LANGEVIELE WORDT VOETGANGERSGEBIED ouder worden t/nnni IPUTIIUP QDIIDDICU factie bureau voorlichting VUUnL/Un tivuon UDnlCn stadhuis-lange noordstraat 1 Tijdelijke inrichting als winkelerf Herengracht wordt herstraat OPGEBROKEN - AFGESLOTEN F Woensdag 8 november 1978 .V KINDERPOST ZEGELS BEHANDELING ONTWERP BEGROTING 1979 DOOR COMMISSIES Bureau voorlichting exposeert foto's van Nagasaki UW MENU "TAFELTJE DEKJE" SEISSTRAAT WORDT HERSTRAAT OUDE MUZIEK IN KOORKERK CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG GEVONDEN VOORWERPEN Yj Informatie- en gespreksweek dinsdag j.l. begonnen SAMEN OUDER WORDEN samen vleeshal middelburg Vanavond VERKEERS- COMMISSIE VERGADERT HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN OM IN TE ZIEN Periode 8 november - 15 november De gemeenteraad heeft in de vergadering van maandag 23 oktober j.l. ingestemd met het plan de Langevicle en de Pottenmarkt om te vormen tot voetgangers gebied. Bij wijze van overgang zal de Langeviele tijdelijk een zgn. "winkelerf' worden. Het gemeentebestuur stelt zich voor deze overgangsperiode te beëindi gen, wanneer de geplande parkeerkelder in het Geeregebied in gebruik genomen kan worden. Voordat men hierover echter een definitieve beslissing neemt, zal met alle belanghebbenden uitgebreid overleg worden gevoerd. Naar verwachting zal met de aanpassing van Langeviele en Pottenmarkt het komende voorjaar begonnen worden. VERKEERSCIRCULATIEPLAN Het was in februari 1976 dat de raad accoord ging met het "Verkeerscircu latieplan Binnenstad", waarin o.m. opgenomen de inrichting van de Lan ge Delft en Langeviele als voetgan gersgebied. Het lag in de bedoeling de benodigde werkzaamheden gebied. Het lag in de bedoeling de benodigde werkzaamheden respectievelijk in de jaren 1976 en 1977 uit te voeren, ge komen. De herinrichting van de Lan geviele is door verschillende redenen vertraagd: - het grootste deel van de ondernemers (winkeliers) in de Langeviele voelde in die jaren weinig voor hel omvormen van deze winkelstraat als voetgan gersgebied. Men had weinig zin geld te investeren voor de herinrichting van de straat, omdat nog geen duidelijk heid bestond over de verdere invulling van het Geeregebied. Met name acht ten de ondernemers de aanwezigheid van voldoende parkeerplaatsen in de Geere van groot belang. Ook deskun digen van het Centraal Instituut voor Midden-en Kleinbedrijf(C.I.M.K.) en de Rijksconsulent voor Handel. Am bachten en Diensten waren in die pe riode geen voorstander van een Lan- geviele-promenade. Men vond de winkelsamenstelling nog niet sterk genoeg voor een dergelijke ingreep. - eind 1976 werd de subsidieregeling "Modernisering winkelconcentralies" ingetrokken, waardoor niet meer op een bijdrage van het Ministerie van Economische Zaken kon worden ge rekend voor de Langeviele. - na overleg met de Middelburgse Centrale voor Ondernemers in het Midden-en Kleinbedrijf (M.C.O.) en de winkeliersvereniging "Langcviele- Pottenmarkt" besloot men eerst de afronding van de Lange-Delft (Markt n.o. -zijde, Segeersstraat en Korte Delft) uit te voeren. Daarna zou ge dacht kunnen worden aan de Lange- viele-Pottenmarkt. Volgend week dinsdag wordt weer ge start met de jaarlijkse verkoop van kinderpostzegels en een uitgebreide collectie wenskaarten. Zoals gewoon lijk zal ook dit jaar tot eind december een kraampje zijn ingericht in het postkantoor aan de Lange Noord straat. bemand door medewerksters van de U.V.V. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 9.45 - 12.00 uur en van 13.45 - 16.00 uur. Op donderdag zonder onderbreking geo pend van 9.45 - 17.00 uur. In de week van 11 t/m 16 december heeft bet Co mité Kinderpostzegels ook een stand op de parterre bij V. D. De opbrengst van de toeslag van de kinderpostzegels en wenskaarten wordt benut om het jeugdwclzijns- werk in Nederland en buitenland te steunen. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels steunt, zonder on derscheid naar geloof, politieke rich ting of ras. Het kinderpostzegelgeld wordt ver deeld over 6 sectoren: - sociaal-medische hulpverlening - pedagogische hulpverlening - jeugd welzijnswerk - individuele hulpverlening - vakantiekampen gehandicapte kin deren - hulp aan particuliere instellingen in het buitenland. Van de opbrengst van 1977. werd dit jaar in Zeeland o.a. de Stichting "Jeugd en Gezin" een groot bedrag toebedeeld een renteloze lening verstrekt, en de Kruisvereniging Wal cheren kreeg een som geld voor het consultatiebureau in Oostkapelle. F.én dezer dagen zal aan enkele andere in stellingen een cheque worden over handigd. Aardig is nog te vermelden dat de af beeldingen op de zegels als onderwerp "het kind en de school" hebben. Dit onderwerp is gekozen omdat, behalve volwassen vrijwilligers, ook honderd duizenden kinderen jaarlijks via huis- aan-huis verkoop een geweldige bij drage aan de actie leveren. En dat is dit jaar voor de dertigste keer. Wanneer we het bovenstaande kort samenvatten kan gesteld worden, dat de financiële basis-het rijk. onderne mers en gemeente-voor de uitvoering van een herinrichtingsplan Langeviele en Pottenmarkt ontbrak. WERKGROEP In de geschetste situatie is inmiddels verandering gekomen. De minister van Economische Zaken heeft eind mei van dit jaar opnieuw een tijdelijke subsidieregeling "Modernisering win kelconcentraties" bekend gemaakt. Na deze bekendfnaking heeft het col lege van burgemeester en wethouders direct het project voorde herinrichting van de Langeviele bij het ministerie aangemeld. Er bestaat een goede kans dal deze subsidie-aanvraag zal worden gehonoreerd. Gezien deze ontwikke lingen is een werkgroep ingesteld, die opdracht kreeg een herinrichtingsplan te maken voor de Langeviele en de Pottenmarkt. Naast diverse gemeen telijke diensten zijn in de werkgroep vertegenwoordigd: de winkeliersver eniging "Langeviele-Pottenmarkt". de Middelburgse Centrale van Onderne mers (M.C.O.), de wijkvereniging "Zuid-West Centrum", de Vrouwen- Advies Commissie (V.A.C.) en de rijksconsulent voor Handel, Ambach ten en Diensten. Na diverse bespre kingen is in de werkgroep overeen stemming bereikt om. overeenkomstig het verkeerscirculatieplan, de Lange viele in de eindsituatie om te vormen tot voetgangersgebied, en bij wijze van overgangsfase de Langeviele als zgn. "winkelerf' in te richten. Het inrich tingsplan van de werkgroep willen wij nu graag met u doornemen. LANGEVIELE De Langeviele heeft een lengte van ruim 200 meter. De breedte van de straal varieert van ca. 8 tot ca. 12 me ter. Het "winkelerf'-plan gaat er van uit. dat de automobilisten de straat kunnen bereiken. De rijbaan wordt versmald tot ca. 3 meter en voorzien van een rode klinkerbestrating. Langs de rijbaan komt aan beide zijden een molgoot. De strook van de molgoot tot de bebouwing krijgt een gele klinker- bestrating. Hierin zijn vlak tegen de bebouwing de huidige trottoirtegels bestemd als een "mat" voor de win kels. Eigen stoepen zullen er niet ko men. Het gedeelte tussen de tegelbe strating en de molgoot zal plaats bie den aan bomen, bloembakken, fiet senstallingen en banken. Ook komen er een 18-tal parkeerplaatsen voor ul tra-kort parkeren. Tevens wordt ge dacht aan een drietal laad-en loszones. Op een viertal plaatsen in het wegdek komen verhogingen om de snelheid van het autoverkeer af te remmen. Bovendien zal men in de straat borden met een adviessnelheid van 20 km. per uur neerzetten. POTTENMARKT De Pottenmarkt zal geen mogelijkheid meer bieden om auto's te parkeren. De daar aanwezige horecabedrijven kunnen dan. als ze dat willen, terrasjes maken. Voor het stallen van fietsen De komende week vergaderen de vol gende vaste raadscommissies en an dere commissies in het stadhuis over de Onlwerp-Begroting 1979: 1. Culturele Adviesraad op woensdag 8 november om 20.00 uur. 2. Centrale Bestuurscommissie Wijk centra op donderdag 9 november om 19.30 uur. 3/ Commissie Sociale Zaken op vrij dag 10 november om 13.30 uur en 3/ Commissie Volksgezondheid/Mi lieubeheer om 15.00 uur. 4/ Commissie Financiën op dinsdag 14 november om 13.30 uur en 4a Commissie Gemeentebedrijven om 19.30 uur 5. Commissie van Advies voor Open bare Orde en Veiligheid op woensdag 15 november om 16.00 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar. Dat houdt dus in. dal een ieder, die be langstelling heeft, deze vergaderingen als toehoorder kan bijwonen. Bij het bureau Voorlichting in het stadhuis liggen verschillende agenda's voor de commissievergaderingen ter inzage, evenals de Onlwerp-Begroting 1979! zullen speciale voorzieningen worden getroffen. Verlichting Voor de Langeviele en Pottenmarkt wordt gedacht aan aangepaste sfeer verlichting. Zolang de Langeviele echter nog "winkelerf' is blijft de standaardverlichting gehandhaafd. Verkeersaspecten De herinrichting van de Langeviele tot "winkelerf' betekent geen wijziging in de verkeerscirculatie van de binnen stad. Het éénrichtingsverkeer in de richting van de Markt blijft voor au to's en fietsers bestaan. De aankleding van de straat en de invoering van een adviessnelheid moeten ertoe bijdra gen dat het autoverkeer voldoende wordt afgeremd en dat de verkeershe- vigheid tot een aanvaardbaar niveau Nog steeds zijn bij het bureau Voorlichting in het stadhuis foto's te bekijken over het heden en verleden van de Japanse stad Nagasaki. De stad. waarmee onze gemeente kort geleden een zus terstad-verbinding heeft aange gaan. De kleine expositie is iedere werkdag geopend tussen 8.30 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. En natuurlijk is de toegang tot het bureau Voorlichting ge heel vrij. Komt u ook eens kijken? De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 13 t/m 18 november a.s. is het volgende menu samenge steld: maandag - zuurkool met worst dinsdag - gehakt, spinazie, aardappe len woensdag - karbonade, doperwten, aardappelen donderdag - rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag - kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag - hamburger, appeltjes, aardappelen Begin deze week werd gestart met herbestratingswerkzaamheden in de Seisstraat. Een karwei van ongeveer vijf weken. Voor wat de indeling van de straat betreft, is rekening gehouden met de wensen van de bewoners. Het is de bedoeling niet alle oude stoepen te vervangen. Het parkeren in de Sei- slraat zal hedenavond worden be sproken in een vergadering van de commissie Verkeer. Een tekening van het herbestratings- plan ligt voor iedere belangstellende (bewoner) ter inzage op de afdeling Stedebouw van de Dienst Gemeente werken, Vlissingsestraat 21. wordt teruggebracht. KOSTEN De kosten, die gemaakt worden bij een aanleg in fasen, zullen niet veel hoger liggen dan de geraamde kosten voor de omvorming ineens tot prome nade. De raad heeft in de vergadering van 23 oktober j.l., naast het instem men met het plan. ook een krediet van 35.000.beschikbaar gesteld voor de uitvoering daarvan. Het in het inves teringsplan 1979 opgenomen bedrag van 100.000,— voor de aanleg van voetgangers-en erfgebieden zal. met goedvinden van de raad. geheel be steed worden voor de herinrichting van de Langeviele en Pottenmarkt. Verder wordt nog gehoopt op een bij drage van 50% in de kosten van het Ministerie van Economische Zaken. Over de resterende kosten zal binnen korte termijn overleg gepleegd wor den met de ondernemers. De Werkgroep Muziek van het Zeeuws Genootschap der' Weten schappen organiseert op zaterdag 11 november het derde concert in het sei zoen 1978/79. In de Koorkerk te Middelburg treedt dna op het koor "Pavane" uit Goes onder leiding van Hans Smout. Dit vocaal ensemble, gevormd uit jeugdige zangers, heeft in korte tijd grote bekendheid gekregen door zijn beschaafde koorklank en zijn stilistische uitvoering van oude muziek. Op het programma van za terdag a.s. staat werk van componisten uit de 17e en 18e eeuw. Het koor wordt afgewisseld door de organist van de Koorkerk, Leen de Broekert. Het concert begint om 20.00 uur en is openbaar toegankelijk. cdn VLEESHAL dinsdag 7 7 t/m zaterdag 11 november: Informatie- en gespreksweek "Samen Ouder Worden". Programmaboekje verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in hel stadhuis. CONCERT- EN BEHOORZAAK vrijdag 10 november. 20.00 uur: Schubert-herdenkingsconcert. Kaar ten a 5,50 (voor jeugd t/m 15 jaar, C.J.P. en Pas 65 2,50) van maan dag t/m vrijdag verkrijgbaar bij de Ge meentelijke Culturele Dienst, Molen water 99 a, van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur, en bij de administra tie van de Zeeuwse Muziekschool in bet Kuiperspoortgebouw, Hagepreek- gang 2. van 9.30 - 12.00 uur en van 15.00 -17.00 uur. zaterdag 11 november, 21.00 uur: Optreden "The Original Victoria Band", een jazz-enscmble oude stijl. Kaarten a 10,— verkrijgbaar aan de zaal. Entree voor leden Scaldis Swing Society: 5.50. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM, Molstraat 13 t/m donderdag 16 november: Expositie tekeningen van Lino Dinet- to. ZEEUWS MUSEUM t/m donderdag 30 november: "Damstenen", een expositie van Joop Dam en Ans Herwaarden over varia- In de periode van 25 t/m 31 oktober j.l. werden de volgende voorwerpen ge-, vonden en aangegeven: - etui met inhoud - diverse sleutels - armband met naamplaatje - pennemap met inhoud - diverse portemonnee's met inhoud - kinderschoentje - kinderjack - portefeuille met inhoud - situatietekening - kinderracefiets - kentekenplaat auto - schakelketting - trainingsjack - gymschoenen - gouden ring met steentje - verzekeringsbewijs bromfiets - transistor radio. Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00 - 17.00 en op za terdag van 19.00 - 20.00 uur krijgen bij het politiebureau Achter de Houttui nen 10. Telefonische inlichtingen uit sluitend via nummer (01180) 27251 Dinsdag 17 oktober j.l. is een begin gemaakt met het herstraten van de Heren gracht. Het gaat hier om een totale herconstructie van het wegdek. Naast de reeds bestaande stoep aan de huizenkant komt een 1 meter breed voetpad van zgn. klinkers "Waalformaat". Iets verlaagd zal men daarnaast een fietsstrook van 1.25 meter breed aanleggen. Ook hier zal gebruik gemaakt worden van de klinkers, die hun oorsprong vinden in de rivier de Waal. De rijbaan zal 3.20 meter breed worden en bestaan uit klinkers "dik formaat". De zich aan de grachlzijde bevindende parkeerstrook zal zo'n 50 cm. worden verbreed. Het aan deze zijde reeds aanwezige voetpad blijft gehandhaafd. De totale werk zaamheden zullen ongeveer 19 weken in beslag nemen. De bewoners van de Herengracht zijn door middel van een "Bewonersbrief' van de herstrating op de hoogte gesteld. In het rubriekje "Opgebroken - Afgesloten" kunt u zien. wanneer het deel van de Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noordpoort straat, in verband met de werkzaamheden is afgesloten voor het verkeer. ties op het thema grint (onthullingen en conclusie). GALERIE "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 Doorlopende expositie van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. MOLENTHEATER IN MIDDEL- BI RG-Zl ID iedere woensdagmiddag, 15.00 uur: Kindervoorstelling door Poppenthea ter "Parcival". Kaarten 3.— aan de zaal. Reserveren mogelijk via tel. (01180)-16171. informatie- en gespreksweek 7-11 november 1978 De informatie-en gespreksweek "Sa men Ouder Worden" in de Vleeshal van het stadhuis is dinsdag 7 novem ber j.l. aangevangen. Naast het bezoe ken van de stands van de diverse deelnemende instellingen en vereni gingen zijn er thema's om met elkaar over te praten. Onderstaand een over zichtje van de thema's, die deze week nog aan de orde komen: - woensdag woningbouw voor ouderen (met forum) - donderdag gezond zijn...en blijven - vrijdag waarom een bond voor oude ren? Gesprek met landelijk functiona ris H. de Jong - zaterdag praten met elkaar over 'iedere is tijd is leeftijd" De manifestatie, die zaterdag 11 no vember is afgelopen is doorlopend geopend van 10 uur 's morgens tot half negen s'-avonds. De toegang is gratis en jong en oud zijn van harte welkom. De verkeerscommissie komt vandaag, woensdag 8 november, om 19.30 uur bijeen in de maquettekamer van het stadhuis om te vergaderen over de volgende punten: 1. Herinrichting Langeviele/Potten- markt 2. Verkeersregeling en herstrating Vlissingsestraat en Seisstraat 3. Verkeersregeling Reyershove 4. Verkeersmaatregelen Tangent deel lil 5. Bespreking voorstel bewoners Veersesingel en alternatieven van de werkgroep verkeer 6. Bespreking van de procedure voor stel openbaar vervoer op Walcheren. Bij deze openbare vergadering is iedere belangstellende als toehoorder wel kom. Burgemeester en wethouders hebben aan twee instellingen toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinnigen t/m zaterdag 11 november - Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten van maandag 13 t/m zaterdag 18 november. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte- zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. BESTEMMINGSPLAN Het ontwerp-bestemmingsplan "2e planverandering Breeweg". De verandering heeft betrekking op de uitvoering van het globaal tot wo ningbouw bestemde gebied tussen de Langevicleweg en de Vlissingse Mo lenstraat. De stukken liggen voor iedereen t/m vrijdag 17 november a.s. ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Gedurende dezelfde termijn kan iedere belanghebbende tegen het ontwerp plan bij bet college van burgemeester en wethouders van Middelburg schrif telijk bezwaar indienen. HINDERWET De firma W.J. Jansen Zoon. Oude Vlissingseweg 33 in Middelburg heeft een hinderwetvergunning aange vraagd voor het wijzigen van een rundveehouderij annex mestopslag, door het vervangen van twee oude stallen voor een nieuwe stal, aan de Oude Vlissingseweg 34. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 30 november a.s. indienen bij het gemeentebestuur van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan men per soonlijk inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis op maandag 20 november a.s. om 16.30 uur. Ook kan men zich daar laten vertegenwoordigen door een ge machtigde. Inwoners van de gemeente Middel burg kunnen later alleen in beroep gaan als zij zelf of een gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Personen, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, om later eventueel van hun beroepsrecht gebruik te ma ken' volstaan met het voor 30 novem ber indienen van een bezwaarschrift. Tot dezelfde datum ligt de bovenver melde aanvraag met bijlagen en even tueel ingekomen bezwaarschriften voor iedere belangstellende ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in bel stadhuis. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nadorstweg Voor hel doorgaand verkeer afgestolen. 2. Ventweg Nieuwe Vlissingseweg. lussen Poelendaelcweg en Piet Heinstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 3. I'enninghoek Afgesloten voor hel verkeer •I. Waldammcweg Afgeslolcn voor hel doorgaand verkeer. Bedrijven blijven bereikbaar. 5. Heerengracht, tussen Volderijlaagte en Noord poortstraat Voor verkeer afgesloten 6. Bogardslraal en Latijnse Schoolstraat Gesloten voor alle verkeer. 7. Seisstraat Gesloten voor alle verkeer 8. Vlissingsestraat Gesloten voor alle verkeer Herstraten Vernieuwen kabels en leidingen Vernieuwen gas- en waterleiding Reconstructie Hcrbcstrating Vernieuwen riolering Hcrbcstrating Hcrbcstrating In uitvoering In uitvoering In uitvoering tn uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5