GEMEENTE BEGROTING 11978 LUCHTVAARTTENTOON STELLING EN RUILBEURS EN SCHOUWBURG P "RADIO WALCHEREN" KAN NIEUWE MEDEWERKERS GEBRUIKEN Rabobank Als u in juli of augustus een vakantieverblijf wilt huren, is vroeg boeken een noodzaak. KONTAINERPROEF EWISLAND EN OMGEVING VERKEERS MAATREGELEN Z.V.U.-FILM EN CITY THEATER AANVRAAG TERMLÏN INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE VERLENGD GEVONDEN VOORWERPEN VERGADERING ADVIESRAAD SPORT C.A. HISTORIE LEZING OVER NOORD-AFRIKA Voor uitbreiding van programma's "DE BEUK" BAKT ZE BRUIN! Woensdag 2 november 1977 OORT THEATER THE 1E HYPOTHEEK 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 Reserveer nu vast uw reisgids I Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de gemeenteraad de ontwerp-begroting van de gemeente voor 1978 aangeboden. Om u een globaal inzicht te geven van de inkomsten en uitgaven treft u hieronder een overzicht, per hoofdstuk, van de begroting aan. Bij elk bedrag is het percentage vermeld dat het desbetreffende bedrag van het totaal uitmaakt. INKOMSTEN Uitkeringen en bijdragen van het rijk: Algemene uitkering uit het gemeentefonds 25.928.100 (37,0) Uitkeringen t.b.v. de politie 3.887.800 5.5) Uitkeringen t.b.v. de volkshuisvesting 6.662.700 9,5) Uitkeringen t.b.v. het onderwijs 11.702.700 (16,5) Belastingen en rechten: Gemeentebelastingen (onr. goed belastingen. hondenbelasting, vermakelijkheidsbelasting enz.) 5.045.200 7,5) Precariorechten en retributies 1.823.200 2,5) Diversen: Rente en aflossing door woningbouwvereniging 8.624.500 (12.5) Bijdragen van derden in gemaakte kosten 1.183.300 1.5) Onttrekkingen aan reserves en rente van reserves 1.045.100 1.5) Overige inkomsten (o.a. verrekening met bedrijven) 4.176.700 6,0) Totaal 70.079.300 (100,0) UITGAVEN Algemeen beheer 7.243.000 (10,5) Openbare orde en veiligheid (politie, brandweer enz.) 6.326.300 9,0) Volksgezondheid 827.000 1,0) Volkshuisvesting 16.682.600 (24,0) Openbare werken 6.881.500 (10,0) Onderwijs 14.128.300 (20.0) Cultuur, sport en recreatie 5.726.600 8,0) Sociale zorg en maatschappelijk werk 4.968.500 7,0) Economische aangelegenheden 1.692.100 2,5) Overige en onvoorzien 5.603.400 8,0) Totaal 70.079.300 (100,0) ernaast gezet met het gevolg dat er weer een troep ontstaat. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten een nieuwe proef te nemen. Bij de 136 woningen in de landenwijk zulien nu op zeven plaatsen veertien kontainers worden geplaatst. Deze proef zal gedurende een half jaar "ge test" worden. In Ewisland en omgeving, in de wijk Dauwendaele, kan de huisvuilauto niet voor de huizen komen, omdat de straatjes voetstraten zijn. Daarom moesten de bewoners op de huisvui- lophaaldag hun huisvuilzakken zelf naar enkele centrale verzamelplaatsen brengen. Veel bewoners plaatsten hun huisvuilzakken echter al een dag van te voren op die centrale verzamel plaatsen. Het gevolg was dat er veel rommel bleef liggen op die plaatsen, nadat de huisvuilauto de zakken had opgehaald, omdat de zakken niet al tijd goed zijn dichtgebonden en omdat honden en katten tussen en in de zak ken naar etensresten zochten. Over deze gang van zaken kwamen via de wijkvereniging Dauwendaele klach ten binnen bij het Middelburgse ge meentebestuur. Naar aanleiding daarvan startte toen een proef op één plaats in de wijk, namelijk bij Ewis land. Iedere donderdagmiddag wor den daar twee kontainers neergezet, waar de bewoners hun huisvuilzakken kunnen deponeren. Op vrijdag Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Door burgemeester en wethouders van Middelburg zijn de volgende ver keersmaatregelen genomen: Segeersstraat - aan de linkerzijde van de Segeer- straat (gezien vanaf de Londense- kaai) mag niet meer geparkeerd worden. Er is aan die zijde een gele streep aangebracht. - het gedeelte van de Segeerstraat, gelegen tussen Lange Delft en Sint Barbaragang is in beide richtingen gesloten verklaard voor alle ver keer, uitgezonderd bedienend ver keer tot 12.00 uur. Sint Pieterstraat - de Sint Pieterstraat is, behalve voor (brom)fietsers, in de richting van de Spanjaardstraat gesloten voor alle verkeer. - aan de kant van de Prov. Griffie, is over een afstand van 18 meter een laad- en loshaven ingesteld van maandag t/m vrijdag van 8.00 - 18.00 uur. Zusterstraat - parkeren is verboden in het stuk Zusterstraat dat ligt tussen perceel 27 en Zusterplein, dit is aan de kant van de verkeersheuvel. Terzijde van de rijbaan is een gele streep aangebracht. in komt de reinigingsdienst de kontai ners dan weer ophalen. Nu is geble ken, dat niet alleen de bewoners van die verzamelplaats hun huisvuilzak ken in de kontainers brengen maar ook de bewoners van de andere ver zamelplaatsen in die wijk. Voor al de ze huisvuilzakken bieden de twee kontainers onv ldoende ruimte. Als de kontainers vol zijn worden de zakken Misschien had u net zin in een avondje naar de film. Dat komt dan goed uit, want vanavond, woensdag 2 novem ber, draait in het City Theater in Middelburg de film 'THistoire d'A- dèle H." van regisseur Francois Truf- faut met in de hoofdrol Isabelle Adja- ni. Deze film is de 3e Z.V.U.-film in de reeks van 12. De aanvang is om 20.00 uur. Hieronder in het kort de inhoud van de film. Adèle, de jongste dochter van Victor Hugo, heeft haar ouders in ballings chap gevolgd Guernsey. Daar wordt het muzikaal en literair begaafde meisje verliefd op de Engelse luitenant Albert Pinson. Er komt een einde aan de idylle, wanneer hij naar Canada eveneens is een gele streep aange bracht langs beide zijden van de verkeersheuvel in de Zusterstraat. Ook daar mag dus niet geparkeerd worden. Vlissingsestraat - het eenrichtingverkeer in de Vlis singsestraat is niet langer een vol ledig eenrichtingverkeer; fietsers en bromfietsers mogen deze straat nu van beide kanten inrijden. - het gedeelte van de Vlissingsestraat lussen perceel 12 en 30, aan de kant van de Beenhouwerssingel, is van maandag t/m vrijdag van 8.00 - 18.00 uur aangewezen als laad- en loshaven. Iedere belanghebbende kan tot 19 no vember 1977 beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Kommissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. wordt gezonden met zijn regiment. Als zij geen antwoord krijgt op haar vurige liefdesbrieven, reist zij hem achterna. Hij laat haar duidelijk weten niet meer van haar gediend te zijn. Half waan zinnig probeert zij alles om hem terug te winnen. Als zij totaal van haar ver stand beroofd, als een bedelares langs de straten zwerft, wordt zij liefderijk opgenomen door een vrouw, die haar uiteindelijk naar Frankrijk terug brengt, waar haar vader inmiddels weer kon gaan wonen. Hij brengt haar onder in een kliniek, waar zij nog 40 jaar in tevredenheid doorbrengt met tuinieren, pianospelen en het bijhou den van een dagboek. ^^kontainers vol zijn worden de zakken de idylle, wanneer hij naar Canada den van een dagboek. Luchtvaartenthousiastcn kunnen a.s. zaterdag en zondag 5 en 6 november goed aan hun trekken komen. Er wordt dan namelijk een luchtvaarttentoon stelling gehouden in de Schouwburg te Middelburg. Door middel van onder andere affi ches, glazen, foto's, munten, vlieg tuigmodellen. mouwemblemen, me nukaarten postzegels en vlaggen wordt aan verschillende aspecten van de luchtvaart aandacht besteed. En kele van die aspecten zijn de burger luchtvaart, luchtsporten, oldtimer- vliegtuigen, Iuchtvaartshows, oorlogs vliegtuigen. het vliegtuig en de strip, ruimtevaart en luchtlandingstroepen. Er zullen ook drie zweefvliegtuigen worden tentoongesteld. Aan deze luchtvaarttenloonstelling wordt door zeven verenigingen uit Zeeland mee gewerkt. Tijdens de tentoonstelling zal er ook een ruilbeurs zijn. ledereen die mate- De termijn voor het aanvragen van individuele huursubsidie over de periode juli 1977 - juni 1978 is met drie maanden ver lengd. De aanvraagformulieren kunnen nu dus tot 1 januari 1978 bij de gemeente worden inge diend. Dit besluit is genomen door minister Gruijtcrs van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Huurders die nadere inlichtingen over d% de individuele huursub sidie wensen kunnen daarvoor terecht bij Buro Huisvesting van de gemeente Middelburg, Sim- pelhuisstraat 1. Buro Huisvesting is geopend van 8.00 - 12.00 uur. Folders over de individuele huursubsidie zijn zowel bij Buro Huisvesting als bij Buro Voor lichting (ingang Lange Noord- straat 1) gratis verkrijgbaar. riaal verzamelt op het gebied van (militaire) luchtvaart kan terecht bij één van de 40 opgestelde tafels om uniformstukken, medailles, speldjes, insignes, boeken, affiches, foto's, stic kers, mouwemblemen, kaarten, post zegels en 2e-dag-enveloppen te ruilen. Zaterdagavond om 20.00 uur begint een filmvoorstelling. Verschillende films die betrekking hebben op de luchtvaart zullen dan worden getoond. De openingstijden van de tentoon stelling zijn: Zaterdag 5 november van 13.00 - 20.00 uur en Zondag 6 novem ber van 10.00 tot 18.00 uur. De toe gangsprijs is voor volwassenen 2,— en voor kinderen tot 14 jaar 1,— Iedereen die een kaartje koopt krijgt gratis een sticker. De ruilbeurs is zowel zaterdag als zondag geopend van 10.00- 18.00 uur. Entree 1.50. Bij de gemeentepoltie in Middelburg werden in het tijdvak van 19 tot en met 25 oktober jl. volgende voorwerpen aangegeven: - fietspompje; - toilettas met inhoud; - kabelslot; - diverse sleutels; - stalen hamer; - kinderjasje met rits; - blauwe kentekenplaat; - rieten mand met inhoud; - kindersokje en zxart T-shirt - portemonnee's met inhoud; - twee 10-rittenkaarten bus; - zilveren broche; - plastic tas met inhoud; - zwart mapje met autopapieren e.d.; - regenbroek. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden ver kregen bij het politiebureau, Achter de Houttuinen 10, op woensdagen van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. In hel Kuiperspoorttheater zal op za terdag 5 november a.s. de Delftse Dichtersgroep voor het voetlicht tre den met een poëzieprogramma. De groep is in 1976 opgericht en be staat uit 8 dichters. Zij brengen eikaars poëzie in combinatie met muziek, zang, gebaar, beweging en beeld. Tot nu toe zijn door de groep drie voor stellingen gegeven die bij het publiek erg goed in de smaak vielen. Het pro gramma, dat a.s. zaterdag zal worden gebracht biedt een afwisseling van ge dichten in een omlijsting van muziek of klank en teksten in een kabaret- of Individuele voordrachten zijn hierin als stille momenten opgenomen. In de pauze staat de bezoekers een poëtische versnapering te wachten. De voorstelling begint om 20.00 uur. Om toegang te verkrijgen betaalt men 6,-. C.J.P.- en C.O.P.-houders beta- In de Langeviele staan sinds enkele weken parkeermeters. Heeft u het al ge merkt? ïen 3,50. meinse Rijk. De adviesraad voor sport, jeugd en rekreatie in Middelburg houdt dinsdag 8 november a.s. een ver gadering, die om 19.30 uur be gint. Er zal worden vergadert in de raadszaal van het stadhuis. Het is een openbare vergadering; iedereen die belangstelling heeft kan deze vergadering als toehoorder bijwonen. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Notulen vergadering Advies raad S.J.R. d.d. 264-1977. 3. Besluitenlijsten vergaderingen Bestuurscommissie S.J.R. d.d. 25-1-1977 d.d. 23-2-1977 d.d. 29-3-1977 d.d. 26-4-1977 d.d. 7-6-1977 d.d. 28-6-1977 4. Mededelingen 5. Ingekomen stukken 6. Begroting 1978 7. Investeringsprogramma 1978-1982 8. Rondvraag 9. Sluiting I Door de Zeeuwse Volks Universiteit wordt op donderdag 3 november a.s. in gebouw De Schakel te Middelburg een lezing georganiseerd met als on derwerp "De beschavingsgeschiedenis van Noord-Afrika, aan de hand van haar Joodse, Romeinse en vroeg christelijke monumenten". De lezing wordt gehouden door mevrouw A. van Ravels-Classen, hist.art.drs. Zij zal haar voordracht toelichten door mid del van dia's. De aanvang van de le zing is om 20.00 uur. Voor Z.V.U.le den is de toegang gratis, niet-leden betalen 1,50. Als blijkt dat er vol doende belangstelling zal zijn. wil mevrouw Van Ravels als vervolg op haar voordracht, op een nog nader te bepalen datum, een tweede lezing houden in Middelburg over de ont wikkeling van de mozaïekkunst in de antieke en vroeg-Christelijke wereld, zowel in het West- als in het Oost-Ro- De immer actieve omroep voor zieken, bejaarden en behandicapten "Radio Walcheren" denkt aan uitbreiding van de radio-programma's in het Gasthuis in Middelburg en het Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis in Vlissingen. Zo wil men in het Middelburgse ziekenhuis ook gaan uitzenden op de vrijdagavond en in het Vlissingse ziekenhuis op de zaterdag middag. Om deze nieuwe uitzendingen te kunnen realiseren is het noodzakelijk nieuwe medewerkers aan te trekken. Dames en heren, die bereid zijn hun vrije tijd te besteden aan het verzorgen van ontspanning en informatie voor hun zieke, bejaarde of gehandicapte mede mens. Ook in de bestaande program ma's, zowel in de ziekenhuizen als in de bejaardentehuizen, is nog een aantal plaatsen vakant. Het programmapakket van de omroep is op dit moment al zeer uitgebreid. In het Rente v/a 8.1%. 1% afsluitprori- sie. 2 jaar vast. Bij 5 jaar vast is de rente: 8.25% of 8,5%. Op 120 maanden 10.000/ 142 15.000/ 204 25.000/ 333 30.000 400 40.000 534 Op 180 maanden 10.000/ III.- 20.000 209. 30.000 304.- 40.000/ 406 -r 50.000 507.- Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bemidd. financ. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg Gasthuis vinden wekelijks vier uitzen dingen plaats; in het Bethesda-St. Jo- sephziekenhuis kan men per week vijf maal naar de RAWA luisteren. De be woners van zes bejaardentehuizen - vijf in Middelburg en één in Vlissingen - kunnen ook regelmatig afstemmen op hun "eigen omroep". Naast genoemde activiteiten wordt, in samenwerking met de Contactcommissie voor Visueel Ge handicapten en de Nederlandse Blin denbibliotheek, meegewerkt aan de vervaardiging van het gesproken week blad "Ons Zeeland", een gesproken krant voor blinden, slechtzienden en anderen, die om wat voor reden dan ook geen boek of krant kunnen hanteren. Sinds kort kan men in het jongerencen trum "Open de Beuk" aan de Heren gracht weer eens iets heel anders doen dan tafeltennis, piek gooien of gewoon een biertje drinken. Elke vrijdag en za terdag worden er in het theehuis (twee trappen op, links door de klapdeuren) overheerlijke, diepgebruinde panne koeken gebakken, die tegen een zeer re delijke vergoeding, vakkundig op uw bord gedeponeerd worden. Een transistorradio, afgestemd op een populaire piraat zorgt verder voor de optimale sfeer welke kenmerkend is voor de in deze contreien zo schaarse pannekoekenhuisjes. Openingstijden vrijdags 18.30 - 21.00 uur. zaterdags 17.30 - 21.00 uur. Inhoud De inhoud van de programma's bestaat voornamelijk uit verzoekplaten, repor tages en kwissen en spelletjes. De ruim 100 vrijwillige medewerkers trachten in hun programma's voor elk wat wils te brengen. Gezien de overwegend posi tieve reacties van de zijde van de luiste raars slaagt men daar goed is. Vanzelfs prekend zijn er bij een radio-omroep diverse functies. Er zijn medewerkers voor de presentatie, voor de techniek en voor assistentiewerkzaamheden. Met dit laatste wordt bedoeld het ophalen van verzoekplaten, het brengen van luiste raars naar studio of kwisruimte etc. Bij het gesproken weekblad zijn bovendien redacteuren werkzaam. Eisen "Radio Walcheren" stelt vrij hoge eisen aan zijn medewerkers. Geen wonder ei genlijk, want continuïteit en kwaliteit moeten gewaarborgd zijn en blijven. Hel werk kost nogal wat vrije tijd en wordt belangeloos verricht. Ook op feestdagen dient men. bij toerbeurt, dienst te doen. De vaste uilzendingen vinden plaats in de avonduren en in het week-end ook overdag. Zo maar, zonder voor een gelijkwaardige vervanging te zorgen, wegblijven bij een programma is er echt niet bij. Nieuwe medewerkers worden zo goed mogelijk opgeleid en begeleid, en krijgen een proeftijd van 12 uitzendingen. Informatiebijeenkomst Wanneer na het lezen van het boven staande uw interesse voor het radio-om- roepwerk is gewekt, neem dan eens con tact op met de hoofdprogrammaleider van de omroep, de heer AJ. de Jonge, Reggestraat 1 in OostSouburg. Na 18.00 uur is hij telefonisch bereikbaar onder nummer (01184) - 61929. Zaterdagmid dag 5 november a.s. vindt in het Bethes da-St. Josephziekenhuis een informatie bijeenkomst plaats, waar door middel van een praatje, een film en een diaserie nadere informatie wordt verstrekt. U bent bij deze bijeenkomst, die om 1430 uur begint, van harte welkom. Graag even melden bij de receptie. Nog plezie riger, maar niet noodzakelijk, is het. wanneer u de hoofdprogrammaleider even op de hoogte stelt van uw komst. Ondanks het steeds groter wordende aanbod van vakantiewoningen, is de capaciteit in het hoogseizoen nog altijd te klein. De Rabobank wil u echter graag helpen tijdig de vakantiewoning van Uw keuze te bemachtigen. Stuur de coupon, in een enveloppe zonder postzegel, naar antwoordnummer 123 in Goes of lever hem in bij Uw plaatselijke Rabobank. U krijgt dan direct na verschijnen een berichtje van de Rabobank in Uw woonplaats dat Uw zomerprogramma gereed ligt. geld en goede raad I I Vroeg boeken betekent vroegtijdig uw keus bepalen. Als u deze coupon in een gesloten eveloppe stuurt naar antwoordnummer 123, Goes (zonder postzegel) of inlevert bij uw plaatselijke Rabobank, krijgt u. direkt na verschijning, een berichtje, dat uw reisgids klaar ligt. Adres Naam Woonplaats

de Faam | 1977 | | pagina 5