r Afscheid mr. A.J. van der Weel van Commissie Stadsschoon Nieuwe parkeerfaciliteiten voor invaliden RJJERSHOVE <v m j? HINDERWET BLOED AFNAME- AVOND IN MIDDELBURG VERSLAG HOORZITTING NOTA INSPRAAK OPENBARE VERGADERINGEN - *.=§3 Deel tangent tijdelijk afgesloten RUIM BAAN VOOR INVALIDEN IN HET VERKEER B!i=i F woensuag sepiemner 1 v COMMISSIE STADSSCHOON i "Ik moet me eigenlijk generen, dat ik dit op deze leeftijd nog doe. Excuses daarvoor". Deze zinnen sprak Mr. A. J. van der Weel onlangs hij zijn afscheid als voorzitter van de commissie stads schoon. Wethouders W. P. J. Baars, die het laatste gedeelte van de als een normale vergadering begonnen bijeenkomst namens het college van burgemeester en wethouders bijwoonde, was het daarmee niet eens. "Het spijt ons, dat u ontheffing van het lidmaatschap van de commissie stadsschoon hebt ge vraagd". Aldus de wethouder. En hij Oostperkweg De lieer P. Gocdbloed, Havendijk- straat 14 te Middelburg heeft een hin derwetvergunning aangevraagd voor hel oprichten, in werking brengen en in werking houden van een auto sloopbedrijf waarin één electromotor met een vermogen van 2 pk zal wor den gebezigd. De inrichting is geves tigd aan de Oostperkweg. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen hel verlenen van de aangevraagde vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan ieder tot 28 september a.s. indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde indienen op een openbare zitting, welke wordt gehouden in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg op maandag 19 september a.s. om 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bo vengenoemde zitting zijn verschenen. Zij. die niet in de gemeente Middel burg wonen, kunnen, teneinde van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het op tijd indie nen van een bezwaarschrift. Deze aanvraag met bijlagen, alsmede de eventuele ingekomen bezwaarschrif ten. liggen vanaf 31 augustus 1977 ge durende 4 weken ter inzage op de af deling algemene zaken op het stadhuis te Middelburg. Deze keer geen aanslag op uw porte- monnaie. maar alleen het verzoek van het Rode Kruis in Middelburg iets van Uw bloed af te staan: voor U een kleine moeite maar voor Uw zieke medemens van grote betekenis^ Reeds in de oudheid kende men aan bloed grote kracht toe en probeerde men al op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen, o.a. door het laten drinken van bloed en door het op een of andere manier overbrengen van dierlijk bloed op patiënten. Ook liet men patiënten in bloed baden, in de hoop dat dit genezing zou brengen. Zo trachtte men in de loop der eeuwen steeds op allerlei manieren patiënten met bloed te genezen, maar helaas met erg weinig succes doordat men nog onvoldoende kennis had omtrent de eigenschappen van menselijk bloed. Thans is de wetenschap op dit gebied enorm uitgebreid en is een bloed transfusie een normale zaak gewor den. waaraan elk jaar duizenden pa tiënten hun leven hebben te danken. In ons land heeft het Rode Kruis een belangrijke taak gekregen bij de wer ving van vrijwillige donors en zo zijn er over het hele land verspreid onge veer 300.000 donors die regelmatig bloed afstaan. En denkt U nu niet dat dit wel vol doende is en dat U dus niet behoeft mee te doen. want juist door de toe nemende kennis kan. met bloed steeds meer worden gedaan en kunnen steeds meer mensen met bloed of met daaruit bereide geneesmiddelen wor den geholpen (bij grote operaties, verkeersongevallen, allerlei bloed ziekten etc.). Indien U zelf gezond bent. is het dan niet voor de hand liggend dat U Uw dankbaarheid toont door één of twee maal per jaar iets van Uw bloed af te staan? Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar. die niet als "vas te" donor bij een bloedtransfusie dienst of bloedbank is ingeschreven en die in het afgelopen jaar geen geel zucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft door gemaakt en die niet onder regelmatige behandeling van een arts is. kan zon der bezwaar wat bloed afstaan (nog geen halve liter). De normale hoe veelheid bloed van een volwassene is ongeveer 5 liter en de afgestane hoe veelheid wordt binnen enkele weken weer in het lichaam aangemaakt. Zoals wij de vorige week reeds hebben medegedeeld zal op woensdag, 28 sep tember 1977, in het gebouw van de Chr. Scholengemeenschap aan de Elzen laan te Middelburg (aanvang 19.00 uur) een bloedafname-avond worden gehouden. Het Rode Kruis doet in dit verband in het bijzonder beroep op de genen, die in Stromenwijk, 't Zanwo- r.end of Griffioen In hun woningen zijn aanmeldingskaarten gedeponeerd.' welke dezer dagen zullen worden op gehaald. Echter is ook ieder ander welkom, die bloed w enst af te staan: zij kunnen zich opgeven bij mevrouw Catsman, Rozenburglaan 195 te Mid delburg, telefoon 11429. In 1942 stelde de gemeenteraad van Middelburg een verordening vast waarbij onder meer de com missie stadsschoon in het leven werd geroepen. De taak van die commissie is in het algemeen de beoordeling van aanvragen voor het mogen aanbrengen van recla me aan de gevels van panden. Lichtbakken, uithangborden e.d. Die commissie bestaat momenteel uil Liesbeth Binkhorst en de heren P. Zijnen, C. Sanderse, J. Jozias- se, Ing. M. Louws en M. Harinck (sekretaris). De heer Mr. A. J. van der Weel trad af als voorzitter. A Is nieuw lid van de commissie wordt hij opgevolgd door de heer Mr. H. Bruin. Bij de foto's: Liesbeth Binkhorst over handigt namens de leden van de com missie stadsschoon een bloemstuk aan de scheidende voorzitter, de heer Van der Weel. vervolgde: "Ik ben mij ervan bewust, dat de commissie belangrijk werk voor de stad doet. ook al treedt de commis sie niet zo naar buiten". In 1942 aan vaardde de gemeenteraad een veror dening. waarbij de commissie stads schoon werd ingesteld. Zij bestaat dus nu 35 jaar. De laatste 15 jaar heeft de heer Van der Weel als voorzitter ge fungeerd. Het was de heer Baars op gevallen. dat er in de samenstelling van de commissie opvallend weinig veranderingen te noteren waren. De heer Baars: "De leden van de com missie doen hun werk met een grote mate van trouw en ambitie. Burge meester en wethouders wijken dan ook bijna niet af van de adviezen. Het plezierige is, dat particuliere burgers van de stad er in meewerken." Dat de heer Van der Weel deel uitmaakte van de commissie was volgens de heer Baars niet zo'n grote bijzonderheid want: "U bekleedde vele funkties waarin u de gemeenschap diende". De wethouder had laten becijferen, dat in de 15 jaren, waarin de heer Van der Weel de commissie voorzat 800 aan vragen werden beoordeeld. Na de dank van hel college van b. en w. te Wethouder W. P. J. Baars biedt namens het college van burgemeester en wet houders een boekwerkje aan. hebben overgebracht overhandigde de heer Baars de heer Van der Weel een exemplaar van het boekje "Middel burg in oude ansichten deel II" en een boekenbom Verontschuldiging Nadat hij zijn verontschuldigingen afgegeven op: door: geldig tot: De wettelijke mogelijkheden om aan invaliden parkeerfaciliteiten te ver strekken zijn onlangs verruimd. Invoering invaliden-parkeerkaart De invalidenparkeerkaart geeft aan de houder ervan de volgende mogelijk heden om in het hele land te parkeren: - overal in Nederland mag bij par keerverboden, aangegeven door bord 49 (blauw bord met rode rand en schuine streep) of bord 50 (een wisselend parkeerverbod) van bij lage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens, ma ximaal twee uur worden gepar keerd. Van de kaart kan geen ge bruik worden gemaakt, indien bij de aanvang van het parkeren in de nabijheid kan worden geparkeerd op een plaats, waar parkeren niet is- verboden en vanwaar de houder van de invalidenkaart moet wor den geacht zijn bestemming te voet te kunnen bereiken: - verder kan de houder van de kaart zonder tijdsduurbeperking parke ren op parkeerterreinen (aangege ven door bord 99 - blauw bord met een witte P - met of zonder onder bord) en in parkeer zones (blauwe zone); met deze kaart kan voorts worden geparkeerd op de nieuw ingevoer de "algemene invalidenparkeer plaatsen". Wie komen in aanmerking? Wij halen de tekst van het nieuwe ar tikel 137a van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens aan: "Aan een invalide die zich niet of nauwelijks te voet kan voortbewegen kan door de raad of. krachtens mach tiging van de raad. door burgemeester en wethouders van de gemeente in het persoonsregister waarvan hij voor komt een invalidenparkeerkaart wor den verstrekt". Het gaat dus alleen om invaliden, die ernstig lichamelijk gehandicapt zijn. Het is niet alleen de bestuurder die in Li_aisman, icozenourgiaan ivd ie iviiu- ernsug ncnameiijK gcnanuicapi zijn. uczu, mei n. aa delburg, telefoon 11429. Het is niet alleen de bestuurder die in een landelijke in aanmerking kan komen voor keerkaart invaliden, ook degene, die voor zijn verplaatsing is aangewezen op vervoer door een ander kan een parkeerkaart invaliden aanvragen. Dit laatste is alleen mogelijk, als de ge handicapte zich niet zonder hulp van een ander van het voertuig naar de plaats van bestemming kan begeven. Ook degene, die zichzelf in een inva lidenvoertuig (dus niet in een motor voertuig) verplaatst, kan in aanmer king komen voor een parkeerkaart in validen. Waar moet de kaart worden aange vraagd? bij de gemeente, in het persoons register waarvan de invalide voor komt; - aan de invaliden, die reeds een ge meentelijke parkeerontheffing hebben, wordt een aanvraag for mulier toegezonden; - wanneer men een dergelijk formu lier niet in zijn/haar bus krijgt, kan dit telefonisch worden aangevraagd op het stadhuis (26251. toestel 128). Ontheffingen met plaatselijke werking Wanneer het gezien de plaatselijke verkeerssituatie verantwoord en ge boden is. kan aan lichamelijk gehan dicapten. die niet in de termen vallen voor een invalidenparkeerkaart. een parkeerontheffing met plaatselijke werking worden verleend. N.B.: de gemeente kan ook aan dege nen. die géén invalidenparkeerkaart bezitten, maar wel een gemeentelijke ontheffing hebben, ontheffing verle nen om te kunnen parkeren op de al gemene parkeerplaats invaliden, in dien zij dit noodzakelijk acht. Wij wijzen u erop. dat de tot nu toe verleende faciliteiten gewoon geldig blijven, ook wanneer degene, die deze bezit, niet ir, aanmerking komt voor een landelijke invalidenparkeerkaart. had aangeboden, voor het feit dat hij zo lang als voorzitter was blijven zitten zei de heer Van der Weel: "Ik heb deze commissie altijd met veel plezier geleid. Politieke zaken kwamen nooit aan de orde. Bij verschil van inzicht hebben wij als leden elkaar altijd we ten te vinden, waarbij wij noch het esthetische nooh het commerciële be lang hebben onderschat". De heer Van der Weel maakte van de gele genheid gebruik zijn grote bewonde ring te uiten voor hetgeen de laatste jaren op het gebied van restauratie en vernieuwing van panden in de bin nenstad tot stand werd gebracht. Ver volgens richtte de scheidende voorzit ter zich tot alle leden van de commis sie persoonlijk. Namens de commis sie-leden bood Liesbeth Binkhorst de heer Van der Weel een fraai bloem stuk aan. Over het ontwerp van de nota in spraak werd op 8 juni j.l. een bij eenkomst gehouden, waarin de inhoud van dat ontwerp werd besproken. Van die bijeenkomst is natuurlijk een verslag gemaakt. Omdat geen presentielijst is bij gehouden wordt op deze wijze bekend gemaakt, dal alle aanwe zigen op die bijeenkomst een exemplaar van dit verslag kunnen krijgen. Het kan worden afge haald bij buro voorlichting, stad huis. Het kan ook telefonisch worden besteld. Belangstellenden die de hoorzitting niet hebben bijgewoond en die ook een ver slag willen ontvangen kunnen natuurlijk ook een exemplaar komen afhalen of bestellen. In verband met de openbare vergade ring van de gemeenteraad, die op maandag 19 september a.s. zal worden gehouden worden enkele eveneens openbare commissievergaderingen gehouden. Öp vrijdag 9 september a.s. komt de vaste commissie uit de gemeenteraad voor volksgezondheid/milieubeheer en sociale zaken bijeen. Punten die aan de orde komen zijn: - benoeming lid in het bestuur van der Godshuizen: - jaarverslagen van de Vleeskeu ringsdienst, Werkplaatsen Wal cheren en Administratief Dien stencentrum Zeeland; - benoeming deskundigen/belang stellenden in de commissie volks gezondheid/milieubeheer; - uitvoering milieutaken door mi- lieupolitie; - beperking van het energieverbruik. De commissie onderwijs vergadert op maandag 12 september a.s. om 16.30 uur. De commissie financiën komt bijeen op dinsdag 13 september a.s.. aanvang 15.30 uur. De commissie ge meentebedrijven vergadert op dins dag 13 september a.s. om 19.30 uur. Alle vergaderingen worden gehouden in het stadhuis (ingang Lange Noord- straat). Een ieder kan de vergaderin gen als toehoorder bijwonen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Op maandag 12 september a.s. wordt begonnen met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag op het gedeelte van de tangent, dat ligt tussen de Zand straat en Klein Vlaanderen. Begonnen wordt aan de kant van Klein Vlaan deren. Het doorgaande verkeer zal over de Seissingel en Langevielesingel worden geleid. Wanneer alle omstandigheden mee werken hoopt men in drie dagen met het werk gereed te zijn. Maximaal kan het. overigens ook afhankelijk van het weer. een week duren. Vindt u het wat stil rond Reijershove? Dat klopt ook wel. want er wordt druk gewerkt aan het bestemmingsplan. Hoe zat het ook weer? Reijershove is de naam van een gebied, dat wordt omsloten door de Spinhuisweg, een stuk van de Oude Vlissingseweg en de Reijersweg (een B-weg). Het gemeentebestuur wil daar woningen gaan bouwen. Een ambteli jke werkgroep heeft doelstelingen op papier gezet. Waar gaat men vanuit. Die uitgangspunten zijn "naar buiten" gebracht en een ieder werd uitgenodigd daarop te reageren. Van die mogelijk heid is gelukkig goed gebruik gemaakt. De doelstellingen plus de reakties zijn aan de gemeenteraad voorgelegd. De uitgangspunten zijn hier en daar wat bijgesteld naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen. Op 29 juli j.l. zonden burgemeester en wethouders aan degenen, die hadden gereageerd een brief waarin werd uiteengezet wat zoal naar voren werd gebracht en hoe het verder gaat. Een gedeelte van die brief laten wij hieronder volgen, nadat het volgende is verteld. B. en w. brengen degenen die hebben gereageerd dank. Zij stellen verder dat zij een voorstel aan de raad hebben voorgelegd. De brief gaat dan verder: nen te worden over de wijze van in spraak. Bedrijf Van de Putte Er werd op kwetsbare positie van het tuinbouwbedrijf gewezen. De moge lijkheid werd geopperd om in het be lang van het bedrijf een onderzoek te laten instellen b.v. in overleg met het konsulentschap voor de glastuinbouw. De bedrijfszekerheid van dit bedrijf kan in het gedrang komen door scha duwwerking en verlaging van de grondwaterstand. Exploitatie Gevraagd werd of de kosten van de wijkontsluiting ook in de exploitatie zijn opgenomen. In ons antwoord hebben wij gezegd dat in de definitie ve exploitatie met de wijkontsluiting rekening wordt gehouden". "In dit voorstel hebben wij de resulta ten van de ontvangen reakties betrok ken. voorzover die betrekking hadden op de ter diskussie staande struktuur- bepalende elementen voor de ontwik keling van de woonwijk Reijershove. Met name het hoofdstuk over de mo gelijke verdeling van de bouwgrond is aangepast. Met de punten uit het overleg, die meer zijdelings betrekking hebben op de doelstellingen, zoals de wering van geluidhinder van de aan te leggen weg langs de Prinsenlaan en de schaduwwerking voor het tuinbouw bedrijf. zal bij de uitwerking van het plan rekening worden gehouden. De gemeenteraad heeft ons voorstel aanvaard en verzocht de op- en aan merkingen van de fraklies te betrek ken bij de uitwerking van het plan. Wij hebben dit verzoek doorgegeven aan de werkgroep bestemmmings- plannen, die belast is met de voorbe reidingen van het bestemmingsplan voorde woonwijk Reijershove. De op en aanmerkingen hebben betrekking op de navolgende punten. Woningbouw In het algemeen werd ingestemd met de in het voorstel voorgestelde verde ling. Gevraagd werd 7.0 mogelijk het aantal woningwetwoningen le verho gen en ook een aantal wooneenheden voor alleenstaanden op te nemen. En kele frakties hadden geen bezwaar tegen een aanpassing van de verdeling lusser huur- en koopwoningen ten gunsL .an de kategorie koopwonin gen. indien daaraan in de toekomst behoefte zou bestaan Wat de bungalowkavels betreft, wer den bedenkingen geuit tegen de grootte van de percelen en de daarop toe te passen marges, zowel naar bo ven als naar beneden. Bezien zal moeten worden of de oppervlakten van de kavels voor deze kategorie wo ningen op verantwoorde wijze kleiner gemaakt kunnen worden. Vormgeving wijk Gepleit werd voor een verdergaande integratie van de woningbouw dan de gebruikelijke overgang van gesloten bebouwing naar open bebouwing aan de rand van het plangebied. Wegenstruktuur Alhoewel ingestemd werd met het "tracé B" werd gevraagd öf een alter natieve aansluiting vanaf Abeele naar de Rijksweg niet mogelijk zou zijn. In ons antwoord hebben wij toegezegd dat dit alternatief nader zou worden bezien. Zo dit tot de mogelijkheden zou behoren, behoeft alleen maar de ontsluitingswcg langs de "drive-in woningen" aan de Prinsenlaan aange legd te worden Teneinde zich tijdig op de nieuwe situatie bij de Schroe- weg/Torenweg te kunnen beraden, werd gevraagd vroegtijdig de nieuwe aansluiting op de Schroeweg in studie te geven aan de verkeerskommissie. Groenvoorzieningen liet verdient aanbeveling de groen voorzieningen zoveel mogelijk funk- tioneel te maken (speelvoorzienin- genplanting langs de Reijersweg ge waardeerd. Bestemming boerderij Ter voorkoming van vernielingen aan de boerderij werd aangedrongen op een snelle beslissing omtrent de be stemming. W'ijkvoorzieningen Het zou aanbeveling verdienen om in de wijk ruimte te laten voor een kleine buurtvoorziening, b.v. winkeltje, ca feetje of een crèche. Planontwikkeling Wat de inspraak betreft in de fase 11a de uitwerking van het vlekken plan werd er verschillend geoordeeld. Over de inschakeling van de direkt belang hebbenden was geen verschil van me ning. O.i. wordt de vraag of"derden" bij de vormgeving van de wijk inge schakeld dienen te worden in het ka der van een inspraakprocedure eerst aktueel bij de uitwerking van het vlekkenplan in een uitvoeringsplan. Bij de behandeling van het vlekken plan zal een beslissing genomen die- Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft kortgeleden enkele maatregelen genomen waardoor aan invaliden meer mogelijkheden wor den geboden zich te bewegen in het verkeer. Op een andere plaats in deze rubriek wordt uitgebreid verteld over de invoering van een landelijke par keerkaart voor invaliden. Een andere maatregel houdt in, dat vanaf 1 juli 1977 mensen met invali denwagentjes zelf mogen uitmaken waar zij willen rijden: op de rijbaan, op de stoep of op het fietspad. Op de hoofdregel bestaat een uitzondering: buiten de bebouwde kom mag de in valide alleen op de rijbaan komen, als stoep en fietspad ontbreken. Of. als het rijden op stoep of fietspad te moeilijk voor hem/haar wordt. Voorts mag hij/zij met zijn/haar invaliden voertuig niet rijden op autosnelweg of autoweg. Als de invalide met zijn voertuig op de stoep of het fietspad rijdt zal hij/zij zich moeten houden aan de regels die respectievelijk gelden voor voetgan gers en fietsers/bromfietserss. Ook op de rijbaan gelden voor het invaliden voertuig de regels van fietsers/brom fietsers. Op de stoep mogen invali denvoertuigen slechts stapvoets rij den. Bij deze regeling wordt geen on derscheid meer gemeekt tussen inva lidenvoertuigen met electrische tractie of voertuigen met verbrandingsmotor. De nieuwe regeling schrijft eveneens verlichting voor van het invaliden voertuig als daarmede in het donker of bij slecht zicht wordt gereden op rij baan of fietspad. Minister Westerterp vertrouwt erop, dat invaliden van deze mogelijkheden een verantwoord ge bruik maken. I lel is hem gebleken, dal invalidenvoertuigen zelden bij ver keersongevallen zijn betrokken. I MA«iNGVCtCT*THA j -Sj- -~-:A 'ff PLAT 1 V-I'-" r•yy* K X£> 4K v® A KIlUWl ftutMAlT» Vooruitlopende op een verandering van de bestemmingsplannen Buiten gebied en Stromenwijk wil hei ge meentebestuur een nieuwe verbin dingsweg van de Nieuwe Vlissingse weg naar de Stromenwijk aanleggen. De aanleg van deze weg houdt ver band met de reconstructie door de Provinciale Waterstaat van de Nieuwe Vlissingseweg. Het perceel, waarop men de nieuwe wijkontsluitingsweg van de Nieuwe Vlissingseweg. naar de Grevclingen- straat wil leggen is volgens het be stemmingsplan Buitengebied bestemd voor agrarische doeleinden. Van deze bestemming kunnen burgemeester en wethouders vrijstelling verlenen, in dien het plan voor de aanleg van de weg past in een nieuw bestemmings plan en Gedeputeerde Staten van Zeeland verklaard hebben dat zij tegen het uitvoeren van de werk zaamheden geen bezwaar hebben. Deze procedure is gebaseerd op arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het plan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van hel be stemmingsplan Stromenwijk liggen met ingang van 5 september 1977 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het stadhuis (kamer 15. af deling Algemene Zaken). Gedurende die termijn van veertien dagen kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de aanleg van de nieuwe ontsluitingswcg schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Op de hierboven afgedrukte tekening is het plan in beeld gebracht. Hele maal onderaan treft u de "nieuw aan te leggen weg". Daarboven wordt door hel waterschap een nieuwe wa tergang aangelegd, terwijl ook is voorzien in de aanleg van een strook "groen" met een breedte van ongeveer 60 meter. Na aanleg van deze nieuwe weg zal de aansluiting tussen de Oos- terscheldestraat en de Nieuwe Vlis singseweg worden opgeheven.

de Faam | 1977 | | pagina 5