Bellinkstraat woonerf Gemeentelij ke in 1976 Culturele dienst EINDE WIJK VER WARMING DE LAATSTE BEVOLKINGS ONDERZOEK o0<^ NIEUWE AMBTENAAR VOORLICHTING KUIPERSPOORT THEATER GEVONDEN VOORWERPEN Z.V.U.-film TOOREN VLIEDTSCHOOL WORDT BEWAAKT OCTOBER-PROGRAMMA VER. V. HUISVROUWEN WIJKVERENIGING "KLARENBEEK" I.O. DEZE MAAND ZEEUWSE COLLECTE Woensdag 5 oktober 1977 F ¥j&&Oo&?A De Bellinkstraat. de straal waar zo'n 25 gerestaureerde panden staan is enkele dagen geleden een woonerf geworden. Er zijn wat bankjes geplaatst zodat nu aan alle wettelijke voorwaarden werd voldaan om daar de woonerfstatus te kunnen uitroepen. Voor de goede orde geven wij hieronder nog een over zichtje van de belangrijkste regels uit het reglement verkeersregels en ver keerstekens die betrekking hebben op woonerven. - Voetgangers mogen wegen die aangeduid zijn als woonerf, over de volle breedte gebruiken. - Bestuurders mogen binnen een woonerf niet sneller rijden dan stapvoets, - Bestuurders mogen binnen een woonerf voetgangers niet hinderen: om gekeerd mogen voetgangers aldaar de bestuurders niet onnodig in de voortgang hinderen. - Het bord "woonerf mag alleen worden geplaatst als is voldaan aan de door de minister gestelde minimumeisen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251. toestel 133. 9fc9|e9|c9ie9fcd|c9|c9fc9|cdic9|c^e»|cdic9f: Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben de heer A. J. de Jonge, thans werkzaam op het buro voorlichting van de ge meente Vlissingen, benoemd tot ambtenaar voorlichting van Middelburg. Hij zal de heer M. A. Mondeel opvolgen, die per 1 oktober j.l. als kommunikatiefunktionaris bij Hoechst Holland (vestiging Vlis singen) in dienst trad. De heer De Jonge zal. naar wordt verwacht, per 1 januari 1978 in Middelburg beginnen. Zowel de ruimten in de Middelburgse Schouwburg als die in de Concert- en Gehoorzaal worden steeds vaker ge bruikt. Dat blijkt uit het onlangs ver schenen jaarverslag van de Gemeen telijke Culturele Dienst van Middel burg over het jaar 1976. In de inleiding wordt gezegd dat 1976 vooral een jaar is geweest waarin de nadruk van de werkzaamheden van die dienst kwam te liggen op het inhalen van achter standen en de begeleiding van evene menten in de Schouwburg, de Con cert- en Gehoorzaal, de Vleeshal en het openluchttheater Toorcnvliedt. Er werd uiteraard aan beleid gedaan maar het was, wanneer we het jaar verslag goed begrijpen, echt een "doe-jaar". In de Schouwburg vonden in 1976 360 verhuringen plaats. Deze kunnen als volgt worden uitgesplitst: 140 maal grote zaal (hierin begrepen 36 verhuringen ten behoeve van repe titie voor uitvoeringen). 8 maal bo- venfoyer. 24 maal halve bovenfoyer. 134 maal halve bovenfoyer ten be hoeve van bridge-avonden. 30 maal beneden foyer. 16 maal restaurantzaal en 4 maal gehele akkommodatie ten behoeve van kongressen. Zoals gezegd nam de verhuur van de Schouwburg- akkommodatie ten opzichte van 1975 weer belangrijk toe. Dat drukkere ge bruik is mede te danken aan de wijze waarop de Culturele Dienst en de be heerder van de horeca-sector samens pelen. In 1976 kon een nieuwe ge luidsinstallatie worden aangeschaft, konden nieuwe gordijnen worden ge kocht en werd het binnen- en buiten schilderwerk uitgevoerd. Men zegt te Het aanbouwsel aan een van de drie torenflats in Middelburg-Zuid (Ma- gistraatwijk) is het enige buiten zicht bare teken, dat de wijkverwarming in die wijk heeft plaatsgemaakt voor in dividuele verwarming en blokverwar- ming. De wijkverwarming heeft sinds 1964 dienst gedaan. Omdat het contract voor de levering van .gas afliep en omdat bij een nieuw contract geen gebruik meer zou kunnen worden ge maakt van de voordeliger industrie- prijs (dus hogere gasprijs) moest tot de opheffing van de wijkverwarming worden besloten. Er was nog een re den om tot die wijziging over te gaan. De wijkverwarming zou hogere on derhoudskosten met zich brengen' zo dat het totaal voor de bewoners duur der zou worden. In september 1976 stelde het college van burgemeester en wethouders een stuurgroep in. die die toch niet geringe operatie in goede banen moest leiden. In die groep waven vertegenwoordi gers opgenomen van de instanties die de woningen, die op de wijkverwar ming waren aangesloten beheren, te weten de Woningbouwvereniging Middelburg. Firma J. Don en Make laarskantoor Rouw. De Bruijn en Tak en gemeentebedrijven. In totaal werden in 900 huizen indivi duele verwarmingsinstallaties aange bracht. terwijl voor 418 woningen (o.a. de fiats) blokverwarming werd inge steld. In de ongeveer 900 woningen moest heel wat gebeuren. Er kwam een ketel op.de bovenverdieping en er moesten 3 leidingen worden getrokken. Dat gaf aan de bewoners de nodige overlast. Volgens vertegenwoordigers van de stuurgroep is de medewerking van de bewoners zeer goed geweest, zodat het werk. dat in de tweede week van ja nuari 1977 begon, tijdig voor het nieuwe stookseizoen en wel op 9 sep tember j.l. kon worden voltooid. Het mag een unieke zaak genoemd worden, dat dit werk werd uitgevoerd door drie installatiebedrijven. Dankzij een goede organisatie liep het alle maal zeer naar wens. De eigenaren van de woningen inves teerden gezamenlijk bijna 3 miljoen gulden voor deze ombouw. Het centrale ketelhuis werd van bin nen ontmanteld. De ketels konden worden verkocht aan landbouwbe drijven. In het ketelhuis heeft de post duivenvereniging Zeelandia nu een clublokaal gevestigd. DANK. De begeleidende stuurgroep "Zegt de bewoners hartelijk dank voor hun medewerking en zij vertrouwt, dat de individuele installaties naar tevreden heid zullen funktioneren. Op de foto: Het ketelhuis voor o.a. de torenflats. De schoorsteen is vanaf de grond gemeten 35 meter hoog. vrezen dat regelmatige storingen in de verlichtingsarmaturen en lekkages in het c.v.-systeem het nodig zal maken dat weer belangrijke aanslagen op het onderhoudsfonds gepleegd zullen moeten worden. Concert- en Gehoorzaal. Een gedeelte uit het verslag: "Steeds meer verenigingen en instellingen vonden de weg naar de Concert- en Gehoorzaal. Dit blijkt niet alleen uit de toename van het aantal incidentele verhuringen maar eveneens uil het verhoogde gebruik van de Concert- zaalakkommodatic door vaste huur ders. Het aantal incidentele verhurin gen bedroeg 156. volgens onderstaan de specificatie: 35 maal grote zaal (hierin begrepen 3 generale repetities t.b.v. uitvoeringen), 1 maal foyer. 20 maal kleine zaal, 39 maal zaal I, 15 x zaal II, 29 x zaal Verwerijstraat. 13 x solisten-/ In het Kuiperspoorttheaterzullenop8 oktober a.s. door de kindertheater-, groep "Deurtje open, deurtje dicht" twee voorstellingen worden gegeven van het nieuwe stuk "Het ei". Korte inhoud: Koningin Sandrina is weg! Iedereen zoekt, maar ze is en blijft weg. O wat is Koning Bol ver drietigbovendien heeft hij ook nog de hik. En wat zou dat reusachtige ei te betekenen hebben dat door de heks is getoverd? We moeten maar weer aan alle kinderen gaan vragen of ze ons willen komen helpen. Deze voorstellingen worden uitge bracht door de nieuwe Stichting Theater Middelburg (ontstaan door de fusie van de drie toneelgroepen in Middelburg). Aanvang 14 en 16 uur. Toegang 2,-. Volwassenen 3.-. Bij de gemeentepolitie van Middel burg werd in het tijdvak van 22 t/m 27 september 1977 aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: - 1 dameshandschoen; - ceintuur; - shagetui; - portemonnee met inhoud; - doosje pillen; - 1 trouwring; - sportbroek en sportschoenen; - verzekeringsplaatje bromfiets; - 10 tons autokrik: - fototoestel, pockelmodel in zwart hoesje; - kinderportemonneetje zonder in houd; - 1 blokfluit: - 1 elektronenfiitser: - een wetenschappelijk boek in linnen kaft; - zilveren schakelarmband; - legerjas. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden verkregen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. Middel burg op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. De Middelburgse Schouwburg krijgt het steeds drukker. dirigentenkamer, 4 x gehele akkom modatie t.b.v. examens. Vaste gebruikers van ruimten van de concert- en gehoorzaal zijn de E.H.B.O., het Middelburgs Muziek korps, de Gemeente der Christenen en de Nederlands Hervormde Kerk. de Weight Watchers, het Jeugdkorps van het Middelburgs Muziekkorps en de Bouwbond N.V.V., de Dansschool Janvier, Middelburgs Mannenkoor, de Koninklijke Zangvereniging "Tol Oefening en Uitspanning", het Zeeuws Orkest en het Zeeuws Jeugd Orkest. Toorenvliedt. Door de Gemeentelijke Culturele Dienst werden in 1976 in het open lucht theater Toorenvliedt evenemen ten georganiseerd met name voor de kinderen. Er werden 5 voorstellingen gegeven welke door 4.522 kinderen en volwassenen werden bijgewoond. Vleeshal. In 1976 werden in de Vleeshal 13 ten toonstellingen georganiseerd. Door de Gemeentelijke Culturele Dienst wer den 6 exposities ingericht. Die 6 ex posities werden bezocht door in totaal 9.511 personen. Voorts organiseerde de Gemeentelijke Culturele Dienst de traditionele zomeravond beiaardcon certen en was de dienst ook bij allerlei andere culturele zaken betrokken. De aankondiging boven de foto betekent natuurlijk niet dat de gemeentelijke voorlichtingsrubriek gaat verdwijnen. Dat "De laatste" heeft betrekking op het feit, dat hel de laatste keer is dat ondergetekende deze rubriek mag samenstellen. Op 23januari [969 werd in "De Faam een voorzichtig begin gemaakt met gemeentelijke voorlichting, speciaal gericht op de eigen inwo ners. Zeven en een halfjaar geleden bestond de rubriek uil één kolommetje. Het is allemaal wat gegroeid, zodat de laatste jaren vaak een komplete pagina wordt gevuld met gemeentelijk nieuws. Van deze gelegenheid maak ik graag gebruik alle lezers en lezeressen te bedanken voor hun aandacht. Ook degenen, die al dan niet regelmatig met copy kwamen aandragen zeg ik dank. Daartoe reken ik niet alleen "mensen van buiten maar natuurlijk ook de collega 's van de gemeentelijke diensten, bedrijven en kantoren. Graag hoop ik dal deze rubriek er toe heeft bijgedra gen dat de inwoners van Middelburg op de hoogte werden gesteld van allerlei ontwikkelingen in de gemeente. Van deze gelegenheid maak ik ook graag gebruik een ieder met wie ik als- ambtenaar voorlichting kontakten mocht onderhouden dank te zeggen voor de prettige en vaak ook vriendschappelijke wijze waarop die relaties konden worden onderhouden. Ik wens iedereen het allerbeste toe. Middelburg, 30 september 1977. M.A. (Kien) Mondeel. De gemeente Middelburg organiseert in samenwerking met de Stichting het Zeeuwse Kruis wederom een perio diek bevolkingsonderzoek op longaf wijkingen. Alle inwoners van de ge meente Middelburg van 30 jaar en ouder kunnen op vrijwillige basis aan dit onderzoek deelnemen. Het belang van het onderzoek is, dat eventuele afwijkingen in een vroeg stadium kunnen worden ontdekt. In overleg met de Middelburgse hui sartsen wordt aan het longonderzoek een urine-onderzoek verbonden. De urine wordt onderzocht op de moge lijke aanwezigheid van suiker. Voor het onderzoek dat loopt van 5 oktober tot 3 november a.s. worden alle inwo ners vanaf 30 jaar uitgenodigd. De oproep krijgt men een week vóór de datum van het onderzoek in de bus. Op die uitnodiging worden nog nade re bijzonderheden verstrekt. De deel- nemers(sters) wordt een bedrag van 5,— gevraagd. Het onderzoek vindt plaats in de vol gende wijken en in de daarbij vermel de gebouwen: St. Laurens: in het wijkgebouw. van Citterstraat 64. woensdag 5 oktober: 13.30-16.30 uur en 18.30-20.00 uur. Nieuw- en St. Joosland: in het Dorps huis, Veerstraat 2, telefoon 01182-1557. donderdag 6 oktober: 13.30-16.30 uur en 18.30-20.00 uur. Magistraatwijk, Dauwendaele en Groot-Industrieterrein: in het ont moetingscentrum. VKRIJLAND- STRAAT MAANDAG OKTOBER: 13.30-16.30 uur en 18.30-21.00 uur. dinsdag 11 oktober: 9.00-12.00 uur, 13.30-16.30 uur cn 18.30-20.45 uur. woensdag 12 oktober: 13.30-16.30 uur en 18.30-21.00 "Uur. donderdag 13 oktober: 9.00-12.00 uur, 13.30-16.30 uur en 18.30-20.45 uur. Centrum, Griffioen I en II, Kiaren- beek, Nieuw-Middelburg e.o., in het Jacob Roggcvcenhuis. ingang Ger- brandylaan, maandag 17 oktober; 13.30-16.30 uur en 18.30-20.30 uur. dinsdag 18 oktober: 9.00-12.00 uur, 13.30-16.30 uur en l8.30-20.3a uur. woensdag 19 oktober: 13.30-16.30 uur en 18.30-20.30 uur. donderdag 20 oktober: 9.00-12.00 uur. 13.30-16.30 uur en 18.30-20.30 uur. vrijdag 21 oktober: 9.00-12.00 uur en 13.30-16.30 uur. maandag 24 oktober: 13.30-16.30 uur en 18.30-20.30 uur. dinsdag 25 oktober: idem en idem woensdag 26 oktober: idem en idem donderdag 27 oktober: idem en idem Stromenwijk I en II, 't Zand: in het Wijkgebouw "De Vergulde Baars" van de wijkvereniging "t Zand. Baars- jesstraal 42. maandag 31 oktober: 13.30-16.30 en 18.00-21.15 uur. dinsdag I november: 9.00-12.00 uur. 13.30-f6.30 uur. woensdag 2 november: 9.00-12.00 uur. 13.30-16.30 uur en 18.00-21.15 uur. donderdag 3 november: 9.00-12.00 uur. 13.30-16.30 uur en 18.00-21.15 De Z.V.U. organiseert op woensdag 12 oktober a.s. (volgende week woensdag dus), aanvang 20.00 uur in het Mid delburgse City-theater aan de Lange Delft weer een filmavond, die door iedereen kan worden bezocht. Gedraaid wordt de film "The roman tic English woman" met Glenda Jackson. Michael Caine cn Helmut Berger. De regie is in handen van J. Losey. Glenda Jackson beheerst deze aller minst romantische film van regisseur Joseph Losey, waarin het ook gaat om de schrille zelfspot van het mannelijke slachtoffer (Michael Caine). DKE ZICH PRIMA ALS GIGOLO GEDRAGENDE Helmut Berger zet zijn louche personage geheid neer en het aanvechtbare slot levert voldoende voer voor discussie. De Toorenvlicdtschooï waarin de voortgezette opleiding van de Stichting Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden is gevestigd, wordt vanaf I oktober 1977 door Buijs bewakings- en nachtveilig heidsdienst intensief bewaakt. Daarbij wordt gebruik gemaakü van een speciaal opgeleide poli tiehond. Het bestuur van de genoemde Stichting heeft tot deze maatregel besloten omdat in korte tijd voor de vierde maal een poging tot brandstichting in de Tooren- vliedtschool heeft plaatsgevon den. V» VIUV1I, UUl Uil VIIV VIU Ull^v VVI U :.y l J.w l .vu UUI v»n \jy /.UIWIUU^^II uui. I I uui vil I U.VU *-».!-/ door drie installatiebedrijven. Dankzij if '"^C11 WllÉifil' "jiiV i I nlflfiMMi van 19.00-20.00 uur. STRAAT/! uur. Het programma van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Middelburg ziel er voor oktober als volgt uit: Dinsdag 4 oktober 9.30 uur in 't Luifelt- je. Stationsstraat, zal de heer Begeer van Tuincentrum Dekker een lezing houden over het klaarmaken van onze tuin voor de winter. Woensdag 12 oktober om 10.00 uur in de "Twee Compagnieën". Loskade 1. De heer G.A. de Kok. hoofdredacteur van de P.Z.C. zal spreken over "Hoe komt een krant tot stand". Dinsdag 25 oktober om 20.00 uur in 't Zuiderbaken. Rentmeesterlaan 245. zal een voorlichtingsavond worden gegeven door de Ned. Hartstichting onder des kundige leiding van een diëtiste over cholesterol-verlagende maal tijdenbereiding. Echtgenoten en intro-, ducé's hartelijk welkom. De kosten van de ingrediënten voor het klaarmaken van koude hapjes zullen ongeveer 2.- per persoon bedragen. Opgave vóór 21 oktober a.s. bij Joke Sedee. tel. 27748. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secretariaat. Noord- bolwerk 11. tel. 12439. Sinds enige tijd treft een aantal bewoners van het Middelburgse stadsdeel Klaren- beek voorbereidingen om een wijkver eniging op te richten. Begin september was er op uitnodiging van enige initia tiefnemers in de Christelijke LTS een bijeenkomst; meer dan 50 mensen had den aan de oproep gehoor gegeven. De opbouwwerker, de heer J. Frank, van de Welzijnsraad was ook uitgeno digd om iets over opbouwwerk en de taak van de Welzijnsraad te vertellen. Het doel van deze eerste vergadering was: peilen of er bij de bewoners be hoefte bestaat aan een wijkvereniging en het inventariseren van voorstellen cn problemen uit de wijk. Voor het behar tigen van de belangen in de wijk met de gemeentelijke instanties is de wijkver eniging het onmisbare orgaan. Lettend op de positieve reakties, die zo wel de gemeenschappelijke belangen behartiging betreffen alsook de behoef te aan het organiseren van de ontspan ning en allerlei andere aktiviteiten in de wijk. vond een ieder het wenselijk om een wijkvereniging op te richten. Een werkgroep van 5 personen kreeg de opdracht om een ontwerp te maken voor de statuten en het huishoudelijk regle ment. Wanneer deze werkgroep daar mee gereed is. wordt er opnieuw een vergadering uitgeschreven voor alle wijkbewoners om deze statuten en dit huishoudelijk reglement kritisch te be kijken en ook om een bestuur uit hun midden te kiezen. Graag wil de werkgroep reeds nu een beroep doen op wijkbewoners om plan nen lot enige aktiviteiten in onderling overleg uit te werken, b.v. Sint Niko- laasfeest, woonerfsituatie etc. Kontaktadressen: Aad Goedhart, Laan der Commando's 8. tel. 26025; Frans Klep. J. Postkwartier 19. tel. 15788; Ton Sondermeyer, K. Rietbergkwartier 41. tel. 14359; Janny Vermeule, Klaren- beeklaan 1. tel. 36315; Addie Vleugel, T. Brandsmakwarl5749tier 39. tel. John Frank. Welzijnsraad. Dam 59. lel. 13991. Traditiegetrouw houdt de Zeeuwse Vrouwenraad in samenwerking met de Stichting Zeeland in de gehele provincie deze maand weer de jaarlijkse collecte. De opbrengst, die in 1976 ruim 64.000. - bedroeg, is voor velerlei doeleinden bestemd. Van de opbrengst in de betrokken ge meenten komt 18% beschikbaar voor plaatselijke projecten. Het resterende bedrag wordt grotendeels besteed aan vakantieweken voor ruim 200 minder- valide bejaarden. Ook wordt een bij drage gegeven in de kosten van een va- kantic voor ongeveer 60 Zeeuwse blin den. Voorts worden bijdragen toege kend aan peuterspeelzalen voor de aan schaf van spelmateriaal. Ongeveer J' 12.500,— wordt aan het Anjerfonds Zeeland afgedragen ten be hoeve van culturele doeleinden. Teza men met een belangrijk bedrag dat het Prins Bernhard Fonds jaarlijks aan Zeeland toedeelt uit landelijke acties worden subsidies verleend aan onder meer muziekverenigingen, amateurto neel. dorpshuizen, volksdansgroepen, musea en ook jeugdwerk. Belangeloze medewerking van de Zeeuwse vrouwenorganisaties en andere verenigingen garandeert een maximaal gebruik van de ingezamelde gelden. Geeft dus met gulle hand!

de Faam | 1977 | | pagina 5