^Subsidieregelingen 5 volkshuisvesting ministerie HERENSTRAAT WORDT GERESTAUREERD Voorwaarden voor een zinvolle inspraak VERGOEDINGEN BIJ VERHUIZING UW TRIEST Uit het ontwerp Inspraaknota: Huursubsidie GEVONDEN VOORWERPEN MENU TAFELTJE DEKJE -r AKTIVITEITEN WINKELS OM 17.00 UUR DICHT DODEN HERDENKING IN 'T KORT IN KUIPERSPOORT BAROKCONCERT In Middelburg op zaterdag Woensdag 4 mei 1977 F Van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ontvingen wij een kort. bondig en duidelijk overzicht van subsidieregelingen die momenteel gelden. Dat overzicht waarin wordt ingegaan op zaken als aankoop van een nieuw huis. met daarbij mogelijkheden van renteloze lening, eigen woningen in de beschutte sfeer, gemeentegarantie bij aankoop van een nieuwe woning, iso latiesubsidie en verbetering van particuliere woningen geven wij graag aan u door. Aankoop van een nieuw huis. Wie een nieuw huis koopt of laat bouwen om er zelf' in ie gaan wonen, kan van het rijk gedurende maximaal tien jaar een jaarlijkse - steeds met 10% aflopende - bijdrage krijgen. De bijdrage voor het eerste jaar is mo menteel 4.700,— als de stichtings- kosten van de woning niet meer be dragen dan 102.000.— Voor wo ningen. waarvan de stichtingskosten liggen tussen 102.000.— en 123.000.— gelden lagere bijdragen. Bedragen de stichtingskosten meer dan J' 123.000,— dan worden geen bijdragen meer verstrekt. Als de eige naar-bewoner van een krot een nieu we woning laat bouwen, krijgt hij bo ven de normale subsidie nog eens 50% extra subsidie. Laat hij eerst een krot afbreken, dan ontvangt hij nog eens 4.000.— als eenmalige premie. Renteloze lening. Aan mensen met een bescheiden in komen kan ten behoeve van een eigen woning uit het Bezitsvormingsfonds een renteloze lening van 2.400.— worden verstrekt. De voorwaarde is. dat de verwervingskosten van een bestaand huis niet meer dan 70.000,— zijn en die van een nieuwbouwhuis niet meer dan 102.000- Verwervingskosten zijn: koopsom, notariskosten. overdrachtskosten en makelaarskosten samen. Hypotheek- kosten tellen niet mee. Aan te vragen via afdeling Algemene Zaken van het stadhuis. Tel. 26251. Beschutte sfeer. Voor mensen met een bescheiden in komen is er ook nog de mogelijkheid een woning te kopen in de zogenaamde "beschutte sfeer". Deze woningen moeten worden gebouwd op initiatief van een „woningbouwcorporatie, het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten of het Bouwfonds Zuid-Nederland of een gemeente. Voor dergelijke wonin gen geldt een extra financiële bijdrage. Deze omvat: een rijkslening ter groot te van de aanvaarde stichtingskosten van de woning een jaarlijkse bijdraege tot maxim al 5.200,- Om voor 1977 voor een rijkslening in aanmerking te komen, mag het belast baar inkomen in 1975 niet hoger ge weest zijn dan 24.000,— Een aanvullende jaarlijkse bijdrage wordt gegeven tot een belastbaar in komen van 18.750,— in 1975. (Deze bedraagt 480,- off 960,— per jaar bij een inkomen beneden 16.000,- De regeling individuele huursubsidie is zoals gebruikelijk weer aangepast aan de loon- en prijsontwikkelingen. Die aanpassing gaat in per 1 juli 1977. Evenals vorig jaar hebben de meeste huurders, die recht hebben op een huursubsidie rechtstreeks van het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een nieuw aan vraagformulier thuis ontvangen. Deze regeling (het rechtstreeks ontvangen van het formulier van het ministerie) geldt echter alleen voor diegenen, die hun subsidie door tussenkomst van de verhuurder op de huur in mindering laten brengen (huurmatiging). Deze wijze van subsidiëren wordt ook dit jaar weer toegepast. 'THANS OOK JONGE ALLEENS TAANDEN KUNNEN VAN DEZE MANIER VAN SUBSIDIËREN GE BRUIKMAKEN. Op de aanvraagformulieren staat ver meld. dat het ingevulde formulier bij het gemeentebestuur moet worden in gediend. Wanneer men echter het subsidiebedrag vah de maandelijkse huur laat aftrekken dan moet men zich in verbinding stellen met "de huisbaas" met de vraag hoe het beste kan worden gehandeld. Subsidie niet van huur aftrekken. Degenen, die gewoon het volle huur bedrag betalen en die het subsidie rechtstreeks ontvangen, kunnen voor zover zij nog niet in het bezit zijn van een aanvraagformulier, dit afhalen bij het Bureau Huisvesting van de Afde ling bevolking van de gemeentesekre- tarie (Simpelhuisstraat 1), geopend van 8.00 tot 12.00 uur. Bij dit bureau kunt u alle inlichtingen over de huur subsidieregeling verkrijgen. Tel. 26251, toestel 225. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten, Korte Delft 2. bereidt in Middel burg een project in de beschutte sfeer voor. Tel. 27158. Gemeentegarantie. Kopers van woningen kunnen een ge meentelijke garantie (met deelneming van het Rijk) aanvragen. Daardoor is het mogelijk een- lening aan te gaan. die gelijk is aan de stichtingskosten van de woning, een zogenaamde 100%-lcning. De verwervingskosten moeten beneden een bepaalde grens blijven. Die is voor nieuwe woningen 175.000.— en voor bestaande wo ningen 115.000.— Dankzij de ge meentegarantie zijn de geldgevers be reid een hogere hypothecaire geldle ning te geven en is het dus mogelijk met een betrekkelijk gering bedrag aan eigen geld een huis te kopen of te laten "bouwen. De hypotheekverle- nende instanties (banken) hebben formulieren via welke de gemeente garantie kan worden aangevraagd. Isolatiesubsidie. Zowel de eigenaar als de huurder kan voor de verbetering van de warmtei- solatie van zijn woning een subsidie krijgen. Deze subsidie wordt in één keer uitbetaald en bedraagt - voor een bestaande woning twee ne gende deel van de totale kosten. Aan vragen voordat met de werkzaamhe den wordt begonnen: - voor te bouwen woningen twee ne gende deel van dc extra kosten van de voorzieningen. Aanvragen voordat hel huis wordt gebouwd. Deze voorzieningen bestaan hoofdza kelijk uit het aanbrengen van een dubbele beglazing, het laten vullen van de spouw van een woning met een isolerende stof en het isoleren van het dak. De subsidie bedraagt in beide gevallen maximaal f 666.— Aan te Bij de politie van Middelburg zijn in de periode 20 t/m 26 april 1977 de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: - 1 boek van "Alberts N.V. Sittard": - plastic tas met inhoud: - bankbiljetten; - diverse sleutels; - shag in etui: - zilveren kettinkje met hanger; - zilveren armband met stenen; - 1 paar metalen krukken; - herensjaal; - kindermuts; - afzethek met lamp: - kinderbril: - rode sjaal: - diverse portemonnee's met inhoud. Nadere inlichtingen omtrent deze ge vonden voorwerpen kunnen worden ingewonnen in het bureau van politie. Achter de Houttuinen 10 te Middel burg, op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. vragen bij H.I.D. Volkshuisvesting, Seissingel 4. Middelburg. Tel. 14053. Verbetering van particuliere woningen. Voor de verbetering van woningen bestaat eveneens een subsidieregeling. De gemeente kan subsidies verstrek ken voor verbeteringskosten. die niet lager dan 1.500.— en niet hoger zijn dan J" 65.000.— Er kunnen wel ver beteringen worden uitgevoerd, die boven dit laatste bedrag uitgaan. Voor de meerdere kosten woreft dan echter geen subsidie verstrekt. De subsidie wordt, afhankelijk van de hoogte van de kosten, verstrekt als een bijdrage ineens of als jaarlijkse bij drage. Het menu voor tafeltje-dekje ziet er voor de week van i 6 tot 21 mei 1977 als volgt uit: maandag gebakken lever, appelt jes, puree dinsdag runderlappen, spinazie, aardappelen woensdag runderlappen, spercie- bonen, aardappelen donderdag kip, appelmoes, aar dappelen vrijdag nasi zaterdag wat de pot schaft. Deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is met name bestemd voor zieke: en oudere inwoners van Middelburg, die niet in staat zijn zelf voor een warme maaltijd te zorgen. De maaltijden kunnen worden besteld op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur op telefoonnum mer 27537 (Dienstencentrum Het Schuttershof). Op de maandag en donderdag worden de maaltijden ook bezorgd. "O.,- De drie bakken vol met bloeiende tulpen, die kleur gaven aan de Stadhuisstraat hebben het moeten ontgelden. De foto gemaakt op de maandagmorgen na een kennelijk roerig weekend spreekt voor zichzelf. Tot een bedrag van 15.000.- kan een eigenaar-bewoner een bijdrage in eens van 40% van de kosten krijgen. Boven dit bedrag tot 65.000.— ont vangt hij een jaarlijkse bijdrage, die in 10 jaar afloopt van 10% naar 4%. De eigenaar-verhuurder krijgt tot een bedrag van 5.000,— de bijdrage in eens van 40% Tussen 5.000.— en 15.000.— kan hij kiezen tussen een bijdrage ineens van 40% of de 10 jaar durende jaar lijkse bijdrage. Boven de 15.000,- lot 65.000,— krijgt hij een 20 jaar durende jaarlijkse bijdrage, aflopend van 7% naar 3%. Ook is er de moge lijkheid een subsidie te krijgen voor het laten aanbrengen van bepaalde voorzieningen, die geen deel uitmaken van een algehele verbetering van de woning. Dit geldt bijvoorbeeld voor een nieuw toilet, een douche, een keuken of een bergruimte buiten de woning of voor de noodzakelijke uit breiding en vervanging van een elek trische installatie (als het elektrici teitsbedrijf dit vereist). De hiervoor beschikbare bedragen variëren van f 1.150.— voor een toilet tot f 2.900. voor een keukenruimte met inrichting. Tegenover het krijgen van subsidie staat de verplichting van de eige- „naar-verhuurder de huurverhoging voor het verbeteren van de woning te berekenen volgens de richtlijnen die daarvoor zijn vastgesteld. In een tabel die het ministerie hanteert is het percentage (van de verbete ringskosten) af te lezen waarmee de huur maximaal mag worden verhoog- d, als de woning met overheidssteun wordt verbeterd. Wanneer uitsluitend aparte voorzie ningen worden aangebracht, geldt niet de tabel, maar worden vaste bedragen voor de huurverhoging aangehouden. Het is mogelijk verbeteringen zelf uit te voeren. Subsidie wordt dan uitslui tend verleend voor de materiaalkos ten. Ook de huurder kan met toes temming van de verhuurder de verbe tering zelf uitvoeren of laten uitvoe ren. Hij ontvangt dan de subsidie. In dit geval kan er geen sprake zijn van een (extra) huurverhoging. Voor een hypothecaire lening ten be hoeve van de woningverbetering kan een door hel rijk gegarandeerde ge meentegarantie worden gegeven. Aanvragen voor deze regeling Ge meentewerken. Vlissingsestraat 21, Middelburg, tel. 27751. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Op diverse plaatsen in de Herenstraat worden/zijn panden min of meer afge broken om daarna vernieuwd en gerestaureerd te worden. De bovenste foto geeft een beeld van de situatie op de hoeken van de Heren straat met de Turfkaai en de Houtkaai, gezien vanuit de Herenstraat zelf. Op de foto daaronder wijzen stellingen en stutten er op, dat het voormalige pand van Van den Driest onderhanden wordt genomen. Zoals in vorige weken werd medege deeld heeft de zogenaamde commissie inspraak, die in het leven werd geroe pen door b. en w. van Middelburg en de Welzijnsraad een ontwerp voor een in spraaknota gemaakt. Dat ontwerp kan iedereen krijgen. De commissie in spraak wil graag reakties van groepen en individuelen ontvangen. De nota is gratis verkrijgbaar bij de Welzijnsraad, Dam 59, Middelburg en op het Buro Voorlichting van de gemeente, begane grond stadhuis. Hieronder een stuk uit het ontwerp voor de nota. Het gaat over te stellen voorwaarden om een zinvolle inspraak mogelijk te maken. Voorwaarden voor de opzet. De meeste tot nu toe toegepaste in spraakprocedures hadden een zeer vrijblijvend karakter. Deze vrijblij vendheid is een van de aanleidingen geweest tot het ontstaan van allerlei frustraties bij de insprekers, die daarop meestal reageerden met zich af te vragen waar het allemaal voor no dig was. Deze mensen zijn dan moei lijk of helemaal niet meer te motiveren vooreen volgende inspraakprocedure. Teneinde deze vrijblijvendheid te voorkomen en de garantie te scheppen dat via inspraakprocedures wezenlijke invloed kan worden uitgeoefend op besluitvorming over en uitvoering van het beleid dienen aan de opzet van een inspraakprocedure minimaal de vol gende voorwaarden te worden gesteld. - Inspraak moet een integraal onder deel van het beleidsvoorbereidings - vaststellings- en uitvoeringsproces zijn. Inspraak moet dus mogelijk zijn bij alle belangrijke stappen in dat proces. - Het bovenstaande houdt in dat de inspraak op een zo vroeg mogelijk stadium moet aanvangen. Uitgangspunten en doelstellingen moeten onderwerp van diskussie zijn en niet als een pasklaar plan of pro gramma aangeboden worden. - Alle betrokkenen moeten in elke fase van de inspraakprocedure over de zelfde informatie kunnen beschikken. Dat wil onder meer zeggen, geen ge heime of vertrouwelijke informatie (behalve die over personen). Ook geen ambtelijke notities of nota's die een bestuurlijke goedkeuring nodig heb ben voor ze naar builen gaan. - Tussen alle betrokken instanties zal overleg moeten plaatsvinden over de fasering van de inspraak en het daarbij behorende tijdschema. Deze fasering en het tijdschema moe ten zodanig vastgelegd worden dat het voor de insprekers mogelijk is om over alle belangrijke stappen mee te spre ken. De mogelijkheid moet aanwezig zijn dat elke belangstellende aan de in spraakprocedure deel kan nemen. - Er moeten duidelijke afspraken worden gemaakt met betrekking lot de verwerking van de resultaten van de inspraakprocedure. - Definitieve beslissingen worden door de gemeenteraad genomen. - De uitwisseling van informatie en standpunten tussen insprekers en volksvertegenwoordiging moet gedu rende de gehele procedure mogelijk zijn. Voorwaarden voor de werkwijze. De bovengenoemde voorwaarden hebben betrekking op de opzet van de inspraakprocedure. Hierop wordt na der teruggekomen. De kommissie acht het van belang ook enige voorwaarden te formuleren welke betrekking hebben op de wer kwijze bij een inspraakprocedure. - Alle betrokkenen moeten formeel en feitelijk kunnen deelnemen aan de in spraakprocedure. Het aangeboden informatiemateriaal dient daarom veelzijdig en toeganke lijk te zijn. - Dc insprekers moeten tijdens de procedure op een gemakkelijke ma nier kennis kunnen nemen van eikaars standpunten, argumenten en vorde ringen. - Er moet een regelmatig kontakt zijn tussen dc inspraak begeleiders en de insprekers, c.q. hun vertegenwoordi gers. - De inspraak moet georganiseerd en begeleid worden dooreen instantie die zich onafhankelijk kan opstellen ten opzichte van het betrokken overheid slichaam. De inspraakorganisatie dient niet uit gevoerd te worden door een instantie die een adviserende taak heeft ten aanzien van hel betrokken overheid slichaam. - Aan het einde van elke inspraakpro cedure moet er een evaluatie plaats vinden waarbij de resultaten en erva ringen tijdens dc procedure opgedaan, aan de orde komen. Deze evaluatie is van het grootste belang bij de opzet van volgende inspraakprocedures. - De betrokken overheidsinstantie dient voldoende financiële en andere middelen beschikbaar te stellen voor de organisatie en begeleiding van de inspraakprocedure. Ook voor de daarop volgende aktivi- teiten zoals de hierbovengenoemde evaluatie moeten voldoende middelen aanwezig zijn. Tot zover de voorwaarden voor dc procedure-opzet en de werkwijze. Taken inspraakbegeleider. Als laatste punt van dit eerste deel willen we dc taken van de inspraak- begeleiders nog even aan de orde stel len. Zorgvuldige uitvoering van deze taken is voor het verloop van de pro cedure van het allergrootste belang. De volgende punten zOu de kommissie als minimumpakket aan de begelei ders willen opdragen. - Het er op toezien dat de procedure zodanig is. dal reële beïnvloedings mogelijkheden voor dc bevolking aanwezig mogen worden geacht. - Het op de hoogte brengen van en het eventueel overleg plegen met de po tentiële deelnemers aangaande af spraken welke in verband met de pro-, cedure met de overheid zijn gemaakt. - Het treffen van alle voorbereidingen welke .met het oog op de procedure wenselijk zijn. - Het motiveren van de deelnemers tot deelname aan de voorgestelde proce dure. - Het voorzien van de deelnemers van toegankelijk en veelzijdig informa-" tie-materiaal. - Hei begeleiden van de meningsvor ming bij de deelnemers o.a. door de vervaardiging van diskussie-materiaal en de training van gespreks- en dis- kussie-leiders. - Het vastleggen van de resultaten van de meningsvorming onder de deelne mers op een zodanige manier dat al ternatieven duidelijk herkenbaar zijn. Het is gewenst in deze rubriek nog eens wat te vertellen over vergoedingen bij verhuizing. Met nadruk wordt er op gewezen, dat alleen een vergoeding wordt gegeven wanneer er sprake is van woningverbetering en krotontruiming. Be jaarden kunnen een vergoeding krijgen wanneer zij naar een duurdere of klei nere woning verhuizen of naar een verzorgingstehuis voor bejaarden. Hieronder wordt nader ingegaan op enkele begrippen (wat wordt onder een bejaarde verstaan, wat is woningverbetering en wat is krotontruiming?) kosten te vergoeden, doch slechts als een tegemoetkoming daarin. Voorts bestaat er nog een regeling huurgewenningsbijdrage als men ver huist van een goedkopere naar een duurdere woning. Aangezien deze re geling echter binnenkort herzien gaat worden zullen we daar dan nog nader op terugkomen. Voor nadere inlichtingen omtrent bo venstaande regelingen kunt u zich per soonlijk of telefonisch (tel. 26251 toestel 225) wenden tot liet bureau huisvesting op de afdeling bevolking van de gemeentesecretarie, geopend van 8 tot 12 uur. I. BEJAARDEN Hieronder worden verstaan de 65 ers en diegenen, die 60 jaar of ouder zijn en wegens lichamelijke gesteld heid niet meer in het arbeidsproces zijn opgenomen. Zij kunnen een tegemoetkoming in de kosten verhuizing en herinrichting tot een maximum van 3000.- krijgen, indien zij een huurwoning met een maandhuur van ten hoogste 250,— verlaten, als deze woning weer ver huurd wordt. De te betrekken woning moet dan minstens J' 325. per maand kosten of 2 of meer kamers kleiner zijn of een niet zelfstandige woning (bijv. kamer in bejaardent e huis) zijn. II. WONINGVERBETERING ln geval van woningverbetering (ambtelijk noemt men dat: renovatie) van woningen van een woningbouw vereniging is als voorwaarde gesteld, dat er ingrijpende veranderingen in de indeling der woning plaatsvinden en dat de huur nadien tenminste J' 30.— per maand hoger is. Voor bewoners van een huurwoning van een particulier (vaak pensioen fondsen) kan deze regeling ook van toepassing zijn als de verbetering met rijkssteun wordt uitgevoerd. Bewoners van een eigen woning kun nen ook voor een vergoeding in aan merking komen, indien het ingrijpen de verbeteringen betreft, die door het rijk gesubsidieerd zijn. III. KROTONTRUiMING Onder bepaalde voorwaarden geldt de regeling ook als 'u tenminste één jaar in een als krol aangemerkte woning heeft gewoond en deze moet worden gesloopt. N.B. Bij verhuizing naar een eigen woning kan in geen der bovenstaande gevallen op deze regeling aanspraak gemaakt worden. Nu iets over de vergoedingen zelf. A. VERHUISKOSTEN Dit zijn in het algemeen slechts de kosten van transport van de inboedel door een verhuisondernemer of de gemaakte kosten bij het huren van een vervoermiddel. In geval men met ei gen middelen de verhuizing uitvoert kan een redelijke vergoeding verleend worden. B. HERINRICHTINGSKOSTEN In het algemeen zijn dit slechts kosten van schilder- en behangwerk. alsmede de stoffering der wonin( en de her- aansluitkosten van verlichting en huishoudapparatuu r. Niet als hcrinrichtingskosien zijn on der andere aan te merken: parket vloeren. meubilair, bedden of bedde- goed. verlichtingsartikelen, keukenge rei en zonweringen. Het is niet de bedoeling van de ge schetste regeling om de gemaakte 1 De Stithting Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers afdeling Middelburg, doet veel meer dan de verzorging van Tafeltje Dekje, waarvan wij u het me nu wekelijks kunnen voorschotelen. Hieronder enkele berichtjes over die andere aktiviteiten. Gastvrouwen in het Gasthuis. De U.V.V. afdeling Middelburg heeft het plan opgevat om in navolging van Vfissingen - waar dit werk goed func tioneert - een gastvrouwendienst voor het Gasthuis in te stellen, te beginnen najaar 1977. In eerste instantie is het de bedoeling hel begeleiden /wegwijs maken van de patiënten. Een groep van ongeveer 30 dames zal hiervoor nodig zijn. Een propaganda-wervingsavond met nadere informatie zal hiertoe worden gehouden op woensdag 11 mei a.s. te 20 uur in de bovenzaal van dc "Bras serie". Lange Delft, Middelburg. Handwerkbazaar. Op woensdag 11 mei aanstaande zal in Dienstencentrum "'t Schuttershof' de traditionele voorjaarsbazaar van de bejaardenhandwerkclubs van 't Schuttershof en 't Bastion worden ge houden. Er zijn weer vele prachtige handwer ken tc koop. het loont de moeite eens een kijkje te nemen! Om diegenen, voor wie de woensdag middag bezwaarlijk is. omdat de kin deren vrij van school hebben, tege moet te komen zal de bazaar open zijn van 's morgens half elf tot 's middags vier uur. - Het voorbereiden en begeleiden van de uitwisseling van standpunten en argumenten tussen deelnemers aan de inspraak en de uiteindelijk verant woordelijke volksvertegenwoordigers. - Het bewaken van de uilvoering van éénmaal genomen beslissingen met de deelnemers en het begeleiden van eventuele vervolgaktiviteiten. Met name het zorgen voor goed ge trainde gegespreks- en disküssielei- ders en de verzorging van een goede verslaggeving zijn twee belangrijke opgav voor de begeleidende instan ties. Vele inspraakprocedures zijn op deze punten stukgelopen. In de loop van de maand mei 1977 zullen de meeste winkels in Middel burg op de zaterdagen om 17.00 uur sluiten. Met deze vervroegde sluiting, die de meeste ondernemers op basis van vrijwilligheid in acht nemen, wordt vooruil gelopen op de nieuwe winkelsluitingswet. De Middelburgse Centrale van Ondernemers en in het Midden- en Kleinbedrijf heeft nage gaan of de Middelburgse detaillisten het met deze regeling al dan niet eens zijn. 10 detaillisten hebben doen we ten dat zij tegen deze regeling zijn. De grote meerderheid was dus voor. De bezoekers van de Middelburgse win kels wordt vriendelijk verzocht er re kening mee te houden, dat in de loop van de maand mei 1977 op de zater dagen de meeste winkels om 17,00 uur sluiten. Hedenavond (woensdag 4 mei) om 19.30 uur begint op het Ab dijplein de jaarlijkse dodenher denking. Aan deze plechtigheid werken mee de Chr. Brassband ONDA. enkele plaatselijke zang verenigingen en mevrouw A. A. Scheltcns-Koops (deklamalie). Om 19.50 uur worden de klokken van de Lange Jan en de R.K. kerk geluid. Dan wordt gezamenlijk gewandeld van het Abdijplein naar het monument op de Groenmarkt waar om 20.00 uur 2 minuten stilte in acht genomen wordt. - De vergadering van de kulturele ad viesraad. die op woensdag 4 mei 1977 (heden) zou worden gehouden, gaat niet door. De dodenherdenking vormt een van dc redenen tot het uitstellen van de •aangekondigde vergadering tot een nader te bepalen tijdstip. - Het is gebleken, dal met name.nicu- we inwoners van Middelburg niet precies weten waar zij hun slemburo kunnen vinden. In een van de volgen de edities van deze rubriek zal een kaartje worden afgedrukt met daarop aangegeven de stemburo's en de kies- distrikten waarin onze gemeente is verdeeld. - Het buro huisvesting zal op vrijdag 20 mei a.s. gesloten zijn. Die vrijdag ligt tussen de Hemelvaartsdag en de daarop volgende zaterdag. I IN DE VLEESHAL WERK VAN Op zaterdagavond 7 mei aanstaande, acht uur. geeft het ensemble "De Pos tillon" van het Sweelinck-Conserva- torium in Amsterdam een concert in het Kuiperspoortgebouw. Dit ensem ble wordt gevormd door gevorderde studenten van genoemd conservato rium. Het zijn de in Middelburg woo nachtige blokfluitiste Marja Smet, de blokfluitisle Trees Hoogwegt, de cla- vecinist Frank Wiebenga en de cellist Imrc Keblusek. Het zijn leerlingen van Kees Boeke. Anneke Uyttenbosch en Anner Bijlsma. Hun programma omvat werken van Telemann. Bach. Purcell, Couperin. Stradclla cn enkele improvisaties. In de vleeshal van het gotische ge deelte van het Middelburgse stadhuis is door dc gemeentelijke culturele dienst een expositie ingericht van schilderijen en tekeningen van Gust Dierikx. De tentoonstelling werd af gelopen vrijdag geopend met een in leiding door de heer Jack Verstappen uit Blankenberghe. De tentoonstelling loopt van 23 mei a.s. en is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. 's Zondags van 14.00 tot 17.00 uur. :n ternatieven duidelijk herkenbaar zijn. aezc pup.it> n siuKgciupui. tol 17.00 uur.

de Faam | 1977 | | pagina 5