RECONSTRUCTIE NOORDPOORTPLEIN BEGONNEN B. en W. bestuderen rapporten Verkeersbelangengroep Middelburg Piano/Fluit -concert in "De Schakel" Vandaagwoensdag 1 februari: Van harte welkom in Voorlichtingsruimte UITNODIGING BEZOEK SCHOLENGEMEENSCHAP GEVONDEN VOORWERPEN VERGUNNING (EN) VERVOER PERSONEN VLAARDINGSE TONEELGROEP ,,'T MASKER" IN: Bewoners MolstraatKoepoortstraat en omgeving worden nader geïnformeerd TENTOON STELLING IN DE VLEESHAL MENU TAFELTJE DEKJE WERKZAAMHEDEN IN LANGE VIELE OM IN TE ZIEN CONTROLE HONDEN BELASTING ZATERDAG 11 FEBRUARI: Woensdag 1 februari 1978 F Iedere werkdag vrij toegankelijk KUIPERS POORT THEATER Tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer Voor bewoners wijk Klarenbeek GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Vorige week onnen I In de vergadering van 20 april 1964 heeft de gemeenteraad, op grond van een artikel in de Woningwet, een verordening vastgesteld, waardoor het onmoge lijk werd gemaakt te bouwen of te herbouwen in het gebied Noordpoortplein en omgeving. Omdat de gronden nodig waren voor de aanleg van straat en plein werden de vier panden, die ten noorden van het plein stonden, gesloopt. In middels werd een reconstructieplan voor het gebied opgesteld. In augustus 1976 verstrekte de raad een krediet van 187.700 voor de uitvoering van het plan. De reconstructiewerkzaamheden aan het Noordpoortplein zijn vandaag, woensdag 1 februari, begonnen. Onderstaand willen wij u graag nog iets over het plan vertellen. RESTANTEN STADSOMWAL LING Het gebied, waarover we praten is ge legen binnen de vesten aan de noord westzijde van de stad. Het wordt glo baal begrensd door het grondgebied van het Gasthuis (ziekenhuis), een gedeelte van de Noordvest. het noor delijk gedeelte van Klein Vlaanderen, de Noord poortstraat en een gedeelte van het Noordbolwerk. Voor een deel is het gelegen op de restanten van de voormalige stadsomwalling, die da teert uit de jaren 1595-1598. Deze omwalling is omstreeks 1846 omge vormd tot fraaie plantsoenen, beter bekend als de bolwerken. Verder vindt men er nog overblijfselen van de ver moedelijk in 1798 verbouwde stads poort en een daarnaast gelegen wa terpoort. VERKEERSDOELEINDEN De straten in het plangebied zijn in het verkeerscirculatieplan aangegeven als "verzamelstraten". De reconstructie brengt verandering in de nu onduide lijke situatie ter plaatse. De door gaande rijbaan (Noordpoortstraat. Noordpoortplein. No rdbrug en aan sluitend hieraan klein Vlaanderen) krijgt een duidelijker profilering. Be ter zal dus te zien zijn hoe het weg- verloop is. Parkeerterrein Het parkeerprobleem van het zieken huis wordt verminderd door de aanleg van 27 parkeerplaatsen op het terrein, dal is vrijgekomen na sloop van de al eerder genoemde panden. De be slaande parkeervakken voor het Gasthuis, waaronder twee plaatsen voor invaliden, blijven gehandhaafd. Tussen de rijwegen het parkeerterrein komt een scheidingsmuur, die aansluit op de restanten van de stadspoort. Deze restanten worden zoveel moge lijk hersteld. Öp het parkeerterrein en bij de muur zal men een aantal bomen planten. Verder wordt het aanwezige groen in het plangebied zoveel mogelijk ge spaard. Wandelen Het wandelpad over de bolwerken wordt in het gebied, waarover we het in dit verhaal hebben, duidelijk on derbroken. Via de stadspoortrestanten en een deel van de vrijgekomen gron den komt nu. achter de parkeerplaat sen langs, een nieuw pad dat aansluit op het Noordbolwerk. Dat houdt dus in dat men straks, komend vanaf het Noordbolwerk kan lopen tot aan de Noordbrug. Hier moet men dan de weg oversteken om te komen op het bolwerk Klein Vlaanderen. Er ligt nog een plan om nog een rechtstreekse verbinding tussen deze twee delen te creëren via de reeds aanwezige loop rand onder de brug. Of dit plan wer kelijkheid zal worden, is op dit mo ment niet te voorspellen. Er komen in hel gebied geen nieuwe speelvoorzie- ningen. De bolwerken bieden wat dat betreft genoeg mogelijkheden. Op een rijtje Waneer we nu het geheel eens sa menvatten en op een rijtje zetten, dan kunnen we vaststellen dat de komende werkzaamheden gaan plaatsvinden: -reconstructie van de verkeerssituatie; -het aanleggen van parkeerplaatsen; -verbetering van de wandelmogelijk heden. VERKEERSMAATREGELEN Zoals gezegd, is inmiddels een aanvang gemaakt met de reconstructie van het Noordpoortplein. De werkzaamheden zullen zo'n twee maanden duren. Er is niet aan te ontkomen, dat in deze pe riode een aantal verkeersmaatregelen moet worden getroffen. Met name, wanneer men gaat werken aan de rij baan Noordbrug-Noordpoortstraat. Zodra hieraan wordt begonnen zullen wij door middel van publicaties de tij delijke maatregelen bekend maken. Busdiensten De lijndiensten van het Streekvervoer Zuid-WestNederland blijven gedu rende deze werkperiode nog rijden via de Herengracht. Na de realisatie van hel geheel zal gebruik gemaakt gaan worden van Klein Vlaanderen, het geen de verkeerssituatie op de Heren gracht aanzienlijk zal verbeteren. Bij de gemeentelijke politie van Mid delburg zijn in het tijdvak van 18 t/m 24 januari j.l. de volgende voorwerpen aangegeven: wieldop auto; kist met doosje spijkers; spa dameshorloge: diverse sleutels; bankbiljet: leren etuitje met inhoud; overal; agenda met autopapieren; trouwring; diverse handschoenen en/of wan ten gewerkte sjaal; portcmonee met inhoud: plastic tas met sportspullen. Inlichtingen over deze artikelen kunt u krijgen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. Echter alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur. Telefo nische inlichtingen uitsluitend via nummer (01180)-27251 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De aan ha) autobedrijf Gebr Blanker. Klein Vlaanderen 97 in Middelburg, verleende vergunningen voor het ver voer van personen met huurauto's /i|n verlengd. Het gaat hier om de ver gunning ,van de huurauto's met de ge meentelijke nummers 10 en 16. die verlengd is tot 1 januari 1983. De ver gunning voor de huurauto met het ge meentelijk nummer 12. is verlengd tot I januari 1980. legen dit besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg kan iedere belanghebbende tot 20 februari schriftelijk beroep aantekenen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland. Zaterdag 4 februari a.s. speelt de to neelgroep '"t Masker" uit Vlaardingen het stuk "Ik ben hier meer geweest" van J.B. Priestley. "Ik ben hier meer geweest" is een in- druk die iedereen wel eens heeft gehad. J.B. Priestley laat drie personen met dit onheilspellend gevoel samen komen in een dorpslogement midden in het heidelandschap van Yorkshire (Enge land). in het pinksterweekend van het jaar 1937. De drie personen zijn: Oliver Farant. hoofd van een kostschool, die over werkt is en rust voorgeschreven heeft gekregen: de fabrikant Walter Or- mund en zijn vrouw Janet, die het weekend willen benutten om hun niet 7,0 best huwelijk nieuw leven in te bla zen. Als vierde gast arriveert dr. Görtler. een uit Duitsland naar Engeland uit geweken professor, die het begrip "tijd" bestudeert. Tijdens een experiment komt hij er achter dat in het pinksterweekend, in het dorpslogement, het noodlot zal toeslaan. Het toneelstuk gaat over de pogingen van dr. Görtler om het noodlot af te wenden met behulp van de door hem zelf ontwikkelde theorieën van tijd en herhaling. Anere meespelenden zijn Sam Shipley, de waard van het logement en zijn dochter, de weduwe Baker. De toneelvoorstelling begint om 20.00 uur. Entree 6.- C.J.P.. C.O.P. en Pas 65 4.50. De Verkeersbelangengroep Middelburg heeft onlangs een doelstellingennota en een sectorenplan voor de Middelburgse binnenstad uitgebracht. Beide zijn in de vergadering van maandag 23 januari j.l. aangeboden aan de leden van de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders hebben verband gelegd tussen deze rapporten en het sectorenplan voor de Mol- en Koepoortstraat e.o. Een plan, waarover met de bewoners overleg is gevoerd. Het college heeft het bewonerscomité van deze wijk inmiddels een brief geschreven, waarin onder meer wordt gesteld, dat voorkomen moet worden dat voortijdige besluitvor ming over het sectorenplan voor de wijk Molstraat. Koepoortstraat en omge ving in strijd zal zijn met de totaalvisie voor de binnenstad. Behandeling van het plan zal zoals eerst in de bedoeling lag, dan ook niet plaatsvinden in de verkeerscommissie en de raadsvergadering van deze maand. groep Middelburg ontwikkelde porten. rap- Doelstellingennota In deze nota wordt getracht de tegen stelling op te heffen tussen de verkeers en de verblijfsfunctie van de binnen stad. Met name denkt men aan het onmogelijk maken van het doorgaand autoverkeer. De nota moet gezien worden als een plan voor de middel lange termijn. Sectorenplan Het sectorenplan daarentegen is ge richt op de korte termijn. Door de in deling van de binnenstad in sectoren, wil men enerzijds bereiken dat iedere straat bereikbaar blijft, anderzijds dat het doorgaand verkeer door straten, die niet in de nota zijn aangegeven, onmogelijk wordt gemaakt. Beide stukken liggen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis ter inzage. STUDIE Op dit moment worden de door de Verkeersbelangengroep uitgebrachte rapporten intern bestudeerd. Het col lege stelt zich voor deze studie zo snel mogelijk af te wikkelen. Daarna zullen de inwoners van Mol- en Koepoort straat e.o. zo spoedig mogelijk worden geïnformeerd over de resultaten. Ook zal men worden uitgenogidigd voor een gesprek op het stadhuis c.q. een vergadering van dc verkeerscommis sie. Deze bijeenkomst vindt in ieder geval plaats voor of in het komende voorjaar plaats. RAPPORTEN Onderstaand vermelden we in een paar zinnen nog iets over de inhoud van de door de Verkeersbelangen- Hel gemeentelijk bureau Voorlichting beschikt in het stadhuis over een aan trekkelijke "voorlichtingsruimte" (zie foto) U vindt hier, in de vorm van nota's, vouwbladen, brochures eet., allerlei informatie over uw gemeente. Daarnaast is er materiaal, dat afkomstig is van de diverse ministeries. U kunt het iedere werkdag vrijblijvend komen inkijken. Een deel kunt u gratis mee nemen. Het kan natuurlijk ook zijn dat u vragen, ideëen of zelfs klachten hebt. De beide medewerkers van het bureau Voorlichting zullen u graag van dienst zijn. U kunt ook even bellen, tel. (01180)26251, tst. 133 of224. U zult uiteraard begrip voor hebben, dat niet altijd een antwoord op uw vraag kan worden gegeven. Het kan ook zijn. dat u wordt doorverwezen naar een collega op een andere afdeling/dienst of zelfs naar een andere instantie. Maar het wijzen van de "juiste weg" is uileindelijk ook een vorm van voorlichting. Maak gebruik van het bureau Voorlichting. Het is er ook voor U! De "voorlichiingsruimte" bevindt zich op de begane grond in het stadhuis, ingang Lange Noordstraai Öp de afgebeelde foto is een lino te zien. getiteld "Doos-koord", van de Limburgse kunstenaar Harr Scheffer. Het is één van zijn kunstwerken die op dit moment tentoongesteld worden in de Vleeshal. Behalve lino's zijn ob jecten. schilderijen en gouaches te zien. De tentoonstelling van Harr Scheffer's werk duurt tot 13 fe bruari a.s. De Vleeshal (ingang naast vo rdeur Stadhuis) is dagelijks geo pend van 10.00-17.00, 's zondags van 14.00-17.00 uur. I "Tafeltje Dekje" is uitsluitend be stemd voor ouderen en zieken, die niet in staat zijn zelf voor de warme maal tijden te zorgen. Maaltijden kan men bestellen via telefoonnummer (01180)-27537, op maandag en don derdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Maandag en donderdag zijn ook de dagen waarop de maaltijden bezorgd worden. De dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrijwilligers. Voor de week van 6 t/m 11 februari a.s. is het volgende menu samenge steld: Maandag - hutspot Dinsdag - bloemkool, aardappelen, gehakt Woensdag - spinazie, aardappelen, karbonade Donderdag - sperziebonen, aardappe len. rundvlees Vrijdag - appeltjes, puree, kalkoenfilet Zaterdag - bami Het oude gemetselde riool in de Lange Viele verkeert in slechte staat. Ook de gas-en waterleidingen in deze straal zijn aan vervanging toe. Vooruitlopend op het inrichten van de Lange Viele en Pottenmarkt tot een verkeersarm winkelgebied, zal men begin februari gaan beginnen met het vernieuwen van het riool en de leidin gen. naar verwachting zal dit 2 maanden duren. Omdat de werk zaamheden de gehele straatbreedte, tussen de stoepen, in beslag zullen ne-. men, wordt de straat afgesloten voor het doorgaand verkeer. Ook kan men er niet parkeren Het bedienend verkeer zal, zoveel als mo gelijk' worden toegelaten. Op de afdeling weg- en waterbouw van de dienst Gemeentewerken zijn tekeningen van het werk in te zien. Uw eventuele vragen zal men graag' beantwoorden. De direct betrokkenen zijn door middel van een "bewoners- brief' van het geheel op de hoogte gesteld. Op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15) liggen de volgende stukken ter inzage: Bestemmingsplan. Het door de gemeenteraad vastgestel de voorbereidingsbesluit en de daarbij behorende tekeningen voor: a.-middengebicd van de Geere b. gedeelte van "Vijvervreugd" aan de Koudekerkseweg. c. bungalowpercelen aan de Van Bors- selenlaan d. Vogelstraat en omgeving e. winkelcentrum Dauwendaele en omstreken aan de Vrijlandstraat. f. perceel Noord weg 64 g. een perceel aan de Veldmaarschalk Montgomervlaan. Hinderwet a. Aanvraag hinderwetvergunning door de Muynck's Autohuis B.V. in Vlissin- gen. voor het oprichten van een benzine pompinstallatie. waarin diverse elek tromotoren en tanks gebruikt gaan worden. De benzinepompinstallatie zal worden gevestigd aan de Hercu- lesweg in Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan men tot 4 februari a.s. indienen bij het Middel burgse gemeentebestuur. Inwoners van de gemeente Middel burg kunnen later alleen in beroep bij 9? In november 1975 werd begonnen met de nieuwbouw van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg aan de Churchill-laan in de wijk "Klaren beek". Woensdag 8 februari vindt de officiële opening plaats van het gebouw, dat al sedert oktober 1977 volop in gebruik is. Aangenomen mag worden, dat de wijkbewoners tijdens de bouwperiode overlast hebben gehad van de werkzaamheden. Nu de school bevolkt wordt door zo'n 900 leerlingen, zal het in de wijk. zeker tijdens de pauzes veel drukker zijn dan voorheen. Uitnodiging Bovenstaande "ongemakken" zijn er onder meer de reden van. dat de bewo ners van de wijk "Klarenbeek" een uitnodiging hebben ontvangen om don derdag 2 februari, tussen 19.30 en 21.30. de school eens van binnen te komen bekijken. Kinderen onder 12 jaar hebben alleen toegang onder geleide. We hopen dat vele wijkbewoners van deze uitnodiging, een leuk initiatief, ge bruik kunnen en zullen maken. dc Kroon als zij dinsdag 24 januari j I. persoonlijk aanwezig waren op de openbare zitting of door een gemach tigde waren vertegenwoordigd. De aanvraag en de eventueel ingeko men bezwaarschriften liggen tot 4 fe bruari a.s. ter inzage, b. Aanvraag hinderwetvergunning door Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20 in Rotterdam voor het veranderen van de pompen en dc pomp-opstelling van een benzine pompinstallatie en het omschakelen op zeiflank. De benzinepompinstallatie is geves tigd aan Rijksweg 58. nabij Arnemui- den. Schriftelijke bezwaren tegen bét ver lenen van de vergunning kunnen tot 17 februari a.s. worden ingediend bij het gemeentebestuur van Middelburg. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting, die op 7 februari a.s. om 16.30 uur in het stadhuis plaatsvindt. Inwoners van de gemeente Middel burg kunnen later alleen in beroep bij de Kroon als zij persoonlijk op de openbare zitting aanwezig zijn of daarvoor iemand hebben gemachtigd. Personen die niet in deze gemeente wonen, kunnen volstaan met het in dienen van een bezwaarschrift voor 17 februari a.s. De aanvraag met bijlagen en de even tueel ingekomen bezwaarschriften liggen tot deze datum ter inzage. Eveneens kunt u deze stukken inzien op de gemeentesecretarie in Arne- muiden. Langstraat 35. c. Verordening gevaarlijke stoffen De door de gemeenteraad vastgestelde verordening tot wijziging van de "Verordening gevaarlijke stoffen in Middelburg". Te Ter inzage tot 2 april cdn Overzicht van evenementen die de ko mende week in de schouwburg en de concert- en gehoorzaal plaatsvinden. SCROUWBURG maandag 6 februari: 20.00 uur filmavond met kleurenreisfilms opge nomen in Tirol. Wenen. Karinthië, wintersportreizen. Joegoslavië. Zwit serland, Italië en Parijs. Kaarten a ƒ1. verkrijgbaar bij AMZ-reizen. Walstraat 32. Vlissingen en bij AMZ-reizen. Westsingel 1. Goes. CONCERT- EN GEHOORZAAL vrijdag 3 februari: 20.30 uur "Arkios-ensemble". een strijkorkest van jonge musici, met als solist I rans Bruggen, blokfluit. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Prijs 8. CJP en Pas 65 f 6. J We hebben het u al eerder ge meld. Dit jaar vindt een intensie ve controle hondenbelasting plaats. De controleur is vorige week met zijn werk begonnen. Wanneer u als hondenbezitter staat genoteerd in het bestand van de gemeente, ontvangt u geen bezoek aan huis. leder ander zal wel worden bezocht en dient ant woord te geven op de vraag: "Hebt u wel of geen hond(en)?"Daarna is het de be doeling, dal u een formulier te kent. Moet u uw huisdier nog opgeven? Doe dat dan snel, u voorkomt bezoek en problemen. U begrijpt natuurlijk dat de con trole bedoeld is om de "zwart- blaffers". zoals een Vlissings voorlichtingscollega dat noemt, op te sporen. zaterdag 4 februari: 21.00 uur De "Dixy Daddies" met oude stijl jazz-dixiclandmuziek. Entree 8.- leden "Scaldis Swing 'Society":/ 5.50. Voorverkoop: MU 2000. Lange Delft 26 in Middelburg. In samenwerking met de pianist-organist Leen de Broekert geeft de fluitist Fcrcnc Hutïra, zaterdag II fcb. a.s.. een concert in gebouw "Dc Schakel". Bachtenstecne 14. Het is het tweede concert van een zesdelige serie, die dit duo heeft georganiseerd. De serie omval Nederlandse muziek van Midde leeuwen tot heden-, leder concert wordt door dc directeur van de Zeeuwse Muziekschool toegelicht. Aanvangstijd van alle concerten: 20.00 uur De g toegangsprijs is afgestemd op een zo groot mogelijk publiek: een rijksdaalder. -"-r" Kinderen betalen een gulden. 8

de Faam | 1978 | | pagina 5