Zoals die geldt van 1 juli 1978 totl julil979 REGELING INDIVIDUELE I HUURSUBSIDIE oA m Wat zijn woningen in Beshutte sfeer Bouwfonds Kandidaten voor overlegcommissie kunnen zich nog opgeven OPGEBROKEN-AFGESLOTEN Woensdag 21 juni 1978 F OPENBARE COMMISSIE VERAGDERING vAET OQ CULTURELE AGENDA In kader opstellen Welzijnsplan GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG VERKEERS MAATREGELEN Hier komen 44 premie'» Koopwoningen en 22 Koopwoningen in de beshutfe sfëer inlichtingen: Bouwfonds - infocentrum Middelburg Kor te Delft 2 Tel: 01180-27158 Periode 21 juni - 28 juni I De overheid geeft voor de woningbouw subsidies aan gemeenten, woning bouwverenigingen en partikuliere verhuurders. De huurders profiteren hiervan want de subsidies worden volledig in de huurprijs verwerkt en leiden zodoende tot een belangrijk lagere huur van vooral de nieuwste woningen. Met subsidie maakt de overheid ook het bouwen van wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoude met lage huurprijzen mogelijk. En dat geldt niet alleen voor nieuwbouw, maar ook voor het aankopen en daarna verbouwen van bestaande panden tot zulke wooneenheden. Het hierbij ge volgde subsidiesysteem is erop gericht tot zulke vraaghuren te komen, dat jongere alleenstaanden die huren als regel kunnen betalen. Ondanks deze huurprijsverlagende subsidies voor nieuwbouw en verbouw kan het voorkome; dat de te betalen huur voor bepaalde huurders toch in verhou ding tot hun inkomen nog erg hoog is. Als extra steun is daarom onder andere de individuele huursubsidie ingevoerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt óf rechtstreeks aan de huurders verstrekt, óf via de verhuurders op de huurprijs in mindering gebracht. UITGANGSPUNT: REDELIJKE WOONLASTEN Als uitgangspunt voor deze subsidie geldt, dat iedere huurder geacht wordt volgens bepaalde normen een redelijk deel van het inkomen aan huur te kun nen besteden. Komt de huurlast daar boven. dan kan de overheid bijspringen. Wel zijn er nog enkele punten die u in het oog moet houden, vooral als u tus sen verschillende woningen kunt kie zen: -niet in alle gevallen past de overheid het gehele verschil bij tussen de wer kelijke huur en de huur die u geacht wordt te kunnen betalen. Voor dure woningen kan daardoor, zelfs met in dividuele huursubsidie en/of een huur- gewenningsbijdrage, de zelf te dragen huurlast hoger zijn dan voor minder dure woningen. -verder zullen de subsidiebedragen jaarlijks worden aangepast aan de ont wikkeling van lonen en prijzen. Voor de meeste huurders die huursubsidie ontvangen zal dit tot gevolg hebben dat de door hen zelf te betalen huur ten minste in hetzelfde tempo zal stijgen als de kosten van levensonderhoud. De laatste jaren zijn deze gestegen met (soms belangrijk) méér dan 7% (het thans geldende percentage van de jaarlijkse huurverhoging). -bovendien zal het inkomen in veel ge vallen meer toenemen dan de kosten van levensonderhoud. In die gevallen is er sprake van een werkelijke inko mensverbetering. En even goed als men van een werkelijk hoger inkomen bij voorbeeld meer belasting moet beta len, zal men daarvoor ook een groter deel (en dus een belangrijk groter be drag) aan huur dienen te besteden, -bij de individuele huursubsidie voor alleenstaanden die jonger zijn dan 30 jaar wordt uitgegaan van wat hogere huurquoten (dat wil zeggen dót deel van het inkomen dat redelijkerwijs aan huur kan worden besteed) dan bij ge? zinnen. De bijdrage wordt niet toegekend als de gemeente vindt, dat op het moment waarop de huurovereenkomst werd aangegaan andere, meer passende woonruimte tegen een lagere huur be schikbaar was. Woningzoekenden die overwegen om in verhouding tot hun inkomen dure woonruimte te huren moeten hiermee dus wel rekening hou den. Voordat zij dure woonruimte hu ren moeten zij, als zij van de regeling gebruik willen maken, dus eerst bij de gemeente informeren of er goedkope re, passende woonruimte beschikbaar is. Let wel: in dit verhaal is de regeling uiteengezet, zoals deze geldt vanaf 1 juli 1978 tot 1 juli 1979. VOOR WIE GELDT DEZE REGE LING? Voor de berekening van de individue le huursubsidie worden twee tabellen met bijbehorende voorwaarden ge bruikt. A. Er is een tabel voor - gezinnen - alleenstaanden van 30 jaar en ouder en - duurzaam samenwonende alleen staanden en B. er is een tabel voor - alleenstaanden, jonger dan 30, die niet gehuwd zijn geweest en die niet in aanmerking komen voor kinderaftrek. Onder duurzaam samenwonende alleenstaanden worden voor de toe passing van deze regeling verstaan: twee alleenstaanden, die een gemeen schappelijke huishouding voeren en kunnen aantonen dat zij tenminste één jaar hebben samengewoond of tenminste één jaar gezamenlijk bij de gemeente als woningzoekend staan ingeschreven. Als zij wel gehuwd zijn geweest, of als zij wel in aanmerking komen voor kinderaftrek, dan geldt voor hen de regeling en de tabel voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder. Gemakshalve zal verder in dit artikel steeds worden gesproken over gezinnen (zie onder A) en over alleenstaanden (zie onder B). WANNEER KUNT U IN AANMER KING KOMEN VOOR EEN BIJ DRAGE? Gezinnen U kunt voor een bijdrage volgens de tabel gezinnen in aanmerking komen als u huurder bent van een woning en - een belastbaar inkomen hebt van nie't meer dan 38.000,— per jaar; - de huurprijs van uw woning tenmin ste 2.160,per jaar 180,- per maand) en ten hoogste 6.750,- per jaar 562.50 per maand) bedraagt. Alleenstaanden U kunt voor een bijdrage volgens de tabel alleenstaanden in aanmerking komen als u huurder bent van een woning en - een belastbaar inkomen hebt van niet meer dan 22.500.-per jaar; - de huurprijs van uw woning tenmin ste 1.635,per jaar 136.25 per maand) en ten hoogste 4.500,- per jaar 375,- per maand) bedraagt. Uitzonderingen Huurders die op 1 juli 1978 65 jaar of ouder zijn, of anders voor 1 juli 1979 de leeftijd van 65 bereiken, komen voor subsidie in aanmerking ook als de huurprijs meer dan 6.750,- per jaar bedraagt. Voorwaarde hierbij is dat door deze huurders de desbetref fende woning al op 30 juni 1978 werd bewoond. Een alleenstaande, die met één of meer anderen een woning bewoont, kan een bijdrage krijgen als de huur van de woning niet meer bedraagt dan 6.750.- per jaar. Verder wordt de maximum huurgrens, waarbij geen subsidie meer wordt verleend, niet gehanteerd: - in bijzonder schrijnende gevallen, bijvoorbeeld aan gehandicapten die huurder van een woning zijn: - voor huurders van woonhuizen die een monument zijn en met rijkssubsi die zijn gerestaureerd. Voor het bepalen van de hoogte van de bijdrage wordt in deze gevallen de maximum huurgrens van de tabel aangehouden (voor gezinnen 6.750,- per jaar en voor alleen staanden 4.500,- per jaar), dus niet de werkelijke, hogere huur, waardoor men van een bijdrage zou zijn uitge sloten. In het voorgaande is uitgegaan van huurders van zelfstandige woningen. Aan alleenstaanden kan ook een bij drage worden toegekend als zij huurder zijn van zogenaamde wooneenheden: woonruimten, die deel uitmaken van woongebouwen voor de huisvesting van alleenstaanden en/of 2- persoonshuishoi'dens, maar die geen zelfstandige woning vormen. Die woongebouwen moeten dan wei toebe horen aan een door de Staatssekretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aangewezen, niet-winstbeo- gende instelling. Hieronder vallen woningbouwvereni gingen, en stichtingen voor studen tenhuisvesting van de instellingen voor wetenschappelijk onderwijs. Verder komen voor aanwijzing in aanmerking andere, niet-winstbeo- gende instellingen, die eigenaar zijn van woongebouwen, die met rijks- steun zijn gebouwd of verbouwd. Niet in aanmerking komen verzor gingstehuizen voor bejaarden, ver pleegtehuizen c.d. en wooneenheden voor in deze instellingen werkzaam verplegend personeel. Ook aan huur ders van kamers wordt geen indivi duele huursubsidie toegekend. HET INKOMEN Voor de toepassing van deze regeling (zowel voor gezinnen als voor alleen staanden) moet het inkomen van 1977 worden genomen, verhoogd met 10%. Onder inkomen wordt verstaan: dat deel van het inkomen, waarover loon belasting of inkomstenbelasting wordt be'aald, het zogenaamde belastbare inkomen. Waarom deze verhoging met 10%? Deze verhoging is nodig, omdat dit subsidietijdvak loopt tot 1 juli 1979. Bij het bepalen van het inkomen voor dat tijdvak gaat het er dus om de te verwachten loonstijging vanaf 1977 tot 1 juli 1979 zo goed mogelijk te schat ten. Als het inkomen over 1977 meer dan 25% hoger of lager is dan in het voorgaande jaar. wordt in bepaalde gevallen uitgegaan van het inkomen in het lopende jaar. Gezinnen De bijdrage wordt alleen verstrekt als het inkomen niet meer bedraagt dan 38.000,- per jaar. Werken man en vrouw beiden, dan wordt de bijdrage bepaald naar het inkomen van dege ne, die het hoogste inkomen heeft. Vervolgens wordt de bijdrage, die bij dat (hoogste) inkomen hoort, vermin derd met 15% van hetgeen de andere méér verdient dan 1.900,- per jaar. Hierbij is er vanuitgegaan dat het hoogste inkomen méér bedraagt dan f 18.500,-per jaar. Het k kan voorkomen dat het hoogste inkomen minder is dan 18.500,- per jaar en het gezamenlijk inkomen na aftrek van 1.900,- méér bedraagt dan 18.500,-. In zo'n geval wordt de bijdrage die bij het hoogste inkomen hoort, verminderd met 15% van het gezamenlijk inkomen, dat na aftrek van 1.900.- het bedrag van 18.500.-overschrijdt. Als het gezamenlijk inkomen - na af trek van 1.900,- - minder is dan 18.500.- per jaar, dan wordt dat in komen als basis voor het berekenen van de bijdrage genomen. Het voor gaande geldt ook voor twee alleen staanden. die een gemeenschappelijke huishouding voeren en duurzaam sa menwonen. Alleenstaanden De maximum inkomensgrens om voor een bijdrage in aanmerking te komen bedraagt voor alleenstaanden onder de 30 jaar 22.500.- per jaar. DE HUURPRIJS Voor de periode 1 juli 1978 - 1 juli 1979 wordt als huurprijs aangemerkt de huurprijs op 1 juli 1978. Als huur prijs geldt het totale bedrag dat perio diek voor het gebruik van de woning aan de verhuurder wordt betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: -1780.- per jaar als in de huurprijs een bedrag voor stookkosten is begrepen, indien het een zelfstandige woning betreft; - 390.- per jaar als in de huurprijs een bedrag voor stookkosten is begre pen. indien het een zogenaamde wooneenheid betreft; - de bedragen die betrekking hebben op een bij de woning horende garage, een overdekte autostalling (carport) of een bedrijfsruimte; - in de huurprijs begrepen bedragen voor meubelen en stoffering; - de bedragen die betrekking hebben op de levering van water, gas en elek triciteit; - in de huurprijs begrepen bedragen ter vergoeding van maaltijden, ver pleeghulp en dergelijke. Als de huur niet geheel, maar ten dele ten laste komt van de huurder, wordt de huurprijs voor hel bepalen van de bijdrage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huurder heeft onderverhuurd of met één of meer anderen gezamenlijk heeft gehuurd (En waarbij er, voor de toepassing van de regeling voor alleenstaanden, geen sprake is van het voeren van een ge meenschappelijke huishouding en duurzaam samenwonen^ Maar niet alleen het huisvesten van bijvoorbeeld een kostganger is onder huur. Want ook in het geval dat er bij de huurder kinderen van 30 jaar en ouder met een eigen inkomen inwo nen wordt het redelijk gevonden dat een gedeelte van de woonlasten voor rekening van deze kinderen komt. HOOGTE VAN DE BIJDRAGE De toegekende bijdrage is een netto bijdrage. Dat wil zeggen, dat dc even tueel over de bijdrage verschuldigde belasting en sociale verzekeringspre mies al zijn ingehouden. Als de bij drage volgens de berekeningen min der dan 120,per jaar zou bedragen wordt zij niet toegekend. Gezinnen De bijdrage is afhankelijk van het in komen en de huurprijs en bedraagt tenminste 120,- en ten hoogste 3.900,- per jaar. Zij wordt bepaald aan de hand van een tabel. Alleenstaanden Voor alleenstaanden bedraagt de bij drage tenminste 120.- en ten hoog ste 2.400,- per jaar. De hoogte van de subsidie wordt bepaald aan de hand van een tabel. HET AANVRAGEN VAN EEN BIJ DRAGE Huurders die al vóór 1 juli 1978 huur subsidie ontvingen voor de periode tot I juli 1978 krijgen, in dc loop van april 1978, voor het tijdvak ljuli 1978 1 juli 1979 automatisch een aanvraagfor mulier thuisgestuurd. (Wat niet bete kent, dat dan ook automatisch de subsidie zal worden verleend!) Voor de overige huurders zijn aan- vraagformulieëen voor de periode 1 juli 1978 - 1 juli 1979 verkrijgbaar bij de gemeente, bureau huisvesting van de afdeling bevolking' Simpelhuis- straat 1. De aanvragen voor huursubsidie over de nieuwe periode moeten vóór 1 ok tober 1978 bij de gemeenten worden ingediend. Als de verhuurder bereid is de bijdra ge in mindering te brengen op de huurprijs (zie uitbetaling bijdrage punt B.) dan is het voor een goede uitvoering van de regeling gewenst, dat de aanvraag zo spoedig mogelijk wordt ingediend. De gemee nte voorziet de aanvragen van advies. De beslissing wordt geno men door de Centrale Direktie van de Volkshuisvesting te Zoetermecr. Van de genomen beslissing krijgt de huur der bericht. Bij het voorgaande is er vanuit gegaan, dat men reeds op 1 juli 1978 huurder van de woning was. In dat geval wordt als huurprijs aange merkt de huurprijs op 1 juli 1978. Als men na 1 juli 1978 huurder van een woning wordt, moet de aanvraag wor den ingediend binnen drie maanden, te rekenen vanaf de datum waarop de huur is ingegaan. Als huurprijs geldt dan de huurprijs, die men op de in gangsdatum moet betalen. UITBETALING BIJDRAGE a. rechtstreekse uitbetaling De bijdrage wordt aan de huurder per kwartaal uitbetaald. Na afloop van elk kwartaal wordt aan de huurder een formulier voor het aanvragen van de uitbetaling gezonden (de zgn. bewo- ningsverklaring). Als deze verklaring akkoord is bevonden, wordt de bij drage ongeveer twee maanden daarna vanwege de Centrale Direktie van de Volkshuisvesting uitbetaald. Als op het moment waarop de bijdrage wordt toegekend, reeds één of meer kwarta len zijn verstreken, zal de bewonings- verklaring niet aan de aanvrager wor den gezonden en zal betaling over die termijnen automatisch paMl plaats vinden. In verband hiermee dient een verhuizing na het indienen van een aanvrage onmiddellijk aan het minis terie te worden gemeld.'Uitbetaling is alleen mogelijk door overschrijving op een girorekening of een bankrekening, b. bijdrage verwerkt in de huurprijs Er wordt naar gestreefd - op basis van vrijwilligheid - de bijdrage via de ver huurder iedere maand op de huurprijs in mindering te brengen; dit ter voor koming van het soms langdurig wach ten op de uitbetaling. De verhuurder zal u kunnen inlichten of deze maa tregel ook op u betrekking kan heb ben. WAT STAAT U NU TE DOEN? 1. Aan de hand van dit verhaal kunt u in grote lijnen nagaan, of u voor een individuele bijdrage in de huur in aanmerking komt. 2. Als u meent, dat dit het geval is. kunt u een aanvraagformulier bij de gemeente halen (bureau huisvesting. Simpelhuisstraat 1), tenzij u het for mulier al toegezonden heeft gekregen. Bij dit formulier is een uitvoerige toe lichting gevoegd. U zendt het formu lier - volledig ingevuld - aan de ge meente terug of aan de verhuurder, in het geval dat deze bereid is de bijdrage op de huur in mindering te brengen. 3. U krijgt dan bericht op uw aan vraag. Met de behandeling van de aanvraag kan geruime tijd zijn gemoeid. Als u een bijdrage wordt toegekend, wordt deze gestort op de door u opge geven girorekening of bankrekening. De in dit verhaal besproken regeling is opgenomen in de folder "Individuele Huursubsidie". Deze folder, waarin ook aparte tabellen staan voor het be rekenen van de bijdrage voor gezinnen en alleenstaanden jonger dan 30 jaar, is gratis verkrijgbaar bij het bureau Huisvesting, Simpelhuisstraat 1 (schuin tegenover de Engelse Kerk) en het bureau Voorlichting van de ge meente (begane grond stadhuis). Bij het bureau Huisvesting zijn tevens na dere inlichtingen over de subsidierege ling verkrijgbaar en zoals al eerder ge zegd de aanvraagformulieren hiervoor. Ter voorbereiding op de gemeente raadsvergadering van 3 juli a.s. vinden drie vergaderingen plaats van vaste raadscommissies. Deze commissiever gaderingen zijn, evenals de raadsver gaderingen openbaar. Dat wil zeggen dat zij door iedere belangstellende als toehoorder kunnen worden bijge woond. De agenda's van de raads commissievergaderingen liggen ter inzage bij bureau Voorlichting (bega ne grond stadhuis). Hieronder een overzichtje van de te houden commis sievergaderingen. die allen plaatsvin den in het stadhuis. 1. Commissie Onderwijs op maandag 26 juni in de b. en w. kamer. Aanvang 16.30 uur. 2. Commissie Financiën op dinsdag 27 juni in de b. en w. kamer. Aanvang 15.30 uur. 3. Commissie Gemeentebedrijven op dinsdag 27 juni in de b. en w. ka mer. Aanvang 19.30 uur. - Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel i OPEN LUC! ITU I EATER TOOR- ENVLIEDT vrijdag 23 juni, zaterdag 24 juni, vrij dag 30 juni en zaterdag 1 juli. 20.30 uur: "Volpone" van Ben Jonson door Stichting Middelburgs Theater onder regie van Gerard Baijens. Producer is Jan de Nes. Kaarten zijn a 5.50 (voor CJ.P. en Pas 65 4.50) ver krijgbaar bij de V.V.V.-kantoren in Middelburg en Vlissingen bij MU 2000, Lange Delft 26 en op de avond van de voorstelling aan de kassa van het theater. Bij slecht weer zal de voorstelling van zaterdag 24 juni plaatsvinden op woensdag 28 juni. ABDIJPLEIN (bij slecht weer Con cert- en Gehoorzaal) woensdag 28 juni, 20.30 uur: Nederlands Blazersensemble voert werken uil van Louis Andriessen ("Dc Staat") en Geert van Keulen ("Chordz"). Een concert in het kader van het Holland Festival. Kaarten 7,50 zijn verkrijgbaar bij de ge meentelijke Culturele Dienst. Molen water 99a en bij Jeugd en Muziek Zeeland. Nieuwe Haven 43. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM, Molstraat 13 t/m donderdag 22 juni; Tekeningen- en schilderijenexpositie van Ramanandra. GALERIE CONTRAST, Balans 19 t/m zaterdag 24 juni: Expositie van de kcraniste Marja Hooft, een collectie oude vogelpren- ten van M.C. Kodde en tegels met vo gels en vlinders van Dirk de Jong. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur. GALERIE T GROENTJE, Groen markt 5 t/m dinsdag 4 juli: Expositie van dc kunstschilder C'lau- dio Diaz uit Madrid en de beeldhou wer Peter de Jong uit Middelburg. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 14.00-17.00 uur. Voor bezichtiging buiten de expositietijden kan een te lefonische afspraak gemaakt worden tel. (01180)-12898. VLEESHAL t/m zondag 9 juli: Festival "Nieuwe Muziek". Tentoon stelling met werken van Sylvano Bus- sotti en andere componisten. Dage lijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis, t/m zaterdag 8 juli: Festival "Nieuwe Muziek". Op het programma staan avant-garde con certen, jazzconcerten, lezingen en films rondom diverse componisten. Een volledig programma-overzicht is te verkrijgen bij dc gemeentelijke Cultufele Dienst. Molenwater 99a, bij het bureau Voorlichting in het stad huis en bij Jeugd en Muziek Zeeland, Nieuwe Haven 43. Toegangskaarten Festival Passepar tout: 50,— Weekendkaart (vrij. - za. - zo.): 20,- Dagkaart: 10,— Concerten: 6,— en 7,50, Film: 4.— en lezingen gratis. Kaartverkoop/organisatie: Jeugd en Muziek Zeeland, Nieuwe Haven 43, tel. (01180)-15256. Geopend: maan dag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. ZEEUWS MUSEUM t/m maandag 7 augustus: "Straten, stampen en vlijen", een ten- Om zowel het georganiseerd Particu lier Initiatief (P.I.) als de bevolking ee te kunnen laten denken over de ont wikkeling van een gemeentelijk Wel zijnsplan. wil het college van burge meester en wethouders graag komen tot het instellen van een overlegcom missie. We schreven daar al uitgebreid over in deze gemeentelijke voorlich tingsrubriek. De overlegcommissie zou kunnen bestaan uit 5 vertegen woordigers P.I., 5 vertegenwoordigers namens de gemeenteraad (raadsleden dus) en 5 vertegenwoordigers uit de Middelburgse bevolking. De organi saties van het Particulier Initiatief hebben schriftelijk het verzoek gehad in onderling overleg een voordracht voor 5 kandidaten op te stellen. Een ieder, die namens de bevolking wil plaatsnemen in de overlegcommissie, moet zich zo spoedig mogelijk bij een wijkvereniging opgeven als kandidaat. We willen nog eens met nadruk stel len, dat u geen lid van een dergelijke vereniging behoeft te zijn. Ónder- staand vindt u de namen en secreta riaten van de wijkverenigingen. WIJKVERENIGINGEN MET SECRETARIATEN Wijkverenigng Dauwendaele, J. Biesma, Meanderlaan 172. Buurtvereniging "Eigenhaard", R. Vleesdrager, Loskade 23. Wijkvereniging Klarenbeek, W.C. Rouwendal. Sir Winston Churchill-laan 47. Wijkvereniging Nieuw- en Sl. Joosland, J.H. Boonc. Van Akenstraat 9. Wijkvereniging Sint Laurens, J.W. den Engelsman, Burg. Baa slaan 14. Wijkvereniging't Zand. A.A. de Priester. Zandkreekstraat 31. Wijkvereniging Zuid. F.J. Schrcuders, Prinsenhove 136. Wijkvereniging Zuid West Cen- trum. Mw. M. van Loo, Langeviele 78. Buurtvereniging "De 28e Wijk" (Bogardstraat e.o.), Mw. J. de Hooge. Bogardstraat 20. extn toonstelling niet ruim dertig foto's, waarop dé verschillende handelingen zijn te zien, die te pas komen bij het 'straten maken, tot ongeveer eind augustus: Een kwartier durende voorstelling van cen Engels gesproken zwart-wit film over het binnenvallen van de geal lieerden op Walcheren (bij Westka- pelle, in 1944) om de bevolking van de Duitse bezetting te bevrijden. Voor stellingen van maandag t/m vrijdag om 11,00. 14.00 en 15.00 uur. Gravenstraat In de Gravenstraat, ter hoogte van nr. 54. is een apart parkeervak voor het motorvoertuig van de heer ll.A. .loos- se. die op nr. 57 woont. Andere weg gebruikers mogen van dit parkeervak geen gebruik maken. De heer Joosse heeft nu meegedeeld, dat hij van hel genoemde parkeervak geen gebruik meer wenst te maken. Daarom wordt hel hier eerst geldende parkeerverbod voor andere weggebruikers opgehe ven door burgemeester en wethou ders. I'ot 14 juli a.s. kan iedere belangheb bende tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Het bezwaarschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Mid delburg. Een ieder, die de borden van het Bouwfonds (zie foto) in het plan "Klaren beek lil" heeft gelezen, zal zich verwonderd hebben afgevraagd wat nu toch wel woningen in "beshutte" sfeer zijn. Gaat het hier om huizen met een speciale dakbedekking of worden rond de woningen wellicht bessestruiken geplant? Er zijn mensen die zich. na het lezen van de tekst, de wildste voorstellingen maken. En toch ligt het allemaal heel eenvoudig. Bij het ver vaardigen van de tekst heeft men gewoon een letter vergeten te schilderen. U begrijpt het al. Er behoort te staan: 22 koopwoningen in de beschutte sfeer. Huizen dus, die bestemd zijn voor mensen met een wal smallere beurs. Donderdag 26 mei j.l. werd door wethouder W.P.J. Baars de eerste paal geslagen voor de op het bord vermelde woningen. l't.AAl S EN VER KEER.SM A Al HKCJI-1 I N 1. Scisbuitcnbrug Hoi inkomende verkeer over dé Scisbuitcnbrug is gestremd. Omleiding via dc l aan der Ver. Nalies. Berkenlaan, Lange Vielcsingel en Vlis- singscsingel. Eenrichtingsverkeer lussen Scis- brug en Sandbcrglaan in de richling van de Sandbcrglaan. Seiswcg bij Scissingcl afgesloten Inrijden vanaf Olmenlaan .toegestaan. Op maandag 26. dinsdag 27 en woensdag 28 juni /.uilen asfaltcringswcrkzaainheden worden uitgevoerd. Hel gedeelte Seissingcl tussen de brug en de Sandbcrglaan is dan tijdelijk afge sloten. 2. Koudekerkscweg tussen .loost de Moorstraat en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden Het verkeer wordt met verkeerslichten over itn rijbaan ge leid. 3. Zusterstraat Voor verkeer afgesloten 4. Bagijnhof Afgesloten voor verkeer 5. Molenberg en Augustijnenstraat Afgesloten voor verkeer 6. Oude Vlissingseweg bij Abeele Afgesloten voor alle verkeer Omleiding met borden aangegeven. AARD VAN HEI WERK Aanleg Noord-Zuid Tangent deel lil Reconstructie van de weg Herstraten Herstraten Vernieuwen gas- en waterleidingen Bouw van een duiker AANVANOSDATl M In uil voering In uitvoering In uitvoering in uitvoering In uitvoering In uitvoering ^ouder zijn, of anders voor 1 juli 1979 Voor het bepalen van de bijdrage vinden. In verband hiermee dient een naten van de wijkverenigingen. 1 1 I

de Faam | 1978 | | pagina 5