UTTOOIJ EN 0LTH0FF als u wilt weten wat écht comfortabel zitten (en blijven zitten) is... als u voor een rijk, zacht, uiterst- geraffineerd gemaakt bankstel niet meer wilt betalen dan nodig is als u in de zevende hemel wilt zijn als het om zitten gaat, maar met beide benen op de grond wilt blijven als het om de prijzen gaat, alsach, kom dan morgen óok even naar pot. Ketsen voor jongens en meisjes moeten z0n: g*ie( enbovenalveilig. Veil ig-dus sterk. Sterk..dus Gazelle. FAMILIE DRUKWERK een wonder op2wieien WAAR Antwerps Kamermuziekensemble concerteert in Grote Kerk Veere CONCERTEN IN DE ST. JAC0BSKERK VLISSINGEN i ^verplaatsbaar, handel baar,verhuisbaar,aanschuifbaar, Woensdag 21 juni 1978 Jan Wagemakers vind je dat nog? Overgordijnen stomen met ver steviging!,- m2. 3 grote wollen dekens stomen nu maar 17,50 Slaapzakken sto men nu maar 7,50 3 st. 20 gulden Dekbedden sto men nu maar 15 gulden. En nog veel meer. Zie etalage. KLASSE STOMERIJ MAARTENSE De snelle drukkers staan steeds voor U klaar voor al uw GEBOORTEKAARTJES HUWELIJKSKAARTEN BRIEFPAPIER REKENINGEN enz., enz. Ga naar: kleurrijk, lichtlopend JAN WAGEMAKERS L. Marinissen Wij zijn ruim gesorteerd in: verse braadkuikens kuikenbouten kipfilet soepkippen kipperagout wilde konijnen ook hebben wij Hollandse en buitenlandse kaassoorten dieëtkaas dieëtvoeding vers gebrande noten V.N.R.- ref orm - voeding paté's En natuurlijk hebben wij U nog veel meer te bieden. Komt U zelf overtuigen wij zullen U graag ontvangen L. MARINISSEN „DELI" Vogelprenten van Sepp-Nozeman bij Galerie Kontrast RODE KRUIS COLLECTE MIDDELBURG WERD SUCCES Van 24 juni-1 juli DEENSE WEEK" IN VLISSINGEN "Lukas" Oriental Boutique op Middelburgs Damplein Rijwielavond vierdaagse. ROMMELMARKT VOOR REGENKLEDING §M Gotd voor de spieren, goed voor de pondjes Verkrijgbaar bij Noordweg 17-19 Oostkapelle. Naast het Postkantoor Tel. 13286. Winkel open van 9-12 en 2-4 uur. Spanjaardstraat 47 - Middelburg Telefoon 01180- 12438 GAZELLE DEALER Noordweg 17-19 OOSTKAPELLE Gazelle fietsen hebben Vredestein banden. HANDEL IN WILD EN GEVOGELTE EN DELICATESSEN Wagenaarstraat 13-15 MIDDELBURG Tel. 01180-14943 REPARATIE KUNSTGEBITTEN Slgarenm. Vlasmarkt 2 MIDDELBURG Tel. 14139 Onder auspiciën van de Stichting Delta Cultureel zal zaterdag 24 juni a.s. het 'Antwerpse Kamermuziekensemble' on der leiding van Louis Gilis een concert geven in de Grote Kerk te Veere. -aanvang 20 uur. Louis Gilis, hoboïst en leraar kamer muziek aan het Koninklijk Vlaams Mu ziekconservatorium, selecteert zijn me dewerkers in de eerste plaats onder de laureaten van het Antwerps Conserva torium. Voor de echte liefhebber van vogels en de liefhebber van vogelplaten zou het een groot gemis zijn als hij geen be zoekje bracht aan Galerie Kontrast op de Balans in Middelburg. Momenteel loopt daar een bijzonder fraaie expositie van platen uit de kollektie van de heer M.C. Kodde uit Veere, afkomstig uit o.m. boeken van Sepp - Nozeman, da terend uit het eind van de 18e eeuw. De vogels zijn uitermate exakt weerge geven en een aantal exemplaren die tentoongesteld zijn. zijn inmiddels zeer zeldzaam geworden. Een dubbelplaat van twee eenden is zelfs uniek in Ne derland. Vooral de kleuren zijn met grote zorgvuldigheid gekozen en bena deren de werkelijkheid vrijwel hele maal. Tevens zitten in de expositie een aantal platen van vogels van andere te kenaars, weliswaar iets minder van kwaliteit, maar toch stuk voor stuk klei ne meesterwerkjes. Een en ander wordt gekompleteerd door prenten van vlin ders en tegels van vlinders. Deze laatste werden vervaardigd door een oud-leraar plateelschilderen van de Porceleyne Fles Delft, de heer D. de Jong. In de naast gelegen kamer exposeert Marja Hooft een paar prachtige stukken keramiek. Zij gaat met de keramiek een bijna monumentale kant op. Vrijwel alle tentoongestelde objekten zijn uitge voerd in wit. Beide exposities lopen nog tot en met 24 juni. Openingstijden: dinsdag t/m za terdag van 11.00 - 17.00 uur. Ongetwijfeld zal dit gemengd ensemble een leemte in het Belgisch muziekleven vullen. Een aantal waardevolle compo sities, waaraan wegens de aard van hun bezetting, practisch altijd wordt voor bijgegaan, zal nu dank zij het Antwerps Kamermuziekensemble, ook tot uitvoe ring kunnen komen. Het eerste concert werd gegeven voor de Concertvereniging van het Antwerps Conservatorium op 17 december 1975. Sindsdien werden er reeds tal van con certen met veel succes gegeven. In Veere zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Octet (Parthia Eb Grote terts, op 103) 2 hobo's 2 klar., 2 fagotten, 2 hoorns. L. van Beethoven 1770- 1827. Allegro, Andante, Menuetto Allegro, Finale Presto. 2. Nonetto. per flaut, oboe, clarinetto, coruo, fagotto, violino, viola, violoncello en contrabasso. Bohuslav Martinu 1890 - 1959. I Poco Allegro II Andante III Allegretto 3. Serenade op 44 2 hobo's, 2 klar., 2 fagotten 3 hoorns, cello en bas. Anton Dvorak 1841-1904 Moderato quasi Marcia, Minuetto, An dante con motto, Finale Allegro Molto. Medewerkenden zijn: Mad Mouchablou viool; B. Piat Kowsky altviool; Roel Dieltens cello; Mare Saey basviool; Christian Plouvier fluit; Mer- tine Buyens hobo; Dirk Boiy hobo; Nestor Janssens klarinet; Marc van Hoorick klarinet; M. Loubry fagot; Willy Vannoten fagot; Herman Herman Nicolaas hoorn; Ivo Hedermann hoorn. Entree 4,— Kaartverkoop in de Grote Kerk (ook voorverkoop) De Rode Kruiscollecte die de afdeling Middelburg dit jaar organiseerde, werd een financieel succes, want de totaalop brengst was 46 Vi% hoger dan vorig jaar nl. "34.017.50 (1977: 23.220.84). Hiervan bracht Middelburg stad Van zaterdag 24 juni tot 1 juli wordt in Vlissingen de "Deense Week" georgani seerd. Op het programma staal o.m. de tentoonstelling "Danish Design", een handelstentoonstelling met tal van as pecten van Denemarken vroeger-en-nu. In dc openbare bibliotheek op het Spuiplein is van 24 juni - I juli een ten toonstelling te zien. gewijd aan de Deense schrijver Hans Christiaan An dersen en een andere tentoonstelling over Deense literatuur. Verder komt er een tentoonstelling van Deens keramiek en pottebakkerskunst in de Sl. Jacobskcrk. Op woensdag 28 juni wordt een geva rieerde avond in het "Scheldekwartier georganiseerd. Daarbij zal o.m. een Deense volksdans- en gyninaslieklhca- ler optreden en een film over Denemar ken worden vertoond. Op dezelfde dag wordt in de middaguren een "Vikin- gen-spelmiddag" voor kinderen van 6-12 jaar in hei Nollebos gehouden, waarbij de kinderen aan een 25-tal ver schillende spelen kunnen deelnemen. Op 30 juni staat een grote muzikale show op het Stadhuisplein op het pro gramma. VORIGE WEEK zaterdag opende een geheel nieuwe zaak op het Damplein. "Lukas", een Oriental boutique, die wordt geleid door een hele familie, de familie Lukas. Onder grote belangstel ling ging de boutique van start en vanaf tien uur 's morgens werd er 'open dag' gehouden. De eerste kennismaking ver liep geheel naar wens. De naam Oriental boutique geeft al zo'n beetje aan wat er zoal te koop is: een bonte kollektie kunstnijverheid uit de Oriënt, variërend van een aardige hanglamp tot een prachtige handgesneden houten olifant. Daartussen liggen vele andere kunstnij- verheidsprodukten: kisten, doosjes van papiermaché. poppen e.d. Behalve op het gebied van de kunstnij verheid is Lukas ook goed gesorteerd in horloges, die soms met kortingen wor den verkocht. "We willen voor perso neelsverenigingen. fabrieken en bedrij ven e.d. een soort paspoort uitgeven waarop deze kortingen worden ver leend" aldus de heer Lukas, die al heel wat ervaring heeft opgedaan met de kunstnijverheidsprodukten uit het Verre Oosten omdat hij vroeger werkzaam was in de groothandelsbranche op dit ter rein. Al met al is het een leuk zaakje gewor den, niet groot maar wel uitstekend ge sorteerd. 18.934.89 (53% meer bijeen, bedrijven collecte 3.600 6%). straatcollecte 0929.05 69%), St. Laurens/ 1887.05 8%), Nieuw en St. Joosland 1464,37 31%), Gapinge 594,50 1%), Serooskerke 1411.40 67%), Veere 1225,98 (in '77 geen col lecte) en Vrouwenpolder 970,26 20%). l)e Commissie Cultureel Kerkewerk van de Hervormde gemeente te Vlissingen organiseert deze zomer weer een aantal concerten in de St. Jacobskcrk. Donderdag 29 juni a.s. treedt het Ka merkoor Pavana uil Goes op onder lei ding van Hans Smout en Marian Leijnse aan hel orgel. Dit is een jubileumcon cert. daar op 28 juni 1968 - dus tien jaar geleden - hel l lentrop-orge! van de St. Jacobskcrk in gebruik werd genomen. Donderdag 13 juli concerteren Gerard l.egierse. orgel en Marijke Nieuwenweg. sopraan, beiden afkomstig uit Rotter dam. Hel derde en laatste orgelconcert wordt op donderdag 27 juli gegeven door Bram Beekman. Alle drie concerten vangen aan om 20.00 uur. .Voorts worden op de vrijdagen in juli marktconcerlen gehouden in de St. Ja cobskcrk van 12.30-13.00 uur. Deze zijn gratis toegankelijk. De organisten hier voor zijn respectievelijk: Jos Verpoorten (Breskens) - 7 juli. Piet Westhoeve (Ouddorp) - 14 juli. Rinus Verhage Middelharnis) - 21 juli en Marian Leijnse Vlissingen)28 juli. De ZRTC "1 heo Middelkamp", orga niseert van 26 t/m 29 juni een fietsavond vierdaagse vanaf Cafe de Geere Lange- viele 51 Middelburg. Men kan tussen 18.30 en 19.30 u starten. Het inschrijf geld bedraagt 6.- per persoon. Doen meerdere gezinsleden mee, dan 15,- per gezin. Er is keuze tussen 25 of 40 km. Na afloop ontvangt men een he rinnering. De Vlissingse Wandelsportvereniging 'Willen Is Kunnen' houdt zaterdag 24 juni a.s. bij het Zeemanserve een grote Rommelmarkt. Men hoopt hiermee voldoende geld bij elkaar te krijgen voor nieuwe regenkleding voor de jeugd- wandelgroepen, zodat deze op de jaar lijkse grote wandeltocht van W.I.K., de 12e De Ruytermars, met deze uitrusting kunnen uitrukken. middelburg vlissingen iruininqen oostburg zelzate sint niklaas antwernpp 710. Een revolutionair leef en woomdee. Elementen voor eindeloos nieuwe zitsituaties.,voor Gelderland ontwikkeld door Jan des Bouvrie. De constructie en materialen zijn langdurig beproefd, de toepassing van de beste kwaliteiten koudschuim garandeert tijdloos geriefelijk zitcomfort. De gelijke hoogte van ruggen en armen brengen een rustniveau in het interieur, deze hoogte is zodanig bepaald dat de elementen ook onder ramen geplaatst kunnen worden. Met schroefverbindingen worden zit. rug en armen op uiterst simpele wijze bevestigd. Met een schroevendraaier monteert en verplaatst u de elementen, bouwt u aan een ideaal interieur. Met deze brochure pogen wij u een indruk te geven van de onbegrensde flexibiliteit. Uw woninginrichter kan u meer vertellen en hij heeft houten schaalmodellen waarmee u spelenderwijs indelingen en opstellingen, naar uw eigen ruimtelijke mogelijkheden en wensen, kunt maken. Toe, probeer 't. de nieuwe manier van samen-thuis-zitten. m® §118 de grootste en meest eksklusieve meubelshowroom van de benelux is de moeite van uw reis naar zeeuws Vlaanderen dubbel en dwars waard. een parkeerplaats voor honderden auto's, een koffiebar en een kinderspeelplaats; dat alles kunt u misschien ook elders aantreffen, daarvoor hoeft u waarschijnlijk niet persé naar de nieuwe showrooms van pot aan de nieuwendijk in axel. u gaat tenslotte naar een meubelzaak om de meubelen, wat dat betreft bent u bij pot echter ook aan het goede adres, pot heeft een enorme keus in eksklusieve meubelen, tapijten en lampen, die altijd net even anders zijn. beter, fraaier, eks- klusiever en dat hoeft beslist niet altijd duurder te zijn. want naast gerenommeerde meubelmerken van wereldklasse, kunt u bij pot tevens uitstekend terecht voor meubelen die eenvoud paren aan verantwoorde vormgeving... en daar gaat het om. aan dertien-in-een-dozijn meubelen heeft pot ook geen behoefte, en wees eerlijk: u toch ook niet? daarom tot ziens bij pot, want architekten, binnenhuisadvi seurs en decorateurs hebben alle mogelijke moeite gedaan om u een voorproefje te geven van het winkelen in de jaren 1980 tot 2000 in de grootste en meest eksklusieve meubel- showroom van de benelux. met meubelen van wereldklasse, de enige meubelzaak in deze streek met een grote keus in "grote" meubelen, artifort, brunati, cassina, cristal, durlet, gelderland, interlübke, de sede en thonet, zowel in moderne als klassieke stijl, u bent van harte welkom, tel. 8 lijnen - ned. 011 55-2010 belgië 00-31.11 55-2010 openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 uur dinsdag tot vrijdag 9.00 tot 18.00 uur zaterdag 9.30 tot 18.00 uur. vrijdagavond koopavond. bergen op zoom roosendaal kortrijk brugge

de Faam | 1978 | | pagina 6