j In het algemeen 7% huurverhoging HUUR AANPASSINGEN IN 1978 cdn m VAKANTIEROOSTER SCHOOLJAAR 1978-1979 KASTANJEBOMEN VERPLAATST L OPGEBROKEN-AFGESLOTEN Woensdag 26 april 1978 F P"" CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG PROJEKT HUIZEN DOKUMENTATIE Voor gemeentelijke scholen WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL Openings- en sluitingstijden zwembad TTW ^HET Oo0 DODEN HERDENKING MENU 'TAFELTJE" DEKJE" Gemeentelijke kantoren op 1 mei gesloten AANLEG WOONERF KONINGSTRAAT I.v.m. verbreding Nw. Vlissingseweg Verplaatsing marktdag Met toestemming b. en w. HUIS-AAN HUIS COLLECTEN wilde planten "MIDDELBURG s 4 fL Wx rrS W\ i) VERKEERS MAATREGELEN Programma Koninginnedag Periode 26 april - 3 mei t Coed wonen moet voor iedereen bereikbaar zijn. Het ri jk geeft daarom subsi dies en leningen voor bouw en exploitatie van woningen. Daardoor kunnen de IfUt-en van veel woningen betaalbaar blijven. Bovendien komen bewoners, die in verhóuding tot hun inkomen teveel huur betalen, in aanmerking voor een financiële bijdrage in de huurlasten. In het verleden zijn er soms grote ver schillen ontstaan tussen de kwaliteit van de woning en de huurprijs, die er voor betaald wordt. Het uitgang&Nunt van de regering is. dat er voor woningen van gelijke kwaliteit ongeveer gelijke huurprijzen worden betaald. Verder moet de huurprijs zo zijn, dat de woninq behoorlijk kan worden onderhouden. En wordt er onvoldoende aandacht aan het onderhoud besteed, dan moet de verhuurder tot beter onderhoud aangezet kunnen worden. AANPASSING HUURPRIJZEN bfflïrprijzen. die in verhouding lol de kwaliteit van de woningen te hoog of te laag zijn. behoren geleidelijk te worden aangepast. Zoals bekend, is er in de "Huurwet en Wel jaarlijkse huurverhogingen" een percentage op genomen. waarmee de huurprijzen van woningen jaarlijks kunnen wor den verhoogd. Rierntee beoogt men de huren enigszins in de pas te laten lopen met de ontwikkeling van lonen en prijzen. De jaarlijkse huurverho ging gaat dit jaar als regel op I juli a.s. in. De huren mogen dan in het alge meen met 7% worden verhoogd. Bovendien zijn er huuraanpassingen mogelijk, die op de kwaliteit van de woningen zijn afgestemd. Om een eventuele afwijking ten opzichte van de huurverhoging van 1% te kunnen beNalen. wordt een uniforme metho de toegepast voor het waarderen van woningen. De overheid heeft daar voor bepaalde normen vastgesteld, zodat huurders en verhuurders de waardering en de huuraanpassing. die daaruit voortvloeit kunnen controle ren. SOORTEN MUURWONINGEN De wettelijke regels voor de huuraan passingen maken onderscheid tussen allerlei soorten woningen. Het is voor iedere huurder en verhuurder belang rijk om te weten tot welke soort hun woning behoort. Wanneer u wilt vast stellen met welk percentaqe de huur in 1978 kan of mag worden is: aangepast, moet u eerst naqaan wie de verhuur der de gemeente, een woningcorpora tie (woningbouwvereniging) of een particuliere eigenaar. De huuraanpassing qeldt niet voor: - winkelwoningen en overige be- d rij sruimten - dienstwoningen - vakantie- en seizoerfwoningen - woonschepen - woonwaqen. caravans e.d. - huurkamers - woningen, die oN contract voor korte termijn zijn verhuurd. En dan nu meer informatie over de diverse categorieën huurwoningen, die wel in aanmerking kunnen komen voor een huuraanpassing/verhoging. WONINGEN VAN WONINGCOR PORATIES EN GEMEENTEN De woningen van woningcorporaties en gemeenten kan men in vier soorten onderscheiden: Nieuwe woningen Woningen, waarvan de gemiddelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1977. De huren van deze woningen worden in 1978 nog niet verhoogd. Woningen, waarvan de huren nog geen vijf jaarlijkse verhogingen hebben ge had. Als van een woning de gemiddelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1972. maar voor 1 april 1977 is de huurverhoging 7%. Dit is een ver plichte huurverhoging. Er kan tegen deze huurverhoging geen bezwaar worden gemaakt. Verbeterde woningen Woningen, die na 1 april 1972 - met steun van het rijk - ingrijpend zijn verbeterd kunnen 1% in huur omhoog SCHOUWBURG vrijdag 5 mei, 20.00 uur: "Kleine man. wat nu?" van Hans Fal- lada/Tankred Dorst, gespeeld door Zuidelijk Toneel 'Globe' onder regie van Walter Tillemans. Kaarten a 15.50 (voor leden 14.- en C.J.P./Pas 65 a 7,-) uitsluitend telefonisch te bestellen op woensdag 3 mei van 19.00 tot 20.00 uur via (01180)-15256. zaterdag 6 mei, 20.00 uur: "De Hypochonders" gespeeld door toneelgroep 'Baal' onder regie van Leonard Frank. Kaarten a 12.50 verkrijgbaar bij Jeugd en Muziek. Nieuwe Haven 41-43. Middelburg, tel. (01180)-15256 woensdag 10 mei. 20.00 uur: Ballet van Vlaanderen. Kaarten a 15.50 (voor leden a 14.- en C.J.P./Pas 65 a 7.-) verkrijgbaar bij bureau SCZ. Nieuwe Haven 41-43. Middelburg, tel. (01180)-15256. CONCERT- EN GEHOORZAAL vrijdag 5 mei, 20.00 uur: Weense avond met bal na. georgani seerd door Groep 'Papilion'. Kaarten if 7.50 verkrijgbaar bij De Vier Windekes, Lange Delft 90. Mid delburg. zaterdag 6 mei, 20.00 uur Idem KUIPERSPOORTTHEATER vrijdag 28 april, 20.30 uur Filmhuis Jeugd en Muziek vertoont "Der Starke Ferdinand" van Alexan der Kluge F.ntre: 3.— VLEESHAL 13 t/m 28 mei: Expositie Kunstenaarsgroep "3x2". gaan. Deze huurverhoging is niet verplicht. Overige woningen Voor de overige woningen kan een huurverhoging met 7% of een huur aanpassing met een ander percentage plaatsvinden. De huuraanpassing moet zijn gebaseerd op de methode voor woningwaardering, zoals die door het ministerie is vastgesteld. De ze kan een huurverhoging met 7% of meermet een maximum van 11%- tot gevolg hebben. Maar ook is een huur- bevriezing of een huurverlaging mo gelijk. Wanneer de huurverhoging ge woon "1% is, hoeft de verhuurder dat percentage niet nader toe te lichten. Hij hoeft in zijn voorstel dus geen wo- 'ningwaardering te vermelden. We hebben in dit verhaal nu al enkele malen gesproken over gemiddelde bewoningsdatum. Het lijkt ons goed dit begrip nu eerst even toe te lichten. De rijkssteun voor woningen wordt in het algemeen niet per woning afgege ven. maar voor een aantal woningen tegelijk. Zo'n aantal woningen noemt men een complex. Of en met welk percentage de huur van de woning van een bepaald complex op 1 juli van dit jaar wordt verhoogd, kan afhangen van de gemiddelde, bewoningsdatum. Het gaat dus niet om de datum, waar op iedere afzonderlijke woning voor het eerst werd verhuurd. WONINGEN VAN PARTICULIERE VERHUURDERS Huurders en verhuurders van particu liere woningen (woningen dus. die geen eigendom zijn van de gemeente of van een woningbouwvereniging) moeten weten of het huis staat in een geliberaliseerd of niet geliberaliseerd gebied. De gemeente Middelburg be vindt zich in een geliberaliseerd ge bied. In beginsel gelden hier geen huurprijsvoorschriften voor niet of niet meer gesubsidieerde woningen. Van belang is ook of de woning voor of na de oorlog is gebouwd. Als het om een na-oorlogse woning gaat. moet men tenslotte weten of het huis nog wordt gesubsidieerd of in het verleden is gesubsidieerd. Huurders kunnen dit aan de weet komen bij de verhuurder of bij de gemeente. Wanneer we in dit artikel spreken over voor-oorlogse Het projekt huisnamen en dokumen- tatie van huizen in Middelburg, waar- over u al eens eerder iets kon lezen op deze pagina, zoekt nog medewerkers en materiaal. Op dit moment werken een 20-tal medewerkers aan het pro jekt. waarmee de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen eind 1976 is begonnen. Voor het werk. dat "veldwerk" (on derzoeken van oude huizen) en ar chiefwerk (het verzamelen van gege vens uit boeken en archieven in het Rijksarchief in Zeeland) omval, zijn nog steeds medewerkers nodig. Het gaat hierbij om werk dat niet betaald wordt en hoofdzakelijk overdag wordt verricht. Ook zoekt men nog naar ou de gegevens over de historische Mid delburgse panden. Bent u in het bezit van oude (koop)akten. tekeningen e.d. van oude huizen en wilt u die afstaan om te fotokopiëren of te fotograferen (schenken mag natuurlijk ook!), of wilt u meewerken aan het projekt. neemt u dan kontakt op met de coör dinator van het projekt. de heer Sijn- ke. gemeentearchief. Lange Noord straat 19, tel. 26251. woningen, dan zijn bedoeld wonin gen. die voor 5 mei 1945 zijn gebouwd. Na-oorlogse nog gesubsidieerde wo ningen in het gehele land. Nog gesubsidieerde woningen in het gehele land krijgen een huurverho ging van 7Deze huurverhoging is verplicht voor woningen van vóór 1 april 1977. Er kan in beginsel geen bezwaar legen worden gemaakt. Van deze huurverhoging van 7% zijn alleen uitgezonderd de woningen (in com plexen). waarvan de gemiddelde be woningsdatum ligt op of na I april 1977. Deze woningen krijgen in 1978 nog geen huurverhoging. Alleen in zeer uitzonderlijke gevallen kan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ontheffing ge ven van de verplichte huurverhoging. Wanneer nog gesubsidieerde wonin gen al vijfjaarlijkse huurverhogingen hebben gehad, kan de huur - als die te laag is in verhouding met de kwaliteit - met meer dan 7% (maximaal 11%) stijgen. De verhuurder moet dan eerst de kwaliteit van de woningen waarde ren met behulp van de al eerder ge noemde waarderingsmethode. Bij een huurverhoging van meer dan 1% moet de verhuurder deze aanzeggen op een speciaal formulier, dat bij het minis terie verkrijgbaar is. Niet (meer) gesubsidieerde woningen in geliberaliseerd gebied. Voor deze woningen kan de huur vrij overeen gekomen worden. Als regel zal een huurverhoging van 1% redelijk zijn. Verhuurder en huurder mogen echter ook een andere - niet aan een maximum gebonden - huurverhoding overeenkomen. Deze moet dan wel aan de huuradviescommissie worden gemeld. Als verhuurder en huurder het niet eens kunnen worden, kan de verhuurder de huur opzeggen. De huurder geniet dan de bescherming van het Burgerlijk Wetboek. Hoe deze regeling werkt, is uiteengezet in de brochure "Bescherming van huurders van woonruimte in geliberaliseerd ge bied". uitgegeven door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Deze brochure is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlich ting in het stadhuis. MELDINGSPLICHT Om de ontwikkeling van de huurprij zen in de hand te kunnen houden, is op één maart 1975 de "Wet huurprij sontwikkeling woonruimte" van kracht geworden. Deze houdt in. dat de verhuurders van particuliere wo ningen. waarvan de huren vrij kunnen worden overeengekomen, een huur verhoging van meer dan 7% in be paalde gevallen moet melden bij de huuradviescommissie. Het secreta riaat van de huuradviescommissie in Zeeland bevindt zich aan de Seissingel 4 in Middelburg, (tel. 01180-14053). Als de huurprijsontwikkeling in be paalde gemeenten of van bepaalde soorten woningen in die gemeenten daartoe aanleiding geeft, kan de mi nister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de huurverho gingen aan een maximum binden. Verdere informatie over de mel dingsplicht vindt u in het vouwblad "Vrije huurprijzen". Ook dit vouw blad is verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. BEZWAREN In een aantal gevallen kan men be zwaar maken tegen huurverhoging of Het gemeentebestuur heeft voor het schooljaar 1978-1979 een vakantierooster vastgesteld voor de gemeentelijke scholen. Het rooster is samengesteld na overleg niet schoolleiders van openbare en bijzondere scholen. In verband met het vaststellen van particuliere en bedrijfsvakanties lijkt het ons goed hieronder het rooster te uwer kennis te brengen: Lager onderwijs: za 14-10-1978 t/m zo 22-10-1978 za 23-12-1978 t/m zo 07-01-1979 ra 24-02-1979 t/m di 27-02-1979 za 07-04-1979 t/m ma 16-04-1979 za 28-04-1979 t/m ma 30-04-1979 wo 23-05-1979 t/m zo 27-05-1979 za 02-06-1979 t/m di 05-06-1979 za 14-07-1979 t/m zo 26-08-1979 za 14-10-1978 t/m zo 22-10-1978 di05-12-1958 n.m. za 23-12-1978 t/m zo 07-01-1979 za 24-02-1979 t/m di 27-02-1979 za 07-04-1979 t/m di 17-04-1979 za 28-04-1979 t/m ma 30-04-1979 wo 23-05-1979 l/m zo 27-05-1979 za 02-06-1979 t/m di 05-06-1979 za 14-07-1979 t/m zo 26-08-1979 Middelburg (mavo - havo - atheneum - za 14-10-1978 t/m 22-10-1978 za 23-12-1978 t/m zo 07-01-1979 za 24-02-1979 t/m di 27-02-197! za 07-04-1979 t/m di 17-04-1979 za 19-05-1979 t/m zo 27-05-1979 za 02-06-1979 t/m di 05-06-1979 07-07-1979 t/m zo 26-08-1979 herfstvakantie kerstvakantie voorjaarsvakantie paasvakantie Koninginnedag Hemelvaartsdag pinkstervakantie zomervakantie Kleuteronderwijs: herfstvakantie St.Nicolaas kerstvakantie voorjaarsvakantie paasvakantie Koninginnedag Hemelvaartsdag pinkstervakantie zomervakantie Stedelijke Scholengemeenschap gymnasium): herfstvakantie kerstvakantie voorjaarsvakantie paasvakantie Hemelvaartsdag pinkstervakantie zomervakantie De besturen en hoofden van de bijzondere scholen zijn verzocht de vakanties voor hun scholen gelijk te laten lopen aan die van de gemeentelijke scholen. huuraanpassing. Hiervoor zijn specia le formulieren verkrijgbaar bij de ge meente (bur. Huisvesting, Simpel- huisstraat 1) en de huuradviescom- missie. Hoe het bezwaar ingediend moet worden, kunt u lezen in de bro chure "Huuraanpassingen 1978". van het al meerdere malen genoemde mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Deze brochure kunt u afhalen bij bureau Huisvesting en ook bij bureau Voorlichting. De brochure informeert u tevens over de bezwaarschriftprocedure voor huur ders. die ernstige bezwaren hebben over de manier, waarop de verhuurder klachten over woninggebreken be handelt. Ook de door hei ministerie ontwikkelde waarderingsmethode voor huurwoningen wordt uitgebreid uit de doeken gedaan. Blijven er na lezing van de folder toch nog vragen over. dan zal het bureau Huisvesting van de gemeente u graag nader in lichtingen verstrekken. WETSONTWERPEN Bij de Staten-GEneraal zijn op het ogenblik de wetsontwerpen "11 uur prijzenwet woonruimte" en "Wet op de huurcommissies" in behandeling. Deze houden onder meer een vereen voudiging in van het huidige toch wel ingewikkelde systeem. Zeker is. dat deze wetten dit jaar niet meer van kracht zullen worden. Op Koninginnedag (maandag 1 mei) wordt geen vuilnis opge haald. In de maandagwijk wordt daarom het huisvuil opgehaald op dinsdag 2 mei. Het overdekte zwembad "Poelendae- le" zal op maandag 1 mei a.s. (Konin ginnedag) gesloten zijn voor het pu bliek. omdat er dan zwemwedstrijden voor de schooljeugd worden gehou den. Op donderdag 4 mei a.s. (Hemel vaartsdag) is het bad geopend van 10.00 tol 13.00 uur. Vanaf zaterdag 6 mei a.s. kan er weer gezwommen worden in het buitenbad; van maandag t/m vrijdag van 7.00 - 19.00 uur: op zaterdag van 9.00 tol 16.00 uur en op zondag van 10.30 - 16.30 uur. Degenen, die graag 's avonds een baantje willen trekken kunnen dat op woensdag tot 21.00 uur en op vrijddg tot 20.00 uur in het bin nenbad. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel i .UL Donderdag 4 mei a.s. om 19.30 uur begint op het Abdijplein (bij slecht weer in de Nieuwe Kerk) de jaarlijkse dodenherdenking. Aan deze plechtigheid werken mee de Chr. Brassband "Onda". enkele plaatselijke zangvereni gingen en mevrouw A. 'V Sehel- tens-Koops (deklamatie). Om 19.50 uur worden de klokken van de Lange Jan en de R.K. kerk geluid. Dan wordt gezamenlijk gewandeld naar het monument op de Groenmarkt, waar om 20.00 uur 2 minuten stilte in acht genomen wordt. Programma's voor deze herden king worden 's avonds gratis uit gereikt bij de poorten van het Abdijplein. De dienstverlening "Tafeltje Dekje". van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg. is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voorde week van 2 mei t/m 6 mei a.s. ziet er zo uit: dinsdag - gehakt, andijvie, aardappe len. woensdag - karbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag - saucijsjes, bloemkool, aardappelen vrijdag - kuikenborstfilet, appelmoes, aardappelen zaterdag - wat de pot schaft Het is u wellicht al bekend, dat de verjaardag van de Koningin dit jaar op een zondag valt en dat daarom Koninginnedag gevierd wordt op maandag 1 mei. Op die dag zullen alle gemeentelijke kantoren gesloten zijn. Dinsdag 25 april j.l. is een aanvang gemaakt met de aanleg van een woonerf in de Koningstraat. Hel me rendeel van de bewoners van deze straal heeft zich positief opgesteld tegenover de aanleg van dit woonerf. Tijdens de werkzaamheden, die onge veer vijf weken in beslag zullen ne men. is de Koningstraat afgesloten voor alle verkeer. Medewerkers van het Bureau Tuin- en Landschapverzorging uit Haren heb ben met groot materieel zo'n 17 zware kastanjebomen verplaatst van de Nieuwe Vlissingseweg in de buurt van het watergemaal naar het terrein, waar in de toekomst een verbinding zal komen tussen genoemde weg en de Grevelingenstraat. De operatie was nodig in verband met de komende verbreding van de Nieuwe Vlissingseweg. L ziet. dat de gemeente Middel burg naast de monumenten ook veel aandacht besteed aan het behoud van de natuur. In verband met Hemelvaartsdag (donderdag 4 mei) zal de weekmarkt nu worden gehouden op woensdag 3 mei a.s. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: Astmabestrijding van maandag 24 t/m zaterdag 29 april. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte zakjes. dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten kunnen niet jonger dan 15 jaar zijn en mogen niet betaald worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. IN EN ON Naast vele fraaie monumenten heeft Middelburg ook veel bezienswaardigs op het gebied van de natuur. Daarom heeft bureau Voorlichting de brochure "Wilde planten in en om Middelburg" samengesteld. De basistekst voor deze Hora-folder is geleverd door de heer A. de Visser uit Middelburg. Deze nieuwe brochure is gratis ver krijgbaar bij bureau Voorlichting (be gane grond stadhuis). Damplein en Dam De gedeelten van de parkeerstroken van het Damplein voor de percelen nr. 33-35 en nr. 24-30 en de parkeerslrook van de Dam voor perceel nr 2-4 zijn aangewezen als laad- en loshaven Deze laad- en loshavens zijn destijds ingesteld omdat daar diverse bedrij ven waren gevestigd. De betreffende bedrijven zijn nu echter niet meer aan hel Damplein en aan de Dam geves tigd. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben daarom besloten de bovenbedoelde laad- en loshavens op te heffen. Kruising Hoogstraat. Nieuwe Haven en Stadsseluiur De splitsing Hoogstraat. Nieuwe Ha ven en Siadsschuur is een onoverzich telijk punt. liet verkeer, dat rijdt over de Hoogstraat en de Nieuwe Haven is intensiever dan het verkeer dal over de Stadsschuur rijdt. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten dat het ter verhoging van de veiligheid noodzakelijk is de kruising aan te wij zen als voorrangskruising. zodanig, dat het verkeer van de Hoogstraat en de Nieuwe Haven voorrang heeft. r Langeviele In de Langeviele. tussen de percelen nr. 19 en nr. 13. zijn diverse bedrijven gevestigd, die regelmatig bevoorraad moeten worden. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten dit gedeelte van de Langeviele aan te wijzen als laad- en loshaven van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 18.0Q uur. Voor het gedeelte van de Langeviele lussen de percelen nr. 14-16 tot en met nr. 10 geldt een parkeerverbod. Stop pen mag dus wel. Het tot stilstand brengen van voertuigen op dit gedeel te brengt echter de doorstroming van het verkeer in gevaar. Door burge meester en wethouders is nu besloten voor het genoemde gedeelte van de Langeviele een stopverbod in te stel len. tegen bovenstaande besluiten kan geen beroep meer wórden aangetekend. Vrijlandstraat Regelmatig wordt aan beide zijden van de Vrijlandstraat, ter hoogte van het winkelcentrum, geparkeerd. Hier door wordt een vlotte doorstroming van het verkeer in die straat bemoei lijkt. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten een parkeer verbod in te stellen voor het gedeelte van de Vrijlandstraal lussen de in- en uitritten van de parkeerterreinen bij het winkelcentrum, met uitzondering van de gedeelten waar parkeervakken zijn aangebracht. Dit verbod geldt voor beide zijden van de Vrijland- straat en wordt aangegeven door een gele streep. Tot 11 mei a.s. kan iedere belangheb bende tegen dit besluit in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Mid delburg. De Koninklijke Vereniging "Uil hel Volk - Voor hel Volk" heeft voor de viering van de verjaardag van 11.M. de Koningin weer een aantrekkelijk programma opges teld. Zoals u ongetwijfeld bekend zal zijn. vinden de feestelijkheden dit jaar plaats op maandag 1 mei. Het programmaboekje is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. IM AA I S EN VI R KII- K SM AAI Hl (.11 IN I. Seisbuitcnbrug Het inkomende verkeer over de Scisbuitenbrug is gestremd. Omleiding via de Laan der Ver Naties. Berkenlaan. Lange Vielcsingel en Vlis- singsesingel. Eenrichtingsverkeer tussen Seis- brug en Sandberglaan in de richting van de Sandberglaan. Seisweg btj Jodcngang afgesloten. Inrijden vanaf Olmcnlaan toegestaan. 2. Koudekerkseweg tussen Joost de Moorstraut en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden. Het verkeer wordt met verkeerslichten over óén rijbaan ge leid. 3. Lange Viele Afsluiting Lange Viele. Omleiding via Tangent en Geere Brug De werkzaamheden worden verricht nabij de Pottenmarki. Het gedeelte vanaf Molenberg tol Lange Geere weer toegankelijk voor het plaat selijk verkeer. 4. Kuipersweg Geen doorgaand verkeer mogelijk 5. Korte Delft Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het plaatselijk verkeer in de Nieuwstraat wordt omgeleid via de Barbaragang AARD VAN 11KI WERK Aanleg Noord-Zuid Tangent deel III Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen en reconstructie van de weg. Aanleg riool-, gas- en waterleiding. Herstraling Aanleg promenade ANVANt.'SRA 11 M In uitvoering In uitvoering In uilvoering In uilvoering In uitvoering Expositie Kunstenaarsgroep "3x2". voor hun scholen gelijk te laten lopen aan die van de gemeentelijke scholen. natuur. Jjj

de Faam | 1978 | | pagina 5