10 JAAR WELZIJNSWERK-VOOR-OUDEREN er staat nog veel werk te doen ontspanning ontwikkeling dienstverlening samenwerking vraagbaak *3 FEESTAVOND OUD WORDEN welzijnswerk is er voor u - maak er gebruik van LEVE DE ANBO FEESTAVOND 10-JARIG BESTAAN 11 MEI SCHOUWBURG HALF ACHT Woensdag 10 mei 1978 F enige punten die verduidelijken wat het werk is van de stichting "welzijnswerk voor ouderen" de stichting "welzijnswerk voor ouderen": wil. samen met de oudere medeburgers het leefklimaat voor ouderen verbeteren stimuleert vele ontmoetingspunten in de stad waar ouderen contacten met elkaar en met anderen kunnen leggen organiseert met ouderen bezigheden die men spontaan zelf zoekt en waarvoor men tevens de verantwoordelijkheid wil dragen 1 heeft de opdracht samenwerking tot stand te brengen in het beroepswerk en de vrijwilligershulp wil attent maken op de hulp en bijstand van vele instellingen en organisaties om zich zelfstandig te kunnen handhaven vraagbaak en wegwijzer in de veelheid van mogelijkheden is het dienstencentrum "het schuttershof' Op 13 mei 1968 onthulde de staatssecretaris van hel mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk in de bovenzaal van het dienstencentrum "het schuttershof' het naambord dat vijf minuten later, onder de deskundige handen van timmerman van der Bosse, aan de muur naast de ingang bevestigd werd. Sedertdien nodigt ditzelfde bord dagelijks een honderd ouderen de drempel te over stijgen en gebruik te maken van de dienstverlenende en recreatieve activiteiten. In het welzijnswerk-voor-ouderen echter - en zeker geldt dit voor de laatste vijfjaren - is het werk in het diensten centrum niet het belangrijkste meer. Naast het centrum- werk namelijk zijn er ook allerlei activiteiten in de gehele stad ontstaan. Honderden mensen vinden ontmoetings plaatsen in de wijkposten "het bastion" en "in de keitjes" en in de "open-clubs-voor-ouderen", de bewegingslessen en de "kuiperspoortclubs". Het werk voor ouderen echter ging de laatste jaren ook nadruk leggen op de taak samenwerkingsverbanden in het leven te roepen. Het is meer en meer noodzakelijk dat activiteiten vanuit organisaties en instellingen gebundeld worden. Bovendien stonden de betrokkenen zelf. de ou dere medeburgers, meer centraal. Aan de "praattafels" in de wijken en op de inspraakmiddag in de schouwburg kwamen behoeften en wensen aan bod. De verkregen ge gevens zullen mede het doel van het werk bepalen. Het bevorderen van de bekendheid met de verschillende instellingen en organisaties en het samenwerken ten be hoeve van het welzijn van de ouder wordende medebur gers zullen in de komende jaren de belangrijkste doelein den gaan worden. Even kijkt welzijnswerk-voor-ouderen terug - viert daar feest om - maar gaat dan weer snel in de uitgezette koers verder. Er staat nog veel werk te doen mei. schouwburg "Ben jij al anbo-lid?" '"tuurlijk, om goed oud bij te worden!" "Ga jij naar het schouwburg- feest?" '"tuurlijk, daar blijf je jong bij!" donderdagavond. Evenals in 1973 vieren bezoekers van activiteiten, maar ook alle middelburgers-op-leeftijd die daar zin in hebben, op aanstaande donderdagavond feest in de schouwburg. Een gevarieerd programma staat er garant voor dat het een feestelijke avond wordt. Het zangkoor "zang houdt jong" - onlangs weer een eerste prijs op het apeldoorns-zangconcours -, het volksdanst heater "vranje" uit vlissingen met een sprankelende show van buitenlandse dansen, balletgroepen, cabaret en een opening door het 45-jarige muziekcorps "juliana" biedt een fantastisch bont programma. De boeren kapel "onda" uit nieuw- en st.Joosl nd stwdeerde op speciaal verzoek, naast wervelende walsen, ook de veleta en de krvispolka in, zodat aan het slot van het feest weer de beentjes actief van de vloergaan. Paula Koster, onze Paula, zet op haar bekende wijze de menigte aan het zingen en speelt op haar electronisch orgel de toneelmomenten aan elkaar. Wie dit feest wii meemaken vervoege zich bij de mede werksters van het dienstencentrum voor kaarten F1of kome aan de zaal (ongeveer 7 uur: kassa). een publikatie van de stichting WELZIJNSWERKVOOR OUDEREN schuttershofstraat 1a *1* »X* ^tp-A,-^Sp- tj»»tp »tp-jp >fp«L -ill- «j T* Is *T* *T* V** de nieuwe "algemene nederlandse bond voor ouderen" eveneens een heuglijk feit In het haagse congresgebouw, onder de goedkeurende ogen van 2000 toe schouwers, ontplooiden elf. in kleder dracht gestoken bondsleden, de nieu we ANBO-vlag. Voorzitter van der Waal: "De bond is er voor de ouderen van de toekomst, voor wie een sterkere ouderenorganisatie moeten hebben". "We bevinden ons thans in een eco nomische teruggang, die ons ouderen weer doet herinneren aan de crisis in de jaren dertig. Ook nu worden er. evenals toen, geluiden gehoord van bezuinigingen. We weten wel dat "de bomen niet tot de hemel groeien". Als er dan bezuinigd moet worden dan zal dat niet over de ruggen van de minst draagkrachtigen mogen gebeuren. En daar horen zeker ook de ouderen van vandaag bij""Afblijven van wat tot stand gekomen is. want wal ver worven is moet behouden blij ven"...."Leve de ANBO!" SAMENGAAN De 79-jarige "bond van staatspensio- nering" en de 33-jarige "algemene bond van bejaarden" besloten te fu seren. samen te gaan om de belangen van ouderen beter te kunnen beharti gen. 200.000 leden-sterk gaat deze jonge organisatie zich inzetten voor het wel zijn van de nederlandse ouderen. Het was feest op 15 april 1978 in een ei-vol congresgebouw. "De fusie van de twee bonden is een bijzonder belangrijke zaak", zei staatssecretaris CRM mr. Wallis de Vries. "Voor de ouderen- zelf. die vanuit een bundeling van or ganisatorische kracht met meer effect hun verlangens en belangen aan de orde zullen kunnen stellen: voor niet- bejaarden in het besef dat zij als ou deren van morgen zullen kunnen te rugvallen op een krachtig organisato risch verband èn voor de samenleving in haar geheel, waarin de leefbaarheid en de kwaliteit van het bestaan voor een niet belangrijk deel afhankelijk is van ons vermogen gebruik te maken van de wijsheid en ervaring van onze oudere medeburgers". VOORBEREIDING De bond zal zich nu reeds op de ko mende gebeurtenissen moeten voor bereiden door zich te bezinnen op de aanwezige en eventueel te creëren mogelijkheden voor de afvaardiging van vertegenwoordigers in bewoners commissies en mogelijk ook in bes tuursorganen van bejaardenoorden. Een goed voorbeeld kader (daarom ook kadertraining) alleen is in staat de belangen van de ouderen op de juiste manier te behartigen. "Alleen zo'n gedegen toegerust kader kan voorts het gelukkig omvangrijke aantal vrijwilligers, waarover de bon den kunnen beschikken, dusdanig motiveren en activeren, dat ze zich met succes kunnen inzetten voor de bevordering van het welzijn van ou deren in de ruimste zin des woords", zegt de staatssecretaris. Veel werk voor een nieuwe enthou siaste bond. zang - dans - toneel - ballet - muziek - bal-na tien-jarig bestaan van dienstencentrum "het schuttershof' en stichting "welzijnswerk-voor-ouderen" kaarten aanvragen bij: medewerksters van dienstencentrum of aan de zaal. I

de Faam | 1978 | | pagina 9