De populaire raadsagena 'iéMm V OPGEBROKEN - AFGESLOTEN Voor vergadering maandag 23 oktober a.s. l Woensdag 18 oktober 1978 OM IN TE ZIEN MENU TAFELTJE DEKJE" CULTURELE AGENDA Schoolraad openbaar basisonderwi js geeft voorlichting Periode 18 oktober - 25 oktober J Maandag 23 oktober a.s. is het al weer de voorlaatste maandag van deze maand. Gewoontegetrouw komen de leden van de gemeenteraad deze dag om 14.00 uur bijeen voor de maandelijkse vergadering. De publieke tribune in de raadszaal biedt voldoende ruimte voor bezoekers van de raadsvergadering. Ook u bent van harte welkom. De toegangsdeur tot de publieke tribune vindt u op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Een trap achter de deur leidt vanzelf naar deze ruimte. De gemeenteraad zal in totaal ruim 30 voorstellen behandelen. Onderstaand kunt u, in beknopte en populaire vorm, lezen wat zoal aan de orde zal komen. Helaas kunnen wij waarschijnlijk niet volledig zijn, omdat de kopij voor deze rubriek al een week voor de raadsvergadering moet worden ingeleverd. Wilt u alle voor stellen inzien? Loopt u dan eens even binnen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Daar ligt de complete stapel voor iedereen ter inzage. AGENDA 1. Vaststelling notulen van de verga dering van 30 augustus, 5 september en 18 september. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 78-386 Benoeming plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling "Cen trum voor Automatisering Zuid-West Nederland". De gemeenteraad besloot op 5 sep tember j.l. de wethouder van financiën en de plaatsvervangend wethouder van financiën te benoemen tot lid, respectievelijk plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van de ge meenschappelijke regeling "Centrum voor Automatisering Zuid-West Ne derland". Tijdens de vorige raadspe riode was echter de heer Van der Jagt, hoofd van de gemeentelijke accoun tantsdienst, gezien zijn deskundigheid op het gebied van de automatisering enz..afgevaardigd als plaatsvervan gend lid van het genoemde bestuur. Bij nader inzien zijn burgemeester en wethouders tot de conclusie gekomen, dat het de voorkeur verdien het plaatsvervangerschap van de heer Van der Jagt te handhaven. Zij vragen de raad dan ook hiermee accoord te gaan. 78-389 Benoeming raadslid tot onbe zoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Gemeenteraadsleden kunnen, als zij dat willen voor de duur van hun raadslidmaatschap benoemd worden tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Het raadslid de heer Koole heeft nu verzocht benoemd te worden en schriftelijk verklaard slechts van de bevoegdheid als amb tenaar van de burgerlijke stand ge bruik te maken in gevallen van huwe lijkssluiting van bloed- en aanver wanten tot en met de 3e graad. Aan de raad wordt gevraagd tot benoeming van de heer Koole als onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand te besluiten. 78-406 Krediet van 4.000,— voor vervanging schakelapparatuur van drie luidklokken in de Lange Jan. De directeur Gemeentewerken heeft laten weten, dat de schakelapparatuur van de drie luidklokken van de Lange Jan in een zeer slechte staat verkeert en dringend moet worden vervangen. Het college stelt de raad voor een kre diet van 4.000,- beschikbaar te stellen voor de vervanging van ge noemde apparatuur. 78-371 Beschikbaar stellen krediet t.b.v. pachtontbinding van een perceel grond bij de Schroeweg. Voor de aanleg van een verbindings weg, vanaf de Toren weg naar de Spinhuisweg, besloot de gemeente raad tijdens de vergadering van 21 augustus j.l. tot aankoop vavan 12.160 m2 grond, gelegen aan de parallelweg nabij de Schroeweg. Het gaat hier om een perceel dat is verpacht. Deze pacht dient te worden ontbonden. De pach ter is bereid tot ontbinding van de pacht tegen een door een taxateur vastgestelde pachtvergoeding. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het genodigde krediet beschikbaar te stellen om tot ontbin ding van de pacht met de pachter te kunnen overgaan. 78-375 Beschikbaar stellen krediet voor het treffen van voorzieningen aan het pand Achter de Houttuinen 28a. De huurder van het gemeentepand Achter de Houttuinen 28a heeft klachten ingediend naar aanleiding van optrekkend vocht vanuit de fun deringen van het huis, waardoor de pleisterlagen worden aangetast. Het is nu noodzakelijk een aantal voorzie- ningen te treffen aan dit huis. Hier voor vragen burgemeester en wethou ders aan de raad een krediet van 4800- 78-394 Beschikbaar stellen krediet voor het afwerken van het terrein van de voormalige Zeeuwse Confectiefa briek. gelegen tussen het Molenwater en het Noord-Bolwerk. Het perceel grond, waarop de voor malige Zeeuwse Confectiefabriek heeft gestaan is verkocht. Binnenkort zal op dit terrein worden begonnen met de bouw van 14 woningen. De kosten voor de afwerking van het ter rein. zoals straatmeubilair. beplan ting. tuinmuren enz. komen ten laste van de gemeente. De overige kosten zijn voor rekening van de koper van het perceel. In verband met het ontwerpen van een plan en het tijdig kunnen realiseren hiervan, is het noodzakelijk dat voor de kosten die ten laste van de ge meente komen thans de benodigde gelden beschikbaar worden gesteld. De raad wordt dan ook gevraagd door burgemeester en wethouders voor de genoemde terreinafwerking een kre diet van 189.500,— beschikbaar te stellen. 78-376 Beschikbaar stellen krediet t.b.v. aankoop kleine laadkisten voor de reinigingsdienst. Door de aanhoudende toename van gebruikers van kleine laadkisten, is het gewenst, dat er 25 nieuwe kleine laad kisten worden gekocht. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 25.000,— beschikbaar te stellen om lot aankoop van de laadkisten voor de reinigingsdienst over te kunnen gaan. 78-372 Uitbreiding bewegwijzering van attractieve objecten in de binnenstad In de praktijk is gebleken, dat het aantal thans aanwezige bordjes die aangeven hoe men een attractief ob ject kan bereiken, niet voldoende is. Het college van b. en w. stelt de raad voor dit aantal uit te breiden met 32 bordjes en daarvoor een krediet van 4000,— te verlenen. 78-360 Bovenlicht "De Witte Swaen". Door de heer J.C. de Jonge uit Mid delburg is een bezwaar ingediend tegen de plaatsing van het bovenlicht "De Witte Swaen" boven de voordeur van het pand Damplein 30-32. Ver zocht werd om plaatsing van het bovenlicht in het pand Rouaansekaai 53, waar het tot mei 1940 was beves tigd. Afgezien van de redenen welke aan leiding hebben gegeven tot de plaat sing van het bovenlicht in het pand Damplein 30-32, is er voor de ge meente juridisch geen enkele moge lijkheid om aan het bezwaar van de heer De Jonge tegemoet te komen. Burgemeester en wethouders stellen de raad dan ook voor het verzoek om terugplaatsing van het bovenlicht in het pand Rouaansekaai 53 af te wij zen. 78-392 Herinrichting van de Lan- geviele/Pottenmarkt In de vergadering van 23 februari 1976 heeft de gemeenteraad in gestemd met het "Verkeerscircu latieplan Binnenstad", waarin o.m. opgenomen de inrichting van de Lange Delft en de Lange- viele als voetgangersgebied. De inrichting van de Lange Delft als promenade is volgens schema verlopen. De uitvoering van de Langeviele tot voetgangersgebied is om diverse redenen vertraagd. Kort samengevat kan gesteld worden dat de financiële basis (rijk, ondernemers en gemeente) ontbrak. Ook werd het hebben van voldoende parkeerruimte in de Geere van groot belang geacht. Inmiddels is in de situatie verandering gekomen. Met name omdat de gemeente verwacht voor het project herinrichting Langeviele in aanmerking te kunnen komen voor een bijdrage in het kader van de tijdelijke subsidieregeling "Modernisering winkelconcentraties" van het mi nisterie van Economische Zaken. Een werkgroep, die het afgelopen jaar werd ingesteld, heeft nu een inrichtingsplan opgesteld voor Langeviele/Pottenmarkt. De le den van de werkgroep zijn van mening dat. overeenkomstig het verkeerscirculatieplan, de Lange viele in het eindstadium omge vormd moet worden tot voetgan gersgebied. Omdat men op dit moment de tijd daarvoor nog niet rijp acht, wil de werkgroep de Langeviele bij wijze van over gangsfase inrichten als "winke- lerP. Het college van b. en w. vraagt de raad een krediet van 350.000,— beschikbaar te stel len voor de inrichting van de Langeviele tot promenade. Ook wordt de raadsleden gevraagd in te stemmen met het in gebruik nemen van deze straat als "win- kelerf" bij wijze van overgangs fase. 78-399. Wijziging van de "Parkeer- geldverordening", de "Parkeerauto maten "verordening" en de "Verorde ning op de heffing en invordering van gelden voor het parkeren van motor voertuigen op daartoe ingerichte par keerterreinen". Circa 10 jaar geleden werd in onze gemeente het zgn. "betaald parkeren" ingevoerd. De toen ingestelde tarie ven. behoudens een enkele onderge schikte bijstelling, zijn nu nog steeds van kracht.^det is vanzelfsprekend dat de huidige tarieven door de jaarlijkse inflatie niet meer die "waarde" bezit ten". die ze op het tijdstip van vast stelling vertegenwoordigden. B. en w. stellen de raad voor de parkeertarie ven voor de zgn. "betaalde parkeer terreinen" en "parkeermeterplaatsen" met ingang van 1 januari 1979 te her zien zoals in de stukken staat aange geven. Ook de betreffende verorde ningen moeten dan gewijzigd worden. 78-405 Krediet van 21.120,— voor aanpassing parkeermeters en automa ten aan tariefsverhoging parkeergel- den per 1 januari 1979 en krediet van 23.500,— voor aankoop nieuwe par keerautomaat Damplein De raad wordt deze vergadering ge vraagd de tarieven voor de parkeer plaatsen bij automaten en meters per 1 januari 1979 te herzien, (zie 78-399) In verband met deze voorgestelde ta riefswijziging is het noodzakelijk het mechanisme van de bestaande par keermeters en automaten aan te pas sen. Het college vraagt de raad hier voor een krediet van 21.120, - be schikbaar te stellen. De parkeerauto maat op het Damplein is versleten en moet daarom vervangen worden. Hiervoor wordt de raad een krediet van 23.500,— gevraagd. 78-370 Bouw parkeerkelder in de Geere e.o. Begin van de 70-er jaren begon het parkeren in onze gemeente zich als een "probleem" af te te kenen. Voor die problemen moest een oplossing worden ge zocht. In 1971 werd een parkee- ronderzoek ingesteld. Dit onder zoek leidde tot de samenstelling van de nota "Parkeerplan Bin nenstad". die weer het uitgangs punt vormde voor de invoering van betaald parkeren en de aan leg van diverse parkeerterreinen. Het bleek echter na verloop van tijd noodzakelijk om de nota "Parkeerplan Binnenstad" op nieuw af te stellen op de huidige parkeersituatie. Er werd daarom door de dienst Gemeentewerken in 1977 een nieuw.parkeeronder- zoek ingesteld. Met de conclusies en resultaten hiervan werd door de raad ingestemd, en besloten deze als uitgangspunt te nemen voor het verdere beleid. Eén van de conclusies van dit laatste par- keeronderzoek was, dat, door de toenemende parkeerdruk in het zuid-westen van het attractiege- bied er de noodzaak was voor de aanleg van een parkeerkelder in de Geere e.o. Voordat de par keerkelder in gebruik zal worden genomen, zijn aanvullende ver keersmaatregelen noodzakelijk, zoals b.v. een eventueel instellen van een verkeersvrije Markt. De gemeentelijke "Werkgroep Par keren" heeft sinds maart 1977 in tensief gewerkt aan de uitwerking van verschillende exploitatie-op- zetten/varianten voor de te bou wen parkeerkelder. In het voor stel aan de raad wordt nader in gegaan op de diverse opzetten en financiële aspecten, die de bouw van een parkeerkelder met zich mee brengen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor in principe tot de bouw van de parkeerkelder te besluiten en het college te machtigen het plan daarvoor nader uit te werken. 78-382 Vaststelling wijzigingen studie verordening. Door burgemeester en wethouders wordt aan de raad gevraagd over te gaan tot het vaststellen van de 3e wij ziging studieverordening 1974 en de le wijziging nadere regelen studieve rordening 1974. Deze hebben betrek king op het verlenen van studieverlof aan gemeentepersoneel. 78-396 Welzijnsplanning; voorlo pige procedure en instelling over legcommissie. Het welzijnswerk wordt gedecen traliseerd, hetgeen inhoudt dat de gemeente meer dan voorheen een eigen beleid op het terrein van dat werk moet gaan voeren. Van de gemeente wordt verlangd dat zij een visie op het welzijnswerk ontwikkelt en deze gestalte geeft in een beleid, dat moet resulteren in een welzijnsplan. De handvat ten daartoe worden gegeven in zgn. "Rijksbijdragenregelingen". B. en w. hebben een werkgroep ingesteld voor de voorbereiding en ontwikkeling van het wel zijnsplan, dat t.z.t. aan de raad zal worden aangeboden. Deze amb telijke werkgroep werkt in nauw overleg met het lid van het colle ge. dat belast is met de coördina tie van het welzijnsplanning. Eind 1977 heeft een aantal in stellingen te kennen gegeven bij de welzijnsplanning betrokken te willen worden. B. en w. besloten een overlegcommissie (ad-hoc) in te stellen, die zou kunnen bestaan uit vijf raadsleden, ten hoogste acht personen uit het particulier initiatief (P.l.) en 5 personen uit de bevolking. De coördinatie van de aanwijzing van bovenge noemde commissieleden is in handen van de Welzijnsraad ge geven. De resultaten van die coördinatie worden op korte ter mijn verwacht. Het college stelt de raad voor over te gaan tot vaststelling van een voorlopige procedure (zoals dat in het raadsvoorstel staat aangegeven), te besluiten tot instelling van een overlegcommissie en vijf leden uit het midden van de raad aan te wijzen om plaats te nemen in de commissie. 78-398 Verstrekken geldlening voor de verbetering trainingsaccommodatie van "De Burghtruiters". De in oktober 1977 opgerichte paard en ponyclub "De Burghtruiters" heeft als oefenterrein de beschikking over een gedeelte van het terrein van ma nege "De Gouden Draak" aan de Westelijke Oude Havendijk. Dit ter rein voldoet echter niet aan de gestel de eisen. Het dient te worden voorzien van drainage en een afzetting. De ve reniging heeft verzocht medewerking te verlenen bij het treffen van ge noemde voorzieningen. Het college van b. en w. stelt de raad voor de ge vraagde medewerking te verlenen door manege "De Gouden Draak" een geldlening te verstrekken. 78-214, 378 en 379 Vaststelling begro tingswijzigingen. De raad wordt gevraagd de ontwerpen van de 142e en 143e begrotingswijzi ging voor het dienstjaar 1976 en de 152e begrotingswijziging voor het dienstjaar 1977 vast te stellen. 78-380/381 Vaststelling begrotings wijzigingen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de ontwerpen van de 153e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1975 en de 145e wijzi ging van de begroting voor het dienst jaar 1976 vast te stellen. 78-369 Vaststelling 101e begrotings wijzing 1978 Aan de raad wordt gevraagd vast te stellen: de 101e wijziging van de be groting voor het dienstjaar 1978 met de bijbehorende 9e wijziging van de begroting van de dienst Gemeente werken, de 6e wijziging van de begro ting van de dienst Wijkcentra, de 6e wijziging van de begroting vna de dienst accommodaties voor Sport, Jeugd en recreatie, de 7e wijziging van de begroting van de Culturele Dienst en de 3e wijziging van de begroting van de Gemeentelijke Sociale Dienst. In deze wijzigingen zijn de noodzake lijke aanpassingen van de begroting geraamd, die voortvloeien uit de ge meentelijke voorjaarsnota 1978. Te vens zijn hierin nog enkele aanvullin gen op deze nota verwerkt. 78-390/391 Vaststelling 102e en 103e wijziging van de begroting 1978. Burgemeester en wethouders vragen de raad vast te stellen: de I02e begro tingswijziging 1978 met bijbehorende 28e wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1978 en de 103e begrotingswijziging 1978 met bijbehorende 7e wijziging van de begroting van de dienst wijkcentra c.a. voor het dienstjaar 1978. 78-404 Goedkeuring begroting 1978 en rekening 1976 Godshuizen Het bestuur van de Godshuizen heeft bij het college de begroting voor het dienstjaar 1978 en de rekening voor het dienstjaar 1976 ingediend. De raad wordt door b. en w. gevraagd de be groting en de rekening goed te keuren. 78-384 Verhoging tarieven hondenbe lasting Evenals andere gemeentebelastingen, dient ook de hondenbelasting te wor den verhoogd per 1 januari 1979 met 3,5%. Aan de raad wordt voorgesteld de "Verordening op de heffing en in- voedering van een hondenbelasting "te wijzigen door het vaststellen van een verordening zoals aangegeven in het concept. Hierover een volgende keer.meer informatie. 78-395 Verhoging tarieven "Legesve rordening" Het college van b. en w. stelt de raad voor de tarieven in de "Legesverorde ning" te verhogen met 3,5%. Deze aanpassing van de tarieven is nodig in verband met de gestegen kosten en de geldontwaarding. 78-385 Verhoging tarieven precario rechten. Door de gestegen kosten en de gel dontwaarding is het noodzakelijk de tarieven van de "Precario- en Retribu tie verordening" te herzien per 1 ja nuari 1979. Een volgende keer vermel den wij op deze pagina de nieuwe ta rieven. B. en w. stellen de raad voor te besluiten de "Precario- en Retributie- verordening 1975" te wijzigen. 78-388 Verhoging tarieven begrafenis rechten en crematierechten. In het kader van de jaarlijkse aanpas sing van de tarieven aan het gestegen kostenpeil. dienen de begrafenisrech ten en crematierechten te worden ver hoogd. Gezien de vele noodzakelijke veranderingen in cijfers en redactie stellen burgemeester en wethouders de raad voor een nieuwe verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de alge mene begraafplaatsen en het crema torium". en een nieuwe "Verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de voor malige r.k. begraafplaats aan de Wal- cherseweg vast te stellen. 78-383 Verhoging tarieven reinigings rechten per 1 januari 1979. In het kader van de jaarlijkse aanpas sing van de tarieven, dienen de reini gingsrechten te worden verhoogd. De gemeenteraad wordt door burge meester en wethouders gevraagd, de "Verordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten" te wij zigen. door vaststelling van een veror dening overeenkomstig de aange hechte bijlage van het raadsvoorstel. Een volgende keer zullen wij in deze rubriek de nieuwe tarieven vermel den. 78-374 Verhoging tarieven scheep vaartrechten. De gemeenteraadsleden hebben sa men met het raadsvoorstel een con cept-verordening tot wijziging van de tarieven in de "Verordening Scheep vaartrechten" toegezonden gekregen. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de "Veror dening Scheepvaartrechten" te wijzi gen door een verordening vast te stel len overeenkomstig het bijgevoegde concept. 78-373 Verhoging/aanpassing tarieven marktgclden In het kader van de jaarlijkse aanpas singen van de tarieven aan de gel dontwaarding. is het noodzakelijk de marktgelden te verhogen. Burgemeester en wethouders vragen de raad een verordening hierover vast te stellen volgens een bij dit raads voorstel gevoegd concept. 78-377 Aanvraag financiële medewer king gemeenschappelijke presentatie "Samen Ouder Worden". Een twintigtal instellingen en organi saties in Middelburg, die voor of met ouderen werken, willen zich in een gezamenlijke presentatie voorstellen aan de bevolking van Middelburg en via gesprekken uit leggen hoe zij wer ken. Dit om meer bekendheid te geven aan de activiteiten en werkzaamheden van de verschillende organisaties en instellingen. De coördinerende werk groep van de gemeenschappelijke presentatie. "Samen Ouder Worden" heeft de gemeente gevraagd om een financiële garantiestelling en een sub sidie in het exploitatietekort. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor t.b.v. de gemeenschap pelijke presentatie "Samen Ouder Worden", die begin november a.s. plaatsvindt, een eenmalige subsidie in het exploitatietekort te verlenen van maximaal 2500,— 78-368 Beschikbaar stellen krediet voor de aanleg van openbare verlich ting achterpad St. Janstraat/ Heren straat. Nu de plannen, om het pad tussen de achterzijden van de St. Janstraat en de Herenstraat te ontsluiten, vastere vor men gaan aannemen, vraagt de direc teur van Gemeentebedrijven een kre diet voor de aanleg van openbare ver lichting langs dit pad. Het is de be doeling van Gemeentebedrijven dat deze verlichting wordt aangepast aan het historisch karakter van deze buurt. B. en w. vragen de raad voor het aan brengen van de verlichting een krediet van 12.000,— beschikbaar te stellen. 78-397 Begroting 1979 Overle gorgaan en Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum. Vorige maand vroegen b. en w. de raad akkoord te gaan met de ontwerp-begroting voor 1979 van de gemeenschappelijke regeling ter financiering"van het R.P.C.A. en de raambegroting 1979 van de Stichting R.P.C.Z. Tevens zou het Overlegorgaan verzocht moeten worden de kostenstijging tot het uiterste te beperken. Na een dis cussie die in de raad over dit voorstel ontstond, werd besloten het voorstel aan te houden om het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland gelegenheid te geven eerst nadere informatie over het R.P.C.Z. en de gewenste uitbrei ding van hel personeelsbestand te geven. De commissie Onderwijs heeft inmiddels een gesprek met het R.P.C.Z. gehad. Een samen vatting daarvan ligt voor de raadsleden ter inzage. Burge meester en wethouders geven in dit raadsvoorstel nog enkele toe voegingen/ motiveringen naar aanleiding van dat gesprek en de in de vorige raadsvergadering gestelde vragen. De raad wordt voorgesteld te be sluiten overeenkomstig het voor stel van 8 september j.l. (voorstel nr. 78-357). 78-387 Goedkeuring jaarrekening 1977 van de Openbare Bibliotheek. Door het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg is een rekening opgemaakt van baten en lasten over het jaar 1977, en de balans per 31 december 1977. De rekening moet volgens de bepalingen van de "Wet op het Openbare Bibliotheek werk" door de gemeenteraad worden goedgekeurd. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor daartoe te besluiten. Initiatief voorstel van de P.P.R. over het gebruik van zogenaamde Indio- koffie van de Stichting Wereldhandel in Kcrkrade door de gemeentelijke diensten. Hel gemeenteraadslid de heer Ka mermans van de P.P.R. heeft in de raadsvergadering van 3 juli j.l. ver zocht om zogenaamde Indio-koffie uit Guatemala te gaan gebruiken door de gemeentelijke diensten, liet college van b. en w. reageerde toen negatief. De heer Kamermans heeft zich nu door middel van een brief tot de ge meenteraad gericht. Hij stelt in deze- brief dat hel aanschaffen en gebruiken door de gemeente van deze koffie bij draagt aan de mentaliteitsbeïnvloe ding ten aanzien van het "Derde Wereld" vraagstuk en ook daadwer kelijk bijdraagt aan het overbruggen van de kloof tussen arm en rijk. Daar om stelt hij voor om te besluiten met ingang van 1 januari 1979 of indien mogelijk eerder, over te gaan tot het gebruik van Indio-koffie uit Guate mala voor de gemeentelijke huishou ding. Rondvraag HINDERWET De Vitrite Fabriek B.V., Maisbaai 6 in Middelburg heeft een hinderwetver gunning aangevraagd voor de uitbrei ding van een inrichting voor fabrikage van lampvoeten voor elektrische- en gasontladingslampen, aan de Electra- weg I in Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 2 november a.s. indienen bij het gemeentebestuur van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan men per soonlijk inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis op vrijdag 20 oktober a.s. om 16.30 uur. Ook kan men zich daar la ten vertegenwoordigen door een ge machtigde. Inwoners van de gemeente Middel burg kunnen later alleen in beroep gaan als zij zelf of een gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Personen, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, om later eventueel van hun berocpsrccht gebruik te ma ken. volstaan met het voor 2 november indienen van een bezwaarschrift. Tof dezelfde datum ligt de bovenver melde aanvraag met bijlagen en even tueel ingekomen bezwaarschriften voor iedere belangstellende ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. De dienstverlening "Tafeltje Dckje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 23 t/m 28 oktober ziet het menu er als volgt uit: maandag - jachtschotel, rode kool dinsdag - gehakt, spinazie, aardappelen woensdag - karbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag - stamppot, zuurkool vrijdag - vis, worteltjes, puree zaterdag - macaroni met ham en kaas SCHOUWBURG woensdag 18 t/m zaterdag 21 oktober: Tentoonstelling "Heden en verleden van Nagasaki". Gratis toegang. Ope ningstijden: van 10.00 tot 22.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. ZEEUWS KUNSTEN A ARSC I V TRUM, Molstraat 13 t/m vrijdag 20 oktober: Expositie "Stad en Land", werk van zes Walcherse scholen in het kader van de kinderboekenweek. GALERIE "T GROENTJE". Groen markt 5 t/m vrijdag 20 oktober: Expositie keramiek en grafisch werk van Ad je en Eefde Graaf uit I iel KUIPERSPOOR ITU EATER donderdag 19 t/m zondag 22 oktober: "Forum 78". een vierdaagse bijeen komst over en rondom het thema theater met workshops, lezingen met discussie en verschillende voorstellin gen. Volledig programma op aam raag verkrijgbaar bij Maria-Rosa Boezem, Bellinkstraat 25. tel. (01180)-28301 en bij de Gem. Culturele Dienst, Molen water 99a, tel. (0118())-25156. "Forum 78" is een samenwerkings project van de Stichting l orum en hel Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. CONCERT- EN GEHOORZAAL donderdag 26 oktober, 20.00 uur: Operaconcert, georganiseerd door de Stichting "Musica Italiana". Kaarten voor dit operacori- cert kosten J' 12.50 (voor C..I.P. en Pas 65 7.50). en zijn verkrijgbaar bij boekhandel Van Benthem en Jutting in Middelburg, bij muziekhandel Wagenvoort in Middelburg' bij de muziekhandels Van Damme in Mid delburg en Vlissingen en bij apotheek Van de Sandc in Vlissingen. VLEESHAL t/m zondag 5 november: Tentoonstelling schilderijen en plas tieken van Piet Bulthuis. MOLENTHEATER IN MIDDEL- BURG-ZUII) elke woensdagmiddag, 15.00 uur: Voorstelling "Kom en help me linzen lezen" door Poppentheater "Parei- val". Kaarten ii 3,aan de zaal. Re serveren mogelijk via tel. (01180)-16171. In de aula van de Rijks Pedago gische Academie (ingang Stad- huisstraat), wordt door de Schoolraad voor hel Openbaar Basisonderwijs in Middelburg, op dinsdag 24 oktober a.s. een voor lichtingsavond over het voortge zet onderwijs georganiseerd voor alle belangstellende ouders van leerlingen uit de 5e en 6c klassen. Tijdens deze avond, die om 20.00 uur begint, zullen vertegenwoor digers van de Stedelijke-Scholen gemeenschap Middelburg, de Scholengemeenschap voor ber oepsonderwijs "De Wellinge" uit Middelburg, de Scholengemeen schap voor Economisch Beroep sonderwijs uit Middelburg, de "Groene School" uit Kapellc en de "Toorenvliedtschool" voor speciaaj (buitengewoon) voort gezet onderwijs uit Middelburg een korte schets van hun school geven en daarna op vragen van dc£anwczrgoGn£a<u^^^^^^ PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nudorslwcg Voor het doorgaand verkeer afgesloten 2. Bree Afgesloten voor doorgaand verkeer 3. Penninghoeksingel Afgesloten voor het verkeer tussen Kromme Weclc en Stadhuisstraat. 4. Herculeswee Afgesloten voor het doorgaand verkeer. Bedrijven blijven bereikbaar 5. Oud Amemuidsvoetpad Gesloten voor alle verkeer. 6. Bogaardstraat en Latijnse Schoolstraat Gesloten voor alle verkeer 7. Seisstraat Gesloten voor alle verkeer 8. Vlissingsestraat Gesloten vooralle verkeer 9. Heerengracht. tussen Voldcrijlaagte en Noord- poortstraat Voor verkeer afgesloten 10. Poelendaeleweg/Koudekerkseweg Afgesloten voor doorgaand verkeer Omlci- dingsroute wordt aangegeven. AARD VAN HEI WERK Herstraten llcrsiraten Vernieuwen gas- en waterleiding Reconstructie Vernieuwen gas-en waterleiding Vernieuwen riolering Herbcstrating Herbestrating Herbcstrating Asfalteren AANVANGS DATUM In uilvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uilvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering 25 oku.

de Faam | 1978 | | pagina 5