Voor vergadering 20 maart a.s. DE POPULAIRE RAADS AGENDA VERKIEZING PROVINCIALE STA TEN Breng 29 maart a.s. uw stem uit '1 MI-MU-ZA IN CONCERT EN GEHOORZAAL OPGEBROKEN-AFGESLOTEN CULTURELE AGENDA GEVONDEN VOORWERPEN LUISTER AVOND IN DE MUZIEKSCHOOL HERKEURING VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEET WERKTUIGEN MENU TAFELTJE DEKJE Woensdag 15 maart 1978 F GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG e&r 0o In wijkcentrum Het Zuiderbaken fe Vrijdag 1 7 maart a.s. -L Periode 15 maart-12 22 maart De gemeenteraad van Middelburg vergadert maandag 20 maart a.s. om 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. De vergadering is openbaar, dus voor iedereen vrij toegankelijk. U kunt de publieke tribune bereiken via de deur op hoek Markt - Lange Noordstraat. Onderstaand vindt u in populaire vorm, wat deze middag aan de orde komt. Afdrukken van deze beknopte raadsagenda zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis, waar ook de originele raadsvoorstellen zijn in te zien. We willen u er met nadruk op wijzen, dat de tekst voor dit artikel reeds een week voor de raadsvergadering moet worden ingeleverd, zodat nog niet alle agendapunten staan vermeld. Agenda 1. Vaststelling notulen van de vorige raadsvergadering. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Geloofsbrieven (geen voorstel) 78-111 Benoeming bestuurslid Stich ting Zeeuwse School voor Kunston derwijs Door het overlijden van Dolf Jaspers, beeldend kunstenaar in IJzendijke. is een vacature ontstaan in het bestuur van de Stichting Zeeuwse School voor Kunstonderwijs. Het college heeft in volgorde van voorkeur de volgende aanbeveling opgesteld: 1. Gustaaf P.M. van der Braak, beeldend kunste naar in Vlissingen. 2. mevrouw L. Durivou-Huser. beeldend kunstenares in IJzendijke. De raad wordt gevraagd tot benoeming over te gaan. 78-120 Krediet van 7.900,— voor vernieuwing stadsplattegrond en bij plaatsing van reclamezuilen met plat tegronden. In de gemeente bevinden zich 13 stadsplattegronden, die in verband met stadsuitbreiding en enig verval door weersinvloeden aan vervanging toe zijn. Het is bovendien zo. dat door de aanleg van nieuwe parkeerterrei nen, verplaatsing van bushaltes e.d. de situatie nogal gewijzigd is, waardoor het gewenst is een aantal reclamezui len met plattegronden bij te plaatsen. De raad wordt gevraagd voor de ver nieuwing en uitbreiding van de stads plattegronden een krediet van 7.900,— beschikbaar te stellen. 78-107 Overeenkomst tot instelling regionale coördinatieteams De commissie Algemene Hulpverle ning (A.H.V.), die tot stand is geko men op initiatief van de Commissaris van de Koningin en ook onder zijn voorzitterschap staat, vindt het ge wenst dal in Noord- en Midden-Zee land en Zeeuws-Vlaanderen coördi- natieleams voor de rampenbestrijding worden ingesteld. Als taak voor deze teams wordt met name gezien: a. de verlening van bijstand bij de bestrij ding van de gevolgen van ernstige on gevallen en rampehfb. de voorberei ding van de organisatie van de hulp verlening bij ernstige ongevallen en rampen. Als juridische vorm voor deze bijstandteams is gekozen voor de overeenkomst. Het college van B en W heeft inmiddels zijn instemming met de inhoud van de overeenkomst be tuigd en vraagt ook de raad om in stemming. Ook de andere betrokken gemeenten zullen hun visie geven. 78-117 Krediet voor aanbrengen ver lichte borden boven voetgangersover- steekplaats Statenlaan en vernieuwen 9 stel komlijnborden. De oudercommissies van de Rent- meesterschool en de "Zuidburch" en de wijkvereniging "Zuid" hebben meerdere malen aandacht gevraagd voor de verkeerssituatie op de Staten laan, nabij de J.W. Thiboutstraat. De daar aanwezige voetgangersover steekplaats is bij slecht weer en duis ternis niet duidelijk zichtbaar. 'Om deze situatie te verbeteren vraagt het college de raad een krediet van 9.000,- te verstrekken voor het aanbrengen van verlichte borden boven de oversteekplaats. Het is ver der noodzakelijk 9 stel komlijnborden te vervangen. Hiervoor wordt een krediet van 8.000,— gevraagd. 78-87 Krediet van 23.000,— voor vervanging parkeerautomaat op de Markt. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 23.000,- te verlenen voor het ver vangen van de parkeerautomaat op de Markt. De huidige automaat, die in 1970 werd aangeschaft, is totaal ver sleten. In het investeringsplan voor 1978 is met de vervanging rekening gehouden. 78-112 Vaststelling nieuwe winkelslui tingsverordening In de loop van de tweede helft van 1978 zal de "Winkelsluitingswet 1976" volledig in werking treden. Deze wet komt in de plaats van de nu geldende "Winkelsluitingswet 1951" Evenals in de bestaande wet zijn in de nieuwe wet aan de gemeenten belangrijke uitvoe rende taken opgedragen. Op een aan tal punten is de regeling ingrijpend gewijzigd. Het college vraagt de raad de nieuwe "Winkelsluitingsverorde ning" vast te stellen, overeenkomstig het ontwerp-besluit. 78-106 Verkoop grond Nieuwe Vlis- singseweg aan de provincie De provincie Zeeland wil van de ge meente een stuk grond van 2.700 m2 kopen aan de Nieuwe Vlissingseweg. Het perceel is nodig voor de toekom stige rijbaanverdubbeling van de ge noemde weg. De provincie gaat ac- coord met de voorgestelde verkoop prijs. B en W stellen de raad voor de groncj te verkopen. 78-89 Krediet van 20.042,- voor res tauratie poortaanbouw Herenstraat 12 Tijdens de restauratie van het pand Herenstraat 12 is gebleken, dat ook de poortaanbouw achter het huis aan een grondige restauratie toe is. De poort is eigendom van de gemeente en geeft in de toekomst ontsluiting aan de achterliggende erven. Hierbij komt ook een voetpad naar de Vismarkt via de ruïne van de daar aanwezige syna goge. Het college vraagt de raad een krediet van 20.042.beschikbaar te stellen voor de restauratie van de poortaanbouw. Verwacht mag worden dat het rijk en de provincie subsidies zullen verlenen. De eigenaar van het pand is bereid 60% van de netto-in vestering voor zijn rekening te nemen. 78-121 Krediet van 45.000,- voor het maken van een verbinding van de Pauwpoort met de Isabellagang en Suikerplein Het bestemmingsplan Spuistraat - Spanjaardstraat en omgeving" voor ziet in een te maken verbinding tussen de Pauwpoort en de Isabellagang. waardoor het Suikerplein zowel met de Isabellagang als met de Pauwpoort verbonden zal zijn. Deze verbinding vormt een belangrijke schakel in het aaneen sluiten van voor voetgangers toegankelijke achterpaden in de bin nenstad. Het college vraagt de raad voor de te realiseren verbinding een totaal-krediet van 45.000.- be schikbaar te stellen. 78-108 Garantie geldlening aan te gaan door woningbouwvereniging "Middelburg" Het bestuur van de woningbouwvere niging "Middelburg" heeft de ge meente verzocht zich garant te willen stellen voor een door de vereniging aan te gane lening van j" 3.000.000.— Het bedrag is nodig voor: aflossing lening voor de renovatie van het com plex 84 duplcxwoningen en financie ring van de restauratiekosten enz. nieuw kantoor aan de Dam 2. De raad wordt voorgesteld de garantie te ver lenen. 78-114 Financiële medewerking aan het plan renovatie 17 woningen aan de Ruyterstraat. De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft voor de verbetering (re novatie) van 17 woningen aan de De Ruyterstraat medewerking gevraagd voor het verkrijgen van geldelijke steun van het rijk. Hel verbeterings plan voorziet onder meer in hel aan brengen van centrale verwarming, hel veranderen en vernieuwen van de in richting van de woningen. Twee hui zen moeten in verband met een slechte fundering worden gesloopt. Daarna vindt herbouw plaats. Na het voltooi en van de verbeteringswerkzaamhe den wordt het huurniveau opgetrok ken van 128.81 lot 215,35 per maand. Bijna alle bewoners zijn acoord gegaan met het plan. Het col lege stelt de raad voor medewerking te verlenen aan de uilvoering van het plan. 78-113 Financiële medewerking reha bilitatie woonhuis. Een inwoner heeft gevraagd om een bijdrage uit het Terlingenfonds in ver band met de rehabilitatie van een pand in de binnenstad. Het fonds verleent in een aantal gevallen subsidies voor re habilitatie van woningen, wanneer men met de gebruikelijke overheidsbijdra gen voor rehabilitatie en restauratie de daaraan verbonden lasten niet kan op brengen. Na overleg is gebleken, dat het Terlingenfonds bereid is een bij drage ineens van 7.500,- beschikbaar te stellen voor het genoemde rehabili tatieproject, wanneer ook de gemeente hiertoe overgaat. B en W stellen de raad voor een bijdrage iï fonds perdu van 7.500,- te verlenen. Het bedrag cdn Schouwburg vrijdag 17 maart, 19.30 uur: uitvoering balletschool "Arabesque". Deze voor stelling is inmiddels uitverkocht, zondag 19 maart, 20.30 uur: "Nuhi- kin" door de Japanse groep "Tenjo Sajiki". De toegangsprijs is 12.00 per persoon of in combinatie met de tweede voorstelling van "Baal" (6 mei "De Hypochonders" van Botho Strauss) 15,00 per persoon. Kaarten verkrijgbaar bij Jeugd en Muziek, Nieuwe Haven 43, Middel burg, tel. (01180)-15256. CONCERT- EN GEHOORZAAL vrijdag 17 maart, 19.30 uur: Mi-Mu- Za, Middelburgse Muziek en Zang Avond gepresenteerd door de Ko ninklijke Vereniging "Uit het Volk- Voor het Volk", m.m.v. verschillende Middelburgse zangkoren en muziek- vereniginge' Kaarten a 2.50 verkrijgbaar bij Muziekhuis Melofesta, Langeviele. Middelburg, bij mevr. Kosteloo, Van Akenstraat 8, Nieuw- en St. Joosland. bij mevr. Hillebrand, Noordweg 345. Middelburg en (indien voorradig) 's avonds aan de zaal. MOLENTHEATER MIDDEL BURG-ZUID vrijdag 17 maart, 20.00 uur: "Het ver haal van de Graal" gespeeld door poppentheater "Parcival"; marionet tenspel voor volwassenen. Kaarten j~ 5.00 aan de zaal of telefonisch te bestellen onder nr. (01182)-1832. kan ten laste gebracht worden van de zgn. restauratiepot. 78-86 Vaststelling "Verordening tot wijziging van de verordening op het beheer van het grondbedrijf' In de vergadering van 18 april 1977 stelde de raad een "nieuwe" beheers- verordening voor het grondbedrijf vast. Gedeputeerde Staten van Zee land keurde 15 augustus van datzelfde jaar de verordening goed. Het college van g.s. vroeg wel voor enkele punten de aandacht. Het is daarom dal bur gemeester en wethouders de raad vra gen de beheersverordening op het grondbedrijf te wijzigen, zoals in het ontwerp is aangegeven. 78-88 Krediet van 195.000,- voor aankoop huisvuilauto Burgemeester en wethouders vragen de raad een krediet van 195.000.- beschikbaar te stellen voor de vervan ging van een huisvuilauto. De te ver vangen auto is na 9 jaar intensief ge bruik totaal versleten. Een hydrauli sche containerbelading, die zich op deze wagen bevindt, wordt overgezet. 78-115 Krediet voor verbouwing en aanpassing schoolgebouw Verwerij- straat Het bestuur van de "Vereniging tot stichting en instandhouding van chr. scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren" en het bestuur van de "Stichting samenwerkingsscholen voor voortgezet buitengewoon onder wijs voor moeilijk lerende kinderen" hp.bben overeenstemming bereikt over de stichting van een zelfstandige school voor voortgezet buitengewoon onderwijls voor moeilijk lerende kin deren (v.b.o.-m.l.k.) De reeds be staande afdeling van de Prinses Ire- neschool wordt hierin opgenomen. Verder is met de school voor moeilijk lerende kinderen (m.I.k.) "De Trian gel" in Vlissingen een samenwerking tot stand gekomen wal betreft de doorstroming van leerlingen naar de school i.o. Het ligt in de bedoeling tij delijk gebruik te maken van het schoolgebouw aan de Verwerijstraat. Hel college van B en W vraagt de raad een krediet beschikbaar te stellen voor het verbouwen en aanpassen van het pand. De school wil men per 1 augus tus van dit jaar in gebruik nemen. 78-109 Beschikbaar stellen krediet voor uitbreiding "Driestromenschool" In de vergadering van 20 september 1976 heeft de gemeenteraad besloten medewerking te verlenen aan de uit breiding van de "Driestromenschool" aan Grevelingenstraat met 2 lokalen. Deze zijn nodig t.b.v. een te vormen afdeling voor zeer jeugdige kinderen.' Het bestuur van de Stichting Samen werkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in Zeeland heeft nu gevraagd het beno digde geld beschikbaar te stellen voor de inrichting van de lokalen en de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. B en W stellen de raad voor een krediet van 42.300,- te verlenen. 78-110 Voorschot vergoeding materië le exploitatiekosten scholen voor bui tengewoon onderwijs. De besturen van de bijzondere scho len voor buitengewoon onderwijs hebben gevraagd om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding van de materiële exploitatiekosten. Jaarlijks stelt de gemeenteraad vast welk be drag per leerling voor een bepaald kalenderjaar zal gelden. Een organi satie. waarbij de schoolbesturen zijn aangesloten, heeft zich borg gesteld voor de nakoming van de verplichting tot het terugbetalen van eventueel te- In hel tijdvak van 1 t/m 7 maart j.l. zijn bij de gemeentepolitie in Middelburg de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: - etui met schoolbenodigdhe- den; - diverse sleutels; - honderiem met halsband; - bol wol; - portemonnee met inhoud; - zakagenda; - diverse handschoenen; - 2 mutsen: - plastic tas met inhoud; - gouden broche; - flesje medicijnen; - dameshorloge; - plastic regenjack in tasje. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kunt u krijgen bij het politiebureau. Achter de Hout tuinen 10. Alleen echter op woensdag van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 - 20.00 uur. Qelefonische inlichtingen uitslui tend via nummer (01180)-27251. Als onderwerp voor de vierde luisteravond van dit seizoen in de Zeeuwse Muziekschool (Kuiper spoortgebouw), is het muziekstuk "lberia" gekozen van Claude Debussy. Iedere belangstellende kan deze luisteravond op vrijdag 17 maart a.s. gratis bijwonen. Aanvang 19.45 uur. De toelichting op het muziekstuk wordt verzorgd door de direkteur van de Muziek school. veel ontvangen voorschotten. Het col lege stelt de raad voor aan het verzoek te voldoen. 78-104 Voorschot vergoeding vakon derwijs voor het jaar 1978 In de begroting voor het jaar 1978 zijn bedragen opgenomen voor het geven van vakonderwijs lichamelijke oefe ning aan de Prinses Ireneschool, de Driestromenschool en de Tooren- vliedtschool. De genoemde scholen hebben nu voorschotten gevraagd op de vergoedingen. Het college van B en W stelt de raad voor de verzoeken in te willigen. 78-105 Wijziging verordening op de heffing en invordering van rechten voor het bezichtigen van het stadhuis Het college stelt de raad voor de rech ten voor het bezichtigen van het stad huis te verhogen. Volwassenen gaan dan 1,25 (was 1. - betalen voor een rondleiding. Voor kinderen bene den de leeftijd van 13 jaar. die bege leid moeten worden door iemand van 18 jaar of ouder, geldt een bedrag van 0.75 (was 0,60) Houders van een Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) of een PAS '65 gaan hetzelfde betalen De verhoging is noodzakelijk om de kosten te kunnen dekken. 78-119 Aanvullende krediet van 8.100.— voor vernieuwen goten stadhuis Het college stelt de raad voor een aanvullende krediet van 8.100,- te verlenen voor het vernieuwen van het restant van de loden goten van het stadhuis. Deze vernieuwing maakt deel uit van het plan tot het vernieu wen van de ondeugdelijke loodbekle- ding, die bij de restauratie van het stadhuis werd aangebracht. Hiervoor werd al eerder krediet verleend. Wan neer de raad beschikbaar stelt, kan het werk worden afgerond. 78-123 Subsidieplanning 1978-1982 Hei college heeft een subsidieplan ning laten opstellen voor de periode 1978-1982. Evenals het vorig jaar is zoveel mogelijk als uitgangspunt ge nomen de bij de gemeente ingediende begrotingen van de diverse gesubsi dieerde instellingen. B en W stellen de raad voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. 78-103 Beroep van J. Dubois tegen grootte tegemoetkoming herinrich tingskosten. Het college van b. en w. heeft 6 de cember 1977 beslist de heer J. Dubois een bedrag van 2.027.— toe te ken nen, als tegemoetkoming in herin richtingskosten in verband met wo ningverbetering. De heer Dubois is in beroep gegaan, omdat hij van mening is recht te hebben op een groter be drag. De raad wordt voorgesteld het beroep ongegrond te verklaren. 78-118 Krediet van J' 35.000,— voor vervanging van 2 elektrowagens. De directeur gemeentebedrijven heeft verzocht 2 nieuwe elektrowagens te mogen kopen: één voor het elektrici teitsbedrijf. de ander voor het gas- en waterleidingbedrijf. Beide komen in de plaats van versleten materieel. Het college stelt de raad voor een totaal krediet van 35.000.— te verlenen voor de aankoop. 78-122 Krediet van 125.000.- voor verbetering huisvesting gemeentebe drijven aan het Molenwater. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een totaal-krediet van 125.000,— beschikbaar te stellen voor verbetering van de huisvesting van de dienst gemeentebedrijven aan het Molenwater. Het ligt in de bedoe ling op het terrein een "prefab-ge- bouw" te plaatsen, waarin de keu ringsdienst, de rijkinrichting en het toezichthoudend personeel van de technische dienst voor gas, water en elektriciteit een onderkomen kunnen vinden. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Iedere stemgerechtigde Nederlander kan woensdag 29 maart a.s. weer naar de stembus gaan. Deze dag vinden de verkiezingen plaats voor de leden van provinciale staten. Niemand is verplicht te stemmen, maar iedereen heeft het democratische recht een stem uit te brengen. Maak er gebruik van, blijf niet thuis. Het is in ons aller belang! Stemmen bij volmacht In eerder geplaatste publicaties in de dagbladen hebt u kunnen lezen, dat hel tot vandaag, woensdag 15 maart, mogelijk was een schriftelijk verzoek in te dienen voor het stemmen bij volmacht of het mogen stemmen in een ander stemlokaal, dan op de oproepingskaart staat vermeld. Wel is het tot en met donderdag 23 maart a.s. nog mogelijk mondeling deze toestemming te vragen. U moet u dan met uw oproepingskaart melden bij het bureau Verkiezingen van de afdeling Bevolking, Simpelhuisstraat. 1. Daar wordt uw kaart zodanig gewijzigd, dat u ermee kunt stemmen in ieder willekeurig stembureau in Zeeland. Hel blijft uiteraard wel mogelijk, door het invullen van de onderste regels op de voorzijde van de kaart, een ander voor u een stem te laten uitbrengen. Dat moet dan wel gebeuren door iemand, die voor hetzelfde stembureau is opge roepen. We denken hierbij aan echtgenoten, ouders voor thuiswonende kin deren of andersom, buren en ga zo maar door. Nadere informatie Wilt u er meer over weten? Neem dan contact op met het al eerder genoemde bureau Verkiezingen van de gemeente. Op de dag van de verkiezingen zal 's avonds om 7.00 uur een verkiezings-uitslagavond worden gehouden in de hal van het stadhuis. U bent daar van harte welkom. De volgende week zullen wij u daar nog meer over laten weten. De dienst van het IJkwezen houdt in de maand maart een aantal dagen zit ting in het wijkcentrum "Het Zuider baken". Rentmeesterlaan 245. voor het herkeuren van maten, gewichten en meetwerk&uigen. Onderstaand ziet u op welke dagen en tijdstippen de herkeuringen plaatsvinden: maandag 20 maart a.s. van 10.30-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur; dinsdag 21 maart a.s. van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur: woensdag 22 maart a.s. van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur; donderdag 23 maart a.s. van 9.00-12.00 uur en van 13.00-14.00 uur. VERPLICHT Zoveel mogelijk herijkplichtigen heb ben van het IJkwezen een oproep ontvangen. We willen er echter met nadruk op wijzen, dat ook wanneer men geen oproep heeft ontvangen, de verplichting tot herkeuring blijft be staan. De maten, gewichten en meet werktuigen moeten vóór 1 januari 1979 gestempeld zijn met het jaartal 77 of 78, gevat in een vierkant of zes hoek. VERHINDERING Vergeet men of is men verhinderd bovengenoemde zittingen te bezoe ken, dan is er nog gelegenheid tot herkeuring bij het IJkkantoor, Hugo de Grootplein 1 in Dordrecht. Iedere woensdag, uitgezonderd openbare feestdagen, kan men daar terecht van 9.00-12.00 uur en van 13.30-16.30 uur. Voor het herkeuren van maten, ge wichten en meetwerktuigen is keur loon en voor justeren van gewichten justeerloon verschuldigd. De bedra gen moeten worden voldaan bij het in ontvangst nemen van de voorwerpen. 'Tafeltje Dekje" is uitsluitend be doeld voor zieken en ouderen, die niet in staat zijn zelf voor de warme maal tijden te zorgen. Maaltijden kunnen via telefoonnummer (01180 - 27537) besteld worden op maandag en don derdag. tussen 9.00 en 9.30 uur. Op die dagen worden de maaltijden ook be zorgd. Deze dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrijwilli gers in Middelburg. Voor de week van 20 t/m 27 maart ziet het menu er als volgt uit: Maandaghutspot Dinsdag: gehakt, bloemkool, aardap pelen Woensdag: rundvlees, spruitjes, aard appelen Donderdag: bami Vrijdag: gebakken schol, worteltjes, puree Zaterdag: karbonade, doperwten, pu ree. 2e Paasdag: kipfilet, appeltjes, aard appelen. De Koninklijke Vereniging "Uit het Volk-Voor het Volk" houdt vrijdag 17 maart a.s., in samenwerking met de deelnemende verenigingen, een Mid delburgse Muziek-en Zangavond (MI-MU-ZA) in de Concert- en Ge hoorzaal. Het is voor het eerst, dat een dergelijk muzikaal festijn plaatsvindt. Wanneer het gebeuren een succes wordt, zullen er zeker meerdere vol gen. U kunt deze avond genieten van de optredens van: - de muziekvereniging "Oefening Na Den Arbeid" (O.N.D.A.) uit Nieuw-en St. Joosland o.l.v. diri gent J. Meliefste; - het huisorkest "De Tamboerijnen" van "Vijvervreugd" in Middelburg o.l.v. dirigent G.F.v.d. Paal; - het bejaardenkoor "Zang Houdt Jong" uit Middelburg o.l.v. diri gent A. Joosse; - het Gereformeerd Kerkkoor uit Middelburg o.l.v. dirigent L. Tis- sink: - het Nieuwlands Dameskoor uit Nieuw-en St. Joosland o.l.v. diri gent J.v.d. Berge; - het Ontmoctingskoor uit Middel burg o.l.v. dirigent H. Jacobse. De presentatie van het geheel is in handen van de heer A.J. de Jonge. MI-MU-ZA begint om 19.30 uur. Kaarten a 2,50 per persoon zijn ver krijgbaar bij: Melofesta in de Lange viele, mevr. Kosteloo, v. Akenstraat 8 in Nieuw-en St. Joosland, mevr. S. Hillebrand, Noordweg 343, bij de ko ren en indien nog voorradig 's-avonds aan de zaal. •--S, PI.AAl S KN VERKEERSMAATREGELEN 1. Seisbuitenbrug Hei inkomende verkeer over de Seisbuitenbrug is gesiremd. Omleiding via de Laan der Ver. Naties. Berkenlaan. Lange Vielesingel en Vlis singsesingel. Eenrichtingsverkeer tussen Seis brug en Sandberglaan in de richting van de Sandberglaan. Seiswcg bij Jodengang afgesloten. Inrijden vanaf Olmenlaan toegestaan. 2. Noordpoortplein Tijdelijk geen parkeerruimte. Deze weck nog geen belemmeringen voor het doorgaande verkeer. Lange Viele Afsluiting van Langeviele. Omleiding via Tan gent en Gcercbrug. 2a. Lange Viele Enig ongemak voor voetgangers 4. Korte Noordstraat Gesloten voor alle verkeer 5. Koudekerkseweg tussen Joost de Moorstraat en de Oosthoekstraat Wegversmalling. Langzaam rijden. Hel verkeer wordt met verkeerslichten over één rijbaan ge leid. 6. Banckertplein Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Omlei ding via l'oclcndaelcweg en De Ruyterstraat. Ook de toegang lot de Banckertstraat half deze periode niet meer mogelijk. 7. Spuistraat (toegang bibliotheek) Niet parkeren. Toegang bibliotheek via achter ingang bemoeilijkt. 8. Oude Vlissingseweg Wegversmalling 9. Segccrsstraat tussen Lange Delft en St. Barba- ragang Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer 10. Oud Arnemuids Voetpad Afgesloten voor het verkeer 11. Sint Jansgang Afgesloten 12. Balans aan Abdijzijde Enkele dagen afgesloten. Verkeer wordt langs andere zijde geleid AARD VAN 111 I WERK aanvangsdatum Aanleg Noord-Zuid Tangent deel III Aanleg parkeerter rein voor Gasthuis en doortrekken bolwerk pad. Aanleg riool-, gas- en waterleidingen. Kabellegging in het trottoir aan de zuid zijde, tussen Lange Geere en Pottcnmarkt Reconstructie herbestrating Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen en reconstructie van de weg Reconstructie a. Reconstructie Spui b. Aanleg riool Rioolaanleg tussen Spinhuisweg en kwekerij Aanleg promenade Aanleg gas- en waterleiding Hcrstratcn Straatwerk Reeds in uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering 19 maart In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1978 | | pagina 5