DE POPULAIRE RAADSAGENDA KLEIN VLAANDEREN WEER VRIJ VOOR VERKEER cdn I Voor vergadering maandag 23 jan "STEENTJE WISSELEN" OP BALANS *>AfUC3^ VERKEERS-MAATREGELEN Na periode van ongeveer vijf maanden TIJDELIJK EENRICHTINGS - VERKEER SEISBUITEN- BRUG EN DEEL SEISSINGEL TER INZAGE fs MENU TAFELTJE DEKJE 1 JANUARI 37.494 MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN GEVONDEN VOORWERPEN SCHOOLRAAD VERGADERT TENTOON STELLING IN DE VLEESHAL NOORDWEG TIJDELIJK AFGESLOTEN LUISTERAVOND IN MUZIEKSCHOOL F Woensdag 18 januari 1978 GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Klein vertrek overschot AANTAL INWONERS PER i Zoals u bekend zal zijn, vergadert de gemeenteraad van Middelburg iedere voorlaatste maandag van de maand. In januari is dat de 23ste: a.s. maandag dus. De vergadering, die om 14.00 uur begint, is openbaar en voor iedereen vrij toegankelijk. U kunt de publieke tribune in de raadszaal bereiken via de deur op hoek Markt-Lange Noordstraat. Er komen deze middag weer heel wat /aken aan de orde. Twee belangrijke noemen we even: de "Nota Inspraak" en de "Nota Woonerven". Onderstaand vindt u de agenda. Bij ieder agendapunt hebben we getracht beknopt en wat populair weer te geven wat de inhoud van db diverse voorstellen is. Afdrukken van deze populaire raadsagenda, bijvoor beeld te gebruiken op scholen, kunt u aanvragen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Gezien het feit dat de tekst voor deze rubriek reeds een week voor de vergadering moet worden ingeleverd, kan het zijn dat nog niet alle agenda punten vermeld staan. Een complete agenda met daarbij de originele stukken kunt u inzien bij het al eerder genoemde bureau Voorlichting. AGENDA I. Vaststelling notulen van de vorige raadsvergadering. 78-23. Mededelingen en ingekomen stukken 78-2. Vaststelling wijziging verorde ning vaste commissie voor advies en bijstand voor Volksgezondheid en Milieubeheer en benoeming leden en plaatsvervangende leden. De gemeenteraad wordt gevraagd de verorderting, die de bevoegdheden en de samenstelling van de vaste com missie voor advies en bijstand voor Volksgezondheid en Milieubeheer re gelt. te wijzigen zoals in het ontwerp besluit staat aangegeven. Deze wijzi ging maakt het mogelijk ook plaats vervangende leden in de commissie te benoemen. De benoeming van de le den en plaatsvervangende leden zal in de vergadering plaatsvinden. Standpuntbepaling over In spraaknota De gemeenteraad wordt ge vraagd een oordeel kenbaar te maken over de door de Commis sie Inspraak opgestelde "Nota Inspraak". Het college tekent hierbij aan. dat zij met een aantal punten, waaronder het geschei den structureel overleg, niet kan instemmen. Wel is men van me ning dat een waardevol stuk tot stand is gekomen. B en W stellen zich voor pas tot uitvoering van de inhoud over te gaan - met in achtneming van het standpunt van de raad- nadat beslist is over een voorgestelde wijziging van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de model-inspraakverordening door het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting is uitgebracht en een advies van de Stichting Zeeland over de inspraakproble- matiek bekend is. De waarde van de "Nota Inspraak" is daarbij, dat de noodzakelijke syu-% studie over de inspraak is verricht. Di rect na de wijziging van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan dan op de ontwikkelingen wor den ingespeeld. De voorgestelde wijziging in deze wet beoogt on der meer regeling van de inspraak bij de totstandkoming van bes temmingsplannen in de wet te verankeren. 78-11. Aanschaf radarsnelheidsmee- tapparaat voor de politie. Voor de aanschaf van een radarsnel- heidsapparaat is een krediet van 22.000.— nodig. De huidige appa ratuur van de politie is verouderd. De raad wordt voorgesteld het benodigde krediet te verlenen. 78-9. Beschikbaar stellen krediet voor aanleg parkeerrailing langs de Kinder dijk. De Kinderdijk wordt, nu zij haar functie als loswal vrijwel heeft verlo ren. steeds meer benut als parkeer plaats Hiertegen is geen enkel be zwaar. Wel is het voorgekomen dat door het daar aanwezig:e hellende wegdek auto's, die niet goed op de handrem stonden, uit zichzelf gingen rijden. Daardoor kwamen zij met de voorwielen over de kademuur te han gen. Om dit te voorkomen is de aanleg van een parkeerrailing gewenst. De raad wordt gevraagd voor deze voor ziening een krediet van 12.500 be schikbaar te stellen. 78-24. "Nota Woonerven" in Middel burg. Een ambtelijke werkgroep heeft de "ontwerp-nota Woonerven" het licht doen zien. In deze nota is aangegeven, waar wel en waar geen woonerven kunnen worden aangelegd. De ge meenteraad wordt verzocht met de inhoud van de nota in te stemmen' en deze te hanteren voor het te voeren beleid op dit gebied. 78-34. Aanvullend krediet voor het bouwrijp maken exploitatiegebied "Klarenbeek Il-B. In het bestemmingsplan "Klarenbeek 1 I-B", het gebied tussen de Sir W. Churchill-laan en de Nadorstweg moeten voor het bouwrijp maken van het woongebied nog enkele groenvo- crzieningen (met speelplaatsen) en padeh worden aangelegd. Ook dienen nog herstratingswerkzaamheden uit gevoerd te worden. Hiervoor wordt een krediet van 440.000.— ge vraagd. 78-27. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. B en W vragen de raad een voorbe- reidingsbesluit vast te stellen voor: middengebied van de Geere; gedeelte van Vijvervreugd aan Koudekerkse- weg: bungalowpercelen aan de Van Borsselenlaan: Vogelstraat e.o. win kelcentrum Dauwendaele e.o. aan de Vrijlandstraat: perceel Noordweg 64 en perceel aan de Veldmaarschalk Montgomerylaan. 7S-I. Beschikbaar stellen aanvullend krediet van 10.000.— voor voorbe reiding rehabilitatieplannen in de bin nenstad. In de vergadering van 6 april 1977 stelde de gemeenteraad een krediet van 115.000,— beschikbaar voor de voorbereiding van rehabilitatieplan nen in de binnenstad. Het bedrag was nodig voor de salariskosten van 3 bouwkundigen en meet- en tekenma teriaal. Geen rekening was nog ge houden met de begeleidingskosten voor deze plannen. B en W vragen de rahd hiervoor een aanvullend krediet van 10.000.beschikbaar te stellen. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft inmiddels meegedeeld, dat in deze begeleidings kosten 70% rijkssubsidie is toegekend. 78-13. Beslissing beroepschrift De bewoner van de woning Eigen- haardstraat 6 heeft van burgemeester en wethouders een brief ontvangen., waarin verzocht werd een aantal voorzieningen aan het pand te treffen. Tegen deze aanschrijving is de eige naar in beroep gegaan. De raad wordt gevraagd conform het bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit over het beroepschrift te beslissen. 78-26. Krediet voor werkzaamheden herstel pand Korte Delft 6-8. Het pand Korte Delft 10 is afgebro ken, nadat het was beschadigd door brand. Het is noodzakelijk dat de na de sloop vrijgekomen binnenmuur van het naastgelegen pand 6-8 wordt hersteld. Tevens worden nog enkele andere werkzaamheden uitgevoerd. Voor het herstellen wordt een krediet van 25.225,— gevraagd. 78-29. Krediet voor de reconstructie van het gedeelte van de Koudekerkse- weg, vanaf de Joost de Moorstraat tot voor de Kruisweg. Het college van B en W stelt de raad voor een krediet van 710.000,— te verlenen voor de reconstructie van de Koudekerkseweg, vanaf de Joost de Moorstraat tot voor de Kruisweg. De ze werkzaamheden volgen op de re constructie van de Poelendaeleweg, vanaf de Vlissingseweg tot aan de Joost de Moorstraat. Hiervoor werd al eerder een krediet verleend. 78-8. Beschikbaar stellen aanvullend krediet voor de restauratie van het pand Damplein I. In de vergadering van 7 augustus 1975 heeft de gemeenteraad besloten een totaa-krediet van 390.000,- beschik baar te stellen voor de restauratie van het pand Damplein I. Uit de kort ge leden opgemaakte "afrekening" blijkt, dal de werkelijke bruto-investering afgerond 514.600,— bedraagt. Het college stelt de raad dan ook voor een extrakrediet van 124.600,— te ver lenen. Rijk, provincie en gemeente verlenen subsidie voor dit project. 78-12. Krediet van 30300,- voor aanpassing Schouwburg aan eisen drank- en horecaverordening. B en W vragen de raad om een krediet van 30.300,— voor het treffen van een aantal voorzieningen in de toile truimten van de Schouwburg. Na rea lisatie hiervan is voldaan aan de eisen, zoals gesteld in de "Drank- en Hore caverordening." 78-30. Krediet voor aanschaf draina- gepomp kleuterschool "De Schaaps kooi" Het bestuur van de Vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag heeft om medewerking gevraagd voor het tref fen van voorzieningen voor de afvoer van het grondwater onder de kleuter school "De Schaapskooi". De raad wordt voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een drainagepomp. 78-14. Beschikbaar stellen krediet voor verbetering "Admiraalschool". B en W vragen de raad het benodigde krediet te verlenen voor de uitvoering van de (nieuwe) 2e fase van het plan tot verbetering van de p.c. "Admi raalschool". In de vergadering van 15 augustus 1977 stelde de raad reeds een krediet beschikbaar voor de le fase. 78-7. Beschikbaar stellen krediet ter vervanging van gestolen materiaal voor de "Toorenvliedtschool" B en W stellen de gemeenteraad voor een krediet van 586,87 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een cassetterecorder en een bandrecorder ten behoeve van de 'Toorenvliedt school". Eén en ander ter vervanging van door diefstal verloren gegaan ma teriaal. 78-32. Buiten-schools gebruik als wijkcentrum multi-functionele ruim ten Stedelijke Scholengemeenschap. Het college stelt de gemeenteraad voor de besluiten tot wijziging van de "Verordening bestuurscommissies wijkcentra" en aanpassing van de "Verordening centrale bestuurscom missie wijkcentra en andere inge brachte panden". Deze besluiten zijn nodig om het mogelijk te maken de multi-functionele ruimten van de Ste delijke Scholengemeenschap te ge bruiken als wijkcentrum. Een buiten schools gebruik dus. 78-16. Beschiktaar stellen krediet voor herstel en verbetering dienstwoning Laurens Stommesweg 10. Door de zeer droge zomer in 1976, met als gevolg een lage grondwaterstand, is schade ontstaan aan de dienstwo ning van het sportpark "Voorborch" aan de Laurens Stommesweg 10. Het college vraagt de raad voor herstel en verbetering van deze woning een to taal-krediet van 80.000,beschikbaar te stellen. 77-468. Vaststelling 2e wijziging stu dieverordening 1974. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor een 2e wijziging vast te stellen in de gemeen telijke Studieverordening 1974. Deze wijziging handelt over de gedeeltelijke terugbetaling (afbouwregeling) van ontvangen studiekostenvergoedingen bij ontslag van de ambtenaar. 78-25. Krediet van 16.000,— voor het vernieuwen van het laagspannings- verdeelrek in de hoogspanningsruimte aan de Veersesingel Het laagspanningsverdeelrek in de hoogspanningsruimte aan de Veerse singel is technisch verouderd en is dringend aan vervanging toe. Het col lege vraagt de raad hiervoor een kre diet van 16.000,— 78-3. Beschikbaar stellen krediet van 4.100,— t.b.v. aanleg openbare ver lichting op Seisbolwerk. De Scouting Nederland Lutemgroep in Middelburg heeft verzocht open bare verlichting aan te brengen nabij het clubhuis "De Binnensluus" op het Seisbolwerk. In het verleden zijn aan het clubhuis vele vernielingen aange richt. De afgelegen ligging zal hier debet aan zijn. De verwachting bestaat dat door de aanleg van openbare ver lichting minder schade aan het ge bouw zal ontstaan. Ook is het voor de leden van de Lutemgroep veiliger om van en naar het onderkomen te gaan. Het college stelt de raad voor een kre diet van 4.100,— beschikbaar te stellen. 78-15. Krediet voor aankoop materieel voor de dienst voor beheer, onderhoud en exploitatie van accommodaties voor sport, jeugd en recreatie. Voor de aankoop van een bodemvuil- zuiger, een schrob'machine en 6 trans formatoren is een krediet van 18.220,— benodigd. Het materiaal is bestemd voor de dienst voor beheer, onderhoud en exploitatie van accom modaties voor sport, jeugd en recrea tie. 78-10. Aangaan gemeenschappelijke regeling voor de instelling van een re gionale commissie Walcheren. Het college stelt de raad voor een ge-' meenschappelijke regeling aan te gaan voor de instelling van een regio nale commissie Walcheren, zoals be doeld in een artikel van de Wet op de bejaardenoorden. Het gaat hierbij on der meer over het te voeren opname- beleid in bejaardenoorden. 78-4. Afwijzing aanvraag gemeentega rantie. Voor de bouw van een eigen woning heeft een particulier het college ver zocht een geldlening te garanderen. Hoewel het betrokken bemiddelend orgaan positief adviseerde' zijn B en W toch van mening dat het niet ver antwoord is de garantie te verlenen. De raad wordt voorgesteld het verzoek af te wijzen. 78-28. Afwijzing verzoek om gemeen tegarantie. De raad wordt voorgesteld een bin nengekomen verzoek om een ge meentegarantie door een inwoner van de gemeente af te wijzen. Ook door het bemiddelend orgaan is afwijzend geadviseerd. 7S-31. Weigering aanvraag gemeente garantie. Een inwoonster van de gemeente heeft een aanvraag ingediend voor een ge meentegarantie. Het college stelt voor de gemeentegarantie te weigeren. Een toelichting met concept-besluit ligt voor de raadsleden ter inzage. 78-18/22. Vaststelling 135e en 136e begrotingswijziging 1977 en 7e tot en met 9e begrotingswijziging 1978. De raad wordt voorgesteld de wijzi gingen vast te stellen, zoals in de ont werpen staat aangegeven. 78-6. Vaststelling 139e begrotings wijziging 1976. De raad wordt gevraagd het ontwerp van de 139e begrotingswijziging 1976 vast te stellen. In dit ontwerp vindt onder meer aanpassing plaats van de ramingen vóór de personeelskosten. Rondvraag. Vanaf vandaag, woensdag 18 ja nuari, wordt het oostelijk deel van de Balans gedurende onge veer twee weken afgesloten voor alle verkeer. Dit omdat men werkzaamheden aan het wegdek gaat verrichten. De route die de fietsers volgen op dit deel van de Balans wordt voorzien van zgn. klinkers Waalformaat. Voor deze weggebruikers ontstaat dan een gelijkmatiger wegdek dan voor dien het geval was. De klinkers komen uit de daar aanwezige parkeerplaatsen. Deze worden op hun beurt weer bestraat met de wat hobbelige keien afkomstig uit de huidige fietsroute. Het verkeer in beide richtingen zal tijdens de herbestratingsperiode gebruik moeten maken van het westelijk deel van de Balans. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133 Oosterscheldest raat /Roompot pad Om do Ontmoetingskerk in dc Oos- terscheldestraui beter toegankelijk te maken voor invalidewagentjes is het daaromheen gelegen trottoir in de Oosterscheldestraat op écn plaats ver- De situatie, zoals te zien op de bij dit verhaal afgedrukte foto, die overigens nog maar kort geleden werd gemaakt, is inmiddels al weer veranderd. De reconstructiewerkzaamheden in Klein Vlaanderen zijn voor het grootste deel voltooid. Eind vorige week heeft men deze straat dan ook vrij gegeven voor het verkeer. Een goede zaak. Zeker nu in verband met de aanleg van het der de deel van het tangent tijdelijk één richtingsverkeer geldt op de Seisbui- tenbrug. Andere indeling De straat is, na. overleg met de bewo ners, geheel anders ingedeeld dan voorheen. Reed het verkeer eerst dicht langs de huizen, nu maakt het gebruik van een zes meter brede asfaltweg, die voor het grootste deel is aangelegd in het midden van Klein Vlaanderen. Op een redelijke afstand van de bebou wing dus. De asfaltlaag zal de hinder van geluid en trillingen sterk doen af nemen. Voorlangs de huizen zijn "ventwegen" gekomen, die bestemd zijn voor het gemotoriseerde bestem mingsverkeer. Het verkeer dat in Klein Vlaanderen moet zijn. Ook de (brom)fietsers dienen van deze wegen gebruik te maken. Een veilige route voor deze weggebruikers. En u had natuurlijk niet anders verwacht in Middelburg "fietsstad". Om het ge heel een prettige aanblik te geven zijn onder meer zo'n 60 nieuwe bomen geplant. Ook voor het parkeren van auto's zijn voorzieningen getroffen. De komende week zullen nog wat af rondende werkzaamheden plaatsvin den. Met ingang van donderdag j.l. werd op de Seisbuitenbrug en een deel van de Seissingel (rechts van de brug) tijdelijk éénrichtings verkeer ingesteld. Het verkeer in de richting van de stad zal nu ge bruik moeten maken van de om leidingsroute die loopt via de Laan der Verenigde Naties, Ber kenlaan, Olmenlaan en Lange- vielesingel. De maatregel is noodzakelijk in verband met de werkzaamheden voor de aanleg van het derde gedeelte van het tangent. Gezien het feit dat het verkeer weer gebruik kan maken van Klein Vlaanderen, worden geen verkeersopstoppingen ver wacht. Zoals bekend is het weg dek van Klein Vlaanderen geheel gereconstrueerd. (Zie ook elders op deze pagina). Overzicht van evenementen die de komende week plaatsvinden in de schouwburg en concert- en gehoor zaal. Schouwburg vrijdag 20 januari 20.00 uur "De Leeuwerik" van Jean Anouilh door Stichting Middelburgs Theater. Entree 7,50, C.J.P. en Pas 65 4,50. zaterdag 21 januari 20.00 uur "De Leeuwerik" van Jean Anouilh door Stichting Middelburgs Theater Entree 7,50, C.J.P. en Pas 65 4,50 Concert- en gehoorzaal dinsdag 24 januari 20.00 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ferdinant Leitner. Programma: Straus-Der Burger auf Edelmann, Spohr- Concert voor strijkkwartet en orkest, Haydn- Symfonie 101. Kaartverkoop: één werkdag voor de voorstelling van 19.00 - 20.00 uur, uitsluitend telefonisch (01180)-15256. Op de afdeling Algemene Zaken in het Stadhuis (kamer 15) liggen de volgen de stukken ter inzage: vastgestelde bestemmingsplannen a. le Planverandering van het bes temmingsplan "Sportveldencom plex". dat betrekking heeft op het sportveldencomplex Nassaulaan/Na- dorstweg. b. 2e Planverandering van het bes temmingsplan "Sint Jorisstraat II en omgeving", dat betrekking heeft op een wijziging van de bestemming van het pand Sint Jorisgang 1. c. Bestemmingsplan "Achtersingcl, Blauwedijk en omgeving, fase II", dat betrekking heeft op het gebied globaal begrensd door de Poelendaelesingel, Vlissingsesingel, Zandstraat en het Geeregebied. d. Bestemmingsplan "Dauwendaele II". Hinderwet a. De door de gemeenteraad vastges telde verordening tot wijziging van de Verordening gevaarlijke stoffen in Middelburg. b. Aanvraag hinderwetvergunning door De Muynck's Autohuis B.V. in Vlissingen voor het oprichten van een bezinepompinstallatie waarin diverse elektromotoren en tanks gebruikt gaan worden. De benzinepompinstal latie zal worden gevestigd aan de Herculesweg in Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 4 februari a.s. worden ingediend bij het Middelburgse gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting die op dinsdag 24 januari a.s. in het stadhuis plaats vindt. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen later alleen in beroep bij de Kroon als zij persoonlijk op de openbare zitting zijn verschenen of door een gemach tigde waren vertegenwoordigd. Perso nen die niet in deze gemeente wonen kunnen volstaan met het indienen van een bezwaarschrift voor 4 februari a.s. Tafeltje Dekje, een dienstverlening verzorgd door de U.V.V., is uitsluitend bedoeld voor ouderen en zieken die niet zelf voor de warme maaltijd kun nen zorgen. Het is mogelijk op maan dag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur maaltijden te bestellen via tele foonnummer (01180) 27537. Het zijn ook de dagen waarop de maaltijden bezorgd worden. Het menu voor de week van 23 t/m 28 januari a.s. ziet er als volgt uit: Maandag - boerenkool met worst Dinsdag - gehakt, witlof, aardappelen Woensdag - saucijsjes, bloemkool, aardappelen Donderdag - karbonade, doperwten, puree Vrijdag - rundvlees, spruitjes, aardap pelen Zaterdag - wat de pot schaft. In het afgelopen jaar had de ge meente Middelburg een geringe bevolkingsgroei. Het aantal in woners nam toe met 167, waar mee het totaal per 1 januari j.l. kwam op 37.494: 18.205 mannen en I9.2H9 vrouwen. De bevol kingstoename in 1977 kwam als volgt tot stand. Er kwamen 2.381 mensen in Middelburg wonen en 2.416 personen vertrokken uit dc gemeente. Zo komen wc aan een klein vertrekoverschot van 35. Het aantal geboorten bedroeg 492, terwijl 290 mensen overle den. We spreken hier van een ge boorteoverschot van 202. Wan neer we nu van dit geboorteover schot het vertrekoverschot af trekken, komen we tot de con clusie dal onze gemeente er 167 inwoners bijkreeg. En dan nu nog een "groeioverzichtje" van de af gelopen vijfjaar. In 1973 kwamen er 1.301 inwoners bij; in 1974 waren dat er 1.197; in 1975 een groei van 404 en in 1976 kon men er 955 bijlellen. De groei in 1977 hebben wij u hierboven al ge meld. LESSEN OM FIT TE BLIJVEN Op diverse plaatsen in Middelburg worden er door de Stichting Welzijns werk voor Ouderen, in samenwerking met de "Zeeuwse Kruisraad", bewe- gingslessen gegeven. Deze lessen wor den gevolgd door menscn-op-lccftijd, maar ook door jongere mensen. Deze wekelijkse lessen zijn zeer zinvol door de uitgekiende oefeningen en bewegingen,. Vooral spieren en gew richten. die verwaarloosd worden of bij het bewegen weinig gebruikt zijn, krijgen een grondige beurt. Bovenal gebeuren deze lessen in een prettige sfeer. Er wordt veel gelachen. Het contact tussen de deelnemers groeit spontaan. Honderden Middel burgers plukken reeds de vruchten van deze bewegingslessen. die worden gegeven door mevrouw J. Fregeres- Baert. Nieuwe deelnemers kunnen zich melden bij deze docente, voor de aanvang van de les. PLAATS EN TIJDEN BEWEGING SLESSEN: 1. St. Laurens: Wijkcentrum van Cit- tersstraat woensdag van 10.00-10.45 uur. Nieuw- en St. Joosland: dorpshuis woensdag van 15.00-16.00 uur 3. dienstencentrum "Het Schutters hof" dinsdag van 9.45-10.45 uur. 4. Oostkerkwijk: gymzaal Rotterdam- sekaai (dag en uur worden nog nader bepaald). 5. Magistraatwijk: wijkgebouw "Het Zuiderbaken" dinsdag van 14.00-15.00 uur. Stap eens binnen bij een les en zie eens hoe hel er toe gaat. Neem een goed besluitga meer bewegen! laagd en aan het Roompotpasd op twee plaatsen verlaagd. Het komt echter regelmatig voor dat langs de bedoelde verlaagde gedeelten van het trottoir auto's geparkeerd staan. Per sonen met een invalidewagentjc kun nen zodoende niet op het trottoir ko men en bovendien wordt de doorstro ming van het verkeer in de Ooster scheldestraat en het Roompotpad be lemmerd. Daarom is besloten het parkeren te verbieden voor een ge deelte van de Oosterscheldestraat en het Roompotpad. Het parkeerverbod wordt aangegeven door een gele streep. I'ot 5 februari 1978 kan iedere belang hebbende in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden inge diend bij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland in Middelburg. II of van 'Lange Het Hof van Tange is als parkeerter rein aangelegd en is wat vakindeling en bestrating betreft alleen geschikt voor personenauto's. Het gebeurt vaak dal vrachtauto's op hel parkeerterrein komen. Het gevolg hiervan is dat de bestrating van het parkeeerterrein en de weg daarheen "kapotgereden" /tjn. Besloten is nu de toelcidende weg tot het parkeerterrein Hof van Tange ge sloten te verklaren voor vrachtauto's door middel van een verkeersbord. Tot 9 februari a.s. kan iedere belang hebbende in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden inge diend bij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland in Middelburg. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn in het tijdvak van 4 t/m lOjanuari j.l. de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: - damessjaal; - diverse sleutels; - diverse handschoenen en wanten; - pakje met inhoud: - 6 (zak) leesboeken; - fietstas; - doosje dia's; - kinderhorloge; - aantal bakjes yogurl/vla, tasje ge reedschap en verbandtrommel: - blauwe muts; - bromfietshelm; - dameshorloge; - doos met rieten mandjes; - rijbewijs: - portefeuille met inhoud; - sierdop auto. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kan men verkrijgen bij het politiebureau. Achter de Houttui nen 10. Op woensdagen van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 tot 20.00 uur. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)27251. De schoolraad voor het openbaar la ger onderwijs houdt woensdag 25 ja nuari a.s. een vergadering in de ma- quettekamcr van het stadhuis. Een vergadering die door iedere belang stellende kan worden bijgewoond. Aanvang: 20.00 uur. Als belangrijkste punt op de agenda staat het onder werp "Vaststellen bedrag per leer ling". De schoolraad bestaat uit een verte genwoordiging van ouders, onder wijzend personeel en gemeentebes tuur. Vrijdag 20 januari a.s. om 20.00 uur wordt in dc Vleeshal een tentoonstel ling geopend van recente schilderijen, gouaches, litho's en objecten van de Ljmburg.sc kunstenaar Harr Scheffer. De tentoonstelling, die eerder te zien was in het Museum Van Bommel Van Dam in Vcnlo, duurt t/m 12 februari 1978 en zal worden ingeleid door Lei Alberigs. directeur van de Culturele Dienst Vcnlo. De Vleeshal is dagelijks geopend van 10.00 17.00 uur; 's zondags van 14.00- 17.00 uur. I Sinds afgelopen maandag is de Noordweg tijdelijk afgesloten voor het doorgaand verkeer. De ze maatregel is nodig omdat de Noordweg gereconstrueerd wordt. ONder meer komt er een parkeerplaats naast het Jacob Roggeveenhuis. Dc afsluiting zal ongeveer één maand duren. Het gehele werk wordt geschat op ruim twee maanden. Luisteren naar muziek en er een toe lichting op krijgen? Dat kan. iedereen, die daar interesse voor heeft kan vrijdagavond 20 januari een luister- avond bijwonen, die georganiseerd is door de Zeeuwse Muziekschool. Het muziekstuk dat dan behandeld wordt is "Ein Dorfsmusikanlensextetl" van Wolfgang Mozart met als thema "hu mor in dc muziek". De heer G.W. Bergman, direkteur van de Muziekschool, ver/.i.rgt de toelich ting. De avond begint om 19.45 uur en eindigt rond 21.15 uur. Er zijn geen kosten aan de deelname verbonden,

de Faam | 1978 | | pagina 5