zou u graag een eerste stap in de toekomst van het wonen willen doen bij pot in axel kunt u dat het nieuwe zachter zitten p van pot poeAe -afSuTn Vrouwencafé Trui opent met een vrouwenfestival verplaatsbaar,handelboar,verhuisbaar,aa XUAuimrujZ'üüêJlc Woensdag 15 november 1978 F funktiewand van interlübke tonen wij u de gehele dag begeleid door een ononder broken monovisie diashow HANDBAL VERENIGING IN KOUDEKERKE Nieuwe Prins Carnaval in Zuid Wijkcentrum Sint Laurens wordt in 1979 verbouwd Nieuwe fototechniek wordt geïntroduceerd in Vlissingen pot vindt dat 't de vrouw-van vandaag toekomt: 'n andere, beetje lossere, zachtere manier van zitten, minder recht, minder rechtop, daarom introduceert pot het nieuwe zachter zitten plan. dat is zitten-zonder-plichten. zo rust je beter uit. zo voel je je vrijer, zo kun je jezelf zijn. het nieuwe zachter zitten plan. dat is een plan met heel veel mogelijkheden, een stijl die u bij pot kunt kiezen in ribcord en in leer en óók in jonge, heel sportieve materialen, vrouwen-van-vandaag: kom kijken, ontdek het nieuwe zachter zitten plan. bij de grootste en meest exclusieve meubelshowroom van de benelux, groot in grote wereldmerken. want het nieuws dat pot in axel vanaf heden en exclusief in de zaak kan laten zien opent een tot nu toe nog nooit beleef de dimensie, de funktiewand van interlübke, een schepping van een nieuwe woonvorm in de kamer, zou u graag tot diegenen behoren die deze eerste stap in de toekomst doen?? hartelijk welkom in onze nieuwe speciale interlübke studio, in de grootste en meest exclusieve showroom van de benelux. waar alle mogelijkheden van interlübke u graag worden getoond. Zaterdag 18 november wordt in het vrouwencafé Trui, Latijnse Schoolstraat 10 te Middelburg, een vrouwenfestival gehouden. Het is het eigenlijke ope ningsfeest van het Middelburgse vrou wencafé Trui, dat al vanaf 6 oktober in één van de lokalen van het vroegere gymnasium draait. Het festival is niet bedoeld als specifiek Middelburgs feest. Men hoopt juist con tacten met de andere vrouwencafé's in Zeeland te leggen of te vernieuwen. Min of meer toevallig is het, dal er twee vrouwen-cabaretgroepen uit Nijmegen optreden: "Meisjes van melk en bloed" en "de Bende van Acht". De vrouwenbeweging in Nijmegen be hoort lot de koplopers van de beweging in ons land. Om tien uur 's morgens zal de staatssecretaris voor cmancipalieza- ken. mevrouw Jeltien Kraaijcveld- Woutcrs, hel festival officieel openen en daarmee het café Trui. Zij zal daartoe een plastiek onthullen van de beeldend kunstenares Wies de Bles uit Heinkens- zand. Het plastiek is gemaakt van po lyester en stelt een onopgemaakt bed voor. Het beeld is eigendom van de ge meente Borsele, die het verwierf in het kader van de BKR. Borsele heeft het plastiek voorlopig in bruikleen gegeven aan café Trui. De beeldende kunst door vrouwen ge maakt zal tijdens het festival sterk de aandacht krijgen. De kunslhstorica Liesbeth Brandt Corstius komt op ver zoek van de zojuist opgerichte afdeling Zeeland van de SVBK (Stichting Vrou wen in de Beeldende Kunst) deze be weging toelichten. Gedurende de gehele dag zullen leden van de afdeling Zee land van de SVBK een environment uitvoeren, waarover uiteraard nog niets bekend is. Een verbinding tussen beel dende kunst en theater wordt gelegd door Joke Noest uit Zierikzee, beeldend kunstenares en auteur van een gedich tenbundel en een prentenboek. Het op treden van Joke Noest kan omschreven worden als "literair theater". Het festival zal duren van 's morgens tien tot 's avonds twaalf. Het is slechts toegankelijk voor vrouwen. Voor men sen die op geen enkele andere wijze voor kinderopvang kunnen zorgen, is een beperkte crèche-mógelijkheid voor de leeftijd van 3 tol 6 jaar. Deze crèche wordt gehouden op de Kinderdijk 76. Er wordt momenteel in Koudekerke ge tracht een handbalvereniging op te richten. Dit in verband met de bijzonder gunsti ge vooruitzichten omtrent de nieuw te bouwen sporthal in Koudekerke. Dat moet mogelijk zijn, gezien het aan tal jonge inwoners in Koudekerke. Het zal voor velen een prettige gedachte zijn om in Koudekerke te blijven trainen en spelen en niet 3x per week naar Vlissin- gen of Middelburg te moeten reizen. Om tot definitieve oprichting van een nieuwe handbalvereniging te kunnen overgaan is er onlangs in Koudekerke een folder verspreid met hel verzoek een strookje in te vullen of men wel of geen belangstelling heeft voor de handbal sport. Het is namelijk zo dat de belangstelling voor de binnensporten (de kompetitie loopt vanaf oktober tot april, nog steeds toeneemt. Voor inlichtingen en opgaaf kan men zich wenden tot J. van der Reijden, Naereboutstraal 18, Koude kerke. Tijdens een door de werkgroep carnaval van de Middelburgse wijkvereniging Zuid georganiseerde carnavals-soos werd de nieuwe prins gekozen. Nadat de bezoekers van de soos een uit- paktruc voorgeschoteld hadden gekre gen werd Prins Mijndert I (van Amrooy) feestelijk binnen gehaald. Voorzitter Frans Kuypers richtte zich als eerste tot de nieuwe Prins. Daarbij stelde hij de nieuwe raad van elf aan Prins Mijndert I voor. De leden van de raad waren in een gedeeltelijk nieuw costuum gesloken. Tijdens de geanimeerde bijeenkomst waarop de boerenkiel de meest favoriete kledij vormde werd ook het motto voor de in 1979 te ontwikkelen carnavalsacti viteiten gekozen. Uit de vele inzendin gen werd gekozen: "Laat je maar gaan. de boot is aan". Het op 20 januari te organiseren aller eerste carnavalsbal krijgt als titel "dwaezenbal". De muziek van deze in het Zuiderbaken gehouden carnavalssoos werd verzorgd door Disco Melody Maker. en nieuwe gegadigden ov ling van hel Wijkcentrur Mededelingaan de huidige gebruikers over de opensiel- im te Sint Lau rens. In principe blijft tot en met 31 december 1978 de grote zaal en de kleine boven zaal beschikbaar. Half december zal bekeken worden of de bovengenoemde openstelling nog verlengd kan worden met één of twee weken. Daarna is het centrum afgeslo ten tot medio april 1979 afhankelijk van de weersomstandigheden. Voor vervan gende ruimte zal zoveel mogelijk ge bruik gemaakt worden van de v.m. kleuterschool te Brigdamme. Allen, die gebruik wensen te maken van de ruimten in het "nieuwe" Wijkcen trum. bestaande uit: Grote zaal opp 130 m2, Zaal 2 opp 20 m2. Zaal 3 opp 45 m2. Zaal 4 opp 55 m2. worden verzocht zich zo spoedig moge lijk schriftelijk aan te melden bij de se cretaris: Mw L. de Mooy Moerings, van Borsselenlaan 30. Sint Laurens met ver melding welke zaal (zalen) men wenst te gebruiken alsmede de aanduiding "per manent" of incidenteel ....x per week- per maandper jaar. Zaterdag 18 november wordt in Vlissin gen een nieuwe fototechniek geïntrodu ceerd. Het nieuws van deze techniek omvat in feite eey nieuw idee. Het idee, dat zaterdag voor het eerst in Zeeland komt, is oorspronkelijk Amerikaans. In grote Europese steden als Londen, Parijs en Amsterdam wordt het al gebruikt. In Vlissingen kan men zich vanaf zater dag laten fotograferen zoals dat ook in de vorige eeuw gebeurde. Dankzij nieu we on twikkel teennieken en andere technische snuljes kan men nu namelijk foto's maken die worden afgedrukt op antiek sepia bruin. De nieuwe techniek maakt dat deze foto's in tien minuten klaar zijn. De stijl van fotografie is daarentegen 19c eeuws. Men krijgt dus foto's die precies laten zien hoe men er in de vorige eeuw uitgezien zou hebben. Het idee bevat dus onontkomelijk ook aangepaste kledij. Zelfs de manier van poseren moet door degeen die zich wil laten "photographeêren" in stijl gebeu ren. Voor de dames is er bijvoorbeeld een japon die de draagster net zo kleedt als Esther Evans in 1898: Kompleet met veel kantwerk. Heren en kinderen kun nen zich ook in gevoeglijke kledij wer ken. De fotografie gebeurt bij foto Ver- schoore. Op de introdukliedag laat de photograaf zijn wonderbaarlijke bezig heden van technisch vernuft zien in de etalage. In het atelier 1896 wordt de sfeer bepaald door zachte 19e -eeuwse achtergrond en het bijpassende meubi lair. Technisch betekende dit dat er een speciale kamera en een speciale flits naar Zeeland moest komen. De opna metechnieken verschilden immers sterk. Vooral de belichting was in vroeger da gen heel anders. Foto Verschoore vatte deze, voor Zee land nieuwe aktiviteiten, samen onder de naam atelier 1896. Het jaartal is niets anders dan de geboortedatum van de oprichter, die op zijn beurt op 11 -jarige leeftijd al in het fotografievak ging. Ou de stijl fotografie is in dit bedrijf dus nu weer terug van weggeweest. Hel is niet vaak voorgekomen, mis schien even bij Saturdaynight Fever, maar het werd pas helemaal 'te gek' bij Grease: de koorts, het-in-de-ban-zijn- van-de-film: de songs zingen, je kleden als de big stars, levensgrote posters van Travolta aan je muur hangen. Hij komt nu naar Vlissingen, en dat geeft de fans waarschijnlijk de verzuchting: eindelijk! Alhambra heeft zijn twee bioscopen er geheel voor ingericht, er zijn dit keer geen vrijdagnachtfilms, geen zondag middagmatinees, nee. vanaf morgen avond tot en met woensdag kunt U maar liefst 17 keer terecht, hetgeen niet weg neemt dat de rijen met opgewonden wachtenden wellicht groot zullen blij ven. Grease is dé disco-film van deze tijd: John Travolta en Olivia Newton- John zijn de idoolopvolgers van Elvis en The Beatles. Het verhaal is eigenlijk on dergeschikt. Het is de verpakking voor de songs. Een smakelijke verpakking overigens: Danny Zuko en Sandy Ols- son ontmoeten elkaar aan de kust tijdens hun zomervakantie en beleven daar een volmaakte idylle. Maar in september ontmoeten ze elkaar weer op de Rydel! HBS. Beiden zijn dan omringd door vrienden. Die willen alles weten van hun liefde en zingen: Tell me more, teil me more. Danny moet zijn image bij zijn vrienden hoog houden en hij behandelt Sandy uit de hoogte. Sandy wordt door haar vriendinnen getroost. Danny neemt deel aan de nationale TV-dans- wedstrijden. eerst niet met Sandy, later, na verzoening, wel...Heel wat minder hups. maar niet minder boeiend en toch ook humoristisch is de film die van avond in de Souburgse Zwaan en vrij dag in de Kuiperspoort in Middelburg gaat. dat is: Ludwig van Hans -Jürgen Syberberg. De prent kreeg als ondertitel mee: "Requiem voor een maagdelijke koning". Syberberg is een van die filmers die een nieuw gevoel voor het melodrama als het meest intense levensgevoel proberen te verkopen. Toegepast op leven en sterven van de tragische koning Ludwig 2 van Beieren gaat het daarbij om op- en neergang, leven en dood. liefde en haat als larmoyante belevenissen, die de gang van een koninklijk lot begeleiden. Sy berberg stoeit in zijn film met allerhan de: Winnetou komt er in voor. Bismarck op een fiets, en de kroonprins van Beie ren als rokkenjager. De dekors doen aan het pompeuze en zwoele van Wagner denken, kortom een film om eens lekker moeite mee te hebben. Maar wie alleen maar wil lachen, komt ook niet voor niets. Aanvang beide avonden: 20.30 uur. de nieuwe manier van s n-thuis-zitten brjgge korvijk 11CI UIIUCIWIJS up WdiLIIClCH. LJIt stapt soms de scholen binnen om te kijken of alles goed gaat. Ook kijkt hij in jullie schriften ofjullie je best wel doen. Toen meneer Gelijns de sleutel had gekregen, opende hij daarmee de deur. Sa men met andere mensen liep hij naar binnen. Daar kreeg hij van een paar kleuters een grote ha mer. En daar sloeg hij heel hard een gat mee in een muur. En toen konden de mensen en kinderen door dat gat van de kleuterschool naar de basisschool lopen. Als je meneer Gelijns nog eens ziet op jouw school, moet je hem maar eens vragen hoe zwaar die hamer wel was. Weet je wal stellepit betetcent. Stellepit betekent: drinkplaats voor schapen. In Vlissingen is een school die "De Stellepit" heet. Die werd vorige week donderdag geopend. Op het plein stonden een heleboel kinderen te wachten tot het zover was. Omdat het feest was waren er echte schapen op het plein. Die liepen niet los hoor. Ze stonden achter een omhei ning. Weet je wat er verder ge beurde? Er kwamen van achter de school acht kinderen met schapekleren aan. Eén meisje mocht de sleutel van de school aan meneer Gelijns geven. Me neer Gelijns is de inspecteur van

de Faam | 1978 | | pagina 10