wim de bruyne LEUKE VADERDAG CADEAUS Bearded collie Remco werd vergiftigd in Griffioen wijk de winkeliers uit de st.jacobsstraat, walstraat, oude markt en kleine markt presenteren: het x zomerzaterdag gebeuren ÏSSSSf jtUEO N°on yrrw mini en maxi RUIME KEUZE HENGELSPORT LEEUWENBURGH Doe-het-zelf G. Geschiere te Middelburg uitgebreid Piet Bulthuis exposeert in Breda AKTUEEL EF00N, BEVEILIGING TEGEN INBRAAK BLIJFT NODIG DE DELTA BAND uit Vlissingen BAZAR N\£V)\N£ ^GOtO M°°R^ WO°ntT«e44V^"Tel',WW' Woensdag 15 juni 1977 F walstraat 85 vlissingen telefoon 01184-16706 Portemonnee's, portefeuille s, Bollfolds, etuis voor autopapieren, mappen, Clippers, koffers. Moderne creaties in prachtige leersoorten. Verder paraplu's, reistassen enz. fa. J. de DREU Unicef besloot een succesvol seizoen RONDE VAN KORTGENE over uw auto uw gemeente uw bedrijf etc. POP LP S FOLK LP'S ROCK LP'S ENZ., ENZ. LP's maximaal bereik tegen minimale kosten in houdt in de Walstraatpromenade en omgeving. Zaterdag 18 juni van 14.30 uur-16.30 uur. Tevens optreden van: "PRO MUSICA", uit Eindhoven. Op warme ZOMERDAGEN KOUSENVOETJES dragen! PILSmerk: teentjes/ 1,— voeten/ 1,90 en 2,25 (elastiek aangenaaid). ERG EE merk: 2,25 (elastiek aangebreid). Kent U de ERGEE kousen met elastieken boorden a 4.50? Lange Delft 125, Middelburg. EPERWARE "In feite is het iets vreselijks. Net of je een kind verliest. Zo kun je het ongeveer wel stellen, het verlies van onze bearded collie Remco. We hebben er ruim vier jaar voor gezorgd, het dier verzorgd en we hielden er ontzettend veel van. Was het beest nou maar ziek geweest, of des noods verongelukt, maar zo'n uiterst pijnlijke, langzame dood door vergif is wel het ergste wat zo'n dier kan overko men. We zijn inmiddels een beetje over het verlies heen, al wordt je er nog steeds, elke dag op-nieuw, aan herinnerd. Je moet toch wel kei en keihard zijn om zoiets gemeens te kunnen doen, volgens ons zijn mensen die dergelijke dingen uithalen behoorlijk ziek", aldus Kitty Stange. Het is bepaald niet de eerste die een dergelijke litanie moet ophangen, het schijnt langzamerhand een soort alge meen verschijnsel te worden dat men simpelweg huisdieren (honden en kat ten) vergiftigd. In de meeste gevallen wordt het dodende vergif listig verpakt in worst of vis, al naar gelang voor wie het is bedoeld. In het geval van de fa milie Stange was de strychnine verpakt in een stukje vis, dat nota bene vlak bij de Dunenburch school op een stukje gras was neergegooid. Duidelijk met de opzet om een of andere kat te verschal ken. Stel dat een kind van de kleuter school het stukje vis opraapt, al is het maar om te kijken wat het is, en biter met de handen aan de mond komt.-..! "We kunnen best begrijpen dat er men sen zijn die een hekel hebben aan hon den en katten", aldus Henk en Kitty Stange. "zeker als er dieren in de buurt wonen die deze mensen overlast berok kenen. Maar het eerste watje doet is dan toch een gesprekje hebben met de eige naar van de hond of kat in kwestie. Laat een hond nou z'n behoefte doen voor je stoepje of laat een kat wat in je tuin deponeren, leuk is het niet maar het is niet het beest zelf dat er iets aan kan doen. Veelal moet je het bij de baas zoeken, die z'n poes niet binnenhouden wil of kan en die z'n hond niet bij heeft gebracht om z'n behoefte in de goot te doen. Als je dan als enige "redmiddel" naar een gif moet pakken.... waar blijven we dan?" Het is zeer opmerkelijk dat na het gebeuren met de hond Remco, dat de familie Stange bepaald niet zomaar over haar kant laat gaan, er nog een aantal gevallen bekend werden van mensen die nare ervaringen hebben op gedaan met verpakte vergiften in vlees en vis. In de Griffioen worden een aan tal poezen vermist, er zijn dieren ziek geworden, kortom: nu de zaak wat meer ruchtbaarheid heeft gekregen, gaan meer en meer gedachten in de richting van vergiftiging. "Toen ik een paar maanden geleden met de hond ging wandelen in de buurt van de Laures Stommesweg." zo vertelt Henk Stange, "waarbij de hond losliep, kreeg ik van een passerende agent ook al de raad de hond aan te lijnen omdat er een vergif- tigingsgeval in die buurt bekend was. Dat zou gebeurd zijn in de direkte om geving var. een jachtterrein. Uiteraard volg je zo'n raad dan op en bovendien heb ik er toen goed opgelet dat Remco niets van de grond opat. Dat deed hij trouwens toch maar zelden: als ik zag dat hij iets opviste, liet ik het hem me teen weer uitspugen. Jammer genoeg was het stukje vis dat hem tenslotte fa taal werd, zo klein, dat het al naar bin nen was, voor ik goed en wel besefte wat er aan de hand was." Na de wandeling bracht Henk Remco naar huis en ging daarna even om een boodschap. Toen hij weer thuis kwam stond de hond te hijgen achter het tuinhek, hetgeen het vermoeden wekte dat de hond moest overgeven. Toen Henk het dier mee naar binnen nam om te kijken wat er aan de hand was, struikelde de hond al, kreeg stijve poten en bleek een blauwe tong te hebben. De hulp van een diere narts die werd ingeroepen kwam uitein delijk te laat: bij de betrokken diere narts, mevr. Driehuis van Haselen uit Vlissingen, overleed Remco op de be- handeltafel, nog voordat de maag kon worden uitgepompt. Uit onderzoek bij Het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut in Rotterdam van de maaginhoud van de dode hond, bleek dat deze was overleden aan een strychnine vergifti ging. "We hebben veel blijken van me deleven gekregen", zegt Kitty Stange, "ook van mensen die op een soortgelijke manier hun hond kwijt raakten. Daar ik meewerk in het Honden Informatie Centrum heb ik nogal wat bekenden die via via gehoord hadden van de dood van Remco, en ons belden. Recent werden we gebeld met de mededeling van ie mand uit het Ewisland in Dauwendaele dat daar een Afghaan was vergiftigd, nota bene in de tuin van de eigenaar. Niets schijnt te gek zijn. Vreselijk. We hebben in elk geval alvast maar een be loning uitgeloofd voor degene die ons een tip kan geven die kan leiden tot aanhouding van degene die het giftige stuk vis heeft neergegooid en we hebben natuurlijk ook het geval doorgegeven aan de politie die er proces verbaal van heeft opgmaakt." MIDDELBURG - Het regionaal Uni- cef-comité Walcheren ziet met grote voldoening terug op het verkoopseizoen 1976/1977. Dit seizoen is bij het naderen van de Middelburgse braderie, waarop "Unicef' weer met een stand aanwezig zal zijn, afgesloten. De opbrengst van de Unicef-kaartver- koop en van andere ten bate van het Kinderfonds der Verenigde Naties on dernomen acties, heeft de verwachtin gen verre overtroffen. De totale op brengst bedroeg in het seizoen 1976/77 ruim 24.000.-. In het voorafgaande actiejaar werd er voor ruim 16.500.- verkocht. Hoogtepunten in het afgelo pen Unicef-seizoen waren de tentoons telling van het kinderfonds resp. in de Middelburgse Abdij en in het Vlissingse stadhuis, en een Unicef-bazar in "Der Boede", waarbij "oud" zich voor "jong" inzette. Hetzelfde kan gezegd worden ten aanzien van de verkoopactie door patiënten en personeel van "Zonneveld" in Oostkapelle. Hoge ogen werden er ook gegooid door de Chr. Nijverheids school voor meisjes, "De Waayenburg", de Griffioen-mavo en de brugklassen van de stedelijke scholengemeenschap in Middelburg. Op de komende brade rie, waar Unicef dezelfde plaats heeft als vorig jaar (eind van de Langeviele) worden tal van nieuwe Unicef-artikeler. ten verkoop aangeboden. Het regionaal comité Walcheren verwacht veel van de start van het nieuwe seizoen, aldus de bestuursleden. Bij Leeuwenburgh op het Kleine Martje in Vlissingen heeft men een enorme kol- lektie hengelsportmateriaal voorhanden. Op de bovenste verdieping van het za- kenpand waarin o.m. een dierenspeciaal zaak is gevestigd, staat de hele collektie uitgestald. "We onderhouden fijne kontakten met de Vlissingse Hengelsportvereniging" aldus de heer Leeuwenburgh "en die mensen weten hun weetje heus wel. Be halve daar hebben we onze klanten van overal vandaan en voor zover we kun nen nagaan: tevreden klanten. Om de service nog wat meer uit te breiden hebben we zeer recent een muur ge sloopt tussen het kantoor en de voor malige hengelsport afdeling zodat de totale ruimte met de helft groter is ge worden. Men kan hier nu letterlijk voor alles op hengelsportgebied terecht: hen gels, molens (in vele prijsklassen na tuurlijk), waadpakken, leefnetten, schepnetten, aas (zagers en leeglopers) maar ook aas om mee te vissen in bin nenwater. Kortom: je kunt het zo gek niet bedenken of we hebben het in huis." Recentelijk werd in de Middelburgse Gortstraat de vernieuwde zaak van "Doe het Zelf - G. Geschiere" na een ingrij pende verbouwing heropend. Het resul taat van de verbouwingis een zeer aan trekkelijke zaak waarin nu - in tegens telling tot de eerdere opstelling - volop ruimte is gecreëerd waardoor vele mate rialen veel beter tot hun recht komen dan eerder het geval was. Vooral achter in de zaak is het een en ander gebeurd. De heer Geschiere maakte daar een leuke houthoek, waar allerlei latjes en profiellijstjes liggen op geslagen. in vele maten en uitvoeringen, keurig overzichtelijk soort bij soort. De gereedschappen zijn ondergebracht achter de kassagroep tegen de wand. Voorin de zaak is allerlei te vinden b.v. op schildergebied etc. Langs een van de wanden is een informatie balie inge richt. Nieuw in het dienstenpakket van Doe het Zelf - G. Geschiere, is het rekla- me-schilderen. Daarvoor werd een vak kundig man naar Middelburg gehaald n.l. de heer J. Tramper uit Krabbendij- ke. Op het gebied van reklame teksten, reklame borden etc. en het beschilderen van bedrijfwagens, staat hij zijn man netje. KORTGENE - Op 30 juli houdt de evenementencommissie van Kortgene voor de eerste keer een wielerkoers voor trimmers en jeugd. Zoals al enkele jaren het geval is, ver zorgt de evcnementencommissie gedu rende de maand juli een aantal aktivi- teiten in en rondom het dorp Kortgene ten behoeve van de vele vakantiegan gers en de dorpsbewoners. Dit jaar zul len voor de eerste maal een aantal wie lerkoersen in het programma worden opgenomen. Vanaf 13.00 uur kunnen de jongeren in diverse leeftijdsklassen tussen de 9 en 15 jaar met elkaar strijden om de premies en de vele prijzen. Vereist is echter wel dat de jeugdige deelnemers een deug delijk rijwiel hebben. Bij de trimmers die om 15.30 uur starten worden andere eisen gesteld; daar zal iedere deelnemer in het bezit moeten zijn van een valhelm en een deugdelijke koersfiets. De trim mers rijden 40 ronden van ongeveer 1300 meter over een parkoers dat uitge zet is over Hoofdstraat, Weststraat en de Wilhelminastraat. Inschrijven voor een van de koersen moet voor 28 juli plaatsvinden. MIDDELBURG - Schilderijen van de Middelburgse kunstschilder Piet Bul thuis worden tot en met zaterdag 2 juli geëxposeert in de galerie "Guignol" van Wim en Charlotte Teljeur aan de Gin- nekenweg 4 te Breda. De expositie is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 11.00 uur tot 18.00 uur. in DE\füSSINGER i IIKIRENS IR 24 DE PLAAT VAN DE WEEK Kost altijd maar V)0 [DE^/LISSINGER Drie Vlissingse bedrijven hebben in een demonstratie show duidelijk gemaakt dat het zeer belangrijk is om wanneer men kostbaarheden in huis heeft, gebruik te maken van een goede inbraakbeveiliging. Vaak denkt men: "Dat zal mij niet over komen", maar voor men er erg in heeft kunnen ook bij die mensen inbrekers toeslaan en flinke schade toebrengen op financieel gebied. Alleen al de groep mensen die een aardige schilderijen ver zameling bezit, of verzamelaars van an tiek etc. kan in feite niet buiten een af doende beveiliging tegen ongenode gas ten. Een verzekering kan - wanneer het kwaad is geschied - de gestolen spullen niet teruggeven al wordt er wel geld uit gekeerd waarmee het leed wat kan wor den verzacht. De drie bedrijven lieten allerlei moge lijkheden zien. De fa. Prins toonde al lerlei hang- en sluitwerk waarmee de leden van het inbrekersgilde buiten de deur kunnen worden gehouden. Op het ogenblik is het - zeker in de nieuwbouw - zo dat elke serie sleutels maar een be perkt aantal exemplaren omvat die vaak op verschillende huizen passen. Van daar dat het belangrijk is een goed, af wijkend slot te hebben op de deuren, zodat niet Jan en alleman zomaar, vaak zonder einge moeite, binnen kan gera ken. Ventevogel-verzekeringen was op de expositie aanwezig om de belangs tellenden wegwijs te maken in de ver schillende verzekeringsvormen die er zijn om schade, toegebracht door in braak, zo klein mogelijk te houden. Op financieel terrein althans. Het Elektro technisch installatieburo Willemsen had een paar panelen hangen met daarop een opstelling van verschillende alarm- verf-BehanS systemen voor inbraak en voor brand. De inbraak-systemen zijn uitgerust met een zwaailicht of sirene en ook bestaat de mogelijkheid om een z.g. stil alarm te installeren waarbij de eigenaar van een beveiligde zaak b.v. wordt gebeld of rechtstreeks de politie. In de brandbe veiligingssystemen wordt gewerkt met rookmelders en alarmbellen. Vooral uit de horecasector bestond hiervoor veel belangstelling. Deze keer een korte wandeling door het oude, toen nog zelfstandige Souburg. De bovenste foto geeft een kijkje in de Vlissingsestraat, met op de voorgrond de hondekar van de melkvrouw, die nog ongestoord door het snelverkeer, voor de fotograaf kon poseren. De onderste foto: een beeld van de al even rustige Braamstraat.

de Faam | 1977 | | pagina 21