FOTO STRIP. VER- HAAL VERLAAGDE PRIJZEN MEUBELCENTRUM GOES GOES YERSEKE Keuze uit 300 BANKSTELLEN waarvan 80 BANKSTELLEN aan sterk i Ook Eethoeken en Slaapkamers, Wandkasten enz. 150 rollen TAPIJT ook hier zeer voordelige aanbiedingen PRIJZENREGEN VAN DE RABOBANK RODE KRUIS COLLECTE En U weet wij handhaven SERVICE en KWALITEIT Dam 4 Paardenmarkt 17 Zuidvlietstraat 124 tel. 01100-20840 Woensdag 17 mei 1978 F Zomeravond orgelconcerten in Nieuwe Kerk Middelburg Delta-sporttournooi Rijkswaterstaat dit jaar in Middelburg NIEUWE ZEELAND-KAART WANDELMARS ROND WALCHEREN Nieuwe VVV recreatiegids Zevenhonderd Zeeuwse felicitaties voor Israel Annemarie Donker uit Domburg mag met haar ouders een zevendaagse va kantie ergens in Europa gaan doorbren gen en Johan Kristclijn uit het Sehouwse Ellemeet kan een 14 daagse rondvlucht langs Europese steden maken. Deze fraaie prijzen vormden de beloning voor hun werkstuk dat zij hadden gemaakt voor de Internationale Raboprijsvraag "Ontdek Europa" met voor Nederland als opdracht "Doe iets met molens". Duizende jongens en neisjes van 6 t.m. 18 jaar zijn aan het molens tekenen, schilderen, boetseren enzovoort gegaan. Ook in Zeeland. De Zeeuwse en Goe- ree-Overflakkeese inzendingen werden eerst door een regionale jury beoor deeld, waarna de beste doorgingen naar Deze zomer organiseert de Stichting Orgelcentrum te Arnhem wederom zo meravond-orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Zoals bekend, nam de Stichting Orgel centrum in 1976 de organisatie van de orgelconcerten over van de Kerkvoogdij van de Ned. Hervormde Gemeente. Dc reden was dat de organisatie van deze concerten de kerk teveel ging kosten, waardoor een groot beroep op de ker kelijke middelen moest worden gedaan. Vanaf 13 juni tot en met 29 augustus, zal iedere dinsdagavond het monumentale orgel in de Nieuwe Kerk door promi nente organisten tot klinken worden ge bracht. Hik jaar blijkt weer hoezeer deze con certen in een behoefte voorzien en in dit deel van Zeeland niet meer weg te den ken zijn. Onder de honderden bezoekers bevinden zich een groot aantal vacan- tiegangers. waaronder velen afkomstig zijn uit de toeristencentra op Walcheren. De serie bevat 12 concerten. Helaas zal het "Britisch Columbia Boys Choir" uit Canada, dat gedurende drie achtereen volgende jaren onder enorme belang stelling concerteerde, hiervan geen deel uit maken. Dit koor bestaat n.ï. in 1978 10 jaar, wat men in eigen land wenst te herdenken. De traditie getrouw, zal het openingsconcert op 13 juni worden ge geven door Anthon de Vries, organist van de Nieuwe Kerk. Andere organisten, die in de serie zullen optreden, zijn: Feikc Asma. Bram Beekman. Jean Guillou (Parijs). Jo Ivens. Albert dc Klerk. Klaas Mulder. Charles de Wolff en Willem Hendrik Zwart. Alle concerten vangen om 20.00 uur aan. de landelijke jurering. En daar wonnen dan Annemarie en Johan een hoofdprijs in de landelijke wedstrijd. Maar ook de regionale winnaars van deze prijsvraag zullen geen spijt hebben van hun deelnane. Op dinsdag 2 mei ging een groep Zeeuwse jongens en meisjes voor een feestelijke uitreiking van de prijzen naar het vliegveld van Lelystad. Niet alleen dat ze daar heel wal te zien kregen van wat de "kleine luchtvaart" onvat, maar bovendien mochten zij een rondvlucht maken en als overtuigend bewijs daarvan, ontvin gen zij ook hun luchtdoopcertificaat. Verder kregen zij dan nog een prijs voor hun inzending. Bij de Zeeuwse gelukkigen waren de volgende jongens en meisjes van Wal cheren afkomstig: Annemarie Donker, Domburg (radio), Annette de Wit, Vlis- singen en Peggy Oelrich, die een kam- peertenl wonnen. Martin de Vries, Aag- lekerke (verrekijker), Tanja van Wel, St. Laurens (fototoestel), Jeroen Terlouw, Koudekerke en Anja Kodde. Vlissingen (klok), Wim de Ridder, Arnemuiden, Peter dc Visser. Meliskerke, Victor Roos, Vlissingen, Rene Geschiere. Me liskerke en Bernd Bos. Koudekerke, die allen een voetbal kregen. Verder waren er nog boeken voor: Ada Pieterse, Aag- lekerke, Laurens Jobse en Jan Willen Hoogedeure, Ooslkapelle, Githa Stah- lie. Oost Souburg en Karei de Vries, Aagtckerke. Het jaarlijks terugkerend sportief treffen tussen de verschillende rijkswaterstaats- diensten uit het zuidwesten van Neder land zal dit jaar op vrijdag 19 mei a.s. worden gehouden op het sportcomplex aan de Nassaulaan te Middelburg. Dit althans voor zover het veld- en zaalsporten betreft. Er wordt ook ge hengeld, wat aan de zeedijk bij de Schone Waardin te Ritthem zal gebeu ren en verder is er dan nog voor de niet-sporters een wandeltocht met op drachten langs de monumenten van Middelburg. Er worden voor dit evenement zo'n 600 rijkswaterstaatambtenaren in Middel burg verwacht. Het Hoofd Milieu en Inrichting, ir. A.C. de Gaaij, zal des morgens om 9 uur in de sportdag het tournooi openen en in de zelfde zaal in de namiddag, rond half zes, de prijzen uitreiken. Voor de Deltacup, een wisselbeker, ko men de volgende sporten in aanmer king: voetbal, volleybal en tafeltennis. Naast een hengelwedstrijd en de ge noemde wandeltocht zijn er nog wed strijden in touwtrekken. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik In dc fotohandel heb ik een leuk boekje ontdekt. Eigenlijk is hel een foto-album meteen gratis boekjeerbij. Het heet: "Breng het hele jaar in beeld" en blijkt een wegwijzer te zijn voor mensen, die hun leven, zoals dat reilt en zeilt, in foto's willen vastleggen. Het plezierige van dat boekwerkje is, dat het samen met de lezer het hele jaar doorwandelt en hem wijst op alles, wat de moeite van het fotograferen waard is. Daarnaast geeft het, met een heleboel foto-voorbeelden er bij. allerlei tips hoe je bepaalde dingen op de. beste manier kunt fotograferen. Waarbij me is opgevallen, dat het is geschreven dooreen foto-amateur, zodat het ook begrijpelijk is voor de "beginners". Er worden - zoals gezegd - allerlei onderwerpen in dat boekje besproken. Hoe je televisie-foto's kunt maken bijvoorbeeld. En hoe je in winterse dagen met mooie foto's kunt thuiskomen. Het "flitsen" komt uitvoerig aan de orde. En ook: kinderfoto's maken. Tips voor fotqgeschenken op Moederdag. Hoe je bloemenfoto's maakt. Welke filters er zijn en waar je ze voor kunt gebruiken. Tips voorde vakantie. Foto's in mist en regen. Van dia's foto's laten maken. En werken in de donkere kamer. Hoe goed de gang van het jaar wordt gevolgd blijkt uit de laatste tips van het boekje. Die hebben betrekking op het maken van een eigen fotowenskaart en het fotograferen van het vuurwerk op Oudejaarsavond. - De foto's hierboven zijn overgenomen uit dat boekje. Ze laten zit n dat het verstandig is om een onderwerp van alle kanu n te bekijken. Zelfs zo'n simpel werkje als het schoonmaken van een fiets levert dan een aantal leuke plaatjes op. De derde foto vind ik het meest aesla 'd. Dezer dagen is bij de provinciale VVV Zeeland een geheel bijgewerkte toeris- tenkaart voor Zeeland verschenen. De aantrekkelijke in vier kleuren uitge voerde kaart vermeldt niet alleen de wegen, doch geeft ook - niet alleen in de tekst - informaties over campings, jachthaven, picnieplaatsen. molens, zwembaden, enz. Ook vindt men stads plattegronden van Middelburg, Vlissin gen, Goes en Zierikzec op deze kaart. De achterkant is gebruikt als kinderat- traktiekaart waarop allerlei inlichtingen te vinden zijn over recreatieparken, midgetgolfbanen. bowlingcentra enz. De sportvissers krijgen op de kaart dui delijke informatie welke dijken en stranden al dan niet met vergunningen betreden uogen worden. Prijs 4.90. Verkrijgbaar bij de VVV's en bij de boekhandel. Op 20 met a.s. organiseert de Vlissingse Wandelsportvereniging "Willen is Kunnen" voor dc achtste keer de 65 km lange wandeling rond het eiland Wal cheren. De start van deze tocht is 's morgens om 9 uur vanaf de Sporthal "Baskenburg" aan de President Roose- veltlaan. De wandelaars gaan dan via de Boulevaard naar de duinen en lopen dan tot Domburg, waar ze rond half één arriveren en in restaurant Badpaviljoen een lunch krijgen aangeboden. Na deze lunch gaan ze verder naar Veere. Dan de sluizen over en naar de volgende rust plaats, café Spoorzicht in Arnemuiden. Dan rest de deelnemers 20 km. zodat de eerste rond zes uur in de Sporthal Bas kenburg zullen arriveren. De laatste deelnemers worden rond 8 uur 's avonds terug verwacht. Voor deze tocht hebben zich reeds zo'n 45 personen opgegeven. Dezer dagen verscheen bij de Provin ciale VVV Zeeland de VVV-Recreatie- gids 1978. Deze jaarlijks verschijnende gids bevat dit jaar weer uitvoerige en gedetailleerde informatie over de vele recreatie-mogelijkheden die Zeeland te bieden heeft aan toerist en eigen inwo ners. De dokumenlatie is overzichtelijk vermeld per regio en geeft informatie over meer dan 75 verschillende onder werpen. Een kleine greep uil de inhoud geeft het volgende te zien: te bezichtigen gebouwen, musea en oudheidkamers, te bezoeken boerderijen, veilingen, rond vaarten, autoroutes, adressen voor de verhuur van fietsen, boten, strandkabi- nes, etc., wandelgebieden, zeilscholen. zwembaden en nog tal van andere on derwerpen. Hiermee is de VVV-Re- creatiegids 1978 hei meest complete na slagwerk met betrekking tot de beste ding van de vrije tijd en vakantie in Zeeland. De VVV-Recreatiegids is verkrijgbaar bij de plaatselijke VVV's. de boekhandel en bij verschillende attraktiepunten: de prijs bedraagt 2,50. Het Nederlandse Rode Kruis houdt van 22 mei tot en met 3 juni zijn jaarlijkse inzamelingscampagne onder het notto "Het Rode Kruis heeft geld nodig. Hoe meer U geeft, des te meer kunnen wij doen". In de 475 plaatselijke afdelingen gaan tienduizenden collectanten op pad om de bevolking te vragen het geld. dat nodig is voor dc uitvoering van de vele hulpverlenende taken, in ruime mate te geven. Het Nederlandse Rode Kruis dateert van 1867 en vond zijn eerste laken in de hulpverlening aan gewonde en zieke krijgslieden. Maar in de loop der jaren zijn ook vele "vredes"-taken ter hand genomen. Bloedtransfusiediensten, Wellarewerk, eerste hulp na calanitei- ten. lectuur voor zieken, trombosedien sten, jongerenhulpdiensten. telelooncir- kels voor zieke of eenzame contactbe- hoevenden, de opsporing van vermisten, de bevordering van orgaandonorschap, medische hulp op zee, internationale hulpverlening na grote rampen en niet te vergeten vakanties voor chronisch zieken en invaliden. Bij dat laatste den- ke men aan de speciale tehuizen van het Rode Kruis, waar week-in-week-uit ge handicapten van een vakantie genieten, en aan het hospitaalschip dat van eind februari tot begin november kris-kras door Nederland vaart, elke week met 74 patiënten, en dat genoend is naar "de grondlegger van het Rode Kruis, J. Henry Dunant. Het meeste van dat werk wordt door vrijwilligers gedaan, die telkens weer bereid zijn uren. dagen of weken op te offeren voor de verzorging van mede mensen die in moeilijke omstandighe den verkeren. Die vrijwillige hulpverle ning is onbetaalbaar. Want als alle vrij willige vrouw- en man-uren in rekening zouden moeten worden gebracht zou daarmee een bedrag van meer dan 100 miljoen gemoeid zijn. Maar ge lukkig is het Rode Kruis een vrijwilli- gers-organisatie en is dat niet nodig. Toch heeft het Rode Kruis natuurlijk wel veel geld nodig: voor alle hulpgoe deren. voor al het materieel dat nodig is om snel hulp te kunnen brengen, voor een stuk goede organisatie, voor tal van voorzieningen ten behoeve van de hulp aan de slachtoffers, zieken, gehandicap ten. Om dat geld in te zamelen gaat het Rode Kruis dus van 22 mei tot en met 3 juni op pad. Met giftenzakjesbussen of de ge wone collectebus, met intekenlijsten of kwitantiebockjes. Op vele manieren kan men zijn bijdragen geven aan het Rode Kruis, dat hoopt dat de collecte een groot succes wordt. De Zeeuwse werkgroep "Steun aan Is raël" heeft als resultaat van haar aktie "Zeeland feliciteert Israël" ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van de staat Israël. 700 felicitatiekaarten. na mens een even groot aantal afzenders naar Israël verzonden. Voor elke kaart had de werkgroep, via de ambassade van Israël, een apart adres in Israël gekregen. Elke kaart is ook apart, met postzegel via luchtpost, met vermelding van de afzender naar één adres verzonden. De adressen betreffen: mensen uit Je ruzalem die nooit post uit het buitenland ontvangen, inwoners van een aantal ki- boetsiem en bewoners van bejaarden centra uit Israël. Onder de bewoners van dé bejaarden centra waren vele pioniers uil de eerste tijd van Israëls bestaan en ook zeer be kende personen uit Nederland afkom stig, o.a. dc schrijfster Mevr. Clara As- scher-Pinkhof en de acteur Paul Citroen. De kaarten waren geschonken door een groot winkelbedrijf in Nederland en de felicitatie in het Hebreeuws was ver zorgd door het "Centrum voor Infor matie en Documentatie Israël" uit Den Haag. -*■ nPitr*I1T"ilc*tlr"ilr*ilrilrtlr-j- .1..t. .1. «r* -je«ju.r» -j,- ■T» V* V* V VV'P ^1* «p »p #p »p 3p #p »p »P /p -T* «T* 'T' v V VVV* VVV* V V V V V V V V V V V V V V V V V V V v ^1

de Faam | 1978 | | pagina 8