smicnt kado: ronde door nederland GRATIS GLOEILAMPEN* F0T0- STRIP- VER- HAAL SLAGERIJ v/h BROUWER KWEKERIJ RIEMENS spaarspel voor het hele gezin. *Tii IMlt PRIVf GELD LENEN. jewel clean OKTOBER VOORDEELAKTIE Markies verlichting geeft gratis gloeilampen weg met tien stuks tegelijk Bon voor 10 stuks Woensdag 11 oktober 1978 m. <Si FIRS Bi RLI.C H T n DIJKWEL /u/yeï/y VOOR REINIGING VAN GOUDEN SIERADEN DE JONG i'orni' HET FINSE WINKELTJE pullen «jrs 69,- Lees deze advertentie, het scheelt guldens. SLAGERIJ v/h BROUWER u LAHR CO. ENNIA 't Is weer... herfstweer In onze kleine zaak vindt u een grote, schit terende collectie klassekleding. Met grote zorg samengesteld uil toonaangevende mer ken. Keuze uit een keur van 0 kostuums (ook met vest) combinaties regenjassen 0 loden jassen korte en lange modellen winterjassen autocoats Exclusief voor Middelburg e.o.: Reid Taylor, May fair en Wilson Glenny kostuums. Atelierservice: onze service is een begrip. Er varen kleermakers verzorgen snel en goed al le veranderingen. HERENMODE 25 tot 100 watt J Geldig in oktober 1978 Inwisselbaar bij bestedingen v.a. 150,- ZO'N KEUS in potplanten en snijbloemen vindt u alleen bij 1 - Maandag 16 en dinsdag 17 oktober komt Pons Jansen naar dc Middelburg se Schouwburg met zijn programma "l ons Jansen 5". Sterker dan in voor gaande programma's, verschuift hij hierin zijn vastomlijnde thema's. Dat betekent dat zijn inhoud behalve veel zijdig, ook meer ruimte laat voor emo ties die hem na aan hel hart liggen, w.o. nostalgisch getinte herinneringen. Ver der is er - voor het eerst - ruimer plaats gemaakt voor het muzikale aandeel, verzorgd door zijn vaste begeleider Frans Oudholï. Die speelt naast piano op een elektronisch orgel, waaraan hij een verrassende schakering van klanken weel te ontlokken. Aanvang 20.00 uur. - De Amerikaanse pianist David Arden vervolgt het componistenportret rond George Crumb en georganiseerd door deugd en Muziek. Vrijdag 13 oktober kunt LJ Arden aan het werk horen om 20.30 uur in het Kuiperspoorttheater. Behalve Crumb komt er ook werk van Nicolaus A. Iluber ("Darabukka") en Andrzej Dobrowilski ("Music for Mag netic tape and piano") aan bod. Van Crumb speelt Arden: "Five pieces for piano" en "Makrokosmos 2". Crumb: "De nieuwe muziek met de enorme technische en expressieve eisen hangt voor haar bestaansrecht in grote mate af vanliet type uitvoerder, die in feite belast is met creëeren en het code ren van de Aufführungspraxis van deze tijd. Het aantal dergelijke toegewijde musici is misschien niet groot; gelukkig echter zijn ze er wel!" Kuiperspoorttheater en om 14.30 en 10.00 uur in het Vestzaktheater vindt er een optreden plaats van het poppentheater Ray. Nusselein. Nusselein speelt ondereen paraplu allerlei verhalen over wal er zoal gebeurt onder de mensen. Zittend op een klein krukje, vlak hij het publiek, praat hij met de kinderen over hoe ze dal alle maal vinden. - Elke woensdagmiddag kunnen kinde ren om 3 uur terecht in het Molenthcater in Middelburg (wijk-zuid). Daar treedt dan op het poppentheater Parcival. Op dit moment staat er op het programma: 'Kom en help me linzen lezen'. Dat is eigenlijk Assepoester en het wordt ges peeld door Saartje Joppe met( marionet ten. Ook verjaardagspartijtjes zijn har- lelijk welkom. Inlichtingen: 01 180- 27778. - Melodieën, teksten en dansen die uit de Nederlandse Volksmuziek afkomstig zijn, kunt U gaan horen en zien op vrij dag 13 oktober, om 21.00 uur in Midgard. Dan vindt het optreden plaats van de Nederlandse folkgroep "De Perelaar". De muziek is eigentijds, maar de sfeer en de funkties van de muziek uit de 16e - 18e eeuw, de dansmelodieën, dansliedjes en balladen uit bet noorden en oosten van ons land (van Friese speullieden, maar ook afkomstig uit Groningen, Twente en West-Friesland), blijven gehandhaafd. Wat die funktie van die muziek betreft, betekent dat, dat leden van de groep soms een dans uitvoeren, waaraan ook de toehoorders kunnen deelnemen. Woensdag 18 oktober om 11 uur in het Op dinsdag 17 oktober organiseert de Middelburgse Turnvereniging een instuif voor kinderen van (i - 12 jaar. Die instuif wordt gehouden in de Sporthal aan de Nassau laan te Middelburg, en wel van 10 tot 3 uur. Kinderen kunnen daar kennis maken met volksdansen, bokspringen, trampoline springen, allerlei balspelen, kastspringen, klimmen en klauteren aan het wandrek en rekstok, lange mal. enz. Kr is voldoende leiding. Het kost heel weinig en daar krijgt men dan ook nog een sticker voor. Zaterdagmiddag in hel Middelburgse Kuiperspoort-theater: het vrouwelijke clownsduo 'Strip Zipper'. Strip Zip per l.izclte lleesakkers en Miriam de Jong) laten over zichzelf en hun werk aantekenen: "Strip Zipper proberen de rijke achtergrond en inspiratie van de traditionele circusclown te koppelen aan een vrouwelijke kijk en benadering van deze wereld. Het gaat er hen om een eigen vrouwelijke clown naar buiten toe te brengenin eigen nummers, eigenzinnig en eigentijds van inhoud, stijl en uitdos- sing" Hel vrouwelijke clownsduo werd in '77 opgericht, nadat Lizette Heesakkers en Miriam de Jong' die elkaar leerden ken nen op de mime afdeling van de Amster damse theaterschool, al in '72 samen wat clownsnummers hadden gebracht. Het duo werkt samen met Jules Hoogma, die assisteert bij de voorbereiding en uitvoe ring van de programma 's. Die samenwerking resulteerde in een clownsprogramma voor kinderen, dat vanaf maart '77 overal in Nederland met succes wordt gespeeld. 'Strip Zipper' zijn dus nu in Middelburg. Zij treden de 14e oktober tweemaal op in het Kuiper spoorttheater: eenmaal om 14.00 en een maal om 16.00 uur. Als vervolg op Forum '77 is er dit jaar weer zo'n manifestatie. Forum '78. Rond het thema theater, en vooral wat betreft het gebied waar dat theater te maken krijgt met aanverwante kunsten, is men gekomen tot een aantal workshops, le zingen met diskussie en evenementen. Men denke daarbij aan theater/beelden de kunst/ muziektheater/mime/bewe- ging/cirkus/totaaltheater. Forum '78 betekent een kennismaking en konfron- tatie met het uitgebreide terrein van bet theater in kort tijdsbestek. Wie zich be trokken voelt bij amateuristische en/of professionele kunstbeoefening kan voor nadere inlichtingen terecht bij Maria- Rosa Boezem, Bcllinkstraat 25, Middel burg (01180-28301). Enkele namen: Rit- saert ten Cate (Mickery). Michel VVais- \isz en Moniek Toebosch. Grifttheatcr, Scarabee, Jango Edwards, Thea ter/Beeldende Kunst, Louis Andriessen, Beeldend Theater. Forum '78 is een sa- menwerkingsprojekt van het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming en de Stichting Forum. Het gebeuren vindt plaats van donderdag 19 oktober tot en met zondag 22 oktober, in het Kuiper spoorttheater. Na een moeilijk seizoen, wat organisatie betreft, vorig jaar. .start dc stichting Middelburgs Theater nu weer met volle moed. De programmering betreft zowel het Kuiperspoortthealher. als de Schouwburg en het Openluchttheater. We komen over hel algemeen Neder lands werk tegen, op een enkele uitzon dering na. werk door anderen en werk van de stichting zelf. Wat weer opvalt is. dat evenals voorgaande jaren de kin dervoorstellingen weer goed vertegen woordigd zijn. Hier wat namen: de data en voorbeschouwingen volgen t.z.t. in deze krant: Clowns, Strip Zipper (voor kinderen), toneelgroep Toets steen. toneelgroep Vrij Spel. Lumiêre Son Theatre Company Limited (uit Londen) toneelgroep Arno. poppent heater Parcival (voor kinderen), toneel groep De Cirkel, poppentheater lliide- brandt (voor kinderen), en dan noemen we nog Deurtje Open. Deurtje Dicht (voor kinderen) en dc stichting zelf met: De Laatste der Verstandigen van Handke. het hart van mijn vader is oud en ver mijn moeder noemde hem haar liefste voor zij verder ging het hart van mijn vader is oud en ver ik noemde hem mijn vader vreemdeling hij sloeg mij met zijn stem het huis van mijn moeder is oud en ver zij had veel armen die zich sloten om een vreemde droom het graf van mijn vader is oud en ver hij had geen handen om te strelen nu woont hij in mijn huis een invalide kind Johanna Kruit ."De Faam" Als U de winkel "De Faam" aan de Kanaalstraat 40 te Oost-Souburg bin nenloopt. ziet U. als U naar de grond kijkt, dat het effen zeil overgaat in ge blokt zeil. Op dat moment hebt U de grens gepasseerd, want U betreedt het nieuwe gedeelte. Dal oude gedeelte, waar U binnen komt dus, bestond al 11 jaar. Vanwege dc uitbreiding van het assortiment, en de overzichtelijkheid en de presentatie, is het 2 achterste gedeelte bijgebouwd. Daar kan U nu op 300 m meer rui mik gaan kijken naar tapijten, overgordijnen en vitrages. Nieuw zijn de alternatiekve arpctlen van cocos en sisal, te krijgen in alle maten, en erg in trek bij jonge mensen; en de wollen karpetten. Die doen het goed op bijv. houten vloe ren. Ook ziel U er Novilon en vinyl en vloerbedekking op foprollen. De echte vloerbedekking bevindt zich in de ruimte erachter, waar ook dc naaika mers. het magazijn en een keuken zijn. "Het publiek reageert erg enthousiast op onze uitbreiding", zegt de heer 11. de Jong. En hij vertelt dat zijn zaak zowel textiel als woninginrichting heeft. "Dal zie je niet zo vaak meer", zegt hij. Maar dc indruk bestaat dat men het bij de Faam nog lang zal tegenkomen, want de heer de Jong heeft twee zoons in de zaak. die hem zullen opvolgen. Ze hadden er bij Dijkwel B zaterdag erg veel werk van gemaakt. En daar hadden ze alle reden toe, want met trots presen teerden ze, naast de CX 2500. Diesel Pallas (nu met 5-versnellingsbak). en de GS Basaltc (voor F 16.950 rijklaar) de nieuwste opvolger van dc X2. de nu al vermaarde GS X3. Deze nieuwe C'itroën heeft een motor van 1300 cc. En het spreekt vanzelf dat U daar feller mee kunt accellereren en sportiever rijden. En, hoe het mogelijk is begrijp je niet, het kost geen druppel benzine méér.Dat is met recht zuinigheid met vlijt. Ook de 2CV heeft in zijn ontwikkeling niet stil gestaan. De zo favoriete eend kreeg van Citroen een stoffen bekleding. Aan be langstelling had men geen gebrek bij Dijkwel. En wie met het hele gezin kwam, kon. geheel in Franse stijl, stok- brood met kaas eten, een rokertje krij- f gen. een drankje, en de kinderen konden terecht in een speelhoek en kregen een zelf-maak eendje (geen auto in dit geval, maar een dier) mee naar huis. Door de drukte speet het de mensen van Dijkwel. dat ze niet iedereen voor 100% konden helpen. Gelukkige omstandigheid is, dat ze dal, geheel in de geest van de oprich ter Alexander Johan Dijkwel. op door deweekse dagen wel kunnen. Uw persoonlijke lening is snel geregeld. Wij verstrekken u leningen zonder verdere verplichtingen. Overname lopende leningen mogelijk. met zeefje en borsteltje. HANDIG! Hergeeft gouden ring, broche of ketting in een ommezien flonkerende glans. Verkrijgbaar bij: Juwelier Sint-Pieterstraat 11 Middelburg Tel. 01180-13344 Ook u kunt extra geld verdienen. Mevrouw Bel gewoon uw naam en adres door aan Me vrouw E. de Graag, Gerard Scholtenstraat I, Rotterdam, 'fel. 010- 654628. of stuur haar onderstaande bon. Zij zorgt dat u vrijblij vend alle informatie on tva ngt be t re ffend e onze serieuze bijver dienste. Kleine kinde ren thuis geen bezwaar. Naam Adres Tel Ref. 67 Si Jdcob&trnut 33 Vlistinqen in originele velours en zui ver scheerwol kwaliteiten. Damesmode speelgoed Regenkleding Finse Houten sieraden openingstijden di. t/m za' 9.30-17.30 u ARIMEKKO VAN I kilo SCHOUDERCARBONADE7, 1 kilo MAGERE VARKENSLAPPEN 8. 1 kilo FRICANDO9, 1 kilo MAGER RUNDVLEES10. I kilo RIBVLEES9, I kilo DOORREGEN RUNDVLEES7. I kilo ROSBEEF of LENDE ƒ14. I kilo BIEFSTUK 17. I kilo RUNDGEHAKT 5. I kilo HALFOM GEHAKT 3. I kilo MAGER SPEK 5, I kilo TARTAAR 9. Extra reclame: I kilo VARKENSFILI I ROLLADE 10. I kilo VARKENSLEVER 4 I kilo VARKENSSCHNITZELII Gravenstraat 88 - Tel. 01184-14398 Assurantiekantoor Korte Noordstraat 6-8 MIDDELBURG Tel. 01180-25391. Gevolmachtigde Ook voor al uw verzekeringen en hypothe ken. lovooy Gortstraat 32-34 - Middelburg - tel. 01180-12508 Nw. Oostersesfraat 28 - MIDDELBURG Tel. 01180 - 12496. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Laatst heb ik een artikel gelezen over het maken van een foto collage. Dat is een verzameling foto's, die een beeld geeft van de hele familie- en vriendenkring. De foto's worden geplakt in een lijst of op een stuk karton, waar een glasplaat voor gaat. Zo'n collage is dan een erg originele wandversiering. Je kunt er zo nu en dan een foto uithalen en er een nieuwe voor in de plaats zetten om hem aktueel te houden. Kortom... ik zag wel iets in zo'n collage vooral omdat ik nogal wat foto's heb, die niet in een album zijn geplakt. Dat werd dus een avondje gezellig oude foto's bekijken. Vaak lachen om vroeger, maar soms bekijk je zo'n foto met weemoed. Een fotoverzameling is net een legpuzzel van je leven. Maar het ging over het maken van een foto-colla ge. Het eerste werk is nu: het uitzoeken van de foto's die een zo kompleet mogelijk beeld geven van je leven. Die plaat moet er beslist in. En die kan gemist worden. Je houdt er bij dat selekteren al rekening mee dat straks familie en vrienden zo'n collage met aandacht zullen bekijken om te zien of zij er wel op staan. Als de foto's zijn gekozen, wordt er een groot stuk karton mee belegd. Alle foto's schots en scheef door elkaar en over elkaar heen. Als alles zo is ingedeeld, dat het geheel er wat evenwichtig uit ziet, worden de foto's met een likje lijm vastgeplakt, 't Beste is om hiervoor rubber- cement te gebruiken, want dan kun je de foto's later weer onbeschadigd van elkaar trekken. Een glasplaat er voor met een paar klemmen, die van de achterkant en het glas één geheel maken en de coliage is klaar. Met eenvoudige middeien 'neb je dan een persoonlijke wandversiering, die er bovendien voor zorgt, dat de foto's zinvol worden gebruikt.

de Faam | 1978 | | pagina 8