in het nieuwe pand van pot, donderdag 23 maart om 2 uur, opent pot z'n nieuwe eksklusieve meubeltoonzalen aan de nieuwendijk in axel de kinderen straks hun jeugd kado doen belangrijk maandag, dinsdag, woensdag respectievelijk 20-21-22 maart zijn onze zaken gesloten wegens verhuizing, onze excuses voor dit ongemak Korte laarsjes de grote rage Woensdag 15 maart 1978 VF dat is een feestje waard, een open huis feest, waar u van harte welkom bent. kom gerust, parkeer uw auto tussen de bloem bakken en verlichte pergola's in de magnifieke parkeertuin (plaats voor honderden auto's) stap binnen en laat u via de brede trappenhal of één van de 2 liften brengen naar 4 verdiepingen eksklusief woonkomfort. en kom zelf alle nieu we indrukken even rustig verwerken in de ge zellige zeer fraaie koffiebar, want architekten, binnenhuisadviseurs en decorateurs hebben alle mogelijke moeite gedaan om u een voorproefje te geven van het winkelen in de jaren 1980 tot 2000 in de grootste en meest eksklusieve meu belshowroom van de benelux met meubelen van wereldklasse in moderne en klassieke stijl, arti- fort, brunati, cassina, cristal, durlet, fristho, gel- derland, interlübke, leolux, miller, pastoe, roset en de sede. niet, dat pot de enige grote meubelzaak is in zeeuws-vlaanderen. wel is pot's kollektie net even anders, beter, fraaier, eksklusiever, en dat hoeft beslist niet altijd duurder te zijn. kom zelf maar eens kijken. zoveel keus in eksklusief vindt u echt alleen bij pot. u bent welkom. Er zijn mjsschien wel honderd redenen, waarom een mens gaat fdmen. Eén van de allerbelangrijkste is: de jeugd van de kin deren vastleggen. Of, zoals een enthousiast filmster in onze kennissenkring het onlangs formuleerde: Als je filmt, dan kun je straks je kinderen hun eigen jeugd kado doen" open direktie pot FILMEN... DAT IS: Over die opmerking hebben we later nagedacht. Want zelden hoorden we een treffender plei dooi om te gaan filmen: de jeugd van de kinderen vastleggen in al zijn kleuren en beweging en mis schien wel geluiden. Op een goede dag ga je al die fragmenten achter elkaar projekteren, je no teert de scènes, doet er een keuze uit en zo maak je een film van bijvoorbeeld een half uur. Een film, waarin je de baby ziet op groeien tot peuter en kleuter en waarin de jaren op de basisschool zijn verwerkt. Wie zijn kinderen zoiets aan kan bieden, geeft een uniek kado, waar ze je een heel leven lang dankbaar voor zullen zijn. Niet veel - wel vaak Wie dat wil gaan doen moet dan, tussen twee haakjes, denken aan de "Niet veel - wel vaak" regel. Dat wil zeggen: het is niet nodig om bijvoorbeeld van één kinder verjaardag twee of drie films vol te schieten. Eén filmpje van 3 minuten is dan meer dan genoeg. Maar wie de ontwikkeling van baby tot bijvoorbeeld tiener wil volgen, moet wèl regelmatig fil men, omdat zo alle hoogtepunten bewaard blijven en ook de groei, in lichamelijk en geestelijk op zicht, duidelijk is vast te stellen. Meer kinderen: geen bezwaar Wie per jaar zo'n vijf of zes films volschiet van gebeurtenissen in het gezin, waar toch meestal de kinderen bij betrokken zijn, heeft in een jaar of tien een filmarchief van ongeveer 150 minuten. Om dat een film als kado meestal niet meer dan 30 minuten lang zal be hoeven te zijn zit er in dat "gezinsarchief" voldoende stof voor vier a vijf films. Zodat men - rekening houdend met het kind. waarvoor de film als geschenk is bedoeld - een viertal afgeronde jeugdfilms kan samenstellen en zelf wellicht nog een eigen film overhoudt. En van sommige stuk jes kunt u ook nog altijd duplika- ten laten maken. De kosten Na de aanschaf van de filmka mera en de projektor en wat hulpmiddelen kost het maken van de films zelf dan jaarlijks een be drag van tussen de 75,- tot 125,- (afhankelijk of u zonder of met geluid filmt)Het is duide lijk dat deze jaarlijkse investering zonder meer verantwoord is voor wie zijn kind(eren) echt iets zeer waardevols wil geven als een her innering aan het eerste deel van het leven, dat volgens sommigen wel de mooiste levensperiode is. Groot gelijk Daarom dachten we nog wat na over de opmerking van die me vrouw uit onze kennissenkring. Ze heeft groot gelijk: wie filmt kan zijn kinderen hun jeugd kado doen. Een jeugd van een zonnig mensenkind, dat opgroeit en blij is en lacht en soms ook huilt. Een verslag van een kinderleven, dat o zo vlug voorbij gaat, maar dat de hoofdpersoon toch nog vaak opnieuw zal kunnen "beleven". Een film bezitten van je eigen leven als baby en kleuter... dat is iets. waar een mens zijn leven lang blij mee zal zijnWie z'n kinderen filmt, kan ze straks zo'n geschenk meegeven. Elke zichzelf modisch respecterende jonge vrouw moet eraan. Het voorjaar zal ze binnenstappen op korte laarsjes. Een leuk modeprodukt. dat het onder elk kledingstuk goed doet. Rokken en jassen vallen stevig over de knie. Daar horen korte leren laarsjes bij. De smalle broekspijp begint door te breken in het sportieve en ook gekledere genre. En ook daar passen die korte laarsjes heel goed. De Salamander-laarsjes op de foto zijn naar die kledingmode „toege schreven". Links een paar zwart leren „botjes", zoals ze ook wel worden ge noemd. Rechts leren laarsjes met op- bouwhak - de leerlaagjes van de hak zijn duidelijk te zien - in een beige tint. Het riempje over de voet heeft geen andere functie dan die van versiering. In het voorjaar zullen er zonder twijfel ook modelletjes in de winkel staan, die ge maakt zijn uit een combinatie van lin nen en leer. Allemaal eerlijke materia len, waarin de voet zich uitstekend thuis voelt.

de Faam | 1978 | | pagina 12