m welke bekleding op een LEOLUX meubel? ■■M welke bekleding op een LEOLUX meubel? hebt u zich laten overrompelen door het weergaloos goede meubelwerk van leolux, kan nog pot showt de leolux meubelen, crème de la crème, fine fleur, neusje van de zalm. pot wijdt er een grootse show aan. een unieke gelegenheid om kennis te maken met de resultaten van een prachtige samenwerking tussen topontwerpers en echte meubelmakers, vaklieden, leolux onvergelijkbaar goed (en daarom wat duurder). leolux, het merk dat originele hedendaagse vormgeving combineert met lange, lange levensduur, nu bij pot, buiten de leolux-zitmeubelen, fraaie tapijten van handweverij edmond de cneudt en de allernieuwste pas-toe wandmeubelen. pot's leolux en wandmeubelshow moet u zien,, niet persee om te kopen maar in de eerste plaats om te genieten BI WÊÊÊÊÊm leolux showt - Drugge kort rijk de enige meubelzaak in deze streek met een grote keus in "grote" meubelen, artifort, bruna- ti, cassina, cristal, durlet, gelderland, interlübke, K^-ngen .-oom**6 sede en thonet. zowel in moderne als klas- sieke stijl, u bent van harte welkom. tel. 8 lijnen - ned. 01155-2010 belgië 00-31.1155-2010 openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 uur dinsdag tot vrijdag 9.00 tot 18.00 uur zaterdag 9.30 tot 18.00 uur vrijdagavond koopavond. In de keuze van de bekleding van uw LEOLUX meubel bent u vol komen vrij. De LEOLUX dealer kan u niet alleen stof - en leder- stalen uit de LEOLUX kollektie voorleggen, hij kan zelfs een ons onbekende stof inzenden. Ukiest, wij maken het. Twee belangrijke tips: LEOLUX meubelen worden met veel zorg gemaakt. Kies dan niet alleen omwille van een wat lagere prijs een kwalitatief minder waardige - maar misschien wel hoogst modieuze - stof op zo 'n goed binnen werk. Ubent dan binnen korte tijd gedwongen, wéér geld te besteden aan uw zitmeubelen. Goedkoop is duur koop, nietwaar? Kies ook niet een te modieuze kleur. Met een goed meubel leeft u heel wat jaren. De kans dat die kleur u gaa t vervelen, is dan groot. En de kosten van opnieuw be kleden nóg groter. Kies een opvallende kleur eerder in gordijnen, losse kussentjes of in decoratieve spulletjes. Die zijn gemakkelijker te vervangen. weefwijze bepalen de prijs. Een jacquard-geweven stof behoort alleen al door de weefmethode (het weefgetouw wordt ''ge stuurd" door een ponsboek zoals ook in een draaiorgel wordt ge bruikt) tot de duurdere soorten. Bedenk echter bij de keuze van een stof, dat de duurdere weef methode nog geen betere stof tot gevolg heeft. Het basismateriaal bepaalt de kwaliteit. En over die materialen gaan we het hier hebben. meubelstoffen Deze zijn te verdelen in platweef- sels en pool weef seis. Populair gezegd: zonder of met haar erop. Beide kunnen op een eenvou dige of een dure manier gemaakt worden en voor beide kunnen heel verschillende materialen worden gebruikt. Materiaal en pTatweefsels De eenvoudigste weefwijze is hier het zgn. matjesweefsel. Het spreekt vanzelf, dat de draden van ketting en inslag zowel sterk als fraai moeten zijn. Bij wollen platweefsels wordt dan ook dik wijls tot 30% viscose in de onder- weving gebruikt om tot de ge wenste sterkte te komen. Pure wol - en ook daarin zijn kwaliteitsverschillen mogelijk, denkt u maar eens aan de reclame voor scheerwol - heeft als groot voordeel, dat het er lang fraai blijft uitzien. De vezel wordt nl. beschermd door een dun vet- laagje. Voor het onderhoud moet u dan ook geen scherpe midde len gebruiken: die bijten het vet eraf, zodat de stof in eerste instan tie prachtig schoon wordt, maar daarna ook dubbel zo snel weer vuil. Echte wollen stoffen zijn bij LEOLUX diverse tweeds, de Bassano en de Padua. Met viscose versterkte wollen stoffen de Panama en de Bermuda. M W Stoere vormgeving 1 De kollektie houtrijke meubelen van Leolux kenmerkt zich vanaf het eerste model door een krachtige lijn. De karakteristieke vormgeving onderstreept de natuurlijke rijk dom van het hout. Alle stijlen en regels worden samengesteld uit op maat gesneden, hoog frequent verlijmde delen, waar door op technisch verantwoorde wijze met forse houtmaten ge werkt kan worden. Leolux kombineert in dit model 789 de charme en het komfort van donszachte kussens met de warme sfeer van eikenhout. De hoge rugkussens staan borg voor een onovertroffen zit- komfort. poolweefsels Belangrijk bij poolweefsels is behalve het gebruikte materiaal ook de manier, waarop de pool in het onderweefsel vastzit. Óp de afbeelding links ziet u een voor beeld van een V-binding. U be- De bijpassende tafels geven met grijpt. dat dat V~vormige hun strakke lijnen een bijzonder ^255? accent aan de evenwichtige uit wordt losgetrokken. De stof vormgeving van dit model. wordt dan tamelijk stug. De Ver binding rechts is dus beter maar ook veel duurder. Wil men nu een soepele poolstof met toch een V-binding maken, dan zal men de stof aan de onder zijde voorzien van een fijn laagje (bijv. rubber), dat de V-vormige draadjes hecht verbindt met het ohderweefsel. Tot zover over de konstruktie van de stof. Het materiaal van de pool kan nogal uiteenlopen. Het kan bijvoorbeeld een meng sel van linnen en katoen zijn (bij LEOLUX de Dublin en Camac). Deze kombinatie heeft als voor deel, dat de stof er rul uitziet. Een geheel katoenen stof zoals de Talma zal echter door de speciale bewerking van de katoen er meer zijdeachtig glanzend uit zien. Dit katoen kan ook weer met viscose versterkt worden zoals dat bij de stof Verny het geval is Een groot voordeel van katoen is de sterkte, terwijl de prijs in ver houding tot wol lager ligt. Een nadeel, het feit, dat het gemakke lijker vuil opneemt, zodat het dus meer gereinigd moet worden. LEOLUX laat alle bekledings- stoffen testen bij het TNO. Voor meer zekerheid voor u. De LEOLUX dealer kan u alle stalen van onze stoffen tonen en u de samenstelling ervan noemen het onderhoud van meubelstoffen Reinig uw gestoffeerde meu belen even met de stofzuiger als u toch ook de vloerbedekking 'doet!' Er valt ook stof op. Net als op de kasten. Pas op met scherpe haakjes of ijzertjes aan schoenen. Geen enkele stof is 100% kleur echt. Om verkleuring tegen te gaan moet u de meubelen niet teveel aan direkt zonlicht bloot stellen. Dus: zonwering neer. Reinig af en toe uw meubelen met een vochtige doek en een sopje van niet agressieve zeep, bijv. ossegal zeep. Altijd daarna afnemen met gewoon water. Ga slechts zelden over tot het schoonmaken met "grovere" middelen. Gebruik dan bijv. een droogschuim van een bekend merk en volg daarvan de ge bruiksaanwijzing op. MM Design: axel enthoven leverbaa r zijnfa u fe uil, 2 zits en 3 zits- jbank,bijpassende tafels houtsoort: eiken Ytet maakt leder tot Leolux leder? Wij verwerken alleen het beste leder, dat van de bovenhuid. Alle LEÖLUX leder wordt bovendien door en door geverfd. Alleen de afwerking van het bovenste laagje kan verschillen naar ge lang het gewenste effekt. De allermooiste huiden worden bijvoorbeeld al door de looiers geselecteerd en gereserveerd voor de aniline-ledersoorten. De overige huiden worden afge werkt met een laklaagje, waar door kleine ongerechtigheden bedekt worden. Voor de dikste leersoorten (tot 4 mm.worden speciale huiden van zware ossen en stieren ingekocht Deze hui den worden al vóór het looien voor deze leersoorten geselec teerd. Kwalitatief gezien kiest u bij LEOLUX dus altijd een prima leder. Alleen door het gewenste uiterlijk (dikte, bewerkingen) ontstaan prijsverschillen. U kiest voor een bepaald uiteri lijk en zijn eigenschappen, omdat u daarmee en zo wilt leven. Tnige Leolux leder kwaliteiten R1NDNAPPA Een gelakt leder van 1,1 mm. dik. Het heeft een fijne pnnt, is sterk en het onderhoud is eenvoudig. GNOE Een semi-aniline leder met veel mooie kleuren. Het is iets dikker (1,2-1,4 mm.)dan de vonge soort en heeft daardoor meer body. De schoonheid van aniline leder gaat hier samen met de sterkte van de gelakte soorten. YAK Het yakleder is een zuiver aniline lederkwaliteit zonder enige afdekking. Dit leder is derhalve een zuiver produkt van de natuur met alle eigenschappen van de natuur lijke huid. Littekens van gevechten of schrammen, insectenbeten, schuurvlekken en veel belang rijke kleurverschillen geven dit leder zijn natuurlijke charme. Een leder voor de liefhebber van puur natuur' ANTILOPE Ook het Antilope leder behoort tot de zuiver aniline ledersoort, echter met het verschil dat het afwerkingsproces iets anders verloopt dan bij het overige leder. Dat wil zeggen de toplaag van de bovenhuid wordt heel licht ge schuurd. Zie voor het onderhoud het speciale hoofdstuk hierover. RAWHIDE Een aniline leder van 1,5-1,8 mm. dik. Het is een zachte ledersoort met een prachtige, natuurlijke tekening van de bovenhuid. WISENT Een aniline leder van 3,5-4 mm. dik, de volle bovenhuid. Om dit leder ondanks zijn dikte toch "soepel te maken heeft het een hoger vetgehalte dan normaal. Toch is het slechts geschikt voor enkele modellen, die LEOLUX er speciaal voor ontwikkelde: de 7bU, 770, 800, 780 MING en TSING. Zie voor het onderhoud het speciale hoofdstuk hierover. onderhoud Het "dagelijks'onderhoud van leder Voor alle ledersoorten geldt, u stoft het leder af met een zachte doek. Meer niet. Dep steeds wat u morst meteen op, zodat het niet de kans krijgt om in het leder te dnngen. Is dat laatste toch het geval, gun het leder dan de tijd. Een vlek zal meestal na verloop van tijd in het leder wegzakken. Wrijf nooit plaatselijk te hard om een vlek te verwijderen. De poriën verstop pen dan ter plaatse en u houdt een glimmende plek over. Nog twee belangrijke tips: Direkt, fel zonlicht kan funest zijn voor de kleur van leder. Dus: zonwering neer. Zet uw meubelen met te dicht bij een kachel of c.v. radiator. Het leder droogt dan plaatselijk teveel uit en wordt "kort!' Ook de houten romp van uw meubel zou kunnen gaan trekken en scheuren, onderhoud Het "grote'onder houd van leder Algemeen kan men stellen, dat leder meer gebaat is bij te weinig dan bij teveel onderhoud. Een grote onderhoudsbeurt eens per een a twee jaar is voldoende' Allereerst wordt het leder schoon gemaakt. U neemt het meubel - niet te nat! - af met een sopje van alkali vrije zeep en gekookt water. Geen gewoon leidingwater! Dit is vaak kalkhoudend en veroor zaakt dan vlekken en witte kringen. Gebruik daarbij een aparte,' schorre spons en zeem. Veel huis vrouwen blijken voor hun leren meubelen dezelfde te gebruiken als voor het ramenlappen. De spiritusbestanddelen, maar voor al ook zand- en stofresten, die er altijd nog wel in zitten, tasten echter het leder aan! Daarna neemt u het meubel af alleen met gekookt water, zodat er geen zeepresten achterblijven. Met de zeem en daarna met een zachte doek wrijft u het meubel droog. Wanneer het leder dan door en door droog is, begint het tweede deel van het onderhoud. U wrijft het leder zachtjes in met ricinus-olie. Gebruik per vier kante meter niet meer dan 6 a 8 druppels, die u verdeelt op een vochtige, katoenen doek. Gebruik nooit onbekende reini gingsmiddelen, synthetische zeep, spraybussen of droog schuim. Veelal is zo'n onderhoudsmiddel ook bedoeld als reinigingsmiddel Het is dan echter meestal alleen geschikt voor gelakt leder. Loop geen nsico en volg als uw meu belen u hef zijn onze hierboven beschreven methode, die ook door het Leder-Instituut van het T.N.O. wordt aanbevolen. Afwijkend onderhoud Wanneer u op uw meubelen ons leder WISENT koos, adviseren wij u, daarvoor een speciale zeem te reserveren. Om in het dage lijks onderhoud dit leder schoon te maken beweegt u de enigszins vochtige zeem in ronddraaiende bewegingen over het leder. Het vet in de WISENT wordt dan met het vocht verdeeld, waardoor ook lichte krassen weer wegtrekken. Het onderhoud van ons ANTILOPE-leder is wel heel een voudig: af en toe afnemen met een zachte, vochtige doek. Meer beslist niet! Wanneer u vindt, dat sommige delen door aanraking met kleding en huid te vettig zijn geworden, mag u die plaatsen zeer voorzich tig een beetje opschuren met het fijnste schuurpapier 000.

de Faam | 1978 | | pagina 7