DE NIEUWE BIJSTANDS f UITKERINGEN Culturele agenda Normbedragen per 1 juli gewijzigd S Zomeravond-beiaardconcerten op carillon van Abdijtoren yAÊT Oq O Kindervoorstellingen in theater Toorenvliedt "Verordening begraafplaatsen en crematorium" vastgesteld DERDE DEEL TANGENT NOG VOOR DE B0UWVAKANTIE OPEN JS F Woensdag 12 juli 1978 MENU "TAFELTJE DEKJE" Programma gratis verkrijgbaar "UIT DE MIDDELBURGSE HISTORIE" OM IN TE ZIEN GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG FILM OVER INVAL GEALLIEERDEN OP WALCHEREN VERKEERS MAATREGELEN GEVONDEN VOORWERPEN De bijstand dient niet alleen voor.de noodzakelijke bestaanskosten, die ieder een moet maken. Want er wordt ook bijstand gegeven voor bijzondere uitga ven, die niet iedereen heeft, maar die voor u wel noodzakelijk zijn. Hoeveel bijstand u wordt toegekend, hangt af van uw eigen inkomsten. Ook daardoor is de bijstand een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan verschillen. Met ingang van 1 juli jl. zijn de normbedragen als volgt: NORMBEDRAGEN Uw bijstandsuitkering is afgeleid van het minimumloon. Dal is het loon. waarop elke werknemer van 23 jaar en ouder ten minste recht heeft. Nadat van dit loon de loonbelasting en de premies voor sociale verzekeringen zijn afgehouden, houdt de werknemer het "schone" minimumloon over. Dat wordt ook wel genoemd: het netto minimumloon. De uitkering voor ge huwden is gelijk aan hel bedrag van het netto-minimumloon. Onvolledige gezinnen (waarin een vader of moeder ontbreekt) krijgen 90% en alleen staanden 70% van hét ncttominimum- loon, omdat hun noodzakelijke kosten van bestaan lager zijn. Net als iemand die het minimumloon verdient, moet de bijstandontvanger uit zijn (of haar) uitkering de normale kosten van het bestaan betalen. Dat zijn niet alleen de kosten voor bijv. eten. drinken, kle ding, meubilair, ontspanning, maar ook de kosten van het wonen, zoals bij een huurhuis de huur. De normbe dragen ziet u onder 1. en 2. voor ge zinnen en alleenstaanden. Woonkosten In uw uitkering zit ook een vergoeding voor woonkosten. Maar die woonkos ten kunnen zo hoog zijn, dat ze echt niet alleen uit het minimumloon of de bijstandsuitkering kunnen worden opgebracht. Wanneer dat het geval is kunt u een huursubsidie aanvragen. De gemeente kan u daarover inlich ten. Met woonkosten hoger dan 180,per maand (dus de kale huur, zonder de kosten van gas, water, licht, centrale verwarming e.d.) komt u als bijstandontvanger in het algemeen voor huursubsidie in aanmerking. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar gelden een aparte huursubsidie regeling en andere bedragen. Als u op bijstand aangewezen raakt en nog niet voor huursubsidie in aanmerking komt past de bijstand bij in de huur op dezelfde manier als de huursubsidie zou doen. Eigen woning Hebt u een eigen woning, dan komt u natuurlijk niet in aanmerking voor huursubsidie. Bedragen hypothee krente. eigenaarsonderhoud, belasting op onroerend goed, straatbclasting e.d. bij elkaar minder dan 180,- per maan' dan moet u die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tussen 180,- en 562,50 per maand dan krijgt u boven het norm bedrag een toeslag. Deze toeslag is even groot als de huursubsidie voor een huurhuis van die prijs. Woonkosten boven 562,50 per maand Voor huren boven 562,50 per maand wordt geen huursubsidie ge geven en dus ook geen bijstand. Als u zo duur woont, zult u een goedkoper huis moeten zoeken. Om u de tijd daarvoor te gunnen kunt u - voorlopig een jaar - een toeslag krijgen. Die is gelijk aan de woonkosten, verminderd met 237,50. Woont u in een eigen huis met hogere kosten dan 562.50 ger maand dan geldt voor u hetzelfde, •ok dan zult u naar een goedkoper huis mceten uitkijken. Zieken en ouderen, die niet in staat zijn zelf voor hun warme maaltijden zorg te dragen, kunnen gebruik maken van 'Tafeltje Dekje", een dienstverle ning van de Unie van Vrijwilligers (U.V.V.) in Middelburg. De maaltij den moeten op maandag en donder dag, tussen 9.00 en 9.30 uur, telefo nisch worden besteld. Het nummer is (011H0) 27537. Op genoemde dagen krijgt u ook de maaltijden thwisbe- zorgd. Voor de week van 17 tot en met 22 juli ziet het menu er weer aantrek kelijk uit: maandag: gehakt, witlof, aardappelen, dinsdag: jachtschotel, rode kool, aard appelen. woensdag: saucijsjes, bloemkool, aardappelen. donderdag: carbonade, tuinbonen, aardappelen. vrijdag: kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen. zaterdag: bami. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar geldt een bedrag van 375.- per maand. Woonkosten bejaarden Als u 65 jaar of ouder bent en uw huur is hoger dan 562,50 per maand, kan het zijn dat u toch voor huursubsidie in aanmerking komt. Indien het sub sidiebedrag niet voldoende is, kunt u daarboven extra bijstand krijgen. Omzien naar een goedkopere woning is in dit geval dus niet nodig. Gaan wonen in een dure woning Moet u. om welke reden dan ook in een huis met een hoge huur gaan wo nen (een serviceflat bijvoorbeeld) overleg dan vooral eerst met de ge meente. Er wordt alleen bijstand ver strekt als dit beslist noodzakelijk is. Overgangsregeling Ontving u op 31 december 1977 al bijstand voor een huur of kosten eigen woning boven 350,- per maand dan geldt voor u een overbruggingstoeslag (ten hoogste 50,-). Deze toeslag wordt per 1 juli 1978 met 10,- ver minderd. 287,- 292,45 294,90 1.243,70 1.267.20 1.277.90 200,90 870,60 1. GEZINNEN normbedrag per week echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of meer kinderen 297,05 Per maand echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of meer kinderen 1.287,20 Is het gezin onvolledig dan worden bovenstaande bedragen verminderd met 28.70 per week of 124,40 per maand. (Onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen), plus: De premie die u betaalt voor een vrij willige verzekering of bejaardenver zekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie, plus: Een vergoeding, gelijk aan de kinder bijslag, voor zover u geen kinderbij slag op een andere manier ontvangt, plus: Een vakantie-uitkering van 17,15 per week of 74.40 per maand. Deze uitkering is voor het onvolledige gezin 15,45 per week of 66,90 per maand. De uitkering wordt eens per jaar, in juni, uitbetaald. 2. ALLEENSTAANDEN normbedrag beneden 65 jaar Per week Per maand 65 jaar en ouder Per week Per maand Plus: De premie die u betaalt voor een vrij willige verzekering of een bejaarden- verzekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. Plus: Vakantie-uitkering. Beneden 65 jaar: per week 12,of per maand 52,10. 65 jaar en ouder: per week 14,50 of per maand 62,90. De uitkering wordt eens per jaar, in juni, uitbetaald. 3. THUIS INWONENDE KINDE REN (werkloos) normbedrag 16 jaar Per week Per maand 17 jaar Per week Per maand 18 tot 21 jaar Per week Per maand Plus: vakantieuitkering 16 en 17 jaar Per week Per maand 18 tot 21 jaar Per week Per maand De uitkering wordt eens per jaar, in juni. uitbetaald. BIJZONDERE UITGAVEN Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden, bijvoorbeeld ziekte of gebreken of de slechte toestand van uw woning, kunt u een extra uitkering aanvragen. Bent u jonger dan 65 jaar, dan kunt u voor 198,40 859,80 44.20 191,50 71,75 310,90 107,65 466,40 4,30 18.60 6,45 27,90 Ook dit jaar heeft de gemeentelijke Culturele Dienst Middelburg weer een aantal zomeravond-beiaardconcerten op het carillon van de Abdijtoren ("Lange Jan") georganiseerd. Wanneer en door wie het klokkenspel bespeeld wordt, kunt u lezen in een programmaboekje, dat gratis verkrijgbaar is bij het kantoor van het V.V.V., Lange Delft 23. bij het bureau Voorlichting in het stadhuis en bij de gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. Ook in deze voorlichtingsrubriek houden wij u op de hoogte, donderdag 13 juli Het eerstvolgende concert vindt plaats op donderdag 13 juli a.s. De heer Chris J. van den Boom, stadsbeiaardier van Bergen op Zoom. bespeelt deze avond het carillon. De heer van den Boom studeerde orgel, koordirectie, piano en theorie aan het Brabants Conservatorium in Tilburg. Voor beiaard studeerde hij bij Staf Nees aan de beiaardschool in Mechelen. Het concert begint cm 19.30 uur en zal ongeveer duren tot 20.30 uur. Tijdens de concerten is de "Lange Jan"-toren, vanaf 19.15 uur. voor bezoekers geopend. Dit als extraatje naast de normale openingstijden I uitgaven in verband met invaliditeit geen bijstand krijgen, maar moet u een voorziening aanvragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (AAW). Grotere uitgaven voor eigen rekening Tot de bijzondere uitgaven worden in het algemeen niet de grotere aanko pen gerekend die iedereen wel eens moet doen. bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel. Dit zelfde geldt voor verhuiskosten en kosten van wo ninginrichting. Alleen in bijzondere gevallen kan daarvoor bijstand wor den gegeven. 4. BEWONERS VAN BEJAARDEN TEHUIZEN OF INRICHTINGEN normbedrag De kosten van verzorging of verple ging Plus: De premie die u betaalt voor een be jaardenverzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Naar niet de aanvullende premie. Plus: Een bedrag voor persoonlijke uitga ven eens per maand. Voor een alleen staande is dat 206,- voor een echt paar 374,50. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitga- ven kunt doen, wordt de uitkering la ger. Maar niet minder dan 71,50 voor een alleenstaande en 150,50 voor een echtpaar. Plus: Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de A.O.W. De uitkering wordt eens per jaar. in mei, uitbetaald. Plus: Als de broodmaaltijden niet in ver zorging zijn begrepen, ontvangt een alleenstaande daarvoor 78,- en een echtpaar 156,- per maand Maar: De bijstand wordt verleend voor zover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te beta len. Heeft u als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar 41,- en als alleenstaande 20,50 per maand houden. Telefoon De kosten van telefoonabonnement en gesprekken komen voor uw eigen rekening. In bijzondere gevallen is bijstand voor aansluitingskosten mo gelijk. Dieet Als u dieet houdt, moet u dit zelf be talen, ook al zijn hieraan extra kosten verbonden. Bent u jonger dan 65 jaar, dan kunt u voor medisch noodzake lijke dure diëten een vergoeding van dieetkosten aanvragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (AAW). Aan bejaarden kan voor deze diëten extra bijstand wor den gegeven. EIGEN INKOMEN Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen, dan krijgt u de normbedragen die onder 1 tot en met 4 vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomsten, dan worden deze van de normbedragen afgetrokken. Maar bijverdiensten worden niet he lemaal afgetrokken. Welke bijver diensten ziet u hieronder. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient met een bijbaan mag u een derde deel houden. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld reiskos ten, wordt rekening gehouden. Is uw gezin onvolledig - geen vader of moe der - dan wordt de eerste 29,40 van wat u per week verdient niet afge trokken. Per maand is dit 127,50. Bijverdiensten uit kostgangers Van wat uw kostgangers u betalen, wordt 40% gezien als uw verdiensten. Die verdiensten worden per kostgan ger gesteld op minimaal 44,10 per week of 191,40 per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal 14,70 per week of 63,80 per maand, niet afge trokken. Heeft u drie of meer kost gangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die in komsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur Twee derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. Maximaal mag u van al uw bijverdien sten niet meer houden dan: 73,60 per week of 319,- per maand voor het onvolledige gezin (inklusief de eerste 29,40 per week of 127,50 per maand van bijver diensten uit arbeid). 44,20 per week of 191,50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen. 30,90 per week of 134,- per maand voor een aleenstaande en 16,60 per week of 72,- per maand voor een thuisinwonende. Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden ge heel van de normbedragen afgetrok ken. Dus ook uw per 1 juli 1978 ver hoogde A.O.W. of andere sociale uit kering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die een inkomen hebben kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bij drage in de vaste gezinslasten. De bij stand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Dit is tenminste 11,65 per week of 50.50 per maand voor meerderjarige en 7,75 per week of 33,50 per maand voor minderjarige kinderen. EIGEN VERMOGEN U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aan merking komt. Het vrij te laten eigen vermogen is sinds 1 januari 1978: 12.400,— voor gezinnen 6.200,— voor alleenstaanden 7.400,— voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen. 3.700,— voor bejaarde alleenstaan den in bejaardentehuizen of inrich tingen. De rente van dit vermogen is ook vrij. Er is een aparte regeling voor een ex tra vrijlating van vermogen voor ou dere ex-zelfstandigen en oudere lang durige werkloze werknemers (50 tot en met 64 jaar.) Als u een eigen huis hebt met een on belaste waarde hoger dan het vrij te laten vermogen, dan kunt u eventueel bijstand te leen krijgen op onderpand van uw huis. (krediethypotheek). De gemeente kan hierover inlichtingen geven. nadere informatie Wilt u meer weten over bijstandsuit keringen of andere sociale uitkerin gen, dan kunt u van maandag tot vrij dag tussen 8.30 en 11.30 uur terecht bij de gemeentelijke Sociale Dienst, Vlasmarkt 6. Gemeente-archivaris schreef nieuw hoek De Middelburgse gemeente-archiva ris P.W. Sinke heeft een nieuw boek over de geschiedenis van onze stad geschreven. Het eerste exemplaar van het boekwerkje, dat de naam "Uit de Middelburgse historie" heeft meege kregen, werd woensdag 28 juni j.l. door de heer K. Scherphuis, directeur van uitgeverij Den Boer, overhandigd aan de heer M.A.L. Hubregtse, wet houder van Onderwijs en Culturele Zaken. De inhoud van het aantrekke lijk uitziende boekje bestaat uit een bundeling van verhalen over de ge schiedenis van Middelburg, zoals die de afgelopen jaren te lezen waren in deze gemeentelijke voorlichtingsru briek. Daaraan toegevoegd is een ar tikel uit het "Bulletin van de Werk groep Historie en Archeologie". Het geheel geeft veel informatie over allerlei facetten van de Middelburgse samenleving in vroeger dagen, zoals stadsbestuur, handel, sociale zorg, on derwijs etc. De afbeeldingen in het boek, die in ruime mate aanwezig zijn, komen uit de collecties van het ge meente-archief. U moet het allemaal zelf maar eens bekijken. "Uit de Mid delburgse Historie" is bij de boekhan del verkrijgbaar voor 18,50. En deze prijs is het zeker waard. Voorbereidingsbesluit Door de gemeenteraad is een voorbe reidingsbesluit vastgesteld, zoals be doeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: a. De Molenberg en omgeving b. het zgn. Klein Industrieterrein (Oostperkweg en omgeving) Het besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. cdn GALERIE CONTRAST. Balans 19 t/m 15 juli Margot Spiegel Kraemer - keramiek; Marga Plasse - sieraden en Brigitt van Bracht - grafiek 18 juli t/m 5 augustus Lia van Gemerden - moderne poppen. Peter Schenk babypoppen, Ine Boelee - keramiek, poppen. Peter en Leni Lintelo - sprookjes, waarbij poppen, wandkleden en tekningen. Geopend: dinsdag t/m zaterdag 11.00 - 17.00 uur. GALERIE SIX and SIX, Lange Noordstraat 56 doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag 13.00 - 18.00 uur. GALERIE "DE WITTE SWAEN" b.v.. Damplein 30-32 Galerie I: "Tussen droom en werkelijkheid" Expositie van werken van Micheline Boyadjian uit België, Shalom van Sa- fed uit Israël, Johan Jeuken en Meike Sund uit Nederland Galerie II: "Gestileerd en Fantastisch Realisme" Tentoonstelling van realisten als Chris ten Bruggen Kate, Joop Eikenaar en Hanny Korpershöek Galerie III: "Expressionisme uit St. Martens-Lae- tem" Werk van Tony Albracht Galerie IV: Een permanente tentoonstelling van kleine oude meesters uit de 17de eeuw en Haagse en Romantische School. Vermaarde werken van ongekende schoonheid die het licht buiten de be kende musea zelden aanschouwden: Ronner, de Vois, Jansen. Roelofs en Stroebel. Alle galeries zijn geopend van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 - 18.00 uur. ZEEUWS MUSEUM t/m 7 augustus "Straten, stampen en vlijen", een ten toonstelling met ruim dertig foto's, waarop de verschillende handelingen ie zien zijn die te pas komen bij het stratenmaken. tot ongeveer eind augustus Een kwartier durende voorstelling van een Engels gesproken film over het binnenvallen van de geallieerden op Walcheren (bij Westkapelle, in 1944) om de bevolking van de bezetting te bevrijden. Voorstellingen van maan dag t/m vrijdag om 11.00, 14.00 en 15.00 uur. VLEESHAL 15 juli t/m 13 augustus Overzichtstentoonstelling "Suriname land bevolking - kunst" ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM. Molstraat 13 t/m 15 juli Roel Kimpe - fotografiek Frank Sturm - keramiek OPENLUCHTTHEATER 'TOOR- ENVLIEDT" donderdag 13 juli aanvang: 14.00 en 16.00 uur - "De Film van Ome Willem" (zie voor verdere gegevens elders op deze pagina) NIEUWE KERK dinsdag 18 juli aanvang: 20.00 uur - Zomeravond-orgelconcert. Entree: 4,00; CJP en PAS 65: 2,50. Voorde komende maanden heeft de gemeentelijke Culturele Dienst weer een aantal kinder voorstellingen georganiseerd in het openluchttheater "Tooren vliedt". Alle voorstellingen vin den plaats op een donderdag. Hieronder een programmaover zichtje: 13 juli - "De film van Ome Wil lem" (2 voorstellingen) 20 juli - "Aladdin en de wonder lamp" door het Limburgs Jeugd toneel. 27 juli - "De avonturen van mijnheer Prikkcbcen" door het Limburgs Jeugdtoneel. 3 augustus - "Spotje en de Mon stermaniak" door het Haags Sprookjestoneel. 10 augustus - "Het Pietje Prik Spook" door Theater Marmou- zet. De voorstellingen van "De film van Ome Willem" beginnen om 14.00 en 16.00 uur. De overige voorstellingen vangen aan om 14.30 uur. Toegangskaarten kos ten 1,50 en zijn verkrijgbaar van maandag t/m vrijdag van 10.00 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur bij de gemeentelijke Culturele Dienst. Molenwater 99a. Het is ook mogelijk een uur voor de aanvang van de voorstel ling een kaartje te kopen aan de kassa van het theater. Als het slecht weer is, zal worden uitgeweken naar de Schouwburg. Een lijstje, waarop de voorstel lingen met de datums en de rege ling van de kaartverkoop staat, is gratis verkrijgbaar bij de ge meentelijke Culturele Dienst. Molenwater 99a en bij bureau Voorlichting in het stadhuis (in gang Lange Noordstraat 1, bega ne grond). PROVINCIALE BIBLIOTHEEK, Abdij 11 t/m 18 augustus - "150 jaar de Westerschelde over". Tentoonstelling Provinciale Veer diensten. Geopend: maandag t/m za terdag 10.00- 17.00 uur. In Zeeuws Museum In het Zeeuws Museum op hel Abdijplein in Middelburg wordt tot eind augustus de film "Com mando's strike at Walcheren" vertoond. Het gaat om opnamen van geallieerde troepen, die in 1944 Walcheren binnenvielen bij de kust van Westkapelle, om de bevolking van de Duitse bezet ting te bevrijden. Een Noorse of ficier die deze opnamen maakte heeft de film geschonken aanjhr. m-r. A. F. C. de Casembroot, toenmalig Commissaris der Ko ningin in Zeeland. De duur van de (zwart-wit) film, met Engelse tekst, is zo'n vijftien minuten. Filmvoorstellingen vinden plaats van maandag t/m vrijdag om 11.00, 14.00 en 15.00 uur. Een andere voorstelling die het Zeeuws Museum kan verzorgen is een diavertoning over de ver zameling van het museum. Dit wordt slechts gedaan op aanvraag en alleen op werkdagen. Gravenstraat In de Gravenstraat, ter hoogte van ni 54, is een apart verkeersvak voor het motorvoertuig van de heer II Joos se. die op nr. 57 woont. Andere weg gebruikers mogen van dit parkeervak geen gebruik maken. De heer loosse heeft nu meegedeeld, dat hij van hel genoemde parkeervak geen gebruik meer wil maken. Daarom wordt het hier eerst geldende parkeerverbod voor andere weggebruikers opgehe ven door burgemeester en wethou ders. Tot 14 juli a.s. kan iedere belangheb bende tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Mid delburg. Vischmarkt De voetgangers, die van de Vi schmarkt gebruik maken ondervinden vaak hinder van fietsers en bromfiet sers die daar rijden. 1 lierdoor ontstaan ook vaak gevaarlijke situaties, liet is daarom dat burgemeester en wethou ders hebben besloten de Vischmarkt gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voetgangers. De Vischmarkt wordt nu aangewezen als voetpad. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende tot 20 juli a.s. beroep aante kenen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Com missaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. In het tijdvak van 28 juni tot en met 4 juli zijn bij de Middelburgse gemeen tepolitie de volgende voorwerpen aangegeven: - bril: - sportschoenen met sportbroekje: - nylon herenjack; - stripboeken in plastic tas; - visschepnet; - dameshorloge; - diverse sleutels; - fietstas met inhoud; - padvindersdas met dasring; - handdoek en badlaken: - zilveren armband: - zwarte damestas met inhoud; - kindcrportcmonneetje met inhoud; - diverse bankbiljetten; - motorhelm. Nadere informatie over deze gevon den artikelen kunt u iedere woensdag (van 15.00 - 17.00 uur) en zaterdag (van 19.00 - 20.00 uur) verkrijgen bij het politiebureau. Achter de Houttui nen 10. Op andere dagen is dat niet mogelijk. Telefonische inlichtingen over dit onderwerp uitsluitend via nummer (01180)27251 De gemeenteraad heeft in de vergadering van 17 april jl. de volgende veror deningen vastgesteld: - "Verordening op de Algemene Begraafplaatsen en het Crematorium" - "Verordening op Begraafplaats aan de Walchersewcg" Deze twee verordeningen treden met ingang van 18 september a.s. in werking. Tegelijkertijd vervallen dan de door de gemeenteraad op 17 december 1973 vastgestelde "Verordening op de Algemene Begraafplaatsen" en de "Veror dening op de Begraafplaatsen aan de Walchersewcg". Deze laatste verorde ning werd 22 april 1974 vastgesteld. Ook Seishuitenbrug weer berijdbaar Wanneer alles naar wens verloopt zal het derde deel van het tangent (noord zuid). inclusief de Seisbuilenbrug. de vrijdag voor de bouwvak vakantie zover gereed zijn, dat het verkeer er weer in beide richtingen van gebruiè kan maken. Het verkeer, komend uit de richting Domburg, zal er rekening nu moeten houden dat het niet meer mogelijk zal zijn rechtsaf te slaan in de richting van het Park de Griffioen. Langs de weg is aan de vestz.ijdc een fietspad aangelegd, dat in twee richtingen bereden kan worden. Wij zullen l.z.t. nog nader ingaan op de nieuwe situatie.

de Faam | 1978 | | pagina 5