PARKEERPAS VOOR j BEDRIJVEN Gemeente koopt deze molen Scaldis Swing Society begint al aardig te groeien In aprilraad voorstel voor NIEUWE MODEZAAK 'PREMIER'' OP LANGE DELFT-PROMENADE MILIEU KLACHTEN GEVONDEN VOORWERPEN MARKIEZEN EN ZONNESCHERMEN HUISVUIL OPHALEN ZATERDAG IN HET MENU TAFELTJE DEKJE DUIVEN NA 18.00 UUR BINNEN TER INZAGE: fSr Eerste aktiviteit op 2 april a.s. LEZING VOOR WERELD NATUURFONDS KLEDINGBEURS TEN BATE VAN UW DANSEN EN BINGO IN NIEUW MIDDELBURG Woensdag 30 maart 1977 In Dauivendaele: PROEF MET HUISVUIL CONTAINER Vergunning nodig voor ÜORT THEATER r; In de vergadering van de gemeenteraad van Middelburg, die op maandag 18 april a.s. wordt gehouden komt een voorstel aan de orde om ook voor in het zoge naamde attraktiegebied in de binnenstad gevestigde bedrijven een parkeerpas in te voeren. Zo'n parkeerpas is een kaart die achter de voorruit van de auto moet worden gedeponeerd. Auto's met een dergelijke kaart kunnen gratis parkeren op plaatsen waar anders betaald moet worden. Voor bewoners van het attraktiegebied is reeds zo'n regeling van kracht. Onge veer 50 personen hebben een parkeerpas aangevraagd. Zij mogen hun auto parkeren op betaalde parkeerplaatsen behalve op de Markt, het Walplein en die weggedeelten waar ultrakort geparkeerd mag worden (zijde Markt voor de P.Z.C. en Segeersstraatl. Anders. Voor de bedrijven is de voorgestelde regeling, als deze door de raad onge wijzigd wordt aangenomen, wat an ders. Zo zullen volgens het voorstel auto's van medewerkers van bedrijven die voorzien zijn van een "bed rij ven par keerpas" wel mogen parkeren op de Markt, het Wal. plein en bij de ultra- kortparkeermeters (de roodgekleurde, waar ten hoogste 30 minuten gepar keerd mag worden). Overwogen is nl. dat het voor de bedrijven van belang is om zo dicht mogelijk bij de vestiging te kunnen parkeren. Dit in verband Zeeuwse burgers, dus ook inwo ners van de gemeente Middel burg, die klachten hebben over stank, lawaai, vuil water etc. kunnen hun klachten sinds kort kwijt bij telefoonnummer 01100-14444. Dit nummer is te vens het alarmnummer voor Walcheren, Zuid- en Noord-Be veland en Schouwen-Duiveland. De instelling van deze milieu- klachtennummers is gevolgd op een proef die van 1 november 1976 tot 1 mei 1977 werd geno men. In die periode werden op het alarmnummer voor Midden- en Noord-Zeeland 13 klachten gedeponeerd. met het brengen en halen van mate rialen e.d. Het aantal per bedrijf uit te geven parkeerpassen is aan een maximum van twee gebonden. Dit met het oog op de schaarste aan parkeerplaatsen in de binnenstad. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn in de periode van 16 t/m 22 maart 1977 de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: - herenbril in koker; - werkjas; - sleutels; - portefeuille zonder inhoud; - herenhorloge;' - mapje met pasfoto's; - damesbril in etui; - 2 zilveren armbandjes; - portemonnee met inhoud; - diverse bankbiljetten; - lederen riem; - kinderfietsje; - regenjack; - aansteker; - knipmes; - polsketting met naamplaatje; - polsband: - een rol papier; - fotocopie: - diverse handschoenen. Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden in gewonnen op het bureau van politie' Achter de Houttuinen 10 in Middel burg, op woensdagen van 15.00- 17.00 uur en op zaterdagen van 19.00 - 20.00 uur. De gemeenteraad van Middelburg heeft tijdens de op maandag 21 maart j.I. gehouden vergadering een krediet verleend van J' 20.000,- voor de aankoop van de molen "Buiten Verwachting" te Nieuw- en Sint Joosland. De molen verkeert in een slechte toestand. De laatste jaren is er eigenlijk niets meer aan gedaan. De gemeente is van plan deze molen te gaan restaureren. Dat blijkt uit de laatste zin van het voorstel tot aankoop van de molen. Die zin luidde: "Een voorstel tot het vérlenen van een restauratickrcdiet kunt u te zijner tijd tege moet zien". moet zien". handeld kan gaan worden. Voordat een bedrijf één of twee par keerpassen krijgt moet aangetoond worden dat het in het belang van het bedrijf is dat één of twee motorvoer tuigen geparkeerd worden op een in het attraktiegebied gelegen parkeer plaats. Verkeerscomirissie. Het voorstel is inmiddels door de ver- keerscom missie behandeld. Deze commissie kon in het algemeen met de inhoud instemmen. Wel is gevraagd of de parkeerpas aan een bepaalde auto gebonden moet worden. Hel zou wel licht mogelijk zijn een pas voor meer dere auto's te benutten (natuurlijk niet gelijktijdig). Op die vraag wordt door het college van burgemeester en we thouders nog gestudeerd. NOG NIET AANVRAGEN. Zoals reeds werd opgemerkt komt het voorstel inzake de bedrijvenparkeerpas in de gemeenteraadsvergadering van 18 april a.s. Als de raad het voorstel aanvaardt, kan pas tot het aanvragen van die passen worden overgegaan. Daarover zullen wij u nader informe- Tussen de Dauwendaelselaan en de Schroeweg zijn in opdracht van de Woningbouwvereniging Middelburg 136 woningen gebouwd. Alle wonin gen zijn thans bewoond. Niets bijzon ders zult u zeggen. Goed. Het verschil met een "gewone" nieuwe wijk is ech ter dat de 136 woningen, of althans een groot deel daarvan gelegen is aan straatjes waar de huisvuilauto niet kan komen. Op de öuisvuilophaaldag. in dit geval op vrijdag, moeten de bewo ners van de huizen aan die voetstraten hun huisvuilzakken zelf naar enkele centrale verzamelplaatsen brengen. In die wijk zijn dat er vijf. Hel vervelende is nu. dat er mensen zijn. die uit gemakzucht of omdat het niet anders kan. de huisvuilzakken al op donderdagmiddag op die centrale plaatsen deponeren. Eerst enkele zak ken. dan een kleine tien totdat er tegen de tijd dat de huisvuilauto komt een hele hoop zakken aanwezig is. Als de medewerkers van de reini gingsdienst de boel komen inladen blijken diverse zakken kapot te zijn. Honden en katten hebben gezocht naar etensresten. Mogelijk zijn ook niet alle zakken goed dichtgebonden. Er blijft dus altijd rommel achter. Daarover zijn via de wijkvereniging bij het gemeentebestuur klachten ge deponeerd. Ook tijdens een onlangs gehouden bijeenkomst werd over die situatie geklaagd. De wethouder van openbare werken, waaronder ook de reinigingsdienst valt heeft op verzoe ken toen toegezegd dal een proef ge nomen zal gaan worden met hel plaatsen van een container. DONDERDAG 31 MAART A.S. Die proef gaat nu met ingang van don derdag 31 maart a.s. genomen worden en wel met een container, welke ge plaatst zal worden bij Ewisland. Die container wordt op donderdagmiddag daar neergezet. De bewoners worden verzocht (dat zal ook nog door middel van een brief gebeuren) de huisvuil zakken in die container te deponeren. Op vrijdag komt de reinigingsdienst dan die container ophalen, liet gaat dus om één plaats in die wijk. De si tuatie op de andere vier plaatsen bij de 136 woningen blijft voorlopig nog zoals deze was. Aan de hand van de resultaten met die proef wordt bekeken hoe verder ge handeld kan gaan worden. v*eT OQ SIP Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg StadhuisJMiddelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Wees een vent. neem de tangent! Die tangent is gelegen binnen de bebouwde kom, zodat daar een maximum snelheid van 50 kilometer per uur geldt. Graag wijzen we daar nog eens op. Ja. er zijn in Nederland nogal wat re gels en voorschriften die nageleefd moeten worden. Zo staat er in de bouwverordening van de gemeente Middelburg, om precies te zijn in arti kel 386. dat zonder schriftelijke toes temming van burgemeester en we thouders het niet toegestaan is een zonnescherm of iets dat daar op lijkt aan de voorgevel van een pand op te hangen wanneer dat althans in "enige stand" de weggrens overschrijdt. In een ander artikel van die bouwve rordening staat dat het bouwwerk zelf in verband met de omgeving moet voldoen aan redelijke eisen van wels tand. Nu kun je natuurlijk hevig gaan De aandacht wordt er nu al even op gevestigd, dat het huisvuil op vrijdag 8 april a.s. (Goede Vrij dag) niet wordt opgehaald. I11 de vrijdagwijk wordt in die week opgehaald op donderdag 7 april a.s. Op tweede paasdag. 11 april wordt er natuurlijk ook geen huisvuil opgehaald. Er vindt dan een opschuiving plaats in de op haaldagen. In de maandagwijk wordt opgehaald op dinsdag 12 april a.s. In de dinsdagwijk wordt opgehaald op woensdag 13 april en in de woensdagwijk wordt op gehaald op donderdag 14 april a.s. Ook volgende week zullen wij deze wijzigingen doorgeven. Voor het zo schoon mogelijk houden van de stad is het van groot belang, dat de huisvuilzak ken op de goede dagen op de stoep gezet worden. Alvast be dankt voor uw medewerking. twisten over het begrip redelijke eisen van welstand. Het gaat er om. dat de kleuren die,gebruikt worden niet te fel zijn en dat de aan te brengen schermen passen in het geheel van de omgeving. Voorts moet er natuurlijk op gelet worden, dat wanneer een zonne scherm neergelaten is. er voldoende ruimte is tussen de straat en het scherm, zodat ook wat langere mensen zonder het hoofd te stoten kunnen passeren. Vergunning nodig. Bedoeling van dit stukje is er op te wijzen, dat voor het aanbrengen van zonneschermen en markiezen boven de openbare weg een vergunning nodig is. Even aanvragen bij burgemeester en wethouder, stadhuis. Middelburg. Dat kan een hoop narigheid voorkomen. "EEN VREEMD PAAR" VAN NEIL SIMON Vertaling Jan Teulings. "Een. vreemd paar", dat mag je inder daad wel zeggen van de twee hoofdfi guren uit dit originele blijspel. Oscar, gescheiden, woont alleen in een 8-kamer appartement en organiseert wekelijks bij hem thuis een pokera vondje met 5 vrienden. Op één van die pokerbijeenkomsten blijft één van de zes stoelen rond de tafel leeg. die van Felix, de trouwste en beste vriend van Oscar. Felix blijkt min of meer door zijn vrouw het huis uit gezet te zijn en komt pas heel laat op de avond aan bellen. om troost te zoeken bij zijn vrienden. Oscar besluit Felix voorlopig in huis te nemen endan begint de ellende. Oscar is ongelooflijk lui en slordig. Felix daarentegen een zeldzame Pietje Precies, hetgeen op vele terreinen tot uitdrukking komt. o.a. in het huis houden. Het aardige van dit blijspel is. dat heide mannen, hoewel de een ge scheiden is en de ander er niet ver vandaan is. min of meer de rol uit hun eigen huwelijk weer gaan opnemen. Felix, de zeurderige huissloof, die zich slechts kan opwinden over eten en kringen in het tafelblad. Oscar, de man die daar uiteraard niet tegen kan en zich geweldig gaat ergeren. Ook de overige 4 heren van de poker club kunnen de veranderingen in hui ze Oscar nauwelijks verwerken. De as Voor de week van 4 t/m 9 april a.s. is het volgende menu ver zorgd door de U.V.V.: Maandag: Bloemkool, aardappe len met gehakt Dinsdag: Sperziebonen, aardap pelen met rundvlees Woensdag: Bami toetje Donderdag: Doperwten-wortelt- jes. aardappelen met gehakt Vrijdag: Appeltjes, aardappelen met kalkoenfilet Zaterdag: Wat de pot schaft. Bejaarden en zieken die niet in staat zijn voor de warme maaltij den te zorgen, kunnen gebruik maken van "tafeltje dekje". Zij kunnen maaltijden bestellen via telefoonnummer 27537. tussen 9.00 en 9.30 uur. op maandag en donderdag. Op die dagen worden de maaltijden ook bezorgd. De lente inspireerde ons tot bet opnemen van deze foto. Nog even en dergelijke tafereeltjes zijn weer op de gevoelige plaat vast te leggen op het Abdijplein te Middelburg. Onder de prachtige bomen zijn vorig jaar diverse banken geplaatst waar het tussen de middag goed toeven is. En niet alleen tussen de middag natuurlijk. moet voortaan netjes in de asbak, ze moeten boven hun bord eten. onder- zettertjes gebruiken, enz. Iedereen wordt knettergek van Felix, met z'n schortje voor! Tot overmaat van ramp torpedeert Felix nog een bruisend initiatief van Oscar om ge zellig met twee leuke meisjes uit te gaan. Natuurlijk loopt alles goed af. zoals dat hoort in een blijspel. "The odd couple" (film met Jack Lemmon en Walther Matthau) werd in Nederland wel door het beroepstoneel gespeeld, maar nog niet eerder door amateurs. Sacco van der Made. acteur bij de Haagse Comedie. tekent voor de regie. Toegang 6 - C.J.P.-C.O.P. 3.50. Aanvang 20.00 uur. In verband met de ontwikkeling van de up de velden staande ge wassen is het volgens de Algeme ne Politie Verordening gedurende een bepaald gedeelte van het jaar verboden duiven te laten uitvlie gen na 18.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben deze periode voor dit jaar vastgesteld van 28 maart tot en met 7 mei 1977. In deze periode is bet dus verboden duiven te laten uitvliegen na 18.00 uur. Oude Koudekerkseweg 26/28. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verleend van het bestem mingsplan "Uitbreidingsplan in on derdelen 1959", voor het veranderen en vergroten van de panden Oude Koudekerkseweg 26/28 tot slagers winkel met bedrijfsruimte. Het bouw plan en het schetsplan van de veran dering liggen vanaf 30 maart 1977 ge durende 14 dagen op kamer 15 van het stadhuis (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter inzage. Gedurende die termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de te verlenen ontheffing. zijn/haar bezwaren schriftelijk bij burgemeester en we thouders indienen. School Van Akcnstraat. De gemeenteraad heeft op 21 maart j.I. een voorbereidingsbesiuit vastge steld voor de schoolterreinen aan de Van Akenstraat te Nieuw- en Sint Joosland. Dit in verband met de plan nen om een nieuwe school op die ter reinen te bouwen. Dit besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op afdeling Algemene Zaken, kamer 15. van het stadhuis. Van Akenstraat l/la Net als in het eerste geval willen bur gemeester en wethouders artikel 19 van de wet Ruimtelijke Ordening toe passen en vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan Nieuwland-Kom om de bouw mogelijk te maken van een vierklassig schoolgebouw op het perceel Van Akenstraat 1/la te Nieuw- en Sint Joosland. Het bouwplan en het schetsplan liggen vanaf 30 maart 1977 voor een ieder gedurende 14 dagen ter inzage. Gedurende die veertien dagen kan een ieder, die bezwaar heeft tegen, uitvoering van het voornemen van b. en w.'om die ontheffing te verlenen bij dal college schriftelijke bezwaren in- natuurlijk. dienen. De jongste loot aan de helaas maar klei ne Zeeuwse Jazz-boom gaat wat meer proportie krijgen. De Scaldis Swing So ciety krijgt steeds meer vaste voet: er hebben zich al ruim 200 enthousiaste le den aangemeld. Dus schijnt de belangs telling voor jazz-oude stijl toch nogal mee te vallen. Inmiddels is de Scaldis Swing Society defintief gevestigd mid dels een notariële aktie. Dat gebeurde op 17 februari j.I. Om meteen maar goed van start te gaan is op 2 april a.s. een eerste aktiviteit geepland, die plaats vind in de Brasserie. Lange Delft, Middelburg. Daar is dan een optreden van de bekende groep Diksi - Mesjien, dat om 21.00 uur begint. De aktiviteiten van de groep oprichters van de Scaldis Swing Society zijn ook landelijk niet onopgemerkt gebleven, getuige de zeer positieve reakties in het jazz - orgaan The Chronicle. Het is de bedoeling dat binnenkort een aantal programma-punten van Scaldis Swing Society ten uitvoer worden ge legd. Er wordt gedacht aan cursussen jazz-kennis. toegelicht met plaatmate riaal. Mensen die verstand van jazz hebben en platen bezitten zijn van harte welkom bij deze avonden die naar alle waarschijnlijkheid binnenkort zullen plaatshebben. Wellicht trekt de Scaldis Swing Society in eerste instantie in bij Harlekijn, het bruine kroegje in de St. Janstraat in Middelburg, al geeft voor zitter Tom Moermond grif toe, dat het er wel wat aan de kleine kant is. "Maar", vertelt hij er meteen achteraan, "er wordt hier old time jazz gedraaid op verzoek en dat is toch al heel wat...." Er wordt ook hard gewerkt aan de tots tandkoming van het huisorkest. Daarvoor wordt nog naarstig gezocht naar een bassist en een drummer. Wan neer die er bij zijn is de zaak kompleet en er zal dan een leuk partijtje old style jazz kunnen worden gegeven. Op hel ogenblik wordt er zonder de twee bo vengenoemde musici gerepeteerd, en dat gaat erg leuk. Als er straks nog een eigen gebouw (c.q. onderkomen in een café restaurant o.i.d.) uit de bus zou kunnen komen, liefst met een piano, is de zaak voor elkaar. Ook zijn er recentelijk goede kontakten gelegd met de Lazy River Six, een jazz groep die vanuit Zeeland de wijk nam naar Roosendaal, waar ze nu in de kel der van de stadsschouwburg een eigen jazz club heeft. Tot slot nog even wat over Diksie Mes jien: het is nog een vrij jonge groep, maar met een geheel eigen geluid, met musici die oude bekenden zijn in de Diksi Mesjien. wereld van de jazz muziek. Het zijn: Bart Dal op trompet en flugelhorn. Daan Wilthagen op klarinet, alt - en te nor saxofoon. Louis Bink op trombone en trompet, Tom Stuip op banjo en gi taar, Cor Raatsie op contrabas en fen- derbass en last but not least Jeroen Op- hoff: slagwerk. Stuk voorstuk begonnen ze al op zeer jeugdige leeftijd in de mu ziek met een uitgesproken voorkeur voor de oude jazz muziek. Zodoende belooft het heel wat voor 2 april. Rondom hel eerste Scaldis Swing So ciety gebeuren wordt op 2 april nogal wat tam-tam gemaakt, middels een oude Citroen Avant met borden die de het optreden van Diksie Mesjien nog eens extra onder de aandacht brengen en door een aantal dixie poezen die pam fletjes etc. uitdelen, zodat het eerste sukje naar buiten komen van Scaldis Swing Society, bepaald niet onopge merkt kan blijven. Het schijnt aardig te lukken in de Mid delburgse modewereld. Getuige het snel le groeien van de modezaken in de bin nenstad. Recentelijk is er weer een bij zonder fraaie zaak bijgekomen, nl. die van de beer en mevrouw A.J. Lavooij, genaamd "Premier", in de Middelburgse Lange Delft. De oude zaak was dermate verouderd dat een ingrijpende inte rieursverandering niet langer uitgesteld kon worden. Van de oude inrichting is geen spoor meer te bekennen: via een opvallend gestreepte vloerbedekking verliest het oog zich in een fraaie ruime winkel, waar zorgvuldig in groepen, de heren kleding hangt gerangschikt. Er is ge werkt met zeer aantrekkelijke lichte kleuren, hier en daar onderbroken door een donker vlak. Op tal van plaatsen zijn geraffineerde hoeken gecreëerd, waar de etaleur dankbaar gebruik van heeft gemaakt. Halverwege de zaak is een be scheiden. maar zeer praktische toon bank annex kassagroep opgesteld. Uiteraard hangt in de kledingrekken al veel van de nieuwe lente- en zomcrkol- lektie in de vakkundige verkopers van Premier (een terechte naam in dit ver band) zullen graag hun adviezen ver strekken wanneer men dat wenst. Door gaans kunnen de bezoekers van de zaak zelf al uitzoeken welke kant zc ongeveer uil willen, omdat alle kleding duidelijk zichtbaar is opgehangen. Voor de openingsreceptie bestond veel belangstelling, terwijl ook zeer veel blij ken van belangstelling werden aange dragen in de vorm van bloemstukken en andere geschenken. Vrijdag 1 april a.s. belegt het comité Zeeland van het Wereld Natuur Fonds des avonds acht uur een bijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg (ingang Verwerijdstraat). Dr. P. A. W. J. de Wilde, bioloog van het Nederlands Instituut voor Onderzoek van de Zee op Texel, zal dan een lezing houden over de Waddenzee. De lezing wordt geïllustreerd met film- en dia- beelden. Toegangsprijs 2.50. In de Eau ze zullen W.N.F.-artikelen verkrijg- aar zijn. "Zo goed als nieuw" is weer het motto van de a.s. Beurs voor zomerkleding, die in Middelburg door de U.V.V. wordt georganiseerd. Onbeschadigde en schone zomerkleding kan op woensdag 6 april a.s. van 14.00 u.-19.30 u. ingeleverd worden in de Huishoudschool aan het Molenwater. Nieuw dit jaar is, dal méér dan tien kle dingstukken ingeleverd mogen worden. Zoals gewoonlijk is 20% van de op brengst van deze verkoop bestemd voor de U.V.V. Men kan eveneens boeken en stripverhalen inleveren voor de zgn. "graakafels", die voor een klein be dragje van de hand zullen gaan. De op brengst hiervan is volledig bestemd voor de U.V.V. De verkoop van de zomerkleding en andere artikelen vindt plaats op don derdag 7 april a.s. van 10.00 u.-17.00 u. in de Huishoudschool aan het Molen water. Zaterdag 2 april houdt de Belangen groep Nieuw Middelburg in het wijkge- bouw aan de Nassaulaan weer een dans en bingoavond. Aanvang 8 uur. A

de Faam | 1977 | | pagina 5