UIT DE INSPRAAKNOTA LANGE JAN BEKLIMMEN Parkeerplaatsen bij jachthaven maisbaai "Ha, zusterfijn dat u er bent!" IN 'T KORT TER INZAGE SPOORBOMEN SCHROEWEG GEVONDEN VOORWERPEN KURSUS MUZIKALE VORMING VOOR KINDEREN MENU TAFELTJE DEKJE NIEUWS UIT POELEND AELE Z. V. U. FLIM IN CITY THEATER POLITIEKE PARTIJEN EN PLANKEN OPENBARE VERGADERING mmmm FILM IN 'DE BEUK' F 2E HYPOTHEEK DICK SCHINKEL 01184-64455 Woensdag 11 mei 1977 i Bij het buro voorlichting en bij de Weizijnsraad kunnen nog steeds gratis exemplaren van het ontwerp voor de inspraaknota worden afgehaald. Hieronder nog een stuk uit het ontwerp voor die nota. Het gescheiden struktureel overleg. Bij de beschrijving van de inspraak procedure is hel begrip gescheiden strukiureel overleg genoemd. Hierna zal een beschrijving van dil begrip worden gegeven. De grondgedachte bij het gescheiden struktureel overleg is. dat twee onafhankelijk van elkaar staande instituten op eksakt dezelfde tijd met eksakt dezelfde informatie, ieder onder eigen verantwoordelijk heid. toewerken naar door hen ge wenste beleidsbeslissingen. Deze werkwijze geeft aan de inspre kers een stuk herkenbaarheid (behoud De bekende folkloristische dagen van M iddelburg worden dit jaar op de donderdagen 14 juli en 11 augustus te Middelburg gehouden. Op de ene dag de ringrijderij met sjeesjes en de an dere donderdag de "gewone" ringrij derij te paard. De enige speeltuin die Middelburg rijk is. is de speeltuin van de wijkve- reniging 't Zand aan de Baarsjesstraat. In "De Zandvorm" het verenigings blad van die wijkvereniging lazen wij. dat die speeltuin weer open is. De prijs voor een dagkaartje voor niet-leden is 0.50. "We hopen dat veel kinderen er het nodige plezier aan zullen bele ven". zo besluit de aankondiging. De ze korte mededeling werkt daaraan wellicht een beetje mee. Op donderdag 19 mei a.s. is het Hemelvaartsdag. Dan wordt er geen markt gehouden in Middelburg. De weekmarkt wordt in die week gehou den op WOENSDAG 18 MEI A.S. Even rekening mee houden! Op het buro voorlichting van de gemeente op de begane grond van het stadhuis kunt u nog altijd gratis afha len exemplaren van het ontwerp voor de inspraaknota. Die nota kunt u ook gratis krijgen op de Weizijnsraad. Dam 59 te Middelburg. van eigen identiteit) en aan de bes tuurder alternatieve beleidskeuzen. Voorwaarden voor deze werkwijze zijn: Een grote mate van afstemming van aktiviteiten op elkaar: alle partners in het overleg zullen vergelijkbare werkschema's moeten hanteren om te voorkomen dat de werkresultaten onvergelijkbaar zijn: de inspraakgroep(en) zullen over onafhankelijke deskundigheid moe ten kunnen beschikken. Met deze manier van werken kan het kollege van burgemeester en wethou ders met minstens twee alternatieven gekonfronteerd worden, waaruit dan een keuze moet worden gemaakt. De keuze kan ook inhouden dat het beleid gebaseerd wordt op de beste onderde len uit elk der alternatieven. Een van de voorwaarden voor het gescheiden struktureel overleg is dat de inspraak- groepen over onafhankelijke deskun digen kunnen beschikken. Bestuur ders kunnen vaak besturen dankzij de aanwezigheid van deskundigen het ambtenarenkorps). Deze deskundigen die in dienst zijn van de gemeente geven advies en werken plannen uit op basis waarvan de besluBders dan hun besluiten kun nen nemen. Het goede resultaat van het geschei den struktureel overleg, dat in Leeu warden met sukses is toegepast (zie bijlage 2) ligt o.a. in het feit dat de inspraakgroepen onafhankelijke des kundigheid tot hun beschikking heb ben. Bij de vele tot nu toe gevolgde inspraakprocedures hebben de in sprekers bijna altijd gebruik moeten maken van dezelfde deskundigheid als de bestuurders, namelijk de amb tenaren. De bedoeling is om echte alternatie ven op tafel te krijgen. Als de in- spraakgroep dezelfde deskundigheid ter beschikking heeft als de bestuurder en deze deskundigheid is daarbij nog afhankelijk van de bestuurder, is er maar een kleine kans dat er echte al ternatieve plannen ontstaan. Het is geen twijfel aan de betrouw baarheid van de ambtenaar maar hel heeft te maken met de mentaliteitsve randering waarover in hoofdstuk 3 gesproken is. De ambtenaar kijkt met ambtenaar sogen tegen de problemen ^an. De adviezen die hij aan je bestuurder geeft zijn vanuit de gemeente gezien ongetwijfeld de juiste. De ambtenaar zou het risiko lopen een gespleten figuur te worden als hij zo wel een bestuurder als een inspreker advies moet gaan geven. Het moet erg moeilijk voor hem zijn. gewend als hij is aan een bepaalde gang van zaken, om plotseling dingen gelijktijdig va nuit twee uitgangspunten te moeten zien. De onafhankelijke deskundige heeft de mogelijkheid om objektief tegeno ver de ideeën en argumenten van de inspraakgroep te staan en kan dus ook makkelijker de dingen uitleggen, ge zien vanuit hel uitgangspunt van de groep. Op die manier kan er dus spra ke zijn van echte alternatieven. De kommissie stelt nogmaals dal vol gens haar de kwaliteit van de plannen beter wordt. Beter vooral ook gezien vanuit de bevolking. JL Van maandag toten met zaterdag van 10.00 tol 17.00 uur kan iedereen weerde Lange Jan beklimmen. Een goede trimoefening. En dat niet alleen. Eenmaal boven kan men genieten van een prachtig uitzicht over Middelburg en Wal cheren. Bij erg helder weer kan men nog verder kijken via de kijkers. Voor -0.85 voor volwassenen en voor nog minder voor kinderen kan men enige tijd op hoog niveau vertoeven. En wie wil dat niet eens een keertje. Goede klim! Stadhuis. Ook de rondleidingen door de fraaie ruimten van het gotische gedeelte van het stadhuis zijn weer begonnen. Van maandag tot en met vrijdag kan men er elk half uur terecht. Kosten f 1.— voor volwassenen. Ook u bent welkom. Bestemmingsplan Sprencklaan. Met ingang van 9 mei 1977 liggen bij de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 15) voor iedereen ter inzage het bestemmingsplan Sprenc klaan en het Koninklijk Besluit van 13 april 1977. Door dit koninklijk besluit is dit bestemmingsplan onherroepelijk geworden. Bij dit besluit is echter on dermeer alsnog goedkeuring onthou den aan gedeelten van de planvoor schriften. Bestemmingsplan Breeweg. Eveneens vanaf 9 mei 1977 liggen ter inzage het bestemmingsplan en het Koninklijk Besluit van 13 april 1977 waarbij het bestemmingsplan Bree weg onherroepelijk is geworden. Bij dit besluit is echter ondermeer alsnog goedkeuring onthouden aan gedeelten van de planvoorschriften. Ook deze stukken liggen bij de afde ling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 15) ter inzage. Bewoners van Middelburg-Zuid (Ma- gistraatwijk) en Dauwendaele weten maar al te goed dat de spoorbomen bij de overweg aan de Schroeweg vrij lang tevoren dicht gaan wanneer de trein op weg naar Vlissingen moet gaan passeren. Al vanaf 1969 probeert het gemeente bestuur in die situatie verbetering te brengen. En naar het zich laat aanzien zal die verbetering kortere slui tingstijd spoorbomen, nog in de loop van 1977 verwezenlijkt kunnen wor den. De spoorbomen bij de Schroeweg werden tot nu toe gesloten door de N.S.-medewerker, die gezeten is in het seinhuis aan de Nieuwlandseweg. De spoorwegen zijn nu van plan om op het station van Middelburg een zogenaamd medewerkerskastje te plaatsen van waaruit de spoorbomen aan de Schroeweg bediend kunnen worden. De conducteur van de trein zal juist voor de start van de trein in dat kastje een bepaalde handeling verrichten waardoor de spoorbomen worden gesloten. Nu is het zo, dat de spoorbomen al enige tijd dicht zijn voordat de trein vertrekt in de richting Vlissingen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Wanneer uw zoontje of dochtertje in augustus aanstaande naar de tweede klas gaat. is er voor hem (haar) de mogelijkheid 0111 via de muziekschool een uurtje per week kennis te maken met muziek. Deze kennismaking is voor alle kinderen die wat meer van muziek willen weten. De muziek school noemt 't lessen in algemene muzikale vorming' d.w.z. dal de ken- nismakking niet uitsluitend gericht is op kinderen die later een instrument willen leren bespelen. Wordt door de lessen de belangstelling voor een in strument gewekt, dan is dat natuurlijk prettig. In de "amv". - de afkorting voor algemene muzikale vorming -. probeert de muziekschool de nu mis schien nog verborgen muzikale eigen schappen van uw zoontje of dochtertje te aktiveren. Dal gebeurt door zingen. Voor de week van 16-21 mei a.s. is het menu voor Tafeltje Dekje als volgt: maandag gebakken lever, appelt jes, puree dinsdag runderlappen, spinazie, aardappelen woensdag runderlappen, spercie- bonen en aardappelen donderdag kip. appelmoes en aar dappelen vrijdag nassi zaterdag wat de pot schaft. Deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is met name bestemd voor zieken en bejaarden die niet zelf voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen worden besteld op maandag en donderdag op telefoonnummer 27537 (Dienstencentrum Het Schut tershof)- Op die dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Graag geven wij wat informatie door over sluitingstijden tijdens de komen de feestdagen. Op zaterdag 14 mei a.s. worden er in het buitenbad zwemwedstrijden ge houden. In verband daarmede zal hel buitenbad op die middag om 14.00 uur gesloten zijn. Het binnenbad is dan wel open tot 16.00 uur. Hemelvaartsdag. Op Hemelvaartsdag is Poelendaele geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Er wordt dan geen les gegeven. Op eerste Pinksterdag is het baden- complex gesloten. Op tweede Pinksterdag is Poelendaele open van 10.30 - 16.30 uur. Geen les. Diplomazwemmen. De laatste maal dat er voor de zomer vakantie voor de diploma's A en B gezwommen kan worden is op zater dag 4 juni a.s. Het proefzwemmen wordt de week daarvoor gehouden, dus op zaterdag 28 mei a.s. Nadere informatie bij de kassa van Poelen daele (tel. 26451 door bewegen, door improviseren, door muzikale geheugenspelletjes, enz. Tot het moment dat hij (zij) naar de vierde klas gaat, twee achtereen volgende jaren dus. kan uw zoontje of dochtertje aan de amv-les deelnemen. Wanneer het april 1979 geworden is. kunt u beslissen, eventueel in overleg met de muzieklera(a)r(esj en/of met de muziekschooldirekteur. of uw zoontje/dochtertje een instrument zal gaan bespelen. Wat dit betreft kunt dan kiezen uit viool, altviool, cello, kontrabas. dwarsfluit, hobo. engelse hoorn, klarinet, hoorn, trompet, trombone, tuba. slagwerk, blokfluit, gitaar, harp. akkofdeon, piano, orgel (populair en klassiek) en kerkorgel. Uiteraard zijn niet al deze instrumen ten geschikt voor kleine handen! De kosten die u maakt 0111 uw kind amv-les te laten volgen, bedragen 54. voor een heel schooljaar. U verbindt zich voor één jaar. Mocht u besluiten om uw zoontje of dochtertje een stukje algemene muzi kale vorming te geven, dan kunt u aan de muziekschool (Kuiperspoort) een inschrijfformulier afhalen. Aanmel dingen dienen vóór Hemelvaartsdag te geschieden. Bij de Middelburgse politie zijn in de week van 27 april tot en met 3 mei 1977 de volgende gevonden voorwer pen aangegeven. - bruin etui met sleutels: - sleutel aVe witte label: - dameshorloge: - enkele portemonnees met inhoud: - aansteker; - brommersleutel: - paraplu: - 2 bankbiljetten: - bromfietsplaatje; - pukkel met inhoud: - autosleutels: "Beroep: Reporter" is de titel van de Z.V.U.-film die op woensdag 18 mei a.s. in het City Theater wordt vertoond. De aanvang is vastges teld om 20.00 uur. De film is geregisseerd door Mi chelangelo Antonioni. Hoofdrols peelster is Maria Schneider en hoofdrolspeler is Jack Nicholson. Door de gemeente worden op de Markt 12 vakken op borden ge creëerd. waarop de aan de verkiezin gen voor de tweede kamer deelne mende politieke partijen gratis hun biljetten mogen plakken. Voorts is het aan de politieke partijen toegestaan om borden te bevestigen aan lantaarnpalen en leuningen van bruggen. Een en ander in overleg met de direktcur van gemeentewerken. Wij meenden er goed aan te doen dit even door te geven. - etui met passer, pen. potlood en gum: - windjack; - metalen schuifmaat in etui: - linnen tas met inhoud: - spijkerjas; - bruine portefeuille zonder inhoud; - schapevacht: - zilveren armband: - kinderportemonneetje: - 2jerry-cans; - plastic tas met inhoud: - kinderbril: - hondepenning; - honderiem met penning: - snoer parels: - kentekenplaat. Nadere inlichtingen omtrent deze ge vonden voorwerpen kunnen worden in gewonnen in het bureau van politie. Achter de Houttuinen 10 te Middel burg. op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. Ter voorbereiding van de gemeente raadsvergadering. die op maandag 23 mei a.s. in de raadszaal van het stad huis wordt gehouden (volgende week daarover meer informatie) worden di verse openbare commissie-vergade ringen gehouden. De vaste commissie uit de gemeente raad voor Volksgezondheid/Milieu- beheer-Socialc Zaken is het eerste aan de beurt. Die commissie komt bijeen op vrijdag 13 mei a.s. aanvang 16.30 uur. Te bespreken punten zijn: jaarverslag Weizijnsraad verhoging bijdrage aan Gesloten Circuit Welzijnswerk voor Bejaarden Walcheren opzegging van de gemeenschappe lijke regeling Maatschappelijk Werk op Walcheren wat verder ter tafel komt. Andere commissie vergaderingen. maandag 16 mei a.s. (16.30 uur) com missie onderwijs dinsdag 17 mei a.s. (15.30 uur) com missie financiën dinsdag 17 mei a.s. (19.30 uur) com missie gemeente-bedrijven. Alle vergaderingen worden gehouden in het stadhuis. Iedereen is als be- Jangstellcnde toehoorder welkom. V Irl/SIKHr VAN ÖM, OÓflTKUNf -X Ook aan de Maisbaai zullen aanleg plaatsen voor jachten worden ge creëerd. Het is mogelijk, dat de eige naren van die jachten en hun me de-opvarenden en eventuele bezoe kers van die jachten met de auto naar dé haven komen. Met name in het zomerseizoen is het dus mogelijk, dat op de parkeerplaat sen in de omgeving van de reeds bes- taande en nieuwe afmeerplaatsen au to's gaan parkexen. Aan de Maisbaai is zoals bekend ge vestigd de Vitrite l'abriek. Ook de be zoekers en medewerkcrs(sters) van dit bedrijf maken gebruik van de par- keergelegenheden aan de Maisbaai. De medewerking van de watersporters wordt gevraagd 0111 de parkeerplaat sen bij de ingang van de Vitrite aan de Maisbaai niet onnodig te benutten. Met name bezoekers van de Vitrite kunnen dan evenals tot nu het geval is, dicht bij hun beslemming een par keerplaats vinden. Bij voorbaat dank voor de medewer king. Op de foto een blik op de Middel burgse haven in vroeger tijden. Hele maal links hel gebouw van de Vitrite. Toen van de Verenigde Oost-Indische Compagnie. Dat of iets in die richting zeggen dage lijks tientallen Zeeuwse bejaarden, wan neer de wijkverpleegster of de wijkzie- kenverzorgster bij hen binnenstapt. Want bejaarden hebben vaker de hulp van de kruisvereniging nodig dan ande- over een termijn van 120 mnd. 10.000.- 137.47 15.000.- 201,60 20.000,- 265.71 30.000.— 393.95 40.000.- 522.19 Aanvraag kosteloos-vrij besteding geld. Tussenl. en hogere bedragen mogelijk. Bel tfemidd. financ. ass- kantoor ren. De ouderdom komt nu eenmaal di kwijls met kwaaltjes. Trouwens, ook als er geen sprake is van kwaaltjes, zal de wijkverpleegster zo af cn toe aanbellen bij een bejaarde in haar wijk. Alleen al om eens te kijken of alles nog goed gaat. Want het doel van de bejaardenzorg van de kruisvereniging is: de oudere mensen helpen zo lang mogelijk zelfstandig in eigen omgeving te blijven. Naar een bejaardenhuis kun je altijd nog, nietwaar? Eigen haard is goud waard, zegt een oud spreekwoord. Tal van bejaarden zouden best nog een tijd zelfstandig kunnen wonen, als er maar iemand was die hen eens in de week een goede wasbeurt gaf. Die "ie mand" is er: wijkverpleegster of wijk- ziekenverzorgster. Andere bejaarden moeten dieet houden. Zij worden geholpen door de diëtiste, die hen vertelt hoe er van de dieetpro- dukten toch een smakelijke maaltijd ge maakt kan worden. En als men het ver haal van de diëtiste nog niet helemaal begrepen heeft, komt de wijkverpleegs ter thuis om het allemaal nog eens uit te leggen. Veel bejaarden moeten medicijnen slik ken en soms meerdere soorten tegelijk. Dat kan tot moeilijkheden leiden. Bo vendien hebben medicijnen soms bij verschijnselen. De wijkverpleegster komt er over praten, advies geven. Soms blijkt dat men al een jaar lang trouw de pilletjes van dokter A slikt, terwijl dok ter B inmiddels al lang weer wat anders heeft voorgeschreven. Dat gebeurt vaker dan u denkt. Mensen zijn nu eenmaal mensen en maken fouten. Wanneer een wijkverpleegster die hele medicijnen-uitstalling op een nacht kastje ziet - soms een schoenendoos vol - zal zij niet nalaten haar bejaarde patiënt te adviseren de hele winkel eens mee te nemen naar de huisarts. Echt gebeurd is het verhaal van een ou de dame, die tegen de "wijkzuster" klaagt: "Zuster, ik begrijp er niets van. Overdag zit m'n man de hele dag te sla pen en 's nachts doet hij geen oog dicht". Waarop de wijkverpleegster de medicij nen op het nachtkastje eens goed be keek. "Deze zijn voor 's nachts, om te slapen en deze zijn voor overdag, tegen de pijn" zei de bejaarde man. Maar het bleek precies andersom te zijn.... Wie precies wil weten, wat een wijkver pleegster allemaal voor een zelfstandig wonende bejaarde kan betekenen, moet het eens aan een bejaarde vragen waar ze "over de vloer" komt.... In de steden is de wijkverpleegster soms de enige, die een bejaarde in weken te zien krijgt. Maar de wijkverpleegster is niet de enige van de kruisvereniging, die voor bejaarden zorgt. De diëtiste geeft voorlichting over een voorgeschreven dieet en over gezonde voeding voor be jaarden. Op veel plaatsen wordt bejaar- dengymnastiek gegeven, tegenwoordig heet dat "beter bewegen voor ouderen". De Zeeuwse Kruisvereniging heeft daarom speciaal een leraar Lichame lijke Opvoeding M.O. in dienst, die er op toeziet, dat de plaatselijke cursussen bejaardengymnastiek beantwoorden aan hoge eisen. Bejaarden hebben een leven van werken achter de rug. Een le ven van dienstbaarheid aan de gemeen schap. De kruisvereniging vindt dal zij recht hebben op een goede zorg. Daarom heeft de Provinciale Stichting Bejaardengymnastiek. Hiervoor heeft het Zeeuwse Kruis speciaal een leraar lichamelijke opvoeding M.O. in dienst. Het Zeeuwse Kruis een speciale Dienst Bejaardenzorg. Zaterdag 14 mei a.s. draait in "Open de Beuk". Herengracht 52. Middelburg, de film "The lady sings the blues" met in de hoofdrol Diana Ross. die de rol van Bil- lie Holiday vertolkt. Billy Holiday die- als tiener in een bordeel terecht kwam cn daarna kans zag in een nachtclub een baan als zangeres te krijgen. Tijdens een toernee wordt zij geconfronteerd met vernedering en onderdrukking, waar door zij aan de drugs raakte. Nadal /ij daarvoor in de gevangenis had gezeten, stortte zij zich volledig op haar carrière, met als hoogtepunt een optreden in Carnegie Hall. Ondanks haar succes was zij niet gelukkig en raakte wederom aan de drugs. Aanvang 22.00 u. Entree 3. ROMMELMARKT IN NIEUW-MID- DELBURG Zaterdag 14 mei is er in en rond het wijkgebouw aan de Nassaulaan te Mid delburg een rommelmarkt. De op brengst zal worden besteed aan het jeugdwerk. De rommelmarkt begint om 8 uur en zal duren tot 4 uur. Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg

de Faam | 1977 | | pagina 5