Werkgroep "Blijf van mijn lijf"- actie wil opvanghuizen in Zeeuwse gemeenten roovers speciaalzaken 3000 stuks ROOVERS LEER V00RJAARS MODE NIEUWS ROOVERS IJZER Spurter Theo Smit snelt naar zeg e k; Vlissingen BIJOU Uil/ OVERS SCHOENEN B. MIDAVAINE Lichtgewicht bagage BUITENE GELD Ook hier duidelijk een behoefte OPENING middelburg C*M in leren en suède kleding Cadeau- en huishoudelijke artikelen Gereedschappen 80e jaargang no. 21 - woensdag 24 mei 1978 waarin opgenomen "groot walcheren" in combinatie met de vlissinger huis-aan-huis op geheel walcheren en uw reis- en bagageverzekering van de ZEEUWSE BONDSSPAARBANK Hoog krediet lage aflossing Zeeuwèe Voorschotbank ■Tel. 01180-28037 (5 lij nen) Avondvierdaagse in Middelburg Meubelhuis de Schipper 0p woensdagmiddag 31 mei Zie advertentie volgende week woensdag Mishandelingprobleem FILM IN DE BEUK'' De grootste collectie van Zeeland 1. DELFT 46 - Middelburg Lange Delft 31. Gas- en Loodgietersbedrijf CV-INSTALLATIE EN ONDERHOUD het adres voor DOE HET ZELF „LOODGIETERS" Wastafels kranen badkamer accessoires douchegordijnen dekoratietegels om uw keuken of badkamer op te fleuren. toiletkasten ruime sortering spiegels closetcombinaties afvoer-en p.v.c. rioleringsmateriaal koperen buis etc. dakgoten p.v.c. c.v. bouwpakketten ORGELCONCERT IN LUTH. KERK MIDDELBURG DRUKKE WEEK IN "MIDGARD" uw reis waar ook naar toe begint met een koffer oe reistas van bijou HOTEL-RESTAURANT ii li Veere's Genoegen concenteert in Grote Kerk V-foob^ modieus en makkelijk 6495 De Faam Een huis waarin je je veilig kunt Voelen. Een huis waarin je bovendien ook nog veilig bent. Een soort bolwerk waarin je je kunt terugtrekken als het thuis echt niet langer gaat. Dat is een huis van de Stichting "Blijf van m'n lijf', een stich ting die uitkomst beidt aan vrouwen die door echtgenoot of vriend zodanig mis handeld worden dat er van het samen onder een en hetzelfde dak vertoeven beslist niet langer sprake kan zijn. Al deze huizen waarborgen dit zo uiterst belangrijke gevoel: veiligheid. Niet al leen de vrouwen in kwestie zijn er wel kom. eventueel kunnen ook kinderen er onderdak vinden. In verschillende steden in Nederland (Amsterdam, Zwolle, Rot terdam) hebben de "Blijf van m'n lijf - huizen" hun naam al lang en breed waargemaakt. Het is de bedoeling van een Vlissingse werkgroep, bestaande uit vijf - uiteraard anonieme-mensen, binnen de kortste keren ook in Zeeland een paar van deze huizen in te richten omdat is komen vast te staan dat er ook hier een duidelijke behoefte aan is. "Blijf van m'n lijf' biedt de bewoonsters in de eerste plaats veiligheid en de mo gelijkheid om na te denken over wat men wil. Met andere vrouwen kan ge praat worden over de mishandeling, vaak iets dat met alle mogelijke midde len zo lang als het maar kan voor de buitenwereld verborgen wordt gehou den. Een buitenwereld die zich zelden in een mishandelingsgeval wil verdiepen en die siriïpei afdoet mei: "Waar twee kijven, hebben twee schuld". Natuurlijk kunnen de vrouwen in de huizen van "Blijf van m'n lijf' ook allerlei infor matie krijgen over juridische aangele genheden, uitkeringen, kinderbescher Afl. per mnd in handen ca. 143,— 9.000,- ca. 195,— f 12.000,- ca. 233,- 15.000,— ca. 287,- 18.000,- ca. 318,- 20.000,- ca. 380,- 24.000,- ca. 430,— 27.000,- ca. 475,- 30.000,- ca. 522,- 33.000,- Looptijd 96 maanden. ming etc. etc. In de huizen is geen be zoek toegestaan van familie, vrienden, andere hulpverleners of wie dan ook. dit in verband met de anonimiteit. Er kan wel op andere plaatsen van gedachten worden gewisseld met derden. De Stichting stelt duidelijk dat alleen met vrouwen en kinderen wordt ge werkt. In de praktijk is gebleken dat de huizen snel vol lopen: in feite een teken aan de wand. Het is dan ook begrijpelijk dat de bewoonsters tevreden moeten zijn met een beperkte ruimte. In de huizen is meestal een huismoeder aanwezig die voor een nodige kontinuïteit zorgt met assistentie van de bewoonsters, voor zo ver en waar dat nodig mocht zijn. Van 5 tot en met 8 juni a.s. organiseert de Middelburgse Turnvereniging 1969 de 35e N.W.B. Avondvierdaagse in Middel burg. Er kan aan worden deelgenomen door individuelen zowel als groepen (minstens 11 personen). Er moet 4 avonden aaneengesloten worden gewandeld. De afstanden zijn: 5 km. vanaf 6 jaar; vanaf 9 jaar 5 of 10 km. senioren 5, 10 of 15 km. Op de laatste avond zullen de deelnemers het laatste stuk van de tocht gezamenlijk afleggen. De start is iedere avond om half zeven aan de Nadorstweg bij liet clubgebouw van de voetbalvereniging Middelburg. Op donderdag is de start voor de 10 km. om 18 u. en om 17.30 u. voor de 15 km. Inschrijfgeld 3,75 pp (leden erkende wandelbonden hebben 0,50 reductie). Inschrijving: vanaf 29 mei bij mw. J. Teijn-Lahr, Noordpoortstraat 1, Mid delburg, tel. 01180-13431. Giro: 1263802 t.n.v. mej. A.F. Meeuwse, Molenwater 65, Middelburg. Volgens de leden van de werkgroep is het vooral van belang dat de vrouwen weer een beetje zelfbewust worden: im mers iemand die steeds het slachtoffer is, verliest op den duur z'n eigenwaarde. Is men in een huis van "Blijf van m'n lijf' weer wat op verhaal gekomen, dap kan worden uitgekeken naar een nieuwe woning, een eventuele terugkeer naar huis of wat dan ook. De Stichting kan ook bemiddelen bij het verkrijgen van andere woonruimte. Eén van de medewerksters, zelf ooit van huis weggelopen omdat ze mishandeld werd: "Het is zo belangrijk datje men sen om je heen hebt die in hetzelfde schuitje zitten. Het mishandelingspro bleem is veel meer verbreid dan men wel denkt. Het komt in alle soorten milieus voor en vaak is het niet alleen de licha melijke mishandeling die oorzaak is dat een vrouw haar biezen pakt, er zijn ook talloze gevallen bekend van geestelijke mishandeling. Stel je voor dat je man een paar keer in de week heel serieus tegen je zegt: "Vandaag of morgen maak ik je kapot". Dat wordt op het laatst een vreselijke belasting want stel je voor dat zoiets inderdaad gebeuren zou....De cijfers uit b.v. Amerika liegen er niet om: een vrij aanzienlijk aantal moorden wordt gepleegd door echtge noten die het met hun vrouw niet langer kunnen vinden en ze soms na allerlei verwikkelingen en soms ook niet - uit de wegruimen. Onlangs las ik een rapport van een New Yorkse advocaat waarin vermeld stond dat van de zevenduizend Zaterdag 27 mei a.s. - aanvang 22.00 u. - wordt in 'Open de Beuk' aan de Heren gracht te Middelburg de film 'Play it again Sam' van regisseur Herbert Ross vertoond, met in de hoofdrollen Woody Allen. Diane Keaton en Tony Roberts. Het filmverhaal handelt om de filmkri- ticus Allen Felix, die zoveel tijd in film zalen doorbrengt, dat zijn vrouw zich laat scheiden. In dagdromen ontmoet hij regelmatig zijn idool Humphry Bogart. die hem enkele adviezen geeft over 'vrouwen'. Allen stort zich in een reeks avonturen, maar in de drang zichzelf te bewijzen, lopen deze volkomen uit de hand. Uiteindelijk wordt hij verliefd op de vrouw van zijn beste vriend, maar hij vindt dat hij dat niet kan maken. Uit eindelijk neemt Allen een beslissing waarop zelfs Bogart trots zou zijn. In deze komedie met een dubbele bodem, worden op kabarateske manier ook nog aktuele hangijzers als eenzaamheid, communikatiestoornissen, pillencultus enz. aan de orde gesteld. Toegang leden 3,-, niet-leden 3,50. Lange Delft 17, t.o. Citytheater gevallen van mishandeling die hij voor de balie had meegemaakt, mishandeling van vrouwen door man of vriend, nog nooit een man de gevangenis had zien indraaien." Op dit moment bestaat de werkgroep uit vijf personen, het is de bedoeling dat dit aantal wordt uitgebreid tot ongeveer 25. Dat is dan wel het minimumaantal me dewerkers dal nodig is om een of meer dere huizen in Zeeland te kunnen run nen. Er is inmiddels ook overleg gaande met verschillende instanties omtrent subsidies en woonruimte. Het werk van de medewerkers geschiedt op vrijwillige basis. Inmiddels zijn er ook al plannen om kontakten te leggen in Axel. Daar is evenals in Vlissingen - een vrouwenkafé waar wat eenvoudiger kontakten gelegd kunnen worden in de specifiek vrouwe lijke sfeer. Wie mee wil helpen kan bellen: 01184 - 60337 en/of financieel bijspringen door storting van wat geld op nr. 810882795 t.n.v. Blijf van m'n lijf. afd. Zeeland bij de Bondsspaarbank te Vlissingen. Levering uit voorraad van o.a.: en toebehoren. „DOE-HET-ZELVERS" kunnen b(j ons terecht voor al hun materialen Langevlele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 VLISSINGEN - De tweede Omloop van de Boulevard is achter de rug. Vijfent wintig duizend toeschouwers waren bij het begin van de profkoers getuige van de huldiging van Eddy Merckx, die afscheid heeft genomen van de actieve wieler sport. Ze brachten hem een ovationeel applaus. De wedstrijd zelf leverde een tamelijk verrassende winnaar op, al was het er wel één van kaliber. De kleine Theo Smit uit Halfweg (N.H.j spurtte na ne gentig kilometer (de koers werd ingekort om een rechtstreeks verslag op de radio te kunnen verzorgen in de rust van de voetbalwedstrijd OostenrijkNederland) als een raket naar de bloemen, die hij kreeg van rondemiss Anneke de Ridder. De vedetten namen een snippermiddag. Bij veel renners zat de nacht van Hen gelo nog in de benen en daarvan werden de toeschouwers de dupe. Een aantal had dat zelf ook al gezien, en was naar huis gegaan om de voetbalwedstrijd op televisie te bekijken. De naar schatting zeventienduizend overblijvers beloon den Smit voor zijn ongeëvenaarde spurttechnick. In de serie orgelconcerten in de Lutherse kerk te Middelburg zal vrijdag 26 mei a.s., des avonds 20 uur, de organist Leen de Broekert een concert verzorgen. De heer de Broekert die als docent piano en kerkorgel aan de Zeeuwse Muziek school te Middelburg verbonden is, zal het volgende programma ten gehore brengen: 1. WILLEM LOOTENS (18e eeuw, stadsorganist van Middelburg) -Diver tissement I a. Capriccio/ b. March/ c. Menuetto 2. W.A. MOZART 1756-1791- Andante in A - K.V. 402,3. Guillaume Lasceux (1740-1831), - Simphonie Concertante, 4. Jean-Fran- cois Dandrieu (1682-1738) - Magnificat in A, a. Plein jeu/ b. Duo/ c. Trio, d. Basse et Dessus de Trompette, e. Flütes/ f. Dialogue, 5. Anoniem, 17e eeuw, - a. Canción para la Corneta con el Eco. b. Carlos Seixas (1704-1742) Toccata, c. Domenico Scarlatti (1685-1757) Son.K. 287, d. Domenico Scarlatti Son.K.288, 6. J.S. Bach 1685-1750),-a. Kyrie, Gott Vader in Ewigkeit, b. Christe, aller Welt Trost, c. Kyrie, Gott heiliger Geist. 7. J.S. Bach (1685-1750) - Fantasia en Fu ga in a. Op de foto: Burgemeester Th. J. Wes- terhout van Vlissingen geeft winnaar Theo Smit de beker van de gemeente. Naast tal van andere aktiviteiten zullen enkele medewerkers van Midgard samen met de bezoekers, aan de hand van een enquête de behoefte de behoefte te peilen aan de wenselijkheid van een filmliga in Middelburg. Vandaag, woensdag 24 mei, is cr een filmvoorstelling met de film "COUSIN COUSINE". van Jean Tacchella met Marie Christine Barrault en Victor La- noux. Het filmverhaal handelt over twee mensen. Martha en Ludovic, die alleen achter blijven, omdat hun beide weder helften met elkaar zijn vertrokken, voor een avontuur zonder toekomst. Fami liefeesten en bijeenkomsten geven beide de gelegenheid om elkaar te leren ken nen en te waarderen. Zij verbergen niets voor hun huwelijkspartners, die tever geefs proberen hen van elkaar te schei den. Spoedig gelooft niemand meer in de onschuld van hun relatie. Dan worden zij eindelijk geliefden, die zonder enige hypocrisie hun verhouding voortzetten. Deze film ontving in januari 1976 de hoogste Franse filmonderscheiding: Dc prix Louis del Luc 1975. Aanvang half negen, toegang 3,50. donderdag 25 mei is er een POLI TIEK KA FE. 'ii het kader van do gemeente raadsverkiezingen die op 31 mei plaats vinden. Alle partijen die in Middelburg aan de verkiezingen deelnemen zijn de ze avond aanwezig. Hiervan zullen de zittende partijen deel uitmaken van het forum. De discussie zal gevoerd worden over drie thema's, te weten Scho ling/vorming in Middelburg, wo nen/leven in Middelburg, werken/wer kloosheid ip Middelburg. De bedoeling is dat de verschillende partijen duide lijke uitspraken zullen doen over hun partijbeleid t.a.v. deze thema's. De be kende Zeeuwse zanger/gitarist GERT DE MEYER zal tussendoor enkele korte optredens verzorgen. De avond begint om half negen en de toegang is gratis. Vrijdag 26 mei is er dan verder een op treden van LEO WIJNKAMP. Als gitaarvirtuoos behoeft deze nauwe lijks introductie. Sinds 1971 als full time Leo W Ijnkamp Ideaal voor vliegtuig, trein, en wandeling. De grootste collectie van Zeeland. Schoudertassen vanaf19<_ tot Weekendtassen vanaf39<- lot ,29' Koffers vanaf53.- tot 150,- Lange Delft 44/Segeersstraat 4a, Middelburg DE ZAAK OP DF. HOEK professional is hij o.a. bekend geworden door optredens in het concertgebouw in Amsterdam en door optredens in het voorprogramma van bekende buiten landse popgroepen als The Eagles. Leo heeft gespeeld op het beroemde Cam bridge folkfcstival samen met Leo Kotlke. Leo Wijnkamp heeft één solo LP op zijn naam staan, een tweede is in voorberei ding. De avond begint om negen uur. dc en tree is 3,50. x de gelegenheid voor hel houden van Uw bruiloft, familiedineetje en vergaderingen. Voor elke gelegenheid gepaste zalen. Voor bruiloften, diners en fcc:;ta vonden berekenen wij geen zaal- huur. Lange Delft 10, Middelburg Tel. (01180) 13490 Onder auspiciën van de Stichting Delta Cultureel geeft het harmonie- en fanfare orkest 'Veere's Genoegen' onder leiding van Bram van Overbeeke en met mede werking van het jeugdcorps onder leiding van Annelies Caljouw, op vrijdag 26 mei a.s. een concert in de Grote Kerk te Veere. Aanvang 20.00 uur. Het Jeugdcorps begint het concert met drie stukjes uit hun oefenboek. Daarna speelt het jeugdorkest samen met de 70 orkestleden van Veere's Genoegen twee marsen. Een bijzonder markant samen spel belooft het stuk 'Danserije' te wor den, van oorsprong een muziekstuk van de 16de eeuwse componist Tielman Su- sato uit Antwerpen en thans bewerkt door Henk van Lijnschoten. Na het optreden van het jeugdorkest be treedt het 'groot orkest' het podium. Dit orkest begint zijn optreden met de Con cert Ouverture van Helmut Haasse, ge volgd door de Rhapsodic Erancaise. Voorts zijn te beluisteren: het Andante in G van Batiste, Symphonic Concer tante van Gerard Boudijn en The Beat les in Concert', bewerking Willy Haut- vast. Het concert wordt besloten met 'Floral Dance'. De toegang is gratis. Code 304 California Cognac lama BURGPROMENADE 18 MIDDELBURG

de Faam | 1978 | | pagina 1