NIEUWE 'VAN RANDWIJCKSCHOOL' HEEFT UNIEK SPEELTERREIN Verkeersmaatregelen cdn P DELEGATIE UIT NAGASAKI BRENGT OFFICIEEL BEZOEK AAN MIDDELBURG uvv "HEDEN EN VERLEDEN NAGASAKI" BOEIENDE TENTOONSTELLING IN DE SCHOUWBURG OPGEBROKEN - AFGESLOTEN v. Officiële opening gebouw op woensdag 25 oktober a.s. JrgQff laró I I Woensdag 11 oktober 1978 F MENU "TAFELTJE DEKJE" HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN OPENBARE COMMISSIE VERGADERINGEN GEVONDEN VOORWERPEN A.S. vrijdag Concert in muziektent IMieuw en Sint Joosland CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENSt MIDDELBURG Officiële opening door burgemeester Yoshitake Morotani Aanvraagtermijn individuele huursubsidie verlengd Nieuwe kop' voorlicht ings rubriek Van 16 t/m 21 oktober a.s. Uitvoering van Handels 'Messiah' Periode 11 oktober - 18 oktober Woensdag 25 oktober a.s. om 14.15 uur zal de heer M.A.L. Hubregtse, oud- wethouder van onderwijs c.a., officieel het nieuwe gebouw van de openbare lagere "Van Randwijckschool" in Nieuw- en Sint Joosland openen. De nieuwe school, die al vanaf 21 augustus j.l. in gebruik is, heeft men gebouwd op de plaats van het schoolplein van de oude "Van Randwijckschool" aan de Van Akenstraat. Het speelterrein van de nieuwe school bevindt zich daar, waar voorheen het oude schoolgebouw stond. Op zich al een vrij unieke zaak, maar er zijn nog meer bijzonderheden te vertellen over speelplaats en school. Eerst echter een stukje geschiedenis. AL EEN OUDE SCHOOL Het oudste gedeelte van de nu ge sloopte oorspronkelijke "Van Rand wijckschool" stamt al uit het jaar 1915. Het gemeentebestuur van Nieuw- en Sint Joosland. tot 1966 een zelfstandi ge gemeente, liet reeds een aantal verbouwingen en verbeteringen uit voeren. Ook na de herindeling, waar bij Nieuw- en Sint Joosland deel uit ging maken van de gemeente Middel burg. werden aan en in het schoolge bouw diverse voorzieningen getroffen. Zo kwam er bijvoorbeeld een hoofd- enkamer bij. In de loop der jaren steeg het aantal leerlingen van 70 tot in de 90. Deze stijging was te danken aan de uitbreiding van dit voormalige dorp. Enkele jaren geleden kwam een plan ter tafel om te komen tot een planning voor het verbeteren (renoveren) van oude gebouwen, waaronder schoolge bouwen. Ook het gebouw van de "Van Randwijckschool" kwam hierbij ter sprake. Bij toetsing van de eisen, die gesteld worden aan een basisschool (integratie lageren kleuteronderwijs) bleek echter dat beter kon worden overgegaan tot het stichten van een geheel nieuw schoolgebouw. In de vergadering van 21 maart 1977 stelde de gemeenteraad hiervoor een krediet van 830.000,- beschikbaar. Later verleende de raad nog een aanvullend krediet. Aan het eind van ditzelfde jaar kon al met de bouw worden be gonnen. DE NIEUWE SCHOOL Het nieuwe schoolgebouw is van een moderne architectuur en ziet er zeer aantrekkelijk uit. In het midden van het gebouw bevindt zich een gemeen schappelijke ruimte, waar de vier le slokalen rond zijn gegroepeerd. De lokalen zijn zo gesitueerd, dat ze niet aan elkaar grenzen. Geluidsoverlast is er dan ook niet bij. Verder heeft men de beschikking over een handvaar digheidsruimte, een personeelskamer - tevens kamer voor het hoofd van de school- en een forse bergruimte. Een aantal lokalen is voorzien van een puntdak, dat de school aan de buiten zijde een speels karakter geeft. Aardig is dat deze punten in de ruimten zelf in tegenovergestelde richting, weer zijn terug te vinden. Opvallend is de doelmatige inrichting van het com plex. Het meubilair past bij het geheel. Het moet voor leerkrachten en leer lingen een genoegen zijn in deze nieuwe school te kunnen vertoeven. SPEELTERREIN Zoals gezegd, bevindt het speelterrein zich nu op de plaats waar voorheen het oude schoolgebouw stond. Bij de bouw van de nieuwe school werd ge woontegetrouw ook weer gedacht aan het plaatsen van een kunstwerk. Hier voor werd contact opgenomen met de beeldend kunstenaars v.d. Boezem en Kroon uit Middelburg. Deze beide heren kwamen met een bijzonder idee. Zij stelden voor de contouren (restan ten van de binnen- en buitenmuren van de oude school) te handhaven. Op het nieuwe speelterrein zouden deze dan kunnen functioneren als kunst- speelelementen. In overleg met het schoolteam werd besloten de suggestie over te nemen. Nu de speelplaats is gerealiseerd kan gezegd worden dat het een zeer juiste beslissing is ge weest. Het is een uniek geheel gewor den. De muurtjes op het terrein geven precies aan hoe vroeger de indeling van de school was. Bijvoorbeeld is nog duidelijk te zien waar zich in het ver leden de gangen en de toiletten be- De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 16 t/m 21 oktober is het volgende menu samengesteld: maandag - karbonade doperwten, aardappelen dinsdag - stamppot boerenkool woensdag - hamburger, appeltjes, pom mes donderdag - gehakt, witlof, aardappe len vrijdag - kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag - wat de pot schaft. vonden. Ook de nog aanwezige vloer tegels herinneren daar aan. Tussen de diverse keurig afgewerkte muurtjes is ook een klein "openluchttheater" ge creëerd, waar de kinderen o.m. to neelstukjes kunnen opvoeren. Het ligt in de bedoeling de restanten van de oude school t.z.t. door de kinderen van een verfje of wandschildering te laten voorzien. Iedere leerling van de school heeft inmiddels een steen, waarop de eig n naam in glazuurd, in mogen metselen op het speelterrein. Op het terrein is verder nog een overdekte ruimte, met puntdak, aanwezig waar de fietsen een plaatsje in kunnen vin den. Het is maar te hopen, dat buiten schooltijd op het speelplein geen ver nielingen plaats vinden. Een omhei ning plaatsen rond dit unieke geheel zou beslist niet op zijn plaats zijn. SAMENWERKING Velen hebben meegewerkt aan het tot stand komen van de nieuwe "Van Randwijckschool", met bijbehorend speelterrein. Dankzij een goed overleg en een plezierige samenwerking kon men komen tot een goed resultaat, een resultaat waar een ieder trots op kan zijn. De dienst gemeentewerken zorg de voor het ontwerp, daarbij zoveel als mogelijk rekening houdend met de verlangens van de andere betrokke nen. Het aannemingsbedrijf Chris- tiaansen uit Vlissingen nam de bouw voor zijn rekening. Rest nog te ver melden dat ook de oudercommissie van de school op enthousiaste wijze Burgemeester en wethouders hebben aan twee instellingen toestemming verleend de komende periode een huisaan-huis collecte te houden: - Zeeuwse Collecte t/m zaterdag 14 oktober. - Blindenzorg van maandag t/m za terdag 21 oktober. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collectezakjes, dient het verzamelen hiervan te ge beuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Ter voorbereiding op de raadsvergadering van 23 oktober a.s. worden deze en de volgende week vier raadscommissievergaderingen gehou den in de b. en w. kamer in het stad huis: 1. Commissie Sociale Zaken op vrij dag 13 oktober om 16.30 uur. 2. Commissie Onderwijs op maandag 16 oktober om 16.30 uur. 3. Commissie Financiën op dinsdag 17 oktober om 15.30 uur. 4. Commissie Gemeentebedrijven op dinsdag 17 oktober om 19.30 uur. Iedereen, die een of meerdere verga deringen als toehoorder wil bijwonen is van harte welkom. Welke zaken besproken zullen worden kunt u ko men lezen in de agenda's, die ter in- -zage liggen bij het bureau Voorlich ting in het stadhuis. In de periode van 27 september t/m 3 oktober werden de volgende voorwer pen gevonden en aangegeven: - 2 kinderjasjes, bruin en groen - diverse portemonnees met inhoud - 2 herenhorloges - dameshorloge - diverse sleutels - linker damesschoen - tas met etenswaren en paraplu - blauwe laars - fototoestel in etui - - paar Zweedse klompen - bankbiljet - speelgoed beer - diverse voorwerpen gevonden in Gasthuis. Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00 - 17.00 en op za terdag van 19.00 - 20.00 uur krijgen bij het politiebureau. Achter de Houttui nen 10, telefonische inlichtingen uit sluitend via nummer (01180) 27251. een steentje (eigenlijk meerdere steentjes) heeft bijgedragen. FEESTEN We schreven al aan het begin van dit artikel, dat oud-wethouder Hubregtse woensdag, 25 oktober a.s. het nieuwe gebouw officieel zal openen. Hij zal dat doen door het leggen van een ver binding tussen de oude en de nieuwe school. Er gebeurt echter nog m-f er. Voor de kinderen is er feest op dinsdag 24 oktober. De jeugd kan zich dan o.m. vermaken met handvaardig- heidstoestanden. een toneelspel door de ouders en een film over de bouw' van de school. Natuurlijk zijn er ook tractaties en er is een rondgang door het dorp. Dit laatste dan op de tonen van de muziek van de fanfare "Sint Juttemis". Na de officiële opening, de dag daarop, kan het nieuwe complex bezichtigd worden en wordt de al eer der genoemde film vertoond. Don derdag 26 oktober, het houdt niet op, vindt een speciale ouderavond plaats. Ook hier diverse activiteiten. Dat men blij is in Nieuw- en Sint Joosland en ook in Middelburg met de nieuwe school) wordt door het bovenstaande duidelijk aangetoond, dachten wij zo. In en rond de muziektent in Nieuwland vindt op vrijdag 13 oktober een concert plaats, dat gratis toegankelijk is en om 20.00 uur begint. Het concert wordt verzorgd door de Muziekvereni ging "ONDA" uit Nieuwland, met medewerking van Harmonie "Apollo" uit Wissenkerke. Burgemeester en wethouders hebben besloten de volgende verkeersmaatre gelen in te voeren: la. Opheffen voorrangsregeling hij de lb. Opheffen voorrangsregeling bij de splitsing van de Segeersstraat met het zijstraatje tussen de nummers 16 en 24. lc. Opheffen parkeerverbod in de Se geersstraat aan de kant van de even nummers. 'ld. Het aanwijzen van het gedeelte Segeersstraat vanaf nr, 28, over een lengte van 18 ]A meter in de richting van de Londensekaai, als laad- en loshaven van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. 2. Verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers in de Volderijlaagte op de rijbaan voor de bejaardenflats, tussen de Volderijstraat en Klein Vlaanderen. 3. Reserveren invalidenparkeerplaats voor het perceel Langevielesingel 92, t.b.v. de bewoonster van dit pand. 4. Reserveren invalidenparkeerplaats voor het perceel Lange Noordstraat 39, van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur, t.b.v. een gehandicapte die werkzaam is in dit kantoorpand. 5. Opheffen éénrichtingsverkeer in de Koepoortstraat, en bord doodlopende weg plaatsen. 6. Éénrichtingsverkeer in de Pijpstraat in de richting van de Schuitvlotstraat, met uizondering van (brom)fietsers en voetgangers. 7a. Éénrichtingsverkeer in de Singel straat, voor het gedeelte tussen de Brakstraat en Schuitvlotstraat, in de richting van de Brakstraat. Dit één richtingsverkeer geldt rriet voor voet gangers en (brom)fietsers. 7b. Verwijderen gele streep in het ge noemde gedeelte van de Singelstraat. Deze is overbodig geworden door de bovenvermelde verkeersmaatregel. Bij onvolledig éénrichtingsverkeer is het namelijk automatisch verboden te parkeren aan de linkerzijde van de rijweg, gezien vanuit de rijrichting. 8. Parkeerverbod aan de westelijke zijde van het gedeelte van de Schuit vlotstraat, gelegen tussen Pijpstraat en Dam, aangegeven door een gele streep. 9a. Geslotenverklaring voor alle mo torvoertuigen in de Verwerijstraat in de richting van het Oostkerkplein. 9b. Stopverbod voor de noordelijke zijde van de Verwerijstraat. 10a. Instellen tweerichtingverkeer op de Seisweg voor het gedeelte tussen de Seissingel en Olmenlaan. 10b. Parkeerverbod op dit gedeelte van de Seisweg aan de kant van de oneven nummers voor het gedeelte lussen nr. 7 en de Olmenlaan, en aan de kant van de even nummers voor het gedeelte tussen de nrs. 40 en 48, de nrs. 32 en 26. voorlangs het perceel nr. 20a en tussen nr. 14 en het parkeerterrein. 10c. Opheffen verbod voor vrachtwa gens om in beide richtingen te rijden op het gedeelte van de Seisweg tussen de splitsing Seisweg/Olmenlaan en de ingang van het abattoir aan de Seis weg. 11. Parkeerverbod, aangegeven door een gele streep, in de Bleek, tegenover de Bleekersgang, over een lengte van 10 meter vanaf de hoek Zuidsingel. Tegen de verkeersbesluite» genoemd onder de nummers 5 t/m 9b kan iedere belanghebbende tot 14 oktober beroep instellen bij de Kroon. Tegen het verkeersbesluit genoemd onder nummer 10a - b - c kan iedere belanghebbende tot 15 oktober a.s. beroep instellen bij de Kroon en tegen het verkeersbesluit vermeld bij num mer 11 kan tot 26 oktober beroep wor den ingesteld bij de Kroon. Beroep schriften moeten worden gezonden naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Middelburg. De volledige verkeersbesluiten kan men komen lezen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. MUZIEKTENT NW.- EN ST. JOOSLAND vrijdag 13 oktober, 20.00 uur: Gratis concert door "ONDA" uit Nieuwland m.m.v. Harmonie "Apol lo" uit Wissenkerke. KUIPERSPOORTTHEATF.R vrijdag 13 oktober, 20.30 uur: Uitvoering composities van George Crumb door David Arden (piano) uit de U.S.A. Kaarten a 5,50 aan de zaal. vrijdag 13 oktober, 23.00 uur: "De Spiegel", een film van A. Tar- kowski in Filmhuis "Jeugd en Mu ziek". Kaarten k 3,50 aan de zaal. zaterdag 14 oktober, 14.00 en 16.00 uur: Kindertoneelvoorstelling "Strip en Zipper". Entree: 2,50. voor volwas senen: 3.50. woensdag 18 oktober, 11.00 uur: Kindervoorstelling door Poppenthea ter Ray Nusselein. Kaarten k 2,50 verkrijgbaar in voorverkoop bij SCZ, Nieuwe Haven 41-43, tel. (01180)-15256 en op 18 oktober 's avonds aan de zaal. donderdag 19 t/m zondag 22 oktober: "Forum 78", een vierdaagse bijeen komst over en rondom het thema theater met workshops, lezingen met discussie en verschillende voorstellin gen. Volledig programma op aanvraag verkrijgbaar bij Maria-Rosa Boezem. Bellinkstraat 25, tel. (01180)-28301 en bij de Gem. Culturele Dienst, Molen- waterpa, tel. (01180)-25156. "Forum 78" is een samenwerkings project van de Stichting Forum en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 14 oktober, 21.00 uur: Optreden "The South Jazzband". En tree: 10,—voor leden Scaldis Swing Society: 5,50. SCHOUWBURG maandag 16 en dinsdag 17 oktober: "Fons Jansen 5". Deze voorstellingen zijn inmiddels uitverkocht, woensdag 18 t/m zaterdag 21 oktober: Tentoonstelling "Fleden en verleden van Nagasaki". Gratis toegang. Ope ningstijden: van 10.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM, Molstraat 13 t/m vrijdag 20 oktober: Expositie "Stad en Land", werk van zes Walcherse scholen in het kader van de kinderboekenweek. GALERIE "T GROENTJE, Groen markt 5 t/m vrijdag 20 oktober: Expositie keramiek en grafisch werk van Adje en Eef de Graaf uit Tiel. GALERIE "SIX AND SIX", Lange Ncordstraat 56 Doorlopende expositie werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. MOLENTHEATER IN MIDDEL BURG-ZUID elke woensdagmiddag, 15.00 uur: Voorstelling "Kom en help me linzen lezen" door Poppentheater "Parci- val". Kaarten k 3,- aan de zaal. Reserveren mogelijk via tel. (01180)-16171. Van woensdag 18 tot en met zaterdag 21 oktober vindt in de bovenfoyer van de Schouwburg de tentoonstelling "Heden en verleden van Nagasaki" plaats. Uit de collectie van het Rijksmuseum voor Volkenkunde uit Leiden zijn daar kunstvoorwerpen te zien, die o.m. herinneren aan de banden die Nederland in de tijd van de V.O.C. had met Japan, met name het eiland Deshima nabij Nagasaki. Ook zijn foto's aanwezig over het heden en verleden van Nagasaki, die afkomstig zijn uit de stad zelf. De heer Yoshitake Morotani. burgemeester van Nagasaki, zal dinsdag 17 oktober om 20.15 uur. tijdens een besloten bijeenkomst, de tentoonstelling officieel openen. Openingstijden: van 10.00 22.00 uur. Op zaterdag van 10.00 - 12.00 uur. De toegang is gratis. Tot 1 januari '79 Staatssecretaris Brókx van Volks huisvesting en Ruimtelijke Orde ning heeft besloten de aanvraag termijn voor individuele huur subsidie met drie maanden te verlengen. Huurders die denken voor de periode van 1 juli 1978 tot 1 juli 1979 voor individuele huursubsidie in aanmerking te komen en hun aanvraag niet voor 1 oktober hebben ingediend, krijgen nu alsnog de gelegenheid tot 1 januari 1979 bij de gemeente een aanvraagfomulier in te leve ren. Deze datum is niet van toe passing op huurders, die pas na I oktober een woning betrekken. Voor hen geldt een indienings- termijn van drie maanden, die begint op de datum waarop de huur van de nieuwe woning is in gegaan. Voor nadere informatie en vouwbladen over de individuele huursubsidie kunt u terecht bij het bureau Huisvesting van de afdeling Bevolking. Simpelhuis- straat 1. Ook bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (in gang L. Noordstraat) is de nodige documentatie aanwezig. Al vanaf 23 januari 1969 verzorgt liet bureau Voorlichting van de gemeente wekelijks een voorlich- tingsrubriek in het huis-aan-huis blad "De Faam". In de beginpe riode besloeg de gemeentelijke informatie slechts een bescheiden deel van een pagina, maar al snel was een halve pagina een norma le zaak. Het laatste jaar schrijft het bureau Voorlichting regel matig een heel blad vol. Geen wonder, het gemeentebestuur ziel steeds meer de noodzaak in van het goed en tijdig informeren van de burgers, dus u. De voorlich tingsrubriek heeft altijd al de naam "Door het Oog van de Lange Jan" gehad, een naam die bij velen een begrip is geworden Daar wordt dan ook niets aan veranderd. Wel hebben we een nieuwe "kop" laten tekenen dooi de heer W. den Hollander uit Middelburg. Het resultaat vindt u deze week voor het eerst boven de pagina. Duidelijk is nu zichtbaar gemaakt dat het gaat om een voorlichtingsrubriek van de ge meente Middelburg. Het geeft de pagina bovendien een moderner en aantrekkelijker aanzicht. Vak technisch uitgedrukt: we hopen dal de herkenbaarheid van de pagina er op vooruit gaat. In de vergadering van 20 februari 1978 heeft de gemeenteraad van Middel burg besloten tot het aangaan van een zusterstadverbinding met de stad Na gasaki. Een uit negen personen bes taande delegatie, o.l.v. de heer Yoshi take Morotani - burgemeester van de ze Japanse stad - brengt in de week van maandag 16 tot en met zaterdag 21 oktober a.s. het eerste officiële be zoek aan Middelburg. Voor de gasten uit Japan is een uitgebreid programma opgesteld. Onder meer vindt dinsdag 17 oktober om -10.30 uur een officiële (besloten) ontvangst op het stadhuis plaats, waar de burgemeesters van beide steden de zusterstad-overeen komst zullen tekenen. Ter gelegenheid van het bezoek wordt in de Schouw burg ook een tentoonstelling gehou den. (zie elders op deze pagina). Het verzoek tot het aangaan van de zus terstad-verbinding is van de stad Na gasaki afkomstig. De minister van Buitenlandse Zaken heeft dit verzoek ondersteund. Ook het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk hecht grote waarde aan deze jumelage. Dit mede in het belang van de verdere bevordering van de goede bilaterale betrekkingen tussen Neder land en Japan. Voor Middelburg is gekozen, omdat deze stad historische banden heeft met Nagasaki (Deshi ma) uit de tijd van de Oost-Indische Compagnie (V.O.C.) In de concert- en gehoorzaal wordt op zaterdag 4 november door de Ko ninklijke Oratoriumvereniging "Tot Oefeningen Uitspanning" een concert gegeven van Handel's "Messiah". Aanvang: 20.00 uur. Het koor wordt begeleid door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland en versterkt door de medewerking van de solisten Christi ne Harvey - sopraan, Joke de Vin - alt. Hein Mcens tenor en Wout Ooster kamp - bas. Volgens een oud legaat van de heer Bomme van de Broecke is bepaald dat een beperkt aantal kaar ten beschikbaar gesteld moet worden aan minder draagkrachtigen voor de prijs van een dubbeltje. Deze kaarten kunnen op donderdag 19 oktober lus sen 14.00 en 15.00 uur worden gekocht bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlasmarkl 6 in Middelburg. PI.AATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nadorstweg Voor hei doorgaand verkeer afgesloten. 2. Brce Afgestolen voor doorgaand verkeer. 3. Penninghoeksingel Afgestolen voor het verkeer tussen Kromme Weele en Stadhuisstraat. 4. Herculeswcg Afgesloten voor hel doorgaand verkeer. Bedrijven blijven bereikbaar. 5. Oud Amemuidsvoetpad Gesloten voor alle verkeer. Bogardstraat Gesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Herstraten Herstraten Vernieuwen gas- en waterleiding Reconstructie Vernieuwen gas-en waterleiding Vernieuwen riolering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5