EEN EIGEN HUIS MET STEUN UIT HET BEZIT VORMINGSFONDS GOOI GEEN ROMMEL IN HET WATER Y erkiezingsuitslagen- bijeenkomst in hal Stadhuis DRUGS MEE? VERGEET 'T MAAR cdn V Onder bepaalde voorwaarden renteloze lening mogelijk ZVU-FILM "LUMIERE" IN CITY THEATER HOLLAND FESTIVAL IN MIDDELBURG OPGEBROKEN-AFGESLOTEN 2^1 1 coS 'Tv 1 Ook niet op straten, stoepen en plantsoenen U bent vana$$nd welkom Buitenland straft met harde hand Woensdag 31 mei 1978 F Begonnen met bouwrijp maken "Dauwendaele II" MENU "TAFELTJE DEKJE" HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN VERKEERS MAATREGEL GEVONDEN VOORWERPEN CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG BESCHERMDE ZWAAN Periode 31 mei - 7juni ir^ h èfCife m i y - 'LI I h Door de instelling van het Bezitvormingsfonds kan men bij het kopen van een woning - onder bepaalde voorwaarden - een renteloze lening van 2.400,— verkrijgen. Eén van de voorwaarden is, dat de verwervingskosten van de woning onder een bepaald bedrag blijven. Voor een nieuwe woning is dat bedrag 113.000,— en voor een al eerder bewoonde woning 75.000,- Verwer vingskosten zijn koopsom, notariskosten. overdrachtskosten en makelaar sprovisie samen. De hypotheekkosten tellen niet mee. Wanneer komt men in aanmerking voor een renteloze lening? De renteloze lening wordt verstrekt aan personen, die - meerderjarig, maar jonger dan 35 jaar zijn. (Gehuwden, jonger dan 21 jaar, zijn voor de wet meerder jarig). - een belastbaar inkomen hebben genoten dat in 1975 of 1976 - dit naar keuze van de aanvrager min der was dan respectievelijk 32.700- of 36.600.- (de in komens van man en vrouw moeten bij elkaar opgeteld worden!) - geen vermogensbelasting zijn ver schuldigd over 1977. Iemand die al eigenaar is van de wening die hij verlaat komt niet in aanmerking voor een renteloze lening voor een andere woning. Een uitzon dering hierop wordt gemaakt voor degenen die een krot verlaten, waar van ze eigenaar zijn. Voor welke woningen wordt de rente loze lening verstrekt? De renteloze lening kan- zoals gezegd Kort geleden is men begonnen met het bouwrijp maken van "Dauwendaele II". het gebied dat is gelegen achter het station. Er zal hier dichte bebou wing komen. Voor het rijverkeer en de voetgangers zullen gescheiden wegen worden aangelegd. Door veel variatie, in zowel de woningbouw als de be stratingen aan te brengen, wordt ge tracht het geheel een speels karakter te geven. Ten we sten van de Segecrs- weg zullen ongeveer 250 woningwet woningen worden gebouwd. Een drietal architecten is reeds bezig hier voor de plannen uit te werken. Het gebied ten oosten van de Segeersweg. rondom huize "Rozenburg" is be stemd voor koopwoningen. Hierbij denkt men aan een rijk gevarieerde aaneengesloten bebouwing. Het bouwrijp maken van het gebied "Dauwendaele II' zal ongeveer acht maanden duren. In het vierde kwar taal van dit jaar hoopt men te starten met de bouw van het eerste blok wo ningen. - niet alleen voor nieuwe maar ook voor al eerder bewoonde woningen worden verstrekt. Er worden wel grenzen gesteld aan de verwervingskosten. Voor nieuwe wo ningen is deze grens gesteld op 113.000.—van al eerder bewoonde woningen zullen de verwervingskos ten niet meer dan 75.000,— mogen bedragen. De woning moet geschikt en bestemd zijn om het gehele jaar door te worden bewoond door de aanvrager van de lening. De lening wordt dus niet ver strekt voor de aankoop van bijvoor beeld een recreatiewoning, een zo merhuisje of een tweede woning. Ook komen niet in aanmerking woningen, die blijvend ongeschikt zijn voor be woning., noodwoningen, woonketen en soortgelijke bouwsels. Als verwacht wordt dat een woning binnen afzien bare tijd zal worden afgebroken, wordt in het algemeen ook geen ren teloze lening verstrekt. Bij huurkoop van een woning kan de renteloze lening pas worden verkregen als de huurkoopovereenkomst geheel is nagekomen. Dus niet bij het sluiten van de overeenkomst en ook niet zo lang er nog huurkooptermijnen moe ten worden betaald. Aflossing van de lening De lening wordt verstrekt voor een periode van negen jaar. Het bedrag van de lening moet in acht gelijke, jaarlijkse termijnen worden terugbe taald. Aflossing van de eerste termijn behoeft pas twee jaar na het verkrijgen van de lening plaats te vinden. Aan de lening is de voorwaarde verbonden, dat de aanvrager de woning ten minste negen jaar als eigenaar zal bewonen. Verlaat de aanvrager binnen negen jaar de woning, of voldoet hij op an dere wijze niet meer aan de gestelde voorwaarden, dan wordt het dan nog niet afgeloste bedrag ineens terugge vorderd. Hoe wordt de renteloze lening aange vraagd? Aanvraagformulieren zijn bij de afde ling Algemene Zaken van de gemeen te in het stadhuis (ingang L. Noord straat - eerste verdieping) verkrijg baar. De formulieren moeten - ook weer bij de gemeente - worden inge diend vóór het in eigendom verwerven van de woning. Als datum van het in eigendom verwerven van de woning geldt de datum van de transportacte. In die gevallen, waarin de aanvrager zélf de opdrachtgever is voor het bou wen van een woning op eigen grond, Wekelijks zorgen de medewerkers van de gemeentelijke plantsoenendienst ervoor, dat de plantsoenen in de diverse wijken worden ontdaan van straat- en zwerfvuil, zoals papier, plastic enzovoort. Vuil dat daar dikwijls terecht is gekomen door de slordigheid van kinderen en volwassenen. Soms wordt de rommel zomaar neergegooid. Een andere keer is het weer afkomstig uit bijvoorbeeld huisvuilzakken. die niet goed zijn dichtgebonden. Ook komt het voor dat een plantsoen wordt gebruikt als clandestiene stortplaats. Nu we het daar toch over hebben: ook de waterpartijen, zoals b.v. brand vijvers, worden als zodanig gebruikt. Ook deze borden regelmatig schoongemaakt. Wat daar allemaal uit komt kunt u zien op de hierbij afgedrukte foto. die is gemaakt bij de brandvijver in de buurt van de J. Schottelaan. Winkelwagentjes, oude matrassen, onderdelen van (brom)fietsen en auto's en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Laten we daar toch mee ophouden. We moeten er toch voor zorgdragen, met z'n allen, dat onze stad schoon en leefbaar blijft. De ge meente wil u daar graag bij helpen. Het is daarom dat de gemeentereiniging u wekelijks de gelegenheid biedt, naast het gewone huisvuil, uw grofvuil aan te bieden. U moet er alleen voor zorgdragen dat het gemakkelijk is mee te nemen. Hei moeten dus draagbare eenheden zijn. Plastic zakken en andere pakketten mogen niet eerder dan 7.00 uur op de ophaaldag op de stoep worden gezet. U ziet het. het is nergens voor nodig uw rommel te gooien op straten, stoepen en in plantsoenen of waterpartijen. geldt de datum waarop de bouwver gunning is verleend. De gemeente zendt de aanvragen met een advies naar de minister. De aanvrager ont vangt de beslissing van de minister. Andere overheidssteun. Wie een nieuw huis koopt of laat bouwen om er zelf in te gaan wonen, kan van het rijk gedurende tien jaar een jaarlijkse bijdrage krijgen. U kunt hierover meer lezen in het boekje "Een eigen huis, ook voor u?" Verder kan de gemeente ten behoeve van het kopen van een nieuwe of een al eerder bewoonde woning een ga rantie geven voor de rente en aflossing van een hypothecaire lening. Daarbij kan het rijk voor 50% deelnemen in het eventuele verlies dat voor een ge meente uit het geven van die garantie kan voortvloeien. Een en ander ver gemakkelijkt het verkrijgen van de hypothecaire lening. Brochures en nadere informatie De in het artikel genoemde brochures zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat - begane grond) en bij de al eerder genoemde afdeling Algeme ne Zaken (eerste verdieping - stad huis). Bij laatstgenoemde afdeling zal men u ook graag nader informeren over de in dit verhaal besproken rege ling. De dienstverlening 'Tafeltje Dekje", van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden worden besteld op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 5 t/m 10 juni ziet het menu er zo uit: Maandag - andijvie, aardappelen, ge hakt. Dinsdag - jachtschotel, rode kool. Woensdag - nasi goreng. Donderdag - sperziebonen, aardappe len, rundvlees. Vrijdag - appelmoes, aardappelen, kuikenborstfilet. Zaterdag - appeltjes, aardappelen, hamburger. Met toestemming b en w Burgemeester en wethouders hebben aan twee instellingen toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - Nederlandse Rode Kruis t/m za terdag 3 juni - Nat. Commissie ter bestrijding van Alcoholisme van maandag 5 juni t/m zaterdag 10 juni. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger dan 15 jaar zijn en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deuglijk legimitatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Oude Vlissingseweg. Het gedeelte van de Oude Vlissingse weg, tussen de Schroeweg en een op een afstand van 10 meter daarvan ge legen punt, is gesloten in de richting van de Schroeweg voor alle verkeer, behalve voetgangers. Toch wordt er op dit stukje weg veelvuldig ge(b- rom)fietst, vooral nu op de rijbaan van de Schroeweg ter hoogte van de Oude Vlissingseweg een fietsersoversteek plaats is aangelegd. In verband met die fietsersoversteekplaats bestaal er nu vanuit het oogpunt van verkeers veiligheid geen bezwaar meer om (brom)fietsverkeer in de richting van de Schroeweg toe te laten op de laatste 10 meter van de Oude Vlissingseweg. Daarom hebben burgemeester en wethouders ook besloten dat fietsers en bromfietsers voortaan op het ge noemde gedeelte van de Oude Vlis singseweg mogen rijden. Deze nieuwe verkeersmaatregel wordt aangegeven door middel van een ver keersbord. Tot 18 juni a.s. kan iedere belangheb bende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepsschrift moet worden inge diend bij Commissaris van de Konin gin in Zeeland te Middelburg. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Volgende week woensdag, 7 juni, is de laatste van de twaalf films van dit seizoen, georganiseerd door de Z.V.U. in Middelburg, te zien in bet City Theater. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes zijn op de avond van de voorstelling tea.en de normale toegangsprijs verkrijgbaar aan de kassa van het City Thea ter. "Lumière" (zo is het leven) is een film over vier vrouwen, geregisseerd door een vrouw. De vier vrouwen, verschil lend van leeftijd en afkomst, hebben elkaar leren kennen omdat ze actrice zijn. Door hun werk ontstond een saamhorigheid, vriendschap. Zij ma ken een week door met allerlei ge beurtenissen. die gevoelens van zor geloosheid. vermoeidheid, verlangen, hoop en zorgen met zich mee brengen. Op een dag zullen we de weerspiege lingen van die gebeurtenissen en ge voelens terugvinden op het doek en op het toneel want acteurs en actrices voeden hun kunst, hun werk met ge beurtenissen uit hun leven. De vier vrouwen worden gespeeld door Jeanne Morcau, Francine Ra- cette. Lucia Bose en Caroline Cartier. Bij de gemeentepolitie van Middel burg zijn in het tijdvak van 11 t/m 16 mei jl. de volgende gevonden voor werpen aangegeven: - enkele portemonnees met inhoud - kinderfietsje - zilveren armband - witte overall - sleutel met fotootje - passer - kinderdrinkbekertje - zilveren armbandje -handschoen t - trainingsbrockje - kettinkje met medaillon - verzekeringsplaatje bromfiets - schoudertas met inhoud - aluminium ladder - sleutels aan ring - zonnebril in etui. In het tijdvak van 17 t/m 23 mei jl. werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: - herenhorloge - 2 portemonnees met inhoud - pukkel met inh., o.a. paspoort - pakje met inhoud - overhemd in verpakking - gouden ring met steentje - diverse sleutels - personal ausweis - shag etui - enveloppe met inhoud - wieldop - jack - honderiem - zilveren armbandje met naam plaatje - paar damesschoenen Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunt u krijgen bij het politiebureau Achter de Houttuinen 10. Echter alleen op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische in lichtingen uitsluitend via nummer (01180)27251. Vanaf 19.00 uur vindt vanavond een verkiezingsuitslagenbijeen- komst plaats in de hal van het stadhuis. In deze ruimte, die be reikbaar is via de ingang aan de Markt komen de uitslagen van de verkiezing voor de Middelburgse gemeenteraad binnen en worden daarna op grote borden geschreven. Ook zijn cijfers en percentages van voorgaande verkiezingen voorhanden, zodat u zelf een verge lijking kunt maken. In de hal staan tevens twee televisietoestellen opgesteld om de totaalstanden van de Middelburgse kiesdistricten af te kunnen lezen en de landelijke uitslagen. Een gratis kopje koffie completeert het geheel. U BENT VANAVOND VAN HARTE WELKOM! Begin 1978 zaten 365 Nederlanders vast in buitenlandse gevangenissen, van wie 201 wegens het gebruiken, be zitten, verhandelen of smokkelen van drugs. In vergelijking met vorig jaar is het totaal aantal gedetineerden met dertig toegenomen (337), maar is de groep die wegens drugbezit is opgepakt kleiner (224). De straffen zijn door gaans langdurig. Men vindt de drugarrestanten niet al leen in warme landen als Algerije (6). Thailand (7) en Spanje (22), velen worden ook gevangen gehouden in Duitsland (65). Zweden (25) en België (11). leder jaar ondervinden veel mensen SCHOUWBURG donderdag 8 juni. 20.00 uur: "Muziek onder Woorden op toernee" door Residentieorkest o.l.v. Willem F. Bon met als solist Glenys Linos alt. Kaarten verkrijgbaar bij de Gemeen telijke Culturele Dienst. Molenwater 99a, Middelburg en op de avond van de uitvoering vanaf 19.00 uur aan de zaal. vrijdag 16 juni, 20.00 uur: "Het Balcon" van Jean Genet door Toneelraad Rotterdam. Deze voor stelling wordt gegeven in het kader van het Holland Festival (zie ook el ders op deze pagina). CONCERT- EN GEHOORZAAL vrijdag 9 juni, 20.00 uur: Ensemble Christina Hoyos met klas sieke Spaanse fiamengodansen. Georganiseerd in het kader van het Holland Festival, (zie ook elder in de ze rubriek). VLEESHAL 2 t/m 14 juni: Rubens-tentoonstelling. In het kader van het Holland Festival 1978 zullen in Middelburg drie even ementen plaatsvinden, nl.: 1. Ensemble Christina Hoyos op vrij dag 9 juni om 20.00 uur in de Concert en gehoorzaal. Christina Hoyos, één van Spanje's toonaangevende danseressen van dit ogenblik, brengt op een pure wijze klassieke Spaanse fiamengodansen. Zij treedt op met 2 gitaristen en een slagwerker en brengt een show zonder overbodige effecten. Kaarten voor dit evenement kosten 10,— Houders van een C.J.P. en Pas 65 betalen ƒ5.-. 2. Toneelraad Rotterdam met "Het Balcon" van Jean Genet op vrijdag 16 juni om 20.00 uur in de Schouwburg. Kaarten voor deze toneelvoorstelling kosten 10,— Houders van een C.J.P. en Pas 65 moeten 5,— beta len. 3. Nederlands Blazersensemble voert werken uit van Louis Andriessen (De Staat) en van Geert van Keulen op woensdag 28 juni om 20.00 op het Ab dijplein of bij slecht weer in de Con cert- en gehoorzaal. Voor dit concert betaalt men 7,50. Vanaf 1 juni a.s. zijn van maandag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur kaarten verkrijgbaar bij de Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99 a. Ook op de avond van de uilvoering zijn vanaf 19.00 uur kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Voor het concert door het Ned. Bla zersensemble zijn bovendien bij de afdeling Zeeland van "Jeugd en Mu ziek" aan de Nieuwe Haven 43. kaar ten verkrijgbaar. moeilijkheden in het buitenland we gens het bezitten van drugs en ook medicijnen, die voor verboden mid delen worden aangezien. Bij arrestatie of dreigende arrestatie in het buiten land adviseert de reclassering in elk geval zo snel mogelijk de hulp van een Nederlandse consul te vragen. De consulalen behartigen de belangen van de Nederlanders en zorgen ervoor dat het ministerie van Buitenlandse Zaken over de arrestatie wordt inge licht. Bovendien adviseert de reclasse ring mensen die ernstige moelijkhe- den hebben met de buitenlandse jus titie haar speciale bureau buitenland, gevestigd in Den Haag, in te schake len. Het bureau is enkele jaren gele den opgezet om Nederlanders die in het buitenland gevangen zitten of strafrechtelijk vervolgd worden te helpen. De maatschappelijk werkers van het bureau geven o.a. advies, be middelen, informeren het thuisfront, bezoeken in urgente gevallen de ge detineerden en maken voorlichtings rapporten. Het telefoonnummer is: (070) 637247. Buiten kantooruren kan men contact opnemen met de ANWB-alarmcen- tralc (070) 264426, die tijdens de zo mermaanden het bureau buitenland bijstaat. Uitvoerige informatie vindt men in een speciale folder ("Drugs mee? Vergeet het maar!"). Deze wordt, samen met affiche en stickers, op grote schaal verspreid op gemeen tehuizen, scholen, jongerencentra, apotheken, ANWB-kantoren en der gelijke. Ook verkrijgbaar bij het bu reau Voorlichting van de gemeente Middelburg in het stadhuis. Nadere informatie: Bureau buiten land van de Vereniging van Reclasse- ringsinsiellingen, Celebesstraat 71, 's- Gravenhage. Tel. (070) 637247. Zui derparkweg 280, 5216 HE Den Bosch. Tel. (073)123221. Op het eilandje in de vijver in de Griffioen heeft een zwaan haar nest gebouwd. Naar aanleiding van een reactie van een bezorgde bewoonster uit die wijk heeft de dienst gemeente werken een afscherming rond het ei landje gemaakt om te voorkomen dat de zwaan met kleintjes op de weg kunnen komen. Er bestaat dus nu geen gevaar meer dat de zwanen aangere den worden en andersom ondervindt het verkeer geen hinder meer van de zwanen. rv*i //r V 1 .Luss-P r. 1 PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN AARD VAN HET WERK AANVANGSDATUM 1. Selsbuitenbmg Hel inkomende verkeer over de Seisbuiienbrug is gestremd. Omleiding via de Laan der Ver. Naiics. Berkcnlaan. Lange Vielesingel en Vlis- singsesingcl. F.cnrichlingsverkcer lussen Seis- brug en Sandberglaan in de richting van de Sandberglaan. Seisweg bij Seissingcl afgesloten. Inrijden vanaf Olmenlaan toegestaan. Aanleg Noord-Zuid Tangent deel III In uitvoering 2. Koudekerkscwcg tussen Joost de Moorstraat en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden Het verkeer wordt met verkeerslichten over één rijbaan ge leid. Reconstructie van de weg In uitvoering 3. Zusterstraat Voor verkeer afgesloten Herstratco In uitvoering 4. Koningstraat Afgesloten voor verkeer Herstraten In uitvoering 5. Hoge Stelle (Nw.- en St. Joosland) Afgesloten voor doorgaand verkeer. Toegang van andere zijde mogelijk. Herstraten In uitvoering 6. Beddcwijkstraat Afgesloten voor alle verkeer Vernieuwen gas- en water leidingen In uitvoering 7. I.ange Gecre Nabij restauratie panden. Afgesloten voor het verkeer Aanleg electriche kabels 31 mei

de Faam | 1978 | | pagina 5