HOBBYHUIS BAARS adverteren is bekend blijven .«Otl/'jig >30% KORTING op: GERJA Viet Voskamp Gazelle fietsen fijne fietsen UITVERKOOP VAN VELE SOORTEN SPEELGOEDEREN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN en vele andere koopjes 2,50 3,50 3,50 WITKAMS Geschenkenhuis Woensdag 5 april 1978 F Tel. 01180-25589. Dinsdagmiddag gesloten. Vlissingestraat 48-50 MIDDELBURG i, rondo sierhekken engelse tuinschermen rondo draaipoortjes rondo sierhekken Reclame FRESIA met groen per bos Reclame I 2 bos 1 Bos FRESIA met groen 10 NARCISSEN (lang) samen voor. Nu ook weer volop gesorteerd in alle soorten GROENTE- en BLOEMEN- ZADEN tegen SPOTPRIJZEN. Ook aan de Kiosk op de Markt BLOEMENHAL FA. M. POUWELSE ZN Westerscheldestraat 50, Middelburg, tel. 13112. Bij aankoop van een BRUIDSBOEKET 20 corsages cadeau. GAZELLE 25,95 Lange Delft 1— MIDDELBURG 5,95 ZOMER REGENMANTELS Loop vrij in - loop vrij uit Informatie voor patiënten met psoriasis Ruilbeurs in Middel- burg-Zuid Wijkvereniging Klarenbeek is in oprichting Slager A. Sturm viel in Utrecht in de prijzen Prijswinnaars Gaudeamus Concours spelen in Zeeland Evangelist Buddingh spreekt in Oost-Sou- burg Adviesgroep bekeek Walcherse ziekenhuizen Orgelsoli en begeleiding Bram Beekman. Kleurwedstrijd opti ciens Simon Vinkenoog spreekt in Midgard TOT EN MET 29 APRIL WEGENS REORGANISATIE VAN ONZE ZAAK EN Garages - Poppenhuizen - Sjoelbakken - Schoolborden - Gezelschapspelen - Poppenkasten - Fornuisjes - Serviesjes - Poppewagens, enz., enz., enz. Op Krups Weegschalen30% Op Lima Treinen30% Op Lima Locomotieven40% Op alle Poppen20% Op Drïewieltractors20% Korte Delft 3 Reigerstraat 9 Middelburg Tel. 01180-29329. Op Prullemanden50% Op alle Kop en Schotels20% Op Boerenbont20% Op Loopscooters20% Op Loopbrommers20% Alle prijzen inclusief m B.T.W. C kompleet met regels 2.5 meter rechtopstaand hoog 60 cm. per 2.5 nieter 34.69 hoog 80 cm. per 2.5 meter 39.41 hoog 183 cm. hoog 152 cm. hoog 100 cm per 2.5 meter 45.96 lang 183 cm. lang 183 cm 69.03 63.72 voor gekruist en rechtopstaand hekwerk breed 100 cm. hoog 30 cm. 79.06 breed 100 cm. hoog 45 cm. breed 100 cm. hoog 60 cm. breed 100 cm. hoog 80 cm. breed 100 cm. hoog 100 cm. 83.78 88.50 93.22 96.76 Alle prij/.en inclusief I8r( B.T.W. kompleet met paal en regels per m. gekruist hoog 30 cm. per meter 11.10 hoog 45 cm. per meter 11.70 hoog 60 cm. per meter 15.45 hoog 80 cm. per meter 17.95 hek 45 cm. hoog wordt geleverd zonder regels maar met 1 paal per meter Gaarne verzorgen wij uw BRUIDSWERK, ZAAL- en At fOVERSIERING. GRAFWERK enz. Breeweg 17-24 MIDDELBURG Telefoon 01180-13187 Tornado, Neerlands meest populaire snelkookpan, nu in gestroomlijnde uitvoering en 30,kado. voor gas en elektra. 6 liter Normale prijs 119, 7 liter N" Normale prijs 129,Nu 99,— Wandweegschaal Waymaster, een Engels top-fabrikaal. Troetpriis Normale prijs 27,95 -j g gg Ovale broodplank met tekst „Geef ons heden ons dagelijks brood". Om brood op te serveren of snacks, of om gezellig van te eten. Gestoomd beuken, afmetingen 38 x 26 cm. Slacentrifuge Moulinex. In een oogwenk is uw sla, andijvie, frites, etc. gortdroog. Troefprijs o z w UI 1 exclusieve damesmode Korte Geere 1 - Middelburg De Psoriasisvereniging Brabant-Zeeland houdt dinsdag 11 april een informatie avond in het Nederlands Koffiehuis aan de Markt te Middelburg. De avond be gint 0111 20.00 uur. Onderwerp van deze avond zal zijn "Het weten waard", met medewerkers uit: medische wereld over behandelingsmet hoden: sociale wereld over wat de mogelijkhe den zijn op het sociale vlak i.v.m. sociale wetgeving c.q. hulpverlening en over eventuele vergoeding van Israël-kuur; ziekenfonds over wat de mogelijkheden en beperkingen zijn van ziekenfonds c.q. ziektenkostenverzekering i.v.m. vergoe ding van h.v. solarium, Israël-kuur. Psoriasis is een hardnekkige huidziekte, waarvan de meeste mensen pas iets ge hoord hebben via de TV-uitzending "Een uur U" in 1974 van Koos Postema. Toch lijdt naar schatting van deskundi gen ongeveer 4% van de bevolking aan deze zeer hinderlijke, erfelijke maar niet besmettelijke kwaal. Vooral juist in het kontakt met mede mensen ontstaan vaak frustraties. Sinds Koos Postema de psoriasis-ziekte met alle moeilijkheden er om heen in de openbaarheid bracht, is een landelijke PsoriasisStichting en een dertiental pa tiëntenverenigingen opgericht om mo rele. sociale en maatschappelijke hulp te bieden en om patiënten beter te infor meren over behandelingsmogelijkhe den. Want een afdoende genezing is er voor psoriasis helaas nog niet bekend. Een andere taak, die de verenigingen zich gesteld hebben is de ziekte uil de laboe-sfeër te halen, waardoor de pa tiënten op den duur minder geremd ra ken. De Psoriasisvereniging Brabant-Zee land is sinds de oprichting op 1 april 1976 uitgegroeid tot ruim 300 leden. Deze Psoriasisvereniging wil samen met dertien soortgelijke verenigingen in Ne derland. de belangen behartigen van de ruim driehonderduizend psoriasis-pa- liënten in Nederland. Deze verenigin gen doen dit in samenwerking met de Psoriasis Stichting, die is opgericht door een aantal medici. De informatie-avond op 11 april is niet alleen voor leden, maar voor elke be langstellende toegankelijk. Donderdag 6 april wordt van 19.00 lot 21.00 uur in wijkcentrum het Zuiderba ken te Middelburg een ruilbeurs gehou den. Deze ruilbeurs vindt maandelijks plaats op de eerste donderdag van de maai.d. In principe kan op deze avond van alles geruild worden van postzegeles, stickers, suikerzakjes tot stekjes van plantjes. Iedereen van elke leeftijd is welkom. De ruilbeurs is een aktiviteit van "kul- tureel werk de Hayman". Ter oprichting van een wijkvereniging kwam voor de derde maal een groep be woners van de wijk Klarenbeek bijeen. De vergadering werd gehouden in de kantine van de Stedelijke Scholenge meenschap aan de Sir Winston Chur- chill-laan. Een voorbereidingsgroep pre senteerde de concepten van de statuten en het huishoudelijk reglement. Deze werden door de aanwezigen na enige diskussie goedgekeurd. Op het programma stond voorts de ver kiezing van een voorzitter, een sekretaris en een penningmeester. Deze gaan deel uitmaken van een zgn. coördinerend orgaan, dat verder nog als leden zal hebben vertegenwoordigers uit werk groepen, die een vast dan wel ad hoe karakter kunnen hebben. Er zijn reeds enige werkgroepen gefor meerd. n.l. de werkgroep "sport en spel", de werkgroep "verkeer en wijk- voorzieningen", de werkgroep "Konin- ginnedagspelen" en de werkgroep "ste delijke scholengemeenschap". De laatstgenoemde groep zal het overleg voeren over de door de school te bicden faciliteiten voor de wijkbewoners. Op de recentelijk gehouden vakwedstrijd en vakkompetitie voor slagerspatroon en - leerlingen, georganiseerd door het Sla gers Vakonderwijs te Utrecht, stond sla ger A. Sturm van Vleeshouwerij Sturm uit Middelburg weer eens in het middel punt van de belangstelling. Hij sleepte er een eerste en een tweede prijs in de wacht, met respectievelijk zijn boerenle- verworst en gekookte worst. Goed voor twee prachtige medailles die inmiddels een plaatsje iiebben gekregen in de prij- zenkast, die toch al goed gevuld is, ge tuigen van zijn vakmanschap, verwerken altijd vers materiaal", vertelt A. Sturm", er komt geen dingetje diep vriesspul aan te pas. Varkens kopen we zelf bij de boer zodat we er verzekerd van kunnen zijn dal we vlees hebben dat niet volgepompt zit met allerlei vitami nen en hormonen. De worstsoorten die bekroond zijn in Utrecht, zijn dezelfde als de worst die we gewoon dagelijks in de winkel verkopen en we bereiden die natuurlijk volgens eigen recept in de ei gen worstkeuken. Wat betreft de lever worst is dat een recept dat ik heb mee gebracht uit de tijd dat ik nog de boer op ging om zelf huisslachtingen te doen." Een en ander heeft er toe geleid dat de belangstelling bij Vleeshouwerij Sturm danig toeneemt. De ambachtelijke wijze van werken vindt bij de klanten van de heer Sturm duidelijk weerklank, het geen ook weer tot uiting komt in de vele verschillende soorten "ambachtelijke vleeswaren" die in zijn koelvitrine lig gen uitgestald. Tot voorzitter van de wijkvereniging werd gekozen de heer A.J. v.d. Beek, Sir Winston Churchill-laan 21, tot sekreta ris de heer W.C. Rouwendal. Sir Win ston Churchill-laan 47 en tot penning meester de heer A.J. Koops, Laan der Commando's 15. Binnenkort zal met ledenwerving wor den gestart. Belangstellenden kunnen zich alvast als lid opgeven. Prijswinnaars van het Gaudeamus Con cours, waarvan dinsdag 4 april de ein dronde werd gehouden in de Doelen te Rotterdam, verzorgen de komende dagen twee concerten in Zeeland. Vrijdagavond 7 april is er een optreden in het Kuiper- spoorttheater te Middelburg (aanvang 20.30 uur) en zaterdag 8 april wordt er een Museumeoncert gegeven in het mu seum te Goes. Het concours is bestemd voor vertolkers van hedendaagse muziek. Zo'n veertig jongelui namen er aan deel en lietenhun prestaties toetsen door een internatio nale jury. beslaande uit: dr. Bernard Hansen (Duitsland), Ton de Leeuw (Nederland), Alain Meunier (Frank rijk). Walter Boeykcns (België) en Johan van den Boogert (Nederland) als voor zitter. De aan het concours deelnemen de musici komen uit de gehele wereld. Er zijn in totaal zes prijswinnaars. Het concert in Middelburg wordt waar schijnlijk gegeven door de eerste drie prijswinnaars en voor het concert in Goes worden één of twee prijswinnaars verwacht. Evangelist J. Ph. Buddingh uit Amers foort houdt vrijdag 7 april een lezing in Oost-Souburg over het onderwerp "De Here Jezus en Barabbas". Het is de laatste lezing van de serie "Ontmoetin gen met de Here Jezus in Het Johan- nes-evangelie". De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Rode-Kruisge- bouw aan de Rehobothstraat. Er wordt gelegenheid gegeven om vragen te stel len. Een boekentafel met Bijbelstudie boeken en cvangelisatielektuur is aan wezig. De adviesgroep Walcheren, die advies zal uitbrengen over de wijze waarop de beide Walcherse ziekenhuizen moeten functioneren zolang een nieuw zieken huis voor Walcheren nog niet is gereali seerd, heeft een studiebezoek gebracht aan Walcheren. Het besturen van het Gasthuis te Mid delburg en het Bethesda-St. Josephzie- kenhuis te Vlissingen streven gezamen lijk naar de totstandkoming van één nieuw ziekenhuis, dat de beide bestaande ziekenhuizen zal vervangen. Medio maart 1977 besloten zij dat een commis sie zou worden benoemd van onafhanke lijke deskundigen om te adviseren over de werkwijze van beide ziekenhuizen in afwachting van het totstandkomen van het nieuwe streekziekenhuis. Op verzoek van de besturen is de com missie ingesteld door het bestuur van de sectie ziekenhuizen van de Nationale Ziekenhuisraad. De taakopdracht van de commissie luidt: het adviseren aan de besturen van de Stichting Streekziekenhuis Walcheren omtrent de. uit een oogpunt van kwali teit en doelmatigheid, meest gewenste structuur en opzet van de ziekenhuis- dienstverlening op Walcheren geduren de de periode die voorafgaat aan het totstandkomen van één nieuw streek ziekenhuis. Daar waar dit advies aan bevelingen doet voor een structuur en opzet van de dienstverlening welke af wijkingen te zien geven met betrekking tot de huidige situatie, dient tevens aan gegeven te worden hoe deze aanbeve lingen kunnen worden gerealiseerd. In het bijzonder zal de commissie aandacht dienen te schenken aan de vraag of een integratie van de c.q. een aantal, functies en voorzieningen van de beide zieken huizen mogelijk, respectievelijk wense lijk. is, en zo ja, hoe dit dient te worden bewerkstelligd. De ccmmissie is als volgt samengesteld: dr. J.H. Baay, medisch directeur Streek- Middelburg. Op zaterdag 15 april wordt er in de Zuiderkerk (Schoutstr at) Mid delburg-zuid een zangen samenzang gehouden. Medewerkende koren zijn de zangvere niging "Sursum Corda". o.l.v. de heer A. Joosse, het jeugdkoor "Bëijde Stem men" en het kinderkoor "Van Knop tot bloem" o.l.v. de heer J. Walhout. Bram Beekman zorgt voor begeleiding en geeft verschillende malen een orgel solo ten beste. Meditatie door Ds. G.A. Zijderveld. Aanvang 19.45. Toegang gratis! ziekenhuis Gooi-Noord. Blaricum.; drs. H.E.M. van Berckel. directeur personeel en organisatie St. Elisabethziekenhuis, Tilburg: P. Nijland, economisch directeur Zie kenhuis. Enschede; drs. H.J. Kroeze, medewerker van het secretariaat van de sectie ziekenhuizen van de Nationale Ziekenhuisraad, se cretaris. Aan de commissie zal nog een verpleeg- kundige worden toegevoegd. Het voor zitterschap rouleert onder de leden van de commissie. Tijdens haar bezoek heeft de commissie de beide ziekenhuizen bezichtigd en gesprekken gevoerd met delegaties van besturen, directies, ondernemingsraden en medische staf. De commissie zal nu trachten aan de hand van de hierdoor verkregen informatie en van al eerder bestudeerd materiaal haar taakopdracht uit te werken. Onlangs werden de prijzen uitgereikt van de kleurwedstrijd van "Dollond op ticiens". Er namen heel wat kinderen aan de wedstrijd deel, want er moesten zelfs platen worden bijgedrukt. Het was voorde jury dan ook een hele klus om de mooiste of leukste uit te kiezen. In Mid delburggingen de prijzen naar: Martine Schout. Noordweg 436 Middelburg. Ar jan de Nooyer, Molenweg 12 Arnemui- den. Eugénie van den Broek, Oude Vlissingseweg 49 Middelburg. Overi gens kan iedereen die een plaat heeft ingeleverd een geschenkje (een zak met knikkers of een vulpennetje) gaan afha len bij de Dollond opticien. Zaterdag 8 april komt Simon Vinkenoog in het kader van schrijversavonden naar Midgard om te praten over het thema "het recht van de vrijheid". Vinkenoog is inmiddels alweer bijna 50 jaar en heeft in zijn leven al heel wat geschreven. Hij zegt van zichzelf dat hij altijd al een gedreven persoon is geweest en hoopt dat het een goede wind is die hem drijft. Hij vindt zichzelf een anarchist: weg met alle systemen, verboden om te verbie den. Hij is veel bezig met de geestelijke wereld, waarin krachten spelen waarvan de mensen zich nauwelijks bewust zijn. Hij gelooft dan ook in het bovenna tuurlijke. Hij schrijft zich boeken met in het achterhoofd de gedachte dat andere mensen je op weg kunnen helpen en met je mee kunnen voelen maar dat er ge noeg dingen in je leven zijn die je zelf moet opknappen. Aanvang 20.30 uur.

de Faam | 1978 | | pagina 14