I Regeling tegen misbruik reha- I bilitatie- en restauratiesubsidies KASTEEL TER HOOGE 'Jeugd en Muziek actief in het nieuwe seizoen" Bevolkingsonderzoek RATTEN GEZIEN? BEL DE GEMEENTE!! GEVONDEN VOORWERPEN MARITIEM V OORLICHTINGS PROJEKT <V LANGEVIELE BUITENBRUG PROJEKT HUIZEN DOKUMENTATIE HUIS VAN BEWARING VERKEERS MAATREGEL Concerten, voorstellingen en beeldende kunst Woensdag 28 september 1977 F IE HYPOTHEEK 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 Middelburg heeft als een van de eerste gemeenten in Nederland een regeling in het leven geroepen om misbruik van door de gemeente verstrekte restauratie- en rehabilitatiesubsidies tegen te gaan. Eind vorig jaar stelde de gemeenteraad van Middelburg de "Waarborgen voor een juiste bestemming van gemeente lijke rehabilitatie- en restauratiesubsidies" vast. Een mondvol. Een vrij inge wikkelde regeling ook. waarop hieronder wat nader wordt ingegaan. Er moet eerst een streep gezet worden onder het woord "gemeentelijke", want verder kan de regeling niet gaan. Een gemeente kan moeilijk overgaan tot het even tueel terugvorderen van door het rijk of de provincie gegeven subsidies. Restaureren Een persoon die een huis. dat op de monumentenlijst staat koopt en het laat restaureren, kan in de (hoge) kos ten die daaraan zijn verbonden be langrijke subsidies krijgen. M DE VERNIEUWING VAN BINNEN STEDEN TE STIMULEREN EN OM WAARDEVOLLE PANDEN VOOR VERVAL EN VERDWIJ NEN TE BEHOUDEN WERDEN ER N.L. REGELINGEN GE MAAKT. VOLGENS WELKE MEN VAN HET RIJK. DE PROVINCIE EN DE GEMEENTE FINANCIële bijdragen kan krijgen. Op die manier kan men tegen aantrekkelijk financiële voorwaarden in het bezit van een monumentaal pand(je) komen. Bovendien kan men het huis laten voorzien van een goede keuken, een centrale verwarming en een douche of badkamer. Die gemak ken zijn in deze tijd gemeengoed ge worden. Waardestijging Nu is het erg goed mogelijk, dat dat huis. waarvan men b.v. voor 175.000.— eigenaar is geworden (de werkelijke kosten kunnen wel 350.000.— zijn) snel in waarde stijgt. Het wonen in de binnenstad is popu lair geworden nietwaar. Na verloop van enkele jaren kan de waarde van het pand gestegen zijn tot zeg maar 250.000.— Die stijring in waarde is natuurlijk niet allemaal winst, want het geld neemt in waarde af. Maar toch zou bij verkoop van het pand tegen die prijs een leuke winst ge maakt kunnen worden. En die winst kan men bij verkoop maken doordal uil de belastingopbrengsten een (link bedrag aan subsidie werd verleend. De gemeenteraad vond dat daaraan iets moest worden gedaan. En dat is nu gebeurd door het vaststellen van de meergenoemde regeling. Waarborgen Om te bereiken dat de toegekende ge- Bij dc gemeentepolitie van Middel burg werd in hel tijdvak van 14 t/m 21 september 1977 aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: - plastic las met inhoud - diverse sleutels: - fototoestel: - poriemonnee's met of zonder in houd: - hondenriem: - zwarte dameshandtas met inhoud: - fietstas met inhoud: - regenbroek, regenjas en trainings- jack: - jute zak met inhoud: - babyschoentje: - broche: - zakmes: - 2 plastic zakken met inhoud: - kinderschopje en plastic emmertje: - gymbroekje: - dameshorloge: - pakje met kindertruitje: - siervelg: - compressor: - trompet in koffer: - zwart vest: - zilveren kettinkje: - zilveren armbandje: - eurocheque-betaalpas. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden ver kregen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen 10. in Middelburg, op woensdagen van 15.00 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 - 20.00 uur. meentelijke subsidies een juiste be stemming krijgen zijn onder meer de volgende waarborgen in het leven ge roepen. - Als de eigenaar het met subsidie van de gemeente gerestaureerde en gere habiliteerde pand binnen tien jaar na het uitbetalen van de subsWie ver koopt. is hij verplicht de subsidie ge deeltelijk terug te betalen als de ma ximaal toelaatbare verkoopprijs wordt overschreden. - En welke is die maximaal toelaatbare verkoopprijs? Dat is de door de ge meente getaxeerde waarde van het pand vóór de rehabilitatie, vermeer derd met de koscn van de rehabilita tie. die de eigenaar zelf heeft'moeten betalen. De uitkomst van de optelsom van die twee bedragen wordt per jaar verhoogd met het percentage waar mede de bouwkosten in dat jaar zijn gestegen. - Het bedrag dat door de gemeente teveel aan subsidie is betaald wordt verkregen door de prijs waarvoor het pand wordt verkocht te verminderen met het bedrag van de maximaal toe laatbare verkoopprijs (bedrag taxatie voor verbetering pand. plus voor re kening van de eigenaar gebleven re- habilitatiekosten). - De verkoper moet nu een bedrag te rugbetalen gelijk aan een bepaald deel van de door de gemeente teveel be taalde subsidie (zie het vorige punt). Zijn er vijfjaar na uitbetaling van de subsidie verstreken, dan moet men de helft terug betalen. Zijn zeven jaren verstreken dan nog 3/ 10 gedeelte van de door de gemeente teveel betaalde subsidie. - In bijzondere gevallen kunnen bur gemeester en wethouders ontheffing verlenen van de plicht tot terugbetalin - Betrokkenen kunnen tegen besluiten die op deze regeling berusten in be roep gaan bij de gemeenteraad. Het bovenstaande vormt geen volledig uittreksel van alle voorwaarden. Ge tracht is een beeld te geven van de in het leven geroepen waarborgen. ln het gebouw van de Middelbare school voor Scheepswerktuigkundi- gen "De Wellinge". Kruisweg 2 te Middelburg, wordt van maandag 3 tot en met vrijdag 14 oktober a.s. een maritiem voorlichtingsproject georga niseerd. De bedoeling is leerlingen van het Voortgezet Onderwijs kennis te laten maken met allerlei maritieme zaken, zoals de zeescheepvaart, de scheepsbouw, de offshore-industrie en de Koninklijke Marine. De tentoon stelling toont vele aspecten van koop vaardij. scheepsbouw, visserij, loods wezen. kustverlichting. betonning. be- bakening. reddingswezen enz. Deze tentoonstelling en wat daarbij behoort kan worden bezocht door groepen leerlingen. Er is ook een dag voor schooldecanen. Open avond Op maandag 10 oober a.s. van 19.00 tot 22.00 uur is de tentoon stelling geopend voor iedereen die be langstelling heeft. Restaureren met subsidiesaarborgen. Hier op dc hoeken van de Turfkaai en de Houtkaai met de Herenstraat. De gemeente Middelburg organiseert in samenwerking met de Stichting het Zeeuwse Kruis wederom een periodiek bevolkingsonderzoek op longafwijkin gen. Alle inwoners van de gemeente Middelburg van 30 jaar en ouder kunnen op vrijwillige basis aan dit onderzoek deelnemen. Het belang van het onder zoek is, dat eventuele afwijkingen in een vroeg stadium kunnen worden ont dekt. In overleg met de Middelburgse huisartsen wordt aan het longonderzoek een urine-onderzoek verbonden. De urine wordt onderzocht op de mogelijke aanwezigheid van eiwitten en suiker. Voor het onderzoek, dat loopt van 5 oktober tot 3 november a.s. worden alle inwoners vanaf 30 jaar uitgenodigd. De oproep krijgt men ongeveer een week vóór de datum van het onderzoek in de bus. Op die uitnodiging worden nog nadere bijzonderheden verstrekt. Aan de deelnemers wordt voor dit onderzoek een bijdrage van 5.- gevraagd. Het onderzoek vindt plaats in de volgende wijken en in de daarbij vermelde gebou- St. Laurens: in hel wijkgebouw. van Citterstraat 64. Woensdag 5 oktober: 14.30- 16.30 uur en 18.30 20.00 uur. Nieuw en Sint Joosland: in het dorps huis. Veerstraat 2. Donderdag 6 oktober: 13.30 - 16-30 uur en 18.30 20.00 uur. Magistraatwijk. Dauwendaele en Groot Industrieterrein: in het Ont moetingscentrum. Vrijlandstraal 51. Maandag lOoktober: 13.30- 16.30 uur en 18.30 - 20.30 uur. Dinsdag 11 oktober: idem Woensdag 12 oktober: idem Donderdag 13 oktober: idem Centrun, Griffioen I en II. Klaren- beek. NieuwMiddelburg e.o.: In het Jacob Roggeveenhuis. ingang Ger- brandylaan. Noordsingel 106. Maandag 17 oktober: f3.30- 16.30 uur en 18.30 20.30 uur. Dinsdag 18 oktober: idem Woensdag 19 oktober: idem Donderdag 20 oktober: idem Vrijdag 21 oktober: 9.00- 12.00 uur en 13.30 15.30 uur. Maandag 24 oktober: 13.30- 16.30 uur en 18.30 20.30 uur. Dinsdag 25 oktober: idem Woensdag 26 oktober: idem Donderdag 27 oktober ïdem Stromenwijk I en II. 't Zand.: in het Wijkgebouw "De Vergulde Baars" v.d. Wijkvereniging 't Zand. Baarsjes- straal 42. Maandag3l oktober: 13.3! - 16-30 uur en 18.00 20.45 uur. Dinsdag 1 november: 13.30 - 16.30 uur. Woensdag 2 november: 13.30 - 16-30 uur en 18.00 20.45 uur. Donderdag 3 november: idem. Sinds enkele weken heeft Kasteel "Ter Hooge" aan de Koudekerkseweg een nieuwe "kasteelheer" (de heer L. van Ham) en een nieuw naambord. Vrijdag 16 september jl. onthulde burgemeester PA. Wolters dit naambord met het opschrift "Kasteel Ter Hooge Hostellerie". De hostellerie is een onderdeel van Grand Hotel Britannia in Vlissingen. Hel bestaat uit een restaurant, een bar. 10 slaapkamers, een slaapzaal, een receptiezaal en 2 vergaderzalen. "Ter Hooge" werd gebouwd in 1230 en is één van de oudste buitenplaatsen van Walcheren. Het is omgeven door veel natuurschoon. Al met al dus een fijne omgeving vooreen ontspannen verblijf. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251. toestel 133. Het is misschien nog wat vroeg om de aandacht te vragen voor de bruine rat. De zogenaamde "Bruinc-rat-aktie" wordt nl. veelal in de maand januari gehouden. Maar indachtig het gezeg de beter te vroeg dan te laat (of is dat geen gezegde?) hieronder toch wat lectuur over die bruine rat. waar we toch erg voorzichtig mee moeten we zen. Die rat kan nl. diverse ziektekie men overbrengen en daarom moet ze worden bestreden. De vermelde aktie wordt niet gehouden omdat er ralten- plagen zijn of worden verwacht, maar om te voorkomen dat deze zullen ont staan. Soms geen toeval Het aanwezig zijn van ratten in een woning of bedrijf kan buiten toedoen van de gebruiker optreden. Dit wordt dan veroorzaakt, doordat bij voor beeld een rioojaansluiting verzakt is door "verwering" of grondverzakkin gen. Andere ingangen worden ge vormd door te grote doorvoeropenin- gen van leidingen of de ventilatieope ningen in de spouwmuur, welke niet groter of breder mogen zijn dan cm. Dergelijke openingen verschaffen bruine ratten locgang tot huis en be drijf. Deze bouwtechnische gebreken behoeven niet te blijven bestaan, daar voor het (laten) herstellen altijd wel De Langeviele Buitcnbrug is een be langrijke toegangspoort tot het cen trum van de stad. Deze brug is echter' vrij smal. Automobilisten en fietsers moeten de ruimte delen en voor auto mobilisten is dat blijkbaar niet zo eenvoudig. De heer C. Sinke uit de Baarsjesstraat heeft over die situatie een brief geschreven. Hij stelt, dat dc fietsers vaak uitwijken naar het voet pad om daarover verder te lopen naar de stoplichten bij de tangent. Maar als je dat doet. zo schrijft de heer Sinke. hinder je de voetgangers. Daarom stelde hij voor om het voetpad aan beide kanten met 20 cm. te versmal len. waardoor er meer ruimte voor de fietsers zou komen. Het voetpad zou dan volgens de heer Sinke nog breed genoeg zijn voor voetgangers en moe ders en vaders met kinderwagens. De technische ambtenaren van gemeen tewerken hebben deze zaak nader be keken. Zij zijn tot de slotsom geko men. dat het geen ^aanbeveling ver dient om hel voetpad op de Lange viele Buitenbrug te versmallen. Het trottoir is maar 1.20 meter breed en elke versmalling moet worden ver worpen. Voorts wordt in het advies opgemerkt, dat de fietsers niet hoeven af te stappen om hun weg over het trottoir met de fiets aan de hand te s vervolgen. Zij kunnen tussen de auto's slaande wachten tot het stoplicht op groen springt. Met het oog hierop heeft men de groen fase voor de fiet sers gaande naar dc Zandstraat ver lengd. Bovendien zal de zogenaamde suggestiestrook op de brug verder worden doorgetrokken, zodat de au tomobilisten kunnen zien dat ook de fietsers recht hebben op een plaats op de brug. een oplossing gevonden kan worden. Het is géén toeval dat ratten op het toneel verschijnen, waar slordig wordt omgesprongen met eetbare waar. Het voeren van vogels, met halve of hele broden, blijkt meestal "wat overvloe dig" te zijn. I11 de praktijk blijven deze "stukjes" brood gedurende de nacht liggen als voer voor ratten. Ideale omstandigheden Als bruine ratten, die in de winter va nuit het veld wegens gebrek aan voedsel naar woonkernen en behui zingen trekken, dergelijke ideale om standigheden vinden, zullen zij zich weldra ter plekke vestigen. Nestelge legenheden vinden de dieren bijna overal en een paartje goed doorvoede ratten zal dan gauw zo'n 200 a 300 nakomelingen in een jaar opleveren. De aanwezigheid van ratten nabij be huizingen is altijd ongewenst, omdat de dieren dragers van ziektekiemen, en derhalve verspreiders van een aan tal besmettelijke ziekten zijn. als b.v. ziekte van Weil, paratyfus, varkens pest. etc. Zij moeten daar dus bestre den worden. Bovendien kunnen zij door knagerij en vreterij aanzienlijke schade aanrichten. Nogmaals. Ratten gezien? Die moeten bestreden «orden. Bel gemeentewerken (27751). De des kundige gemeentelijke ongediertebe- strijder kan adviseren betreffende de te nemen weringsmaatregelen en heeft voldoende kennis omtrent de benodig de bestrijdingsmiddelen en de werking daarvan. zaterdagen van 19.00 - 20.00 uur. langstelling tieett. mm—4 de brug. informatie. Het projekt huisnamen en dokumen- tatie van huizen te Middelburg, opge zet door de werkgroep historie en ar cheologie van het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, vordert goed. Men is eind 1976 gestart en thans werkt een 20-tal vrijwilligers aan dit projekt. dal uit "veldwerk" (het onderzoeken van oude huizen) en ar chiefwerk (het verzamelen van gege vens uil archieven op het bureau van het Rijksarchief) bestaat. Deze histo rische en bouwkundige gegevens kun nen voor restauraties, sociale geschie denis enz. van groot belang zijn. De werkgroep verwacht, dat het projekt nog wel enige jaren kan duren. Er be staat nog steeds behoefte aan mede werkers en medewerksters. Heeft u interesse en voldoende tijd (bij voor keur overdag) voor dit op vrijwillige basis te verrichten en onbetaalde werk. neemt u dan konlakt op met de koördinator van het projek-t. de heer P W. Sijnke. gemeentearchief. Lange Noordstraat 19. telefoon 26251 (toe stel 254). Hij verstrekt u graag nadere informatie. Een raag die vaak wordt gesteld: "Wat gaal er toch met het huis van bewaring gebeuren?" Voor diegenen, die niet zo bekend zijn in Middelburg even de volgende informatie. Het huis van bewa ring is het grote gebouw, dat men ziet wanneer men uit de richting van de zuidelijke stadswijken over de Sehroeburg ri|dt liet gaat gedeeltelijk schuil achter een muur. Vanaf de Nieuwe Haven heeft men een duidelijker uitzicht op dat grote, slechts voor een klein gedeelte in gebruik zijnde gebouw. Ja. wat gaat ermee ge beuren? Diverse burgers hebben al voorstellen gedaan voor een toekomstige bestemming. "Maak er een garage van", zo schreef onlangs iemand aan de burge meester. Op de meer gestelde vraag kan de gemeente geen ant woord geven, want hel gebouw is eigendom van het Ministerie van Justitie. De gemeente heeft con tact met dat ministerie opgeno men 0111 te informeren wat de plannen zijn. I it het antwoord bleek, dat het Ministerie van Jus titie hel gebouw voorlopig nog niet wil afstoten. '1 Is jammer, maar het is echt nog niet mogelijk een goed antwoord te geven op de vraag wat er met het huis van be waring gaat gebeuren. Girsesland De bewoner van het pand Girsesland 80. die zelf een een motorvoertuig be stuurt. kan zich vrijwel alleen met een auto verplaatsen. In verband hierme de heeft hij gevraagd een speciaal voor hem gereserveerde parkeerplaats voor zijn huis te mogen hebben. Burge meester en wethouders hebben beslo ten aan dat verzoek te voldoen, ("oor het genoemde huis zal een speciaal parkeervak worden aangebracht met daarbij een bord. waaruit blijkt, dat dat vak alleen door de bewoner van Girsesland 80 mag worden gebruikt. Dit besluit is op 20 september 1977 officieel ter openbare kennis gebracht. Binnen dertig dagen na deze datum kan iedere belanghebbende beroep tegen dit besluit instellen bij de Kroon. Een eventueel beroepschrift moet worden ingediend bij de Kom- missaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Jeugd en Muziek zit niet stil: de eerste stappen voor een nieuw programma zijn al «eer gezet. In september werden een tweetal LP's opgenomen in het Concert gebouw te Amsterdam. De eerste plaat is van Leo Cuypers' "Zeeland Suite", de tweede plaat is geheel gewijd aan het werk van de komponist Sclesi. Met deze twee uitgaven wil J M de traditie voortzetten, inmiddels gevestigd door de uitgave van platen als die van bv. Xena- kis. na het Middelburgs Xenakis Festi- al. Van dc ca. 1200 LP's die geperst zijn er een dikke 1000 verkocht. Voor de derde keer haakt J en M in op de landelijke Jazzmaand, de maand ok tober. ingevoerd door de Bond van Improviserende Musici, kortweg de BIM genaamd. Uiteraard hoort daarbij het in Zeeland reeds overbekende Willem Breuker Kollektief. dat dan ook op I oktober a.s. in Zeeland de spits van de iazz-maand afbijt en wel in Goes en Vlissingen. In Goes speelt het in "De Villa", het voormalige gebouw van de Keurings dienst van Waren aan de L.P. v.d. Spie gelstraat. Het concert begint om 20.00 uur. In Vlissingen komt Willem Breuker in het Vestzaktheater. Bellamypark. om 23.00 uur. In opdracht van de gemeente Amsterdam componeerde Willem Breuker een beiaardstuk dat op de bei aard van Goes. Middelburg en Vlissin gen ten gehore wordt gebracht door de enige beiaardier in Nederland die avant garde muziek speelt: Leon van Eijk uit Zwolle. Hij speelt op de toren van de Maria Magdalenakerk in Goes op I ok tober om 11.00 uur. op de St. Jacobsto- ren te Vlissingen om 14.00 uur en op de Lange Jan in Middelburg om 16.30 uur. In het Vestzaktheater Vlissingen verder nog die dag een optreden van Willem Breuker met "Hullie en Zullie" om 15.00 uur. Op 7 oktober staat Middelburg in het teken van de Jazz. met een optreden van het Trio Fred van Hove in het Kuipers- poorttheater. 's avonds 0111 half negen. Zoals te doen gebruikelijk, weer een vervolg (telkens op de vrijdagen van deze oktobermaand): op 14 oktober komt duo Michel Waisvisz. met zang van Moniek Toubosch in hel Kuipers- poorttheater. op 21 oktober is daar een jazzconcert met Maarten van Regteren Allena en op 28 oktober dito Nedley Elstak/Harry Biller Incident. Alle '.oor stellingen beginnen 0111 20,30 uur. Ook wat Oosterse sfeer dit seizoen: 2 voor stellingen in exotische tinten: zaterdag 29 oktober in liet Vlissings Vestzaklhca- terom 20.30 uur een jazzconcert van liet Burton Greene Ensemble Eveneens een Oosters gebeuren op 5 november in Vli- si ngen. zelfde lokaliteit: een optreden van Munier Khan. sa ran ui en Zamler Ahmed Khan, tabla. Op 12 november is in hel museum voor Zuid- en Noord Beveland in Goes een concert gepland van Frances Marie Uilli (15.00 uur) en ook een museumconcerl op 17 december, dezelfde tijd. Dan zou den jonge musici uit Engeland een con cert geven. Het bestuur van de mu- seumstichting Goes heeft echter te ken nen gegeven dat men slechts vier in plaats van net als vorig jaar. zeven con certen wenst. Vandaar dal J M wel licht alle concerten laat plaatsvinden in "De Villa". Op dit moment wordt daar nog over beraadslaagd. Natuurlijk ontbreekt op het programma van J M liet componistenportret niet. Op II. 12 en 13 november, dan wel op 17. 18 en 19 november is het portret ge wijd aan de Belgische componist, op dit moment de belangrijkste Frans-Belgi sche maker van avant-garde muziek. Henri Pousseur. direkteur van het Luik se Conservatorium. Op de verschillende data treden op Frances Marie Uitu-cel- lo. de avant-garde groep Musique Nou velle uit Luik. Geoffrey Madge-piano, het Nederlands Saxofoonkwartet. I rank van Kolen-hobo. en nogmaals Geoffrey Madge, maar dan samen met een van zijn leerlingen. Henri Pousseur houdt zelf een lezing en brengt een van zijn werken ten gehore, een elektronisch werk. Aanvang alle concerten: 20.30 uur. In Vlissingen verder op 26 novem ber 0111 20.30 uur een concert, jazz. van l.oek Dikker's Waterlandensemble. Op 17 december eveneens een jazz-concert. zelfde tijd. ook weer in het Vestzakt heater. Maarten van Regteren Altena. Op I januari wordt daar ook weer een nieuwjaarsconcert gehouden door Leo Cuypers en anderen. Aanvang 15.00 uur. Er is door J en M een voorstel ingediend bij de gemeenten Goes. Hulst. Middel burg en enkele dorpen rondom Middel burg om daar wat meer aan Jeugdthea ter te gaan doen in de vorm van "Jeugd en Muziek nemen de wijk". Alle be trokken gemeenten hebben gemeend te moeten weigeren, kosten van het projekt zijn ca. J' 5000.— alleen Veere heeft de zaak nog in beraad, fn Vlissingen heeft dit projekt wel vaste grond gekregen: op woensdag 19 oktober, te 11.00 uur in Open Hof: het Paraplutheater van Ray Nusselein en om 15.00 uur 's middags is deze voorstelling ook in het clubhuis Het Buut te zien Op woensdag 16 november komt liet Jeugdtheater van Marius Horsthuis in het Vesizuktheater. om 15.00 uur Nog iets heel nieuws: Op 2 december wordt in het Kuiperspoorttheater een Performance gegeven door de Ameri kaan Terrv Fox. een en ander in sa menwerking met galerie De Appel uit Amsterdag. Deze galerie heeft veel pro- jekten op het programma staan en liet ligt in de bedoéling van J M 0111 in 1978 nog twee van dergelijke projekten in te lassen. Jeugd en Muziek is van mènine dat in het abonnementenprogramma maar bijzonder weinig aandacht is besteed aan kleine avant garde toneel gezel schappen. Om liet publiek toch in de gelegenheid te stellen hier omtrent wat kennis op te doen. worden in de Schouwburg te Middelburg drie voor stellingen gegeven op 28 jan. '78. op 19 maart en 6 mei. Dan treden op: resp. Baal met Orpheus. Daarna de Japanse groep Tenjo Sajiki. Tenslotte weer Baal. dit keer met de Hypochonder van Botho Strauss. Filmhuis In Goes. Middelburg en Souburg ook dit seizoen weer een aantal voorstellin gen van Filmhuis. Te beginnen op woensdag 5 oktober in Souburg, gebouw De Zwaan, op 7 oktober in Middelburg in het Kuiperspoorttheater en in Goes in "De Villa" gaat om resp. 20.30. 23.00 en 20.30 uur de film "Jeder für sicli und Gott gegen Alle"- Werner Herzog. Ver der telkens met een week tussenpoos, worden vertoond: Touche pas a la fem me blanche - Marco Ferreri: dan de week daarna Detruire - dit-elle van Marquerite Duras in Souburg en Goes Maar in Middelburg dan een experi mentele film van Ivens en Riittmann Vervolgens: Allonsanfan van F. en Taviani. Dodeskaden - Akiro K uresaw .1. l'Affiche rouge van I rank Cassenti. Dellito d'Amore - win I Coinmenclni De Koe vah Darius Mellrjuri. Pastoraal Verstoppertje van Sliuji. terwijl ui Mid delbare dan weer een experimentele film draait: Mozes en Aaron van Slraub. daarna een voorstelling van Un reve plus long que la nuit - Niki de St. Phallc. Les Flcurs de miel - C. FaraldO, Aguirre der Zorn Gottes - Herzog en I 'empire des sens - Nagisa Osliima. Vanaf 4 november wordt 111 het Kui perspoorttheater telkens 2 voorstellin gen per avond gegeven, één om 20.30 uur en één 0111 23.00 uur. met uitzonde ring van 2 december, dan alleen 0111 20.30 uur. In verband met Kerst en Nieuwjaar zi jn eind van liet jaar in Goes (De Villa) geen voorstellingen. Rente v/a 8.1'r. I'i afsluitprmi- sie. 2 jaar vast. Bij 5 jaar wist is de rente: 8.25'r of 8.5'ï. Op 120 maanden Op 180 maanden 10.000 142 10 OtHI 1 lis 15.000 J 204 2(UHH> f 224 25.0(H)333 30 IMM> f 32<> 30 1)00 j' 4(H) 40 000 435 40.0(H) j 534 501)00 j' 544 Aanvr. kosieloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel benndd financ ass-k.intoor Paspoorlstraat 14-16 Oost-Souburg

de Faam | 1977 | | pagina 5