00-18.00 uur: Doorlopende expositie van Willem Vader en Gera Dauvillier. Toegang gratis. GALERIE T GROENTJE t/m 29 december: Expositie van werken uit dc nalaten schap van Reimond Kimpe en kera miek van Duncan Wylie. In verband met de feestdagen houdt de commissie Huisvesting woensdag 27 december a.s. geen spreekuur. Hel eerste spreekuur in het nieuwe jaar van deze com missie vindt plaats op woensdag 3 januari om 11.00 uur in het stad huis. Houdt u er even rekening mee? - v - i PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM 1. Nadorstweg/kruispunt Churchillaan Voor hei doorgaand verkeer afgesloten. Omrijden via L. van Nieuwenhove en G. van der Veenstraal of via Gerbrandylaan. herstraten 14 dec. 2. Ventweg Nw. Vlissingsweg, tussen Poelendaeleweg en Piet Heinstraat Afgesloten voor alle verkeer. vernieuwen kabels en leidingen in uitvoering 3. Penninghoek Afgesloten voor verkeer. vernieuwen gasleiding in uitvoering 4. Waldammeweg en Herculesweg (bij spoorweg-overgang) Afgesloten voor doorgaand verkeer. Bedrijven blijven bereikbaar. reconstructie in uitvoering 5. Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noordpoortstraat Voor verkeer afgesloten. herbcstraling in uitvoering 6. Seisstraat Gesloten voor alle verkeer. herbcst rating in uitvoering 7. Vlissingsesiraat Gesloten voor alle verkeer. herbcstraling in uilvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5