I I RONDWEG OF SPORTHAL? VERBETERING PARTICULIERE WONINGEN EN GEMEENTEGARANTIES GASTHUIS MIDDELBURG KRIJGT DIENST GEESTELIJKE VERZORGING KERMIS NIEUWE OVERSTEEK VOOR FIETSERS OVER DE SCHROEWEG ^ETOo^ TER INZAGE ZEEUWSE ATLAS GEVONDEN VOORWERPEN GEEN SPREEKUUR COMMISSIE HUISVESTING VAN SPEELDOOS TOT PIEREMENT MENU TAFELTJE DEKJE NIEUWS VOOR PAS-65 BEZITTERS BEGROTINGS VERGADERING GEREFORMEERD HERVORMDE ADVENTSDIENST IN "DE HOEKSTEEN" KRUISVERENIGING WALCHEREN- OOST HOUDT MOEDERCURSUS Woensdag 7 december 1977 KUIPERS POORT THEATER 1E HYPOTHEEK 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 Zoals elders in deze rubriek ook is vermeld hebben de vroede vaderen van ónze goede stad het deze week druk met vergaderen. Zij hebben zich al enige dagen gebogen over en zijn als deze editie verschijnt nog steeds gebogen over het belangrijkste financiële stuk van de gemeente: de jaarlijkse begroting waarin alle inkomsten en uitgaven over 1978 zijn geraamd. Tegelijkertijd moet be paald worden welke belangrijke werken in dat jaar zullen worden uitgevoerd en welke daarna aan de orde zullen komen. Maandag hebben de voorzitters van de frakties van de politieke groepe ringen die in de gemeenteraad zijn vertegenwoordigd, hun algemene be schouwingen gehouden. De dag er op zijn deze van de zijde van burgemee ster en wethouders beantwoord, ter wijl vandaag vanaf vanavond 19.30 uur de replieken en duplieken (ant woorden en reakties op die antwoor den) worden gehouden. Morgen is de laatste dag waarop over de begroting wordt vergaderd, en wel van 14.00 uur af en. na een pauze, wordt om 19.30 uur verder gegaan. Deze begrotings vergadering kan door iedereen die belangstelling heeft worden bijge woond. Na afloop van de vergadering ontspant het gezelschap zich en nemen onze vertegenwoordigers een con sumptie tot zich met een hartig hapje. Een belangrijke zaak die zal worden behandeld is hoe het nog niet voor besteding bestemde bedrag van 235.000.— voor lastendekking van investeringen geheel of ten dele zal worden aangewend. Er zijn drie moge lijkheden door burgemeester en wet houders aangegeven: a. voor de aanschaf van een processor ten behoeve van de verkeerslichtenre geling. Daarmee kunnen vanuit een centraal punt de verschillende ver keerslichten in de gemeente worden geregeld, waardoor een betere door stroming van het verkeer kan worden bevorderd. Dit gebeurt door middel van computer-programma's. Ook kan va nuit het centrale punt een bepaalde route op "groen" worden gezet, het geen o.a. van belang kan zijn ingeval van rampen. Met de gehele operatie is ruim 700.000 gemoeid. De grootst mogelijke meerderheid van burgemeester en wethouders is van mening dat de aanschaf van deze com pressor nog niet zo dringend noodza kelijk is dat deze er al in 1978 moet komen. Het college denkt in dat ver band eerder aan 1982. b. voor de aanleg van rondwegen. Er bestaan plannen om vanaf de Nieuwe Vlissingseweg tot aan de Veerseweg een weg aan te leggen rond de stad, om de woonwijken en het centrum waar het verkeer nu voornamelijk doorheen gaat te ontlasten. Inmiddels zijn er ook plannen om de weg door te trekken vanaf de Veerseweg over het Kanaal naar het Groot Industrieterrein. Een stukje van de rondweg is jaren geleden al in de wijk Griffioen aangelegd. Het is te verwachten dat binnen niet te lange tijd dat gedeelte wordt doorge trokken naar de Koudekerkseweg. Burgemeester en wethouders geven aan dat het mogelijk is nóg een ge deelte van de rondweg aan te leggen, waardoor de rondweg als geheel dus sneller klaar zal zijn. Er zou voor ruim 2 miljoen kunnen worden geïnves- teerd.nmv c. de derde mogelijkheid om te inves- De bevolking merkt van de kermis het één en ander op de.dagen dat deze daadwerkelijk plaats vindt. Sommigen ondervinden door het bezoeken ervan uitsluitend plezier aan de inrichtingen tot vermaak, anderen ondervinden daarvan de minder prettige kanten, zoals het voortdurende lawaai dat wordt geproduceerd. Niet dat het op de gemeentesekretarie altijd kermis is, maar men krijgt daar toch regelmatig op andere tijdstippen van het jaar met kermiszaken te ma ken. Dezer dagen hebben burgemees ter en wethouders bijvoorbeeld de verpachtingsvoorwaarden voor de kermis van 1978 al vastgesteld. Voor elke kermisinrichting kan dus nu al worden ingeschreven. Dat moet ge beuren op formulieren die op de af deling algemene zaken kunnen wor den verkregen. Ook de verpachtings voorwaarden zijn daar verkrijgbaar. Op woensdag 11 januari 1978 om 15.15 uur zullen de inschrijvingen in het openbaar worden geopend en voorge lezen. Het toewijzen van de stand plaatsen (de gunning heet dat offi cieel) vindt daarna zo spoedig moge lijk plaats). Voor de kermisliefhebbers is tenslotte van belang te weten dat de kermis in 1978 zal worden gehouden van zater dag 5 t/m donderdag 10 augustus, met teren ziet het college in de bouw van een sport- en evenementenhal in Dau- wendaele. Die bouw kost 3 miljoen. De lasten die echter uit de investering voortvloeien zijn hoger dan het hier boven genoemde bedrag van 235.000'— Het verschil kan even wel uit enkele gemeentelijke fondsen worden weggewerkt. Bij dit projekt merken burgemeester en wethouders op dat als deze hal niet in 1978 wordt gebouwd er andere, tijdelijke voorzie ningen nodig zijn. Het college ver meldt in zijn voorstel aan de raad niet welke voorzieningen dat moeten zijn. Wel vermeldt het college dat de kosten van die voorzieningen tussen de één en anderhalf miljoen gulden zouden be dragen. Wat wil het college nu zelf? Waarvoor kiest het Dat blijkt uit het slot van het voorstel. Het college van burgemeester en wet houders wil liever een sport- en even ementenhal dan een versnelde aanleg van rondwegen. Niet alle collegeleden hebben zich achter dit voorstel gesch aard. Drie waren er voor en twee tegen. Nu maar afwachten wat de raad besluit! Als onze indruk op de open bare zitting van vorige week woens dagavond juist geweest is, zou de be slissing wel eens ten gunste van de hal kunnen uitvallen. Tijdens die bespre king, waarvoor een grote publieke be langstelling bestond, gaf het college inlichtingen aan de raadsleden en aan de leden van de verkeerscommissie over de gedachte rondweg. Vorige week maandag is een begin ge maakt met de aanleg van een oversteek voor fietsers en bromfietsers over de Schroeweg. Deze aanleg is noodzakelijk om fiet sers en bromfietsers op de juiste ma nier en zonder gevaar de Schroeweg te laten oversteken. Het kwam namelijk veelvuldig voor dat (brom)fietsers die vanaf de Oude Vlissingseweg kwamen linksaf het fietspad opreden en dus aan de verkeerde zijde het spoor kruisten om vervolgens schuin het kruispunt over te steken naar de Schroebrug. Zij kwamen zodoende "in conflict" met (brom)fietsers op het fietspad en met automobilisten die die vanaf het station rechtsaf de brug op wilden gaan. In de nieuwe situatie kan en moet de (brom)fietser die van de Oude Vlis singseweg komt eerst oversteken om daarna aan de goede zijde het spoor te kruisen. Herhaaldelijk werd ook door (brom)fietsers die vanaf de Schroe brug kwamen voorlangs de overweg overgestoken en'dan aan de linkerzij de van de weg naar de Segeerssingel ge(brom)fietst. In de nieuwe situatie kan gemakkelijk van de nieuwe oversteek gebruik wor den gemaakt en over het tegenstrooms fietspad naar de Segeerssingel worden ge(brom)fietst. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Hinderwet De Rijksgebouwendienst in de direk- tie Zuid-Holland en Zeeland. Wes- t'einde 3a in Voorburg heeft een ver gunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van kar.toren en la boratoria waarin diverse elektromoto ren en tanks gebezigd zullen worden met een vermogen en inhoud zoals op de bij de aanvraag behorende papie ren is vermeld. Deze vergunning is aangevraagd ten behoeve van Rijks waterstaat. Deltadienst, hoofdafdeling M.I.A. die is gevestigd aan de Grena- dierweg31 in Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning, ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan iedereen tot 30 december a.s. indienen bij het gemeentebestuur van Middel burg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting die op 20 december a.s. wordt gehouden in het stadhuis van Middelburg om 16.30 uur. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later slechts 0111 beroep aan te tekenen als zij persoonlijk of bij ge machtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij die niet in de gemeente Middelburg wonen kunnen, 0111 van hun breo- re%bcroepsrecht gebruik te maken. volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De bovenvermelde aanvraag met bijla gen en de eventueel ingekomen bezwaarschriften liggen tot 30 decem ber a.s. ter inzage op de afdeling alge mene zaken in het stadhuis (kamer 15). Bestemmingsplan Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 14 november 1977 het bes temmingsplan "2e planverandering Dauwendaele Ib" goedgekeurd. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op een wijziging van de indeling van het voor woningbouw bestemde gebied aan de Grootmede en de Zuidmede, en is met toepassing van artikel 11 van de wet op de ruimtelijke ordening op 6 september 1977 door het kollege van burgemeester en wethouders vastge steld. Het vastgestelde plan en het goedkeu ringsbesluit liggen voor iedereen ter inzage op de afdeling algemene zaken in het stadhuis (kamer 15). Dit zijn de titels van twee folders die wij pas hebben ontvangen van het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Wij geven hier onder de inhoud van die folders. Verbetering van particuliere woningen. Sinds 1 januari 1977 geldt een nieuwe subsidieregeling voor het verbeteren van particuliere woningen. Woningen dus die niet van een gemeente of een woningbouwvereniging zijn. De nieu we regeling heet "Beschikking gelde lijke steun verbetering- particuliere woningen". De regeling biedt gelijke subsidiemogelijkheden voor alle par ticuliere woningen' waar ze ook staan en wanneer ze ook gebouwd zijn. Voor huurwoningen geeft deze rege ling ook vroegtijdig duidelijkheid over de hoogte van de huur na het verbete ren van de woning. Dat is in hel belang van de huurder en verhuurder. In een tabel die in de folder staat, kunt u het percentage aflezen, waarmee de huur maximaal mag worden verhoogd als de woning met overheidssteun wordt verbeterd. Bij de tabel is ver meld wanneer hij wel en wanneer hij niet van toepassing is. In de folder vindt u de belangrijkste punten van de subsidieregeling uiteengezet. Gemeentegaranties voor bouw, koop of verbetering van eigen woningen. Als u van plan bent een eigen huis te kopen of te laten bouwem, dan zult u dal vermoedelijk met geleend geld moeten doen. Dat geldt wordt meestal verstrekt door banken, die daar rente voor in rekening brengen. De banken willen er zeker van zijn dat het geld, dat zij uitlenen' ook weer wordt te rugbetaald. Het huis waarvoor de le ning wordt gegeven dient daarvoor als onderpand. Dit noemt men hypot heek. Kunt u de aflossing en de rente De Provinciale Zeeuwse V. V. V. heeft een atlas van Zeeland uitgegeven met zeer gedetailleerde kaarten. Op de kaarten zijn ook monumenten en be zienswaardigheden aangegeven zodat eenvoudig een autoroute, fietstocht of wandeling is uit te stippelen. Tevens is in de atlas een sportvisserskaart opge nomen met informatie over goede vis- stekjes en een bladzijde met andere in formatie voor sportvissers zoals adres sen waar aas te koop is. De atlas van Zeeland kost f 5,75 voor pas 65-houders f 4,75) en is bij alle V. V. V.-kantoren in Zeeland te koop. Een verzoek: Gooi afval in de prullenbakken en laat uw hond de behoefte in de goot doen. U niet meer betalen - door wat voor oorzaak dan ook - dan heeft de bank het recht het onderpand (uw huis dus) te verkopen en uit de opbengsl de schuld te verhalen. Zonder meer zekerheid lenen banken in het algemeen niet meer dan zo'n 60 70 pCt van de waarde van het huis. Voor veel óensen zal dit een belem mering zijn bij het kopen van een ei gen woning. Want als de bank u maar 60 a 70 pCt leent, dan zult u de rest zelf op moeten brengen. De gemeente kan u echter helpen om een veel grotere lening te krijgen. Zij kan met een gemeentegarantie achter u staan. Dit betekent, dat de gemeente de bank de garantie geeft dat de rente en de aflossing van de lening worden betaald. Het moet wel om een eerste hypotheek gaan. Hel rijk neemt (een deel van) het risico onder bepaalde voorwaarden van de gemeente over. De beslissing óf de gemeentegarantie zal worden gegeven is echter alleen een zaak van de gemeente zelf. Gemeentegarantie kan ook worden verkregen voor leêingen die dienen voor het verbeteren van een woning. Voor tweede woningen, weekend huisjes e.d. kan geen gemeentegaran tie worden verleend. Meer informatie over gemeentega rantie is te lezen in de folder. Bij de gemeentepolitie in Middelburg zijn in het tijdvak van 23 t/m 29 no vember j.l. de volgende gevonden voorwerpen aa gegeven: een ladder; diverse sleutels; zwarte paraplu; 1 werkschoen; diverse wanten en handschoenen; portefeuille; Liedboek der Kerken; knipportemonneetje; portefeuille met autopapieren; polstasje met inhoud; groene kentekenplaat; wollen muts; boekenbon; microscooplens; onderstuk wedstrijdbeker; portemonnee met inhoud; mapje met Belgische identiteitspa pieren. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kunnen worden inge wonnen op het politiebureau' Achter de Houttuinen 10, op woensdagen van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00- 20.00 uur. De commissie huisvesting die iedere woensdag spreekuur heeft in het stad huis van~ll.00 tot 12.00 uur, zal op woensdag 28 december a.s. geen De twee bovengenoemde folders zijn gratis verkrijgbaar bij Buro Voorlich ting in het Stadhuis. Er zijn nog meer folders van het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening verkrijgbaar hij Buro Voorlichting. Dat zijn de folders: Huuraanpassingen in 1977, Individuele huursubsidie voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder, Individuele huursubsidie voor alleen staanden jonger dan 30 jaar. Kamerhuren, Subsidie voor warmte-isoiatie van wo ningen. Verhuizen kost bedstro en Een eigen huis ook voor u. Buro Voorlichting is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 17.00 uur. Dit is het onderwerp van een lezing die georganiseerd is door de Z.V.U. De lezing wordt gehouden op vrijdag 9 december a.s. in de Schakel Bacillen' steene 14 te Middelburg en begint om 20.00 uur. Voor Z.V.U.-leden is de toegang gratis en voor niet leden J' 1,50. De heer .1. Haspels zal de le zing verzorgen. Hij zal met behulp van dia's de ontwikkeling van de automa tische muziek behandelen. Er wordt o.a. aandacht besteed aan de mecha nieken van verschillende muziekin strumenten, de muziekintonatie voor automatische muziekinstrumenten, de ontwikkeling van orgelpijpen, orgel boeken en de uitvinding en ontwikke ling van de cylinderspeeldoos. Menu tafeltje dekje is uitsluitend bes temd voor ouderen en zieken die niet in staat zijn voor de warme maaltijden te zorgen. Maaltijden kunnen via te lefoonnummer 27537 besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op die dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Deze dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers (U.V.V.). Het menu voor de weck van 12 tot 18 december a.s. ziet er als volgt uit: Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag zuurkool met worst gehakt, andijvie, puree runderlapje, sper ziebonen, aardappe len gebakken scholfilet, worteltjes, puree boeuff stroganof, groen ten mix, rijst bami, toetje WË iü Sfl M'm Door de Stichting Theater Middel burg zullen op zaterdag 10 december 2 één-akters worden opgevoerd in het Kuipcrspoorttheater. Dat zijn de één- akters "Pro Deo" van Mortimer en "De Minnaar" van Pinter. Beide stukken zullen eveneens worden op gevoerd op zaterdag 17 december a.s. De aanvang van de voorstellingen is om 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt 6,- C.J.P. en Pas 65 J' 3,50. (Hieronder een korte inhoud van de op te voeren stukken. "Pro Deo" van Mortimer: Morgcnhall heeft het als advocaat niet ver kunnen brengen. Niemand had vertrouwen in hem. Zelfs bij de toe wijzing van pro-deo-zaakjes werd hij meestal overgeslagen. Tot vandaag. Vandaag heeft hij de verdediging toe gewezen gekregen van een moorde naar. Opgewekt spoedt hij zich naar de gevangenis om kennis te maken met zijn cliënt. Het blijkt een moeilijk geval. De man, Herbert Vink, heeft in blinde woede zijn vrouw vermoord. Hij geeft het eerlijk toe. De feiten lie gen er niet om. Wat kan een advocaat in zo'n zaak nog voor hulp bieden? Samen proberen ze de verschillende mogelijkheden uit. De oplossing van de problemen is onwaarschijnlijker dan men denkt. "De Minnaar" van Pinter: In het leven van Richard en Sarah is vrijwel alles geregeld. Als vertegen woordigers van de gegoede midden klasse is het avontuur van de impro visatie vergaan tot de avonturen van Westland/Utrecht, Camel en Campa ri. Om de sleur van de werkelijkheid te doorbreken bouwen ze een fantasie wereld op waarin alles mogelijk is. Wanneer de grenzen van de werke lijkheid vervagen tot spel, bestaat het gevaar dat spel en werkelijkheid on derling niet meer te onderscheiden zijn. liet december/januari nummer van de "uit met pas 65 "-krant is zojuist ver schenen. In deze krant staan toeristi sche en recreatieve tips uil eigen land. De "uil met pas 65"-krant is gratis ver krijgbaar bij het V. V. V.-kantoor in de Lange Delft. Ook is verschenen hel decembernum mer van het krantje "nieuws pas 65". Hierin staan allerlei nieuwtjes en we tenswaardigheden voor ouderen. Dit krantje kunt u komen lezen bij buro voorlichting in het stadhuis. Gisteren, dinsdag 6 december, werd door de Middelburgse gemeenteraad een begin gemaakt met de behande ling van de begroting voor 1978. Van daag, woensdag 7 december, om 19.30 uur wordt de behandeling voortgezet en morgen, donderdag 8 december wordt het laatste gedeelte van de be groting behandeld. Dan begint de vergadering om 14.00 uur en 's avonds wordt deze voortgezet om 19.30 uur. Iedereen kan deze begrotingsvergade- ring bijwonen. De toegang tot de pu blieke tribune bevindt zich op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Niet alleen de ontwerp-begroting 1978 wordt behandeld, er komen ook andere zaken aan de orde. Volledigheidshalve geven wij hieronder alle agendapunten. 2. Ontwerp-begroting 1978 le Subsidievoorstel 1978 (Algeme ne Sub' sidies) e Subsidievoorstel 1978 (Kulturele Subsidies) Investeringsplan 1978-1982 Besteding extra investeringsruimte 1978 Samenstelling edukatief plan op basis van de Rijksbijdrage-regeling plaatselijk vormings- en ontwikke lingswerk voor volwassenen Rondvraag. ^^uitzondering van de zondag. geeft toch zeker ook om de natuur en om hel milieu? spreekuur houden. Zaterdag bami, toetje zijn. 7- Rondvraag. Rente v/a 7,8% op levensbasis. Rente v/a 8,25% op annuiteitsbasis. Rente 10-5 of 2 jaar vast. Op 120 maanden 10.000/ 142 15.000 204 25.000 333 30.000 400 40.000/ 534 Op 240 maanden 10.000/ 108,- 20.000 203,- 30.000 294, - 40.000 392,- 50.000 490,- Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bemidd. financ. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Soubuip Vanaf donderdag 1 december heeft het Gasthuis te Middelburg de beschikking over een Dienst Geestelijke Verzorging. Deze dienst, de beginfase van een vast ziekenhuispastoraat, zal bestaan uit een rooms-katholiek priester, een predikant namens de reformatorische kerekeM kerken en een raadsman van het Huma nistisch Verbond. De totstandkoming van de dienst is het gevolg van uitvoerige besprekingen tussen vertegenwoordigers van de Raad van Kerken te Middelburg, het Humanistisch Verbond en bestuur en directie van het Gasthuis. Van rooms-katholieke zijde is pastoor J.Hendriks aangewezen als lid van het team.De reformatorische kerken wor den vertegenwoordigd door de Ned. Hervormde predikant ds J.E.L. Brum- melkamp en het humanistische teamlid is de heer K. de Weert. Het ligt in de lijn der ontwikkelingen dat de Dienst Geestelijke Verzorging in de toekomst zal worden geintegreerd in een ziekenhuispastoraat voor de gezamen- lijke.samenwerkende Walcherse zie kenhuizen. In een brief aan o.a. de kerkgenoot schappen op Walcheren, hebben be stuur en directie van hel Gasthuis verklaard, dat zij het grote belang van het ziekenhuispastoraat als onderdeel van de algehele zorg voor de patiënten onderkennen. Men is er dan ook ver heugd over. dat de ziekenhuisorganisa tie met een Dienst Geestelijke Verzor ging kon worden uitgebreid. Financiële omstandigheden zijn èr oorzaak van.dat het dienstverband op part-time is ge regeld. De totstandkoming van de Dienst Geestelijke Verzorging houdt uiteraard niet in. dat er aan de mogelijkheden die patiënten hebben om zich door een ei gen pastor of geestelijke raadsman te laten bijstaan, zal worden getornd. Net als in het verleden kunnen patiënten hun eigen pastor of geestelijke verzorger naar het ziekenhuis laten komen. Wel is er ten behoeve van deze externe ziel zorg. een bezoekregeling gemaakt, die ten"doel heeft de rust op de afdelingen zoveel mogelijk te waarborgen.De be zoekuren voor zielzorgers en geestelijke raadslieden zijn: dagelijks van 10.00 tot 11.15 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In bijzondere gevallen wordt er uiter aard van deze regeling afgeweken. Bestuur en directie van het Gasthuis hebben het vertrouwen uitgesproken, dat er een hechte samenwerking zal groeien tussen alle pastores en geeste lijke verzorgers die - hetzij vanuit de ziekenhuisorganisatie, hetzij vanuit de kerken- in het belang van de patiënten werken. Donderdag 8 december wordt er een gezamenlijke gereformeerd-hervormde Adventsdienst gehouden in de Hoek steen (Roozenburglaan) te Middelburg. Aanvang 19.45 uur. Voor de dienst worden enkele advent- sliederen gezongen. Aan deze dienst werken mee: de hervormde predikant ds. J. C. Delbeek en de gereformeerde predikanten dr. A. Moerland; voorts hel gemengd koor "de Zuiderzangers" en een Combo. Het thema van de dienst luidt: "Zij ver wachtten.... en U De Kruisvereniging Walcheren-Oost, met als werkgebied Middelburg, Nw.-en St.Joosland en Arnemuiden organiseert op 6 donderdagavonden in de maanden Januari en februari voor a.s. moeders een z.g. moedercursus. Hierbij komen onderwerpen aan de or de zoals zwangerschap, ouderschap, voeding van de a.s. moeder, de geboorte, de verzorging van de baby, de ontwik keling in het eerste levensjaar enz.De cursus zal worden geleid door een ver pleegkundige voor de jeugdgezond heidszorg. Ook a.s. vaders kunnen in deze tijd van emancipatie via de cursus de nodige kennis opdoen, wat in het jonge gezin duidelijk van pas kan komen. Zij zijn dan ook van harte welkom.(Wel even opgeven bij de aanmelding). De cursus wordt gehouden op de Don derdagavond en 12 januari, '9 Januari. 26 Januari. 2 Februari, 9 Februari en 16 Februari in het Wijkgezondheidscen trum,Roozenburglaan 18 Middelburg (Dauwendaele). Aanvang 8 uur. De totale kosten zijn 10, p.p. of gezin voor leden van de Kruisvereniging en 25,— voor niet-leden. Het kopje koffie is gratis.Aanmeldingen graag vóór 1 Januari 1978 in de wijkgebou- wen: Roózenburghaan 18, tijdens het spreekuur van de wijkverpleegkundige, 's'-Woensdag van 16.30-17.30 u. Tel. 14366. Nieuwstraat 36B van Maandag t/m Vrijdag tussen 11-12 u. en tussen 17-18 u.

de Faam | 1977 | | pagina 5