r Werken aan straten en wegen MOPPERENDE BURGERS NOG KIJKJE OP KERMIS Souburgs Mannenkoor en S.T.E.C. luisteren eikaars uitvoering op Kinderboekenweek LILIAN GILLISSEN SPORTVROUW MIDDELBURG Z.V.U.-FILM IN CITY THEATER TENTOON STELLING IN VLEESHAL 1 r— Sr^ i DROPPING WIJKVERENIGING ZUID UITVOERING "TOT OEFENING EN UITSPANNING" HINDERWET GEVONDEN VOORWERPEN AANBESTEDING DERDE DEEL TANGENT GEMEENTE GARANTIE Twee avonden zang en muziek CENTRA MARKT VLISSINGEN IN SLAGERS COMPETITIE Niet graven in Kiein Vlaanderen 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 Woensdag 21 september 1977 F "Eerst mopperen de mensen over de putten die in de straten zitten en als ze gemaakt worden mopperen ze ook. Het is ook nooit goed". Zo ZOU een reaktie kunnen luiden van een gemeeentebestuurder naar aanleiding van de klachten, die de laatste weken werden geuit, omdat op diverse plaatsen in Middelburg gelijktijdig aan de wegen werd gewerkt, waardoor automobilisten en andere weggebruikers vertraging opliepen bij het bereiken van hun bestem ming. Door het afsluiten van bepaalde wegen krijgen andere straten en singels meer verkeer te verwerken, hetgeen begrijpelijk meer overlast tot gevolg heeft. De collega's van de politie moesten diverse klachten in ontvangst nemen. Vooral rond 13 september toen op een bepaald moment Klein Vlaanderen, de Seisbuitenbrug. de Scisstraat. de Seisweg, de Poelendaeleweg en een gedeelte van de Rouaansekaai waren afgesloten. Waarom moet dat toch al lemaal tegelijk? Van de zijde van de afdeling Weg- en waterbouw van ge meentewerken werd naar aanleiding van die vragen het volgende naar vo ren gebracht. Poelendaeleweg/Klein Vlaanderen. Voor langere tijd zijn afgesloten de Poelendaeleweg.en Klein Vlaanderen. Lilian Ciillissen atlete van de Middel burgse Sportvereniging Dynamo '70. 16 jaren jong en leerlinge van de II.A.V.O. is tijdens de huldiging van de Middelburgse sportkampioenen in de burgerzaal van het stadhuis uitge roepen tol hoofdstedelijke sportvrouw van het jaar. Vooreen goed begrip: er wordt per ja;u maar aan één sport vrouw. sportman of sportteam deze eer gegeven. De beoordelingscommissie beslaande uit de heren P. J. VI. Diepstraten. W. VI. van Groesen. P. .1. C". Verhagc en I'. M. van Hese hadden hun aanbeve- leinggoed onderbouwd. "Zij heeft het in zich om nationale en misschien wel Europese top te bereiken", zo schrijft de commissie in het voorstel aan bur gemeester en wethouders. Die ver wachting werd gebaseerd op de door Lilian geleverde prestaties. Na uitgeschakeld te zijn geweest door blessures kwam zij vorig seizoen dui delijk terug. Bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen werd zij zo wel op de 100 als op de 200 meter tweede. Ook bij de Nederlandse sc- niorenkampioenschappen werd zij op de 200 meter tweede met een tijd die een 'evenaring van het Zeeuwse jeug- drecord betekende. Voorts werd Li lian Gillissen uitgekozen voor de Ne derlandse jeugdploeg en de Neder landse seniorenploeg. Herder werd de beker voor de beste Middelburgse sportprestatie uitgereikt aan Piet Ver- stelle (zeilen), de dameshandbalploeg van E.M.VL. het voetbalteam van Jong Ambon en aan Cor de Heus oprichter van de rugbvelub Oemoe- menoe. Vele kampioenen. Voordal Lilian Gillissen werd gehul digd had burgemeester Wolters aan vele verenigingen, die kampioenen in hun gelederen hebben en aan de kampioenen en kampioensteams zelf trofeeën uitgereikt. De burgemeester feliciteerde de suksesvolle sportlieden en hij bedankte met name ook de ver enigingsbesturen en de aan de vereni gingen verbonden leiders voor hun inzet om het mogelijk te maken dat jong en oud sport kunnen bedrijven, hetgeen voor een goede ontwikkeling en gezondheid bijzonder belangrijk is. Deze wegen hebben geen direkte in vloed op elkaar. De Poelendaeleweg is aangepakt kort na afloop van de va kantieperiode. Tijdens de vakantiepe riode kun je moeilijk gaan afsluiten, omdat de moeilijkheden dan nog veel groter zouden zijn. En de Poelendae leweg was echt hard aan verbetering toe. Van Klein Vlaanderen kan het zelfde worden gezegd. I let was de be doeling met Kléin Vlaanderen eerder te starten maar door omzetting van de plannen onstond vertraging. Maar nogmaals, beide stralen hebben uit het oogpunt van verkeer geen direkte re latie tiil elkaar. Tangent. Begin vorige week werd het tweede gedeelte van de tangent, dat ligt tussen de Zandstraal en Klein Vlaanderen, drie dagen uit de roulatie genomen. Bij de aanvang van het werk was dal Hedenavond (woensdag 21 september 1977) om 20.00 uur wordt in hel City I heater aan de Lange Delft-prome nade de film 1 ace to Face (Ansiklc mot Ansiklc) van liigmar Bergman gedraaid. In de hoofdrollen spelen Liv Ullmann en Eiland Josephson. Deze film is de eerste in een serie van twaalf Z.V.l -films die in hei winterseizoen 1977/ 1978 ongeveer om de drie weken op woensdag in het City Theater zul len worden gedraaid, liet zijn voor stellingen die voor iedereen toeganke lijk zijn en waarvoor dc normale toe gangsprijzen en bespreek tijden gel den. Over de film van hedenavond: "Met zijn nieuwste werkstuk heeft In- gmar Bergman een in wezen psychia trische film gemaakt. Een suksesvolle vrouwelijke arts raakt in een periode van eenzaamheid in een diepe psyehi- sche krisis. Onverwerkte gebeurtenis sen uit haar jeugd dringen zich aan haar op en krijgen zo'n greep op haar. dat zij een zelfmoordpoging doet. Een vriend, zelf ook medicus, weet haar tot op zekere hoogte te helpen, maar het is de liefde van haar grootmoeder voor haar stervende grootvader, die haar opnieuw doordringt van de zin van het leven. Liv Ullmann excelleert in deze moeilijke rol." De gemeentelijke kullurele dienst organiseert weer een tentoonstel ling in de Vleeshal. Afgelopen vrijdag werd die expositie van werken van Jan Goeting, Catha- rina Goeting-Siulticns en Joep Goeting geopend. Deze tentoon stelling duurt toten met 9 oktober a.s. en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. zo met de aannemer afgespoken. Na tuurlijk is onderkend, dat dat moei lijkheden zou geven, maar het moest echt gebeuren. Uitstel zou weer kun nen betekenen, dat de aanleg van het derde gedeelte van de tangent (ver breding Seisbuitenbrug) naar een later tijdstip zou moeten worden verscho ven. hetgeen moest worden voorko men. omdat dat karwei weer tijdig.in het voorjaar gereed moet zijn. Kort seizoen. Eén van de belangrijkste redenen, waarom veel werk aan de straten ge lijktijdig moeten worden aangepakt is. dat gedurende de vakantieperiode, die steeds langer wordt bijna niet gewerkt kan worden. De omstandigheden in de winterperiode zijn vaak ook weinig gunstig om goed te kunnen werken. De wijkvereniging Zuid organiseert op zaterdag 24 september a.s. ("We hebben dan toch een uur langer om uit te slapen", aldus de organisatoren) een dropping. Om 20.30 uur verzame len de deelnemers en deelneemsters zich bij het Wijkcentrum Zuiderba- ken. Zij worden vervolgens in een ge blindeerde auto naar een voor hen onbekende plaats gebracht. Van daaruit moeten zij aan de hand van een routebeschrijving de weg zien te vinden naar een bepaald eindpunt. Aan deze dropping kunnen zowel le den van de w ijkvereninging als niet- ledeii deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden 2.00 per per soon en voor niet-leden J" 4.00 per persoon. Men kan zich opgeven bij de heer I Huser. J. II. Huijssenstraat 10 en bij de lieer R. J. Burgmeijcr. Prin sen laan 70 te Middelburg. De Koninklijke Zangvereniging "Tot Oefening en Uitspanning" (al opge richt in 1834) geeft op zaterdag I ok tober a.s. om 20.00 uur in de concert zaal een uitvoering van de Mis in van Beethoven en het Stabat Mater van Rossini. Solisten zijn Christine Harvey-sopraan. Marianne Diele- man-all. Michel ten Houte de Langc- tenor en Hans Zomcr-bas. Koor en orkest - liet Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland - worden gedirigeerd door Jo Ivens. De genoemde vereni ging krijgt voor deze uitvoering een bijdrage uit het B. van de Broecke- fonds. Hieraan is echter verbonden de voorwaarde dat minder draagkrachti ge ingezetenen van Middelburg deze uitvoering moeten kunnen bijwonen tegen vergoeding van 0.10. Het gaat hierbij inderdaag om een zeer oud le gaal. De "dubbelljeskaarten" kunnen door degenen die daarvoor in aan merking komen worden afgehaald op donderdag 22 september a.s. tussen 14.00 en 15.00 uur bij de gemeente lijke Sociale Dienst aan de Vlasmarkt nr. 6 (kamer 1 zodat er maar een korte periode o\ er- blijft. En dan kan het gebeuren dat er zaken samenvallen. Bovendien beeft gemeentewerken te maken met een door de raad opgesteld verlanglijstje voor de volgorde van herbestrating van straten, waaraan men ook zoveel mo gelijk de band wil honden. Nieuwe werken. Van deze gelegenheid maken wij ge bruik om door te geven, dat dezer dagen begonnen wordt met het herbe- straten van het Armeniaans Schuitvlot. Gedurende de eerste dagen van het werk kan het verkeer nog van die straat gebruik maken, maar later moet tijdelijk het gehele Schuitvlot worden afgesloten. Duur van het werk 1.5 a 2 weken. Voorts moet gedurende een week worden gewerkt aan het viaduct bij het Trefcenter. In verband daarmede moet één rijstrook worden afgesloten. De mensen die werken aan de rekonstruktie van Klein Vlaan deren hebben nogal last onder vonden van de aktiviteiten van amateur oudheidkundigen, 's Avonds en ook gedurende de weekeinden zijn de afgelopen weken vele in liet verleden gein- teresseerde burgers met schop, zeef. emmertjes en andere ge reedschappen gesignaleerd in de opengewerkte gpond in Klein Vlaanderen. De enthousiaste zoekers naar ou de scherven e.d. gaan echter wei- eens te ver. zodat zij schade aan het werk aanrichten. Daarom het vriendelijke doch dringende ver zoek om niet meer te gaan graven in Klein Vlaanderen. Ook de po litie is gevraagd daarop toezicht te willen houden. Met dank voor de medewerking. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel (33. In Middelburg wordt aan de kinderboekenweek, die van 19 t/m 29 oktober a v wordt gehouden, veel aandacht besteed. Er heeft zich een werkgroep gevormd die speciale aktiviteiten in het kader van die boekenweek voorbe reid. In deze groep hebben vertegenwoordigers zitting van de Stichting So- ciaal-Kultureel Werk. boekhandel Fanoy en de openbare bibliotheek van Middelburg. Op woensdag 26 en donderdag 27 oktober a,s. wordt in het kader \an de kinderboekenweek in de foyer van de Schouwburg een boekenbeurs gehouden. Aan die beurs zullen diverse uitgevers en auteurs van kinderboe ken meewerken terwijl er ook andere aktiviteiten zullen zijn zoals een pop- penkastdemonstralie en een "doe-hoek" voor de kinderen. Aan de scholen is gevraagd medewerking te verlenen aan deze kinderboekenweek door de leerlingen van de basisscholen een werkstukje) te laten maken over het thema "dromen". Het landelijk thema voorde kinderboekenweek is namelijk "wie je droomt ben je zelf". De beste werkstukken (verhaal, gedicht, tekening, ander maaksel) zullen te zien zijn op de kinderboekenbeurs in de foyer van de Schouwburg. Deze beurs wordt dus gehouden op woensdag 26 oktober en donderdag 27 oktober a.s.. beide dagen van 10.00-17.30 en van 19.00-21.00 uur. Om alvast te noteren! Gortstraut l.ouissc-Middclburg B.V.. Gorlstraat 60 te Middelburg heeft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, hinder wetvergunning aangevraagd voor een herstel i n rich ling voor motorvoertui gen annex showroom waarin diverse elektromotoren en tanks gebezigd zullen worden. De inrichting is geves tigd aan de Gorlstraat 60 te Middel burg. De openbare zitting over deze aanvraag vindt plaats op maandag 3 oktobcr'n.v om 16.30 uur in het stad-' huis te Middelburg. Maisbaai De Vitrite I abrick B.V.. Maisbaai 6 te Middelburg heeft een nieuwe, de ge- De Middelburgse Kermis ligt al weer bijna twee maanden achter ons. Toch w illen wij u deze foto. genomen door Jaap Wolterbeek, niet onthouden. Hij is genomen in nog rustige uren. maar het geheel was al wel in vol bedrijf. hele inrichting omvattende, hinder wetvergunning aangevraagd voor een inrichting voor fabrikage van lamp voeten en andere lampen. In die in richting worden diverse elektromoto ren gebezigd. De in verband met deze aanvrage belegde openbare zitting heeft plaats op dinsdag 4 oktober a.s. om 16.30 uur in het stadhuis te Mid delburg. Maasstraat De lieer J. J. Laban. Maasstraat 56-58 te Middelburg heeft een hinderwet vergunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van ee een winkel voo ide verkoop van drogisterij- en tabaksartikelen, alsmede vuurwerken. De inrichting is gevestigd aan de Maasstraat 56-58 te Middelburg. De openbare zitting omtrent deze aan vraag vindt plaats op woensdag 5 ok tober a.s. om 16.30 uur in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van één van de hierboven aan gevraagde vergunningen, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hin der kan een ieder tot 14 oktober a.s. indienen bij Burgemeester en wet houders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op de hierboven vermelde openbare zittingen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroepsrecht gebruik te maken, volstaan met bet tijdig indienen van een bezwaarschrift. De hierboven genoemde aanvragen met bijlagen en eventueel ingekomen bezwaarschriften, liggen vanaf 16 sep tember 1977 gedurende vier weken ter inzage op de afdeling algemene zaken van het stadhuis (kamer 15), Lange Noordstraal te Middelburg. Bij de gemeentepolitie van Middel burg werd in het tijdvak van 7 t m 13 september 1977 aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwei pc teddv beer: - diverse bankbiljetten: plastic regenjas in tas: - zilveren hangertje met sterrcbeeld: blauwe kinderschoen: - sportschoenen, bril met brillekoker m plastic tas; - opvouw bare paraplu: multomap met sticker: rode fietstas: - etui met shag en aansteker: - polstasje met inhoud: diverse sleutels: fietstas met inhoud: - verzekeringsbewijs bromfiets: rose bloesje: rubber laars met aangebonden rolschaats. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden ver kregen bij het politiebureau, \chtcr de Houttuinen 10 in Middelburg, op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. In het kantoor van gemeentewer ken zal op dinsdag 25 oktober a.s. om 11.00 uur het maken van het derde gedeelte van de tangent worden aanbesteed. De tangent is de langs het centrum lopende weg die begint bij de Schroeweg en die eindigt bij de Sandberglaan. Het derde gedeelte van die weg. die zowel de binnenstad als de singels moet ontlasten, bestaat uil bet verbreden van de Seisbuitenbrug en de wegen in de buurt van die brug. In de aankondiging van de aanbesteding staat dan bet werk moet worden opgeleverd na verloop van 160 werkbare dagen. "O. dal zit wel goed", wordt nogal eens gezegd als bij de gemeente een aanvraag wordt ingediend voor het verkrijgen van de zogenaamde ge meentegarantie bij liet kopen van eeij huis. Voorzichtigheid is hier geboden Daarom 'oven het volgende. Witnnpei iemand een huis w il kopen, kan hij ol zij daarop een hvpotheck krijgen van lOO't (de hele koopsom dus), wanneet althans een gemeentegarantie wordt verkregen. De gemeente verbindt zich dus om wanneer de verplichtingen die uit een hypotheckovereenkomsi voortvloeien door betrokkenen niet worden nagekomen, over te nemen. Door de minister zijn vijf instellingen aangewezen die als bemiddelend or gaan kunnen optreden Het Bouw fonds Nederlandse gemeente heeft b.v. zo'n bemiddelend orgaan Ook de Rohyp uit Rotterdam en de Stichting Eigen Woning kunnen als zodanig optreden. Die organen vragen voor de aspirant koper de gemeentegarantie aan. /ij geven daarbij ook een advies. W an neer aan de gemeente wordt geadvi seerd de garantie te verlenen betekent dit nog niet dat de zaak rond is. De gemeente bekijkt de zaken grondig en laat zonodig door een onpartijdige makelaar het te kopen huis taxeren. Blijkt nu. dat de schatting van de dom de gemeente ingeschakelde taxateur veel lager is dan de koopsom, dan kan dit een reden zijn de gemeentegarantie niet te verlenen. HET GAA I llll R- BIJ UITSLUITEND OM BI STAANDE PANDEN. In de maandag j.l. gehouden gemeen teraadsvergadering kwamen twee voorstellen aan de orde om de ge vraagde gemeentegarantie niet te ver lenen. /it alles wel goed dan lioelt de raad geen besluit te nemen, want bui gemeester en wethouders zijn bevoegd om d garantie zelfstandig te geven. De raad heeft die bevoegdheid aan b. en w. overgedragen om de aanvragen vlotter te kunnen afhandelen Immers het college van burgemeester en wet houders vergadert elke week. terwijl de gemeenteraad maar een keer per maand bijeenkomt. over een termijn van 120 of 180 nincl. 10.000. 143.20 f 120.02 j" 15.000.- 210.07 f 180.03 20.000.- 276.95 f240.04 J' 30.000.- 410.70 f360.06 40.000.- J' 544.45 f480.08 Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bemidd. financ. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg Op de foto: optreden in Het Mannenkoor tijdens zijn het Engelse Deal. De Mannenzangvereniging Souburgs Mannenkoor en de Souburgse toneel- vereniqing S.T .E.C'.. geven op zaterdag 24 september en op zaterdag 1 oktober acte de presence in Concertzaal "De Zwaan" te Souburg. Beide verenigingen laten het nodige van zich horen en uiter aard zien. liet initiatief voor de geza menlijke avond is uitgeqaan van het Souburgse Mannenkoor, dat al voor verschillende uitvoeringen gebruik maakte van andere verenigingen om op zo'n avond in feite ook iets anders dan alleen maar zanggebeuren te hebben. Deze manier is bij velen zeer goed in de smaak gevallen, vandaar dat ditmaal weer een dergelijk evenement is gepland, nu met medewerking van STEC. Het komt in feite hierop neer, dat de eerste avond een produkt is van bet Souburgse Mannenkoor en de tweede avond van STEC. Beide verenigingen hebben al het nodi ge op het repertoire staan. Het Man nenkoor in wijd en zijd bekend van con coursen en bij het afgelopen bezoek van lissingen aan Deal (Engeland) was het koor ook van de partij. Een van de mannen van het eerste uur is de heer J. Vlinderhoud. Samen met de heer Van Duyvenvoorde uit Souburg, eertijds hoofd der school, richtte hij het koor op. Een en ander was vanwege het herden kingsfeest voor Marnix van Si. Alde- gonde en bij navraag en het nodige huisbezoek, kwam er een '16 mans for matie De heer Van Duyvenvoorde be lastte zich met het dirigeren, de algeme ne leiding kwam bij de heer Minder- lioud terecht. Dat'aliemaal speelde zich 39 jaar geleden af. liet kooi omvat momenteel 25 leden, eigenlijk al 26. want de dag voordat dit artikeltje het daglicht zag. meldde zich het 26-sle lid aan voor het koor. I let best kan deze groep worden omschreven als een gezelligheidskoor. dal niet al te veel hoge kulturcle ogen wenst te scoren, maar waar het allemaal veel meer draait om gezellig samen een goed stuk muziek ten gehore te brengen. Het koor heeft wel een volledige koorbezetting, maar kan nog wat mannen gebruiken. Aan melden kan op de repetitie-avonden in de Van Duyvenvoordesehool te Sou burg. Elke maandagavond van 8-10 uur nm. De Souburgse Toneel en Cabaretclub heeft ook al vele wapenfeiten en dus zeer gezellige avonden op het blazoen staan. Geen wonder dal bi| een optreden van STEC donateurs en belangstellen den te hoop lopen. Beide verenigingen hebben uiteraard - hoe kan het ook an ders - /eer enthousiaste leden, die zich volledig inzetten ter meerdere glorie van hun club. Het eerste deel van liet programma is aan het Souburgs Mannenkoor, dal naast een aantal geestelijke werken ook wat populairder en fijn in hel eehoor liggende stukken brengt. Na de pauze brengt STEC "Zo'n heerlijk huisje Inn- ten". een komediespel in drie bedrijven, dat bol staat van de lach en dolkomieke situaties. De regie is in handen van Lm. Moreels, «rimeur is Iz. Loiier. Begin september werd in alk 110:1- zaken met een slagerij gestart met een Centra Slagcrscompetitie l1' l id ns deze spannende strijd, waaraan ook Ceniraniarki lissingen deelneemt, worden de deelnemende slagerij-afde lingen vijf maal beoordeeld, o.a door hel onafhankelijke instituut I N.O Kwaliteit, assortiment. Iivgiëne en >ei vice zi|ti de belangrijkste pijlers waarop deze competitie steunt Begin december a.s. eindigt de competitie met de be kendmakihsj van de beste Centra-slaeer 1977

de Faam | 1977 | | pagina 5