DE POPULAIRE RAADSAGENDA Culturele agenda OPGEBROKEN-AFGESLOTEN 5 Voor vergadering maandag 17 april a.s. O. B MENU "TAFELTJE DEKJE" Bevolkings onderzoek baarmoeder halskanker Gehandicapten kunnen straks centrum beter bereiken .x- GEVONDEN VOORWERPEN OM IN TE ZIEN fS 3 4 Woensdag 12 april 1978 F -= Door verlagen stoepranden Periode 12 april 19 april De gemeenteraad van Middelburg komt maandag 17 april a.s. weer bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Deze vergadering, die om 14.00 uur begint, is openbaar en dus voor iedereen vrij toegankelijk. Via de deur in de toren op de hoek Markt-Lange Noordstraat kunt u de publieke tribune bereiken. Een populaire raadsagenda ligt daar voor u gereed. Wat deze middag door de leden van de raad wordt behandeld, kunt u hieronder lezen. We wijzen u erop, dat door het vroegtijdig moeten inleveren van de tekst van onze gemeentelijke pagina, nog agendapunten zullen ontbreken. Een complete agenda kunt u inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Hier bevinden zich ook de originele raadsvoorstellen. AGENDA 1. Beëdiging mevrouw G.K. Hesse- link-Mondria (geen voorstel) 78-148. Mededelingen en ingekomen stukken. 78-167. Vervulling vacatures en wisse ling van functies in commissies In de vergadering van 20 maart j.l. heeft de gemeenteraad mevrouw G.K. Hesselink-Mondria als lid toegelaten. Zij neemt de plaats in van mevrouw M.A. van den Boogert-Selhorst. Laatstgenoemde mevrouw had ook zitting in diverse raadscommissies. Ter voorziening in de ontstane vacatures heeft de gemeenteraadsfractie van de VVD een voorstel ingediend. Het col lege kan zich met het voorstel vereni gen. De raad wordt voorgesteld in de volgende commissies de daarbij ver melde personen te benoemen tot lid of plaatsvervangend lid: Vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare orde en veiligheid, de heer mr. D.F. Vos, lid de heer J. Griep, plaatsvervangend lid. Adviescommissie voor de openbare or de en veiligheid, de heer mr. D.F. Vos. lid de heer J. Griep, plaatsvervangend lid. Vaste commissie voor advies en bij stand voor het onderwijs, mevr. H.G. Spaanderman-Van Rin- gelesteyn, lid. Vaste commissie voor advies en bij stand voor de ruimtelijke ordening mevr. G.K. Hesselink-Mondria. lid. Bestuurscommissie voor Kulturele Zaken. mevr. G.K. Hesselink-Mondria, lid. Ter voorziening in de vacature van plaatsvervangend lid in de Stichting Welzijnsraad Middelburg zal voor de lopende periode van het raadslid maatschap geen voorstel worden ge daan. 78-130 Benoeming plaatsvervangende hoofden enkele openbare lagere scho len. Plaatsvervangende hoofden van openbare scholen voor gewoon lager onderwijs worden uit het personeel benoemd door de gemeenteraad. Bij een vijftal scholen moet een dergelijke benoeming nog plaatsvinden. De hoofden van de desbetreffende scho len hebben, in overleg met het perso neel, voorgesteld te benoemen tot plaatsvervangend hoofd van: "De Blijeburch", mevrouw J.C. Jansen; "De Oosterburch", mevrouw M. de Graaf; de "Van Randwijckschool", de heer F.H.A. van Dixhoorn; de "West- burch", mevrouw T.E. Kodde- Smeenge; "De Zeeburch", de heer R. Willemsen. De inspecteur van het la ger onderwijs kan zich hiermee vere nigen. Het college vraagt de raad de plaatsvervangende hoofden te benoe men. 78-131 Ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool "De Klavetters" Mej. M.L. van den Hemel, hoofd leidster aan de openbare kleuterschool "De Klavetters" aan de Generaal Ha- kewill Smithlaan 13 heeft met ingang van 1 augustus 1978 haar ontslag aan geboden. Het college stelt de raad voor haar het ontslag eervol te verle nen. 78-149 Ontslag hoofd openbare lagere school "De Zeeburch" De heer J.J. Korstanje heeft schrifte lijk verzccht hem met ingang van 1 augustus 1978 ontslag te verlenen als hoofd van de openbare school voor lager onderwijs "De Zeeburch", Keurhove 3. Het college stelt de raad voor het ontslag eervol te verlenen. 78-168 Toepassing artikel II, Ie lid Winkelsluitingsweg 1951 op 5 mei 1978. De Raad voor het Grootwinkelbedrijf, kring Zeeland heeft verzocht om openstelling van de winkels op 5 mei a.s. van 18.00 - 21.00 uur. Dit in ver band met de sluiting van winkels op 1 mei (Koninginnedag) en 4 mei (He melvaartsdag). De Middelburgse Centrale van Ondernemers zal niet aan de koopavond meewerken, maar er geen bezwaar tegen hebben. Ter tegemoetkoming aan het verzoek en gelet op de eenheid op Walcheren m.b.t. de koopavonden stelt het colle ge de raad voor. vrijdag 5 mei a.s. (van 18.00 - 21.00 uur) aan te wijzen als koopavond. De aanwijzing geldt niet voor het gebied ten zuiden van de spoorlijn Vlissingen - Roosendaal, dat begrensd wordt door de Nieuwland- seweg, de Torenweg. de Prinsenlaan. de Spinhuisweg en de Oude Vlis- singseweg. 78-153 Toepassing artikel II, Ie lid Winkelsluitingsweg 1951 op 15 en 16 juni. De Braderiecommissie Middelburg heeft in verband met de te- houden braderie gevraagd om openstelling van de winkels en het uitoefenen van de markt- en straathandel op donder dag 15 en vrijdag 16 juni a.s. van 9.00 - 21.30 uur. Het college stelt de raad voor, met gebruikmaking van artikel II, lid I, van de Winkelsluitingsweg 1951, de gevraagde dagen aan te wij zen als werkdagen, waarop openstel ling van de winkels in de avonduren en markt- en straathandel mogelijk is. 78-146 Krediet van 62.000,— voor uitvoering van rehabilitatieplan Jacob Catsstraat e.o. Voor de verbetering van een gedeelte van de Jacob Catsstraat en de directe omgeving daarvan is, in overleg met de belanghebbenden een uitvoerings plan opgesteld. Het rehabilitatieplan voorziet in het veranderen en verbe teren van de bestrating van de Jacob Catsstraat. waardoor o.m. een deel van de straat kan worden aangewezen als woonerf. Aansluitend aan het woonerf is een parkeerterreintje voor 6 auto's ontworpen. Het college van b. en w. vraagt de raad voor de uitvoe ring.van het plan een totaal-krediet van 62.000.— beschikbaar te stellen. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft een zgn. rehabilitatiesubsidie van 56.000,— toegezegd. 78-169 AANBIEDING VAN DE NOTA "DE ONWIKKELING VAN DE WONINGBOUW IN MIDDELBURG" Een interne werkgroep heeft de nota "De ontwikkeling van de woningbouw in Middelburg" sa mengesteld. Na samenstelling is de nota besproken met vertegen woordigers van de provinciale directie V.R.O., het E.T.I., de P.P.D. en de woningbouwvereni ging "Middelburg". Bij behande ling van de nota door het college is gebleken, dat de kleinst moge lijke minderheid zich een mening hierover nog wil voorbehouden. Maandag 10 april j.l. is de nota nog aan de orde geweest in de commissie Ruimtelijke Orde ning. B. en w. stellen de gemeen teraad voor in te stemmen met de conclusie van de nota, zoals weergegeven op bladzijde 16. 78-147 Beroepsschrift tegen geweiger de bouwvergunning Het college van b. en w. heeft 24 fe bruari j.l. het besluit genomen een bouwvergunning voor het uitbreiden van een garageberging aan de Seissin- gel 80 te weigeren Na realisatie van het bouwplan zou namelijk niet meer voldaan worden aan hetgeen bepaald is in een artikel van de Bouwverorde ning dat betrekking heeft op maxi maal toelaarbare bebouwing op een achtererf. De aanvraagster van de bouwvergunning mevrouw M.T. Klootwijk-van Bakergem heeft in middels beroep aangetekend tegen de beslissing. Burgemeester en wethou ders stellen de raad voor het beroeps schrift ongegrond te verklaren. 78-166 Verkoop pand Langeviele 17 De heer H.J. Lensen wil het pand Langeviele 17, dat opgenomen is op de monumentenlijst, kopen. Het gaat hier om een door de gemeente com pleet gerestaureerde woning boven de passage tussen Langeviele en Korte Geere, met de daarbij behorende kel der en ingangspartij. De aspirant-ko per gaat accoord met de bepaalde verkoopprijs. Het college stelt de raad voor het pand aan de heer Lensen te verkopen. 78-165 Verkoop van 2.884 m2 grond aan de Kleverskerkseweg De timmerfabriek Wondergem B V. heeft de tot 1 mei 2003 aan haar in erfpacht uitgegeven percelen aan de Kleverkerkseweg, samen groot 2.884 m2, te koop gevraagd. In de erfpach tovereenkomst is de verplichting op genomen de raad de verkoop van de grond voor te stellen, wanneer de B V. dit verzoekt. Het bedrijf gaat accoord met de bedongen verkoopprijs. B. en w. vragen de raad over te gaan tot verkoop van de grond aan de timmer fabriek. 78-156 Huur van perceel van de wo ningbouwvereniging "Middelburg" In verband met een gerechtelijke on truiming. op verzoek van de woning bouwvereniging "Middelburg", is een bewoner met gezin dakloos geworden. B. en w. hebben de woningbouwvere niging verzocht de betrokkenen een andere woning beschikbaar te stellen. De vereniging heeft, na overleg, laten weten niet bereid te zijn rechtstreeks een woning te verhuren. Wel is over eenstemming bereikt over huur van een perceel door de gemeente. Deze kan dan weer onderverhuren aan de gebruiker. De huursom zal worden afgetrokken van de uitkering ingevol ge de Wet Werkloosheidsvoorziening, die betrokkene op dit moment ont vangt. Het college stelt de raad voor in .te stemmen met de huur/onderver huur van het betreffende pand. 78-150 Krediet voor het aanschaffen en aanbrengen buitenzonwering "De Oosterburch" De Luxaflex-zonwering in de lesloka len van de openbare lagere school "De Oosterburch" aan de Hooge Mee- straat ;.s versleten en niet meer te ge bruiken. Het hoofd van de school heeft verzocht de aan de zonzijde ge legen ramen te voorzien van buiten zonwering en een binnenzonwering aan te brengen voor enkele ramen van de gemeenschapsruimte. B. en w. stel len de raad voor een krediet van 15.000,— te verstrekken voor de aanschaf en het aanbrengen van de zonwering. 78-143 Medewerking voor het verrich ten van buitengewoon onderhoud t.b.v. de p.c. kleuterschool "Klein Poorters- hor' Door hel niet goed functioneren van de enkele jaren geleden aangebrachte drainage in de kleuterschool "Klein Poortershof" aan Poortersho lve zijn de vloer en de vloerbedekking van de toiletgroep door inwerking van vocht ernstig aangetast. Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christe lijk Onderwijs in Middelburg heeft nu om medewerking gevraagd voor het herstellen en/of vernieuwen van de vloer en de vloerbedekking. Het col lege van b. en w. stelt de raad voor medewerking te verlenen aan dit bui tengewoon onderhoud. 78-151 Verlenen medewerking voor het vervangen van versleten meubilair t.b.v. de p.c. "Admiraalschool" Het bestuur van de vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft om medewerking verzocht voor de aanschaf van leer ling-sets, borden en kasten voor de "Admiraalschool" voor gewoon lager onderwijs aan de Trompstraat 39. De aankoop is nodig voor het vervangen van versleten materiaal. De raad wordt voorgesteld de gevraagde me dewerking te verlenen. 78-128 Medewerking aanschaf meubi lair en hulpmiddelen i.v.m. nieuwbouw p.c. "Griffioenschool" Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Middelburg wil voor de aan de Henri Dunantlaan nieuw te bouwen "Grif fioenschool" meubilair en enige schoolbehoeften aanschaffen. De school bevindt zich nu nog aan de Ol menlaan. De gemeenteraad wordt hiervoor om medewerking gevraagd. B. en w. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. 78-129 Medewerking voor aanschaf van doorgeefkasten Jhr. mr. A.F.C. de Casembrootschool Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft om medewerking verzocht voor de aanschaf van twee doorgeefkasten. Deze kasten zijn bes temd voor de Jhr. mr. A.F.C. de Ca sembrootschool aan de Zuidsingel 128. 78-152 Toepassing van artikel 183 van het besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 t.b.v. de "Driestromenschool" Tijdens de herfstvakantie en de Kerstvakantie 1977 is ingebroken in de "Driestromenschool" (lom) aan de Grevelingenstraat 8. Hierbij zijn de sluitingen van twee stalen bovenra men beschadigd. Het bestuur van de Stichting Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvcedings- moeilijkheden in de provincie Zee land heeft om medewerking verzocht voor de reparatie van de ramen. B. en w. vragen de raad de medewerking te verlenen. 78-144 Krediet van 6.000,— voor aanschaf portofoons t.b.v. gemeente bedrijven De dienst gemeentebedrijven maakt al een aantal jaren gebruik van porto foons. Het gebruik van deze appara tuur heeft de communicatie voor de bonnendienst en de storingsdienst aanzienlijk verbeterd. Het blijkt, dat het gewenst is nog twee portofoons aan te schaffen. Het college stelt de raad voor hiervoor een krediet van 6.000.— te verlenen. 78-155 Krediet van 18.000,- voor aanschaf gereedschap t.b.v. het gas-, water- en elektriciteitsbedrijf Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 18.000.— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van divers gereed schap t.b.v. het gas-, water- en elektri citeitsbedrijf. 78-145 Krediet van 22.000,— voor aanschaf DAF-Pony t.b.v. gemeente bedrijven De in 1972 voor de dienst gemeente bedrijven gekochte DAF-Pony is technisch versleten. De gemeenteraad wordt voorgesteld cem krediet van v*eT o0 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. J' 22.000.— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe DAF-Pony. Men gebruikt de auto voor het vervoer van materiaal, licht masten en buizen. 78-127 Vaststelling beheersverorde- ningen Algemene begraafplaatsen en de begraafplaats aan de Walcherseweg In de loop van dit jaar wordt het cre matorium op de Algemene Begraaf plaats aan de Westelijke Oude Ha- vendijk in gebruik genomen. Het is daarom dat de raad wordt gevraagd nieuwe beheersverordeningen op de Algemene begraafplaatsen en de be graafplaats aan de Walcherseweg vast te stellen. In de verordening op de be graafplaats aan de Walcherseweg is eveneens opgenomen dat het mogelijk is om op of in eigen graven urnen/as- bussen bij te zetten. 78-154 Afwijzing aanvraag gemeente garantie aankoop woning Een inwoner van Delft heeft een ge meentegarantie aangevraagd vooreen door hem te sluiten geldlening ter fi nanciering van de aankoop van een nieuwe woning in Middelburg. Hel college stelt de raad voor de gevraagde garantie te weigeren. 78-142 Vaststelling 140e begrotings wijziging 1976 Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de 140e begrotingswijzi ging 19676 vast te stellen, zoals in het ontwerp staat aangegeven. 31. Rondvraag De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de U.V.V. Middelburg is uitslui tend bestemd voorouderen en zieken, die niet in staat zijn zelf voor de war me maaltijden te zorgen. Via tele foonnummer (01180)27537 kunnen maaltijden besteld worden op maan dag en donderdag, tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maal tijden ook bezorgd. Voor de week van 17-t/m 22 april a.s. is het volgend menu samengesteld: Maandag: andijvie, aardappelen, ge hakt; Dinsdag: appeltjes, aardappelen, hamburger: Woensdag: spruitjes, aardappelen, rundvlees; Donderdag: appelmoes, aardappelen, kuikenborstfilct: Vrijdag: tuinbonen, aardappelen, karbonade; Zaterdag: boerenkool met worst. Vanaf 1975 vindt in de gemeente Middelburg jaarlijks een bevol kingsonderzoek baarmoederhals kanker plaats. Alle vrouwen van 35 tot 55 jaar kunnen, volgens een opgesteld schema, één maal in de driejaar aan dit onderzoek deel nemen. Deze maand, vanaf maandag 17 tot en met vrijdag 21 april, kunnen vrouwen, die gebo ren zijn in de jaren 1925, 1928, 1931, 1934. 1937, 1940, en 1943 zich laten onderzoeken in het wijkcentrum "Het Zuiderbaken" aan de Rentmeesterlaan 245. De gemeente Middelburg, die het bevolkingsonderzoek organi seert. heeft aan de inwoonsters, die geboren zijn in genoemde ja ren, een oproepingskaart gezon den. Niemand is verplicht aan het onderzoek deel te nemen. Wel wordt gewezen op het belang er van. Door het systeem van de zgn. coniiirue-bewaking kunnen eventuele kwaadaardige afwij kingen zo tijdig worden ontdekt, dat in vele gevallen volledige ge nezing mogelijk is. De kosten van deze jaarlijkse onderzoeken wor den voor een groot deel gedragen door de gemeente. Het is daarom dat aan de deelneemsters slechts een beperkte bijdrage behoeft te worden gevraagd: J' 10.- Vrouwen geboren in de jaren 1924,1927. 1930. 1933. 1936, 1939 en 1942. die het vorig jaar niet aan het onderzoek hebben kun nen deelnemen en dat alsnog willen doen. moeten contact op nemen met de afdeling Algemene Zaken van de gemeente Middel burg in het stadhuis. Deze afde ling verstrekt eveneens alle ge wenste informatie over het be volkingsonderzoek baarmoeder halskanker. Het komende jaar zijn aan de beurt degenen die ge boren zijn in de jaren 1926, 1929. 1932. 1935. 1938. 1941 en 1944. De onderzoeken worden uitge voerd door deskundig vrouwelijk personeel van de Stichting Cen traal Bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch gebied in Den Haag. Op dit moment zijn medewerkers van het Vlissingse aannemingsbedrijf Ste- gink op diverse plaatsen in de binnenstad hard bezig met het aanpassen van Trottoirs. Met uitzondering van een paar "moeilijke" punten, zal men alle stoepranden, ±210 stuks op hoeken van straten, bij inritten en oversteek plaatsen gaan verlagen. Hierdoor wordt de toegankelijkheid vanuit de wijken naar het centrum belangrijk verbeterd voor rolstoelgebruikers, ouderen en kinderwagens. Zo kunnen door de stoeprandverlagingen bijvoorbeeld de bewoners van "Vijvervreugd" zich binnenkort op een gemakkelijke manier, via de Langevieleweg naar de stad begeven. De aanpassingen hier kwamen overigens tot stand op verzoek van leden van de gemeenteraad. De verlagin gen zijn aangegeven door vier witte tegels. Het plan voor het verlagen van de stoepranden is opgesteld door de dienst Gemeentewerken, en voorgelegd aan de Stichting Aanpassingen voor Gehandicapten in Leidschendam. Ook de Zeeuwse Stichting voor revalidatie in Goes heeft het bezien. In de vergade ring van 20 februari j.l. stelde de gemeenteraad een krediet van 90.000,— beschikbaar voor dit project. In het kader van de aanvullende werkgelegen heid heeft het ministerie van Sociale Zaken een subsidie van J' 80.000,- toegezegd. oj/vvyi i«j«i ua.iiiitvii i\w,iviiuuui, ucu glUIIU VUUI IC olGlIGII, W dllllwLI UC U. V ICClUllbCIl VCIMClCII. i -*C gCI 11 CC IJICI dclU I1C1U I1CC11 UCI IllllIIOlCl IC vail *-uawii www j wwwn uwi6-«..- -v.»vv. iivuuu.iiig begrensd wordt door de Nieuwland- dit verzoekt. Het bedrijf gaat accoord wordt voorgesteld cem krediet van toegezegd. 3 SCHOUWBURG donderdag 13 april. 20.00 uur: "1001 nacht" door het RO-theater. Kaarten a 15.50 (voor leden 14.— en C.J.P./Pas 65 a 7,— te bestellen op het bureau van de SCZ, Nieuwe Haven 41-43. Middelburg, tel. (01180)-15256. zaterdag 15 april. 20.00 uur: "Het Reservaat" van Ward Ruyslinck. gespeeld door de toneelkring St.Re.m- bert uit Torhout, onder auspiciën van het Comité Amateurstoneel België- Nederland. Org.: Stichting Middel burgs Theater. Kaarten i) 9.00 (voor C.J.P. en Pas 65 6.50) verkrijgbaar aan de zaal. woensdag 19 april. 20.00 uur: "Tweelicht" van Eric Schneider. Re gie: Paul Steenbergen. Gespeeld door de Haagse Comedie. Kaarten a 15.50 (voor leden a 14. en C.J.P./Pas 65 J' 7. uitsluitend te lefonisch te bestellen één werkdag voor de voorstelling van 19.00-20.00 uur via lel. (01180)-15256. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 15 april. 20.00 uur: Concert door het Zeeuws jeugdorkerst o.l.v. Han Beekman. Kaarten a 5.- (voor schoolgaande jeugd t/m 20 jaar en Pas 65 a J' 3,50) verkrijgbaar op de avond van de uitvoering aan de zaal. zaterdag 22 april, 15.30 uur: Concert door "Musica Antiqua Am sterdam" o.l.v. Ton Koopman m.m.v. Marjanne Kweksilber. sopraan. Kaarten a 5,50 (voor jeugd t/m 12 jaar a 4, verkrijgbaar aan de zaal. VLEESHAL MIDDELBURG 7 t/m 23 april 1978 Kunst uit Zeeland 5. Keurkollcktie objecten, plastieken en schilderijen. Openingstijden: maandag t/m zater dag: 10.00-17.00 uur en zondag: 14.00-17.00 uur. KUIPERSPOORT I HEATER MID DELBURG vrijdag 14 april, 20.30 uur: "Filmhuis" Jeugd en Muziek vertoont de lllm "L'important c'est d'aimer" van Andrej Zulawski. I ntree 3.00. vrijdag 21 april. 20.30 uur: "Filmhuis" Jeugd en Muziek vertoont de films "Das Dada Manifest" (1969) van Helmut Herbst (Film Eksp "Satansbraten" van Rainer Werner Fassbinder: "Le Ballet Mécanique" (1924) van Fernand Léger/George Anthei. Bij de gemeentepolitie van Middel burg werden in het tijdvak van 29 maart t/m 4 april j.l. de volgende voorwerpen aangegeven gouden sterrebeeld: diverse sleutels: hondenhalsband met rabiespen- ning en naampenning: zilveren verlovingsring; div. portemonees met en zonder inhoud; ijsmuts: gietijzeren pan met planten; poederbrandblusapparaat: geschenkenbon V.V.V.; lak tas; plastic zak met aardappelen; div. bankbiljetten; div. handschoenen; dameshorloge; herenhorloge. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunt u krijgen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. Echter alleen op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische in lichtingen uitsluitend via nummer (01180)2725I. HINDERWET De Nederlandse maatschappij voor Petroleumgassen "Benegas" B.V.. Re derijstraat 3 in Rotterdam heeft een vergunning aangevraagd voor het vervangen van een tank voor L.P.G., met een inhoud van 18 m3 door een tank voor L.P.G. met een inhoud van 37.9 m3. Deze vergunning wordt ge vraagd voor de inrichting aan de Ka- naalweg 36. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 21 april a.s. indienen bij het ge meentebestuur van Middelburg. Inwoners van Middelburg kunnen la ter alleen in beroep bij de Kroon, wanneer zij persoonlijk op 11 april j.l. op de openbare zitting zijn geweest of als zij waren vertegenwoordigd door een gemachtigde. Degenen die niet in de gemeente Middelburg wonen, kunnen om van hun beroepsrecht gebruik te maken volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De bovenvermelde aanvraag met bijla gen en de eventueel ingekomen be zwaarschriften liggen tot 21 april a.s. ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in bet stadhuis. BESTEMMINGSPLAN a. Om de bouw van een bungalow op het perceel Noordweg 64 mogelijk te maken willen de burgemeester en wethouders, met gebruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Klaren- beek ll-a" Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen tot 14 april a.s. ter in zage bij de afdeling Algemene Zaken in bet stadhuis. Bezwaren tegen de uit voering van dit voornemen kunnen schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan bet college van burgemeester en wethouders van Middelburg. b. Om de bouw mogelijk te maken van een kantoorgebouw voor de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland op een perceel aan de Koudekerkseweg bij het complex Vijvervreugd, willen burgemeester en wethouders, met ge bruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verlenen van het bestem mingsplan "Toorenvliedt". Het bouwplan ligt tot 24 april a.s. ter inzage bij de afdeling Algemene Za ken in hel stadhuis. Bezwaren tegen de uitvoering van dit plan kunnen schrif telijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middel burg. VÏ'i\1 V V "•'it l'l AA I S EN VERKEKRsMAA I REGELEN 1. Seisbuitenbrug Het inkomende verkeer over de Seisbuitcnbrug is gestremd. Omleiding via de I.aan der Ver. Nalics. Berkenlaan, Lange Vielcsingel en Vlis- singsesingcl. Eenrichtingsverkeer lussen Scis- brug en Sandbcrglaan in de richting van de Sandbcrglaan. Seisweg bij Jodengang afgesloten. Inrijden vanaf Olmenlaan toegestaan Seissingel tussen Seisbrug en Sandbcrglaan voor het verkeer af gesloten in beide richtingen. 2. Koudekerkseweg tussen Joost de Moorstraat en de Kruisweg Wegversmalling. Langzaam rijden. Het verkeer wordt met verkeerslichten over één rijbaan ge leid. 3. I.ange Viele Afsluiting Lange Viele. Omleiding via Tangent en Geere Brug De werkzaamheden worden verricht tussen Beddewijk straat en Pottenmarkl. Het gedeelte vanaf Molenberg tot Lange Geere weer toegankelijk voor het plaatselijk verkeer. 4. Markt N.O. zijde Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Don derdag omdraaiing éénrichtingsverkeer in Zus terstraat lussen Zusterplein en Plein 1940. Werkzaamheden vanaf zijde Lange Delft 5. Gerrit v.d. Veenslraat Afgesloten voor doorgaand verkeer 6. Kuipersweg Geen doorgaand verkeer mogelijk AARD VAN HET WERK Aanleg Noord-Zuid Tangent deel III Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen en reconstructie van de weg. Aanleg riool-, gas- cn waterleiding. Aanleg Promenade Hcrstraling Herstraling AANVANGSDA 11 VI In uilvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering 17 april

de Faam | 1978 | | pagina 5