INVESTERING SPL AN 1978-1982 Klein Vlaanderen VERKIEZINGEN WATERSCHAP WALCHEREN Johanna Kruit brenst nieuwe opmerkelijke dichtbundel Rabobank Als u in juli of augustus een vakantieverblijf wilt huren, is vroeg boeken een noodzaak. GEVONDEN VOORWERPEN COMMISSIES VOLKSGEZOND HEID MILIEUHYGIËNE EN SOCIALE ZAKEN VERGADEREN BEGROTING TER INZAGE TER INZAGE GESPREKS- AVOND ZUID-WEST CENTRUM MET POLITIE SINTERKLAAS IN AANTOCHT MENU TAFELTJE DEKJE LEZING OVER YOGA VOGELTENTOON STELLING Woensdag 9 november 1977 F GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG féZ 1E HYPOTHEEK 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 l Behalve de begroting voor 1978 hebben burgemeester en wethouders van Middelburg de raad nog andere stukken ter behandeling voorgelegd, o.a. het investeringsplan 1978 1982. Dit plan geldt dus voor de komende vijf jaar. Elk jaar wordt het plan bijgewerkt omdat er steeds nieuwe verlangens zijn. Dat betekent tevens, dat ook de rangorde wordt bezien, want een nieuwe wens kan voldoende dringend zijn om eerder tot uitvoering te worden gebracht dan wensen, welke al jaren bestaan. Zo vinden er steeds verschuivingen plaats, soms naar voren, soms naar achteren in de tijd. Deze ranglijst zou minder belangrijk zijn als de gemeente voor de vervulling van alle wensen genoeg geld zou hebben. Juist omdat dit niet zo is moet er een voorkeurslijst (prioriteiten lijst) worden samengesteld. Ook de gemeente kan jaarlijks niet meer uitgeven dan ze aan geld beschikbaar heeft. Welke werken wil men in 1978 graag uitgevoerd zien? Voor 1978 is in de eerste plaats reke ning gehouden met werken waarvoor de gemeenteraad al eerder gelden be- cdn Onder deze "kop" zult u in het vervolg iedere week een over zichtje aantreffen van de evene menten die in de schouwburg en/of de concert- en gehoorzaal zullen plaatsvinden. Dit over zichtje wordt samengesteld door de gemeentelijke culturele dienst. Hieronder volgt het eerste lijstje. Evenementen in de Schouwburg. Zaterdag 12 november a.s., 13.30 uur: Kindervoorstelling "Malle Piet je". Kaartverkoop vanaf 10.00 uur aan de kassa van de schouw burg. Dinsdag 15 november a.s., 20.00 uur: Robert Long, m.m.v. Ansje van Brandenburg. Kaartverkoop één werkdag voor de voorstelling van 19.00 - 20.00 uur, uitsluitend te lefonisch (01180)- 15256. In het tijdvak van 26 oktober t/m 1 november jl. werd bij de gemeentepo litie in Middelburg aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwer pen: - rood etui met inhoud; - diverse handschoenen; - diverse sleutels;" - bruin leren want; - groene ceintuur; - wieldop; - portemonnee's met inhoud; - klein gereedschap; - portefeuille met inhoud; - muntstuk; - afdekkap achterlicht auto; - breekijzer; - regenbroek; - sierdop auto; - tang; - plastic tas met inhoud; - fietspompje. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden in gewonnen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10, op woens dagen van 15.00 - 17.00 uur en op za terdagen van 19.00 - 20.00 uur. schikbaar heeft gesteld, zoals voor de 3e fase van de tangent en voor de le fase van de verbouwing van de Admi- raalschool. Tot de verdere plannen welke in 1978 ter hand zullen worden genomen be horen: de bouw van een garage bij het politiebureau, uitbreiding van de brandweerkazerne benevens de bouw en inrichting van een noodbestuurs- post, vervanging van een brandweer auto, aanleg van het gedeelte van de rondweg tussen de Koudekerkseweg en de wijk Griffioen II, de aanleg van de eerste fase van de Torenweg (Abeele - Reijershove), het maken van een geleidestoel in de monding van de Arne (vervanging wegens aanvaring), vervanging pompen in de gemalen De vaste commissies uit de gemeente raad voor Volksgezondheid, Milieu hygiëne en Sociale Zaken vergaderen vrijdag 11 november a.s. om 14.00 uur in het Stadhuis, Lange Noordstraat 1. De vergadering van de commissies kan door een ieder worden bijge woond. De agenda voor deze verga dering luidt als volgt: 1. Goedkeuring en vaststelling notu len van 9 september 1977. 2. Milieubezwaren, de heer K.v.d. Berge. 3. Notitie t.a.v. de milieupolitie 4. Behandeling begroting 1978 5. Algemeen Subsidievoorstel 1978 6. Wat verder ter tafel komt 7. Rondvraag De begroting van inkomsten en uigaven van de gemeente Mid delburg voor 1978 ligt - met bij lagen - ter inzage op het buro voorlichting in het stadhuis (in gang Lange Noordstraat 1). U kunt daar altijd even binnenlo pen tijdens de kantooruren. Die kantoortijden zijn 's morgens van 8.00 tot 12.30 uur en 's middags van 13.30 tot 17.00 uur. aan het Noordpoortplein en Poeien- daele, voorziening voor de rioolwate rafvoer te Nieuwland, bouw berg ruimte bij de concert- en gehoorzaal, bouw onderkomen voor het personeel annex werkplaats op het sportvelden complex aan de Nassaulaan. verbete ring van de sintelbaan, restauratie van de molen te Nieuwland en van het pakhuis "Demerary" bij de Oostkerk. Wat het onderwijs betreft zijn er heel wat voorzieningen aan bestaande scholen te treffen. Werken die er bij het onderwijs uitspringen zijn o.a. het begin van de bouw van een opvang- school in Klarenbeek. de uitbreiding van de r.k.-kleuterschool in Dauwen- daele, de bouw van een kleuterschool voor de gereformeerde gemeente in de Magistraatwijk, de bouw van een p.c.-kleuterschool in Dauwendaele. de verbouw en inrichting van een school voor openbaar basisonderwijs in de binnenstad en van een vierde school voor openbaar basisonderwijs in Dauwendaele. Ook het bijzonder ba sisonderwijs bouwt nieuwe scholen: een derde p.c.-school in Dauwendaele en een school voor de gereformeerde gemeente. Het bijzonder buitenge woon lager onderwijs zal met een ge heel nieuwe school worden verblijd, terwijl het schoolgebouw aan de Gra venstraat zal worden verbouwd en heringericht voor dat onderwijs. De wijk Klarenbeek zal verder met een gymnastieklokaal worden verrijkt. Ook voor verbetering van openbare' verlichting, voor uitbreiding van het aantal verkeerslichteninstallaties, voor voetgangers- en/of erfgebieden, voor parkeervoorzieningen, voor voorzie ningen aan speelterreintjes, voor een nieuwe vuilniswagen en voor nog heel veel andere zaken meer wordt de ge meenteraad gevraagd gelden beschik baar te stellen. Het volledige investeringsprogramma 1978 1982 met toelichting ligt ter in zage bij buro voorlichting in het stad huis. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. HINDERWET De woningbouwvereniging Middel burg. Bierkaai 5. heeft aan burge meester en wethouders gevraagd een vergunning te verlenen voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een centrale ver warmingsinstallatie ten behoeve van de verwarming van etagewoningen, waarbij 8 elektromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 36,3 pk. ge bezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Rcntmeesterlaan te Middelburg. Zoals u wellicht weet werd op 1 au gustus jl. begonnen met de rekon- struktie van Klein Vlaanderen. Men is begonnen aan de kant van het Noordpoortplein. In het midden van de straat komt een zes meter brede asfaltweg. Een gedeelte van die as faltweg is al klaar. Daarnaast komen aan weerskanten ventwegen. welke ook door bromfietsers gebruikt moe ten worden. Ook kan op die ventwe gen geparkeerd worden. Dit geldt voor het gedeelte van Klein Vlaanderen waar aan beide kanten huizen staan. In het gedeelte van Klein Vlaanderen waar aan één kant huizen staan komt de rijweg verder van de huizen te lig gen dan in het eerder genoemde ge deelte, namelijk op een afstand van 11 meter. Van die 11 meter wordt op een breedte van 3 meter een plantsoen- strook aangelegd. Voorts worden er in Klein Vlaanderen 60 nieuwe bomen geplant. Om de rekonstruktie van Klein Vlaanderen te kunnen verwe zenlijken moesten jammer genoeg het aanwezig plantsoen en de bomen die er stonden verdwijnen. Op afgebeelde prentbriefkaart kunt u zien dat het niet de eerste keer is dat bomen in Klein Vlaanderen werden geveld. In een wervelstorm op 11 september 1903 werd een groot aantal bomen uit de grond gerukt. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ont leend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot 4 december 1977 in dienen bij het Middelburgse gemeen- tebestuur. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden in het ge meentehuis. Lange Noordstraat 1. op 23 november 1977 te 16.30 uur. Door de heer M. Jasperse, Walcher- seweg 237 in Middelburg is aan het gemeentebestuur gevraagd een ver gunning te verlenen om een tuin bouwbedrijf op te richten, in werking te brengen en in werking te houden. In het tuinbouwbedrijf zullen diverse elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 13 pk. alsmede een tank met een inhoud van 5.000 liter voor de opslag van olie gebezigd wor den. De inrichting is gevestigd aan de Laurens Stommesweg in Middelburg. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ont leend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot 4 december 1977 in dienen bij het Middelburgse gemeen tebestuur. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden in het ge meentehuis, Lange Noordstraat 1, op 22 november 1977 om 16.30 uur. De heer S. Klapwijk, Seisweg 55 - 57 te Middelburg heeft bij burgemeester en wethouders een aanvraag ingediend voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een brood- en banketbakkerij, waarin 24 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 17,5 pk. gebezigd zullen xorden. De inrichting is geves tigd aan de Seisweg 55 - 57 te Middel burg. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ont leend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot 4 december 1977 in dienen bij het gemeentebestuur van Middelburg. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting welke gehouden wordt in het ge meentehuis, Lange Noordstraat 1, op 21 november 1977 om 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts tot beroep gerech tigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zittingen zijn verschenen. Het Waterschap VVcheren houdt op 16 november a.s. verkiezingen voor de funktie van be stuurslid. De officiële naam voor deze funktie is hoofdingeland. Er zijn 9 te vervullen plaatsen. Reden waarom iedere kiezer op het stembiljet ten hoogste negen stemvakjes rood mag maken. De 9 personen die een meer derheid van stemmen krijgen worden hoofdingeland. Als er te weinig stem men binnenkomen betekent dit dat er opnieuw verkiezingen uitgeschreven moeten worden. Het is de eerste keer dat het Water schap zo'n verkiezing uitgeschreven heeft. In het verleden werden de be stuursleden (hoofdingelanden) aan gesteld door Gedeputeerde Staten. Per 1 januari 1975 is de administratie van al degenen, die een aanslag moe ten betalen volledig overgegaan naar het Waterschap Walcheren. Alle per sonen, die een dergelijke aanslag moeten betalen, vormen nu automa tisch het kiezersbestand. Wie mogen kiezen? Alle ingelanden mogen gaan stem men. Ingelanden zijn de hoofden van gezinnen en alleenstaanden die regel matig een aanslag van het Waterschap ontvangen en betalen. Deze personen hebben inmiddels allemaal een oproep ontvangen om te komen stem men. Wie kunnen gekozen worden? Samen met de oproepingskaart heb ben de kiezers een folder ontvangen waarop de namen van de kandidaten zijn vermeld. De kandidaten worden aangegeven per lijst. Hoe zijn die lijsten tot stand gekomen? Op 7 september jl. kon iedere ingeland zich beschikbaarstellen als kandidaat. Om op de lijst te komen moesten de personen die zich beschikbaar stelden De wijkveremging Zuid-West Centrum in Middelburg heeft voor maandag 14 november a.s. een open gespreksavond met de gemeentepolitie georganiseerd. Deze gespreksavond wordt ge houden in hotel-restaurant Suisse op de Markt. De aanvang is om 20.00 uur. De bewoners uit het centrum van Middelburg die deze avond graag willen bijwonen zijn van harte welkom. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps- recht gebruik te kunnen maken, vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel ingekomen bezwaarschriften, liggen tot 4 decem ber 1977 ter inzage op de afdeling al gemene zaken van de gemeentesecre tarie (kamer 15), Lange Noordstraat 1. terdagen van 19.00 - 20.00 uur. de "jweg verder van de huizen te lig- grond gerukt. openbare zittingen zijn verschenen. tarie (kamer 15), Lang gesteund worden door 10 andere in gelanden, dat wil zeggen dat zij zich door middel van een handtekening akkoord verklaarden. Zo kon dus iedere vereniging en iedere partij (zoals b.v. een vrouwenorganisatie, een bejaardenorganisatie, een politie ke partij) en iedere ingeland een ver tegenwoordiger of zichzelf als kandi daat opgeven als er 10 ondersteuners waren. Via advertenties in de kranten is deze mogelijkheid bekend gemaakt. De lijsten met de naam of namen van de kandidaten die in de folder van het Waterschap staan zijn genummerd volgens de volgorde van binnenkomst. Bij de kiezers heerst veel onduidelijk heid over wat de kandidaten op de verschillende lijsten voorstaat en wie zij vertegenwoordigen. De verwach ting bestaat dat zij zich nog nader aan het publiek voorstellen door middel van voorlichting in de pers. Wat wordt de taak van de gekozenen? Zoals al eerder is gezegd worden de gekozen kandidaten hoofdingeland, dit is bestuurslid van de algemene vergadering, het hoogste gezag in het Waterschap. De algemene vergade ring neemt beslissingen over alle za ken die het Waterschap aangaan. Om enkele voorbeelden te noemen: het vaststellen van heffingsbedragen, het vaststellen van de begroting, het vast stellen van de rekening en het nemen van maatregelen ter verdediging van Walcheren tegen het zeewater. Sinterklaas is vanuit Spanje vertrok ken, richting Nederland. Hij zal bin nenkort in ons land aankomen. De aankomst van de goedheiligman zal te zien zijn op de t.v. In de middag van 19 november zal de Sint de kinderen van Nieuwen Sint Joosland bezoeken. Het wordt dus een drukke dag voor Sin terklaas. Ook de week daarop, zater dag 26 november a.s., krijgt de Sint het druk. Hij zal dan namelijk naar Mid delburg komen en natuurlijk komt er een aantal zwarte pieten met hem mee. Helaas kunnen wij u deze week geen mededeling doen over het menu van tafeltje dekje, omdat wij daarvan geen opgaaf hebben gekregen. We hopen, dat dat volgende week wel het geval zal zijn. Recentelijk verscheen bij de uitgeverij Wel een nieuwe bundel gedichten van Johanna Kruit. Een opmerkelijke bun del, getiteld: "Dit is mijn eiland", die ondanks het feit dat de bundel geheel en al op zichzelf staat, toch nog duidelijk in relatie blijkt te staan met de eerste bun del gedichten die Johanna Kruit maakte: "Achter een glimlach". Opmerkelijk vooral door een toch wat beter gehalte van de gedichten, die eigenlijk stuk voor stuk onder de verhalende poëzie vallen. Opmerkelijk ook, omdat ook in deze bundel de gedichten zo zuiver persoonlijk zijn. Het verleden van de dichteres wordt verweven met het heden en vaak zeggen de witte stukken tussen de versregels nog meer dan de keurige druklettertjes zo op het eerste zicht doen vermoeden, waar door het geheel eigenlijk iets "geladens" krijgt. Juist het persoonlijke karakter in de ge dichten maakt ze zo logisch, Johan na laatje als het ware iets beleven, zet je aan het denken en probeert - zo komt het mij althans voor - het papier deelgenoot te Rente v/a 8.1%. 1% afsluitprovi- sie. 2 jaar vast. Bij 5 jaar vast is de rente: 8.25% of 8.5%. Op 120 maanden 10.000/ 142 15.000/ 204 25.000/ 333 30.000 400 40.000/ 534 Op 180 maanden 10.000/ 111- 20.000 209.- 30.000 304.- 40.000 406- 50.000 507.- Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld.' Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bemidd. /inanc. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg maken van een wereld diep in haar. Je zou veronderstellen dat het schrijven bij haar moet werken als een soort "ver lossing". Bijna krijgt het iets magisch, de dichtkunst als medicijnman. Juist vandaag de dag - en waarom zouden we het ontkennen - viert eenzaamheid hoogtij. Wellicht dat daarom veel men sen zo ontvankelijk zijn j voor de woor den van Johanna Kruit. Leeft in feite niet een groot gedeelte van de mensheid op een eigen eilandje? Toch heeft ook een eiland zijn grenzen, al doet de zee rondom soms vermoeden dat dat niet zo is. Zo ook de bundel van Johanna. Ik ontkom er niet aan dat er in haar gedichten na'ar mijn gevoel een tê persoonlijke noot is. Zoals een beeldend kunstenaar soms een werkstuk niet wil verkopen, zo vind ik dat bepaalde ge dichten in deze nieuwe bundel - die af gezien van een paar taalfouten, netjes verzorgd is - eigenlijk niet verder had den mogen komen dan de kamer van de dichteres, ondanks de troost die ze voor sommige mensen ongetwijfeld zouden kunnen inhouden. Ik zei al eerder dat het een opmerkelijke bundel was: ook vanwege het simpele woordgebruik: bij Johanna Kruit geen moeilijke, los van elkaar staande zinnen of zinsdelen, ge dichten die alleen bestemd zijn voor een bepaalde "incrowd", berstens vol literair geweld en die dus slechts - en vaak nog maar ten dele - door een handjevol le zers "begrepen kunnen worden", al zal menig "literator" dat niet willen toege ven. Het zijn haast kinderlijke bewoor dingen, onschuldig bijna, die Johanna gebruikt, om het woord hulpeloos maar niet te gebruiken. Ik geloof dat sommige gedichten van Johanna Kruit de toets der kritiek goed kunnen doorstaan terwijl een aantal an dere toch weer bedenkingen opwerpen, niet veel, maar toch net genoeg om je af te vragen of er wel genoeg "geschaafd" is dwz. herlezen, overdacht en herschre ven. Het leven is nu eenmaal tumulteus daar ontkom je niet aan, het heeft geen zin te hopen op een vlekkeloos bestaan dat kalm ten einde glijdt. De gekozen bewoordingen van enkele gedichten in "Dit is mijn eiland", ademen soms een ondenkbaar serene atmosfeer, die in feite onwerkelijk is. Een dichterlijke vrijheid? Het lijkt mij toe dat op een gegeven moment deze sfeer te ijl wordt, te subtiel, waardoor de werkelijkheid in feite onwerkelijkheid wordt. Maar toch een onmiskenbare groei. Het is dan ook aannemelijk dat er vanuit het huidige werk weer nieuwe dingen ont staan zodat Johanna's gedicht: alleen in een grensland is stilte tenslotte niets anders dan een rumoerig denken van zacht bewegen het water vol grenzeloze slaap beschouwd kan worden als een aanwij zing dat we straks nog meer nog wijdser en wellicht nog sfeer' rijker werk van haar kunnen tegemoet zien. P.H.A.v.S. Van Dit is mijn Eiland verscheen inmiddels de 2e druk. Uitgever: Stichting Literair Gezelschap WEL, postbus 957, Tilburg. Yoga, er zTjn al heel wat moeilijke stuk ken over te boek gesteld. Ondanks dat zijn er maar weinig mensen die er echt iets van af weten. Al heel snel wordt het allemaal te veel en te complex dan men in eerste instantie gedacht had, omdat yoga op een gegeven moment een be paalde levenswijze gaat worden. Toch zijn er overal in den lande groepjes men sen enthousiast bezig met de yoga - ma terie en zo ook in Middelburg, ten huize van Hans Visser, en wel sinds mei 1977. Het is een werkunit van de yoga vereni ging "Ananda Marga" heigeen Pad der gelukzaligheid betekent. De groep houdt zich bezig met het Tantra yoga, oftewel met alle 8 paden van de yoga- leer. Tantra yoga is een van de meest moei lijke richtingen, juist omdat het alle on derdelen van de yoga behandelt. "Het is eigenlijk een kwestie van het ervaren hetgeen er met je gebeurt" vertelt Hans Visser. "Je kan het zo moeilijk onder woorden brengen. Toch is er voor ons allemaal iets veranderd sinds we aan yoga doen. We hebben I x per week een groepsmeditatie, elke eerste woensdag van de maand een filosofieles en elke 3e woensdag van de maand een yogales. We krijgen les in mediteren onder toe zicht van ervaren mensen, o.a. van een avaduta en een acarya. We houden ons bewust verre van allerlei mystieke toe standen rond de yoga. occulte happe nings etc., voor ons qaat het echt om de „meditatie. Zondag 13 november a.s. wordt er ten huize van Hans Visser, Herengracht 62, te Middelburg een lezing gehouden door de avaduta. De lezing wil een ken nismaking zijn met de Tantrayoga en wordt in het Engels gehouden. Overi gens hoeft dat geen problemen op te le veren: er wordt vertaald. De lezing be gint om 20.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 november a.s. organiseert de vogelver eniging "De Nachtigaal" in Domburg een streektentoonstelling in hotel "See- burg" aan de Vroonweg te Oostkapelle. Het wordt een tentoonstelling van ka naries, parkieten, tropische vogels, grote parkieten waaronder enkele zeldzame soorten, tropische duiven en verschil lende kwartelsoorten. In totaal hebben de leden van de afdelingen Arnemui- den, Middelburg, Vlissingen, Souburg en Domburg bijna 500 vogels ëoor deze tentoonstelling ingeschreven. Donderdag 10 november, des avonds acht uur, zal de heer Van de Walle, dis trictsvoorzitter van de N.B.v.V. de ten toonstelling openen. Donderdagavond is zij geopend tot 22.00 u.. vrijdag van 10-22 uur en zaterdag van 10-19 uur. Burgemeester Diepenhorst zal zater dagavond om zeven uur de prijzen ui treiken. Ondanks het steeds groter wordende aanbod van vakantiewoningen, is de capaciteit in het hoogseizoen nog altijd te klein. De Rabobank wil u echter graag helpen tijdig de vakantiewoning van Uw keuze te bemachtigen. Stuur de coupon, in een enveloppe zonder postzegel, naar antwoordnummer 123 in Goes of lever hem in bij Uw plaatselijke Rabobank. U krijgt dan direct na verschijnen een berichtje van de Rabobank ir. Uw woonplaats dat Uw zomerprogramma gereed ligt. geld en goede raad I Reserveer nu vast uw reisgids I Vroeg boeken betekent vroegtijdig uw keus bepalen. Als u deze coupon in een gesloten eveloppe stuurt naar antwoordnummer 123. Goes (zonder postzegel) of inlevert bij uw plaatselijke Rabobank, krijgt u. direkt na verschijning, een berichtje, dat uw reisgids klaar ligt. Adres Naam Woonplaats

de Faam | 1977 | | pagina 5