Zeeuwse amateurfilmers hielden hun tiende clubwedstrijd 'ISABELLA' Versluijs de volhouder "Shot '68" viert jubileum Het Zeeuwsche W ielercriterium te Vlissingen Eindelijk doorbraak voor Zeeuwse groep 9Barneby Hsrinneringen aan Oud-Walcheren adverteren vbr=|)eschiere is bekend blijven ZEILSPORT Woensdag 3 mei 1978 De Zeeuwse smalfilmgroep Shot '68 hield vorige week haar jaarlijkse club wedstrijd in wijkgebouw 't Anker te Vlis- singen. Kr was een gezellige sfeer en er was zoals altijd een grote belangstelling van de zijde van de amateurfilmers. Dit jaar bestaat de club tien jaar en tevens was het dan nu de tiende clubwedstrijd, waarvoor niet minder dan elf films door individuele leden en leden in groepsver band waren ingezonden. Drie leden van de Eerste Roosendaalse Smainimclub 'Ersa' beoordeelden de films en kwamen uiteindelijk tot de vol gende beslissing: De eerste drie prijzen werden toegekend aan de volgende films: le prijs: "Appel: een film gemaakt door een werkgroep bestaande, uit: L.J. Gil- lesse. M.E.M. Hermsen, J. Hintzen en A.C. de Vries: 2 prijs: Barong en Legong. een film van de heer F.W. van Schaijk uit 3e prijs: Sacrementsdag in Landeck. een film van de heer P.W. v.d. Broeke uil Middelburg. De film Appel kreeg tevens een beker voor de beste techniek, terwijl de beker voor het beste idee in de film werd toe gekend aan de film De Sprong, ver vaardigd door een werkgroep uit Shot '68. De film Rein van mevr. H. Bambach en de heer J.H. Koolwijk kreeg een toege kend aan de heer M.E.M. Hermsen voor zijn film "Zomer in Zeeland". Naast de prijzen van de jury werd ook het publiek in de gelegenheid gesteld een prijs voor de beste film toe te ken nen. De publieksprijs werd toegekend aan de heer P.J. Kampman voor zijn film "Operatie Caisson". Aangezien de jury van oordeel was, dat deze film te commercieel van opzet zou zijn. xerd deze film door de jury buiten beoordeling gelaten. Zoals uit de toe kenning van deze prijs blijkt, was niet ieder der aanwezigen het hiermede eens. Dit keer weer eens twee beelden uit het noorden van Walcheren in vroeger dagen. Op de bovenste foto een kijkje op het kerkje van Vrouwenpolder, in de dagen toen dit dorp nog niet door de badgasten was "ontdekt". Op de onderste foto: het "watermachien" in de duinen van Oranjezon, de installatie die al vele jaren de gemeente Middelburg duinwater leverde. tiende filmwedstrijd. Filmfestival. De eerste drie prijswinnaars kunnen met hun film deelnemen aan het jaarlijkse filmfestival van de Nederlandse Orga nisatie Van Amateurfilmers, district Zuid 11 (Zeeland. N. Brabant en regio Nijmegen). Deze wedstrijd wordt ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van Shot '68 in september 1978 op 17 september a.s. in de Schouwburg te Middelburg gehouden. De beste films van het district kunnen d'an meedingen in de landelijke N.O.V.A. wedstrijd, om een plaats te bemachtigen bij de 10 beste amateurfilms van 1978 in Nederland. De dag voorafgaande aan de districts wedstrijd is er in de Schouwburg van Middelburg nog een internationale film meeting in het kader van de jubileumvie ring van Shot '68. Het jaar 1978 is ook in ander opzicht van bijzondere betekenis voor Shot '68. aan gezien in oktober a.s. het nieuwe clubge bouw in de v.m. Jacobsschool aan de Breestraat zal worden betrokken. Dit gebouw wordt binenkort door de ge meente verbouwd en beschikbaar gesteld aan een aantal culturele verenigingen in Vlissingen. voor snelle verzorging van al uw reklameschilderwerk f\ doo het zelf centrum reklame schilders gortstraat 44 - middelburg tel. 01180 - 28741 SELF DEFENSE: NIEUW HUIDVERZORGINGSRECEPT j Het milieu is er voor onze huid de laatste j tientallen jaren niet beter op geworden en het is daarom noodzakelijk dat wij ons tegen "vijanden van onze huid" zoals luchtverontreiniging, giftige gas sen. airconditioning, centrale verwar ming enz. wapenen. Aangezien de huid niet in staat is zich zelf te "beschermen" tegen de schade lijke invloeden van het milieu heeft Max Factor een aantal huidverzorgingspro- dukten ontwikkeld die hiertoe wel in staat zijn. Als wij onze huid niet goed verzorgen dan zullen al spoedig de sporen te zien zijn die de invloeden van het milieu op de huid achterlaten: droogte-verschijn selen, roodheid en vlekken, schilferen, droogte-lijntjes. De Self Defense Cleaner reinigt de huid op zeer grondige wijze zonder dat het beschermende huidvet wordt verwij derd. De Self Defense Moisturizer beschermt de huid tegen uitdrogen en tegen scha delijke invloeden van buitenaf. Maakt de huid zacht en soepel, waar door zij haar elasticiteit behoudt. De Self Defense produkten bevatten geen zepen op chemische basis en laten daardoor geen dunne laag op de huid achter. Daarom is de reinigingsmilk eenvoudig le ververwijderen met lauw water. Na gebruik van deze reinigingsmilk is de huid volkomen schoon. Men kan dan" Self Defense Dagcrème (die echter ook 's nachts gebruikt kan worden!) aan brengen. De crème houdt het vochtge halte van de huid op peil, verzorgt haar en beschermt tevens tegen de schade lijke invloeden van het milieu. Ook de huid van de mannen wordt voortdurend bedreigd door allerlei in vloeden van buitenaf. Heren, laat u zich dus niet weerhouden ééns met huidver zorging te beginnen. Hopstaken uit Roosendaal nummer voor amateurs. Ken liloinent, terwijl de renners een der bochten passeeren. Een groep van de pl.m. 50 professionals rijdt voor hij mei den Zeeuwsche» renner fioqaert aan den kr.p En de Belg L. de Rijke werd eerste tan de profs. Pe winnaar tijdens de eereronde. WATERSPORTCENTRUM REKREATIEGEBIED "DE BRAAKMAN" HOEK TELEFOON 01152-1265 MEIPROGRAMMA VER. VAN HUISVROUWEN De"Ned. Ver. van Huisvrouwen organi seert in de maand Mei het volgende: 9 Mei: Bingo in de "Twee Compag- nieëp" 's morgens om 10 uur. U Mei: Fietstocht naar de schelpenschuur in Biggekerke. 18 Mei: Excursie naar België. ,Voor inlichtingen: secretaresse, tel. 01180-27694. hulei :eci y-uutc bcluiiyslvlliuy werd liosinycn het vaste Zvn icschv - ielercriterium verreden, dat bij voldoende organisatie tot een der )aarlijk*che •oote sportevenementen voor Vlissingen, ja voor geheel Zeeland en lira- zou kunnen uitgroeien want reeds dit jaar waren duizenden Zeeuwen Brabanders getuigen van dit wielerfestijn. Overzicht tijdens den wedstrijd den Boulevard, waar de renners 40 d 50 maal moesten passeeren. Naast de verkoop van speedboten, rubberboten, en buitenboordmotoren (Yamaha, Johnson) is Isabella Watersportcentrum gespecialiseerd in de in kruisers, Verhuur motor- en zeilboten. In voorraad: a L'Annaverre 420 - 470 meervoudig kampioen Volksboot en Bego, toerzeilboten ideaal voor het gezin. Vaurien, Laser, Kolibri en nog vele andere modellen. Het is duidelijk nog even wennen, zo'n persconferentie, voor de leden van de groep "Barneby". Ondanks het feit dat ze wel met iets goeds voor de dag kunnen komen, want het gebeurt immers niet el ke dag dat een Zeeuwse groep door weet te dringen tot in de regionen van de radio en TV. Bovendien werd de eerste single gemaakt getiteld "Do it". Vorige week vrijdag kwamen van deze plaat de pro- mdtiesingle's uit. en op 9 mei a.s., vlak na de televisie-uitzending van de in Burgh - Haamstede opgenomen aktiviteiten in het programma "Bij ons in"van de KRO, komt de plaat in de handel. "We hopen dal we nu eens wat meer in de belangstelling terechtkomen" zegt Kees van Vredegem "het kan moeilijk anders of het moet lukken dit keer: een TV-optreden en een single: als het niet lukt. dan weet ik het niet meer. Overigens zijn we ons wel bewust dat het allemaal maar een poging is, als je weet dat er per week. alleen al in Nederland, zo'n veertig stuks single's op de markt VLISSINGEN - Eén van de ongetwijfeld vele duizenden toeschouwers zater dag 20 mei bij de Omloop van de Boulevard is Leunis Versluijs uit Middelburg. Drieënveertig jaar geleden stond hij er ook toen in Vlissingen de eerste wie lerwedstrijd voor beroepsrenners werd verreden en ook nu zal hij er staan. Want de 62-jarige Versluijs is een volhouder. In 1932 reed hij zonder licentie al wielerwedstrijden in Zeeland en Brabant. Hij won in juni 1935 zelfs nog een grasbaanwedstrijd in Lewedorp. Nu zit hij nog steeds op de fiets, als trimmer in de B-ploeg van de Zeeuwse ren- en toerclub Theo Middelkamp. "En ze kunnen rijden wat ze willen, maar ze krijgen mij emiet af", zegt hij trots. Versluijs weet zich overigens van de eerste profkoers in Vlissingen niet zo bar veel meer te herinneren. "Ik heb er zeker gestaan, maar verder staat het me niet zo precies meer bij", laat hij weten. Toch was hij in die periode zeer begaan met het hardfietsen. Het kost hem dan ook geen enkele moeite om een treffend beeld van de wielerren- nerij in die tijd te geven. Want Leunis was één van de vele wielerenthousias- ten. Eén van de eersten en nu één van de laatsten, want uit zijn periode is er niet één coureur meer actief. "Ik ben", zegt hij, "in 1932 begonnen. Ach, alles reed toen nog door elkaar: nieuwelingen, amateurs en profs. De meesten hadden niet eens een licentie, want die konden ze niet betalen. Maar ik fietste in die tijd al hele dagen, want ik was loopjongen bij apotheker Pien- broek in Middelburg". De eerste fiets, waarop Versluijs koerste, kostte hem 7,50. Toen het beter ging moest er an der materiaal komen. Bij Rosemond kocht hij een karretje waarvoor het lieve sommetje van 65 gulden moest worden neergeteld. Hij mocht zijn fiets, een Maxwell, met een gulden per week afbetalen. "Dat kon mooi", ver telt hij stralend, "want ik kreeg een gulden zakgeld. HOUTWORM Als loopjongen kreeg hij af en toe ook nog wel eens een fooitje. "Daar kocht ik rauwe eieren van bij Dronkers op de Markt. Want op het gebied van eten heb ik me altijd goed verzorgd. Aard appelen at ik nooit. Ik was zo mager als een houtworm, maar de spieren lagen er op". En terwille Leunis zich ontwikkelde tot een redelijke prijsrijder werden ook zijn verlangens groter, kwam een Magneetfiets met tubes. Alleen een echte trui ontbrak er nog aan. Maar ook dat was snel opgelost. Op een 'witte' trui borduurde zijn vrouw met sierlijke letters de naam van de wie lervereniging De Zwaluw. Tijdens het gesprek raakt Versluijs zo vol van zijn herinneringen, dat hij af ten toe demarreert en niet bij te hou den is. Het duurt even voordat hij wordt 'teruggepakt', maar stilvallen doet hij geen moment. Dan vertelt hij verhalen over de tijd dat hij met Gerrit Schulte reed. "Die was ijzersterk, maar hij had ook het beste materiaal. Je kunt wel zeggen dat ik de bus ge mist heb. maar hij heeft hem ge haald", zegt Versluis. In vogelvlucht laat hij de wedstrijden op de Veerse- weg de revue passeren. "In 1934 heb ik meegemaakt dat Jan Schoolmeester daar tegen een hooiwagen reed. Nou. toen gingen we allemaal tegen de vlakte". Leunis Versluijs glundert als hij ver halen uit de oude doos kan vertellen. Voor de oorlog -hij ging trouwen en het geld was op-verkocht hij zijn fiets. Maar enkele jaren geleden kwam de oude liefde weer boven. "Ik merkte dat ik al die jongens, die naar de lts reden nog loste. Ik heb toen een Ra leigh gekocht". Inmiddels heeft hij zich aangesloten bij de toerclub van Middelkamp. Twee jaar geleden sloot hij aan in de grote groep. "Ik ben nu de beste van de B-groep en met de A-groep kan ik ook wel mee". De stofbril gaat niet meer op en de reser vetube niet meer om de nek. maar het plezier is er niet minder om. "Er zijn misschien wel oudere mensen die denken voor gek te rijden", vèrtelt hij, "maar dat is helemaal niet zo. Bovendien heb ik me nog nooit zo goed gevoeld als de laatste twee jaar". Al meer dan vijftig jaar leeft hij voor de fiets. Geen wonder dat hij op de •Boulevard Evertsen een fraaie plaats zal vindon om de Omloop van de Boulevard te volgen. Hel levensgrote verschil met de eerste met veel ro mantiek omgeven eerste aflevering van de Vlissingse profwielerwedstrijd neemt hij maar op de koop toe. Disco-Dayan houdt op zaterdag 6 mei weer een disco-avond in het Ontmoe tingscentrum in Middelburg-Zuid. Alle jongeren vanaf 16 jaar zijn welkom. Het begint om 8 uur en de entree is 1.-. Naast de maandelijkse disco-avond wordt er op woensdag 10 mei een film van Jimi Hendrix gedraaid. Aanvang 8 uur. Entree/ 1.-. komen". Begin dit jaar werd de band voor de single opgenomen, na enkele weken van intensief repeteren. Het nummer heeft nog wat invloeden van de bekende country - achtige muziek die Barneby eigen is maar heeft toch een heel plezierig en echt wel eigen geluid. In eerste instantie worden er van deze single 15.000 stuks gedrukt en al naar gelang de vraag van het publiek, kan dat oplopen tot ca. 40.000, hetgeen betekent dat Barneby dan in de Top - 40 zit. TV. Vorige week (op 25 en 26 april) werden in Burgh - Haamstede de opnamen ge maakt voor "Bij ons in Burghstede" een programma dat gepresenteerd wordt door Pierre van Ostaden. Op 6 mei, 's avonds om tien over zeven gaat het de lucht in. De Zeeuwse groep is dan om ongeveer 19.15 uur op de buis te zien. Er wordt al hard gewerkt aan een tweede single. Dan worden het twee eigen nummers, tekst van Frank Duden en arrangementen van John Hanssens. Er zijn ook al kontakten gelegd met Belgie waar Barneby mogelijk gaat optreden in het bekende programma van de BRT "Tienerklanken" en in "Binnen en bui ten". Ook zijn er plannen in de richting van een show samen met Jack Jersey. Nog even de bezetting van Barneby: Kees van Vredegem - Goes: 12 sn. gitaar en zang: Frank Duden - Middelburg: lead zanger/gitaar; John Hanssens - El- lewoutsdijk: lead gitaar; Piet Leendertse - Hoek: drums en zang; John Vos - Goes: bass en zang. "Barneby" speelt in deze bezetting sinds mei 1977. DISCO EN FILM IN DISCO DAYAN

de Faam | 1978 | | pagina 6