DE POPULAIRE RAADSAGENDA S. Verkeerssituatie Banckertplein en omgeving ingrijpend ge wij zigd Voor raadsvergadering maandag 22 mei a.s OPGEBROKEN-AFGESLOTEN Woensdag 17 mei 1978 F GEVONDEN VOORWERPEN NIEUWS UIT "POELENDAELE" MENU "TAFELTJE DEKJE" CONCERT HUTYRA EN DE BROEKERT VERKIEZINGS FOLDERS VERKRIJGBAAR BIJ BUREAU VOORLICHTING Met toestemming b. en w. HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN O CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Periode 17 mei - 24 mei */r/ I I r-MflVimT&r I i Ji I'M v w:- v&Wvi F-'/ Maandag 22 mei a.s. is het weer de voorlaatste maandag van de maand. LI zult het nu wel weten: het is de dag waarop de gemeenteraad van Middelburg in openbare vergadering bijeenkomt. Het lijkt ons een goede zaak om. nu we zo dicht zitten bij de verkiezing van een nieuwe gemeenteraad, dit raadsgebeuren eens bij te wonen. De publieke tribune in de raadszaal kunt u bereiken via de deur op de hoek Markt-Lange Noordstraat (zie foto) Onderstaand vindt u de populaire raadsagenda, voor zover op dit moment bekend. De komende dagen zullen er zeker nog agendapunten bijkomen. Een complete agenda, met daarbij de orginele stukken, kunt u tijdens werkdagen komen inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Ook zijn hier gratis afdrukken verkrijgbaar van de populaire raadsagenda. AGENDA 1. Vaststelling notulen van de raads vergaderingen gehouden op 20 maart en 17 april j.l. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken 3. Vaststelling voorbereidingsbesluiten 78-177 Beschikbaar stellen kredieten voor diverse werken Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 9.500,— beschikbaar te stellen voor de aanleg van een voetpad langs de Oude Vlissingseweg, in plaats van het daar reeds aanwezige schelpenpaadje. Met name door de oudercommissie van de o.l.s. "De Boomenburch" was hierom gevraagd. Tevens wordt een krediet van 4.000,— gevraagd voor het plaatsen van bajonethekken in de tunnel onder de rijbaan van het Groene Woud. Hierdoor wordt het (brom) fietsen in deze tunnel, hetgeen overigens verboden is, belemmerd. De wijkvereniging "Dauwendaele" heeft verzocht de aantrekkelijkheid van de wijk te vergroten door onder meer het aanleggen van een fietspad van de Overloper naar het Driewegenhof en één van de Overloper naar de Mean derlaan. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet van 18.000,— te verlenen. I 78-185 Verkoop van de panden Mo lenwater 19-21 en 23. In het kader van de overname van het gemeentelijk woningbezit heeft de woningbouwvereniging "Middel burg" de panden Molenwater 19-21, een werkplaats met bovenwoning, en het pand Molenwater 23. een eenge zinswoning, te koop gevraagd. De woningbouwvereniging koopt de panden met de verplichting de panden te verbeteren en de lopende huurove- .reenkomsten te handhaven. De te be dingen verkoopprijs is gelijkgesteld aan de boekwaarde van de panden. Het college stelt de raad voor de pan den te verkopen aan de woningbouw vereniging. 78-186 Uitgifte in erfpacht van de on dergrond van de buitenplaats "Rooz- enburg", Segeersweg 9 en verkoop van de opstal Segeersweg 9 De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft verzocht om uitgifte in erfpacht van de ondergrond van de voormalige buitenplaats "Roozen- burg" aan de Segeersweg 9. Ook wil men het daar gelegen pand kopen. De vereniging is bereid de op basis van de boekwaarden bepaalde erfpachtsca non en verkoopprijs te voldoen. De raad wordt voorgesteld over te gaan tot de uitgifte in erfpacht en verkoop. Algemene kredieten voor uitbetaling van gelden aan schoolbesturen voor aanschaffingen e.d. Jaarlijks verleent de gemeenteraad twee "algemene kredieten": één voor het bijzonder kleuteronderwijs en één voor het bijzonder gewoon lager on derwijs. Het college van b. en w. kan gebruik maken van de gelden, wan neer aanvragen worden gedaan voor hel aanschaffen van materiaal of het verrichten van werkzaamheden. Bur gemeester en wethouders vragen de raad voor het kalenderjaar 1978 een krediet van 35.000.— beschikbaar te stellen voor het bijzonder kleuteron derwijs en een gelijk bedrag voor het bijzonder gewoon lager onderwijs. Bij de gemeentepolitie van Middel burg zijn in het tijdvak van 3 t/m 10 mei j.l. de volgende gevonden voor werpen aangegeven: - verschillende sleutels -enkele portemonnees met inhoud - verschillende bankbiljetten - televisieaansluitkabel - bril in koker - plant - girobetaalpas - ooievaarspeldje - zilveren broche - ceintuur - wit kinderjack - verzekeringsplaatje bromfiets - bruin wollen vest - zwarte plastic tas met muts - tropische vogeltje - autosleutels - sleuteletui met sleutels en pen - kindersandaaltje - rubberbuis - kinderjack - pakje met kinderjasje - kinderfietsje Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunt u krijgen bij het politiebureau Achter de Houttuinen 10. Echter alleen'op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische in lichtingen uitsluitend via nummer (01180)27251. 78-178 Medewerking aanschaffing nieuwe leerlingensets en prikborden voor de "Jhr. Mr. A.F.C. De Casem- brootschool" De lecrlingensets van de p.c. "Jhr. Mr.A.F.C. De Casembrootschool" aan de Zuidsingel zijn door slijtage onbruikbaar geworden en niet meer te repareren. Het is daarom dat het be stuur van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs in Mid delburg om medewerking heeft ver zocht voor de vervanging van de sets. Ook vraagt men om nieuwe prikbor den. Deze moeten in de plaats komen van de reeds aanwezige borden, die naar huidige maatstaven te klein zijn. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de gevraagde medewer king te verlenen. 78-179 Krediet eerste inrichting 6e klas "Petrus Immensschool" In de vergadering van 18 juni 1973 heeft de gemeenteraad besloten het bestuur van de Vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs op Ge reformeerde grondslag medewerking te verlenen voor het stichten van een school voor lager onderwijs in Dau wendaele. Deze school is 1 augustus 1974 gestart. Voor de inrichting van de klassen 1 tot en met 4 zijn al kredieten verleend. Het bestuur heeft nu gevraagd om een krediet van 15.850,— voor de aan schaf van meubilair en leer- en hwlpmiddelen t.b.v. een zesde klas. die er met ingang van 1 augustus a.s. proefzwemmen Op zaterdag 27 mei a.s. is het in het buitenland proefzwemmen voor het C en D diploma. Om 9.30 uur begint het proefzwemmen voor het C-diploma en om 11.00 uur wordt geoefend voor het D-diploma. Degenen die aan het proefzwemmen willen deelnemen, kunnen zich voor 27 mei opgeven bij de kassa van het zwembad. diplomazwemmen In aansluiting op het proefzwemmen wordt op zaterdag 10 juni a.s. voor het officiële C-diploma gezwommen van af 9.30 uur en voor het D-diploma vanaf 10.30 uur. buitenbad gesloten In verband met zwemwedstrijden is het buitenbad op donderdag 25 mei van 11.00- 13.00 uur en op zaterdag 27 mei van 14.00-16.00 uur gesloten. Het binnenbad is tijdens deze uren wel normaal geopend. De dienstverlening 'Tafeltje Dekje", van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (011H0) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 22 t/m 27 mei a.s. ziet het menu er als volgt uit: Maandag - karbonade, doperwten, puree Dinsdag - gehakt, spinazie, aardappe len Woensdag - rundvlees, sperziebonen, aardappelen Donderdag - boeuff. stroganoff. groentenmix, rijst Vrijdag - kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen Zaterdaj - bami zal bijkomen. De raad wordt voorge steld het benoigde krediet te verlenen. 78-188 Subsidiëring concours annex zangersdag voor koren en solisten De Zeeuwse Zangersbond "Zang Ve redelt" heeft 18 maart j.l., evenals voorgaande jaren, een groot concours annex zangersdag voor koren en so listen georganiseerd in de Concert- en Gehoorzaal. De begroting voor dit evenement sluit met een tekort van 1.870,— Hel bestuur van de bond heeft nu gevraagd om een subsidie in het tekort. B. en w. stellen de gemeen teraad voor de Zeeuwse Zangersbond een subsidie van 35 deel van het tekort te verlenen, met een maximum van 1250,-. De Culturele Adviesraad en de be stuurscommissie voor Culturele Za ken kunnen zich hiermee verenigen. 78-202 Krediet van 7.000,— voor verbetering van de elektrische instal latie van het openluchttheater "Toor- envliedt". Dit jaar moeten de bestaan de masten voor de bevestiging van schijnwerpers vervangen worden door 2 nieuwe zgn. "trined" masten. Dit zijn driehoekige, gegalvaniseerde, 10 meter hoge masten met spijltjes er tussen. B. en w. stellen de gemeenteraad voor een krediet van 7.000,— beschikbaar te stellen voor de vervanging van de mas ten. 78-180 Krediet van 3.500,— voor het bijplaatsen van een elektriciteitskast op de Markt. Steeds meer marktkooplieden kopen een verkoopwagen. Deze wagens zijn meestal voorzien van een stroomver- bruikende apparatuur, zoals koelin stallaties e.d. Het stroomverbruik op de weekmarkt is hierdoor zodanig ge stegen. dat plaatsing van een tweede elektriciteitskast, noodzakelijk is. Het college stelt de raad een krediet van 3.500,— beschikbaar te stellen voor het plaatsen van de kast. 78-181 Krediet van 24.000,- voor vervanging 2 bestelauto's van gemeen tebedrijven Twee bestelauto's van de dienst ge meentebedrijven, die in 1972 zijn to taal versleten en moeten vervangen worden. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 24.000,— te verle nen voor deze vervanging. 78-183 Krediet van 150.000,— voor vernieuwingen ijkbank gemeentebe drijven Dit jaar zal de dienst gemeentebedrij ven de ijkinrichting overplaatsen van Dam 39 naar het Molenwater. In ver band hiermee is het gewenst de huidi ge verouderde ijkbank te vervangen door een nieuwe. Hiervoor is een kre diet van 150.000,— nodig. Burge meester en wethouders stellen de ge meenteraad voor het nodige krediet beschikbaar te stellen. 78-184 Beschikbaar stellen krediet van 34.000,— voor verbetering transfor matorruimte aan Molenwater. De directeur van gemeentebedrijven heeft een verzoek ingediend om over te mogen gaan tot het gedeeltelijk verbeteren van het transformatorsta tion aan het Molenwater. Het station beschikt over twee traforuimten, waarvan er één in het verleden al werd gemoderniseerd. Omdat het transfor matorstation aan het Molenwater in de toekomst een steeds belangrijker rol zal gaan vervullen bij de distributie van de elektriciteit in dit deel van de stad, is verbetering van de tweede tra foruimte gewenst. Het college stelt de raad voor een krediet van 34.000,— te verlenen voor de verbetering. 78-187 Krediet van 24.780,- voor aanleg van een watervoorziening t.b.v. de sportvelden in het recreatie-sport park Twee sportvelden in het recreatie sportpark in de wijk Dauwendaele zijn reeds gereed gekomen. Eén van deze velden, het honkbalveld. wordt zelfs al bespeeld. De watervoorziening voor deze velden zou samen met de water voorziening voor de sporthal worden aangelegd. Nu deze sporthal waar schijnlijk pas eind 1979 gereed zal ko men, is het gewenst dat de watervoor ziening voor de sportvelden nog dit Aanstaande zaterdag 20 mei, geeft het duo Ferenc Hutyra en Leen de Broekert voor de laatste keer een fluit/piano-concert in de serie "con certen Nederlandse muziek van middeleeuwen tot heden". De muziekuitvoering vindt plaats in gebouw "De Schakel" aan de Bach- tensteene 14 en begint om 20,00 uur. Entree: voor volwassenen 2,50 en voor kinderen 1,— jaar wordt gerealiseerd. Het twee sei zoenen niet kunnen beregenen van de velden zou met name funeste gevolgen hebben voor de toplaag van het half- verharde honkbalveld. De raad wordt voorgesteld een krediet van 24.780,— beschikbaar te stellen voor de aanleg van een watervoorziening t.b.v. de sportvelden in het recreatie sportpark Dauwendaele. 78-191 Beschikbaarstellen krediet van 137.500,— voor reconstructie van de atletiekbaan c.a. en de aankoop van een toplaag-cultivator. De in onze gemeente gelegen atletiek baan voldoet al een aantal jaren niet meer aan de door de Nederlandse Sportfederatie gestelde eisen. De top laag is totaal versleten en op een aan tal plaatsen zelfs verdwenen. Boven dien ligt de baan bijzonder ongelijk, zodat wedstrijden en zelfs trainingen eigenlijk onmogelijk zijn geworden. Het college van b. en w. stelt de raad voor een krediet van 137.500.- be schikbaar te stellen voor de recon structie van de sintelbaan c.a. en de aankoop van een toplaag-cultivator. Deze cultivator is niet alleen van be lang voor de atletiekbaan, maar kan ook gebruikt worden voor het onder houd van de drie aanwezige half-ver- harde oefenvelden en het honkbal veld. 78-182 Krediet van 8.500.— voor in stallatie gebouwen gemeentebedrijven. De gemeentebedrijven voor gas, wa ter-en elektriciteit willen op korte ter mijn materiaal aanschaffen voor de verbetering van de inrichting van de gebouwen. Ook is het gewenst kan toormateriaal te vervangen. Hel colle ge vraagt de raad hiervoor een krediet van 8.500,— beschikbaar te stellen. 78-192 Krediet van 410.000,- voor verbouwing en uitbreiding van het wijkcentrum "Sint Laurens". Het college van burgemeester en wet houders vraagt de gemeenteraad een krediet van 410.000,—te verlenen voor het verbouwen en uitbreiden van het wijkcentrum "Sint Laurens" aan de Van Cittersstraat. De werkzaamheden zullen onder meer bestaat uit het aanbouwen van twee vergaderzalen, een hal, gardero be, en toiletgroep, verbouwing van de grote zaal, verbetering van de keu ken-accommodatie en het aanbren9en van een wegneembaar podium. Bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat- begane grond) zijn gratis ver krijgbaar de verkiezingsfolders (partijprogramma's e.d.) van de politieke partijen, die deelnemen aan de verkiezingen voor de ge meenteraad op woensdag 31 mei a.s. Wij hopen dat u. na het lezen van dit materiaal, neg bewuster uw stem kunt uitbrengen. Burgemeester en wethouders hebben aan twee instellingen toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden. - Mindervalidenz.org A.V.O. tot en met zaterdag 20 mei. - Nederlandse Rode Kruis van maan dag 22 mei t/m zaterdag 3 juni Bij hel collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met college- zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger dan 15 jaar zijn en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deuglijk legimitatiebcwijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. 11 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Tussen de bij dit artikeltje geplaatste foto's ligt een jaar tijdverschil. Zoals te zien is, werd de verkeerssituatie bij het Banckertplein ingrijpend gewijzigd. Ook voor andere straten in de omge ving zijn nieuwe verkeersmaatregelen van kracht geworden. Hoe is die ver keerssituatie op het Banckertplein en omgeving nu op dit moment? Hieron der zetten wij dat eens overzichtelijk op een rijtje. Poelendaeleweg/Koudekerkseweg Het gemotoriseerd verkeer dat op deze weg rijdt, mag hier niet meer naar links of rechts te slaan. (Brom) fietsers mogen dit wel. Er is echter één uitzondering: Het verkeer vanaf de Poelendaelesingel (tangent), richting Koudekerke, mag zowel naar rechts als naar links de De Ruytcrstraat inrijden. Komt men uit de richting Koudekerke dan kan wel rechtsaf geslagen worden de De Ruy- terstraat in, maar niet linksaf. Banckertplein/Langevieleweg Vanaf de Langevieleweg mag alleen rechtsaf de Banckertstraal ingereden worden of een eindje verder op het Banckertplein rechtsaf geslagen wor den richting Koudekerke. Ook kan men rechtdoor de Dorus Rijkersstraat inrijden. Voor fietsers en bromfietsers is het tevens mogelijk om linksaf te slaan. Banckertstraat Uil de Banckertstraat komend kan het verkeer twee kanten uit. nl. linksaf cdn SCHOUWBURG Donderdag 18 mei, 20.30 uur: De schrijver Jan Wolkers houdt een spreekbeurt. Organisatie: Jongeren centrum "Midgard" en boekhandel Fanoy. Kaarten zijn hier in voorver koop verkrijgbaar A J' 3,— Donder dagavond 18 mei zijn ook kaarten 4,— verkrijgbaar aan de zaal. zondag 21 mei, 11.30 uur: Koffieconcert door Cabaret Zonder Filter met "Hallo Badmuts!" Kaarten A 6,- (voor jeugd t/m 12 jaar A 4,— verkrijgbaar aan de zaal. vrijdag 26 mei, 19.30 uur: Uitvoering Balletschool "Arabesque". CONCERT- EN GEHOORZAAL maandag 22 mei, 20.00 uur: Het Zeeuws Orkest m.m.v. de soliste Vera Beths. Dirigent: Louis Stotijn. Kaartverkoop bij Fa. Wagenvoort, Lange Delft 8, bij Fa. Van Damme, Lange Noordstraat 16. bij Fa. Mossel en Versteege, Lange Delft 103 en voor zover voorradig op de avond van het concert aan de zaal. KU1PERSPOOR rrHEATER vrijdag 19 mei, 20.30 uur: K'Ploeng, "een internationaal ensem ble bijeengebracht door Maarten van Regteren Altena, bestaande uit: De- rek Bailey - gitaar, Terry Day diverse slaginstrumenten' Michel Wais - visz - kraakdozen, Maurice Horsthuis - alt viool, Tristan Honzinger cello en Maarten van Regteren Altena - con trabas. Organisatie: Jeugd en Muziek Mid- dclburj Entree: 5,— vrijdag 19 mei, 23.00 uur: Filmhuis "Jeugd en Muziek" vertoont "L'année dernière A Marienblad" van Alain Resnais. Entree: 3,— VLEESHAL t/m 28 mei: Expositie Kunstenaarsgroep "3x2". naar de Langevieleweg of rechtsaf naar het Banckertplein. Dorus Rijkersstraat Het gemotoriseerd verkeer, dus uitge zonderd (brom) fietsers, mag als het uit deze straat komt alleen rechtdoor het Banckertplein oversteken. Een maal op het Banckertplein is het mo gelijk linksaf te slaan om de Banc kertstraat in te kunnen rijden of rechtdoor te gaan de Langevieleweg op. Baarsjesstraat/ Burgerweides- traat/Joost de Moorstraat Deze straten zijn door middel van paaltjes aan de zijde van de Poeledae- leweg en Koudckerksewcg afgesloten voor het verkeer en daardoor doodlo pend geworden. Fietsers en bromfietsers Uit het bovenstaande blijkt dal terde ge rekening is gehouden met het langzame verkeer. De verboden, die gelden voor het gemotoriseerd verkeer zijn niet van toepassing voor de (brom) fietsers. Bovendien is voor de ze groep van verkeersdeelnemers een fietspad op de Poeledaeleweg aange legd en aparte opstelstroken op hel Banckertplein. V/V i <r x -I NvZ->-v|J X PLAATS EN VERKEERSMAA I REGELEN 1. Seisbuitenbrug Het inkomende verkeer over de Seisbuitenbrug is gestremd. Omleiding via de Laan der Ver Naties. Bcrkcnlaan. Lange Vielesingcl en Vlis- singscsingel. Eenrichtingsverkeer tussen Scis- brug en Sandberglaan in de richting van de Sandbcrglaan. Sciswcg bij Seissingel afgesloten. Inrijden vanaf Olmenlaan toegestaan. 2. Koudekerkseweg tussen Joost de Moorslraat en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden. Het verkeer wordt met verkeerslichten over één rijbaan ge leid. 3. Korte Delft Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het plaatselijk verkeer in de Nicuwstraat wordt omgeleid via de Barbaragang. 4. Koningstraat Afgesloten voor verkeer Herstraten ZEEWS KUNSTENAARSCEN TRUM (Molstraat 13) t/ni 1 juni: Expositie Jan van Leeuwen 5. Hoge Stelle (Nw.- en St. Joosland) Afgesloten voor doorgaand verkeer. Toegang van andere zijde mogelijk AARD VAN HET W ERK Aanleg Noord-Zuid Tangent deel III Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen en reconstructie van de weg. Aanleg promenade llerstratcn A A NV A N GSDATl VI In uilvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering 17 mei

de Faam | 1978 | | pagina 5