r Gelegenheid afscheid te nemen van wethouder M. A. L. Hubregtse en gemeentesecretaris Mr. J. /ETO\ j Culturele agenda Donderdag 31 augustus Vervolg bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker Landelijke actie: sjonge mensen zoeken kamers9 laat ze niet in de kou staan Ergelijke vernieling van bomen nabij Roozenburglaan Tijdens openbare receptie op woensdag 30 augustus *-ANG& Ook in Middelburg gebrek aan huurkamers Eén zwaar toegetakelde boom gaat zeker dood Woensdag 23 augustus 1978 GEVONDEN VOORWERPEN MENU "TAFELTJE DEKJE" NIEUWS UIT POELENDAELE OPENBARE BUITENGEWONE RAADS VERGADERING Na een periode van 25 jaar raadslidmaatschap, waarvan de laatste 13 jaren als wethouder, zal de heer M.A.L. Hubregtse woensdag 30 augustus a.s. zijn taak als P.v.d.A.-bestuurder van de gemeente Middelburg neerleggen. De heer Hubregtse. die kortgeleden 65 jaar werd. beheerde de afgelopen paar jaar de portefeuilles Onderwijs en Culturele Zaken. In die periode hield hij zich onder meer bezig met de vorming van de Stedelijke Scholengemeenschap. Zijn meest belangrijke werk. vindt hij zelf. De scheidende wethouder heeft in de loop der jaren nog vele andere functies bekleed, waaronder het lidmaat schap van Provinciale Staten van Zeeland. De heer Hubregtse zal nog een gering aantal taken behouden. Ook zal 30 augustus, na een ambtspe riode van 19 jaar, afscheid worden genomen van de heer mr. J. Hooij, gemeentesecretaris van de gemeente Middelburg. De heer Hooij, die werd geboren in Krommenie, werkte voor dat hij in onze gemeente werd be noemd onder meer nog bij het minis terie van Binnenlandse Zaken in Den Haag. In de 19 jaar die hij in Middel burg werkzaam was. heeft hij diverse juridische puzzles mee moeten helpen oplossen. Een kolfje naar de hand van de heer Hooij. een jurist in hart en nieren. Naast zijn werk als gemeente secretaris was hij actief in vele bur gerlijke en bestuursorganen. Hoewel de heer Hooij het liefst nog tot zijn 70e jaar zou doorwerken, zal hij straks toch zeker gaan genieten, tesamen met zijn echtgenote, van de geplande bui tenlandse reizen. OPENBARE RECEPTIE Het gemeentebestuur van Middelburg biedt de beide afscheidnemende heren woensdag 30 augustus a.s. een receptie aan in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze receptie, die openbaar is en dus voor iedereen die afscheid wil komen nemen vrij toegankelijk, begint om 16.00 uur en zal om 17.30 uur eindigen. NIEUWE GEMEENTESECRETA RIS Tijdens de afscheidsreceptie zal ook kennis gemaakt kunnen worden met de per 1 september a.s. benoeude ge meentesecretaris, de heer mr. A. Kerkhove. De beëdiging vond reeds plaats in de raadsvergadering van 21 augustus j.l. De heer Kerkhove werd in het jaar 1941 geboren in Koude- kerke. Van 1958 tot 1961 was hij werkzaam op de gemeentcsecretari van Wemeldinge. Na het vervullen van de miliaire dienstplicht trad de heer Kerkhove in 1963 in dienst bij de gemeente Vrouwenpolder. Daar werkte hij tot 1965. waarna een, be noeming volgde tot chef Algemene Zaken bij de gemeente Werkendam. Vanaf 1 juni 1978 is de heer Kerkhove zich al aan het inwerken bij de ge meente Middelburg. II'! ^1:1 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel U. SCHOUWBURG woensdag 6 september, 20.00 uur: De Nederlandse première van Het Nationaal Ballet van Mexico. Kaarten a 13.00 zijn verkrijgbaar bij de Stichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ), Nieuwe Haven 41-43. Tel. (01180)15256. Houders CJP en PAS '65 betalen 7.50. GALERIE "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56. Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. GALERIE "PICTURA", St. Janstraat 66. 'augustus: Etsen-expositie van Marius Bauer. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur. BOVENZAAL "VAN BENTHEM JUTTING", Lange Delft 64. t/m woensdag 30 augustus: Expositie van werken van Anne v.d. Velden. Piet van Schie en Frits van Til. GALERIE "DE WITTE SWAEN", Damplein 30-32. Werken van Jan en Tina Brouwer. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 11.00-18.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM Molstraat 13 (ingang Spui straat) van 25 aug. t/m 14 sept. Informatieve expositie BBK. afdeling Zeeland. Openingstijden: 10.00-12.00 uur en 14.00-15.30 uur. Bij de gemeentepolitie van Middelburg werden in het tijdvak van 2 tot en met 8 augustus n.l. de volgende voorwerpen aangegeven. - handdoek met zwembroek; - blauw jack; - diverse bankbiljetten; - portemonnee's met en zonder in houd; 3 - 3 dameshorloges: - injectiespuit; - polstasje; - wieldop; - gouden ring; - diverse sleutels; - hengel met molen; - kinderfiets; - chequeboek met Eurocheques: - nylon jack; - identiteitskaart; - mondharmonika. In de periode van 9 tot en met 15 au gustus zijn onderstaande artikelen bij de politie aangegeven: - div. portemonnee's met inhoud; - div. sleutels; - verlovingsring; - paspoort; - heggeschaar; - katoenen jurk; - fietskabelslot; - babysandaaltje; - plastic tas met mantelpak; - herenpantalon; - dameshorloge; - wiel(sier)dop auto; - zakje handwerkmateriaal; - kinderstep; - zak veevoer; - trainingsjack: - leren etui met bril. Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag (van 15.00-17.00 uur) en op zaterdag (van 19.00-20.00 uur) ver krijgen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. Telefonische in lichtingen over dit onderwerp uitslui tend via nummer (01180)27251. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijden kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. De samen stelling van het menu voor de week van 28 augustus tot en met 2 septem ber is als volgt: maandag - gehakt, witlof en aardap pelen. dinsdag - carbonade, doperwten en puree. woensdag - hamburger in barbecue saus, appeltjes en puree, donderdag - kalkoenfilet in roomsaus en puree vrijdag - rundvlees, sperciebonen en aardappelen. zaterdag - wat de pot schaft* Vanaf maandag 21 augustusj.l. kan er weer gezwommen worden in het over dekte bad van het zwembad "Poelen- daele". De openingstijden zijn als volgt: maandag van 7.09-8.00 en van 8.30-19.00 uur. dinsdag van 7.00-8.00 en van 8.30-19.00 uur. woensdag van 7.00-8.00 en van 8.30-21.00 uur. donderdag van 7.00-8.00 en van 8.30-19.00 uur. vrijdag van 7.00-8.00 en van 8.30-20.00 uur zaterdag van 9.00-16.00 uur zondag van 10.30-16.30 uur (vanaf 17 september van 10.00- f3.00 uur.) In verband met diplomazwemmen is iedere eerste zaterdag van de maand het bad gesloten. Het overdekte instructiebad Nu we dan toch bezig zijn met ope ningstijden, lijkt het ons goed ook nog even te vermelden wanneer het over-, dekte instructiebad open is. Onder staand vindt u deze tijden: maandag van 11.45-12.45 en van 16.00-16.50 uur dinsdag van 11.45-12.45 en van 16.00-16.50 uur woensdag van 13.00-16.50 en van 19.30-21.00 uur donderdag van 11.45-12.45 en van 16.00-16.50 uur vrijdag van 11.45-12.45 en van 16.00-16.50 uur zaterdag van 12.30-16.00 uur(wanneer er geen diplomazwemmen is) zondag van 10.30-16.50 uur (vanaf 17 september van 10.00-13.00 uur) Het buitenbad Om geheel compleet te zijn ook nog een opsomming van de openingstijden van het buitenbad: maandag tot en met vrijdag van 7.00-19.00 uur zaterdag van 9.00-16.00 uur zondag van 10.30-16.30 uur Zondag 10 september wordt het bui tenbad gesloten, De openingstijden van het overdekte bad en het instruc tiebad worden dan weer gewijzigd. Wij zullen t.z.t. deze nieuwe tijden publi ceren in deze voorlichtingsrubriek. WATERPOLO-WEDSTRIJDEN Het buitenbad zal zondag 27 augustus de gehele dag gesloten zijn, omdat er dan waterpolowedstrijden plaatsvin den. Het binnenbad kunt u deze dag gewoon bezoeken (van 10.30-16.30 uur) 6 1 In de week van 17 tot en met 21 april j.l. zijn de Middelburgse inwoonsters, die geboren zijn in de jaren 1925, 1928, 1931, 1934, 1937, 1940 en 1943 in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek baarmoeder halskanker. Degenen die niet in de gelegenheid waren zich in deze week te laten onderzoeken, hebben wat geleden van de gemeente Middelburg een uitnodiging ontvangen om zich alsnog op baarmoederhalskanker te laten on derzoeken. Dit vervolg-onderzoek vindt plaats op donderdag 31 augustus a.s. in het Kruisgebouw, Nieuwstraat 36B in Middelburg. VOLGENS SCHEMA In het jaar 1975 is de gemeente Mid delburg begonnen met het bevolkings onderzoek baarmoederhalskanker. Al le vrouwen in de gemeente in de leeftijd van 35 tot 55 jaar kunnen volgens een opgesteld schema tenminste éénmaal per drie jaar aan dit onderzoek deelne men. Baarmoederhalskanker ontstaat meestal pas, nadat daaraan jarenlang een niet-kwaadaardig stadium is voor afgegaan. Meestal merkt men daar niets van. Het voordeel van een regel matig onderzoek, ook wel continue- bewaking genoemd, is dat tijdig een eventuele afwijking kan worden waar genomen. Een behandeling kom in vele gevallen tot volledige genezing leiden. De onderzoeken worden uitgevoerd door deskundig vrouwelijk personeel van de Stichting Centraal Bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch ge bied in Den Jlaag. f'nj'eain van de gemeente zorgt voor begeleiding. Daarnaast verleent de gemeente een belangrijke financiële bijdrage, zodat de kosten voor het onderzoek tot 10,— beperkt kunnen blijven. HET ONDERZOEK. Het onderzoek is een éénvoudige pijnloze zaak, dat slechts enkele mi nuten in beslag neemt. In die paar minuten, neemt men een soort houten lepeltje wat slijm weg van de hals van de baarmoeder. Het slijm wordt ver volgens uitgestreken op een glaasje. Dit uitstrijkje gaat naar het streekla- boratorium voor cel-onderzoek, waar het wordt onderzocht. De gemeenterad van Middel burg houdt woensdag 30 augustus a.s. om 14.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een openbare buitengewone raadsvergadering. Tijdens deze vergadering zal af scheid genomen worden van de heer M.A.L.- Hubregtse, wethou der van Onderwijs en Culturele Zaken, en van een'aantal raids- leden wegens het beëindigen van hun raadslidmaatschap. Tevens neemt de raad afscheid van de heer mr. J. Hooij, gemeentese cretaris, in verband met het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd. (Zie ook elders op de ze pagina). De raadsleden die af scheid nemen zijn: de dames M. Geerse, J. Anbeek-De Groene, H.C. Spaandermanen Ringles- teijn, G.K. Hesselink-Mondria, M.A. van der Boogert-Selhorst (beëindigde in de loop van dit jaar haar raadslidmaatschap) en de heren M. Beinema en A.J.M. Visser. Dit onderzoek neemt enige lijd in be slag en de uitslag hiervan krijgt uw huisarts. Wanneer er aanleiding is voor een nader medisch onderzoek, dan ontvangt u nader bericht. Een dergelijk bericht van uw hulsarts hoeft natuurlijk helemaal niet in te houden dat er sprake is van een kwaadaardige afwijking. Zwangerschap. In principe behoeft zwangerschap geen bezwaar te zijn voor het maken van een uitstrijkje. Toch adviseren wij u eerst even contact op te nemen met de huisarts of verloskundige. Zeker wanneer de zwangerschap, is gevor derd tot de zesde maand. Eventueel kan worden besloten het onderzoek uit te stellen tot na de bevalling. Menstruatie. Voor het onderzoek vormt de men struatie geen belemmering. U kunt zich dus rustig laten onderzoeken. Baarmoeder-operatie. Vrouwen, die zijn geopereerd aan de baarmoeder, of van wie deze is weg genomen, doen er verstandig aan zich te laten onderzoeken. Eventueel na overleg met de huisarts. M GEEN OPROEP ONTVANGEN Zoals gezegd, kunnen degenen die geboren zijn in de jaren 1925, 1928, 1931, 1934, 1937, 1940 en 1943 en niet in april aan het onderzoek konden deelnemen, zich alsnog op 31 augustus laten onderzoeken. Wanneer u geen uitnodiging hebt ontvangen en wei geboren bent in genoemde jaren, dan dient u contact op te nemen met de afdeling Algemene Zaken (Volksge zondheid) eerste verdieping, kamer 15 in het stadhuis. U kunt ook bellen, iederè- werkdag tussen 8.30 en 9.30 uur. Hel telefoon nummer van het gemeentehuis is (01180) 26251Vraagt u wel even naar In de maanden augustus en september doet zich jaarlijks hetzelfde grote pro bleem voor. Een probleem waar nog niet zo gauw een oplossing voor te vinden is. Dat probleem is woonruimte voor studerende en werkende jongeren. Krantenkoppen als "Studenten in Maastricht schreeuwen om onderdak" of "Groot tekort aan kamers in Rot terdam" verschijnen met de regelmaat van de klok. Ook in Middelburg kampt men regelmatig met een gebrek aan huurkamers. Voor een aantal mensen misschien een probleem waarvoor ze hun schouders ophalen. Voor de jon geren zelf, en in veel gevallen ook voor hun ouders, iets om slapeloze nachten van te krijgen. De rijksoverheid en met name het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening onderkent het probleem van de kamernood. Via de televisiepresentator Wim Nijman zal in de komende maand in de zendtijd van de overheid een dringend beroep op het publiek worden gedaan een vrije kamer of etage beschikbaar te stellen. In veel plaatselijke kranten zullen advertenties verschijnen met adressen en telefoonnummers waar de kamers worden aangemeld en in de televisiespot wordt een centraal lan delijk telefoon-nummer genoemd, dat ook 's avonds bereikbaar is voor aan meldingen. Met déze actie wordt ge tracht de huisvestingsnood onder werkende en studerende jongeren op te vangen. Na het behalen van het einddiploma van school gaan duizenden jongeren woensdag 23 augustus: CONCERT IN MUZIEKTENT AAN MOLENWATER Vanavond, woensdag 23 augustus, verzorgen de "Euroband" en het showcorps "Juliana" een concert in en om de muziektent aan hel Molenwa ter. Het concert, dat om 20.00 uur be gint. zou eerst plaatsvinden op 5 juli j.l. maar ging in verband met de slechte weersomstandigheden niet door. Voor het gezamenlijk optreden van de genoemde bands is bewust ge kozen. omdat beitfen dit jaar een ju bileum vierden. De "Euroband" bes tond 10 jaar en de showband "Julia na" werd 45 jaar geleden opgericht. Het concert eindigt om ongeveer 21.00 uur en is gratis toegankelijk. verder studeren. Velen van hen wonen echter te ver van de plaats waar ze gaan studeren om de reis elke dag te maken. Ze moeten daar dus een on derdak vinden. Datzelfde geldt voor hen die een baan hebben gevonden, die niet zo erg dicht bij het ouderlijk huis is. Of ze willen nu wel eens ge woon voor zichzelf gaan zorgen. Al die duizenden zijn in deze weken op zoek naar een onderdak. Het pro bleem doet zich niet alleen in het westen van het land voor maar overal in Nederland. Het aantal zoekenden is groot, het aantal beschikbare kamers bedroevend klein. Oorzaken daarvoor zijn wel te noemen, maar het zoeken naar de oplossing is belangrijker. Met de actie in de komende weken hopen het ministerie, de Landelijke Organi satie Belangengroepen Huisvesting, het Maatschappelijk Advies- en In formatiecentrum en andere niet-com- merciële kamerbemiddelingsbureaus het publiek ervan te overtuigen dat de nood groter is dan men denkt. Tegelijk willen zij trachten de mensen te be wegen die vrije kamer of etage aan te bieden. Dat alles onder het motto "Jonge mensen zoekem kamers. Laat ze niet in de kou staan." OOK IN MIDDELBURG TEKORT AAN HUURKAMERS Zoals al gesteld, ook in Middelburg is regelmatig een gebrek aan huurka mers. Deze kamers zijn voornamelijk nodig voor studenten van de pedago gische academie en de Christelijke Scholengemeenschap voor Econo misch Beroepsonderwijs in Zeeland. Mensen die kamers beschikbaar heb ben. kunnen contact opnemen met het bureau Huisvesting van de afdeling Bevolking van de-gemeente Middel burg. Simpelhuisstraat 1. Tel. (01180)26251. toestel 225. toestel 131. Uw oproep wordt dan zo snel mogelijk gereed gemaakt. Bij deze afdeling kunt u zich ook mei- k den. wanneer liet tijdstip, dal op de k oproepingskaart staat vermeld, u niet k uitkomt of als u onverwacht verhin- k derd bent aan hel onderzoek deel te nemen. k ANDERE GEBOORTEJAREN. De vrouwen, die geboren zijn in de jaren 1924. 1927.'1930. 1933, 1936. 1939, en 1942 zijn het vorig jaar in de gelegenheid gesteld zich te laten on derzoeken. Wanneer u. door wat voor omstandigheden dan ook. niet aan dit bevolkingsonderzoek, hebt kunnen deelnemen, dan kan dat ook op 31 augustus. Degenen die van deze mo gelijkheid gebruik willen maken kun nen zich nader laten informeren door- de al eerder genoemde afdeling Alge mene Zaken (volksgezondheid). IN HET KRUISGEBOUW. Het bevolkingsonderzoek baarmoe derhalskanker vindt plaats in het kruisgebouw. Nieuwstraat 36B. Het gebouw is gemakkejjjk bereikbaar. Voor degenen die met de auto komen, is o.a. op het Damplein voldoende parkeerruimte aanwezig. EEN AANTAL TIPS. Wanneer u aan het onderzoek deel neemt. verzoeken wij u met de hier onder vermelde tips rekening te hou den: - bespaar uzelf en de onderzoekers tijd door gemakkelijke kleding te dragen. Draag liever geen Jfarzen of lange broek, maar wel een jurk of rok; - u hoeft niet te komen, wanneer u korter dan een jaar geleden bent ge controleerd. Vermeld dit wel op uw oproepingskaart en stuur deze terug aan de afzender, de gemeente Mid delburg. Tot slot van dit verhaal nog een wel gemeende raad. Meent u klachten te hebben? Neem dirccbkontakt op met uw huisarts. Enige weken geleden ontdekten mede werkers van de gemeentelijke plant soenendienst, dat nabij de Roozen burglaan een aantal bomen was ver nield. De bomen waren met messen bewerkt en opengekerfd. Eén boom was zelfs geheel ontdaan van zijn bast. Direct na het constateren van deze er- gelijKe vernielingen zijn maatregelen genomen om de zwaar toegetakelde bomen te kunnen behouden. Zo zijn de wonden glad bijgewerkt en voorzien van een middel om te bast sneller terug te laten groeien. Het preparaat zorgt er tevens voor, dat inrotting en infectie van de wonden wordt voorkomen. Triest is echter te moeten stellen, dat het zeker is dat de van zijn bast ontda ne boom dood zal gaan. Een nieuwe jonge boom zal dus weer moetwi wor den geplant. Deze vervanging kost de gemeente minimaal 250,— De kos ten voor het bijwerken van de andere beschadigde bomen raamt men op zo'n 100,— Ieder jaar weer moet de ge meente een fors bedrag ter ter tafel brengen om de vernielingen, die helaas regelmatig plaats vinden in onze stad, te kunnen herstellen., Geld, dat uit eindelijk door uzelf moet worden op gebracht. Het is dus zeker ook in uw eigen belang om mee te werken aan het voorkomen van vandalisme. Praat er eens met uw kinderen over, want voor een groot deel worden de vernielingen gepleegd door de jeugd. Neem bij het constateren van vandalisme direct contact op met de politie. Natuurlijk zullen de politiemensen ook zelf dit soort zaken zoveel mogelijk in de galen houden. Ze kunnen echter niet overal tegelijk aanwezig zijr.. Met z-'n allen moeten we zorgen voor een leefbaar Middelburg. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. r

de Faam | 1978 | | pagina 5