Politie neemt maat regelen voor binnenstad de Waar ging het Kinderzegelgeld naar toe? 'W- Boek over het Oude Middelburgse woonhuis ^AUTOMOBILISTEN S OPGELET! PASPOORTFOTO'S - RIJBEWIJSFOTO'S yA&T Oq O VERKEERS-MAATREGELEN INSPRAAK GEVONDEN VOORWERPEN KOOPAVONDEN RONDWEGEN OM MIDDELBURG GEMEENTE INSTELLINGEN EERDER DICHT OP 5 DECEMBER Wijnhandel Hildernisse breidde uit RUILBEURS IN MIDDELBURG ZUID DISCO-AVOND Woensdag 30 november 1977 GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG **A NG& EXPOSITIE IN i&e MENU TAFELTJE DEKJE IE HYPOTHEEK 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 2. Naar aanleiding van klachten over on geregeldheden in de binnenstad van Middelburg, met name in de weeken den. werd er op maandag 14 november 1977 tussen de bewoners uit het cen trum van Middelburg en de politie een praatavond georganiseerd. Een aantal klachten werd door de be woners van het centrum naar voren gebracht. De politie heeft na intern overleg besloten de volgende maatre gelen te treffen: De kontrole op het rijden over de Lange Deiftpronicuadc zal zo mo gelijk nog verscherpt worden. Va naf 1 januari 1977 werden voor het rijden over dc Lange Delftprome nade totaal reeds 450 processen- verbaal én transacties opgemaakt. Indien dc bezetting het toelaat zal er meer voetsurveillance op avonden in de weekenden plaats vinden. Ook zal gebruik gemaakt worden van surveillancehonden. Door de voetsurveillance zal ge tracht worden de muziekoverlast onder kontrole te houden. Tegen muziekoverlast kan de politie ech ter alleen optreden als een bepaald geluidsniveau wordt overschreden. Ook zal zowel door voetsurveil lance als door autosurveillance meer kontrole worden uitgeoefend in de nabijheid van horecabedrij ven in de binnenstad. Alle klachten van overlast veroorzaakt door be zoekers van horecabedrijven kun nen daardoor echter niet worden opgelost. Dc politie zal Burge meester en Wethouders adviseren het aantal horecabedrijven in dc binnenstad niet meer uit tc brei den. Het late sluitingstijdstip voor ho recabedrijven, hetgeen voor veel inwoners van het centrum als een verstoring van de nachtrust wordt ervaren, is in de Algemene Politie verordening voor dc gemeente 3. 'Vorige week maandag leek de winter reeds haar intrede te doen. Grote viokken natte sneeuw vielen in dichte hoeveelheden vele uren aaneen op stad en omgeving; Mede door de ge ringe kracht van de wind werden de beplantingen op de vestingen en aan de buitenranden van de bebouwde kommen prachtig opgesierd. Leuk om naar te kijken. Deze winterpracht stond in schrille tegenstelling tot de vieze, drabbige, grijze massa, die op straat was te zien; een gevolg van het verkeer dat zich daarop voortspoedt. Er viel zoveel nattigheid dat het water niet overal even snel haar weg naar de rioleringen kon vinden. Dc wegen bleven daar door lange tijd bedekt met sneeuw en plassen. Na liet wegdooien van de sneeuw en het afvloeien van water bleven er de gebruikelijke, min of meer grote plassen over. Ons viel. zoals elk jaar, op dat auto mobilisten er te .weinig acht op slaan dat zij in de hiervoor geschetste om standigheden te snel rijden. Niet dat zij de grens van 50 km per uur over schrijden, maar gewoon omdat zij te weinig op andere weggebruikers, zoals fietsers, bromfietsers en vooral voet gangers letten. Natte sneeuw en water hebben nu eenmaal het gevolg dat ze opspatten als men er door heen rijdt. Nu zijn enkele spatten meestal nooit te vermijden, maar er zijn gevallen be kend van burgers die een ware stortbui over zich heen kregen bij het passeren van auto's en vrachtwagens. Wij verzoeken daarom hierbij de be stuurders van motorvoertuigen wat meer rekening te houden met andere weggebruikers bij omstandigheden als hierboven zijn omschreven. Langza mer rijden en vooral ook plassen zo veel mogelijk vermijden zou een be langrijke verbetering zijn. 4. Middelburg geregeld. De politie zal burgemeester en wethouders verzoeken het sluitingstijdstip voor horecabedrijven nader te bezien. Het lange tijd laten draaien van motoren van taxi's in de late avonduren voor horecabedrijven zal worden gekontrolcerd. Eerst zal hierover kontakt worden opgeno men met de taxi-ondernemers. Naar een oplossing van het hin derlijk plaatsen van fietsen en bromfietsen op trottoirs zal worden gezocht. In eerste instantie zal aan dc betrokken horeca-exploitanten medewerking worden gevraagd te voorkomen dat voor hun bedrijf fietsen en bromfietsen op een hin derlijke manier worden geplaatst. 6. Tegen het parkeren op de Vis markt kan de politie niet optreden omdat het parkeren daar niet ver boden is. Aan Burgemeester en Wethouders zal voorgesteld worden om de Vis markt aan te wijzen als voetpad. Tegen het parkeren op een voetpad kan wel worden opgetreden. Na een jaar hoopt de politic nogmaals een praatavond met dc bewoners van het centrum te hebben. Nagegaan kan dan worden of de genomen maatrege len het gewenste resultaat hebben op geleverd. We kunnen nog steeds stellen dat juli en augustus de vakantiemaanden bij uitstek zijn. Dat is een gevolg van de zomervakanties van de scholen en het feit dat vele bedrijven daar rekening mee houden én dus in die tijd hun per soneel verlof verlenen. De laatste jaren wordt echter ook een vakantie in de wintertijd steeds meer belangrijk. Het aantal mensen dat in die periode naar winterse streken gaat neemt elk jaar toe. Voor velen van hen betekent dat zelfs twee vakanties per jaar. Dat houdt in dat men niet alleen tegen de tijd dat de zomervakantie aanbreekt moet letten op de geldigheid van het paspoort, maar dat dit ook moet ge beuren voordat men 's winters naar het buitenland gaat. Als een paspoort door een nieuw exemplaar moet worden vervangen zal men daarvoor pasfoto's moeten overleggen. Het lijkt ons goed er nog eens op te wijzen dat uitsluitend zwart-wit foto's mogen worden ge bruikt. Natuurlijk geldt dit ook voor degenen die voor het eerst een pas poort aanvragen. Nu geldt het voorschrift over pas poortfoto's al een aantal jaren zódat de bovenstaande mededeling slechts een herinnering is. Nieuw is echter dat nu ook voor rijbe wijzen geen kleurenfoto's meer mogen worden gebruikt. Ook bij het aanvra gen van een rijbewijs dient men dus voortaan uitsluitend zwart-wit foto's te overleggen. Denkt u er om dat u tijdig een pas poort aanvraagt of laat verlengen? U kon wel eens in moeilijkheden komen als u daarvoor pas een week voor de Kersttijd naar de afdeling bevolking gaat. Beter is het een wat ruimere tijd - tc nemen. Die ruimere tijd moet in het voorjaar en in de zomer nog meer worden uitgerekt; dan kunt u het beste ongeveer vier weken van te voren in aktie komen, of nog eerder. De afdeling bevolking is gevestigd in de Simpeihuisstraat op nr. 1 (schuin tegenover de Engelse Kerk) en is enkel 's morgens voor publiek geopend van 8.00 -Ï2.00 uur. cdn In de Schouwburg wordt op donder dag 1 december het volkstoneelstuk "De Spaanse Brabander" van G. A. Bredero uitgevoerd. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaartverkoop: één werkdag voor de voorstelling van 19.00 - 20.00 uur, uitsluitend telefo nisch (01180) - 15256. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Seisbinnenbrug. iGPë Op de Seisbinnenbrug komt het re gelmatig voor dat voertuigen tot stil stand xorde. gebracht. Als dat gebeurt wordt liet andere verkeer belemmerd. Daarom hebben burgemeester en wethouders besloten het tot stilstand brengen van een voertuig op de Seis binnenbrug. voor beide zijden, te ver bieden. Ter Hoogestraat. De I er Hoogestraat heeft ecji rij baanbreedte van 5 meter cn mag in beide richtingen bereden worden. Bo vendien kan aan beide zijden gepar keerd worden. Dit is niet bevorderlijk voor een vlotte doorstroming van het verkeer. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten het parkeren te verbieden voor één zijde van de Ter Hoogestraat. Aan die zijde wordt een gele streep aangebracht. Tot 18 december a.s. kan iedere be langhebbende tegen deze twee beslui ten beroep instellen hij de Kroon. Het Wie kinderzegels koopt steunt daar mee het werk va n/ de Nederlandse jeugdwelzijnszorg. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels verdeelt de opbrengst van de kinderpostzegels onder verschillende jeugdinstellingen en personen in Nederland en in het buitenland. Vorig jaar was er een be drag van 7.500.000,— te verdelen. Een gedeelte van dit geld werd besteed in Zeeland. En waar ging het dan wel precies naar toe? Uit het verslag van het Comité voor Kinderpostzegels hebben we het overzichtje van giften in de provincie Zeeland geknipt. Daarin wordt vermeld waar en hoeveel geld er in Zeeland door het Comité gegeven werd. Hieronder het overzichtje. GOES Prov. Stichting Het Zeeuwse Kruis, t.b.v. aanschaf audiometer voor het gehooronderzoek op kleuterscholen in Zeeuws Vlaanderen 2.002,— HULST Internaat Baudeloo, bijdrage in aan schaf buitenspelmateriaal en kinder badjes 6.396,— MIDDELBURG Tehuis voor geestelijk gehandicapten "Vijvervreugd", voor verbetering speelplaats kinderpaviljoen, bijdrage tot/ 10.000.-. ZIERIKZEE AVO-Zeeland, aanschaf aangepast spelmateriaal voor de kinderen op camping "De Schotsman" te Kam perland, die speciaal geschikt werd gemaakt als vakantieverblijf voor ge handicapten. maximaal 5.000,— Stichting C.J.V. Kamp, bijdrage ter aflossing van eerder verstretcte lening 30.000,- de mspr.iakbegelcider Dit woord is allang niet meer nieuw, ook niet in onze gemeente. Inspraak werd zo belangrijk ge vonden dat de Welzijnsraad en het Gemeentebestuur van Mid delburg daarover in 1973 met el kaar zijn gaan praten. Uiteinde lijk heeft dit in 1976 geleid tot de instelling van de Commissie In spraak onder voorzitterschap van wethouder Hubregtse. Deze commissie heeft (vanzelfspre kend na inspraak over het ont werp daarvan te hebben gegeven) een nota samengesteld met als ti tel Nota Inspraak. Deze nota is gratis bij buro voorlichting in het stadhuis verkrijgbaar (blauw boekje). Daarbij kunt u, eveneens gratis, het overzicht verkrijgen van de reakties die over het ont werp zijn gemaakt en de ant woorden die door de Commissie Inspraak op die reakties zijn ge geven (geel boekje). Het is niet mogelijk de inhoud van de nota hier uitgebreid naar voren te halen, zodat we volstaan met het noemen van de titels van enkele hoofdstukken. Dat zijn o.a. de hoofstukken Openheid, Openbaarheid, Mentaliteit en rechtstoestand. Bewust medele ven, Verandering van mentaliteit. De doelstellingen van inspraak, Maatschappelijke ontwikkelin gen, Vervreemding en afstand. Conflict en harmonie, Inspraak of zeggenschap. Macht en tegen macht, Waarover inspraak en door wie, De procedure van in spraak, Het kostenaspekt en de tijdsfaktor. U ziet dat er heel wat onderwerpen aan de orde zijn gekomen. Daarbij waren we met onze opsomming nog niet volle dig. Het is mogelijk om op de inhoud van de Nota Inspraak te reageren. Er wordt prijs gesteld op uw op merkingen. Het geóeentebestuur ziet naar reakties uit! ERGENS IN ZEELAND De moeder van Wim (11) lijdt aan ernstige depressies doordat zij zich verantwoordelijk acht voor hel onge val dat haar zoontje is overkomen er. dat een handicap aan zijn rechtervoet heeft veroorzaakt. Hij kan zich - na veel oefenen met een aangepaste schoen - thans redelijk voortbewegen. De omstandigheid, dat dc moeder enige malen in de psychiatrische af deling van een ziekenhuis moest wor den opgenomen, heeft het gezin - Wim heeft nog een broer en een zus on gunstig beïnvloed. De gehandicapte jongen kan het moeilijk verwerken, dat hij zich niet kan bewegen zoals leeftijdgenootjes. Dat verhoog; de spanningen in het gezin. Zijn liefste wens is te mogen ponyrijden, daarmee heeft hij kennis gemaakt in liet revali datiecentrum. De kosten voor lesgeld, rijlaarzen, rijbroek en zo meer bedra gen ruim 1.000. Dat bedrag kun nen de ouders niet opbrengen. Dc ge meente, waar ze wonen, heeft een aanvraag voor vergoeding van deze kosten afgewezen als zijnde niet me disch noodzakelijk voor Wim. Het postzegelcomité zag de noodzaak voor vergoeding wel in. Uit dc pot van de kinderpostzegels is het vereiste bedrag van 1034.50 verstrekt. Dit jaar kan men nog tot eind decem ber kinderpostzegels en wenskaarten kopen bij de kinderpost/.egelkraam in ezcelce i-oen Het werk van Annie Goedbloed, oen keramiste uit Biggckerke.' en Jos v.d. Berg, een kunstschilder uit Den Haag. wordt van 2 tot 23 december a.s. ten- toongesteld in Galerie 't Groentje. Groenmarkt 5 in Middelburg. De tentoonstelling kan bezocht wor den van maandag t/111 vrijdag van 14.00 - 17.00 uur. Op zaterdag 3 de cember a.s. is de galerie geopend van 11.00- 16.00 uur. Het is mogelijk om builen de vermelde expositietijden een telefonische afs praak voor bezichtiging tc maken. De samenstelling van het menu ta feltje dekje voor de week van 5 tot 11 december a.s. is als volgt: Maandag: hutspot met klapstuk Dinsdag: gehakt, bloemkool, aardap pelen Woensdag: hachée, rode kool. puree Donderdag: varkensoester, spinazie, aardappelen Vrijdag: rundvlees, spruitjes, aardap pelen Zaterdag: goulash, doperwten, rijst Tafeltje dekje is een dienstverlening voor zieken en ouderen die niet voor de warme maaltijd(en) kunnen zor gen. Zij kunnen op maandag en don derdag tussen 9.00 en 9.30 uur een of meerdere maaltijde bestellen via tele foonnummer 27537. Op maandag en donderdag worden de maaltijden ook bezorgd. Deze dienstverlening wordt verzorgd door de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers. het Middelburgse hoofdpostkantoor. Openingstijdeq: 's morgens van 9.45-12.00 uur en 's middags van 13.30-16.00 uur (donderdags tot 17.00 uur). Van 12 t/m 17 december a.s. wordt er ook een kinderpostzegelkraam bij V D ingericht. Bij de gemeentepolitie in Middelburg werden in het tijdvak van 16 tot 23 no vember j.l. de volgende gevonden voor werpen aangegeven: - hondenhalsbandje, grijs met penning (gcv. in O.-Souburg): - diverse sleutels: - wollen hoes voor kinderwagen; - veiligheidsbrii: - schoolagenda; - regenjack, oranje; -hercnhandschoen; - verzekeringsplaatje bromfiets; - handschoen zwart/rood; portemonnees met inhoud: - goudkleurige broche met steen; - I want; - duimstok; - I bankbiljet. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden ver kregen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. op woensdagen van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 - 20.00 uur. In verband met Sint Nicolaas en de Kerstdagen mogen de winkels, vol gens de winkelsluitingswet, op be-' paalde dagen rond die tijd geopend zijn tot 21.00 uur. De wettelijke koopavonden zijn dit jaar van dinsdag 29 november tot en met zaterdag 3 de cember. van dinsdag 20 december t/m vrijdag 23 december en op ëaterdag 31 december. beroepschrift moet worden ingediend bij de Kommissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Hofplein. Aan het Hofplein 11 is een fysiothe- rapie-inrichting gevestigd. De patiën ten die daar regelmatig komen en die tijdelijk invalide of mindervalide zijn. kunnen hun auto niet voor het pand parkeren omdat de aanwezige par keerplaatsen vrijwel voortdurend be zet zijn. Burgemeester cn wethouders hebben besloten het parkeervak voor de fy- siothcrapie-inrichling aan te wijzen als standplaats voor bezoekers van die inrichting. Voor andere automobilis ten is het verboden van dat parkeervak gebruik te maken. Deze verkeers maatregel is bij het bedoelde parkeer vak aangegeven door een verkeers bord. Tot 22 december a.s. kan iedere be langhebbende tegen dit besluit beroep instellen bij de Kroon. Het beroeps schrift moet worden ingediend bij de Kommissaris van de Koningin in Zee land te Middelburg. Op woensdag 30 november 1977 wordt in dc maquettekamer van het stadhuis een openbare verga dering gehouden waarin Burge meester cn Wethouders van Middelburg met dc raadsleden en de leden van de Verkeerseom- missie zullen spreken over de mogelijke aanleg van een stelsel van rondwegen 0111 Middelburg. Als dat stelsel verwerkelijkt wordt, zal dit een gunstige in vloed hebben op het verkeer in de stad; het gevolg zal zijn dat er minder verkeersdrukte en minder verkeershinder ontstaat. Aangezien velen belang zullen hebben bij het treffen van derge lijke voorzieningen is het voor hen aan te bevelen de vergade ring bij te wonen om daar te zien en te horen over welke gedachten het precies gaat. De vergadering begint om 20.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft kan binnenlopen. Men dient het stadhuis binnen tc gaan via de deur in de Chourtoren op de hoek van de Lange Noord straat/Markt. De wenteltrap vol gend komt men dan, onder het dak, in de maquettekamer uit. In verband met de feestelijkheden die in vele gezinnen plaatsvinden op 5 december, mag het gemeenteperso- neel die dag eerder naar huis en wel om 16.00 uur. Dit betekent dus dat alle gemeentelijke diensten en bedrijven in Middelburg op maandag 5 december a.s. vanaf 16.00 uur voor publiek ge sloten zijn. I langrijke verbetering zijn. 8.00 - 12.00 uur. willigere. december. sloten zijn. De slijterij/wijnhandel van dc fa. Hil dernisse op Plein 1940 te Middelburg heeft de verkoopruimte meer dan ver dubbeld middels een ingrijpende verbou wing. Deze werd vorige week voltooid en zodoende vond een feestelijke herope ning plaats' uiteraard met een receptie, die veel belangstelling ondervond. De dochter van de huidige eigenaar van het bedrijf, Anne-Kee de Graauw, knipte met een prachtige antieke schaar een lint door, dat de toegang tot het nieuwe ge deelte op dat moment versperde. De verbouwing was noodzakelijk, aldus de heer B. de Graauw. omdat de be langstelling met name voor de wijnen de laatste tijd sterk stijgende is. Men moet de flessen wijn kunnen presenteren en daar is simpelweg veel ruimte voor no dig. Het architectenbureau Rothuizen en Hooft ontwierp de nieuwe ruimte, die overigens op de dag van de opening net een bloemenwinkel was. De vele soorten wijn liggen in rekken opgeslagen of in kisten cn het zijn er zeker !00 verschil lende. Variërend van een eenvoudige wijn tot super de luxe wijnen met klin kende namen. De heer De Graauw heeft ook op culinair gebied zijn sporen ver diend en de vaste klanten weten daarvan te profiteren. Voor de vaste klanten bestaat ook de mogelijkheid om in de kelders onder de verkoopruimte een privé-voorraad wijn aan te leggen. Van tijd tot lijd wordt dan wat gekeurd onder het toeziend oog van de heer De Graauw. Wie belangstelling heeft kan gerust eens even binnen lopen: de heer Dc Graauw wil iedereen graag het nodige verrtellen over deze nobele drank die eigenlijk bij geen enkele feestelijke gebeurtenis mag ontbreken, al merkt de heer De Graauw terecht op, dat ook op een gewone ge zellige avond een goed glas wijn fijn kan zijn. De in november gestarte ruilbeurs, die 2 maal per maand wordt gehouden op de Ie en 3e donderdag van de maand in het wijkcentrum het Zuidèrbaken. büjkt goed aan te slaan. De eerste keren waren 20 deelnemers aanwezig. Met name postzegels, ansichtkaarten en stickers verwisselden van eigenaar. Met de ruil- Rente v/a 7,8% op levensbasis. Rente v/a 8,25% op annuiteitsbasis. Rente 10-5 of 2 jaar vast. Op 120 maanden 10.000 142 15.000 204 25.000/ 333 30.000 400 40.000/ 534 Op 240 maanden 10.000/ 108,- 20.000/ 203,- 30.000/ 294- 40.000/ 392,- 50.000/ 490,- Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bemidd. financ. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg beurs, waar in principe alles geruild kan en mag worden, van stekjes, speelgoed tot en met stripboeken en sigarenband jes toe, zal dan ook worden doorgegaan. De data waarop de beurs in december gehouden wordt zijn donderdag 1 en donderdag 15 december van 19.00 tot 21.00 uur. De deelname kosten bedra gen/ 1,- per persoon. De ruilbeurs is een aktiviteit van Kultu- reel Werk "de Hayman" en is toegan kelijk voor alle leeftijden! Dezer dagen kreeg de wethouder van openbare werken, de heer W. P. J. Baars, in restaurant "De Brasserie" een eerste exemplaar aangeboden van een door de heer F. Jilleba geschreven boekwerk over het oude Middelburgse woonhuis. Het boek is voorzien van foto's van Merijn Kolkman en van tekeningen door Ger de Jonge. Het boek is uitgegeven door de Heemkundige kring Walcheren, die ter ere van deze overhandiging een bijzon dere bijeenkomst hield, die ut%uiteraard veel belangstelling trok. Het boek "Hel Oude Middelburgse Woonhuis" gaat in op de monumentale woningen in Middelburg en met name op de details van deze woningen. Te recht merkt Fred Jilleba op dal dc re stauratie bij lijd en wijle afbreuk heeft gedaan aan het originele karakter van het huis. Om allerlei technische redenen zijn sommige authentieke voorzienin gen achterwege gebleven' hetgeen de schrijver - en met hem vele anderen - als een gemis ervaren. In zijn boek gaat hij verschillende soor ten huizen langs en ook de vele onder delen van deze huizen worden van a z besproken. Bijvoorbeeld voorgevels, deuren, kappen, zolderingen, wanden en vloeren, kelders, van alles en nog vat passeert de revue. Het is een bijzon:vr aantrekkelijk boek geworden, omdat juist veel van die kleine dingen zoveel vertellen kunnen over de geschiedenis van een woonhuis. In feite geven ze je Zaterdag 3 december houdt de soos Disco Dayan weer haar maandelijkse disco-avond in de oudere jeugdruimte van wijkgebouw het Ontmoetingscen trum in Dauwendaele. De lightshow en de discjockeys van de soos staan dan weer paraat voor de jon geren van 16 jaar en ouder uit Middel burg-Zuid. De discoavond begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De toegang bedraagt f L- Verder draait Disco Dayan elke woens dagavond van 19.30-22.30 uur in de zelfde ruimte. Ook dan bedraagt de en tree 1,— De soos Disco Dayan is een onderdeel van Kultureel Werk "de Hayman". een heel andere kijk op de monumen- ten. je krijgt door het lezen van het boek Het Oude Middelburgse Woonhuis als liet ware net als de schrijver meer oog voor het detail. Na de overhandiging van het boek door de voorzitter van de neemKunuige Kring, de heer Joustra en de dankbetui ging van dc heer Baars, hield dc heer J. P. Staal, architect van de rijksdienst voor monumenten in het district Zeeland een lezing met dia's.

de Faam | 1977 | | pagina 5