de wereldberoemde zitmeubelen uit Zwitserland over het leer van de sede hadden we liever een paar dingen onderstreept als doorgestreept. de kroon op het leven van een stier dit leder is absoluut nieuw. nieuwe ideeën, nieuwe technieken in looini, van de huiden, maakte het mogelijk ca. 5-7 mm dik leder te produceren, met een niet ge kende presentatie en soepelheid, immers, nek-leder biedt ondanks de dikte van het leder een absoluut zitkomfort. hetgeen de mensen van de sede daarmee be reikten dat is de naadloze overgang naar een nieuwe trend. de directie van woninginrichting pot axel no digt u uit de nieuwste Zwitserse de sede zit meubelen te komen bewonderen, u bent van harte welkom. de sede nekleder de grootste en meest eksklu- sieve meubelshowroom van de benelux is de moeite van uw reis naar zeeuws Vlaan deren dubbel en dwars waard. een parkeerplaats voor hon derden auto's, een koffiebar en een kinderspeelplaats; dat alles kunt u misschien ook elders aantreffen, daarvoor hoeft u waarschijnlijk niet persé naar de nieuwe show rooms van pot aan de nieu- wendijk in axel. u gaat tenslotte naar een meubelzaak om de reubelen. wat dat betreft bent u bij pot echter ook aan het goede adres, pot heeft een enorme keus in eksklusieve meube len, tapijten en lampen, die altijd net even anders zijn.' beter, fraaier, eksklusiever en dat hoeft beslist niet altijd duurder te zijn. want naast gerenommeerde meubelmer- ken van wereldklasse, kunt u bij pot tevens uitstekend te recht voor meubelen die eenvoud paren aan verant woorde vormgeving... en daar gaat het om. aan der- tien-in-een-dozijn meubelen heeft pot ook geen behoefte, en wees eerlijk: u toch ook niet? daarom tot ziens bij pot, want architekten, binnenhui sadviseurs en decorateurs hebben alle mogelijke moeite gedaan om u een voorproefje te geven van het winkelen in de jaren 1980 tot 2000 in de grootste en meest eksklusie ve meubelshowroom van de benelux. met meubelen van wereldklasse. de enige meubelzaak in deze streek met een grote keus in "grote" meubelen, artifort, brunati, cassina, cristal, dur- let, gelderland, interiübke, de sede en thonet, zowel in moderne als klassieke stijl, u bent van harte welkom, tel. 8 lijnen ned. 01155-2010 belgië 00-31.1155-2010 openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 uur dinsdag tot vrijdag 9.00 tot 18.00 uur zaterdag 9.30 tot 18.00 uur. vrijdagavond koopavond. ds-600 organic WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊK^ ds-600 organic komt aan de moderne gezelschaps wens, naar spontane aan passing, duidelijk tegemoet, de uitzonderlijke beweeglijkheid van ds-600 or- t ganic, berust op een kombinatie van een willekeurig aantal gestoffeerde ele menten, die door een ritssluiting aan elkaar gekoppeld worden, natuurlijk kan er naar wens vergroot of verkleind worden, 22 elementen zijn nodig om een halve cirkel te vormen met een straal van twee meter, de vulling van de elementen bestaat uit vol polyurethaan aan de onderkant en een bultex-dacronkombinatie aan de bovenkant. ds-600 is in ds leder en in canvas leverbaar, terwijl het benedenstuk licht of donker naar keuze is. van de slier vandaar de naam daar de huid van de stier bij zonder markante en diepe plooien heeft. Deze huid is on danks de zijden-zachte presenta tie ontzettend moeilijk te ver werken. deSede moest zijn eigen proce dure ontwikkelen voor het looien, verven en impregneren van deze- kostbare huiden, zodat de pracht en vooral de indivi dualiteit van dit leer werkelijk tot zijn recht komt. Zo hebben we al bij het looien pen zodat de huiden ondanks hun dikte: zacht, soepel, vorm vast en oersterk blijven. Bij het verven wordt de kleurstof door het leer zeer sterk opgenomen, omdat Het leer wordt ook niet aekrom- Daardoor is het mammoet en nekleer. bijzonder kleurecht. Omdat de hele huid intact blijft en zo verwerkt wordt (met uit zondering van reeds bestaande schade) kan. ondanks de vele fi nesses die de ambachtslieden aanbrengen, worden gezegd dal het mammoet en nekleer het .meest echte leer van alle echte leersoorten is. Het is leer voor echte individualisten, want geen enkel stuk is hetzelfde. De verwerking is we hebben dat al gezegd ongelooflijk moeilijk. Ook hier moest deSede nieuwe procedures bedenken en ontwikkelen, maar bovenal het ontwerp aanpassen aan het na tuurlijke karakter van deze dikke huiden. Hierop kunnen wij geen patenten aanvragen en het ei genlijk ook niet geheim houden. Iedereen kan zo'n bank kopen en zelf zien hoe hij gemaakt is. (F.erlijk gezegd: volgens oude tradities, met veel handwerk, zweel en ook zeker een paar vloeken als de naald niet door hel dikke leer wil gaan). Probeer ons dat maar eens na te doen. Veel plezier. Maar toen bedachten we ons. want niets is zo goed beschermd fabrieksgeheim. Daarnaast is leer een uilgesproken natuur- produkt. of beter gezegd: de die renhuid die door looien houd baar. sterk en soepel is gemaakt een procedure die bij de oude Egyptenaren al bekend was. Nog beter gezegd, alleen de die renhuid is een natuurprodukt. en wordt door de looier, de verver en door het werk van de zadel maker een gebruiksvoorwerp. En juist door deze ambachtslie den komen de kleine verschillen te voorschijn. Zo ontdekten wij bij deSede dat het bijzonder waardevolle originele DS-leer met de karakteristieke fijne ner- ven zoals het alleen doorN|Éi De nieuwste ..lec#-ontdékkin- gen" van deSede heten ..mam moet" en ..nek". Ontdekt door de stier bij de horens en vooral bij de nek te vatten. Het betreft 4-5 mm dikke stierhuid die in zijn geheel wordt gebruikt terwijl men in het algemeen voor meu- bles de huid splitst in meerdere lagen. Daarbij werd alleen op Mammoet leer heeft een kom- pakte. zachte zijdeachtige opper vlakte. Nekleer komt van de nek ds-77 komfortabel garnituur voor jonge mensen met een ongedwongen levensstijl, de zitelementen ds-77 zijn zeer breed: ze kunnen zonder meer los opgesteld wor den en met een simpele handbeweging tot bed worden omgevormd, rugleu ningen met verhoogde hoofdsteun zorgen voor extra comfortabel zitgenot. ook hier de dubbelnaad-afwerking. de vulling van het bovendeel bestaat uit de bekende bultex-dacron kombinatie en een kussen met de donszachte nieuwe synthetische vulling, het beukenhouten frame ondersteunt de grondstoffering. de singles zijn nogmaals afgedekt met bultex. ds-77 kan geleverd worden in toro en de sede leder alsook in canvas. middi vlissingen I»qen mi oosibuii zebaie sint niklaas biuggc koroijk leomfortabel garnituur voor jonge mensen met een ongedwongen levensstijl en met veel gasten, de zitelementen ds-76 zijn zeer breed; ze kunnen zonder meer los opgesteld worden en met een simpele handbeweging tot bed worden om gevormd. ook hier de dubbelnaad-afwerking. de vulling van het boven deel bestaat uit de bekende bultex-dacron-kombinatie en een kussen met een dons zachte nieuwe synthetische vuliling. het beukenhouten frame ondersteunt de grondstoffering. de singels zijn nogmaals afgedekt met bultex. ds-76 kan gele verd worden in toro en de sede ieder alsook in canvas, deze bank kunt u overigens met meerdere ds-76 elementen uitbouwen tot een royale zithoek, zie model ds-77 ds-1 1 is speciaal voor kleinere woonoppervlakten ontworpen, verbazingswek- kend is het komfort van deze in verhouding kleinere elementen, met klemmen kunt u de elementen aan elkaar koppelen tot bank. er is ook een hoek- en afsluitingsstuk. tevens zijn er ook tussenpassende tafels en een stoel, het houten frame ondersteunt de stoffering (buitex-dacron) d.m.v. elastische sin gels zz: heet 2ps: -c ontstaat d-; de korabinatie van heel fijn rundleder en "patch-work". ds-101| voornaam-representatief-maar bovenal komfortabel, zijn de duidelijke kenmer ken van ons model ds-101 een geslaagde kombinatie van tijdloos design en handwerk, zoals de afwerking met riemnaden, door onze ervaren zadelmakers, de exclusieve "touch" van de sede wordt benadrukt door het bijzonder mooie leder. de uittrekbare zittingen beantwoorden volledig aan de de sede slogan "from follows function".

de Faam | 1978 | | pagina 6