r Op terrein educatief en sociaal-cultureel werk WIE WIL SUBSIDIE??? Aktie voor bloed in Middelburg s In het Molentheater gaan de poppen weer dansen nota woonerven OPENBARE VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN H6T o0<5 <V PARKEREN IN STRATEN MET EENRICKTINGS VERKEER VERHALEN IN VLEESHAL CURSUS VERGADER- EN BESTUURS TECHNIEK ÖP VAN EEGHENHUIS Woensdag 31 augustus 1977 2E HYPOTHEEK f DICK SCHINKEL 01184-64455 i Er gaan natuurlijk een heleboel vingers de lucht in wanneer die vraag wordt gesteld. Elke vereniging of organisatie wil wel subsidie in de kosten van de aktiviteiten die worden ondernomen. Je kan dan meer doen. Als je subsidie krijgt moet je natuurlijk wel verantwoording afleggen tegenover de instantie die dat subsidie geeft. Waar gaat het om? het gaat om de nieuwe ONTWERP-RIJKSBIJDRAGEREGELING SOCIAAL CULTUREEL WERK. Een nieuwe regeling dus die in de plaats komt van enkele andere regelingen, waarvan worden genoemd: De rijksbijdrageregeling vormings- en ontwikkelingswerk voor volwasse nen. De rijkssubsidieregeling jeugd- en jongerenwerk. De rijkssubsidieregeling samenlevingsopbouw. De interim rijksbijdrageregeling jeugd- en jongerenwerk, peulerspeelzalen en speeltuinen. tot nu speelden de gemeenten een min of meer passieve rol. Men volgde meestal het rijk. Als het rijk, veelal na advies van de gemeente, besloot een instelling of een aktiviteit te subsidië ren dan deed de gemeente ook mee. Volgens de nieuwe regeling worden de rollen omgedraaid. De gemeenten moeten nu gaan beoordelen hoe de subsidiepot zal worden verdeeld. Er wordt dus gedecentraliseerd. In plaats van een centraal punt (Den Haag) ko men er nu veel meer punten (de ge- mèenöen) welke een belangrijke rol gaan spelen bij de verdeling van de subsidie. Geredeneerd is dat de ge meente de aktiviteiten van de diverse in die gemeente te subsidiëren instel lingen beter kunnen beoordelen. Zij staat immers veel dichter bij die in stellingen. Voorschriften. In de nieuwe regeling, die naar wordt verwacht op 1 januari 1979 zal ingaan, zijn spelregels opgenomen waaraan de gemeenten zich dienen te houden. Vier belangrijke regels zijn: - Door de gemeente moet een vier jarenplan worden gemaakt, welke plan van jaar tot jaar moet worden bijgesteld. - Er zal voorts een jaarprogramma moeten worden opgesteld met daarin vermeld dc eventueel te subsidiëren sociaal culturele acti viteiten van de in de gemeente ge vestigde instellingen. Bij de voorbereiding van het jaar programma en het vierjarenplan moet de inbreng van de bevolking via inspraak naar voren komen. Hierbij worden de diverse instel lingen vanzelfsprekend ook be trokken. - En omdat het om de centjes gaat moeten de gemeenten een subsi dieverordening maken. Een ge- meentelijke wet. vast te stellen door de gemeenteraad, waarin alle regels en voorwaarden zwart op wit worden gezet. Wat is er tot nog toe gedaan? Met het antwoord op die vraag be perken wij ons natuurlijk tot Middel burg. Een ambtelijke werkgroep heeft een voorlopig overzicht gemaakt van alle clubs, instellingen en organisaties, welke onder de nieuwe subsidierege ling kunnen-vallen. Daarbij is uitge gaan van de volgende soorten aktivi teiten: - Vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. - Club-en buurthuiswerk. - Voorlichtingswerk. - Opbouwwerk. - Aktiewerk. - Muziekscholen. - Creativiteitscentra. - Amateuristische kunstbeoefening en volkscultuur. - Jeugd-en jongerencentra. - Peuterwerk. - Speeltuinwerk. - Jeugdraden. Financien. De grote vraag waarop tot nu toe geen duidelijk antwoord kan worden gege ven is: "Hoeveel krijgt de gemeente?" In principe mogen de subsidiemoge lijkheden dan verbreed zijn. als er echter geen flinke pot is waar "iede reen" een leuk bedrag kan worden gegeven heb je er weinig aan. In het vertrouwen dat dat het geval zal zijn heeft de werkgroep alle instituten, verenigingen en instellingen die vol gens dc werkgroep onder de nieuwe regeling kunnen gaan vallen op een lijst gezel. De vraag is nu: "Is die lijst compleet?" Die vraag is ook de aan leiding voor het schrijven van dit arti kel. Bent u er als bestuurslid van een instelling enz. niet zeker van of u op de lijst staat bell u dan even met 26251 (het telefoonnummer van het stad huis) en vraag naar toestel 238. Hoe gaat het verder? Als de inventarisatie is afgerond zal de ambtelijke werkgroep moeten worden uitgebreid. De gedachten gaan uit naar het vormen van een groep waarin vertegenwoordigers (sters) van de in stellingen. de bevolking en de ge meente zitting hebben. Deze groep zal een ontwerp-plan moeten maken vcor dc komende vier jaar. Daarnaast zal per jaar een totaalprogramma moeten worden opgesteld. Als die program ma's zijn samengesteld zal daarover de mening van degenen voor wie men de diverse aktiviteiten ontplooit, moe ten worden gehoord (inspraak). De programma's zullen dan rekening houden met de geuite wensen, ge maakte opmerkingen enz. aan het college van burgemeester en wethou ders worden voorgelegd. Uileindelijk stelt de gemeenteraad dan het pro gramma voor een jaar en het vierja renplan vast. Grote operatie. Als je over dit toch vrij ingewikkelde onderwerp praat met de heren A. J. Overleg tijdens het werk in Klein Vlaanderen. In die straat wordt de weg anders ingedeeld. Reden de auto's tot nu toe op vrij korte afstand langs de huizen, volgens de thans in uitvoering zijnde plannen wordt het autoverkeer verder van de huizen af gebracht. Bovendien krijgt de nieuwe autoweg, die dus in het midden van Klein Vlaanderen komt te liggen (althans in een groot gedeelte) een asfaltbedekking. waardoor geluidshinder en trillingen sterk zullen afne men. Voorlangs de huizen komen "ventwegen" waarover alleen gemotoriseerd bestemmingsverkeer mag rijden. Ook de (brom(fietsers maken daarvan ge bruik. Het werk zal ongeveer een halfjaar duren, zodat het nieuwe Klein Vlaanderen begin volgend jaar voor het verkeer kan worden opengesteld. WEES ERBIJ!!! In het hiernaast afgedrukte arti kel wordt ingegaan op de nieuwe rijksbijdrageregeling sociaal cul tureel werk. In verband met het invoeren van de regeling wordt in de gemeente Middelburg geïn ventariseerd welke instellingen, organisaties en verenigingen daaronder kunnen komen te val len. Meent u dat dat best het geval zou kunnen zijn, neem dan even contact op met het stadhuis, tele foon 26251, toestel 238. Men kan u vertellen of uw vereniging enz. al op de voorlopige lijst staat en als dat niet zo is meldt u zich dan alsnog schriftelijk aan met ver melding van soort aktiviteit, plaats waar de aktiviteit wordt ontwikkeld en hoe een en ander tot nu toe werd bekostigd. die s|c s|c s|e s|c sfc Wien. chef van de afdeling onderwijs c.a. en W. M. van Groesen. hoofd van het daaronder vallende buro sport, jeugd, recreatie en wijkcentra is het niet zo moeilijk om vast te stellen dat er. voordat alles op z'n pootjes staat nog heel wat werk moet worden ge daan. Gezeten achter een flinke stapel papieren handelend over dit onder werp maken zij echter wel duidelijk (hetgeen hopelijk uit dit verhaal blijkt) welke kant men op wil. De heer Wien: "Het rijk draagt de gemeente op de nieuwe regelinguit te voeren. Dat willen we dan ook doen. Natuurlijk in nauw overleg met de betrokkenen. Dat zijn de instellingen die de aktivi teiten organiseren en degenen die van de door de instellingen te bieden mo gelijkheden gebruik maken." De heer Wien ziet in de nieuwe regeling wel een verbetering. "Er werden tot nu toe te veel ad hoe besluiten genomen. De ene gemeente gaf uit de gemeentekas voor een bepaalde aktiviteit wel een subsidie, een andere gemeente kon of wilde dat niet. Het was dikwijls ook moeilijk de verschillende werkvormen te onderscheiden". Ondanks een aan tal vraagpunten heeft hij de indruk dat onder de nieuwe regeling veel meer gecoördineerd en duidelijker te werk zal kunen worden gegaan. De heer Van Groesen tot slot: "Hel is alleen zo jammer, dat de financiële kant van de zaak nog zo onduidelijk is. Hopelijk wordt de gemeente voldoende finan ciële armslag gegeven om het werk waaraan de inwoners behoefte hebben in voldoende mate te subsidiëren". De tijd zal het leren. Ondertussen wordt verder gegaan met het storten van de fundamenten waarop hel nieuwe vrij omvangrijke susidiebouwwerk in Middelburg kan worden opgetrokken. De commissie van bijstand voor gemeentewerken, waarin leden van de gemeenteraad zitting hebben, komt op maandag 5 sep tember a.s. in vergadering bijeen in het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. Voor de aanvang van de vergadering gaat die commissie onder leiding van de wethouders Baars en Gillissen op bezoek in Gervinsland waar de situatie bij de watergang in ogenschouw wordt genomen. Bewoners willen daar graag een afzetting. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Een beeld van het nieuwe gebouw van de Stedelijke Scholengemeenschap dat in Klarenbeek is verrezen. Het gedeelte dat speciaal voor de expressievakken (handenarbeid e.d.) werd gebouwd is op deze foto niet zichtbaar. Dat gedeelte is echter wel al in gebruik. Tijdens dc herfstvakantie zal de grote schoolver- huizing plaatsvinden. De leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap maken nu gebruik van schoolgebouwen in dc Sint Pieterstraal. de Latijnse Schoolstraat aan de Dwarskaai en aan de RusterburgStraat (Dauwendaele). De nota woonerven in Middelburg, waarover vorige week in deze rubriek vrij uitvoerig werd verteld, trekt veel belangstelling. Naar aanleiding van de mededeling, dat de nota kan worden afgehaald bij het buro voorlichting kwamen ongeveer twintig mensen langs. Voorts bestel den diverse inwoners de nota via de telefoon. Dat kan n.l. ook (nummer 26251). In de P.Z.C. van. vrijdag j.l. stonden enkele artikelen waaruit blijkt, dat in de Van Kleffenslaan niet iedereen dezelfde mening heeft over de eventuele instelling van een woonerf. In verband daarmede is het wellicht goed hieronder onverkort weer te geven wat er in de nota staat over de procedure (de gang van za ken). Initiatief Het initiatief tot het aanleggen van een woonerf kan hetzij bij de bewo ners. hetzij bij de gemeente liggen. In beide gevallen zal aan de bewoners een brief worden gestuurd met alge mene informatie over woonerven. In de brief worden voor- en nadelen ver meld. terwijl een aantal voorwaarden worden genoemd. Wanneer van meet af aan duidelijk is, dal de instelling van een woonerf in deze wijk/straal niet mogelijk is. wordt dit duidelijk gemotiveerd meegedeeld aan de be treffende initiatiefnemers. Het betrekken van bewoners bij plan invoering woonerven Wanneer blijkt, dat instelling van een woonerf in de betreffende wijk/straat mogelijk is in het kader van hel beleid; - de bewoners zich positief opstellen ten opzichte van het idee een woonerf in te stellen wordt zo spoedig mogelijk een bijeen komst tussen gemeente en bewoners georganiseerd. De bewoners kunnen natuurlijk al .vóór deze bijeenkomst aan de gemeentellijke kontaktman) rcakties doorgeven. De gemeente zal in deze bijeenkomst dc reeds ver strekte schriftelijke informatie nog eens verduidelijken (eventueel met behulp van dia's). In onderling over leg kunnen dan globale schetsen van de betreffende straat, ingericht als woonerf, worden opgesteld. Het zou aanbeveling verdienen, dat uit de be woners een werkgroepje gevormd wordt, dat de reakties koördineert. De gekoördineerde reakties kunnen doorgegeven worden (mondeling of schriftelijk aan de gemeentelijke kontaktman). De gemeente kan dan, afhankelijk van de reakties. de plan nen verder uitwerken, rekening hou dend met de naar voren gebrachte wensen. Deze ontwerpen worden toe gespeeld aan het werkgroepje: wan neer dit groepje akkoord gaat, kan er weer een bijeenkomst met de bewo ners worden georganiseerd. Vooraf gaande aan die bijeenkomst kunnen de uitgewerkte plannen het beste ter inzage worden gelegd en/of in de buurt worden opgehangen. Tijdens de bijeenkomst kunnen de laatste afs praken worden gemaakt, waarna met de uitvoering kan worden begonnen. Wie eerst? Met nadruk wordt nog eens gesteld, dat ook al is de straat volgens de amb telijke werkgroep, die de nota maakte, geschikt om er een erfgebied van te maken, dit morgen nog niet het geval is. Omdat nog nader wordt bekeken hoe het nu precies met de kosten zit, kan nog niets gezegd worden over de volgorde. De nota is een aanzet. E11 het is belangrijk te weten of de burgers vinden dat daarmede verder kan wor den gegaan. Reakties op de nota wor den gaarne tot 7 oktober a.s. ingewacht door burgemeester en wethouders van Middelburg. De afdeling Middelburg van het Rode Kruis organiseert op woensdag 28 sep tember a.s. in het gebouw van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Elzenlaan (aanvang 19.00 uur) een bloedafname-avond. I11 verband daarmede zullen de bewoners van de wijken Stromenwijk II. Breeweg en Griffioen II persoonlijk worden benaderd. Eerst zullen huis-aan-huis 4500 kaarten worden verspreid, terwijl enige tijd later de reaktie wordt "afgehaald". Ook niet in die wijken wonende Middelburgers kunnen zich aanmelden voor deze bloedafname-avond. In verband met deze aktie de infor matie: Iedere gezonde volwassene tussen 18 en 65 jaar. die niet als "vaste" donor bij een bloedtransfusiedienst of bloedbank is ingeschreven en die in het afgelopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft doorgemaakt en niet onder regelmatige behandeling van een arts is. kan zonder bezwaar wat bloed afstaan (nog geen halve li ter). De normale hoeveelheid bloed van een volwassene is ongeveer 5 liter en de afgestane hoeveelheid wordt binnen enkele weken weer in het li chaam aangemaakt. Menselijk bloed bestaat uil rode en witte bloedcellen, bloedplaatjes en plasma, elk met een eigen functie en van groot belang voor de moderne geneeskunde. Het toedienen van bloed aan patiënten kwam na de ont dekking van de bloedgroepen in 1900 door Karl Landsteiner meer en meer in gebruik. Na de tweede wereldoor log heeft de bloedtransfusie, mede dankzij ingrijpende verbeteringen van de techniek van het afnemen, bewaren en toedienen van bloed een ware vlucht genomen: in ons land wordt jaarlijks meer dan 350.000 transfusies verricht. Behalve deze transfusies met vol bloed, is het door de nog steeds toe nemende kennis over de eigenschap pen van bloed tegenwoordig mogelijk de verschillende eiwitten en cellen uit het bloed te isoleren en elke substantie afzonderlijk toe te dienen aan de pa tiënt, die juist die speciale substantie nodig heeft. Hieronder volgen enkele van de belangrijkste toepassingen van bloed en daaruit bereide blocdsub- stanties. "Vol bloed" Dankzij bloedtransfusies en dus dankzij de vrijwillige donors is het tegenwoordig mogelijk vele grote operatics uit te voeren, zoals maag-, long-, hart- en vaatoperaties. Zonder bloedtransfusies zouden deze opera lies nooit kunnen worden verricht. Plasma-eiwitoplossing Dit wordt veel toegediend aan patiën ten. indien directe hulp nodig is. bijv. bij shock door groot bloedverlies en er geen vol bloed aanwezig is (rampen, ongevallen eet.). Deze plasma-oplos sing kan direct worden toegediend zonder dal eerst de bloedgroep be hoeft te worden bepaald. Ook bij ern- Om een goede doorstroming van het verkeer te bevorderen besluiten bur gemeester en wethouders nog al eens 0111 in een straat éénrichtingsverkeer in te voeren. Éénrichtingsverkeer voor auto's en motoren wel te verstaan. Fietsers en bromfietsers mogen vaak in de straten met éénrichtingsverkeer in beide richtingen rijden. Onder het bord staat dan "Uitgezonderd (brom (fietsers". Tot zover is het allemaal wel duidelijk. Moeilijker wordt het wanneer het gaat over het parkeren in de straten met éénrichtingsverkeer. Daarom verzocht de politie ons te proberen duidelijk te maken wat mag en wat niet mag. I11 een straat waar volledig éénrichtings verkeer is. dus als ook dc fietsers en bromfietsers maar in één richting mo gen rijden, mag aan beide kanten van de straat geparkeerd worden, als dat niet uitdrukkelijk is verboden. I11 stra len met éénrichtingsverkeer, waarin de fietsers en bromfietsers wel in beide richtingen mogen rijden, mag alleen door auto's worden geparkeerd aan de rechter(kant gezien vanuit de rijrich ting. Als er een zogenaamd kunstma tig fietspad is aangegeven (streepje slijn. zoals b.v. in de Sint Pieterstraal en de Vlissingsestraat en in diverse straten in Dauwendaele) is dat wel duidelijk. Maar ook als geen kunst matig fietspad is aangebracht mag men dus niet in die straten aan de lin kerkant gezien vanuit de rijrichting parkeren. Wil u daaraan meewerken? En wilt u dit doorgeven? Dank u! stige verbrandingen en bij ziekten met eiwittekorten (lever- en nierziekten) waarbij de patiënten geen rode of witte cellen nodig hebben, wordt dit veel gebruikt. Cryoprccipitaat Deze opmerkelijke substantie uil bloed wordt verkregen uit vers bloed- plasma; het bevat een concentratie van een bepaalde stollingsfactor, waaraan patiënten lijden aan de z.g. bloederziekle (haemofilie) een tekort hebben. Door toediening van grote hoeveelheden van dit cryoprecipitaat kunnen bloedingen tot staan worden gebracht en kunnen deze patiënten zelfs grote operaties ondergaan, het geen vroeger onmogelijk was. Nadat het cryoprecipitaat uit het plasma is gei'soleerd - in elke halve liter bloed is slechts een zeer kleine hoeveelheid cryoprecipitaat aanwezig - wordt het overige bloed weer voor andere trans fusie doeleinden gebruikt. Dankzij dit preparaat kunnen haemofiliepatiën- ten een meer normaal leven leiden dan vroeger. Immunoglobulinen Ook dit eiwit wordt uit het plasma gei'soleerd. I let bevat antistoffen tegen de meeste in ons land voorkomende infectieziekten, zoals mazelen, geel zucht. rode hond. waterpokken eet. en wordt gebruikt om deze infectieziek ten te voorkomen. Vooral bij epide mieën van groot belang. Daarnaast zijn er ook specifieke immunoglobuli nen. bereid uit bloed van donor, die kort tevoren zijn gevaccineerd tegen een bepaalde ziekte of die een be paalde infectieziekte hebben doorge maakt. Niet zolang geleden is het an- ti-Rhesusimmunoglobuline ontwik keld. bereid uit bloed van Rhesusne- gatieve moeders met Rhesusanlislof- fen. Deze eiwfitractie speelt een grote rol bij de preventie van geelzucht van de pasgeborene (de z.g. Rhesusba- bies). Geconcentreerde rode bloedcellen De rode cellen blijven over als het plasma uit het bloed is verwijderd: dit concentraat wordt o.a. toegediend aan patiënten met bloedarmoede, die al leen de rode cellen nodig hebben en voor wie de toediening van plasma zelfs schadelijk kan zijn. Bloedplaatjes (tbrombocyten) Uil bloed kunnen ook de bloedplaat jes worden afgescheiden. Bij sommige patiënten kunnen grote tekorten aan bloedplaatjes optreden (spontaan of door bepaalde ziekten). Door samen voeging van de bloedplaatjes, afge zonderd uit het bloed van meerdere donors, is het nu mogelijk dergelijke tekorten effectief te bestrijden. Deze opsomming geeft enig idee wat er allemaal met bloed wordt gedaan ter genezing van patiënten: nog steeds wordt veel onderzoek verricht naar de eigenschappen en toepassingsmoge lijkheden van bloed. Dankzij het feit dat in ons land de gehele donororga nisatie en bloedtransfusiedienst op Rode Kruisbasis is opgezet, waarbij ook de verstrekking van het bloed en de daaruit bereide preparaten recht streeks aan de artsen en ziekenhuizen geschiedt, wordt een zo effectief en goed mogelijk gebruik gemaakt van het door de donors afgestane bloed. Eén ding is duidelijk: dit alles zou niet mogelijk zijn zonderde vele vrijwillige donors, want hun bloed is onvervang baar. Voor inlichtingen en aanmel dingen kunt u zich wenden tot mevr. Catsman, Rozenburglaan 195 te Mid delburg. tel. 11429. In de Vleeshal in het gotische ge deelte van het stadhuis (ingang aan de Markt) is nog tol en met zondag 11 september a.s. de ten toonstelling "Wonderlijke verha len" te zien. Dc expositie omvat met name akwarellen vervaar digd door Anke Sinninghe. Deze akwarellen zijn geïnspireerd door wonderlijke volksverhalen, welke werden verzameld door Jaap Sinninghe. Openingstijden: maandag tol en met zaterdag van 10 tol 17 uur en zondag van 14 lot 17 uur. Vlaanderen begin volgend jaar voor het verkeer kan worden opengesteld. komst tussen gemeente en bewoners Middelburg. En wilt u dit doorgeven? Dank u! In september start poppentheater Kar- toen uit Nieuw en St. Joosland het nieu we poppenspelseizoen in het Molent heater in Middelburg-Zuid. Nieuw in deze is het grote aantal gastvoorstellin- gen van collega-poppenspelers. Van dicht in de buurt treden op: het poppent heater Jakkus uit Middelburg en het poppentheater Houtje Touwtje uit Oost Souburg. Het eerste legt zich vooral toe op het aloude Jan Klaassen poppenspel. Compleet met Katrijn, de beul en de Dood van Pierlala. Helaas is Jan Klaassen de laatste tien tallen jaren verworden tot een soort huis-tuin-en-keuken held die zich voor van alles en nog wat liet gebruiken. Zo verloor hij gaandeweg zijn eigen karak ter dat in feite toch heel anders is. Jakkus laat de oude Jan Klaassen weer herleven en Sjaac Vereist, de poppenbaas van Jakkus. hoopt dat velen tussen 8 en 80 de voorstellingen zullen bijwonen. Er zijn al wat try-outs. geweest op de ambach ten- en antiekmarkten in de maanden juli en augustus op de Vismarkt te Mid delburg. Houtje Touwtje hebben velen aan het werk kunnen zien gedurende de Vlis- singse braderie dagen. Houtje Touwtje brengt poppenspelen met een sprookje sachtige invloed, terwijl ook hier de Jan Klaassen figuur sterk op de voorgrond staat. Ook zijn enkele Belgische pop penspelers te gast in de molen: Schok- keljoen uit Vcurne komt met 2 spelen voor kinderen en volwassenen en Tijl Uylenspicgcl uit Brugge doet hetzelfde. Uvlenspiegel speelt met folkloristische stangpoppen. Schokkeljoen met hand poppen. Wat betreft het werk van eigen hand komt Kartoen met twee sprookjes van Grimm n.l. Sneeuwwitje en Broertje en Zusje. Daarnaast wordt ook een Kel tisch sprookje vertoond. Voor de vol wassen poppenkast kijkers is er het ver haal van de Graal een impressie op het Middeleeuwse epos Parcival. Bij dit stuk worden ook marionetten gebruikt. Kartoen organiseert ook twee exposities in het .Molentheater die voornamelijk ook verband houden met het poppens pel. De eerste expositie gaat over de ontwikkeling van het fototoestel met een typerende voordracht en lichtbeelden. In april is er een poppenexpositie. Programma: 7 en 21 sept. Jakkus met Oud Hollands Jan Klaassenspel: 19okt. Houtje Touwtje met Prinses pas op: 22 en 29 okt. Tijl Uylenspiege! met De vreemde breiwol; 14 en 21 jan. Schok keljoen met De Speelgoedboom: 24 en 25 febr. Tijl Uylenspiegel met Molierés De Vrek en 19 en 20 mei Schokkeljoen met Van Titus en Boeljas. Elke eerste en derde woensdagmiddag van de maand: Kartoen met Sneeuw witje. Broertje en Zusje. Keltisch sprookje. Telkens één zaterdagavond in de maand: Het verhaal van de Graal. «ver een termijn van TOTXXJ.- 15.000.- 20.000.- 30.000,- 40.000.- 120 «r 180 mnd. 143,20 f 120,02 210.07 276,95 410,70 544.45 f 180.03 f240.04 f360.06 f480.08 Aanvr. kosteloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedr. mogelijk. Bel. bernidd. financ. ass-kantoor Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg Dit voorjaar werden op het Van Eeg- henhuis in Aardenburg twee kursussen gehouden over vergader- en bestuur- slechniek. Hiervoor bestond zoveel be langstelling dat besloten is deze kursus te herhalen en wel op vrijdagavond 30 september en zaterdag 1 oktober a.s. De kursus is gericht op bestuursleden - vrij willigers van vrouwenorganisaties, ou dercommissies. wijkverenigingen. mu ziekverenigingen. etc. Langdurige erva ring als bestuurslid is niet noodzakelijk Nadere inlichtingen en opgaven bij: Vormingscentrum Van Eeghenhuis. te lefoon: 01177-1259 of 1293 of bij: Commissie' Volkshogeschoolwerk in Zeeland, telefoon: 01104-493.

de Faam | 1977 | | pagina 5