Op 10 juni in 9 To or envliet9 -Middelburg 'Club Jeu de Bon les-Middelburg" organiseert derde internationale toernooi 22.- 29.- BIJOU 'AbraslT: nieuwe zaak in Oosterse tapijten en antieke meubelen W estland- Utrecht Hypotheekbank nu op de Markt in Middelburg KIJK WEL BIJ DIJ KWEL!!!! Anne Brigitte exposeert SPECIALE KOFFER-ETAGE VADERDAG dauwendAele M 80e jaargang no. 22 - woensdag 31 mei 1978 "HERMAN BROOD HIS WILD ROMANCE" IN "DE BEUK" Uit duizend koffers kunt u kiezen in onze 3 LANGE DELFT 44 MIDDELBURG Reistassen Prijzen van 22,- tot 150,- SEGEERSSTRAAT 4a - Internationaal DIVERSE AANBIEDINGEN HOBBYHUIS BIJZONDERE KERKDIENST Hoog krediet lage aflossing Zeeuwse Voorschotbank Tel. 01180-28037 (5 lij nen) POPGROEP BARNABY BIJ SOOS DISCO DAYAN CITROËN* CITROËN* DATSUN DATSUN ZEEUWSE BONDSSPAARBANK BLUE GELD en uw reis bagageverzekering van de De Faam WAARIN OPGENOMEN "GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VI.ISSINGER HCIS-AAN-Hl IS OP GEHEEL WAL CHEREN De Club Jeu de Boules (Pétanque) - Middelburg heeft het weer voor elkaar: voor de derde achtereenvolgende keer komt er een groot Jeu de Boules toer nooi in het bekende park Toorenvliedt aan de weg van Middelburg naar Koude- kerke. Wie vorig jaar het jeu de boules - evenement heeft bijgewoond zal onge twijfeld ook dit keer weer weer van de partij zijn, want dat het een gezellig toernooi is, staat als een paal boven wa ter. Er zullen ditmaal meer dan 300 fer vente jeu de boulers in het strijdperk ko men. dat maar eventjes uit 50 banen be staat. Een en ander vindt plaats op 10 juni a.s. en de aanvang is om 10.00 uur 's morgens. Het toernooi duurt tot onge veer 17.30 uur. De heer B. Witte van de Middelburgse Club Jeu de Boules: "Men moet vooral niet denken dat het een spel is dat uit sluitend beoefend wordt door oude of in elk geval oudere mensen. Het is juist het leuke dat het echt een spel is waar iedereen aan mee kan doen. Ook dames en kinderen beoefenen deze aantrekke lijke sport volop, zoals tijdens het toer nooi duidelijk zal blijken. Het is een sport die stamt uit Frankrijk, waar wer kelijk hele volksstammen dagelijks warmlopen voor een spelletje jeu de boules. Je kunt daar in de late namiddag of in de vroege avonduren soms een half dorp of een hele wijk rondom de baan waarop het jeu de boules wordt ge speeld. aantreffen. Een echt gemeen- schapsspel dus, waarbij iedereen met iedereen speelt, ongeacht of je burge meester of arbeider bent. Het stands verschil valt weg als je aan het jeu de boules spelen bent." De Club Jeu de Boules (Petanque) - Middelburg, beleeft op het ogenblik geen al te grote hoogtepunten. Het le dental schommelt zo'n beetje om de vijftig man en er wordt met de regelmaat van een klok gespeeld op de banen in het park bij het Molenwater. Overigens zijn dat geen banen zoals het behoort: het liefst gebruikt men voor het jeu de boules harde banen. Die in het park aan het Molenwater zijn in feite veel te zan derig, zodat de eenmaal geworpen bal len veel te snel uitgerold zijn. Volgens de heer Witte zou men veel meer gebaat zijn met een stuk terrein zoals bijvoor beeld de Stoppelaartuin. "Daar zouden we een paar ideale banen kunnen maken", aldus de heer Witte. "Het lijkt me ook enorm leuk voor de bejaarde mensen die daar wonen. Hoe wel: ik wil nogmaals benadrukken dat het geen specifieke sport is voor bejaar- Zondag 4 juni a.s. treedt in het jonge rencentrum 'Open de Beuk' de neder- landse formatie Herman Brood en His wild romance op. De groep maakt deze maand een promotietournee voor een nieuwe lp. De bezetting is: Herman Brood, lead vocals, Danny Laedemacher, solo gi taar, Constant Meijer, bas en Cees Meerman, drums. Aanvang 21 u. Toe gang/ 5,leden, 6,-niet-leden. koffers voor elke reis, in elke maat. voor e!ke smaak, in elke prijs. Dit is pas echt een koffer kiezen. Bovendien deskundig advies gebaseerd op jarenlange ervaring. Ritskoffers vanaf tot 60. Koffers met riem HET LEDERHL'IS vanaf tot 195 Tientallen modellen, oersterk, licht in gewicht en met enorme bergruimte. Ideaal voor elke reis. de zaak op de hoek den. Een beetje vertier daar kan dacht ik echt geen kwaad. Bovendien is jeu de boules bijzonder leuk om naar te kijken, de spanning beperkt zich echt niet alleen tot de spelers. De toeschouwers kunnen het gebeuren immers precies volgen!" Inmiddels zijn er al plannen gemaakt om het ledental wat groter te krijgen. Er worden straks advertenties geplaatst zo dat de kans bestaat dat er wat "nieuw bloed" in de club komt. Er wordt op die tiende juni gespeeld in z.g. "tripiets" d.w.z. telkens een groepje van drie tegen drie. Men kan de hele dag spelen omdat er geen afvalsysteem wordt gehanteerd. Na een wedstrijd of vijf, zes wordt een halve finale gespeeld, gevolgd door de finale. Na 17.30 uur worden de prijzen uitgereikt. De leden van de Club Jeu de Boules - Middelburg kunnen goed voor de dag komen: op het grote Jeu de Boules - evenement dat af gelopen zondag in Amsterdam werd ge houden onder auspiciën van de Neder landse Jeu de Boules Bond, op het Mu seumplein, kwam -11 de resultaten van regelmatig het jeu de boules beoefenen duidelijk naar voren. Daar werd ook van verschillende kanten waardering uitge sproken voor hel feit dal Middelburg als enige plaats buiten Amsterdam dan, een toernooi van zo'n omvang weet te orga niseren. Geen wonder dat het toernooi een in ternationaal karakter heeft: Duitsers komen er speciaal voor over. Spanjaar den en Fransen die bv. bij Pechiney of Hoechst werken komen graag een bal letje meegooien en tenslotte hebben ook de Belgische liefhebbers het toernooi inmiddels ontdekt. Uiteraard wordt er die dag gezorgd voor allerlei verversin gen in de vorm van broodjes, snacks en drankjes, terwijl er een speciale stand wordt er een speciale stand wordt inge richt met informatie over het Jeu de Boules, met informatie over diverse ge bieden in Frankrijk, en natuurlijk met allerlei dokumentatiemateriaal over Middelburg en de provincie Zeeland. Tussen de middag komt de Euroband met de minirettcn een optreden verzor gen vanwege het toernooi en de viering van het eigen jubileum, een leuke af wisseling in het programma. Wie nog interesse heeft 0111 mee te doen: inschrijving is nog steeds mogelijk. Het inschrijfgeld bedraagt voor jongelui on der de veertien jaar 2.50. voor oude ren 5,- De adressen waar men zich kan laten inschrijven (eventueel ook voor een lidmaatschap van Club Jeu de Boulfes) zijn: de heer B Witte. Scgcer- straat 43, Middelburg, Iet. 01180- 14105 of bij de sekretaris de heer B. Vermeer, Volkerakstraat 133, Middelburg, tel. 01180 - 36121. Mochten beide nummers in gesprek zijn dan kan altijd nr. 01180 - 36711 gedraaid worden. Lody Nanuruw en Margot Pelgrom zien liet helemaal zitten. In hun nieuwe, zeg maar gerust splinternieuwe, speciaal- zaakje in de Middelburgse Lange Viele startten ze vorige week zaterdag de ver koop van prachtige Oosterse tapijten en antieke meubelen. Aan de verkoop ging een druk bezochte receptie vooraf zodat familie vrienden en bekenden en niet te vergeten talrijke zakenrelaties, zich alvast eens op de hoogte konden stellen van de omvang rijke kollektie die in "Abrash" staat uit gestald. Uiteraard werden tijdens en voor de receptie enorm veel bloemen en andere geschenken binnengebracht, die een decoratief plaatsje kregen in het ge heel. "We hebben altijd wel een aantal tapij ten in de kollektie gehad" vertelt me vrouw Pelgrom van Pelgrom Woningin richting NV. waar "Abrash" deel van uitmaakt maar in feite hadden we te weinig plaats om deze bijzonder mooie stukken te laten uitkomen. Vandaar de nieuwe zaak. Het pandje grenst aan ons winkelcomplex: in totaal beschikken we nu over ruim 2.250 m2 bedrijfsopper- vlak." Onze dochter Margot en haar man heb- beMLody hebben beide een studie ge maakt voor "Abrash Margot heeft van Vrijlandstraat 47, Middelburg (in het winkelcentrum) Tel. (01180) 15140 Op zondag 4 juni a.s. om 14.30 uur wordt weer een bijzondere kerkdienst gehouden. Deze interkerkelijke dienst, waarin iedereen hartelijk welkom is, is afgestemd op hen die verstandelijk minder begaafd zijn. Dit maal wordt de dienst gehouden in de Getuigeniskerk/ te Middelburg. Voorganger: ds. Rood- enburg. Na afloop is er tijdens een kof- fiecontact gelegenheid voor ontmoeting en gesprek. Je stapt een heel andere wereld binnen als je de wereld van Anne - Brigitte Kwadijk binnenstapt. Een wereld voor kommer en kwel lijkt het wel. van uit sluitend licht en donker, pure tegenstel lingen dus. Tevens een wereld waarin de natuur een belangrijke rol speelt, want de afbeeldingen van dieren en planten in haar grafisch werk zijn zeer talrijk. Een aantal werkstukken is ook in kleur uitgevoerd, hetgeen wel een lichter tintje geeft, maar vaak zijn de werkstukken toch nog aan de zware kant. Moeilijk dus. Dat neemt niet weg dat er zo hier en daar een paar gave stukken tussen zit ten. Al geldt dit persé niet voor het hele oeuvre dat bij van Benthem en Jutting te zien is. Er hangen in totaal vierenveertig grafische werken plus nog twee in de etalage. Het zou aan te bevelen zijn voor een dergelijke expositie toch wat meer te selekteren. temeer daar er ook nog allerlei materiaal in de map voorhanden is. Het komt me voor dat een aantal stuk ken duidelijk getuigt van een niet hele maal professionele aanpak, waarbij vooral het detail het zwaar te verduren heeft. Zo Anne - Brigitte al wil dat een plaat een 'zelf te maken' sfeer moet hebben, dan dient dat stuk "zelf in te vullen vorm', door haar globaal aange geven toch aandacht te vragen. Verder bestaat het gevaar dat een kompositie een al te warrclige struktuur krijgt. In haar manier van werken zou het vlak meer zeggingskracht kunnen hebben, in feite staat er vaak gewoon teveel op. Eén van de beste stukken is ongetwijfeld De Overwinning, uitgevoerd in geel/o ker, een kompositie van -mens en mu ziekinstrument, die dan ook al als ver kocht staat 9emerkt. Het geheel is toch wel de moeite waard om eens te bekijken. Het kan nog tot 10 juni a.s. tijdens de openingsuren van de boekhandel v.s. alles en nog wat geleerd over het antieke meubel, terwijl Lody zich allerlei we tenswaardigs heeft toegeeigend op het gebied van de tapijten. We hebben er dan ook hel volste vertrouwen in dat zc deze speciaalzaak goed zullen runnen". Het decor is er in elk geval al: de sfeer bij "Abrash" is bijzonder aantrekkelijk, ze ker niet in de laatste plaats door de overzichtelijke opstelling van meubels en tapijten. De tapijten hangen vooreen deel aan de muren en liggen voor een deel ook op de grond en hier en daar op vlonders. De tapijten zijn in enorme prijsvariaties verkrijgbaar. Opvallend is de kleurenpracht van de tapijten die zo- Af! per mnd in handen ca. 143,— 9.000,— ca 195,- 12.000.- ca 233.- 15.000.- ca 287,- 18 000,- ca. 318,- 20.000.- ca. 380,/- 24.000,- ca. 430,- 27.000,- ca. 475,— 30.000,— ca 522-,- 33.000,- Looptijd 96 maanden. wel in oude als nieuwe vorm te vinden zijn en die bekende namen dragen. Wat betreft de antieke meubelen: die zijn beslist uniek en stuk voor stuk meer dan 100jaar oud. Zaterdag, 3 juni a.s. organiseert de soos Disco Dayan weer haar maandelijkse disko-avond in de oudere jcugdruimte van wijkgebouw Ontmoetingscentrum Dauwendacle, De diskjockcy's staan weer klaar, met de nieuwste hitsingles en een knetterende lichtshow. Voorts treden deze avond op de bekende Zeeuwse popgroep Barnabv. die on langs hun eerste single uitbrachten en al een t.v.-optreden achter de rug hebben. De groep zal deze avond een acoustiat programma verzorgen. De entree voor deze avond bedraagt J' 2.50 en het be gint 's avonds om 8 uur. Soos Disco Dayan is een onderdeel van het kultureel werk "de I layman". "Wc hebben dit pand op de groei aange kocht omdat wc in de nabije toekomst een steeds groter wordend takenpakket op bet gebied van onze dienstverlening voor ons zien weggelegd. We zijn aktief op het terrein van woninghypotheken, maar daarnaast ook druk in de weer met financiering van industriële onderne mingen, hypotheken voor kantoor - en bedrijfspanden, we doen in beleggings- ohjekten en rekreatie - objekten maar Een goede gebruikte auto kopen? Een goed advies? Wat u ook gaat doen: ;Middelburg, Veerseweg 104, Tel. 01180-29955 Opel Kadetl city Renault 5 TL schuifdak Renault 16 Alfa Romeo Sud L Simca 1 100 spec S-mca 1100 IX Simca 1 100 LS Simca 1100 LE Mazda 616 coupé Fiat 1 28 spec F,at 128 Ford Escort 1300 Datsun 1 20 Y Luxe Reliant I975 I975 dec I974 I975 1975 1976 1975 1977 1973 1975 1974 1973 1975 1970 Reliant autorijden met motorrijbewijs A.N.W.B gekeurd, 3 of 6 maanden garantie Diverse goedkope auto's Alle typen Citroen-occasions Verkoper: M. WISSE JR. 01184-6 7596 Vlissingen, Industrieweg 35, Tel. 01184-19810 Toyota Corolla hardtop coupé 1976 Toyota Corolla 30 1976 1977 Simca 1 100 spec 5 drs 19 7 7 Opel Kadett city 197 5 Mitsubishi Sigma 1 600 GL I9 7 7 Renault 5 TL1976 S.mca 1 100 LS 19 74 Simca 1 501 spec 1974 Peugeot 204 GL 1975 1976 Fiat 1 28 special 1976 Datsun 1 20 Y i975 Mazda 818 '975 Mazda 616 '974 Chrysler 2 I aut 1974 Mini 850 I976 Alle typen Citroen occasions A N W B. gekeurd - 3 of 6 maanden garantie Diverse goedkope auto's Verkoper: J. A. DIJKWEL 01184-64240 Vlissingen, Gildeweg 16, Tel. 01184-17130 Austin Allegro 1 300 S Fiat Mirafiori 1 31 S Ford Escort 1 1 00 Ford Taunus 2000 S Morris Marina 1.3 Opel Kadett coupé Opel City Opel Ascona 1.6 Opel Rekord 1 900 Opel Rekord I900 coupé aut Mazda 61 6 LN Simca 1 100 LE Simca 1 307 GLS VW Passat LS aut VW Passat TS Peugeot 104 Alfa Romeo Sud Ti Mini Cooper 1300 innocenti Plymouth Volaire Toyota Corolla coupé SR 30 I975 I976 I975 I976 I974 dec I976 nov.1977^ .2 x I975 I975-I977 1975 1976 .1976 1976 .1974 1975 .1973 .1975 1973 1976 1976 Alle typen Datsun occasions Verkoper: A. C. G. CONTANT 01189-2370 ook werken we voor b.v. woningbouw verenigingen etc. Eigenlijk kun je stellen dat we werken op het hele terrein van liet onroerend goed." Direkteur van I let Zeeuwse kantoor van de Westland Utrecht Hypotheekbank, de heer P.M. Hoondert gaat. terwijl hij dit vertelt, nog eens wat gemakkelijker in zijn stoel zitten in het riante direktie- kantoor op de begane grond van het pasbetrokken pand op de hoek van de Middelburgse Markt. "We waren in de Lange Delft echt te klein behuisd en bovendien is dit een veel betere plaats: iedereen kent immers de Markt in Mid delburg? Een beter punt kun je wat be treft de bekendheid en bereikbaarheid nauwelijks wensen. Vandaar. Nu we ook bezig zijn met een vorm van passieve financiering zoals bv. pandbrieven, spaarpandbrieven en spaarpandbiljet- ten. projcktontwikkeling en leasing van onroerend goed. hebben we die ruimte ook echt wel nodig om een beetje effi cient te kunnen werken. Op de begane grond hebben we verder een paar info balies en wat spreekkamers. Op de bovenverdieping liggen de vergader ruimtes." De Westland Utrecht is vooral gelukkig met in de loop van haar bestaan opge bouwde reputatie dat er bij het ver strekken van een hypotheek van le vo ren een duidelijke analyse wordt ge maakt. Dit om evt. overbelasting van de hypotheeknemer tegen te gaan. On danks een zekere stabilisering op de on roerend goed markt verwacht dc heer Hoondert straks toch weer een opgaan de lijn. De bank doet vooral veel zaken met makelaars in onroerend goed terwijl ook regelmatig de assurantiemensen een beroep op de bank doen. Met de nieuwe behuizing hoopt de Westland Utrecht die totaal negen en twintig vestigingen heeft in den lande, het publiek nog beter van dienst te kun nen zijn dan tot voor kort hel geval was.

de Faam | 1978 | | pagina 1