POPULAIRE RAADSAGENDA OPGEBROKEN-AFGESLOTEN Voor vergadering maandag 20 februari a.s Periode 15 tot en met 22 februari RECONSTRUC TIE KOUDE KERKSEWEG LUISTERAVOND IN MUZIEKSCHOOL ZEEUWSE MIDDAG IN "HET SCHUTTERSHOF 78-77 Krediet voor bouw van een recreatie-evene mentensporthal in het recreatie- sportpark in Dauwendaele MENU TAFELTJE DEKJE GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Voorziening in de vacature gemeentesecretaris 78-80 Jumelage Middelburg-Nagasakk Toneelgroep "De Torensn uit Tilbu Vrijdag 17 februari: Woensdag 15 februari 1978 Maandag 20 februari a.s. om 14.00 uur komt de Middelburgse gemeenteraad weer bijeen. Deze vergadering is openbaar en kan dus door iedereen worden bijgewoond. Via de deur op de hoek Markt-Lange Noordstraat kunt u de publieke tribune bereiken. In de pauze wacht u een kopje thee of koffie. Onderstaand geven wij in wat populaire vorm xeer, wat deze middag aan de orde komt. Afdrukken van deze populaire agenda, bijvoorbeeld voor schoolge bruik, zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Wanneer het gaat om grote aantallen, verzoeken wij u eerst telefonisch con tact op te nemen. De originele stukken zijn bij het genoemde bureau in te zien. Wijzigingen in de agenda zijn uiteraard voorbehouden. AGENDA 1. Vaststelling notulen van de raads vergadering van 19 december 1977 en 23 januari 1978. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 78-41 Verzoek om ontslag gemeente secretaris De heer mr. J. Hooij, gemeentesecre taris, hoopt 10 augustus 1978 de 65- jarige leeftijd te bereiken. Het is daar om dat het college de gemeenteraad vraagt de heer Hooij per 1 september a.s. eervol ontslag te verlenen en hem daarbij dank te betuigen voor de vele en gewichtige diensten, die hij aan de gemeente heeft bewezen. 78-40 Onslag ambtenaar van de burge- lijke stand De heer mr. J. Hooij heeft per 1 sep tember 1978 schriftelijk om eervol ontslag verzocht als onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Omdat de gemeenteraad ambtenaren 78-79 Krediet voor asfalteren Wal- van de burgerlijke stand benoemt, dammewegHerculesweg en herbestra- schorst of ontslaat wordt de raad ge- ten Kuipersweg vraagd te besluiten het gevraagde De toestand van de Waldammeweg en ontslag eervol te verlenen. de Herculesweg op het Groot-Indus- zodat de koop niet kan doorgaan. In middels is de voorbereiding van de restauratie van deze panden zeer ver gevorderd. Dit heeft de dienst ge meentewerken. die de plannen heeft gemaakt, en de Walcherse Bouwunie. die voor de uitvoering zou zorgdragen, veel tijd en kosten met zich meege bracht. De Walcherse Bouwunie is nu bereid de panden te kopen en de res tauratie voor eigen risico door te zet ten. Het college stelt de raad voor de tenaamstelling van het in augustus 1976 genomen besluit te wijzigen van A.B.P. in Walcherse Bouwunie. 78-80 Krediet van f 5.000,- t.b.v. vergoeding Het college van b. en w. stelt de raad voor een krediet van 5.000,— be schikbaar te stellen als vergoeding voor de firma Westrate. Dit t.b.v. het zelf bouwrijp maken van de door deze firma gekochte grond aan de Oost- perkweg. In onze rubriek van woensdag 25 januari j.l. hebben wij verteld, dat zo spoedig mogelijk begonnen zal worden met de reconstructie van de Koudekcrkseweg, tussen Joost de Moorstraal en Kruisweg. Een karwei dat aansluit op de werk zaamheden aan de Poelendaele- weg, vanaf Nieuwe Vlissingsexeg tot Joost de Moorstraat. Inmid dels heeft de gemeenteraad voor de reconstructie een krediet van 710.000, verleend. Eind deze week zal men beginnen met de eerste werkzaamheden. De dienst gemeentebedrijven gaat dan werken aan het vernieuwen van het waterleidingnet. Hierbij zal het onder meer nodig zijn de stoepen op te breken. De direct betrokkenen zijn door een "be- wonersbrief' op de hoogte ges teld van de komende reconstruc- tiewerkzaamheden. De komende week zullen we op deze pagina meer aandacht besteden aan het werk. In de vergadering van 19 decem ber j.l. heeft de raad in principe besloten tot het bouwen van een recreatie-sporthal in Dauwen daele. Uit de diverse ontwerpen en aanbiedingen voor deze ac commodatie heeft het college de keuze laten vallen op hel plart van het ontwerpbureau "Kompleet- bouw" uit Leerdam. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet te verlenen. boven de binnenkort te verwezelijken uitbreiding van het garagebedrijf "De Toekomst". Het college vraagt de raad de medewerking te verlenen. 78-82 Krediet voor treffen voorzienin gen in binnenstad t.b.v. gehandicapten In het kader van de aanvullende werkgelegenheid is aan de gemeente een subsidie toegezegd van 80.000,— in de kosten van het door de dienst gemeentewerken opgestelde plan voor de aanpassing van trottoir banden op straathoeken en bij over steekplaatsen in de binnenstad. Het plan heeft tot doel de toegankelijkheid van de binnenstad, met name het cen trum, belangrijk te verbeteren voor rolstoelgebruikers, ouderen en kin derwagens. Het college vraagt de raad voor de uitvoering van dit werk een krediet van 90.000,— te verlenen, (geraamde totaal-kosten). Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133 Een normale zaak. zult u zeggen. Het is toch zeer begrijpelijk dat woningen, winkels. kantoren en magazijnen voorzien moeten zijn van een duide lijk leesbaar (huis)nummer. Met name is dit erg belangrijk voor de PTT, be zorgdiensten, en ga zo maar door. Ook kan het wel eens noodzakelijk zijn, dat de politic, brandweer of ambulance ux pand snel moeten kunnen vinden. Het is bovendien zo dat artikel 3 van de "Verordening op de huisnummering" de eigenaar van een pand verplicht een (huis)nummer aan te brengen. Toch is het bekend, dat in Middel burg. voornamelijk in de binnenstad, bij meer dan 100 panden zo'n nummer ontbreekt. We begrijpen best hoe dat komt. Er wordt een gevel verbouwd, men pleegt schilderwerk enz. waarbij het nummerplaatje er even wordt af gehaald. Helaas, vergeet men het dan wel eens terug te hangen. Daar gaan we met z'n allen wal aan doen. Wij verzoeken u dan ook vriendelijk om uw medewerking. Zorg er voor, dat uiterlijk 1 april 1978 uw pand voor zover dat nog niet het geval is, is voorzien van een (huis)nummer. Het nummer moet u aanbrengen rechts naast de hoofdtoegang, 1.70 meter boven het trottoir. De uitvoering van de nummerplaat moet zijn als volgt: zwarte cijfers van tenminste 6 cm. hoog op een wit vlak. Wanneer uw pand na genoemde datum niet van een (huis)nummer is voorzien zal dit als nog op uw kosten door de gemeente worden geplaatst. Maar dat zal zeker niet nodig zijn. De eigenaars van pan den, waarvan bij de gemeente bekend is dal een nummer ontbreekt, hebben inmiddels een schriftelijk verzoek 78-63 "Startkrediet" van 5.533.000,— voor het bouwrijp ma ken van een gedeelte van het bestem mingsplan "Dauwendaele II" De gemeenteraad stelde in de verga dering van 18 oktober 1976 het bes temmingsplan "Dauwendaele II" vast. In oktober 1977 verleende ook Gede puteerde Staten goedkeuring. Bin nenkort zal het plan voor dit gebied achter het station ter visie worden ge legd. Bij het uitgewerkte plan is een exploitatie-opzet gemaakt, die tege moet komt aan de bezwaren van G.S. tegen de exploitatie-opzet van het vastgestelde bestemmingsplan "Dau wendaele II". Het overleg hierover is echter nog niet afgesloten. De wo ningbouwvereniging Middelburg wil het derde kwartaal van dit jaar starten met de bouw van woningen in het ge bied. De raad wordt daarom gevraagd, vooruitlopend op de nieuwe, exploita tie-opzet, een zgn. "startkrediet" van 5.533.000,— te verlenen. Met dit krediet kan dan een aanvang gemaakt worden met het bouwrijp maken van het middengebied. 78-33 Vaststellen nieuwe verordenin gen op heffing en invordering rechten voor het gebruik van de Algemene 3egraafplaatsen, crematorium en v.m. R.K. egraafplaats Burgereester en wethouders stellen de raad voor de nieuwe "verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de algemene be graafplaatsen en het crematorium in de gemeente Middelburg" vast te stellen. Tevens vraagt het college de raad de nieuwe "verordening van rechten voor het gebruik van de voor malige R.K.-Begraafplaats aan de Walchersexeg in dé gemeente Mid delburg" vast te stellen. Het voorstel komt reeds nu aan de orde, om er van verzekerd te kunnen zijn dat tijdig Koninklijke goedkeuring wordt ver kregen op de verordeningen. Dit is nodig, omdat men half 1978 het cre matorium in gebruik wil nemen. 78-54 Voorstellen met betrekking tot het totstandkomen van kapitaalwerken enz. In de vergadering van 19 december 1977 heeft de gemeenteraad vrij lang durig beraadslaagd over de voorstel len tot het totstandkomen van kapi taalwerken enz. Ook werden enkelz moties besproken. Aan de hand van de notulen van deze vergadering heeft het college de besluitvorming op pa pier laten zetten. B. en w. stellen de raad voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. 87-5 Vaststelling 152 begrotingswijzi- ging 1975 Burgemeester en wethouders hebben voor de raad hel ontwerp van de 152e begrotingswijziging 1975 ter inzage gelegd. Het college stelt de raad voor de onlwerp-begrotingswijziging vast te stellen. 78-72 t/m 75 Vaststelling 144e begro tingswijziging 1977 en 16e tot en met 18e begrotingswijziging 1978 Uc gemeenteraad wordt voorgesteld de 144e begrotingswijziging voor het dienstjaar 1977 en de 16e lot en met 18e begrotingswijziging voor het dienstjaar 1978, met bijbehorende wijzigingen van de begrotingen van de takken van dienst, vast te stellen zoals in de ontwerpen staat aangegeven. 78-65 Vaststellen 6e begrotingswijzi ging 1978 B. en w. stellen de raad voor de 6e begrotingswijziging 1978 van de alge mene dienst met de bijbehorende le begrotingswijziging 1978 van de dienst wijkcentra vast te stellen zoals in het ontwerp staat aangegeven. 78-55 Voorlopige vaststelling gemeen terekening c.a. 1974 Het college van b. en w. vraagt de raad de gemeenterekening 1974 en de re keningen over dat jaar van het elek triciteitsbedrijf, het gasbedrijf, het waterleidingbedrijf, de dienst ge meentewerken, het grondbedrijf, de reinigingsdienst, de slachthuisdienst, de gem. sociale dienst en de stedelijke scholengemeenschap voorlopig vast te stellen. De stukken liggen voor de raadsleden ter inzage. 78-56 Voorlopige vaststelling rekening 1976 Stichting Sportbelangen Middel burg Voor de gemeenteraad ligt er inzage de rekening 1874 van de Stichting Sportbelangen Middelburg en de ba lans per 31 december 1974 van deze stichting. Het college stelt de raad voor deze stukken voorlopig vast te stellen. 78-57 Voorlopige vaststelling rekening 1974 stichting "De Middelburgse Schouxburg" Het college heeft voor de raad de jaarrekening 1974 van de stichting "De Middelburgse Schouwburg" ter inzage gelegd. B. en w. vragen de ge meenteraad de rekening voorlopig vast te stellen. 78-58 Voorlopige vaststelling rekening 1974 Stichting Voortgezet Econo misch Onderwijs De rekening over 1974 en de balans per 31 december over dat jaar van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs liggen voor de raad ter in zage. Zoals in de stichtingsacle slaat aangegeven, dient de gemeenteraad deze stukken voorlopig vast te stellen. 78-61 Krediet van 14395,— voor aanschaffing diverse kantoorbeno digdheden Voor het aanschaffen van diverse kantoorbenodigdheden is 14.395. nodig. In het bedrag zijn ook opgeno men de kosten voor de uitbreiding van de geluidsinstallatie in de raadszaal. Dit is noodzakelijk in verband met vermeerdering van het aantal raadsle den. B. en w. vragen de raad het be nodigde krediet te verlenen. 37. Rondvraag. EVENEMENTEN SCHOUWBURG Overzicht van evenementen die de komende week in de Schouxburg plaatsvinden. Vrijdag 17 februari, 20.00 uur: "Herfst in Riga" van Alexej Arbusow, gespeeld door Ko van Dijk en Mary Dressel- huys. Beperkt aantal kaarten verkrijg baar bij de heer J. Breel, Leliestraat 48, tel. (01180)-13584. Zaterdag 18 februari, 20.00 uur: "Henry II" van Willem Jan Otten, gespeeld door Zuidelijk Toneel Glo be. Kaarten k 12,— (C.J.P. en Pas 65 7,—verkrijgbaar bij S.C.Z., Nieuwe Haven 41-43, tel. (01180)-15256 en bij Dienstencentrum "Bachten Komme", Badhuisstraat 104 in Vlissingen, tel. (0118)-16420. Ouderen en zieken, die niet in staat zijn zelf voor de warme maaltijden te zorgen, mogen gebruik maken van de dienstverlening "Tafeltje Dekje". Zij kunnen op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur maaltijden bestellen via telefoonnummer 27537. Op die dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Deze dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrijwilligers. Ret menu voor de week van 20 t/m 25 februari a.s. ziet er als volgt uit: Maandag - zuurkool met worst Dinsdag - gehakt, andijvie, puree Woensdag - rundvlees, spruitjes, aardappelen Donderdag - gebakken lever, ap peltjes, puree Vrijdag -jachtschotel, rode kool Zaterdag - nasi De gemeentesecretaris, de heer mr. J. Hooij, zal per 1 september a.s., in verband met de pensioengerechtigde leeftijd, de gemeentedienst verlaten. Na een selectie van 10 ingekomen sollicitatiebrieven en een gesprek met enkele kandidaten is het college tot de conclusie gekomen dat twee sollicitanten in aanmerking voor benoeming zouden kunnen komen. De beide kandidaten hebben inmiddels een gesprek gehad met leden van het seniorenconvent uit de raad en een delegatie ambtelijke medewerkers van de gemeente. Het college van b. en w. doet de gemeenteraad in volgorde van voorkeur de volgende aanbeveling: 1. mr. A. Kerkhove in Werkendam. 2. mr. P.C. Porrey in Rotterdam. 78-42 Medewerking aanbouwen en in richten hoofdenkamer "Stromenwijk- school" De Vereniging voor Protestants Christelijk onderwijs in Middelburg heeft medewerking gevraagd voor het aanbouwen (en inrichten) van een hoofdenkamer aan de "Stromenwijk- school" in de Mastgatstraat. De school heeft op dit moment slechts de be schikking over een kleine ruimte voor het hoofd van de school. Deze ruimte is tevens in gebruik als personeelska- mer. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. 78-64 Vaststelling bedrag per leerling en bedrag voor bestrijding administra tiekosten gewoon lager onderwijs Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het bedrag per leerling voor vergoeding exploitatiekosten en het bedrag voor bestrijding van de administratiekosten scholen voor la ger onderwijs vast te stellen, zoals aangegeven in het ontwerp-raads- voorstel. De minister van Buitenlandse Zaken heeft het college, vorig jaar benaderd met het verzoek een jumelage met de stad Nagasaki in Japan in overweging te willen nemen. Uit gesprekken met vertegenwoordigers van de ministeries van Buitenlandse Zaken en Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is ge bleken dat men grote xaarde hecht aan het tot stand komen van deze zuster stad-verbinding. Dit mede in het belang van de verdere bevordering van de goede bilaterale betrekkingen tussen Nederland en Japan. De gemeente Middelburg zal dan ook worden gevrijwaard van te hoge financiële lasten bij het aangaan van een jumelage. De historische banden tussen Nagasaki (Deshima) en Middelburg uit de tijd van de Verenigde Oost-Indische Com pagnie (VOC) vormen de achtergrond voor de keuze van ons gemeente. Voorlopig wordt gedacht aan een bezoek en een tegenbezoek. Gezien de gedane toezeggingen meent het college dat de fin'anciële lasten voor Middel burg beperkt zullen blijven tot de kosten die verbonden zijn aan een uitwis seling van kindertekeningen en foto's. De raad wordt gevraagd positief te besluiten op het verzoek van de stad Nagasaki en de minister van Buiten landse Zaken. trieterrein is zeer slecht. Dit als gevolg van het drukke en zware verkeer. De wegen moeten worden voorzien van een fundering. De klinkerverharding dient vervangen te xorden door een asfaltlaag. Ook de Kuipersweg is de finitief aan een herbestrating toe. De raad wordt gevraagd voor de ge noemde werkzaamheden een krediet van 378.000,— te verlenen. 78-84 Krediet voor herstrating Hoge Stelle In verband met het gereedkomen van de woningbouw in het plan "Hoge Stelle" is het nu noodzakelijk de rij weg in dit gebied te herstraten. Het college stelt de raad voor een aanvul lend krediet beschikbaar te stellen van 68.000,— voor deze werkzaamhe den. 78-78 Krediet van 7.700,— voor te treffen voorzieningen inrichting "Ex- peditiehoP', Walplein-Nieuwe Wal Op pré-advies van b. en w. heeft de raad in 1977 besloten een gedeelte van het Walplein en de Nieuwe Wal aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het gaat hier om het gehele pleintje achter de panden Lange Delft 7 t/m 19. Door deze onttrekking was het mogelijk een deel hiervan te verkopen aan het zich in de Lange Delft le ves tigen grootwinkelbedrijf C. en A. Ne derland. Het overige deel werd bes temd als "expeditiehof'. In afwijking van het pré-advies is het college van mening dat de kosten van deze "ex peditiehof-inrichting" geheel voor re kening van de gemeente moet komen. De raad wordt gevraagd hiervoor een totaalkrediet van 7.700,- beschik baar te stellen. 78-76 Krediet van 90.000,— voor vernieuwing rijdek en trottoirs Bea- trixbrug Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 90.000.— beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van het rijdek en de trottoirs van de Beatrixbrug. 78-83 Aankoop pand Pijpstraat 23 In verband met het realiseren van woningboux in de Singelstraat is het noodzakelijk het pand Pijpstraat 23 te kopen. Over de aankoopprijs van dit pakhuis is met de eigenaar overeen stemming bereikt. 78-60 Wijziging tenaamstelling in ver kooppanden Singelstraat 47 en 49 In de vergadering van 23 augustus 1976 heeft de gemeenteraad besloten de panden Singelstraat 47 en 49 te verkopen aan het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds in Heerlen. Eén en an der echter onder het voorbehoud, dat het A.B.P. toestemming zou verkrijgen van de centrale beleggingsraad. Deze raad heeft geen goedkeuring gegeven. 78-53 Onttrekken aan openbaar ver keer van twee weggedeelten aan Rot- terdamsekaai Het autobedrijf Zeeland B.V., Rotter- damsekaai 61, stalt al jaren een aantal auto's aan weerszijden van het aan deze kaai gelegen pompeiland. Om verkeershinder bij garagebedrijven te bestrijden is in artikel 30 van de poli tieverordening opgenomen, dat het dergelijke bedrijven verboden is drie of meer voertuigen bij elkaar op de weg te parkeren. Ook het genoemde autobedrijf dient daar rekening mee te houden. Omdat het college begrip heeft voor de moeilijke situatie, waar in het autobedrijf Zeeland B.V. ver keert, wordt de raad voorgesteld de twee weggedeelten aan de Rotter- damsekaai aan het openbaar verkeer te onttrekken. Daarna kunnen de per ceeltjes te huur worden aangeboden aan het garagebedrijf. 78-52 Krediet van 256.000,— voor aankoop hoge-lagedruk autospuit brandweer De huidige hogedruk-autospuit in Nieuw- en Sint Joosland is aan ver vanging toe. De aankoop van een ver vangende autospuit is in het investe ringsplan voor 1978 opgenomen. Het college stelt de raad voor een totaal krediet van 256.000,— beschikbaar te stellen voor de aankoop van een nieuwe hoge-lagedruk aulospuit voor de brandweer. 78-62 Krediet van 50.000,— voor opstellen regenberekeningen ten be hoeve van het rioleringsstelsel Zonder vergunning van het water schap is het verboden om werken aan te leggen of te hebben, waarmee af valstoffen, verontreinigende of scha delijke stoffen kunnen komen in de oppervlaktewateren of zuiveringsin stallaties, die bij het waterschap in beheer of onderhoud zijn. Bij het aanvragen van een vergunning moe ten onder meer diverse berekeningen en tekeningen over de capaciteit enz. van hel riolenstelsel worden overlegd. Het verzorgen van de gegevens voor deze stukken gebeurt door de dienst gemeentewerken. Met name het ma ken van regenberekeningen met bij behorende kaarten kost deze dienst veel tijd. Gedacht wordt hierbij aan meerdere jaren. B. en w. stellen de raad voor een krediet van 50.000,— te verlenen voor het opmaken van de genoemde berekeningen. 78-69 Financiële steun voor bouw 31 woningen aan Walensingel De Humanistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting in Amsterdam heeft medewerking gevraagd voor de bouw van 31 woningen aan de Wa lensingel. De stichting heeft het voor nemen deze woningen te bouwen 78-66 Verlenen medewerking en kre diet voor buitengewoon onderhoud aan T oorenvliedtschool Het college vraagt de raad medewer king te verlenen voor het herstel van glasschade en de vervanging van een geforceerd daklicht aan de Tooren- vliedtschool aan de Koudekerkseweg. Eén en ander is noodzakelijk als ge volg van vandalisme en gepleegde in braken in het jaar 1977. De totale kosten xorden geraamd op 1.600,— De raad wordt tevens gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stel len. Lr wordt hard gewerkt in Middelburg. Men is aan het herbestraten. er worden reconstructies uitgevoerd en nieuwe weggedeelten komen gereed. Diverse van deze werkzaamheden vinden gelijktijdig plaats. Dat is dik wijls erg lastig, met name voor het verkeer. Toch kan dit niet anders. Het is namelijk zo. dat een aantal jaren is beknibbeld op het slratenonderhoud. Naar aanleiding van onder meer vragen uit de gemeenteraad is daar verandering in gekomen. Er is nu meer geld beschikbaar voor dit soort werkzaamheden. Uitgestelde werken kunnen nu worden aangepakt, ter wijl ook nieuwe herbestratingswerkzaamheden zijn te verwachten. In sa menwerking met de dienst gemeentewerken zullen wij nu wekelijks in deze rubriek, onder de kop "Opgebroken-Afgesloten" een tekening met werkstaat plaatsen. U bent dan in ieder geval op de hoogte waar en wanneer er gewerkt wordt. Overlast zal er helaas blijven, maar daar zult u zeker begrip voor kunnen opbrengen. De werkzaamheden worden uit eindelijk uitgevoerd in ons aller belang. Op zaterdag 18 tebruari a.s. brengt de toneelgroep "De Torcnspelers" uit Tilburg het stuk "De Sprakelozen" van Lodewijk de Boer in het Kuiper- spoorttheater. Het toneelstuk duurt ongeveer anderhalf uur en wordt zon der pauze gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs J" 6,—C.J.P., C.O.P. n pas 65 3.50. 78-67 Vaststellen bedrag per leerling en bedrag voor bestrijding administra tiekosten bijzondere scholen voor bui tengewoon onderwijs Ieder jaar dient de gemeenteraad voor 1 maart een bedrag per leerling vast te stellen voor de bestrijding van de kos ten, met uitzondering van de bezoldi- gingskosten van de onderwijzers, van de bijzondere scholen voor buitenge woon onderwijs in de gemeente. Het gaat hier om de Prinses Ireneschool, de Klimopschool, Driestromenschool en de Toorenvliedtschool. Ook moet een bedrag worden vastgesteld voor de bestrijding van de administratie kosten van de scholen. Het college stelt de raad voor de bedragen voor het jaar 1978 vast te stellen, zoals aan gegeven in het raadsvoorstel. 78-68 Gemeentelijk plan voor openba re bibliotheekvoorzieningen voor de jaren 1980, 1981 en 1982 Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor het gemeente lijk plan voor de openbare biblio theekvoorziening voor de jaren 1980, 1981 en 1982 vast te stellen. Het ge meentelijk plan dient als basis voor het provinciale plan openbare biblio theekvoorziening. Het provinciale plan is weer de basis voor een landelijk plan op dit gebied. Tegen de provin ciale en landelijke plannen, die ook voor een periode van driejaar worden vastgesteld, kan men schriftelijk be zwaren indienen. Bezwaren tegen het gemeentelijk plan zijn niet mogelijk. De plannen m.b.t. de nieuwbouw van de centrale bibliotheek en de nieuwe huisvesting voor het filiaal in Zuid, zijn niet in het gemeentelijk plan op genomen. Uitbreiding van huisvesting van bestaande voorzieningen vloeien voort uit de normen van de wet. Me' de belanghebbende instelling, de Stichting Openbare Bibliotheek Mid delburg is overleg gepleegd over het PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN AANVANGSDATUM AARD VAN MET WERK 1. Seisbuitenbrug Het inkomende verkeer over de Scisbuitcnbrug is gestremd. Omleiding via de Laan der Ver. Naties. Bcrkeniaan. Langeviclcsingel en Vlis- singsesingel. Eenrichtingsverkeer tussen Scis- brug en Sandberglaan in de richting van de Sandbcrglaan. 2. Poclcndaclcweg De Poelcndaelcwcg tussen De Ruytcrsiraat en hel Banckertplein is gestremd in beide richtin gen. Omleiding via Langcviclewcg - De Ruy tcrsiraat. Het onderwerp van de derde luister avond, die op vrijdag 17 februari a.s. in de Muziekschool (Kuiperspoort) wordt gehouden is het "Concert voor Orkest" van Béla Bartók. Dit is het meesterlijke laatste muziekstuk van deze Hongaarse componist. De luis- leravond begint om kwart voor acht en de toegang is gratis. Iedere belang stellende is welkom. Aanleg Noord-Zuid Tangent deel lil. reeds in uitvoering. Reconstructie in uitvoering 3. Noordweg tussen Noordsingel en Gerbrandy laan Afgesloten voor het verkeer in beide richtingen. Omleiding via Gerbrandylaan - Wiardi Bcck- manlaan. in uitvoering. Reconstructie. 4. Noordpoort plein Tijdelijk geen parkeerruimte. Dc/.c weck nog geen belemmeringen voor het doorgaande ver keer. Aanleg parkeer terrein voor Gasthuis en do.or- trekken bolwerk pad in uitvoering. 5. Langevicle Afsluiting van Langevicle tussen Molenbergen Lange Geere. Omleiding via Tangent en Gee- rebrug. 5a, Langevicle Enig ongemak voor voetgangers. 20 februari. Aanleg riool-, gas- en waterbuizen. Kabellegging in hel trottoir aan de zuidzijde. in uitvoering 6. Korte Noordslraat Gesloten voor alle verkeer. Reconstructie/her stratipg. m uitvoering. In het dienstencentrum "Het Schut tershof', Schuttershofstraat Ia vindt vrijdag 17 februari om 14.00 uur een Zeeuwse middag plaats. Ook deze middag is er weer een 'aantrekkelijk programma. De zanger Engel Reijn- houdt brengt eigen Zeeuwse liedjes en mevrouw U I. Nieuwenhuyzen vertelt uiteraard Zeeuwse verhalen. Boven dien vertoont een medewerkster van het bureau Voorlichting van de ge meente Middelburg de film "Middel burgs Mozaiek", kleurenflitsen uit hel Middelburgs stadsleven in de jaren 1973-1974. In de pauze is er natuurlijk koffie met een bolus. U kunt zich vooraf laten inschrijven bij de mede werksters van het dienstencentrum. 7. Koudekerkseweg tussen Joost de Moorstruat en de Oosthockstraat Wegversmalling. Langzaam rijden. 16 februari Vernieuwen gas- en waterleidingbuizen, vooruitlopend op re constructie. 8. Spanjaardstraat Ongemak van bouwverkeer. in uitvoering. 9. Vlissingscstraat Voor gemotoriseerd verkeer afgesloten. Tijde lijk inrijden Vlissingscbrug vanaf Het Groene Woud toegestaan. 10. Karelsgang Wegversmalling. 16 februari gereed Vernieuwen gas- en waterleidingen. Aanleg gas- en waterleidingen bij nieuwe woningen. 16 februari

de Faam | 1978 | | pagina 5