Verhuizing kost geld "Johan Friso" naar défilé van Soestdijk Verkiezingen voor Provinciale Staten VERGOEDING (EIS) MOGELIJK OP KONINGINNEDAG Dagelijks te bekijken "EEN PLAATJEVAN EEN VOORBEELDPAND Uw auto altijd op slot en de sleutel er uit OPGEBROKEN-AFGESLOTEN Oproep aan vrouwengroepen WIJZIGING OPHALEN VAN HUISVUIL ROND PASEN OM IN TE ZIEN <V WÊ Uitslagen van verkiezingen in hal van stadhuis MENU TAFELTJE DEKJE WAARDEVOLLE TIP VAN POLITIE CULTURELE AGENDA Woensdag 22 maart 1978 F B en W maken kennis met nieuwe inwoners Stadhuis weer te bezichtigen I«5B' OP 29 MAART AANSTAANDE Periode 22 maart - 29 maart GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Een ieder zal het niet ons eens zijn. wanneer wij stellen dat verhuizen geld kost. Om u een heel eind in die kosten tegemoet te komen, heeft de overheid financiële regelingen gemaakt, op grond waarvan in bepaalde gevallen een vergoeding kan worden gegeven in de verhuiskosten en in de kosten, die moeten worden gemaakt om een woning opnieuw in te richten. Ook een huurgewenningsbijdrage kan bij een verhuizing voor u van belang zijn. Wij willen u in dit verhaal beknopt informeren over drie verschillende regelingen: tegemoetkoming verhuis- en/of herinrichtingskosten bij verhuizing bejaarden; tegemoetkoming verhuisen/of herinrichtingskosten bij woningverbetering of krotontruiming en de huurgewenningsbijdrage. VERHUIZING BEJAARDEN Wanneer wij over bejaarden spreken, dan bedoelen we mensen, die 65 jaar of ouder zijn. Ook degenen, die 60 jaar of ouder zijn en door hun lichamelijke gesteldheid niet meer in het arbeids proces zijn opgenomen, kunnen in bepaalde gevallen een bijdrage krij gen. Een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en/of herinrichting kan men krijgen tot een maximum van 3.000.— Natuurlijk moet wel aan 'bepaalde voorwaarden worden vol daan. De huur van de woning, die verlaten wordt, mag niet meer dan j" 250.— bedragen en moet weer ver huurd worden. De nieuw te betrekken huurwoning, koopwoningen vallen buiten de regeling, moet een huurprijs hebben die 50% hoger ligt. Ligt de nieuwe huursom niet de helft hoger, maar is het verschil 75,- of meer per maand, dan komt men in ieder geval in aanmerking voor een bijdrage. Wanneer een bejaarde verhuist naar een huurwoning, die twee kamers minder bevat dan de woning die ver laten wordt, dan geldt alleen de voor waarde dat het verlaten huis als huur woning beschikbaar blijft en de huur niet meer dan 250,— per maand bedroeg. Deze voorwaarde is ook van toepassing, wanneer men verhuist naar een niet zelfstandige woon ruimte. bijvoorbeeld een bejaardente huis. WONINGVERBETERING EN KROTONTRUIMING Bij woningverbetering (renovatie) moet er sprake zijn van een verbete ring die zo ingrijpend is, dat daardoor de indeling van de woning verande ring ondergaat. In de regeling wordt het als volgt omschreven: het verrich ten van ingrijpende voorzieningen tot verbetering van de indeling of van het woongerief of tot opheffing van tech nische gebreken van de woning. Het alleen vernieuwen van een keuken, toilet of douche, het aanbrengen van een c.v.-installatie en het uitvoeren van uitgesteld onderhoud (b.v. het aanleggen van nieuwe elektrische be drading) kan niet gezien worden als woningverbetering, zoals bedoeld in de regeling. Het is bovendien zo, dat de huurprijs na een verbetering ten minste 30,- per maand hoger moet zijn dan de oude huurprijs. Als hel om een particuliere huurwoning gaat, moet de woningverbetering met rijks- steun zijn uitgevoerd. Onder bepaalde voorwaarden kan ook een eigenaar- bewoner van een te verbeteren woning een tegemoetkoming krijgen. Ook bij woningverbetering geldt een maxi mum bijdrage van 3.000.voor ver- huis- en/of herinrichtingskosten. Krotontruiming Als men bewoner is van een krot en men gaat verhuizen naar een goede woning, dan kan ook van de regeling gebruik gemaakt worden. Men moet dan wel tenminste een jaar in het krot Het college van burgemeester en wethouders heeft de. naar onze mening, goede gewoonte nieuwe inwoners en inwoonsters van on ze gemeente uit te nodigen voor een persoonlijke kennismaking in de burgerzaal van het stadhuis. Deze bijeenkomsten worden te vens benut om. in overigens in formele sfeer, wat nadere infor matie te verstrekken over verle den. heden en toekomst van Middelburg. Daarnaast ontspan ning door middel van b.vi muziek of sportdemonstraties. Ook een rondleiding door het stadhuis is een vast programmaonderdeel. Door omstandigheden hebben in het jaar 1977 helaas geen begroe tingsavonden kunnen plaatsvin den. Het is daarom, dat voor de eerstkomende bijeenkomst, don derdag 23 maart a.s., een ieder is uitgenodigd, die zich in onze ge meente heeft gevestigd lussen oktober 1976 en augustus 1977. Binnen niet al te lange lijd vindt nog een tweede avond plaats. Wanneer u geen uitnodiging hebt ontvangen, maar wel in Middel burg bent gaan wonen tijdens ge noemde periode, dan verzoeken wij u contact op te nemen met het bureau Voorlichting in het stad huis. Het programma voor de eerste avond ziet er globaal uit als volgt: - korte toespraak burgemeester - de wethouders stellen zich voor - optreden accordeon-ensemble Zeeuwse Muziekschool - vertonen film Middelburg Mo- numentenstad - demonstratie ritmische dames- groep Middelburgse Turnvereni ging (MTV) - rondleiding stadhuis. Er zal ook volop gelegenheid zijn deze avond van gedachten te wisselen met de leden van het college van burgemeester en wet houders. Ook de raadsleden zijn voor de bijeenkomst uitgenodigd, evenals de hoofden van de diver se gemeentelijke diensten. hebben gewoond. Een bijdrage is eveneens mogelijk als men in een huis woont, dat geen krot is. maar in ver band met stadsvernieuwingsplannen moet worden afgebroken. Tot slot merken we op. dat hel verkrijgen van een voorschot op de te maken kosten eveneens tot de mogelijkheden be hoort. HUURGEWENNINGSBIJDRAGE Op grond van de "Beschikking indivi duele huursubsidie" kan men bij ver huizing naar een woning met een ho gere huur, onder bepaalde voorwaar den. in aanmerking komen voor een huurgewenningsbijdrage. Deze tege moetkoming krijgt men over een aan tal jaren. Van de regeling kan bij voorbeeld gebruik gemaakt worden, wanneer men "doorstroomt" van een goedkope woning, met een maximale huur van 250. naar een woning, waarvan de huur 50% hoger ligt. Is het verschil in huurprijs echter 75,- of meer. dan is ook een bijdrage moge lijk. Bij een huurverschil van minder dan 30,— komt men niet in aan merking. Huurgewenningsbijdrage bij woningverbetering behoort eveneens tot de mogelijkheden. Hierbij moet echter sprake zijn van een huurverho ging van J" 30, - of meer per maand. Bij doorstroming en woningverbete ring, waarbij een huurverhoging lot 100.— plaatsvindt, wordt over een periode van drie jaar een bijdrage van totaal 125% van het huurverschil per jaar door het rijk betaald. Alleen bij een woningverbetering met een huur verhoging van 100,— of meer per maand kan over een periode van vijf jaar een bijdrage van totaal 250% van het jaarhuurverschil worden verleend. Geen bijdrage kan men verkrijgen als het belastbaar inkomen een bepaald maximum overschrijdt. Wanneer men aanspraak kan maken op individuele huursubsidie, dan wordt met dit sub sidiebedrag rekening gehouden. TOELICHTING In het verhaal zijn woorden gebruikt, die nader toegelicht dienen te worden: Verhuiskosten Hiermee bedoelen we de transport kosten. die gemaakt worden wanneer men gebruik maakt van de diensten van een verhuisondernemer voor het De Zeeuwse Vrouwenraad gaat dit jaar een onderzoek doen naar de aanwezigheid van activiteiten van, voor en door vrouwen in Zeeland. Tevens wil zij nagaan welke behoeften en wensen er bij vrouwen in onze provincie ten aanzien hiervan leven. De onderzoekster van de Zeeuw se Vrouwenraad, Michèle Santo- so, roept een ieder die informatie kan geven over namen en (kon- takt)adressen van vrouwengroe pen, vrouweninitiatieven en vrouwenorganisaties op om met haar kontakt op te nemen. Even eens zou zij van u willen weten of u uitbreiding van de bestaande vrouwenactiviteitcn dan wel het opzetten van nieuwe activiteiten voor vrouwen wenselijk i.dt. Hierbij kan onder andere gedacht worden aan: v/ de brugklas moedermavo, kontaktmogelijkheden voor vrouwen, vrouwenpraatgroepen, vrijwilligerswerk. opvoedings voorlichting door vrouwen voor vrouwen, vrouwenhuizen, be- jaardenopvang door vrouwen, gespreksgroepen voor vrouwen in de overgang, vormingscursussen voor vrouwen. En wat u verder nog te binnen kan schieten. Tijdens kantooruren is mevrouw Santoso te bereiken bij de Stich ting Zeeland, Dam 31, Middel burg, tel. (01180) 28024. In verband met de Paasdagen is het schema van de huisvuilophaaldienst deze week en volgende week enigszins gewijzigd. Het huisvuil wordt dan niet op de gebruikelijke dag bij u opge haald. Wanneer het wel bij u opge haald wordt, is te zien in hel onder staande overzichtje. Morgen, donderdag 23 maart, wordt het huisvuil in de vrijdag- wijk opgehaald. Vanzelfsprekend wordt 2e Paasdag geen vuilnis opgehaald. In de maandagwijk wordt daarom het huisvuil opgehaald op dinsdag 28 maart. In de dinsdagwijk komt de vuilnis wagen op woensdag 29 maart langs. de mensen in de woensdagwijk kunnen hun huisvuilzakken don derdag 30 maart op de stoep zetten. Vanaf vrijdag 31 maart wordt weer volgens het normale schema ge werkt. vervoeren van de inboedel. Ook het bedrag, dat u moet betalen voor het huren van een vervoermiddel, wordt gerekend onder de verhuiskosten. In het laatste geval is het mogelijk, dat naast het betalen van de huurnota, ook nog een vergoeding wordt gege ven. Wanneer men de verhuizing ge heel in eigen beheer uitvoert, b.v. met hulp van familie of kennissen, kan ook een bijdrage worden gevraagd. Herünrichtingskosten Onder deze kosten verstaat men in het algemeen: het aanschaffen van vloer bedekking, gordijnen, vitrage, het witten van muren en plafonds en het behangen van muren enz. Tevens kunnen de heraansluitkosten van te lefoon, verlichting en huishou- dapparatuur hier onder gerekend worden. De aanschaf van meubilair en/of gebruiksgoederen, keukengerei, beddegoed en zonwering valt niet on der de regeling. Tegemoetkoming Het woord tegemoetkoming komt u diverse malen tegen in het artikel. Met nadruk wijzen wij erop, hoewel het woord het duidelijk aangeeft, dat het hier gaat om vergoeding van een deel van de gemaakte kosten, dus niet om volledige vergoeding. INLICHTINGEN/VOUWBLADEN Na het lezen van bovenstaande infor matie zullen er bij u wellicht vragen opgekomen zijn. Neemt u dan contact op met het bureau Huisvesting van de afdeling Bevolking, Simpelhuisstraat I (tegenover de Engelse Kerk). Het bu reau is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 8.00 en 12.00 uur. Tel. (01180) 26251, toestel 225. Aanvraag formulieren en vouwbladen over de behandelde regelingen zijn daar ver krijgbaar. Het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang lange Noord straat) beschikt ook over informatie materiaal. Vanaf de donderdag voor Pasen (23 maart a.s.) tot 1 oktober is het weer mogelijk van maandag tot en met vrijdag, ieder half uur. het gotische deel van het stadhuis te bezichtigen. De openingstijden zijn van 10.00 - 11.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur; donderdag van 10.00 - 11.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Volwassenen betalen 1,25 per persoon. Voor kinde ren onder de 13 jaar, die begeleid moeten worden door iemand van 18 jaar of ouder, geldt een bedrag van 0,75,— Houders van een Cultureel Jeugd Paspoort (CJP) of een PAS '65 betalen hetzelfde. Wilt u met grote groepen een be zoek aan het stadhuis brengen, dan is het gewenst eerst even contact op te nemen met het bu reau Voorlichting in het stadhuis. Tel. (01180) 26251, toestel 133 of 224. Radioactieve stoffenbeslnit kernener giewet Rijkswaterstaat Deltadienst, afd. Mi lieu-onderzoek aan de (Srenadierweg 31 te Middelburg heeft een vergun ning aangevraagd bij de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne voor het verrichten van handelingen- met radioactieve stoffen in de labora toriumruimte D-14 van het gebouw aan de Grenadierweg. Geplaatst wor den ijkbronnen voor het afijken van 14c monitoren. Deze aanvraag ligt tot 27 maart a.s. ter inzage op de afdeling algemene zaken in het stadhuis (kamer 15) Schriftelijke bezwarentegen de aange vraagde vergunning kunnen door be langhebbenden tot 27 maart a.s. wor den ingediend bij het gemeentebe stuur van Middelburg en moeten worden gericht aan de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Het plaatselijke juniorencorps "Johan Friso", een jeugdafdeling van de showband "Juliana Middelburg" heeft de eervolle uitnodiging ontvan gen om op maandag 1 mei a.s. (Ko ninginnedag) deel te nemen aan het défilé voor H.M. de Koningin in de tuin van het paleis Soestdijk. De 70 jongens en meisjes (bijna tweemaal zoveel als op de foto uit 1976) hebben het bericht met veel enthousiasme ontvangen en verheugen zich nu al op dit feestelijk gebeuren. De jongelui vertrekken 's morgens- om half zeven met twee bussen richting Soestdijk en hopen daar tussen half tien en tien uur aan te komen. Om ongeveer vijf uur in de middag vangt de terugreis aan. zo dat men op tijd terug is om nog te kunnen meewerken aan de feestelijke taptoe op de Markt. Wc zijn ervan overtuigd, dat het juniorencorps de stad Middelburg en de provincie tij dens het défilé op waardige wijze zal vertegenwoordigen. Zeker is dat de komende Koninginnedag nog meer inwoners van onze gemeente naar de tv zullen kijken, dan gewoonlijk het geval is. Het gemeentebestuur van Middelburg voert een actief beleid op het gebied van de restauratie en de woningverbetering (renovatie). Een ieder, die regel matig in onze stad rondwandelt, kan hiervan de resultaten duidelijk waarne men. Het gezegde "goed voorbeeld doel goed volgen" gaal ook hier op. Zo maken bijvoorbeeld steeds meer particulieren gebruik van de subsidierege lingen voor woningverbetering. Op de foto ziet u het pand Eigenhaardstraat 29. dat met financiële steun van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening werd opgeknapt. Alleen het buitenschilderwerk is nog niet gereed. Het is een duidelijk voorbeeld hoe een oude woning kan worden aangepast aan de eisen van deze tijd. Terecht is het huis dan ook aangewezen als "voorbeeldpand". hetgeen inhoudt dat het voor belangstellenden te be zichtigen is. Wel dient eerst een afspraak gemaakt te worden met de be woonster. mej. J.P. Bakker of met de afdeling bouw- en woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, Vlissingsestraat 21. Tel. (01180) 27751. Bij ge noemde afdeling kunt u eveneens nadere informatie krijgen over subsidie mogelijkheden. Een volgende keer willen wij u wat meer vertellen over de in het pand aangebracht verbeteringen. Het is bovendien zo, dat wij op deze pagina regelmatig "een plaatje" van een voorbeeldpand, een restauratie-pand of een verbéterde woning zullen plaatsen, waarbij een korte toelichting. We hopen u op deze wijze, voor zover nog nodig, "warm te maken" voor het opknappen van uw onderkomen. Wij willen deze week nogmaals uw aandacht vragen voor de verkiezingen van de Provinciale Staten op woensdag 29 maart a.s. Iedere Nederlander van 18 jaar en ouder heeft inmiddels een uitnodiging ontvangen oni te komen stemmen. Belangrijk De Provinciale Staten spreken de meeste mensen minder aan dan bij voorbeeld de gemeenteraad Toch zijn Woensdag 29 maart a.s. bent u vanaf 19.00 uur van harte wel kom in de hal van het stadhuis, (ingang Marktzijde) Hier worden de Middelburgse uitslagen van de Statenverkiezingen per district op een groot bord genoteerd. Daar naast vindt u gegevens over voorgaande verkiezingen, zodat een vergelijk mogelijk is. Via een televisie-toestel kunt u ook de landelijke uitslagen aan de weet komen. Om het geheel nog aan trekkelijker te maken, zorgt de gemeente voor een lekker "bak je" koffie. Geef eens van uw be langstelling blijk. "Tafeltje Dekje", een dienstverlening van de U.V.V. Middelburg, is uit sluitend bestemd voor zieken en ou deren, die niet in staat zijn zelf voor de warme maaltijden te zorgen. Via tele foonnummer (01180)27537 kunnen maaltijden besteld worden op maan dag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op die dagen worden de maaltij den ook bezorgd. Het menu voor de week van 28 maart t/m 1 april a.s. ziet er als volgt uit: Dinsdag - spinazie, aardappelen, ge hakt woensdag - rode kool. jachtschotel donderdag - boerenkool met worst vrijdag - sperziebonen, aardappelen, rundvlees zaterdag - andijvie aardappelen, ge hakt Enige dagen geleden meldde een automobilist uit Middelburg zich bij de politie, met de mededeling dat zijn vervoermiddel gestolen was. Hij had zijn auto met draaiende motor voor zijn woning laten staan en toen hij na enkele minuten weer buiten kwam, was-ie verdwenen. Grote schrik natuurlijk. Di rect na de aangifte stelde de politie een onderzoek in. Ongeveer een half uur daarna liet een inwoner uit de gemeente weten, dat er tegenover zijn huis een personenauto tegen een boom was gereden. Toen de politie op de plaats van het ongeluk aankwam, bleek het de gestolen auto te zijn. Hij was zwaar beschadigd en rijden was er niet meer mee mogelijk. Een bestuurder was niet te vinden. Deze had zich waarschijnlijk "onbeschadigd" zo snel mogelijk uit de voeten gemaakt. Waardevolle tip Het "even" laten staan van een auto met draaiende motor komt vrij regel matig voor. Daarom van de zijde van de politie de volgende waardevolle tip: xanneer u uw auto verlaat, zet dan altijd de motor af en haal de sleutel uit hel contactslot. Het stelen van een auto met draaiende motor duurt geen minuten, maar slechts enkele seconden. Geef ze de kans niet. Werk mee aan het voorkomen van misdrijven. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Seisbuitenbnig Hel inkomende verkeer over de Seisbuiicnbrug is gestremd. OmleidinR via de Laan der Ver. Naties, Berkenlaan, Lange Viclcsingel en Vlis- singsesingel. Eenrichtingsverkeer tussen Scis- brug en Sandberglaan in de richting van de Sandberglaan. Sciswcg bij Jodcngang afgesloten. Inrijden vanaf Ölmenlaan toegestaan. 2. Noord poortplein Wegversmalling. Verkeer wordt over één baan Eeleid. Het vermijden van et Noordpoortplcin wordt geadviseerd. 3. LanReviele Afsluiting van Langevicle. Omleiding via Tangent en Ge4erebrug. Geen problemen voor voetgangers. a. tussen Molenberg en Lange Gecre. b. tussen Lange Gecre en Bcddewijkstraal. 4. Segeersstraat lussen Lange Delft en St. Barba- ragang Afgesloten voor gemoto riseerd verkeer. 5. Achter het Hofplein Gesloten voor alle verkeer 6. Oostkerkplein Gesloten voor alle verkeer 7. Spuistraat (toegang bibliotheek) Niet parkeren. Toegang bibliotheek via achter ingang bemoeilijkt. 8. Koudekerksewcg tussen Joost de Moorstruat en de Oosthockstraat Wegversmalling. Langzaam rijden. Het verkeer wordt met verkeerslichten over één rijbaan ge leid. 9. Banckertplein Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Omlei ding via Poelcndaclewcg en De Ruylerstraat. Ook de toegang tot de Banckertstraat is niet meer mogelijk. 10. Oud Amemuids Voetpad Afgesloten voor het verkeer 11. Gedeelte Oostperkwcg Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN IIET WERK AANVANGSDATl M Aanleg Noord-Zuio In uitvoering Tangent deel III Reconstructie rijweg van Noord brug naar Noordpoortstraat In uitvoering aherstrating b. aanleg riool-, gas- en waterleiding Aanleg promenade Herstrating Herstrating Reconstructie Spui en aanleg riool Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen en reconstructie van de weg Reconstructie Aanleg gas- en waterleiding Wcgvcrbreding a. In uitvoering b. In uitvoering In uitvoering In uitvoering 23 maart In uitvoering In uitvoering In uitvoering 28 maart ook dc Provinciale Staten belangrijk. Zij vertegenwoordigen de bevolking van de provincie, dus ook u. De leden worden één keer in de vier jaar rechtstreeks gekozen. Op de Provin ciale Staten rust dc taak om de pro vincie te besturen. Zij doen dat samen met Gedeputeerde Staten (het dage lijks bestuur) en de commissaris van de Koningin. Net als de gemeente heeft de provincie ambtenaren in dienst, die voor de voorbereiding en de uitvoering van de besluiten zorgen, l al van zaken De provincie houdt zich met tal van zaken bezig. Denkt eens aan de ver bindingswegen tussen dc dorpen. Iedereen heeft wel eens gehoord van provinciale wegen. Ook het zich be zighouden met milieuzaken en het scheppen van werkgelegenheid beho ren tot de activiteiten van het provin ciaal bestuur. Tot slot noemen we hel toezicht op de gemeentebesturen. Veel besluiten van het gemeentebestuur moeten eerst bekrachtigd worden door het provinciaal bestuur, voordat ze uitgevoerd mogen worden. Aantal leden Het aantal leden van dc Provinciale Staten bedraagt 47. De zetelverdeling is vanaf 1974 als volgt: 14 PvdA; 5 KVP; 6 CHU; 4 ARP; 8 VVD; 5 SGP; 3 PPR; I GPV; en 1 BP. De komende verkiezingen komen KVP. CHU en ARP onder één C'DA-lijst uit. Één maal per maand, behalve een vakan tiemaand. vergadert men in de Sla tenzaal van het provinciehuis aan hel Abdijplein. Tot zover dan wal be knopte informatie over de Provinciale Staten van Zeeland. Tot slot: MAAK GEBRUIK VAN UW STEM RECHT cdn SCHOUWBURG vrijdag 31 maart, 20.00 uur: "Opgestaan. ...Plaatsvergaan" Blijspel van Neil Simon Mel Eric van der Donk en Sjoukjc Hooymaayer. Regie: Eric Thompson Kaarten <i 15,50 (voor leden 14.- en voor CJP/ Pas '65 7.-) uitsluitend telefonisch te bestellen één werkdag voor de voorstelling van 19.00 - 22.00 uur via tel. (01180) 15256. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 25 maart, 21.00 uur: The Marquistown Jazz Band Entree: 10.-, voor leden Scaldis Swing Society 5.50. Voorverkoop bij MU 2000, Lange Delft 26. KUIPERSPOOR H HEATER vrijdag 24 maart, 20.30 uur: "Filmhuis" Jeugd en Muziek vertoont de film "Nationalité Immigré" van Sidney Sokhona. Entree: 3,00. vrijdag 31 maart, 20.30 uur: "Filmhuis" Jeugd en Muziek vertoont de film "Violence et Passion" van Luchino Visconti Eniree: f 3.—

de Faam | 1978 | | pagina 5