CONCERT ZEEUWS JEUGDORKEST ONGEVALLEN-CIJFERS 1 1965 a 1968 jj 1969 a 1970 9 1976 L» MENU TAFELTJE DEKJE HINDERWET Gemeentelijke dienstverlening rond Pinksteren VERKEERS MAATREGEL FIETSEN VOOR DE HARTSTICHTING IN T KORT TER INZAGE KLANK- EN LICHTSPEL "DRAAIT" WEER VERKIEZINGS UITSLAGEN BIJEENKOMST GEVONDEN VOORWERPEN BRAMMETJE DUMP- Z AALV OETB ALTOURNOOI LEZINGEN DE VRIJE SCHOOL TEAR FUND-AVOND IN MIDDELBURG Woensdag 25 mei 1977 F In Concertzaal Middelburg Hedenavond (woensdag 25/5) reaktie op nota Ibewonings patronen In de nota bewoningspatronen van de provincie is ondermeer aangegeven welke gemeenten en woongemeenschappen nog wat kunnen groeien en welke niet. De gemeenten werden in staat gesteld om op die nota te reageren. Afgelopen maandag werd in de raad over die reaktie gesproken. Door b. en w. werd een ontwerp-reaktie op de genoemde nota gemaakt. Welke reaktie wij hieronder onverkort laten volgen. Hierbij wordt opgemerkt, dat deze copy op de vrijdag voor de maandag j.l. gehouden raadsvergadering werd ingediend. Het was toen dus nog niet zeker of de raad met deze reaktie instemt. Aan het Kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Naar aanleiding van de ons toegezon den regionale uitwerking van de nota bewoningspatroon willen wij u onze erkentelijkheid betuigen voor de ge boden gelegenheid tot het maken van opmerkingen. Wij willen daarbij onze waardering uitspreken voor uw po ging om door middel van deze nota duidelijkheid te brengen in het beleid met betrekking tot het vraagstuk van de spreiding van de bevolking binnen de regio. In verband met de eventuele bouw van een kernenergiecentrale in Mid den-Zeeland moeten wij onder voor behoud een reaktie op de nota geven. Vestiging van een dergelijke centrale S in b.v. de Zak van Zuid-Beveland zal 9 zulke grote gevolgen hebben voor de g| woonkernen die in de omtrek van de vestigingsplaats gelegen zijn, dat een herschrijving van de nota voor een groot deel van Zuid-Beveland nood zakelijk zal zijn; één en ander zal ook duidelijk invloed hebben op de over ige woonkernen in Midden-Zeeland. Wij menen dat het daarom aanbeve ling zou verdienen dat Provinciale Staten pas een beslissing op de nota nemen nadat duidelijkheid estaat over de eventuele vestigingsplaats van een tweede kerncentrale in Zeeland. Bij brief van 22 september 1976 - waarvan een afschrift is bijgevoegd - K heeft het kollege van burgemeester en S wethouders zijn standpunt over de Diskussienota Bewoningspatroon Midden-Zeleland aan de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland kenbaar gemaakt. Ond4er verwijzing naar die brief en met onderschrijving en handhaving van de daarin ge maakte opmerkingen wensen wij na der in te gaan op de in de regionale uitwerking aangegeven groeimoge lijkheden van een aantal woonkernen. Uit tabel 9 op bladzijde 26 van de nota blijkt dat het inwonertal van de ge meenten Vlissingen, Middelburg en Goes in de periode 1975-2000 in totaal zal toenemen met respektievelijk 28,1, 25,8 en 27,4%. Voor Walcheren als to taliteit wordt de groei geraamd op 26,6%. Tegen deze cijfers steken de j groeipercentages van Arnemuiden k met 50,9 en van Valkenisse met 44,0 schril af. Ook de groei van Borsele met 24,1 is in dit licht fors te noemen gelet op het landelijke karakter van die ge meente. Zoals al in de brief van bur gemeester en wethouders is gesteld, is voor deze explosieve groeimogelijk heden in de nota geen rechtvaardiging te vinden. Aan de op bladzijde 6 van de nota gesignaleerde suburbane tendenzen wordt ons oordeel door deze nota geen I i I Op vrijdagavond 27 mei aanstaande geeft het Zeeuws Jeugd Orkest een concert in de concert- en Gehoorzaal. Dit is het eerste van een serie van vier concerten die in Zeeland en in Enge land worden gegeven. Medewerking aan alle optredens verleent de contra- bassist Winfried Loeschcke uit Braunschweig (BRD), die vorig jaar met een recital in Middelburg opzien baarde. Op het programma staan werken van Beethoven (Ouverture "Egmonl"), Sibelius ("Finlandia"), Délibes (Danssuite uit de opera "Le Roi d'Ys), Rossini (Ouverture"L'Ita- liana in Algeri", Holst ("The Planets") en Ditters von Dittersdorf (concert voor contrabas en orkest). Het concert begint om acht uur. halt toegeroepen. De volgende cijfers mogen illustreren dat de terzake door het kollege van burgemeester en we thouders gemaakte opmerkingen juist zijn. Van het totaal berekende vesti gingsoverschot van 31.200 in de regio zal een aantal van 22.790 ten gunste komen van de drie stedelijke kernen en het restant van 8.410 aan de platte landsgemeenten. In percentages van het vestigingsoverschot uitgedrukt komt dit neer op verdeling van het vestigingsoverschot in de verhouding .73% steden en 27% platteland. Opvallend daarbij dat van deze 8410 inwoners in Koudekerke 1976, in Ar nemuiden 1476, in Heinkenszand 1653. in 's-Gravenpolder 798 en in Kapelle-Biezelinge 746 gevestigd zul len worden, neerkomend op in totaal 6640 inwoners ofwel 21,3% van het totale vestigingsoverschot, terwijl de overige plattelandskernen 5,7% van het totale vestigingsoverschot of 1770 inwoners uit migratoire groei zullen ontvangen. Deze cijfers onderstrepen de door het kollege gemaakte opmer king: "De bezorgheid voor de leef baarheid van de kleinste kernen blijkt ondergeschikt aan de wens tot verho ging van het inwonertal van die ker nen die blijkens hun groei in het re cente verleden kennelijk aantrekkelijk woongebied vormen." Door de verschijning van het derde deel van de derde nota over de ruim telijke ordening (Nota Landelijke Gebieden) is het mogelijk geworden de Nota Bewoningspatroon te toetsen aan het door de regering te voeren beleid. Bladzijde 89 van de Nota Lan delijke Gebieden vermeldt: "De rege ring kiest daarom voor een beleid waarbij elke regio de eigen groei van de bevolking kan opvangen en een beperkt vestigingsoverschot wordt be reikt dat niet ten koste mag gaan van nabij gelegen centrale kernen. De re gering denkt hierbij aan een vesti gingsoverschot van maximaal 25% van de te verwachten eigen groei van de regio." Geprojekteerd op de regio Midden-Zeleland komt dit erop neer dat, uitgaande van een eigen na tuurlijke) groei van 11.130 inwoners, van het vestigingsoverschot een aantal van 25%, d.w.z. 2.783 inwoners, naar het platteland zou mogen vloeien. De overige migratoire groei met 28.417 inwoners zou dan aan de drie stede lijke kernen moeten toevloeien. In dien aangenomen wordt dat de groei van de plattelandskernen, uitgezon derd Koudekerke, Arnemuiden, Heinkenszand, 's-Gravenpolder en Kapelle-Biezelinge. met de natuurlij ke aanwas plus de migratoire groei van 1.770 inwoners voldoende is voor het instandhouden van de in de nota bewoningspatronen genoemde basis voorzieningen. zou bij konformering aan het rijksbeleid voor de 5 genoem de kernen een migratoire groei van 1.013 resteren. De natuurlijke groei van die kernen is geraamd op 1.068: als de resterende migratoire groei van 1.013 over die vijf kernen verdeeld wordt, zouden deze daardoor een ex tra-groei mogelijkheid van 94,8% van hun natuurlijke groei ontvangen. Bij hantering van de door de regering voorgestane extra groei van 25% van de eigen groei, zouden die kernen slechts een migratoire groei van 267 inwoners kunnen doormaken. De re gering wenst waar mogelijk ruimte te laten voor een provinciaal beleid dat naar gelang van de regionale omstan digheden leidt tot een spreiding dan- wel een koncentratie van de bevol kingsgroei in het landelijk gebied. Waar het de bedoeling is van de Nota Bewoningspatroon om de leefbaar heid van met name de kleine kernen veilig te stellen, menen wij dat de in de nota aangegeven verdeling van de migratoire groei niet aan dat doel beantwoordt voorzover het de extre me groeimogelijkheden van de vijf met name genoemde kernen betreft. Wij verwerpen die groeimogelijkhe den als zijnde in strijd met de voor gestane gebundelde dekoncentratie en wij zijn van oordeel dat de totale mi gratoire groei van die kernen dan ook van 6640 naar 1013 zou moeten wor den teruggebracht. Indien het door de regering als -voor- lopigstandpunt aangegeven beleid ge volgd wordt, betekent dit dat van de migratoire groei 5.627 meer dan thans aan de steden zou toevallen. De totale migratoire groei van de steden zou daardoor (inklusief St. Laurens) ko men op28.426. Indien de steden in relatie tot het hui dige inwondertal een gelijk aandeel in die groei zouden ontvangen, zou voor Vlissingen/Souburg het vestigingso verschot in totaal 12.116, voor Mid- delburg/St. Laurens 9.792 en voor Goes/Kloetinge 6.518 worden. Dit hogere inwonertal voor Middel burg past ook bij de recente bevol kingsontwikkeling. Per 31 december 1976 bedroeg dat inwonertal al 37.330 terwijl dit volgens de Nota Bewo ningspatroon op 31 december 1980 38.330 zou zijn. Daaruit blijkt dat aanpassing van het inwonertal per 31 december 1980 noodzakelijk is. Deze ruimere groei dan voorzien is, wordt naar ons oordeel veroorzaakt door de aanwezigheid van een aantal betrek kelijk arbeidsintensieve bedrijven op het industrieterrein binnen onze ge meente. Het vestigingsoverschot van Middelburg zal ook toecnemen als gevolg van de voortgaande konentra- tie van rijksdiensten en een verdere uitbouw van de werkgelegenheid in de administratieve sektor. Gewezen wordt ook op de te verwachten bevol kingstoename indien de bestuurlijke organisatie gewijzigd wordt. Zoals u uit het bovenstaande blijkt, onderschrijven ook wij de maatrege len tot het veiligstellen van de leef baarheid van de kleine woonkernen. Wij verwerpen de in de nota geboden suburbane groeimogelijkheden van Koudekerke, Arnemuiden. Heinkens zand. 's-Gravenpolder en Kapelle- Biezelinge en menen ons in dat stand punt gesteund te zien door de Verste- delijkingsnota en de Nota Landelijke Gebieden. Wij verzoeken u de nota Bewoningspatroon op dit punt meer met dat standpunt in overeenstem ming te brengen. S Uit het onlangs verschenen jaarverslag van de Middelburgse politie over 1976 S knipten wij het hieronder afgedrukte overzichtje van aantallen ongevallen die S in onze gemeente plaatsvonden. S jaar aantal onge?allen antaldoden aantal gewonden 425 4 94 1966 495 2 97 1967 481 7 118 442 5 86 443 5 75 398 6 66 K 1971 487 5 86 K 1972 432 4 91 1973 430 2 93 K 1974 507 1 105 fi 1975 548 4 103 550 6 122 Voor de week van 30 mei t/m 4 juni a.s. is het menu voor tafelt- je-dekje als volgt: Maandag; carbonade, spinazie, aardappelen. Dinsdag; gehakt, witlof en aar dappelen. Woensdag; gesneden rundvlees, sperciebonen. Donderdag: macaroni. Vrijdag; kalkoenfilet, appeltjes. aardappelen. Zaterdag; wat de pot schaft. Deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is met name bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen worden besteld op maandag en donder dag op telefoonnummer 27537. Op dat nummer kunnen ook an dere informaties over tafelt- je-dekje worden verkregen. De maaltijden worden op de bestel dagen dus op maandag en don derdag bezorgd. Kleverskerkseweg. Cebeco-Zuidwest, Zierikzee heeft een hinderwetsvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van van een Cebecowinkel met een benzi- nepompinstallateie, bestaande uit één 10.000 liter tank en één 25.000 liter tank voor respectievelijk normale- en superbenzine, alsmede twge elektri sche aftappompen, waarbij twee elek tromotoren met een gezamenlijk ver mogen van Vy pk. gebruikt zullen wor den. De inrichting is gevestigd aan de Kleverskerkseweg 53a te Middelburg. SCHRIFTELIJKE BEZWAREN te gen het verlenen van de gevraagde vergunning op grond van vrees voor gevaèr, schade of hinder kan een ieder tot 15 juni a.s. indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Stadhuis, Middelburg. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden ten gemeente huize, Lange Noordstraat 1 alhier, op 7 juni 1977 te 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tol beroep gerechtigd zijn in dien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zit ting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, te neinde van hun beroepsrecht gebruik te te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaar schrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel inge komen bezwaarschriften, liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inza ge op de afdeling algemene zaken van de gemeentesekretarie, Lange Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De gemeentelijke diensten, bedrijven en kantoren zijn op maandag, tweede pinksterdag en dinsdag, derde pinksterdag gesloten. Hieronder in verband daarmede belangrijke mededelingen. HUISVUIL In de maandag- en dinsdagwijk wordt nu huisvuil opgehaald op woensdag 1 juni a.s. In de woensdagwijk wordt huisvuil opgehaald op donderdag 2 juni a.s. GEBOORTES EN OVERLIJDENS De afdeling bevolking, Simpelhuisstraat 1 (bij Engelse Kerk) is op dinsdag 31 mei a.s. (derde Pinksterdag) geopend van 9.00 tot 10.00 uur echter uitsluitend voor het doen van aangiften van geboorten en overlijdens. Dus NIET voor paspoorten, toeristenkaarten, uittreksels geboorteregister e.d. ZWEMBAD Het zwembad is op eerste Pinksterdag gesloten. Op Tweede Pinksterdag is het geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Op Derde Pinksterdag op de normale tijden. Nieuwe Haven Op de Nieuwe Haven en wel aan de onbebouwde kant. dus aan de kant van het kanaal. ligt een heuvel waar langs auto's en bussen kunnen stop pen. Die heuvel is daar gemaakt om bezoekers van de stad. die met bussen komen zo dicht mogelijk bij het cen trum te kunnen laten uitstappen. Tot nu toe was het zo. dat bij die vluch theuvel niet mocht worden gepar keerd in de periode 15 mei - 15 sep tember. Het is echter gebleken dat aan die uitstapmogelijkheid ook in de maand april al behoefte bestaat. Bur- gemeeser en wethouders hebben nu besloten de regeling zodanig te wijzi gen, dat bij die uitstapheuvel niet ge parkeerd mag worden door gewone personenauto's tussen 1 april en 15 september. Bussen mogen daar ook niet parkeren. Zij mogen er alleen stoppen om passagiers te laten in- en uitstappen. De bussen moeten daarna een parkeerplaats vinden op de Los- kade. Dit b. en w-besluit is op 13 mei 1977 openbaar gemaakt. Binnen 30 dagen na die datum kan iedere be langhebbende legen dit besluit beroep instellen bij de Kroon. Eventuele be roepschriften moeten worden inge diend bij de Kommissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De Tour- en Wielerclub "Theo Mid delkamp" organiseert op zaterdag 11 juni a.s. weer een fietstocht. De baten van deze tocht komen ten goede van de Nederlandse Hartstichting. Het wordt een tocht van ongeveer 30 kilo meter, welke over de nu zo prachtige binnenwegen van Walcheren zal gaan. Men kan starten tussen 13.00 en 14.00 uur op de Breeweg te Middelburg bij de brom- en rijwielhandel Voskamp. Deelnemerskosten bedragen 2.50 per persoon. Op de startkaarten moe ten controlestempels worden verza meld bij langs de route slaande con troleposten. De deelnemers en deel neemsters moeten voor 18.00 uur weer terug zijn op de Breeweg. Bij de start is het mogelijk fietsvlaggetjes te kopen voor de Hartstichting. Kosten 1,— Doe mee. Goed voor U en de Harts-, tichting. - De meeste winkels sluiten op zater dag om 17.00 uur. - Heden, woensdagavond wordt er in de hal van het stadhuis, aanvang 19.00 uur, een verkiezingsuilslagenbijeen- komst gehouden. - De wijk Klarenbeek heeft een eigen postkantoortje (postagentschap) ge kregen. Het is gevestigd in de nieuwe supermarkt van de heer De Groot, Churchilllaan 49 te Middelburg. Ope ningstijden (van het postagentschap) op alle werkdagen (behalve maan-' dagmiddag) van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 - 17.15 uur. Op zaterdag is het postagentschap gesloten. - OF WOENSDAG 8 JUNI A.S. OM 19.30 UUR WORDT IN HET STAD HUIS DE HOORZITTING VAN HET ONTW ERP VOOR DE NOTA INSPRAAK GEHOUDEN. IEDE- Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke Ordening vrijs telling verlenen van: a. Het bestemmingsplan Buitenge biedvoor de aanleg van een watergang ten zuiden van de Stromenwijk e.e.a. in het kader van de aanpassingswer- ken van de afwatering van Walcheren; b. Het bestemmingsplan Buitenge biedvoor de bouw van een bedrijfs woning op het perceel Vlackeweg 2 te Nieuw- en Sint Joosland; c. Het bestemmingsplan Sint Lau- rensvoor het oprichten van een tuin huisje op het perceel Van Borsselen- laan 16 te Sint Laurens. De tekeningen van de uit te voeren werken en bouwwerken liggen met ingang van 20 mei 1977 gedurende 14 dagen ter gemeentesekretarie (kamer 15) voor een ieder ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schrif telijk aan ons kenbaar maken. es In het kader van het Holland Festival 1977 dat dit jaar is gewijd aan de "stem" worden in Middelburg in de maand juni 4 evenementen georganiseerd. Op zaterdag 4 juli vindt in de schouwburg een optreden plaats van het be roemde ballet van Jennifer Muller and The Works uit New York. Naast een nieuw nog onbekend werk zullen de balletten Speeds en Biography worden uitgevoerd. Dinsdag 14 juni verzorgt Ton Koopman in de Burgerzaal van het stadhuis een clavecymbelrecital. Het programma, dat is geïnspireerd op vokale modellen en thema's wordt uitgevoerd op drie verschillende instrumenten en omval werken van Bach, Balbastre, Byrd, Cabanilles, Grescobaldi, Kuhnau, Picchi en Swee- linck. Vrijdag 17 juni wordt in de Concert- en Gehoorzaal door het ensemble Hes perion XX o.l.v. Jordi Savall een concert gegeven van profane 15e en 16e eeuwse Spaanse muziek. Het programma is zeer gevarieerd en vermeldt naast Moorse romances en dansen van o.a. Flecha. Pisador, de Narvóez, Guerrero en del Enzina liefdesliederen en instrumentale variaties van de Anchicta, Ortiz en Vdsquez en Spaans-joodse romances en muziek van een aantal anonieme komponisten. Op zaterdag 25 juni tenslotte zal het Nederlands Kamerkoor m.m.v. een in strumentaal ensemble in de Oostkerk vokale muziek van belangrijke heden daagse componisten ten gehore brengen. Op de foto: Jennifer Muller (rechts) in het ballet "Speeds". Het is een bekend verschijnsel. Tijdens vakanties be zoekt men in het buitenland musea, kerken, oude gebouwen enz. Maar hoeveel inwoners van b.v. Middelburg en omgeving hebben het stadhuis wel eens van binnen bekeken of hebben een bezoek gebracht aan het Klank en Lichtspel, dat al vele jaren in de Abdij wordt georganiseerd? Daarom wordt in deze rubriek nog eens de aandacht gevestigd op dat Middel burgse Klank- en Lichtspel. Tijdens een rondgang van een klein uur krijgt men in een spel van licht en schaduw, van stemmen cn muziek in de al eeu wenoude Abdij de geschiedenis van dat gebouwencomplex voorgescho teld. Het is de geschiedenis van kerk en staat in Zeeland. Tot 23 juni a.s. kan men dit spel meebeleven op woensdag-, donderdag- en vrijdaga vond om 21.00 uur. Vanaf de ge noemde datum zijn er twee rondgan gen en wel om 21.00 uur en om 21.30 uur. Op vrijdagavond is er echter steeds een rondgang, die 0111 21.00 uur begint. Kosten 3,25 per persoon. Ingang Nieuwe Kerk aan de Groen markt. Walcheren is nu heel mooj. Een wandeling of een fietstocht over de unieke Walcherse B-wegen zal dit stellig bevestigen. De Meidoorns staan in bloei en daar kan geen parfumfabriek tegenop. Op de foto de Overloper in de Middel burgse wijk Dauwendaele. Met wat vrije dagen in het vooruitzicht het advies: REEN WELKOM!! êeniel van hetgeen de eiêen stad en omslrcken te bieden hebben. uur Hedenavond, de avond van de verkiezingsdag, wordt in de hal van het stadhuis weer een verkie zingsuitslagenbijeenkomst geor ganiseerd. enDe Middelburgse uitslagen word per district op een groot bord genoteerd met verge lijkingen tot vorige uitslagen. Via een T.V,-toestel kunnen de lan delijke uitslagen worden gevolgd, terwijl mensen die van twee wal letjes willen eten op een ander T.V.-toestel ook nog de Europa cup-finale kunnen bijwonen. De gemeente zorgt voor koffie. Ook u bent vanaf 19.00 uur welkom in de stadhuishal (ingang Markt/ij- de). Op het politieburo te Middelburg zijn in de periode van 11 t/m 17 mei j.l. de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: - diverse lipssleutels; - diverse autosleutels; - 1 portemonee zonder inhoud; - werphengel, leefnet en schepnetje; - bromfietshelm; - zilveren armbandje; - diverse bankbiljetten; - gymschoenen in plastic tas; - 2 portemonee's met inhoud: - herenhorloge; - portefeuille met rijbewijs, paspoort en betaalpas; - blauwe kentekenplaat; - zonnebril; - kindersandaaltje; - Marokkaanse portefeuille met in houd; - postpakketje; - sleuteletui met 3 sleutels. Nadere inlichtingen omtrent deze ge vonden voorwerpen kunnen worden in gewonnen in het bureau van politie. Achter de Houttuinen 10 te Middel burg, op woensdagen van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 - 20.00 Zaterdag 28 mei a.s. zal in de sporthal aan de Nassaulaan te Middelburg het tweede zaalvoetbaltournooi van Bram- metje Dump gehouden worden. De organiserende vereniging heeft hier voor de sterkste Zeeuwse teams uitge nodigd. Bovendien is nog het sterkste Brabantse team van de partij t.w. Z.V. Loomans tapijthuis. waarin tal van ex-profs van de eredivisieclub N.A.C. spelen. Namen als Jan van Gorp. Ad Grauwmans, Chris Bouwman en keeper Korenbrits zullen vele Zeeuwse voet balkenners nog wel bekend in de oren klinken. Uit Zeeland zijn uitgenodigd: Skol-boys, kampioen regio Schouwen- Duiveland. Roovers Sport, kampioen 2e kl. Vlissingen. De Hooizolder, kam pioen 3e klas Middelburg. Astoria, tweede in de le klas Vlissingen en de organiserende vereniging Brammetje Dump. j-jeze iaatste wer(j kampioen van Zeeland en werd onlangs vijfde in het kampioenschap van Nederland. Het tournooi van zaterdag wordt gespeeld in een halve competitie en begint om half twee. De laatste wedstrijd eindigt 's avonds om kwart voor acht. Een half uur voor drugverslaafden "Arta" in Zeist. De eerste lezing op woensdag 1 juni is getiteld "De aanval op de jeugd in de twintigste eeuw". De tweede lezing "Il lusie en werkelijkheid van-gemeen schap" is op woensdag 8 juni. In zijn voordrachten zal de spreker de gevaren, die de jeugd van deze tijd belagen, be handelen. Aanvangstijd van beide le zingen is 20.00 uur. De Stichting Vrije School Zeeland or ganiseert twee lezingen in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Spreker op beide lezingen is dr. L. F. C. Mees. vert)ondemaanJieU)^ later is de prijsuitreiking in de kantine van de sporthal. De wedstrijden staan onder leiding van de scheidrechters De Buck en Wielemaker, beiden Vlissingen en Verraan, Middelburg. Woensdag 1 juni a.s. organiseert het TEAR Fund - internationale hulporga nisatie van de Evangelische zendelingen (The Evangelical Alliance Relief Fund) - een voorlichtingsavond in de Getuige- niskerke Middelburg, aanvang 20.00 uur. Naast leniging van direkte nood wil hetTF ook verder helpen met program ma's op het gebied van de landbouw. watervoorziening, gezondheidszorg, on derwijs en gemeenschapsontwikkeling. TF werkt via evangelische zendingsge nootschappen. zendelingen, nationale Christenen en vrijwilligers. Momenteel heeft TF 9 vrijwilligers op het veld (5 Geref.. 2 Bapt.. 1 N. Herv. en I Pinks- tergem.) terwijl 9 anderen op het punt staan uitgezonden te worden.

de Faam | 1977 | | pagina 5