Organisatie Gescheiden Mensen wil problemen helpen oplossen Jeugdsoos "Silver Nighthome" nu in eigen onderkomen mini en maxi VISSER voor meubelen van wereldklasse nieuwbouw van woninginrichting Pot vordert snel SEIZOEN GORDIJNEN AD VER TEREN Volksschilderkunstverf GOEDE MAATJESMET DE BUREN ADVERNEMEN ADVERTELLEI ADVERDRAAID ADillff ADVERBOUWEi ADVERKOPEN ADVERTENTIE woninginrichting wm ad ver teren 't ZOEKLICHTboeken Woensdag 25 januari 1978 T ern euzen aren bekeken vernieuwbouw Middelburg Tevreden geluiden maximaal bereik tegen minimale kosten in DE^LISSINGER de kortste weg naar de consument in DE^USSINGER Speciaalzaak in hobbyartikelen heeft voor u uit voorraad leverbaar 3,25 p. potje. LANGE VIELE1 6,75 boekje MIDDELBURG burgpromenade - middelburg WE HEBBEN WEL de juiste mensen nodig want er ligt me een stapel boeken in de opruiming. JUIST.... omdat we plaats moeten maken voor het nieuwste komt. het mes snijdt dus van beide kanten want U SLAAT NU TOE in de OPRUIMING gewoon op basis van cash and carry meeneemprijzen tegen contante betaling er hoeft echt geen boek over te blijven het ligt er voor: bij 't ZOEKLICHT boeken burgpromenade - middelburg artifort brunati cassina cristal de sede duriet fristo gelderiand leolux miller pas-toe Axel-Woninginrichting Pot gaat weg uit Axel, of beter gezegd - uit de Axelse binnenstad. Het betreft hier echter geen definitief afscheid, want op dit moment wordt even buiten de bebouwde kom van Axel, aan de Nieuwendijk, de laatste hand gelegd aan Pot's nieuwbouw. Het feit dat de lieren P..J. van Duijnen en J. van der Linde, voor de rest van hun leven geen alimentatie meer hoeven te betalen voor hun gewezen echtgenotes, is niet zonder meer als kennisgeving aangenomen. Beide heren voelden zich dermate opgelucht, dat ze een spontaan feest gaven, niet alleen vanwege het feit dat nu hun maandelijks salaris met een forse sprong omhoog blijkt te gaan, maar tevens omdat ze zich verlost weten van een "stuk onrechtvaardigheid". Die onrechtvaardigheid is iets zo be klemmends. de heer van der Linde spreekt met duidelijke afkeer over "de hand via de giro", n.l. de telkens terug kerende overboeking van een fiks bedrag aan alimentatie en dat gedurende vele jaren, zodat op den duur zelfs de ge zondheid er onder kan gaan lijden. Ook de heer Van Duijne is het duidelijk oneens met de huidige alimentatierege ling die vele gescheiden mannen het le ven onmogelijk maakt. "Kijk eens", aldus beide heren", wanneer het in een huwelijk scheef gaat en er wordt besloten een echtsCHeidingspro- cedure te voeren, is het niet meer dan normaal dat er voor de kinderen uit dat huwelijk alimentatie wordt betaald. I)a« spreekt vanzelf en dat zouden we ook niet graag anders zien. Voor de gewezen echtgenote zouden we dat wel graag ver anderd zien en wel op een dusdanige manier, dat er een jaar of vijf, tot zeg maar zeven, betaald wordt. Dat is wel zo'n beetje de tijd die men nodig heeft om een beroep te leren of om te scholen, in elk geval lang genoeg om volop aan de slag te kunnen zijn. zodat ruimschoots in eigen onderhoud voorzien kan worden." Verder is het nog een probleem voor de genen die zoveel verdienen dat er geen Of liet nu stormt in de herfst of sneeuwt op de winteravond; gordijnen sluiten die gure weersomstandigheden buiten. Men weet zich beschermd. Maar het gaat dan niet alleen om een dak boven het hoofd. Zonder stoffering is de woning kil en ongezellig. Wie uitsluitend gordijnen kiest als raambedekking vergeet dat die stoffen ook een decoratieve werking hebben. Kleuren, materialen en dessins vrolijken de kamers op. maken het geheel ruimer, behaaglijker of - zo men wil - lichter. Met gordijnen kan zoveel gedaan wor den. En daarbij vloeien in feite de sei zoenen ineen. Wanneer straks het voorjaar begint is het gordijn evenzeer op zijn plaats. Dat houdt ook niet op bij de eerste zonnes tralen in de lente. Dat gaat door bij de langste dag en het blijft van kracht tot de volgende herfst. Het decor van het huis wisselt elk jaar getijde' maar gordijnen zijn heel het jaar door een "open doekje" waard. Voor waarde is wel dat men stoffen met zorg kiest. Mooie materialen, die absoluut kleurecht zijn en hun gloed en briljante tinten ook behouden tijdens de felste zon in juli. Die in de winter boven de verwarmingsradiator ook niet krimpen. Zulke stoffen maakt AaBe uil Bayer- Text iel vezel DraionDesgewenst ka- merhoog en met bijpassende uni stoffen bij de streepmotieven. pro deo advokaat uit de bus komt: tel kens als er iets aan de hand is b.v. wan neer de ex - echtgenote meer alimentatie wil hebben, moet de zaak voorkomen. Met de proceskosten zijn al ongeveer 1500,— gemoeid. Vandaar dat een man in kwestie dan ook vaak zonder protes teren de gevraagde verhoging maar be taalt. Sommige ex- vrouwen schijnen er - volgens de beide van alimentatiever plichtingen ontheven Middelburgers - plezier in te scheppen het hun ex-man zo moeilijk mogelijk te maken. "Soms kun je daarin een duidelijk bewijs zien", aldus de heer van der Linde', dat de scheiding emotioneel niet is verwerkt. Men blijft dan nawrokken en dat kan uitermate kwalijke gevolgen hebben. Zoals dus in ons geval. Toen mijn ex-echtgenote in de AAW-regeling kon, heb ik haar de for mulieren daarvoor doen toekomen. Ze vulde ze niet in maar .verscheurde ze. Zonder dat ik daar iets van wist. Gewoon om dwars te liggen. De ex-echtgenote van de heer van Duijne vulde dit formu lier wél in en prompt werd ze in deze regeling opgenomen. Zo kan het dus ook". De eerste moeilijkheden waarin vele ge scheiden mannen verkeren zijn talrijk. Is het niet in de eerste plaats de alimenta tie-verplichting die ze moeten nakomen, dan komen ze wel, wanneer ze later met een andere vrouw willen gaan samenwo nen of eventueel in het huwelijk treden. De ex-echtgenote kan dan opnieuw gaan procederen om verhoging van alimenta tie te krijgen op grond van het feit dat de andere partij ruimer "in de spullen" komt te zitten en dus minder van het inkomen hoeft te besteden en er dient tengevolge dus meer geld aan over houdt. Bij de Stichting Organisatie Gescheiden Mensen kunnen ze erover meepraten over die problemen. Deze instantie heeft er het nodige toe bijgedragen dat de bei de bovengenoemde heren van de alimen tatieplicht ontheven werden. Vandaar dat een paar leden van het hoofdbestuur op de feestavond in de Kuiperspoort aanwezig waren. Overigens zijn de heren Van Duijne en van der Linde aangesteld als vertrou wensmannen in deze regio van de SOGM. Ze zijn bereikbaar onder post bus nr. 265 in Middelburg. "We hopen" aldus beide heren," dat we voor mensen met problemen op het gebied van de echtscheiding inderdaad iets kunnen doen. Al zijn er volgens ons nog velen die liever niet over de gescheiden status praten, wellicht uit een soort schaamte gevoel. Mochten er vragen zijn, laat men ons er vooral van in kennis stellen, wel licht dat we met onze ervaringen anderen de weg kunnen wijzen Medewerkers van de Commissie Stads vernieuwing van de woningbouwvereni ging "Terneuzen" hebben vorige week j.l. een werkbezoek gebracht aan de Zeeuw se hoofdstad. Hier lieten zij zich door leden van het Middelburgs Vemieuw- bouwteam uitgebreid informeren over de ervaringen met restauratie en renovatie in deze gemeente. Het bezoek werd begonnen met een stadswandeling. Onder meer nam men een kijkje in K. Noordstraat. Bagijnhof. Spanjaardstraat. Kuiperspoort, Bcllink- straat en Herenstraat. De heren W.P.J. Baars, wethouder van openbare werken c.a. en J. Tevel. directeur woningbouw vereniging "Middelburg" verzorgden hierbij de toelichting. Na de wandeling hielden op de maqueltezolder in het stadhuis de heren Baars, Tevel. Ir. J. Snoey, Adj. dir. gemeentewerken, en M.C. Louws, hoofd afd. bouw-woning- toezicht, een korte inleiding over de vele aspecten, die aan de orde komen bij restauratie en vernieuwbouw. Voorlich tingsambtenaar A.J. de Jonge, in wiens handen de organisatie lag van dit werk bezoek, vertoonde nog de film "Mid delburg Monumenten" Aanvankelijk zullen de bewoners van de nieuwe huizen langs de Middelburgse straat in Oost Souburg wel even vreemd gekeken hebben toen de jongelui van de soos "Silver Nighthome" aan de slag gingen in het pand Middelburgse straat 113. "Wat moeten die hier?" zullen ze zich wellicht hebben afgevraagd. Nu, dat zal op 28 janauri a.s. duidelijk worden als de soos "Silver Nighthome" haar eigen onderkomen officieel ziet openen door wethouder CH. J. Gillissen Verschage van Vlissingen. Een eigen onderkomen, letterlijk en figuurlijk, want met man en macht hebben de jongelui er aan gewerkt om zo goed mogelijk met hun soos voor de dag te kunnen komen. Het resultaat mag er zijn: uit de puin hopen van een sloopwoning maakten ze een oergezellige ruimte, kompleet met bar en discotheek, waarvan de kleuren geheel in overeenstemming zijn met de leeftijdsgroep (15 tot dik 20) van de be zoekers/leden van "Silver Nighthome." "Natuurlijk zijn we er geweldig blij mee, dat spreekt vanzelf' vertelde ons voor zitter R.J. Suurmond. "Toen we uit ons vorige honk moesten verdwijnen omdat daar de waterstaat gebruik van gaat maken, wisten we aanvankelijk niet waar we moesten blijven. Gelukkig hebben we van de gemeente dit pand toegewezen gekregen. Plus daarbij een bedrag van ongeveer 9.000,— om de zaak een beetje leuk aan te kleden. We hebben er bijna dag en nacht aan ge werkt om het voor elkaar te krijgen. Zo konden we een leuke soosruimte maken, plus daarbij een apart kantoortje om de administratieve zaken te regelen. We zijn officieus van start gegaan op 17 de cember vorig jaar. We waren erg benieuwd hoe het zou lo pen in verband met de buurt, maar we moeten zeggen, dat we eigenlijk alleen positieve reakties hebben gehad. We hebben als bestuur de bezoekers op het hart gedrukt om toch vooral de brom mers niet te laten draaien op de op rijlaan, vanwege de eventuele geluidso verlast. Daar heeft iedereen zich voor beeldig aangehouden. Ook de soos boven ons, heeft geen last omdat we in het plafond een uitstekende geluidsisolatie hebben aangebracht. Echt, alles verloopt naar wens." Ddt zijn tevreden geluiden vanuit een soosbestuur: het gaat elders soms wel eens anders. "Silver Nighthome" vond zijn begin in Ritthem, toen daar een aantal jongelui ds. Broeder benaderden, men schrijft dan 10 november 1968, om iets te mogen kunnen doen. Het eerste soosgebeuren vond dan ook plaats in de consistorie van de Hervormde Kerk van Ritthem. In '69 werden de aktiviteiten, mede dank zij de bemoeienissen van de heer D. Hiensch, wat uitgebreider. Er werd gedanst etc.' al was de inrichting in feite van het onderkomen maar mi niem. In 1970 verhuisde "Silver Night home" naar de soos aan de Ritthemse- straat. In 1972 begon de soos flink te groeien, er werd een administratie op poten gezet en er kwam ongeveer eind 1975 een ei gen krant genaamd "Siniho". In totaal telt de soos "Silver Nighthome" nu een kleine 100 leden. Per avond komen er een veertig tot vijftig jongelui, die zich met van alles en nog wat bezig houden, variërend van lezen, gezelschapspelen, tot bingo en dansen. Volop vertier dus. Tussen de bedrijven door wordt mede werking verleend bij het organiseren van feestelijkheden op koninginneda gen. bij speelstad Souburg, er wordt een jaarlijkse sport- en speldag gehouden met steprace en ook bij verschillende zomeraktiviteiten is "Silver "Silver Nighthome" aktief. De laatste twee jaar doet de soos ook mee in de voetbalwed strijd tussen sozen, die speciaal voor hen wordt georganiseerd. Wie eens wat meer wil weten over de aktivtiteiten en zo mogelijk zelf mee doen, kan op het nieuwe adres terecht op zaterdagavond van half acht tot half twaalf en op zondag van half drie tot half zes en van half acht tot half elf. Kosten: bezoekers betalen 1,— toe gang, leden betalen per kwartaal 7,50. zoveel exklusiviteit. Soveel klasse en dan nog zoveel keus. dat verwa cht je misschien niet direkt in dat stukje nederland achter de wester schelde hoewel: echt verwonder lijk is dat natuurlijk'niet. met een groot deel van belgië als afzetge bied zo vlak naast de deur. kom, wip eens over naar axel en ontdek waarom u op uw speurtocht naar exklusieve interieurs de niet geringe toonzalen van pot met 6000 m2 expositieruimte beslisi gezien moet hebben, onze toonzalen zijn open: maandag 13 tot 18 uur dinsdag tot vrijdag 9 tot 1 2 uur en 1 3 tot 1 8 uur zaterdag 9 tot 18 uur vrijdagavond koopavond 1 3 tot 21 uur pot Ook van binnen ziet Pot's nieuwe zaak er bijzonder uit. Wat óeteen in het oog springt is de grote brede trappenhal. Er zijn ook twee liften beschikbaar, res pectievelijk met een capaciteit van 20 en 6 personen, die de bezoekers in een mum van tijd naar boven brengen. Wie van het kijken en keuren moe is, kan verpozing zoeken in een grote zeer fraai ingerichte koffiebar. En voor de kleintjes wordt er een speciale kinders peelhoek ingericht. Door het hele ge bouw is een intercom aangelegd' waar van ook het publiek gebruik mag ma ken. Ook aan de brandveiligheid is in de nieuwe vestiging van Pot de grootste aandacht besteed. Er is een sprinklerin stallatie aangebracht en de trappenhal wordt rookvrij gehouden. Verder zijn de belangrijkste delen van de staalcon structie overtrokken met een brandwe rend materiaal. Tenslotte zijn er drie nooduitgangen in het gebouw aange bracht die tevens dienst doen voor intern verkeer. Het 10.000m2 grote eigen parkeerterrein zal worden omgetoverd tot een parkeer- tuin met grote bloembakken, en grote open roodmetalen paraplus, zogenaamde pergolas met fraaie verlichting. Deze luifel biedt, behalve dat hij goed 'oogt' twee grote voordelen: ze be schermt de tentoongestelde meubels tegen felle zonnestralen en zorgt er ver der voor dat het publiek altijd droog kan winkelen. En dat is in een kikkerlandje als het onze een zeer belangrijk iets. Dit laatste gebeurt door Pot's etaleurs in vaste dienst. Zij hebben een verant woordelijke taak.want zij dragen er ui teindelijk zorg voor dat het winkelend publiek zich op haar gemak voelt en bovenal, dat het zich een goed idee kan vormen van het door Pot gebodene. Dat laatste is overigens nogal wat. Van de meest luxueuze meubelen van wereldklasse tot eenvoudige meubelen in verantwoorde vormgeving kan men bij Pot goed terecht. Pot's nieuwbouw vertoont qua bouwstijl veel overeenkomst met de Pot vestiging aan de Oranjestraat-hoek Weststraat. Dit zal niemand verwonderen als men weet dat beide panden werden ontworpen door een en dezelfde architekt, de heer Berger uit Utrecht. Zijn ontwerpen onderscheiden zich van andere door hun speelsheid. In het nieuwe meubelcomplex aan de Nieu- wendijk vindt men daar legio voorbeel den van. Een woninginrichtingsbedrijf dat door zijn zeer aparte vormgeving al van ver in het oog springt. Om U een idee te geven: het nieuwe pand, dat overigens is vast- gebouwd aan de bestaande Potvestiging aan de Nieuwendijk. telt vier verdiepin gen en de totaal beschikbare vloeropper vlakte bedraagt nu ca. 18.000 m2. We noemen er U enkele: het naar bui- te.ispringende muurtje met doorkijkje, de parkeertuin, vele auto's staan gepar keerd; grote bloembakken en de zwe vende luifel Medio maart wordt het nieuwe meubel centrum officieel opengesteld. Voor het zover is, moet er echter nog heel wat gebeuren. Het echte grote werk zit er nu op, momenteel wordt de bouw afge werkt en de zaak verder ingericht.

de Faam | 1978 | | pagina 6