Raad Middelburg vergadert maandag a.s. Rekonstruktie Poelendaeleweg VERKIEZINGS UITSLAGEN BIJEENKOMST Doelstellingennota Reijershove in raad 11 DIVERSE RAADSVOORSTELLEN UITBREIDING AANTAL PARKEERMETERS BINNENSTAD GEVONDEN VOORWERPEN HINDERWET IN T KORT WIJZIGINGEN REGELING SPREEKUREN GEMEEN TEI.IJKE SOCIALE DIENST VERGADERING SCHOOLRAAD In hal stadhuis Middelburg NIEUWS UIT POELENDAELE ONDERZOEK BAARMOEDER HALSKANKER MENU TAFELTJE DEKJE TER INZAGE Woensdag 18 mei 1977 De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 23 mei a.s. in openbare vergadering bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Ingang via deur op hoek Markt en Lange Noordstraat. De vergadering begint om 14.00 uur. Hieronder een volledig overzicht van de punten die aan de orde zullen komen. Op een andere plaats in deze rubriek wordt op enkele voorstellen, die maandag a.s. worden behandeld, nader ingegaan. Ook u bent welkom bij deze vergadering. AGENDA. 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 20 december 1976, 24 januari 1977 en 21 februari 1977 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken 3. Benoeming lid van de vaste kom missie van advies en bijstand voor het verkeer 4. Benoeming hoofdleidster openbare kleuterschool "De Dauwrakkertjes", Hooge Meestraat 2 5. Vaststellen wijziging algemene po litieverordening (8e wijziging) 6. Gemeentelijke telexaansluiting op openbaar telexnet P.T.T. 7. Plaatsing parkeermeters binnenstad 8. Onttrekking gedeelte van het Noordpoortplein aan het openbaar verkeer 9. Toepassing artikel 11, le lid win kelsluitingswet 1951 op 16 en 17 juni 1977 10. Vaststelling verordening geldelijke voorzieningen raads- en kommissiele den 11. Gemeentelijke opmerkingen over uitwerking van de nota bewoningspa- troon voor de regio Midden-Zeeland 12. Doelstellingennota Reijershove 13. Intentieverklaring instemming met aanwijzing Middelburgse binnenstad tot beschermd stadsgezicht 14. Voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan Nieuwland Kom (schoolterrein Van Akenstraat) 15. Behandeling bezwaarschrift van de heer R. Imanse tegen aanschrijving tot verwijdering markies aan Pottenmarkt 4 16. Beschikbaarstellen krediet ad 55.000,— t.b.v. riolering Dam- poortweg 17. Beschikbaarstellen totaal-krediet ad 2.291.167,— t.b.v. realisering noord-zuid tangent, deel III 18. Beschikbaarstellen totaal-krediet van 1.596.000,— t.b.v. rekonstruktie Poelendaeleweg, vanaf Vlissingseweg tot aan de Joost de Moorstraat 19. Beschikbaarstellen krediet van 20.000,— voor verlenging parallel weg op het Groot-Industrieterrein t.b.v. Louwerse en De Priester, alhier 20. Beschikbaarstellen krediet van 52.000,— t.b.v. herstel Oude Schroeweg 21. Verhoging restauratiesubsidie t.b.v. het pand Simpelhuisstraat 12 (Simpelhuis) 22. Beschikbaarstellen krediet van 17.000,— voor de aankoop van ma terieel t.b.v. de dienst gemeentewer ken (afd. diensten) 23. Beschikbaarstellen krediet van 305.600,— ten behoeve van aan- Bij de politie te Middelburg zijn in het tijdvak 4 t/m 10 mei 1977 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven. - gele lamp (knipperlicht); - fietssleutel; - diverse sleutels; - bankbiljetten; - bureaulamp; - portefeuille met rijbewijs en betaal- pas; - portefeuille met stickers; -jerrycan; - ring; - bromfietssleutel; - snelbinder (spin); - deel III kentekenbewijs 1976; - schuifmaat in etui; - rijzweep; - kinderschoentje; - ring met steen. Nadere inlichtingen omtrent deze ge vonden voorwerpen kunnen worden in gewonnen in het bureau van politie, Achter de Houttuinen 10 te Middel burg, op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. koop materieel voor de reinigings dienst 24. Beschikbaarstellen krediet voor de aanvullende inrichting van de p.c. kleuterschool, Papisland 3 25. Beschikbaarstellen krediet voor de eerste inrichting van de lagere school, uitgaande van de stichting Vrije School Zeeland 26. Medewerking artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. de p.c. school voor g.l.o., Molenweg 25, Nieuw- en Sint Joosland (voorzienin gen, nodig geworden ter uitvoering van de brandbeveiligingsverordening) 27. Beschikbaarstellen krediet voor de bouw van een 6-klassige school voor gewoon lager onderwijs aan de Henry Dunantlaan, uitgaande van de vereni ging voor protestants christelijk on derwijs, ter vervanging van het schoolgebouw Olmenlaan 6 28. Beschikbaarstellen krediet voor de aanvullende eerste inrichting van de tweede protestants christelijke kleu terschool in de wijk Klarenbeek 29. Beschikbaarstellen kredieten voor de verbouwing van de p.c. "Rent- meesterschool" voor g.l.o., Rentmees terlaan 243 en de inrichting van de personeelskamer, de hoofdenkamer en de aanschaffing van meubilair en hulpmiddelen voor het vak hande narbeid t.b.v. genoemde school 30. Vergoeding kosten vakonderwij zeres nuttige handwerken aan de ge reformeerde streekschool voor Mid den-Zeeland te Middelburg, Gra venstraat 63 31. Bouw peuterspeelzaal in de wijk Griffioen 32. Beschikbaarstellen krediet voor het ombouwen van de c.v.-installatie van het wijkcentrum "Het Zuiderba ken" van wijkverwarming naar indi vidueel gestookte verwarming 33. Subsidie ten behoeve van de Stichting Vormingswerk Jonge Vol wassenen 34. Beschikbaarstellen krediet van 154.000,— voor het vernieuwen en verzwaren van de waterleidingen in de Stationsstraat en de Blauwe Dijk, als mede intrekking van het verleende krediet van 314.000,— t.b.v. de wa tervoorziening in Klarenbeek III 35. Beschikbaarstellen krediet van 3.600,— voor de aanleg van open- Door de Stichting Streeklaboratorium "Zeeland", Noordpoortplein 2 te Middelburg is een hinderwetvergun ning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pathologisch-anato- misch laboratorium, waarin diverse elektromotoren en tanks gebezigd zullen worden. De inrichting is geves tigd aan het Molenwater 47 te Mid delburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, scha de of hinder, kan een ieder tot 10 juni a.s. indienen bij burgemeester en we thouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, wel ke wordt gehouden ten gemeentehui ze, Lange Noordstraat 1 alhier, op 2 juni 1977 te 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts tot beroep gerech tigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps- recht gebruik te kunnen maken, vols taan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijla gen, alsmede de tot 10 juni a.s. ter in zage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesekretarie, Lange Noordstraat 1 alhier. De Middelburgse gemeenteraad heeft op 22 november 1976 voor de reeons- truktie van de Poelendaeleweg een plan gekozen dat er als volgt uitziet: het doorgaande verkeer wordt over de Poelendaeleweg geleid; het plaatselijke verkeer kan van de Langevieleweg gebruik maken; verkeer dat vanaf het Banckert- plein komt mag alleen rechtsaf de Koudekerkseweg oprijden; verkeer komend vanaf het Banc- keriplein mag de Poelendaeleweg wel kruisen (dus rechtdoor oversteken). De Poelendaeleweg wordt dus inge richt voor het doorgaande verkeer. Waar dit mogelijk en gewenst is ko men afslagen en aansluitingen te ver vallen. Zo zullen de Burgerweidestraat en de Baarsjesstraat van de Poelen daeleweg worden afgesloten voor au toverkeer. Op het kruispunt Poelendaeleweg/De Ruijterstraat is het voor het verkeer dat uit de richting Koudekerke komt verboden linksaf te slaan. De indeling van de te vernieuwen weg wordt als volgt. De Poelendaeleweg krijgt twee geas falteerde rijstroken van elk drie meter breed. Aan één zijde van de weg is een parkeerstrook geprojecteerd welke uit klinkers bestaat. Daarin zullen bomen worden geplant. Aan beide zijden van de weg komen verhoogde betegelde fietspaden met een breedte van 1.20 meter. Tussen de fietspaden en de rij baan liggen klinkerbermen van res pectievelijk 0.65 en 0.75 meter breed. Tot slot zijn verhoogde voetpaden ge- projekteerd met een breedte van 1.20 meter. In overleg met streekvervoer Walche ren zijn bij de kruising Banckert- plein/Poelendaeleweg twee bushaltes geprojekteerd. Op het kruispunt Banckertplein zal een verkeerslichins- tallatie komen. De installatie op het kruispunt Poelendaele behoeft enige aanpassing. Voor al deze werken wordt een to taalkrediet van 1.596.000,— ge vraagd. bare verlichting in het plan "Nieuw- land-Kom" 36. Beschikbaarstellen krediet van 85.000,— - t.b.v. aanleg van nuts voorzieningen en openbare verlich ting in het plan Zuid I (Magistraat- wijk) 37. Beschikbaarstellen van een krediet ad 9.980,— voor de aankoop van twee zandstrooiers t.b.v. de dienst voor beheer, onderhoud en exploitatie van akkommodaties voor sport, jeugd en rekreatie 38. Vaststellen I6e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement 39. I. Vaststelling definitieve tarieven onroerend-goedbelastingen; II. Aan vullend krediet voorbereidingskosten invoering onroerend-goedbelastingen 40. Verhoging subsidie 1977 stichting Gesloten Circuit Welzijnswerk voor Bejaarden Walcheren 41. Garantie rekening-courantkrediet t.b.v. de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg 42. Garantie geldlening ad 1.000.000,— t.b.v. Stichting Cen trum voor Bejaardenzorg der Her vormde Gemeente Middelburg 43. Voorlopige vaststelling gemeente rekening c.a. 1973 44. Voorlopige vaststelling rekening 1973 Stichting Voortgezet Ekono- misch Onderwijs 45. Voorlopige vaststelling rekening 1973 Stichting "De Middelburgse Schouwburg" 46. Voorlopige vaststelling rekening 1973 Stichting Sportbelangen Mid delburg 47. Rondvraag. Het Zeeuws Museum heeft in 1976 weer meer bezoekers getrokken dan het voorgaande jaar. In het afgelopen jaar bezochten 33.897 belangstellen den het Zeeuws Museum op het Ab dijplein. In 1975 waren dat er 30.593 en in 1974 31.930. Deze gegevens put ten wij uit het jaarverslag. Op Hemelvaartsdag, donderdag 19 mei a.s. is er geen MARKT. De weke lijkse markt wordt nu gehouden op woensdag 18 mei (vandaag dus). Er wordt al even op gewezen, dat op zaterdag 11 juni a.s. een WIELER- TOCHT zal worden georganiseerd door de tour- en wielrenclub 'Theo Middelkamp". De opbrengst van deze tocht, die over Walcheren zal voeren is bestemd voor de Hartstichting. Men kan tussen 13.00 en 14.00 uur vertrek ken. De afstand is ongeveer 30 kilo meter. Het BURO HUISVESTING van de gemeente, dat is gevestigd op de af deling bevolking, Simpelhuisstraat 1 zal op de vrijdag na Hemelvaartsdag, 20 mei a.s. dus, de gehele dag gesloten zijn. Om lange wachttijden te voorko men wordt bij de gemeentelijke sociale dienst met betrekking tot de spreektijden van de maat schappelijk werkers een nieuwe regeling van kracht. 1. Het spreekuur wordt uitslui tend 's morgens gehouden en wel van 8.30 - 10.00 uur. Dit spree kuur is voor het maken van af spraken en het geven van korte informaties. 2. Het telefonisch spreekuur is uitsluitend 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur. Van 8.30 - 10.00 uur zijn de maatschappelijk werkers telefo nisch niet bereikbaar. 3. Vanaf kwart over een tot vijf uur 's middags is er slechts een maatschappelijk werker bereik baar voor eventuele spoedgeval len. Het is dus niet meer mogelijk om buiten het spreekuur om de maatschappelijk werkers te spre ken. Er kan vanaf nu alleen via een afspraak een gesprek gear rangeerd worden. De Schoolraad voor het openbaar on derwijs te Middelburg komt op don derdag 26 mei a.s. om 20.00 uur in vergadering bijeen. De openbare bi jeenkomst wordt gehouden in de ma quettekamer van het stadhuis (ingang Lange Noordstraat). Tijdens de te houden vergadering zullen diverse lo pende zaken worden besproken. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Op woensdag 25 mei a.s., de dag waarop de verkiezingen voor de samenstelling van de Tweede Kamer worden gehouden, wordt traditiegetrouw in de hal van het Middelburgse stadhuis weer een verkiezingsuitslagenbijeenkomst georganiseerd. De uit de Middelburgse stemdistrikten binnenkomende uitslagen worden op een groot bord bijgehouden. Uiteraard met vergelij kingen tot vorige verkiezingen. Via het T.V.-scherm zal men tegelijk ook de uitslagen uit overig Nederland kunnen volgen. Voetbal. Wanneer de finale om de Europacup I wordt uitgezonden zal ook die voetbalwedstrijd op het T.V.-scherm kunnen worden gevolgd. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Ondanks de sterk gestegen prijzen zal er ook voor koffie worden gezorgd. Tot ziens! De raad wordt een krediet van 52.000,— gevraagd voor het herstel van het wegdek van de Oude Schroe weg. Dat is de weg die door het Mei veld loopt en die de verbinding vormt met de kinderboerderij. Tevens wordt die weg veel door fietsers gebruikt. De weg wordt overal 3 meter breed. Dit houdt in, dat het gedeelte aansluitend op Statenhove I, Vi meter moet worden verbreed. De Stichting Gesloten Circuit Welzijnswerk voor Bejaarden op Walcheren krijgt meer subsidie. Er was in de begroting voor 1977 0,24 per inwoner aan subsidie geraamd. Dat bedrag wordt verhoogd tot 0,73 per inwoner. Althans als de raad daarmede instemt. Aan de raad wordt voorgesteld ten behoeve van een peuterspeelzaal in de Griffioenwijk een houten gebouw te Hemelvaartsdag. Poelendaele is op Hemelvaartsdag geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Pinksteren. Op eerste Pinksterdag is Poelendaele de gehele dag gesloten. Op tweede Pinksterdag is Poelendaele geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Geen les. Diplomazwemmen. Voor de diploma's A en jb kan er nog worden afgezwommen op zaterdag 4 juni a.s. Proefzwemmen een week eerder en wel op zaterdag 28 mei a.s. Ook wordt nog gelegenheid geboden voor het behalen van de diploma's C en D. Voor die diploma's kan op proef gezwommen worden op zaterdag 28 mei a.s. Voor het diploma C om 9.30 uur en voor he£ diploma D om 11.00 uur. Het afzwemmen vindt plaats op za terdag 11 juni a.s. vanaf 9.30 uur. VOOR HET PROEFZWEMMEN VOOR DE DIPLOMA'S C EN D MOET MEN ZICH VÓÓR 24 MEI A.S. AAN DE KASSA VAN HET ZWEMBAD OPGEVEN. stichten. De huidige in die wijk opere rende speelzaal moet in verband met de aanleg van het derde gedeelte van de tangent verdwijnen. Eerst was de be doeling om de peuterspeelzaal te huis vesten in de panden Seisweg 104 en Seisweg 106, nadat deze uiteraard zouden zijn aangepast. Dit wordt ech ter erg duur, reden waarom nu voor een houten onderkomen is gekozen. De reinigingsdienst van de ge meente Middelburg krijgt nieuwe spullen. Voorgesteld wordt een krediet uit te trekken van 305.600,— voor de aanschaf van een huisvuilauto en een vrachtauto. Uit dat bedrag zullen ook de kosten van het overplaatsen .van een riooljet ad 9000,worden betaald. Aan de raad wordt een bedrag van 55.000,— gevraagd voor het aan leggen van een riolering aan de Dam- poortweg op het Klein Industrieter rein. Dat is nodig in verband met de vestiging aldaar van de werkplaats en een tijdelijk kantoor van het aanne mingsbedrijf M.A.C.O. Voorgesteld wordt een zodanige ontheffing te verlenen, dat het voor de winkels mogelijk is om tijdens de op 16, 17 en 18 juni a.s. te houden brade rie in Middelburg de winkels 's avonds tot 22.00 uur open te houden. Voorgesteld wordt het gedeelte van het Noordpoortplein, dat loopt vanaf de ingang van het Gasthuis tot aan de grens van de afgebroken woningen en tot aan het Noordbolwerk aan het openbaar verkeer te onttrekken. Op dat stuk kan dan geparkeerd worden (hetgeen al geschiedt) door doktoren en anderen die in het Gasthuis werk zaam zijn en die de auto voor hun werk nodig hebben. Op het voorstel over de definitieve vaststelling van de tarieven voor de onroerend-goedbelastingen komen wij volgende week terug. De leden van de gemeenteraad van Middelburg hebben afgelopen vrijdag ook een voorstel ontvangen over de doelstellingennota Reijershove. Over die nota is de afgelopen maanden in deze rubriek heel wat geschreven. De nota werd aan diverse instanties gezonden. Er werd een informatie- en overlegbijeenkomst gehouden. Er zijn heel wat schriftelijke reakties binnen gekomen. Die reakties gingen met na me over de soort woningen, die in Reijershove zullen worden gebouwd en over de verkeersontsluiting. Verder zijn er kanttekeningen gemaakt over eventuele vestigingsmogelijkheden voor detailhandelsbedrijven, het tuin bouwbedrijf van de Fa. v.d. Putte, de speelvoorzieningen en de beveiliging van de watergangen. Voor de inrichting van het gebied is gevraagd naar een gevarieerd even wichtig bebouwingspatroon. Naar aanleiding hiervan heeft de werkgroep In Middelburg wordt deze maand verder gegaan met het onderzoek op baarmoederhalskanker. Het eerste gedeelte van dit onderzoek vond plaats op 21 en 22 april j.l. Alle inwoonsters van de gemeente Middelburg van 35 tot 55 jaar zullen volgens een opgesteld schema ten minste een maal in de driejaar aan dit onderzoek kunnen deelnemen. Bij dit systeem van zogenaamde continube- waking kunnen eventuele kwaadaar dige afwijkingen zo tijdig worden on tdekt, dat volledige genezing kan worden bereikt. Kosten. Deze voor de volksgezondheid be langrijke activiteit wordt door de ge meente Middelburg georganiseerd. De gemeente draagt ook een belan grijk gedeelte van de kosten, die aan dit onderzoek zijn verbonden. Elke deelneemster wordt gevraagd om een bijdrage van 10,— Oproep. Voor het op 25, 26 en 27 mei a.s. te houden onderzoek zijn reeds uitgeno digd de overige inwoonsters, die zijn geboren in de jaren 1924, 1927, 1930, 1936, 1939 en 1942. De dames geboren in de jaren 1923, 1929, 1935 en 1941 die nog niet aan het onderzoek hebben deelgenomen en die zich alsnog wen sen op te geven kunnen dat doen bij de Afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, tel. 26251, toestel 131 (uit sluitend tussen 8.30 en 9.30 uur). Dit geldt ook voor de dames die op 21 en 22 april j.l. niet aan het onderzoek konden deelnemen en waarvoor nog geen nadere afspraak voor 25, 26 of 27 mei a.s. is gemaakt. Geen oproep ontvangen? Dames geboren in de jaren 1924, 1927, 1930, 1933, 1936, 1939 en 1942 die geen uitnodiging hebben ontvangen en die aan het onderzoek wensen deel te nemen worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden op het hierboven vermelde telefoonnummer. Er kan dan alsnog een oproep gereed worden gemaakt. Verhinderd. Verzocht wordt goed op tijd aanwezig te zijn. zodat het onderzoek zo vlot mogelijk kan verlopen. Is men ver hinderd op de aangegeven tijd te ko men dan wordt men gevraagd dit zo tijdig mogelijk door te geven aan de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, telefoon 26251, toestel 131 (tussen 8.30 en 9.30 uur). Gezondheidscentrum. Het onderzoek wordt gehouden in het Wijkgezondheidscentrum Dauwen- daele, Roozenburglaan 14 t/m 20, naast het winkelcentrum Dauwendae- le, waar voldoende parkeerplaatsen aanwezig zijn. Het gezondheidscen trum kan vanuit het centrum per fiets ook bereikt worden via het tunneltje onder het spoor en verder via de Se- geersweg en de Dauwendaelsestraat. Ter verdere uitvoering van het in de nota Parkeerplan Binnenstad uitges tippelde beleid wordt aan de raad voorgesteld in diverse straten par keermeters te plaatsen. Bij de meters kan niet langer dan twee uren worden geparkeerd. De raad verleende op 21 juni 1976 een krediet van 112.500,- voor het plaatsen van 250 parkeermeters in de binnenstad. Tot nu toe zijn er daarvan 180 geplaatst. In het voorstel dat nu behandeld gaat worden wordt de raad gevraagd in te stemmen met het plaatsen van 64 meters in de volgende straten. a. In de Lange Noordstraat aan de westzijde (kant belastingkantoor) 9 tweelingmeters en 2 enkelvoudige meters. In totaal dus 20 plaatsen. b. Korte Noordstraat. Eveneens aan de westelijke kant (de zijde van de fri- teszaak) 3 tweelingparkecrmeters. Dus zes plaatsen. c. Sint Barbaragang (tussen Segeerss- traat en Nieuwstraat) 1 tweelingpar- keermeter en twee enkele. In totaal dus 4 plaatsen. d. In de Langeviele 7 tweelingpar- keermeters aan de kant van de Beddewijkstraat (14 plaatsen) en 9 tweelingparkeermeters en 2 enkele parkeermeters aan de an dere kant (20 plaatsen). Nogmaals op al deze plaatsen mag dus maximaal 2 uur geparkeerd worden (het zogenaamde kortparkeren). Groenmarkt. Verder wordt nog voorgesteld de par keermeters aan de Groenmarkt, 20 in getal, waar tot nu toe maximaal twee uur geparkeerd kon worden, te veran deren in meters waarbij maximaal 4 uur geparkeerd kan worden. Dit in verband met de aanwezigheid van kantoren. Bezoekers van op die kan toren te houden besprekingen kunnen dan hun auto kwijt, ervanuitgaande dat de vergaderingen niet langer du ren dan 4 uur. Fietsers. In de Korte en de Lange Noordstraat zal na plaatsing van de parkeermeters (brom)fietsverkeer in beide richtingen worden toegestaan. Daartoe zullen kunstmatige fietspaden worden aange legd. Voor het postkantoor zal een laad- en loszone worden aangebracht. bestemmingsplannen het aantal wo ningen en de bijbehorende kavel grootten nader gekonkretiseerd en bijgestuurd. Daarbij is uitgegaan van het volgende schema. Voor rijenwoningen kavelgrootte 168 m2, voor 2-aaneen garage kavel grootte 308 m2, voor schakelbunga lows plus garage kavelgrootte 420 m2, voor bungalows plus garage kavel- grootte 616 m2. Deze cijfers wensen burgemeester en wethouders als gemiddelden te zien en niet als norm. Om eenvormigheid te voorkomen is het volgens b. en w. ge wenst gevarieerde kavelgrootten op te nemen. Gebaseerd op het hierboven vermelde schema komt de werkgroep dan tot de volgende mogelijke indeling 0J OO 3 62 66 174 40 50 30 28 50 O O. O Ofi woningwet 168 beschutte sfeer 168 premie-huur 168 premie-koop 168 twee-aan-een 308 schakelbungalows bungalows autoboxen 420 616 18 450 bijz. element boerderij Spinhuisweg 10.416 11.088» 29.232 6.720 15.400 12.600 17.248 900 103.604 5.000 108.604 Verkeersstruktuur. Ook b. en w. spreken hun voorkeur uit voor het leiden van het doorgaande verkeer vanaf Abcele via een weg naar het kruispunt Schroeweg/Torcnweg. Daarbij wordt opgemerkt: "Ter beper king van geluidsoverlast van 1iet ver keer in en op de percelen langs deze weg, zullen aanvullende voorzieningen getroffen moeten worden. Bij de uit werking van de plannen, waarbij ook de belanghebbenden zullen worden be trokken, zal hiermede rekening worden gehouden." Voor de week van 23 tof 28 mei a.s. is het volgende menu samen gesteld. maandag hamburger, appeltjes, puree dinsdag gehakt, doperwten, aar dappelen woensdag rundvlees, andijvie, aardappelen donderdag bami vrijdag gebakken scholfilet, wor teltjes, puree zaterdag wat de pot- schaft. Deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is met name bestemd voor zieken en bejaarden, die niet zelf voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen worden besteld op maandag en donderdag op telefoonnummer 27537 (Dienstencentrum het Schutters hof). Op genoemde dagen worden de maaltijden ook bezorgd. OOÖOOCXXX Walplein en Nieuwe Wal. Het besluit van de gemeenteraad om een gedeelte van de Nieuwe Wal en het Walplein aan het verkeer te on ttrekken is door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 25 april I977 goedgekeurd. Dit besluit ligt van 13 mei tot en met 30 mei a.s. op het stadhuis (kamer 15, afd. algemene zaken) voor een ieder ter inzage. Uiterlijk tot 10 juni a.s. kan iedere belanghebbende tegen de be slissing van gedeputeerde staten van Zeeland beroep instellen bij de Ko ningin. Het eventuele beroepschrift moet worden ingediend bij dc Commissaris van* de Koningin in Zeeland te Mid delburg. Woonwagencentrum. Tot 13 juni a.s. ligt op kamer 15 van het stadhuis voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Woon wagencentrum Nieuwlandseweg. Tot die 13e juni kan een ieder tegen dit ontwerpplan bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen.

de Faam | 1977 | | pagina 5