"DAUWEND AELEII" WORDT GEBIED MET SPEELS KARAKTER Culturele agenda ^ETOX Kortgeleden begonnen met bouwrijp maken m r 4 Let op bacterievuur Concert in muziektent aan het Molenwater OPGEBROKEN - AFGESLOTEN V, w F Woensdag 5 juli 1978 |j Voorstelling voor kinderen in het theater "Toorenvliedt" BEIAARD- CONCERT Voorkom uitbreiding MIDDELBURG KWARTET Vanavond, woensdag 5 juli OM IN TE ZIEN <Y WÊ _5* - ^AMGe VERKEERS MAATREGELEN Hengelen verboden GRIFFIOEN VIJVER GEEN VISVIJVER Aanvragen arbeidskaart OUDE PAS/TOE RISTENKAART NIET ZELF VERNIETIGEN OF VERANDEREN Statistisch overzicht: Middelburg in 1977 Periode 5 juli - 12 juli 'C 2E\ In oktober 1976 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan "Dauwendaele II", globaal het gebied achter het station, vastgesteld. Daaraan voorafgaand vond mondelinge en schriftelijke informatie plaats aan belanghebbenden en belangstellenden. Gedeputeerde Staten van Zeeland verleenden in oktober 1977 goedkeuring aan het plan. Nu men kort geleden begonnen is met het bouwrijp maken van het terrein, u hebt daar in deze rubriek al over kunnen lezen, lijkt het ons goed u nog eens te laten weten wat de uitvoering van het plan inhoudt. Inmiddels heeft een ontwerp voor een Ie planverandering van het bestemmingsplan voor een ieder ter visie gelegen. Verwacht wordt dat bin nenkort het college van burgemeester en wethouders zal besluiten over de wijziging. HET WONEN Woningwetwoningen Het overgrote deel van het gebied is bestemd voor woningbouw. De be bouwing is samengesteld uit een ze vental complexen van aaneenge- bouwde woningen, die ieder op zich een centraal binnenterrein omhullen. Deze ongeveer 250 woningwetwonin gen zullen langs de Segeerssingel. ten westen van de Segeersweg, worden gebouwd. Een vervolg dus eigenlijk op de bestaande huizen langs de singel. Elk complex is als een afzonderlijke eenheid herkenbaar door de samen hang in de architectuur, terwijl twee maal een tweetal van deze eenheden aan elkaar is gekoppeld door over- bouwingcn van smallere voetgangers straten. Wooncentrum bejaarden Ten oosten van de Buitenruststraat is reeds een wooncentrum voor bejaar den tot stand gekomen. Dit complex bestaat uit 110 woningen in twee bouwlagen. Daarnaast is er een bouwblok, waarin 42 appartementen voor ouderen, die speciale verzorging nodig hebben. Ook bevinden zich hier 6 ziekenkamers. Koopwoningen Aan de oostzijde van de Segeersweg, rondom huize "Rozenburg" zal ruimte zijn voor het bouwen van koopwoningen. Het middengebied Dit gebied, tussen het station en het winkelcentrum "Dauwendaele" vormt letterlijk en figuurlijk het zwaartepunt van de wijk. Het ge meentebestuur wil het gebied, 8 dat zich op zo'n korte afstand van de bin nenstad bevindt, een stedelijk karak ter geven. Enkele stedelijke kenmer ken willen we graag noemen: korte afstand tussen de voorgevels; geen voortuinen, maar een stoep of i.d. als overgangsgebied tussen de woning en de openbare ruimte; gesloten gevel- wanden. slechts af en toe onderbroken door bijvoorbeeld onderdoorgangen; wisselingen in gevelhoogte. Bij het toepassen van deze kenmerken wordt uiteraard tevens rekening gehouden met de eisen, die de hedendaagse sa menleving stelt, zoals; - voldoende mogelijkheden voor de auto; - de huidige bouwmethoden, waarbij doorgaans in gesloten bouwblokken de woningen in bepaalde aantallen tegelijk worden gebouwd. Hierbij wordt de bouw van de individuele woning zelden toegepast. Voor de gesloten bebouwing is een minimum aantal van 4 woningen aaneen bepaald. Voor een paar blok ken is totaal gesloten bebouwing voorgeschreven, inclusief de hoeken. Incidenteel zijn woningen in gestapel de vorm toegestaan. Voor toepassing denkt men hierbij met name aan de hoekoplossingen. De hoeken kunnen ook mogelijke plaatsen zijn voor de Voor de komende maanden heeft de gemeentelijke Culturele Dienst weer een aantal kinder voorstellingen georganiseerd in het openluchttheater "Tooren vliedt". Alle voorstellingen vin den plaats op een donderdag. Hieronder een programmaover zichtje: 13 juli - "De film van Ome Wil lem" (2 voorstellingen) 20 juli - "Aladdin en de wonder lamp" door het Limburgs Jeugd toneel. 27 juli - "De avonturen van mijnheer Prikkebeen" door het Limburgs Jeugdtoneel. 3 augustus - "Spotje en de Mon stermaniak" door het Haags Sprookjestoneel. 10 augustus - "Het Pietje Prik Spook" door Theater Marmou- zet. De voorstellingen van "De film van Ome Willem" beginnen om 14.00 en 16.00 uur. De overige voorstellingen vangen aan om 14.30 uur. Toegangskaarten kos ten 1.50 en zijn verkrijgbaar van maandag t/m vrijdag van 10.00 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur bij de gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. Het is ook mogelijk een uur voor de aanvang van de voorstel ling een kaartje te kopen aan de kassa van het theater. Als het slecht weer is. zal worden uitgeweken naar de Schouwburg. Een lijstje, waarop de voorstel lingen met de datums en de rege ling van de kaartverkoop staat, is gratis verkrijgbaar bij de ge meentelijke Culturele Dienst. Molenwater 99a en bij bureau Voorlichting in hel stadhuis (in gang Lange Noordstraat 1. bega ne grond). vestiging van een detailhandel, een horecabedrijf, een ambachtsbedrijfje en ga zo maar door. Bijzondere bovenwijkse voorzieningen Als bijzondere bovenwijkse voorzie ningen (van belang voor geheel de gemeente) zijn in het plan opgenomen een terrein voorde Rijkspedagogische Academie, annex basisschool en veld- sportterrein en een schoolterrein aan de Buitenruststraat. Met de bouw van de academie is reeds een aanvang ge maakt. Verder is een strook langs de Schroeweg gereserveerd voor de bouw van kantoren e.d. HET VERKEER De verkeersverzamelwegen in het ge bied zijn de doorgetrokken Kruitmo- lenlaan, de Segeerssingel en de Bui tenruststraat. Vanaf deze wegen wordt de wijk bereikbaar gemaakt door de aanleg van doodlopende ontsluitings wegen, die zullen komen aan de erf- zijde van de woningen. In verband met de verkeersveiligheid komen geen in- en uitritten op de Schroeweg, tus sen de spoorwegovergang en de Vrij landstraat. Parkeren zal mogelijk zijn op de achtererven of op de door de erven omsloten ruimten. Nabij het station is in eerste instantie nog eens ruimte voor zo'n 50 auto's. Het lang zaam verkeer zal de beschikking krij gen over eigen routes Bijzondere aan dacht is besteed aan de wegen van en naar het station. De tunnel voor voet gangers en fietsers onder het station sterrein geeft het gehele zuidelijke stadsdeel een korte verbinding met de binnenstad. GROENVOORZIENINGEN EN SPEELGELEGENHEDEN Twee in "Dauwendaele II" gelegen bouwkundige monumenten: de boer derij "Dauwendaele" en het landhuis "Rozenburg" blijven gehandhaafd. De groenvoorzieningen in de wijk worden gevormd door de open ruim ten rondom deze twee gebouwen en de groene zone tussen het bejaarden complex en het overige woongebied. Programma gratis verkrijgbaar In het kader van de reeds zomer avond-beiaardconcerten, die door de gemeentelijke Culturele Dienst Mid delburg worden georganiseerd, be speelt donderdag 6 juli beiaardier Arie Abbenes het klokkenspel van de Ab dijtoren (de "Lange Jan"). Arie Ab benes is stadsbeiaardier van Eindho ven, Tilburg, Asten en Son. Het concert begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Boekjes met uitvoerige informatie over het klokkenspelprogramma en de Abdijtoren zijn gratis verkrijgbaar bij het V.V.V.kantoor, Lange Delft 23, bij het bureau Voorlichting in het stad huis en bij de gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. Tijdens het concert is de "Lange Jan", als extra buiten de normale openings tijden, ook voor bezoekers geopend. Men kan de toren dan beklimmen vanaf 19.15 uur. Het zal u ongetwijfeld bekend zijn dat bacterievuur een ziekte is, die zowel vruchtbomen als openbaar groen kan aantasten. De laatste jaren komt deze ziekte in onze omgeving steeds meer voor.-Het gevolg is, dat meerdere pe- re-percelen zijn aangetast. Enkele malen moest men zelfs overgaan tot het rooien van de totale boomgaard, hetgeen een grote financiële strop be tekent. Bacterievuur kan gemakkelijk verspreid worden door wind, vogels en insecten. Uitbreiding voorkomen De ziekte kan alleen preventief wor den bestreden door het onmiddellijk verwijderen van de aantasting, waar door infectiedruk sterk vermindert. Meerdere malen zijn fruitbomen ten offer gevallen aan bacterievuur, om dat ze waarschijnlijk besmet waren vanuit het openbaar groen. Laat het "openbaar groen" dat onder uw be heer valt, regelmatig controleren of let er zelf goed op. Bij een geconstateerde aantasting is het dan gewenst direct in te grijpen. Schade aan milieu, open baar groen en fruitteelt blijft dan zo beperkt mogelijk. Meer informatie De deskundigen van het Consulent schap voor de Tuinbouw en de Plan- tenziektenkundige Dienst in Goes zijn graag bereid nadere informatie over de bestrijding van het bacterievuur te verstrekken. U kunt deze diensten te- lefoniscö bereiken onder nummer (01100)16440. In de groene ruimten, maar ook in de stenen ruimten tussen de woningen, zijn speelgelegenheden gedacht. Hier bij denkt men aan terreintjes voor peuters en de wat oudere kinderen. Een concrete uitwerking zal t.z.t. plaatsvinden in overleg met de toe komstige bewoners (belanghebben den) le PLANVERANDERING Voor de realisering van het midden gebied hebben drie architectenbu- reau's, elk voor een gelijkwaardige oppervlakte, bouwplannen uitge werkt. Dit in samenwerking met een hiervoor in het leven geroepen team. De uitgangspunten van het plan zijn daarbij nauwlettend in het oog ge houden. De nu tot stand gekomen de taillering voldoet dan ook geheel aan de eisen. Wel is het noodzakelijk ge bruik te maken van de aan de burge meester en wethouders verleende wij zigingsbevoegdheid. Deze le planve- randering houdt onder meer in dat: - de verplichte verbinding voor voet gangers en fietsers, vanaf het centrum van de wijk naar het station, wat meer rechtstreeks is ontworpen; - uitsluitend het meest zuidelijke blok voor auto's bereikbaar zal zijn vanaf de Rozenburglaan. De overige 6 blokken worden paarsgewijs ontsloten vanaf de Segeersweg (één maal) en vanaf de Segeerssingel (tweemaal) - de wat gewijzigde vorm van de wo ningblokken en de binnenterreinen maakt het mogelijk hierin, behalve de noodzakelijke parkeerplaatsen ook speel- en groenelementen onder te brengen. Verder zijn natuurlijk de vormen van de bouwblokken aangepast aan de ar chitectonische ontwerpen. Ook is vorm gegeven aan de openbare ruim ten. Zoals al in het begin van het ver haal gesteld mag verwacht worden dat b. en w. spoedig over de planwijziging zullen besluiten. Het bouwrijp maken van het gebied "Dauwendaele II" zal ongeveer acht maanden duren. In het vierde kwartaal van dit jaar hoopt men te starten met de bouw van de eerste woningen, een statistisch overzicht MinoKi.tn R(. Straten Kimk-fdijk De/c pakhuizen liennncrcn aan iJc lijci van (Je Verefjitrde Oost-llHtlschc oin.p;!;>.n:n Op iic voorbond de. uil is\> dinerende. Spit kerbriia. Kinderdijk t:.ij«nhi$rdstmt Spanjaardstrimt ümgc Delf; Het Middelburgse V.V.V. heeft een kwartet over Middelburg uit gebracht. Hieraan werd mede werking verleend door de voor lichtingsambtenaar en de archi varis van de gemeente. We schreven over dit onderwerp al eens eerder in deze voorlich tingsrubriek. Het lijkt ons echter goed u nog eens te wijzen op het bestaan van dit fraai uitgevoerde en leerzame Middelburg Kwar tet. Goed te gebruiken als souve nir of geschenk voor jong en oud. Tegen betaling van 5,95 is het verkrijgbaar bij het V.V.V. in de Lange Delft en bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. VLEESHAL t/m zaterdag 8 juli: Festival "Nieuwe Muziek". Op het programma staan avant-garde concerten, jazzconcerten, lezingen en films rondom diverse com ponisten. Een volledig programmaoverzicht is te verkrijgen bij de gemeentelijke Cultu rele Dienst, Molenwater 99a, bij het bureau voorlichting in het stadhuis en bij Jeugd en Muziek Zeeland, Nieu\ve Haven 43. Toegangskaarten: Weekendkaart (vrij.-za.-zo.): 20,-. Dagkaart: 10,-. Concerten: 6,- en 7,50. Film: 4,en lezingen gratis. Kaartverkoop/organisatie: Jeugd en Muziek Zeeland, Nieuwe Haven 43, tel. (01180)15256. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. t/m zondag 9 juli: Festival "Nieuwe Muziek". Tentoon stelling met werken van Sylvano Bus- sotti en andere componisten. Dage- lijk= geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. SCHOUWBURG donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 juli, van 10.00 tot 21.00 uur: Luchtvaarttentoonstelling, georgani seerd door F-16 Fanclub Nederland, Para Zweefclub Holland, Vliegclub Midden-Zeeland, Hanggliding Club Nederland en Modelvliegtuigclub Walcheren. Door middel van affiches, bierviltjes, drinkglaze'.. foto's, modellen, munten, emblemen, postzegels, stickers, vlag gen e.d. wordt aandacht besteed aan verschillende aspecten van de lucht vaart. zoals burgerluchtvaart, de slag om Arnhem, luchtsporten, oldtimer vliegtuigen,'oorlogsvliegtuigen, ruim tevaart enz. Entree: voor volwassenen 2,- en voor kinderen tot 14 jaar 1,-. Tevens op 8 juli vanaf 14.00 uur de monstraties modelvliegen met radio grafisch bestuurde modellen in Bigge- kerke. Op 8 en 9 juli demonstraties hangglidinc. op het strand bij Valke- nisse en op 9 juli demonstraties zweefvliegen en valschermzweven bij het vliegveld MiddenZeeland. NIEUWE KERK dinsdag 11 juli, 20.00 uur: Zomeravond-orgelconcert door Jan J. v.d. Berg. Entree: 4,-, voor D.J.P./Pas 65: 2,50. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM (Molstraat 13) t/m zaterdag 15 juli: Expositie van Roel Kimpe (fotografie) en Frank Sturm (keramiek) GALERIE "CONTRAST", Balans 19 t/m zaterdag 15 juli: Expositie van Margot Spiegel Krae- In de muziektent aan het Molenwater vindt woensdaW. 5 juli. hedenavond dus. weer een concert plaats. De uitvoeré begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door de "Euroband" en de Showband "Juliana". Bewust is gekozen voor een gezamenlijk optreden van deze bands omdat beiden dit jaar een jubileum vierden. De "Euroband" bestaat 10 jaar en de Showband "Juliana" werd 45 jaar geleden opgericht. Het concert, dat om ongeveer 21.00 uur zal zijn afgelopen, is gratis toegan kelijk. mer - keramiek: Marga Plasse - siera den en Grigilt van Bracht - grafiek. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 11.00- 17.00 uur. GALERIE "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00- 18.00 uur. GALERIE "DE WITTE SWAEN", Damplein 30-32 Galerie I "Tussen droom en werkelijkheid", een expositie van werken van Micheline Boyadjian uit België, Shalom van Sa- fed uit Israël, Johan Jeuken en Meike Sund uit Nederland. Galerie II v "Gestileerd- en Fantastisch Realis me", tentoonstelling van realisten als Chris ten Bruggen Kate, Joop Eike naar en Hanny Korpershoek. Galerie III "Expressionisme uit St. Martens-Lae- tem", een expositie van werk van To ny Albrachl. Galerie IV Een permanente tentoonstelling van kleine oude meesters uit de 17e en Haagse en Romantische school. Ver maarde werken van Ronner, de Vois, Jansen, Roelofs en Stroebei, die het licht buiten de bekende musea zelden aanschouwden. Alle galeries zijn geopend van dinsdag t/m zaterdaé van 11.00 - 18.00 uur. ZEEUWS MUSEUM t/m maandag 7 augustus "Straten, stampen en vlijen", een ten toonstelling met ruim dertig foto's, waarop de verschillende handelingen zijn te zien. die te pas komen bij het stratenmaken. t/m donderdag 31 augustus: een kwartier durende voorstelling van een Engels gespreken zwart-wit film over het binnenvallen van dc geal lieerden op Walcheren (bij Westka- pelle, in 1944) om de bevolking van de Duitse bezetting te bevrijden. Voor stellingen van maandag t/m vrijdag om 11.00, 14.00 en 15.00 uur. Voorbereidingsbesluit Door de gemeenteraad is een voorbe reidingsbesluit vastgesteld, zoals be doeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: a. De Molenberg en omgeving b. het zgn. Klein Industrieterrein (Oostperkweg en omgeving) Het besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Za ken in het stadhuis. Goedgekeurde bestemmingsplannen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de volgende door de gemeen teraad vastgestelde bestemmingsplan nen goedgekeurd: a. le planverandering van het be stemmingsplan "Sportveldencom plex" b. 2e planverandering van hel be stemmingsplan "Sint Jorisstraat II en omgeving" c. bestemmingsplan Achtersingel/B- lauwedijk en omgeving^fase II Deze goedgekeurde bestemmings plannen liggen, met de besluiten van Gedeputeerde Staten, tot 13 juli a.s. ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Aangezien niemand tijdig bezwaren ingediend heeft en vaststelling van de plannen door de gemeenteraad heeft plaatsgevonden, overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-plan- nen. zijn volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening alleen de ge meenteraad en in Inspekteur van de Ruimtelijke Ordening bevoegd tot het instellen van beroep tot 13 juli a.s. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel i.VL Gravenstraat In de Gravenstraat, ter hoogte van nr. 54. is een apart verkeersvak voor het motorvoertuig van de heer ll.A. .loos- se. die op nr. 57 woont. Andere weg gebruikers mogen van dit parkeervak geen gebruik maken. De heer Joos,se heeft nu meegedeeld, dat hij van het genoemde parkeervak geen gebruik meer wil maken. Daarom wordt het hier eerst geldende parkeerverbod voor andere weggebruikers opgehe ven door burgemeester en wethou ders. Tot 14 juli a.s. kan iedere belangheb bende tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Mid delburg. Vischmarkt De voetgangers, die van de Vi schmarkt gebruik maken ondervinden vaak hinder van fietsers en bromfiet sers die daar rijden. I lierdoor ontstaan ook vaak gevaarlijke situaties. Het is daarom dat burgemeester en wethou ders hebben besloten de Vischmarkt gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voetgangers. De Vischmarkt wordt nu aangewezen als voetpad. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende tot 20 juli a.s. beroep aante kenen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Com missaris van dc Koningin in Zeeland te Middelburg. Het komt nogal eens voor. dat er wordt gevist op goudvissen in de ge meentelijke kweekvijver bij Park de Griffioen. Dat is niet de bedoeling. Daarom is daar nu. op grond van ar tikel 310 van het wetboek van straf recht, een bord geplaatst met de tekst "verboden te vissen". Houdt u er re kening mee? Regelmatig komen er mensen bij de afdeling Onderwijs in het stadhuis om een arbeidskaart aan te vragen. Deze kaarten worden echter niet door deze afdeling af gegeven maar door dc afdeling Bevolking. Simpelhuisstraat 1. U weet dus nu waar u moet zijn. Politiewaarschuwing Velen komen, met de vakantie in zicht, tot de ontdekking dat het pas poort of dc toeristenkaart niet geldig meer is, of dat b.v. de woonplaats, het beroep, de pasfoto, het aantal bijge schreven kinderen niet meer klopt met de huidige toestand. Er zijn dan men sen, die het verlopen paspoort of de toeristenkaart kapot scheuren en weg gooien. Ook komt het voor. dat men uit het paspoort/ de toeristenkaart de foto verwijdert of dat men zelf iets verandert of bijschrijft. Dit is allemaal verboden! Paspoorten of toeristen- kaarten mogen niet eigenmachtig worden vernietigd en men mag er zelf geen veranderingen in aanbrengen. Doet men dit wel, dan maakt dat het paspoort/ dc toeristenkaart ongeldig. Ook kost het extra geld. In alle aan gegeven gevallen wordt men door een ambtenaar van de afdeling Bevolking verwezen naar de politic voor het op maken van een proces-verbaal of rap port. Bespaar u deze gang, extra tijd en geld. Bovendien is het ook nog zo, dat de aanvraag voor een nieuw paspoort of nieuwe toeristenkaart vertraging ondervindt. Zo luidt de titel van een korte geleden uitgegeven boekwerkje, dat is samen gesteld door het bureau Planning en Ontwikkeling van de gemeente. Hier in zijn opgenomen allerlei interessante statistische gegevens over bijvoor beeld bevolking, woningbouw, werk gelegenheid en openbare orde en vei ligheid. Ook worden de activiteiten van de diverse gemeentelijke diensten en bedrijven in cijfers uitgedrukt. "Middelburg in 1977" beval tevens een terugblik op de ontwikkeling van de stad in het afgelopen jaar. Zolang de voorraad strekt, is dit handige boekje af te halen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat - begane grond) l'l.AAI S I N VI HKI I R-SMAA I KK.I I.KN 1. Seisbuitcnbrug Periodieke afsluiting en éénrichtingsverkeer 2. Koudektrlisewcg lussen Joost de Moorstraal en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden. 3. Segeersweg Voor het verkeer afgesloten. 4. Bagijnhof Afgesloten voor verkeer 5. Molenberg en Augustijnenstraat Afgesloten voor verkeer 6. Oude Vlissingseweg bij Abeelc Afgesloten voor alle verkeer Omleiding met borden aangegeven. Aanleg Noord-Zuid Tangen! deel III Reconstructie van de weg. Aanleg riool Herstraien Vernieuwen gas en waterleidingen Bouw van een duiker \NV \N<;SI)A I I \1 In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5