Gemeenteraad Middelburg vergadert maandag a.s. Nog geen sporthal- nog geen Rondweg cdn Enkele voorstellen aan de gemeenteraad cdn P I pen Tafel GEVONDEN VOORWERPEN GEEN SPREEKUUR COMMISSIE HUISVESTING LUISTERAVOND IN MUZIEKSCHOOL KERSTCONCERT IN DE BURGERZAAL VOLKSKERSTZANG IN BURGERZAAL MENU TAFELTJE DEKJE VERKEERSMAAT REGEL Woensdag 14 december 1977 *-AlMC3^ GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG KUIPERS POORT THEATER S De gemeenteraad van Middelburg komt maandag a.s.. op 19 december, weer bijeen voor de gebruikelijke maandelijkse vergadering. Aanvang 14.00 uur. Belangstellenden die de raadsvergadering willen bijwonen op de publieke tri bune, kunnen deze bereiken via de deur op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Zoals gexoonlijk plaatsen wij hieronder de volledige agenda. Elders in deze rubriek gaan wij iets nader op enkele agendapunten in. Agenda. 1. Vaststelling notulen vorige raads vergadering. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming lid-deskundige in de vaste kommissie van advies en bij stand voor het verkeer. 4. Afronding Lange Delft-promena de. 5. Continuering regeling parkeren voor de bewoners van het attrak- tiegebied van de binnenstad. 6. Vaststelling bestemmingsplan Achtersingel/Blauwedijk en om geving, fase II. Op het politiebureau werd in het tijd vak van 30 november t/m 6 december j.l. aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: - diverse wan ten en handschoenen; - tas met in houd; - puzzelboek; - diverse sleutels; - 2 kabelsloten; - diverse bankbiljet ten; - gouden munt; - diverse porte- monnee's met inhoud; - fietssleuteltje; - gebreid zadeldek; - plastic blokfluit; Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kunnen worden verkre gen bij het politiebureau, Achter de Houttuinen 10, op woensdagen van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 - 20.00 uur. /.Vaststelling tweede plansverande ring van het bestemmingsplan Sint-Jorisstraat II en omgeving. 8. Vaststelling le plansverandering bestemmingsplan sportvelden complex a (Nassaulaan/Nadorst- xeg). 9. Beginsel-instemming met uitvoe ring rehabilitatieplan Bellink- straat-Kuiperspoort en omgeving. 10. Beschikbaar stellen krediet van 2.527.200.— voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het industrieterrein "Arnestcin" 11. Beschikbaarstellen krediet t.n.v. de aanleg van een wijkontsluitings- weg t.b.v. De Stromenwijk. 12. Uitname van grond uit het grond bedrijf en inbreng bij het elektrici teitsbedrijf t.b.v. de bouw van een trafo. 13.Huur van 120 vierkante meter grond, gelegen aan de Oude Werf- straat/Loskade. Op de woensdag tussen Kerst en Nieuwjaar, 28 december, zal door de huisvestingscommissie geen spreek uur worden gehouden. UITNOC GING voor deelname aan 99 99 De traditionele nieuwjaarsbijeenkomst, de "open tafel", wordt gehouden op maandag 2 januari 1978 in de burgerzaal van het Middelburgse stad huis. De receptie begint om 17.30 uur en eindigt om 19.30 uur. Dc toegang is aan de Marktzijde. Er is dan gelegenheid om de gemeentebestuurders, vertegenwoordigers van rijk, provincie, instellingen, verenigingen, clubs, bedrijven en andere mede-burgers het beste voor 1978 te wensen. Tijdens deze bijeenkomst wordt voor het inwendige van de mens zorgge dragen. Als tegemoetkoming in de kosten dient men bij de ingang 4. - per persoon te voldoen. Om te zorgen dat er voldoende drankjes en broodjes zijn is het noodzakelijk dat men zich van te voren opgeeft voorde "open tafel". Vele vertegenwoordigers van Middelburgse instellingen kregen reeds een uitnodiging met antwoordkaart om zich op te geven. Het is begrijpelijk dat niet iedereen op deze manier benaderd kon worden. Daarom vragen xij de mensen die naar de nieuwjaarsreceptie xillen ko men even te berichten dat men komt. Een briefje of telefoontje (tel. 26251 aan buro voorlichting is voldoende (graag voor 21 december). En u weet het: Iedereen is welkom. De vorige week schreven wij, dat b.en w. een voorstel aan de gemeenteraad hadden gedaan over de besteding van een bedrag van 235.000,— dat nog beschikbaar was voor dekking van las ten voor investeringen. Het ging er om, dat de raad zou bepalen welke investe ringen gedaan zouden moeten worden. Dat is vorige donderdag aan het einde van de behandeling van de begroting voor 1978 gebeurd. De raad bleek het met burgemeester en wethouder eens te zijn, dat de processor ten behoeve van de verkeerslichten niet zo erg ur gent was. Die installatie zar in elk ge val niet voor 1982 weer in discussie komen. Burgemeester en wethouders legden de raad verder nog twee moge lijkheden voor. De ene was om de ge dachte rondweg voor een deel versneld aan te leggen, de ander om een sport en evenementenhal in Dauwendaele te bouwen. Met de kleinst mogelijk meerderheid werd de raad voorgesteld de voorkeur naar de hal te laten uit gaan. Voor menigeen zal de behande ling in de raadsvergadering een ver rassende wending te zien hebben ge geven. Allereerst werd een motie aanvaard om een verkeers- en ver- voersonderzoek in te stellen door een onafhankelijk bureau voordat een be sluit xordt genomen om een compleet stelsel van rondwegen om Middelburg aan te leggen. Dit onderzoek zal vrij kostbaar zijn .Er werd al een bedrag van ongeveer acht ton genoemd. Door deze motie aan te nemen, stond tege lijkertijd vast dat de raad niet reeds nu zou besluiten de rondweg aan te leg gen. Nu zou men verwachten dat de raad inderdaad de voorkeur voor de bouw van de hal zou uitspreken. Als men nu denkt dat besturen altijd zo logisch is, dan zit men er deze keer toch naast. Wethouder Bergshoeff. die de portefeuille van gemeente-finan- ciën beheert, was van mening dat het aannemen van deze motie had geleid tot een geheel andere positie. Of schoon hijzelf voorstander was van de bouw van de hal, was hij momenteel niet in staat te overzien welke de fi nanciële gevolgen waren van het aan nemen van de motie. Op zijn voorstel besloot de raad om in plaats van geld voor de bouw van de hal beschikbaar te stellen eerst die gevolgen uit te zoe ken. Wat betekent dat nu waarschijn lijk in de praktijk? Burgemeester en wethouders zullen eerst een goed onafhankelijk bureau moeten vinden om een verkeers- en vervoersonder- zoek in te stellen. Met dat bureau zal worden gesproken en gecorrespon deerd. Voor de betaling van dat bu reau zal de raad een krediet beschik baar moeten stellen, waarop de goed keuring van gedeöputeerde staten moet worden verkregen. Wij denken dat we dan al halverwege 1978 zullen zijn. Als die goedkeuring er is kan het bureau de opdracht krijgen. De vraag is dan of het bureau die opdracht in zijn andere werk kan inr passen zodat spoedig kan worden begonnen, dan wel of de Middelburgse aanvraag op haar beurt moet wachten. Uiteraard vergt het onderzoek zelf tijd, zo ook hef trekken van de conclusies er uit. En als het zover is, dan kunnen bur gemeester en wethouders die aan de raad meedelen en kan de raad zich, ondersteund door een deskundig rap port, uitspreken over de noodzaak van de rondweg. Maar ook dan zal afwe ging plaats vinden tegenover andere te doene investeringen, zoals de meerge noemde sporthal. Wij denken dat die afweging pas in de loop van 1979 kan plaats vinden. En zo 'waren er uitein delijk twee verliezers: de mensen die op de rondweg hoopten en dc mensen, die de hal wilden. Zij zullen moeten wachten op de volgende ronde. In die ronde zullen er zeker weer andere raadsleden zijn zoals na elke raads verkiezing het geval was. Niet alleen door wisseling van zitting hebbende raadsleden, maar ook door uitbreiding van het aantal door de stijging van het inwonertal. Ook zijn natuurlijk poli tieke verschuivingen mogelijk. Het een en het ander kan vanzelfsprekend invloed hebben op het nemen van de beslissing over de vraag welke keus moet worden gedaan. Een enkele stem kan de doorslag geven; dat bewezen de stemmingen van de afgelopen week. 14. Beroep tegen de grootte van de verhuisen inrichtingskosten-tege moetkoming door mevroux A. Olofseidel. 15. Beschikbaarstellen krediet voor het aanbrengen van een gaaswerk rondom de zandbak van de mo biele kleuterscholen '"t Schrijver- ke", President Wilsonlaan 202 en "Kleuterkeet", Papisland 3. 16. Beschikbaarstellen krediet inrich ting 2 klaslokalen en centrale ruimte "Driestromenschool", Gre- velingenstraat 8. 17. Beschikbaarstellen krediet aan schaffing leermiddelen en meubi lair (o.a. vorming 9e groep) "Toorcnvliedtschool", Koude- kerkseweg 131. 18. Elektriciteitstarievcn. 19. Verhoging tarieven beklimmen Abdijtoren. 20. Subsidieverzoek rooie vrouxen in de partij van de arbeid. 21. Afwijzing aanvraag om gemeente garantie. 22.Vaststelling 129e en 139e begro tingswijziging 1977 alsmede le be grotingswijziging 1978. 23. Rondvraag. ALLE VOORSTELLEN LIGGEN BIJ BUREAU VOORLICHTING VOOR EEN IEDER TER INZAGE. V*6T Q0^ Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De Zeeuwse Muziekschool, gevestigd Kuiperspoort 21, tel.(01180)-28095, heeft een aantal grammofoonplaten- luister-avonden op het programma staan. Deze luisteravonden zijn be doeld voor volwassenen en middelba re scholieren en worden één maal per maand gehouden. Toegang gratis. Op vrijdag 16 december a.s. wordt gestart met de eerste luisteravond in de serie. De avond begint 0111 19.45 uur. Met het oog op de kerstdagen is een toe passelijk thema gekozen, namelijk "Une Cantate de Noël" van ArthuT Honegger. Een toelichting op dit on derwerp wordt verzorgd door de di- rekteur van de Zeeuwse Muziek school. de heer G. Bergman. Op 2e Kerstdag organiseert de ge meentelijke culturele dienst het tradi tionele Kerstconcert bij kaars licht in de Burgerzaal van het Stadhuis. Ditmaal voegt GERARD HENGE- VELD zich in de rij van uitvoerende kunstenaars die het ieder jaar weer mogelijk maken deze traditie voort te zetten. Gerard Hengeveld's kunste naarschap toont vele facetten. Hij was niet alleen werkzaam als concertpia nist en begeleider, maar ook als pia nopedagoog en komponist; zo wijdde hij vele recitals aan het werk van J.S. Bach, begeleidde o.m. Fournier, Goldberg en Jo Vincent, was van 1945-1975 hoofdleraar aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag en komponeerde zowel pianoconcer ten en liederen als muziek voor het piano-onderwijs. Hij woont nu in Bergen (N.H.), geeft nog regelmatig recitals en is weer zeer aktief als kom ponist. Het programma voor de pauze vermeldt werken van J.S. Bach, Haydn en Chopin en na de pauze van Debussy en Granados. Het concert begir\t om< 20,30 uur precies. Toe gangskaarten zijn op werkdagen ver krijgbaar aan het kantoor van de ge meentelijke culturele dienst. Molen water 99a (Schouwburg), (01180)-25156 en bij de telefoniste van het stadhuis, Lange Noordstraat 1, tel. (01180)-26251 .De entreeprijs bedraagt 5.50. Houders van een CJP en een PAS 65 betalen f 2,50. Onderschrift foto: Gerard Hengeveld Ieder jaar organiseert de Koninklijke Vereniging "Uit het Volk-Voor het Volk" een volkskerstzang in de Bur gerzaal van het Stadhuis. Dit jaar wordt deze sfeervolle bijeenkomst ge houden op donderdag 22 december a.s., aanvang 20.00 uur.Burgemeester P.A. Woliers zal de avond met een kort welkomstwoord openen. Verder wordt medewerking verleend door de Mu ziekvereniging "O.N.D.A." uit Nieuw- en Sint Joosland, hel inter kerkelijke gemengd koor "De Zuider zangers" en door de Chr. Zangvereni ging "De Lofstem". De rook van de discussies uit de ver gaderingen van de raad. waarbij het hoofdgerecht was de behandeling van de begroting voor 1978, is nog niet op getrokken of wij vragen reeds de aan dacht voor de raadsvergadering, welke op de gebruikelijke tijd, op 19 decem ber 1977, zal worden gehouden. Uit dc agenda hebben wij de volgende min of meer belangrijke zaken gelicht: Afronding Lange Delft-promenade U weet natuurlijk dat het ongeveer een jaar geleden is, dat de Lange Delft voetgangersgebied is geworden. Voor het publiek is dit een succes geworden. Dit is ook het geval bij de xinkeliers, van wie een aantal zich aanvankelijk gedurende enige jaren minder enthou siast heej't getoond voor de gemeente lijke gedachten over de Lange Delft. Nu gaat het dan nog om de afronding ervan. Te verwachten is dat het voorste! van burgemeester en wethouders er wel zonder veel moeilijkheden zal doorko men. De bedoeling is de Korte Delft zoveel mogelijk bij de beslaande pro menade te betrekken, waarbij men denkt aan het inrichten van die straat als een verkeersarm winke/erf. Geheel verkeersvrij maken is niet mogelijk, omdat de Korte Delft deel uitmaakt van de route Kaaien, Nieuwstraat, Dam plein. Het tweede punt dat aangepakt wordt is de Segeersstraal, maar alleen het gedeelte tussen de Si. Barbaragang en de Lange Delft. Dat gedeelte wordt ook voetgangersgebied, terwijl tegelij kertijd de overgang van de Segeers- straat naar de promenade een wat ge leidelijker verloop en aanzien zat krij gen. A Is laatste en zeker niet het minst belangrijke punt wordt voor de Markt aandacht gevraagd. De bestaande Lan- ge-Delft -Promenade zal in de richring van het stadhuis worden doorgetrokken tot aan de A MRO-bank. Daarbij zal worden voorkomen dal parkeerplaatsen verloren gaan. Een wezenlijke verande ring in het aanzien zal de Markt verder verkrijgen doordat langs dit nieuxe ge deelte van de promenade een rij leilin den zal worden geplant. Daardoor zal de voetganger een wat meer besloten gebied tot zijn beschikking hebben. De opstelling van de donderdag- en zater dagmark l zal door de verwerkelijking van het plan geen wijziging ondergaan. Zowel de marktcommissie als de Mid delburgse Centrale van Ondernemers hebben met het plan ingestemd. De to tale kosten bedragen f 210.000,— Het ministerie van Economische Zaken geeft echter nu geen subsidie, omdat de desbetreffende subsidiemaatregel niet meer bestaat. De winkeliers hebben zich bereid verklaard in de kosten een bij drage te verlenen. Deze is f 200,- per strekkende meter, hetgeen een op brengst van f 43.200, - geeft. Evenals bij de al aangelegde promenade is ook voor dit gedeelte dus sprake van een innige samenwerking lussen overheid en bedrijfsleven, resulterend in een werk, dat ten gerieve van belangrijke groepen van onze samenleving lot stand komt. Bestemmingsplan Blauwedijk e.o. Hel gaat hier om fase II. Het plan is te beschouwen als een beheersplan, wat betekent dat de huidige situatie, zoals die in h l plangebied is begrensd, wordt vastgelegd en gehandhaafd. De voornaamste gebouwen die er staan zijn het kantoorgebouw van de Provinciale Waterstaat en het gebouw van de Supermarkt Trefcenter. Bestemmingsplan Sint Jorisstraat II e.o. Hierbij gaat he om de tweede plans verandering. Het is een heel klein plan, want het gaat alleen om het per ceel Sint Jorisgang 1, dat nu de be stemming heeft van bedrijfsruimte, magazijn of autobox. De overweging was dat deze in slechte staat verke rende woning, mede gezien de ligging, aan de woonbestemming moest ont trokken worden. Dit i j echter een ge dachte van 1970 en zoals u weet zijn de ontwikkelingen niet stil blijven staan. Er zijn in de afgelopen jaren nogal wat subsidieregelingen vastgesteld, op grond waarvan het gemakkelijker mogelijk is woningen als de genoemde woning te verbeteren of te vernieu wen. Dat is nu de bedoeling van bur gemeester en wethouders. We hebben er weinig twijfels over of de raad hier mee zal instemmen. Bestemmingsplan sportveldcneomplex Nassaulaan/Nadorstweg Dit plan hebben gedeputeerde staten goedgekeurd, maar aan enkele ge deelten van de voorschriften hebben zij goedkeuring onthouden. Daarom stellen burgemeester en wethouders De bedoeling is de Korte Delft zoveel mogelijk bij de bestaande promenade te betrekken. er om dat uitgesloten wordt het ge bruik van gronden en bouxwerken op het genoemde complex voor detail- handelsaktiviteiten. Rehabilitatieplan Bellinkstraai-Kui- perspoort e.o. Voor de verwerkelijking van dit plan. dat al nagenoeg is uitgevoerd, kan een belangrijke subsidie van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening worden verkregen. Het gaat om 80% subsidie in de kosten van sloop en verwerving. Voorwaarde is dat er een raadsbesluit is waaruit blijkt dat de raad met de intenties van het plan instemt. Dat nu vragen burge meester en wethouders. Het nadelig resultaat van de exploitatieopzet is op 179.000- berekend, a Bouwrijpmaken gedeelte industrieter rein We hebben al een paar bedragen ge noemd. Voor menige burger een flin ke spaarduit als hij die zou iiebben. Dc gemeente draait haar aan het graaien in de kas gewende hand echter niet om om nog 2)h millioen te voorschijn te halen voor het bouwrijpmaken van een gedeelte van het industrieterrein "Arnestein". De uitgifte van indus- triekavels is de afgelopen jaren voort geschreden. Er bestaat behoefte aan nieuw terrein, dat bouwrijp kan wor den uitgegeven. Het gaat nu om het gebied langs de Nieuwe Kleverkerk- scxeg. Burgemeester en wethouders vragen de raad het krediet even op tafel te leggen. Wijkontsluiting tbv de Stromenwijk Door de reconstructie van de Nieuwe Vlissingseweg vervalt de aansluiting met de Oosterscheldestraat. Het xas dc bedoeling dat het verkeer vanuit de Stromenwijk van de Ventweg gebruik zou maken tot aan de nieuw te maken aansluiting. Burgemeester en wethou ders vonden deze afwikkeling toch niet veilig genoeg. Daarom hebben ze Ged. Staten gevraagd ten zuiden van de Stromenwijk een nieuwe verbin dingsweg naar de Grevelingenstraat te willen aanleggen. Dat college is daar toe bereid. Voorwaarde is evenwel, dat de gemeente de grond ervoor be schikbaar stelt en in de aanlegkostcn 100.000. bijdraagt. Aangezien de xaarde van de grond 50.000,— be draagt. vragen burgemeester en wet houders de raad nog eens een krediet van 150.000.— uit de nog steeds niet lege gemeentelijke schatkist te halen. Gaashekwerk rondom zandbak mobie le kleuterscholen Het gaat hier om twee scholen van de Vereniging voor Protestants Christe lijk Kleuteronderwijs, staande aan President Wilsonlaan en Papisland. Totale kosten 8000,— Inrichting Driestromenschool inrichting van txee klaslokalen en een centrale ruimte, waarmee deze school wordt uitgebreid. Leermiddelen en meubilair voor de Toorenvliedtschool De genoemde in grootte afnemende bedragen duiden nu toch wel op het feit. dat St. Nicolaas er geweest is. Er is niet zo veel meer nodig, blijkbaar. Nog eens 11.000 voor het genoem de doel. zo vragen burgemeester en wethouders.- Tarieven beklimmen Abdijtoren Als u het nog niet wist: u kunt de Ab dijtoren beklimmen, dat wil zeggen aan de binnenzijde als u de gemakke lijkste methode verkiest. Ondanks al uw moeite, moet u er wel voor betalen. Voor u hebben dat al velen gedaan: in de afgelopen drie jaren (incl. 1977): 23.000, 27.000 en 28.000 personen. Het gaat nu 0,90 kosten, beneden 13 jaar onder geleide 0,60. Voor groepsbezoekers gelden wat andere tarieven. Parkeren bewoners in de binnenstad Zoals vele inwoners kunnen ook wij bijna niet genoeg bezig zijn met het verkeer en de gevolgen ervan. Ook burgemeester en wethouders zijn er van in de ban. Nog maar^ nauwelijks hebben zij zich druk bezig gehouden met dc mogelijkheid om te komen tot een rondxeg, of ze schrijven de raad dat naar hun oordeel de vorig jaar vastgestelde regeling voor het parke ren door bewoners in hel zogenaamde attraktiegebied van de binnenstad voort te zetten. De regeling was aan vankelijk voor een jaar bedoeld, als proefneming. Naar het oordeel van burgemeester en wethouders kan de proef als geslaagd beschouwd worden. wcuiuuucid £iuivii ccioi ccti ging "De Lofstem". voor het plan aan te passen. Het gaat 7500,- wordt gevraagd voor de Wat staat er op het menu van tafeltje dekje? Voor de week van 19 t/111 26 december a.s. is dat het volgende: Maandag stamppot boerenkool Dinsdag jachtschotel rode kool en puree Woensdag karbonade, spinazie, aar dappelen Donderdag: runderlapje, sperziebo nen. aardappelen Vrijdag saucijsjes, bloemkool, puree Zaterdag nassi toetje Maandag (2e Kerstdag): kalkoenfi let, appeltjes, aardappelen. Tafeltje dekje is een dienstverlening die bedoeld is voorouderen en zieken. Zij mogen als ze niet in staat zijp zelf voor de warme maaltijd te zorgen dén of meerdere maaltijden bestellen via telefoonnummer 27537 op maandag morgen en donderdagmorgen tussen 9.00 en 9.30 uur. De maaltijden kun nen ook bezorgd worden. Dal gebeurt op maandag en donderdag. Deze dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Van de Dauwendaelsclaan wordt druk gebruik gemaakt. Ten noordwesten van die straat, aan Vromoldsland, staat een schoolgebouw waarin een basisschool en een kleuterschool zijn gevestigd. Ter hoogte van dat school gebouw ligt een voetpad dat op de Dauwendaëlselaan uitkomt en aan de overzijde van de Dauwendaelselaan verder loopt. Veel schoolkinderen maken dagelijks gebruik van het voetpad en moeten dus de Dauwen daelselaan oversteken. Bij de over steekplaats waar de kinderen dc Daè- wendaelselaan oversteken worden re gelmatig aan beide zijden van de rij baan auto's geparkeerd. Daardoor wordt aan het rijdende verkeer vaak het uitzicht op dc overstekende kin deren ontnomen. Het spreekt vanzelf dat hierdoor regelmatig gevaarlijke situaties ontstaan. Nu hebben burge meester en wethouders besloten dal er voortaan niet meer gestopt mag wor den bij de oversteekplaats tussen de twee voetpaden, te weten tussen Vro moldsland en Breedmede. Het stop verbod geldt voor een lengte van 15 meter aan weerszijden van de over steekplaats. Ter plaatse zijn daartoe borden geplaatst. Tegen dit besluit kan tot 2 januari a.s. door iedere belanghebbende beroep worden aangetekend. Het beroep schrift moet worden ingediend bij de Kommissaris van de Koningin van Zeeland te Middelburg. üp zaterdag 17 december a.s. zal de Stichting Theater Middelburg in het Kuiperspoorttheater voor de vierde en tevens laatste maal een opvoering ge ven van de éên-akters "Pro Deo" van Mortimer en "De Minnaar" van Pin ter. De aanvang is om 20.00 uur en dc toegangsprijs bedraagt 6, C.J.P. en Pas 65 3,50. De inhoud van de op te voeren stukken volgt hieronder. "Pro Deo" van Mortimer: Morgenhall heeft het als advocaat niet ver kunnen brengen. Niemand had vertrouwen in hem. Zelfs bij de toewijzing van pro- deo-zaakjes werd hij meestal overge slagen. Tot vandaag. Vandaag heeft hij de verdediging toegewezen gekre gen van een moordenaar. Opgewekt spoedt hij zich naar de gevangenis om kennis te maken met zijn cliënt. Het blijkt een moeilijk geval. De man, Herbert Vink, heeft in blinde woede zijn vrouw vermoord. Hij geeft het eerlijk toe. De feiten liegen er niet om. Wat kan een advocaat in zo'n zaak nog voor hulp bieden? Samen proberen ze de verschillende mogelijkheden uit. De oplossing van de problemen is on-* waarschijnlijker dan men denkt."De Minnaar van Pinter": In het leven van Richard en Sarah is vrijwel alles gere geld. Als vertegenwoordigers van de gegoede middenklasse is het avontuur van dc improvisatie vergaan tot de avonturen van Westland/Utrcchl, Camel en Campari. Om de sleur van dc werkelijkheid te doorbreken bou wen ze een fantasiewereld op waarin alles mogelijk is. Wanneer de grenzen van de werkelijkheid vervagen tot spel. bestaat het gevaar dat spel en 'werkelijkheid onderling niet meer le onderscheiden zijn. Van de gemeentelijke culturele dienst in Middelburg kregen wijweer een overzichtje van de aktiviteiten die de komende dagen zullen plaatsvinden in de SCHOUWBURG. Donderdag 15 december: aanvang 20.00 uur vrijdag 16 december: aanvang 20.00 uur maandag 19 december: aanvang 19.00 uur Kabarct Don Quishocking Deze voorstelling is uitverkocht. Vuile Handen van Jean Paul Sartre Kaartverkoop: één xerkdag voor dc voorstelling van 19.00 - 20.00 uur uitsluitendtelefonisch (01180)-15256. Bejaardenkerstfeest Leger des Heils Kaarten verkrijgbaar bij het Leger des Heils in Middelburg, Hoogstraat 18. I

de Faam | 1977 | | pagina 5